whatsapp
الو اپلای
تفاوت حساب پی پال بیزینس و شخصی چیست؟

نویسنده :  ولی زاده

بروزرسانی شده در :  2 خرداد 1402

تعداد نظرات :  0

تفاوت حساب پی پال بیزینس و شخصی چیست؟

پی پال یکی از بزرگ‌ترین خدمات پرداخت آنلاین در جهان است که از طریق آن می‌توانید دو نوع حساب، یعنی حساب شخصی (Personal account) و حساب بیزینس (Business account) افتتاح کنید. حساب شخصی پی پال برای افرادی مناسب است که به صورت آنلاین خرید می‌کنند و نیاز به دریافت‌ پول بین‌المللی دارند. با حساب شخصی پی پال، شما می‌توانید به راحتی پول دریافت و ارسال کنید، پرداخت‌های آنلاین را انجام دهید و از خدمات پی پال در خریدهای آنلاین استفاده کنید. این حساب مناسب برای افرادی است که فعالیت تجاری ندارند و نیازمند روشی ساده برای انجام تراکنش‌های مالی آنلاین هستند.

در مقابل حساب بیزینس پی پال برای کسب‌وکارها و فعالیت‌های تجاری آنلاین استفاده می‌شود.  با این حساب، شما می‌توانید درآمد کسب‌وکار خود را دریافت و پرداخت‌های مرتبط با تجارت را انجام دهید. همچنین، حساب بیزینس به شما امکانات و ویژگی‌های بیشتری ارائه می‌دهد؛ به عنوان مثال، می‌توانید در وبسایتتان فاکتور و سندهای پرداخت‌های اینترنتی را دریافت کنید. حساب بیزینس پی پال برای کسب‌وکارهایی که فعالیت تجاری آنلاین و نیاز به راهکارهای پرداخت پیچیده‌تری دارند، مناسب است. برای اینکه در مورد تفاوت حساب پی پال و شخصی چیست بیشتر بدانید، در ادامه مقاله همراه ما باشید.

 

7 تفاوت اصلی حساب شخصی و حساب بیزینس در پی پال

از تفاوت‌های اصلی بین حساب پی پال بیزینس و حساب پی پال شخصی می‌توان به موارد لیست زیر اشاره کرد:

 • نوع فعالیت: حساب بیزینس پی پال برای فعالیت‌های تجاری و کسب‌وکارهای آنلاین استفاده می‌شود؛ در حالی که حساب شخصی پی پال برای تراکنش‌های شخصی و غیرتجاری مانند خرید آنلان به کار می‌رود.
 • نام تجاری: در حساب بیزینس پی پال، می‌توانید نام تجاری خود را ثبت و از آن در تراکنش‌های خود استفاده کنید و اما در حساب شخصی پی پال باید نام شخصی خود را برای نقل و انتقالات به کار ببرید.
 • امکانات و ویژگی‌ها: حساب بیزینس پی پال امکانات و ویژگی‌های بیشتری از جمله قابلیت پذیرش پرداخت‌های اینترنتی بر روی وبسایت، دسترسی به فاکتورها و سندهای لازم، و دسترسیAPI برای اتصال به سیستم پی پال ارائه می‌دهد؛ در مقابل، حساب شخصی پی پال معمولاً دارای محدودیت‌هایی برای تراکنش‌ها است و بیشتر در تراکنش‌های شخصی و کوچکتر کاربرد دارد.

 

 • گزارشات مالی: حساب بیزینس پی پال به شما امکان می‌دهد گزارشات مالی جزئی‌تری دریافت کنید و اطلاعات دقیق‌تری درباره درآمدها و هزینه‌های کسب‌وکار خود بدست آورید؛ در حالی که حساب شخصی پی پال اطلاعات مالی ساده‌تری را فراهم می‌کند.
 • کارمزد: در حساب‌های بیزینس کارمزد تراکنش 2.9 درصد به همراه 0.3 دلار کسر می‌شود؛ اما در تراکنش‌های شخصی در صورتیکه تبدیل ارز وجود نداشته باشد، کارمزدی کسر نخواهد شد.
 • محدودیت در واریز وجه: حساب شخصی پی پال از نظر واریز وجه و مبلغ دریافتی از محدودیت‌هایی در مقایسه با حساب بیزینس برخودار است.
 • مراحل افتتاح حساب: افتتاح حساب شخص در مقایسه با افتتاح حساب بیزینس پی پال به آسانی قابل انجام است و همچنین نیاز به مدارک کمتری نسبت به حساب بیزینس دارد.

 

بررسی مزایا و معایب حساب پی پال بیزینس و شخصی

برای اینکه بیشتر به تفاوت حساب پی پال بیزینس و شخصی چیست، پی ببرید، به بررسی مزایا و معایب انواع حساب پی پال می‌پردازیم:

مزایای حساب پی پال بیزینس

 • حساب پی پال بیزینس قابلیت‌های بیشتر و گزارشات مالی جزئی‌تری را ارائه می‌دهد.
 • امنیت حساب پی پال بیزینس نسبت به حساب شخصی بیشتر است و شما می‌توانید با نام شرکت برای افتتاح حساب بیزینس خود استفاده کنید.
 • در حساب پی پال بیزینس، می‌توانید به 200 کارمند اجازه دسترسی به حساب دهید و کنترلی بر روی تراکنش‌ها و فعالیت‌های مالی داشته باشید.
 • با حساب پی پال بیزینس، شما قادر خواهید بود تمام هزینه‌های کسب‌وکار خود را مانند پرداخت‌ها، میزان سود، هزینه‌های عملیاتی و مواردی دیگر را ردیابی کنید..
 • علاوه بر این، حساب پی پال بیزینس به شما امکان ارائه خدمات پس از فروش به مشتریان را می‌دهد. شما می‌توانید برای مشتریان خود درگاه پرداخت ایجاد کنید تا آن‌ها بتوانند به راحتی پرداخت‌های اضافی را انجام دهند یا خدمات دیگری را از شما دریافت کنند. این قابلیت به شما کمک می‌کند تا روابط با مشتریان را بهبود بخشید و سرویس بهتری به آن‌ها ارائه دهید.

 

معایب حساب پی پال بیزینس

 • حساب بیزینس پی پال ممکن است برای تراکنش‌ها کارمزد بیشتری نسبت به حساب پی پال شخصی در نظر بگیرد.
 • شما نمی‌توانید حساب پی پال بیزینس را به حساب شخصی تبدیل کنید.
 • در صورت فروش محصول در سایت‌های Amazon، Etsy و Ebay باید هزینه‌ای به پی پال بپردازید.

 

مزایای حساب پی پال شخصی

 • افتتاح حساب پی پال شخصی بسیار ساده و سریع است؛ شما می‌توانید به راحتی حساب خود را ایجاد کرده و در کوتا‌ه‌ترین زمان آن را فعال کنید.
 • با حساب پی پال شخصی، می‌توانید به راحتی و با سرعت بالا در فروشگاه‌های آنلاین خرید کرده یا به دوستان و خانواده خود پول ارسال کنید.
 • انجام پرداخت‌ها در حساب پی پال شخصی شامل کارمزد نیست.
 • با استفاده از حساب پی پال شخصی، شما نیازی به ارائه اطلاعات حساب بانکی خود به فروشندگان آنلاین ندارید. این باعث می‌شود اطلاعات شخصی و مالی شما به‌صورت محافظت شده‌ای باقی بماند.
 • با حساب پی پال شخصی، شما می‌توانید به راحتی و به صورت رایگان به دیگران پول ارسال کنید. این ویژگی در صورت انتقال مبلغ حاصل از فروش به حساب شخصی است؛ برای انتقال سریع‌تر نیز می‌توانید یک درصد از مبلغ را به پی پال بپردازید.
 • برای پرداخت در پی پال، لازم به هزینه ثبت نام یا کنسل کردن حساب نخواهد بود.

 

معایب حساب پی پال شخصی

 • حساب پی پال شخصی ممکن است برخی محدودیت‌های برای انجام تراکنش‌ها داشته باشد. به عنوان مثال، ممکن است حداکثر مبلغی که می‌توانید در یک تراکنش پرداخت کنید، محدود شده باشد.
 • در حساب پی پال شخصی محاسبه مالیات در تراکنش‌های تجاری و شخصی کمی پیچیده و زمانبر خواهد بود.

 

افتتاح حساب شخصی و بیزینس با الواپلای در کوتاه ترین زمان

در نتیجه با توجه به مطالب گفته شده، حساب پی پال شخصی و حساب پی پال بیزینس هر کدام دارای مزایا و معایب خاص خود هستند. حساب پی پال شخصی مناسب کاربرانی است که به صورت شخصی در فعالیت‌های آنلاین شرکت می‌کنند، دریافت پرداخت‌های کمتری داشته و نیاز به محدودیت‌های کمتری در ارتباط با گزارشات مالی و حسابداری دارند. از طرف دیگر، حساب پی پال بیزینس برای کسب‌وکارهای بزرگتر، فروشگاه‌های آنلاین و فعالیت‌های بین‌المللی مناسب است.

این حساب قابلیت ردیابی و گزارش‌گیری جامع تری در مورد درآمدها و هزینه‌ها دارد و به شما امکان می‌دهد تا با تیم کاری خود همکاری کرده و به صورت حرفه‌ای‌تر و سازماندهی شده‌تر در کسب‌وکار خود پیشرفت کنید. در انتخاب بین دو حساب، باید نیازها، انتظارات و اهداف شخصی یا کسب‌وکاری خود را مورد بررسی قرار داده و تصمیمی بگیرید که با توجه به شرایط و نیازهای خود مناسب‌تر است. از این رو می‌توانید افتتاح حساب پی پال شخصی یا بیزینس خود را به الواپلای بسپارید. کارشناسان الواپلای در کوتاه‌ترین زمان ممکن راهنمای شما خواهند بود. برای کسب اطلاعات بیشتر نیز می‌توانید با الواپلای در تماس باشید.

امتیاز خود را ثبت کنید


چه قدر این پست برایتان مفید بود؟
اولین کسی باشید که به این پست رای میدهید!

اولین کسی باشید که برای این پست کامنت میگذارید!
تماس با ما
درخواست مشاوره رایگان

ما همراه شما خواهیم بود

برای دریافت مشاوره رایگان، این فرم را تکمیل کنید تا کارشناسان الو اپلای در سریعترین زمان، با شما تماس بگیرند

آدرس: تهران, میدان ونک, خیابان گاندی جنوبی, خیابان بیست و پنجم پلاک ۲۴ طبقه 2
آدرس و لوکیشن دفتر استانبول : DAP Vadi,Z ofis ,S Blok ,No 56 Kağıthane İstanbul
021-88884645 | 021-88850364
۸ الی ۲۱
 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .