whatsapp
الو اپلای

نویسنده :  ولی زاده

بروزرسانی شده در :  6 اردیبهشت 1401

تعداد نظرات :  5

ارزان ترین شهرهای ترکیه برای خرید ملک

خرید ملک و خانه در ترکیه برای افرادی که قصد مهاجرت یا سرمایه‌گذاری در ترکیه را دارند به یک مسئله مهم تبدیل شده است. همانطور که در بخش خرید ملک در ترکیه و شرایط دریافت شهروندی و پاسپورت ترکیه توضیح داده شد، شما با خرید یک یا چند ملک به ارزش مجموع ۲۵۰ هزار دلار می‌توانید از امکانات ویژه‌ای در ترکیه برخوردار شوید. از جمله این امکانات می‌توان به اقامت، دریافت حق شهروندی و پاسپورت ترکیه برای خود، همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال اشاره کرد.

اگر بودجه ۲۵۰ هزار دلاری را ندارید و فقط قصد خرید ملک، خانه و آپارتمان در ترکیه یا سرمایه‌گذاری مطمئن در این کشور را دارید باز هم از امکانات مختلقی برخوردار خواهید بود؛ مانند کسب درآمد ارزی، کارت اقامت دائمی و تحصیل رایگان فرزندان خود در ترکیه. می‌توانید از کارشناسان متخصص الواپلای کمک بگیرید تا با خرید ملک در ارزان ترین شهرهای ترکیه، متناسب با بودجه خود صاحبخانه شده و بتوانید از امکانات مختلفی که برای اتباع خارجی با خرید ملک ایجاد شده است استفاده کنید. با ما همراه باشید تا در این مقاله شما را با بهترین و ارزان ترین شهرهای ترکیه برای خرید ملک آشنا کنیم.

 

دلایل قیمت ارزان و مناسب املاک در ترکیه

کشور ترکیه از ۲۰ سال پیش تمرکز و سیاست‌های خود را برای رشد بازار املاک و مستغلات قرار داده است. قبل از آن پشتیبانی از خرید و فروش و ساخت بناهای جدید بسیار ضعیف بوده است. اما امروزه این بازار همچنان در حال رشد است و دولت زمینه‌های مناسبی را برای سرمایه‌گذاری و خرید ملک توسط اتباع خارجی فراهم آورده است. شهرهای استانبول، ازمیر، موگلا، بالیکسیر و چاناک کاله دارای بالاترین قیمت برای هر متر مربع در ترکیه هستند که دوره بازگشت سرمایه‌گذاری در این املاک حدود ۲۴ سال است.

عوامل مؤثر بر قیمت ملک و خانه در ترکیه

از جمله عوامل مؤثر بر قیمت خانه در ترکیه می‌توان به دسترسی آن ملک به تجهیزات شهری، نوع آب و هوا، نوع ملک (ویلایی، زمین آماده ساخت، خانه یا آپارتمانی بودن آن)، سال ساخت و … اشاره کرد. تصور کنید شما ایران را نمی‌شناسید و می‌خواهید یک ملک ارزان با مختصات شبیه تهران با دسترسی به تجهیزات شهری را خریداری کنید. وقتی به شما ملک خیلی ارزانی را پیشنهاد می‌کنند، وسوسه می‌شوید و برای خرید آن اقدام می‌کنید. اما بعد از خرید متوجه می‌شوید که دسترسی شما به تجهیزات شهری محدود است، به جای آب و هوای معتدل با سرمای کوهستانی یا کویری روبرو می‌شوید. در حقیقت ملکی در مناطق دورافتاده مانند کهکیلویه و بویراحمد یا خراسان جنوبی ایران به شما فروخته شده است.

بنابراین اگر علاقه زیادی به زندگی و اقامت در ترکیه دارید و می‌خواهید از امکانات و شرایط خوبی برای زندگی در این کشور زیبا با خرید ملک  بهره‌مند شوید، با مشاوران با تجربه و کارشناسان متخصص مؤسسه مهاجرتی الواپلای در ارتباط باشید تا خریدی امن و مطمئن را تجربه کنید. در ادامه به معرفی بهترین شهرهای ترکیه برای خرید ملک و ارزان ترین شهرهای ترکیه برای خرید خانه و بررسی امکانات و شرایط آن‌ها می‌پردازیم. پس با ما همراه باشید.

بهترین شهرهای ترکیه برای خرید ملک

یکی از دغدغه‌هایی که همیشه ذهن خریداران خارجی املاک در ترکیه را به خود مشغول کرده است، انتخاب محله مناسب و بهترین شهر در ترکیه برای خرید ملک است. به خصوص اگر قصد مهاجرت و زندگی در آن خانه را داشته باشید. یکی از بهترین شهرهای ترکیه برای خرید ملک، استانبول است. شهر استانبول حدود ۷ برابر تهران مساحت دارد و ۵۳۴۳ کیلومتر مربع است. گرانترین خانه‌ها در لاکچری‌ترین مناطق استانبول مانند ببک، اورتاکوی، اتیلر و بشیکتاش قرار دارند. از ارزان ترین مناطق ترکیه نیز می‌توان کارتال، عثمان پاشا، اسنیورت و بیلیکدوزو را نام برد. علاوه بر استانبول، ازمیر، آنتالیا، آلانیا، سیده، بودروم، کمر، بلک، فتحیه، دیدیم، دالیان و کالکان هم جزء بهترین شهرهای ترکیه برای خرید ملک و خانه به حساب می‌آیند.

 

ارزان ترین شهرهای ترکیه

بسیاری از شهرهای ترکیه در مقایسه با شهرهایی مانند آنکارا و استانبول دارای قیمت مناسب‌تری برای خرید خانه در ترکیه هستند. از ارزان ترین شهرهای ترکیه می‌توان به کارس، هاکاری، بیتلیس، بینگل، بیلجیک، آغری و … اشاره کرد. اما غیر از این مناطق، شهرهای ارزان قیمت دیگری هم در ترکیه وجود دارند که به فرهنگ ایرانی نزدیکتر هستند و ما این شهرها را به شما توصیه می‌کنیم. در ادامه لیستی از بهترین و ارزان ترین شهرهای ترکیه برای خرید ملک و زندگی ایرانیان که دارای امکانات و آب و هوای مناسب هستند، انتخاب کرده‌ایم. در هر گزینه‌ای شرایط و امکانات شهر مورد نظر را مورد بررسی قرار داده‌ایم تا با مقایسه ارزان ترین  شهرهای ترکیه برای خرید ملک و خانه، بهترین انتخاب را داشته باشید.

شهر آلتینکوم- دیدیم

یکی از گزینه‌های مورد علاقه گردشگران خارجی به خصوص انگلیسی‌ها، شهر آلتینکوم است. این شهر به دیدیم (Didim) معروف است. قیمت خرید خانه در شهر دیدیم از ۴۵ هزار دلار شروع می‌شود. از علل قرار گرفتن شهر دیدیم در لیست ارزان ترین شهرهای ترکیه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • شهر آلتینکوم در مقایسه با دیگر شهرهای ترکیه، دیرتر برای خرید ملک و سرمایه‌گذاری توسط خارجیان و اتباع کشف شده است.
 • از ارتقای وضعیت زیر ساخت و جاده‌ای شهر آلتینکوم فقط ۱۰ سال می‌گذرد.
 • در شهر دیدیم (آلتینکوم) ترکیه، تعداد زیادی ویلا، خانه، آپارتمان و همچنین زمین آماده ساخت وجود دارد. همین امر باعث پایین نگه داشتن قیمت ملک در این شهر زیبا شده است.
 • وعده‌های منطقه‌ای برای ساختن یک زمین گلف پیشرفته محقق نشده است.

 

 

شهر دالامان

از گزینه‌های ارزان ترین شهرهای ترکیه برای خرید خانه، شهر زیبای دالامان است. این شهر فرصت مناسبی را برای آشتی با طبیعت برای شما فراهم می‌آورد و محلی آرام و مناسب بازنشستگی است. این شهر دارای خانه‌های مجهز، زیبا و فرودگاه بین‌المللی است. بودجه اولیه برای خرید ملک در دالامان حدود ۴۵ هزار دلار است که با این مبلغ می‌توانید خانه‌هایی با متراژ بیشتر نسبت به ایران یا دیگر شهرهای گران ترکیه خریداری کنید. در شهر دالامان تجهیزاتی مانند استخر مشترک، خانه مبله و منظره دریا هم وجود دارد.

به یاد داشته باشید همیشه ارزان ترین شهرهای ترکیه برای خرید ملک به معنای نداشتن امکانات و تجهیزات در آن شهرها نیست. بلکه ممکن است همانند شهرهای دیگر ترکیه مانند شهر استانبول، دارای مراکز خرید آنچنانی نباشد یا دارای شرایط کوهستانی باشد یا تجهیزات حمل و نقل پیشرفته مانند مترو نداشته باشد و از امکانات رفاهی زیادی برخوردار نباشد. بنابراین هنگام خرید ملک در ترکیه غیر از ارزانی و گرانی ملک و شهر مورد نظر خود، تمام جوانب و اهداف خود را از خرید آن ملک در نظر بگیرید تا از خرید خانه و سرمایه‌گذاری در ترکیه پشیمان نشوید.

 

شهر دالامان ترکیه

 

شهر ترابزون

از ارزان ترین شهرهای ترکیه برای خرید ملک می‌توان ترابزون ترکیه را به عنوان شهری ایده‌آل برای سرمایه‌گذاری نام برد. شهر ترابزون هم مانند شهر دیدیم کمتر مورد توجه سرمایه‌گذاران خارجی قرار گرفته است. اغلب سرمایه‌گذاران و خریداران اروپایی، سواحل غربی و جنوبی ترکیه را برای خرید خانه ترجیح می‌دهند. اما اکثر خریداران آسیایی و خاورمیانه به دلیل وجود فضای مناسب برای خانواده، خرید خانه در شهر ترابزون را ترجیح می‌دهند. شما با صرف هزینه‌ای منطقی می‌توانید گزینه‌های بسیار مناسب و خوبی همراه با تراس، ویو دریا و مبله در شهر ترابزون پیدا کرده و از سرمایه‌گذاری در ترکیه در کنار خانواده لذت ببرید.

 

شهر ترابزون ترکیه

 

شهر سامسون

سامسون از شهرهای قدیمی ترکیه، مهاجرپذیر با جمعیت بالا است. شهر سامسون جاذبه‌های گردشگری زیادی مانند شهر چشمه ازمیر و شهر باستانی افس دارد که هر ساله توریست‌ها و گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند. همچنین زندگی در این شهر از لحاظ اقتصادی به صرفه است. زیرا این شهر مرکز تولید وسایل جراحی در ترکیه بوده و شرکت‌های بزرگی  در آن قرار دارند.

 

شهر سامسون ترکیه

 

شهر ماردین

ماردین یکی از استان‌های ترکیه است. این شهر دارای آب و هوای گرم و مرطوب با جمعیت ۸۰۰ هزار نفر در لیست ارزان ترین شهر ترکیه قرار دارد.

شهر ماردین ترکیه

 

شهر زونگولداک

شهر زونگولداک در شمال ترکیه قرار دارد. این شهر دارای آب و هوای گرم و مرطوب در تابستان و سرد و مرطوب در زمستان بوده و برای مهاجران مناسب است. اقتصاد شهر زونگولداک بر پایه معادن این شهر بنا شده است. بنابراین معدنچیان و افرادی که در رشته معدن تحصیلات دارند در این شهر موقعیت شغلی بالاتری خواهند داشت. همچنین کشاورزی، دامپروری، ماهیگیری و … از دیگر شغل‌های شهر زونگولداک محسوب می‌شوند.

شهر سیواس

سیواس باستانی بوده و دارای تمدن بالایی است که جزء ارزان ترین شهرهای ترکیه برای خرید ملک قرار می‌گیرد. در این شهر دانشگاه‌های مختلفی وجود دارند که در آن‌ها رشته‌های مهندسی علوم، پزشکی و دندانپزشکی و … تدریس می‌شوند. همچنین دریاچه گوک پینار، مدرسه بروجیه، مسجد بزرگ و بیمارستان دیوریغی از جاذبه‌های گردشگری شهر سیواس هستند.

 

شهر قونیه

شهر قونیه در جنوب آنکارا با آب و هوای نیمه خشک قرار دارد. اکثر مردم قونیه، مسلمان بوده و شغل اصلی آنان کشاورزی است. بارندگی در این شهر کم است ولی از جاذبه‌های توریستی و گردشگری قونیه می‌توان به مقبره مولانا و موزه این شهر اشاره کرد.

شهر وان

شهر وان حدود ۶۰۰ هزار نفر جمعیت داشته و در شرق ترکیه قرار دارد. جالب است که جمعیت کردها در این شهر از جمعیت ترک‌ها بیشتراست. از جاذبه‌های گردشگری و زیبای این شهر، دریاچه آن است که فقط ماهی‌ها در آن زنده می‌مانند.

شهر استانبول

شاید تعجب کنید که شهر استانبول هم در لیست ارزان ترین شهرهای ترکیه برای خرید خانه قرار گرفته است. استانبول دارای وسعت بسیار زیاد( حدود ۷ برابر تهران) و مناطق زیادی در بخش آسیایی و اروپایی  است. بنابراین در این شهر بزرگ از مناطق گران، مجهز و خانه‌های لوکس گرفته تا پروژه‌های در حال بهره‌برداری و مناطق در حال توسعه متناسب با بودجه و سلیقه شما وجود دارد. میانگین خرید خانه در برخی از مناطق استانبول از ۴۵ هزار دلار شروع می‌شود که به دلیل استقبال زیاد گردشگران از این منطقه، سرمایه‌گذاری ایمن و کسب درآمد ارزی مطمئنی برای شما خواهد بود. برای خرید خانه یا آپارتمان در مناطقی مانند تکسیم یا بشیکتاش در استانبول باید هزینه زیادی پرداخت کنید. اما در مناطق در حال توسعه در نزدیک فرودگاه جدید و یا اطراف استانبول به راحتی می‌توانید خانه‌هایی متناسب با سلیقه و بودجه خود خریداری کنید.

در ادامه برای شما همراهان عزیز میانگین قیمت خرید ملک در استانبول را از ارزان ترین مناطق استانبول به گرانترین مناطق استانبول در جدولی قرار داده ایم تا با مقایسه قیمت‌ها تقاوت ارزانترین و گرانترین مناطق استانبول را ببینید و انتخابی متناسب با بودجه و اهداف خود داشته باشید. ( لیست قیمت‌ها مربوط به سال ۱۴۰۰ است اما ترتیب محله‌های ارزان به گران استانبول به همین ترتیب است.)

 

قیمت خانه و آپارتمان پندیک ۹ میلیون تومان
قیمت خانه و آپارتمان مالتپه ۹ میلیون تومان
قیمت خانه و آپارتمان کارتال ۱۰ میلیون تومان
قیمت خانه و آپارتمان توزلا ۱۱ میلیون تومان
قیمت خانه و آپارتمان چکمه کوی ۱۱ میلیون تومان
قیمت خانه و آپارتمان عمرانیه ۱۲ میلیون تومان
قیمت خانه و آپارتمان اتا شهیر ۱۴ میلیون تومان
قیمت خانه و آپارتمان بی‌اغلو ۱۵ میلیون تومان
قیمت خانه و آپارتمان کادیکوی ۲۷ میلیون تومان
قیمت خانه و آپارتمان باشاک شهیر ۱۷ میلیون تومان
قیمت خانه و آپارتمان ساریر ۳۷ میلیون تومان
قیمت خانه و آپارتمان زیتین بورنو ۱۴ میلیون تومان
قیمت خانه و آپارتمان باکرکوی ۳۰ میلیون تومان
قیمت خانه و آپارتمان فاتیح ۱۳ میلیون تومان
قیمت خانه و آپارتمان ماسلاک ۴۰ میلیون تومان
قیمت خانه و آپارتمان ببک ۱۶۰ میلیون تومان

 

سخن پایانی

فرقی نمی‌کند که به دنبال ارزان ترین شهرهای ترکیه برای خرید ملک باشید یا به دنبال بهترین و لاکچری‌ترین شهرهای ترکیه. توصیه می‌کنیم قبل از تحقیق در مورد گرانترین و ارزان ترین شهرهای ترکیه برای خرید ملک با کمک و راهنمایی یک مشاور متخصص تمام فاکتورهای خرید خانه در ترکیه را بررسی کنید تا بتوانید مطابق خواسته‌ها و اهداف خود قدم بردارید. ما به شما مشاورین و کارشناسان باتجربه و متخصص الواپلای را پیشنهاد می‌دهیم. سپس به صورت حضوری به شهر مورد نظر خود سفر کرده و تمام جوانب را از لحاظ قیمت، شرایط آب و هوایی، امکانات رفاهی، خدمات درمانی، تجهیزات شهری و مراکز خرید، بومی یا توریستی بودن شهر در نظر گرفته و برای خرید ملک مورد نظر اقدام کنید.

برای آگاهی و اطلاعات بیشتر در زمینه خرید ملک در ترکیه ، دریافت شهروندی ترکیه و اقامت، ازدواج بین المللی، ثبت شرکت در ترکیه و تحصیل در ترکیه با مشاوران الواپلای به صورت مشاوره رایگان در ارتباط باشید.  

 

امتیاز خود را ثبت کنید


چه قدر این پست برایتان مفید بود؟
اولین کسی باشید که به این پست رای میدهید!

 • محمد رضا ایزدی

  1402-08-21 در 11:54 ق.ظ

  مطلب خوب و قابل فهمی بود فقط چون قیمتهامثل جدول آخر مربوط به ۲سال پیش هست نمیتوان اطلاع دقیقی نسبت به شرایط امروز پیدا کردو به همین خاطر نمیتوان اوضاع را با شرایط امروز خریدار وفق داد من خودم برای خرید خانه در استانبول یا ترابوزان ۶۰ تا ۷۰ هزار دلار بودجه در نظر گرفتم وخدود ۳۰ هزار دلار هم برای شروع کسب و کار دارم نمیدانم بااین مبالغ میتوانم برای خودم وخانوادم اقامت بگیرم وخانه ای به مساحت حداقل ۸۰ تا ۱۰۰ متر بخرم

  • شیوا داداش زاده

   1402-08-27 در 11:04 ق.ظ

   سلام
   ممنون از همراهی شما
   مقالات در اسرع وقت به روز رسانی خواهند شد.
   در حال حاضر حداقل مبلغ خرید ملک برای اقامت باید 200 هزار دلار باشه که بتونید برایخود و خانواده خود اقدام به گرفتن اقامت کنید.

  • شیوا داداش زاده

   1402-08-27 در 11:32 ق.ظ

   سلام
   ممنون از همراهی شما
   در حال حاضر برای اقامت حداقل مبلغ خرید ملک باید 200 هزار دلار باشه که بتونیم اقامت بگیریم.

 • سید رحیم درخشانی

  1401-05-29 در 4:46 ب.ظ

  چهت خرید ملک و یا اجاره در منطقه های اطراف استانبول

  • شیوا داداش زاده

   1401-05-30 در 12:07 ق.ظ

   سلام
   لطفا با شماره 02188884645 تماس بگیرید راهنماییتون کنند.

تماس با ما
درخواست مشاوره رایگان

ما همراه شما خواهیم بود

برای دریافت مشاوره رایگان، این فرم را تکمیل کنید تا کارشناسان الو اپلای در سریعترین زمان، با شما تماس بگیرند

آدرس: تهران, میدان ونک, خیابان گاندی جنوبی, خیابان بیست و پنجم پلاک ۲۴ طبقه 2
آدرس و لوکیشن دفتر استانبول : DAP Vadi,Z ofis ,S Blok ,No 56 Kağıthane İstanbul
021-88884645 | 021-88850364
۸ الی ۲۱
 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .