whatsapp
الو اپلای
ارزان ‌ترین راه مهاجرت به ترکیه[

نویسنده :  شیوا داداش زاده

بروزرسانی شده در :  29 اردیبهشت 1403

تعداد نظرات :  0

ارزان ترین راه مهاجرت به ترکیه 2024 / شرایط و هزینه + مدارک

امروزه شاهد مهاجرت عده کثیری از افراد به کشورهای مختلف به خصوص کشور ترکیه هستیم. این کشور توانسته با پیاده‌سازی سیاست‌هایی، توریست‌ها و مهاجران بسیاری را به خود جذب کند؛ به همین خاطر به یکی از کشورهای مهاجر پذیر تبدیل شده است. یکی از مهم‌ترین چالش‌های پیش روی مهاجرین، یافتن ارزان ‌ترین راه مهاجرت به ترکیه خواهد بود. در این زمینه روش‌های فراوانی وجود دارد که تنها کافیست با ما در مسیر مطالعه این مطلب همراه باشید تا اطلاعات لازم را به دست آورید.

ارزان ترین روش های مهاجرت به ترکیه

از آنجایی که مهاجرت به ترکیه نسبت به دیگر کشورها هزینه بردار نیست، اما باز هم افراد به دنبال روش‌هایی برای کاهش هزینه‌های خود جهت مهاجرت هستند. به همین خاطر در این بخش تلاش کردیم تا روش‌های ارزان و کم هزینه را به شما ارائه دهیم.

ارزان ترین روش های مهاجرت به ترکیه

1. مهاجرت از طریق تحصیل

اگر شما هم قصد دارید با هزینه‌های محدود و مناسب به ترکیه مهاجرت کنید، قطعاً مهاجرت تحصیلی می‌تواند بهترین گزینه باشد. تحصیل در دانشگاه ترکیه هزینه‌های پایین‌تری نسبت به سایر کشورها دارد. با دریافت ویزای تحصیلی از ترکیه ارزان‌ترین راه مهاجرت را تجربه خواهید کرد. به همین خاطر کشور ترکیه تلاش کرده تا بورسیه‌های مختلفی را برای دانشجویان خود در نظر گیرد. این بورسیه هزینه‌های مختلفی نظیر هزینه سفر، خوابگاه و بیمه دانشجوها را پوشش می‌دهد. نکته قابل ذکر آنکه شهریه دانشگاه مطابق با رشته‌ای که انتخاب می‌شود، متفاوت بوده و معمولاً بین ۳۰۰ تا ۸۰۰ دلار در سال تخمین زده می‌شود.

مهاجرت از طریق تحصیل

علاوه بر آن تحصیل رشته‌های دانشگاهی به زبان انگلیسی نیز ممکن بوده و در صورتی که به زبان ترکی مسلط نیستید می‌توانید در دانشگاه‌های ترکی دروس را به زبان انگلیسی بگذرانید. با تحصیل در ترکیه می‌توانید زبان ترکی را در محیط واقعی یاد بگیرید که برای زندگی و کار در آینده بسیار مفید است. مهاجرین پس از اتمام تحصیلات، شانس خوبی برای یافتن کار و اقامت دائم در ترکیه خواهند داشت. جهت مهاجرت از این طریق نیاز به ارائه مدارکی همچون پذیرش از دانشگاه، گواهی زبان، تامین مالی و بیمه دارید. بنابراین اگر هنوز جوان هستید، تحصیل در ترکیه می‌تواند یکی از ارزان ترین راه مهاجرت به ترکیه و آینده‌سازی باشد.

2. مهاجرت از طریق کار، ارزان‌ ترین راه مهاجرت به ترکیه

اگر بخواهید از طریق کار در ترکیه اقامت داشته باشید، باید این نوید را به شما دهیم که شانس فراوانی در انتظار شما خواهد بود؛ زیرا ترکیه از آن دسته کشورهایی است که شما را به بازارهای بسیار بزرگ جهانی متصل نموده و فرصت‌های بی‌نظیری را خلق می‌کند. در این زمینه تنها کافیست که در حرفه خود تخصص داشته باشید. در وهله اول فرد مهاجر از طریق کار به مدت یک سال در این کشور مشغول به کار می‌شود و پس از یک سال می‌تواند قراردادهای ۳ و یا ۶ ساله را ببندد تا در نهایت مجوز کار دائمی را دریافت کند.

مهاجرت از طریق کار در ترکیه

جهت کار در ترکیه ابتدا باید درخواست ویزای کار خود را به کنسولگری ترکیه ارائه دهید. سپس لازم است تا اسناد و مدارک مورد نیاز ویزای کار را به وزارت کار  امنیت اجتماعی ترکیه (MLSS) ارسال کنید. این نکته را نیز در نظر داشته باشید در صورتی که کارفرمای شما مدرک و نامه مربوطه را در زمان مقرر تحویل ندهد، درخواست ویزای کار شما رد خواهد شد. مدارک مورد نیاز برای تقاضای ویزای کار ترکیه به شرح لیست زیر است:

  • ارائه فرم تقاضا جهت ویزای کاری ترکیه
  • پاسپورت معتبر دارای (حداقل شش ماه اعتبار)
  • ارائه گواهی عدم سوء‌پیشینه
  • ارائه یک جاب آفر یا قرارداد رسمی
  • کپی مدرک تحصیلی (ترجمه شده به زبان ترکی یا انگلیسی)
  • بیمه پزشکی
  • کپی از قرارداد اجاره منزل یا اثبات محل اقامت در کشور ترکیه

3. مهاجرت از طریق ازدواج با شهروند ترک

ازدواج با یک شهروند ترکی یکی از راه‌های قانونی برای مهاجرت به ترکیه هست، اما نیازمند شرایط و مراحل خاصی است. آشنایی و ازدواج واقعی اولین و مهم‌ترین گام خواهد بود. ازدواج‌های صوری و ساختگی مورد پذیرش نیستند و باید ازدواج از روی علاقه و محبت باشد. مدارک لازم و مورد نیاز برای ازدواج در ترکیه و اخذ اقامت، شامل گواهی عدم سوء پیشینه، مدارک شناسایی، گواهی سلامت و غیره است.

مهاجرت از طریق ازدواج با شهروند ترک

شرط اصلی این ازدواج، ثبت آن در کشور ترکیه بوده و باید حداقل بین ۳ الی ۵ سال این ازدواج دوام بیاورد. در نهایت پس از سه سال زندگی مشترک و ادامه ازدواج، شخص می‌تواند برای اقامت دائم در ترکیه اقدام نماید. از مهمترین مزایای این روش مهاجرت می‌توان به مسیر قانونی برای اقامت و زندگی در ترکیه، دسترسی به خدمات دولتی و اجتماعی و همچنین امکان اخذ شهروندی در آینده اشاره کرد.

برای ثبت ازدواج در ترکیه میتوانید از مجموعه مهاجرتی الو اپلای کمک بگیرید و ثبت ازدواج خود را در کمترین زمان ممکن انجام دهید.

4. مهاجرت از طریق پناهندگی، ارزان‌ ترین راه مهاجرت به ترکیه

شاید بتوان مهاجرت از طریق پناهندگی را جزء ارزان ترین راه مهاجرت به ترکیه به شمار آورد، اما بسیار مهاجرت خطرناکی است. اصولاً این مهاجرت برای افرادی که در کشور خود تحت آزار، اذیت و تهدید جامعه قرار می گیرند، در نظر گرفته می‌شود. این دسته از افراد باید ثابت کنند که در در کشور خود به دلیل نژادی، مذهبی، ملیتی و عضویت در یک گروه خاص اجتماعی مورد آزار و اذیت قرار گرفته‌اند. درخواست پناهندگی شما باید بعد از ورود به ترکیه به مقامات مربوطه در کمپ یا اداره مهاجرت ارائه می شود.

برای اخذ شهروندی ترکیه میتوانید با کارشناسان الو اپلای در ارتباط باشید تا در این مورد شما را راهنمایی کنند.

اقتصادی ‌ترین روش ‌ها برای مهاجرت به ترکیه

در قسمت پیشین تلاش کردیم تا ارزان ترین راه مهاجرت به ترکیه را به شما ارائه دهیم، اما در این میان روش‌های اقتصادی و مقرون به صرفه‌ای هم وجود دارند که به مهاجران کمک کرده تا به بهترین نحو بتوانند از کشور خارج شوند. مهم‌ترین روش‌ها عبارتند از:

خرید ملک: خرید ملک در ترکیه از روش‌های اقتصادی برای مهاجرت به ترکیه است، اما نیازمند سرمایه‌گذاری اندکی است. حتی به واسطه این روش شما می‌توانید خانواده خود نظیر همسر و فرزندان را ساپورت کنید و آینده خوبی را برای آن‌ها رقم بزنید. مطابق با تحقیقات انجام شده کمترین هزینه جهت خرید ملک برای مهاجرت به ترکیه حدود ۲۰۰ هزار دلار خواهد بود. سرمایه‌گذاری: مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری قطعاً از روش‌های مطمئن و قانونی برای کسب اقامت در ترکیه است. این روش اصولاً برای افرادی که توانایی مالی اندکی هم دارند، مزایای فراوانی را به همراه خواهد داشت.

ثبت شرکت: شاید از نظر بسیاری از افراد ثبت شرکت در ترکیه کاری دشوار و سخت باشد، اما با تکیه بر دانش متخصین این راه هموار خواهد شد. بسیاری از کشورها با روش ثبت شرکت توانسته‌اند مهاجرین زیادی را از آن خود کنند. به دلیل پیچیدگی‌های خاص در قوانین آن، به شما عزیزان توصیه می‌شود که حتماً با گروه الو اپلای در این زمینه مشورت نمایید.

هزینه ‌های زندگی در ترکیه

هزینه زندگی در ترکیه نسبت به دیگر کشورهای آمریکای شمالی و اروپا پایین‌تر است. البته این هزینه‌ها بسته به شهر و سبک زندگی متفاوت خواهد بود. اما به طور خلاصه هزینه‌های زندگی در ترکیه می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

1. اجاره خانه/آپارتمان

در استانبول، اجاره یک آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر حدود 1800-2500 لیر (100-140 دلار) در ماه بوده و در شهرهای کوچک‌تر مانند آنکارا، هزینه مسکن حدود 30% کمتر است.

2. خوراک

هزینه خرید مواد غذایی و خوراک متوسط برای یک نفر حدود 500-800 لیر (30-45 دلار) در ماه است. یک وعده غذای ساده در رستوران ارزان قیمت حدود 25-35 لیر (1.5-2 دلار) هزینه دارد.

3. حمل و نقل

بلیط یک ماهه مترو و اتوبوس در استانبول حدود 144 لیر (8 دلار) است. هزینه بنزین حدود 8 لیر (0.45 دلار) برای هر لیتر خواهد بود.

4. سایر هزینه ها

برای اینترنت و تلفن حدود 150 لیر (8 دلار) در ماه، آب، برق و گاز نیز حدود 400 لیر (22 دلار) در ماه برای یک خانواده 4 نفره در نظر بگیرید. در مجموع، یک زندگی متوسط برای یک فرد مجرد حدود 3000-4000 لیر (170-220 دلار) و برای یک خانواده 4 نفره حدود 7000-8000 لیر (390-450 دلار) در ماه هزینه خواهد داشت.

البته باید توجه داشت که این ارقام متوسط بوده و هزینه‌های واقعی بستگی به محل اقامت، سبک زندگی و میزان مصرف دارد. با این حال به طور کلی هزینه زندگی در ترکیه مقرون به صرفه‌تر از بسیاری از کشورهای پیشرفته است.

جمع‌ بندی

ترکیه جزء کشورهای پرطرفدار در جهان شناخته می‌شود و به دلیل داشتن نوار مرزی مشترک با کشور ایران، گزینه بسیار مطلوب برای مهاجرت و ادامه زندگی ایرانیان خواهد بود. به دلیل تغییر دائمی و مستمر قوانین مهاجرتی و اقامتی، ممکن است افراد هنگام مهاجرت با مشکلات و چالش‌هایی نظیر یافتن ارزان ترین راه مهاجرت به ترکیه و برآوردهای هزینه زندگی روبرو باشند. در این مطلب تلاش کردیم تا اطلاعات مفید و مختصری را در این رابطه ارائه دهیم اما اگر همچنان سوالی در این زمینه ذهنتان را درگیر کرده است، بهتر است با کارشناسان الو اپلای ارتباط برقرار نمایید.

امتیاز خود را ثبت کنید


چه قدر این پست برایتان مفید بود؟
اولین کسی باشید که به این پست رای میدهید!

اولین کسی باشید که برای این پست کامنت میگذارید!
تماس با ما
درخواست مشاوره رایگان

ما همراه شما خواهیم بود

برای دریافت مشاوره رایگان، این فرم را تکمیل کنید تا کارشناسان الو اپلای در سریعترین زمان، با شما تماس بگیرند

آدرس: تهران, میدان ونک, خیابان گاندی جنوبی, خیابان بیست و پنجم پلاک ۲۴ طبقه 2
آدرس و لوکیشن دفتر استانبول : DAP Vadi,Z ofis ,S Blok ,No 56 Kağıthane İstanbul
021-88884645 | 021-88850364
۸ الی ۲۱
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .