whatsapp
الو اپلای
خودروی ملی ترکیه TOGG رونمایی شد

نویسنده :  شیوا داداش زاده

بروزرسانی شده در :  15 فروردین 1400

تعداد نظرات :  2

خودروی ملی ترکیه TOGG رونمایی شد

ترکیه در صنعت خودرو سازی هنوز به عنوان یک تولید کننده نامدار شناخته نمی شود. اگرچه در حوزه مونتاژ خودرو تحت لیسانس شرکت معروف دنیا تجربه خوبی را پشت سر گذاشته است. اما در حوزه تولید داخلی و خودروی ملی ترکیه هنوز نتوانسته است گامی مؤثر بردارد.

اکنون شواهد نشان می دهد که ترکیه با TOGG به صورت جدی وارد این بازار بزرگ جهان شود. شرکت TOGG (Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu) یک کنسرسیوم از شرکت های بزرگ و خودرویی ترکیه می باشد.

در نوامبر سال 2017جمعی از شرکت های ترک برای تولید یک خودرو ملی اعلام آمادگی کردند. در 25 ژوئن 2018 این شرکت ها، از تشکیل شرکت TOGG خبر دادند.

در این راستا، شرکت های آنادولو گروبو (Anadolu Grubu) با (19%) سهم، هلدینگ زولو (Zorlu Holding) با19% گروه کؤک (Kök Grubu) با 19%، ترکسل با 19% شرکت BMC با 19% و شرکت TOBBبا 5% در این پروژه شرکت کرده اند. دفتر شرکت TOGG (خودروی ملی ترکیه) در شهر گبزه (Gebze) در استان کوجائلی (Kocaeli) می باشد.

مدیران TOGG پر ادعا ظاهر شدند

توگ (TOGG) پروژه ای است که از آن به عنوان خودروی ترکیه یاد می شود. آقای گورجان کاراکاش مدیرعامل این شرکت در مراسم رو نمایی این خودرو از تولید دو نوع متفاوت این خودرو با قدرت های 400 و 200 اسب بخار خبر داد.

ایشان بیان کردند که باطری تمام بومی این خودرو در کمتر از 30 دقیقه به میزان 80 درصد شارژ می شود. و با هر بار شارژ می توانند 500 کیلومتر مسافت را طی کند. اگر این ادعای مدیرعامل به واقعیت بپیونند، توگ TOGG یک خودرو در سطح جهانی خواهد بود.

مدیران TOGG پر ادعا ظاهر شدند

مدیرعامل TOGG معتقد است” قواعد بازی در دنیا در حال تغییر است، خودروها تبدیل به یک تجهیز هوشمند می شوند”. شرکت TOGG قصد دارد در 15 سال آینده 5 مدل از خودروهای خود را راهی بازار نمایید. ریفات حصارجیکلی اوغلو یکی از مدیران ارشد TOGG می گوید که ما “لیسانس خواهیم فروخت” دیگر بجای منتاژ خودرو دیگران، آنها خودرو ما را منتاژ خواهند کرد”

عملیات ساخت کارخانه توگ TOGG در سال 2021 به اتمام خواهد رسید و در سال 2022 اولین سری خودروی ملی ترکیه که تمام برقی – الکتریکی است به بازار عرضه خواهد شد. همچنین برای اطلاع بیشتر می توانید مقاله خودروهای تولید ترکیه را در اینجا مطالعه کنید.

طراحی زیبا و مدرن TOGG

ترکیه برای تولید اولین خودرو ملی خود TOGG ، هزینه و دقت زیادی به خرج داده است. طرح شیک و مدرن خودروی ملی ترکیه را شرکت ایتالیایی Pininfarina انجام داده است.

طرح اصلی خودرو از گل لاله الهام گرفته شده که در فرهنگ ترکیه جایگاه خاصی دارد. در بخش هایی از خودرو مانند چراغ ها و شبکه های جلوی خودرو از طرح گل لاله استفاده شده است. ترکیه می گوید برای نهایی شدن طرح این خودرو، صدها مهندس ترک و خارجی بر روی طرح کار کرده اند.

مدیران اولین خودروی ملی ترکیه TOGG مدعی هستند که باطری خودرو را تمام طراحی و در داخل تولید کرده اند. TOGG از تست های تصادف با استانداردهای اورپا با 5 ستاره با موفقیت عبور کرده است. اولین خودروی ملی ترکیه TOGG دارای 7 ایربگ استاندارد و 2 عدد ایربگ آپشنال است.

TOGG با 3 نمایشگر تمام الکتریکی در کنسول خود اطلاعات دقیقی از وضعیت خودرو به راننده ارائه می دهد. همچنین در TOGG به جای آیینه های بغل از دوربین بهره گرفته شده است.

ترکیه در تولید اولین خودرو ملی خود TOGG سعی کرده است از تکنولوؤی روز بیشترین بهره را ببرد. لذا خودرو به اینترنت های G4/G5 مجهز است.

خودرو از طریق اینترنت می تواند بروز رسانی ها را بصورت آنلاین از شرکت دریافت نمایید. همچنین در زمان هایی که خودرو دچار مشکل شود، امکان بررسی آن از راه دور و به صورت اینترنتی مقدور خواهد کرد. بطور کی ترکیه در تولید TOGG به بحث موبیلیتی اهمیت زیادی داده است و از این حیس خودرو هوشمندی را ارائه داده است.

حمایت از تولید خودرو ملی

ترکیه قصد دارد برای تولید TOGG و توسعه آن 22 میلیارد لیر سرمایه گذاری نماید. برای راه اندازی خط تولید و ارایه TOGG به بازار 4323 نفر مشغول به کار خواهند شد. ترکیه قصد دارد تولید سالیانه خودرو ملی خود را در 5 مدل به 175هزار دستگاه برساند.

حمایت از تولید خودرو ملی

ترکیه برای تشویق سرمایه گذاران در مشارکت این پروژه آنها را از معافیت هایی مانند معاف مالیات، ارزش افزوده، هزینه های گمرکی و خدمات بیمه ای برخوردار خواهند بود. همچنین دولت ترکیه متعهد شده است که 30 هزار دستگاه از تولیدات این خودرو را خواهد خرید.

TOGG نام اصلی خودرو نبوده بلکه نام شرکتی است که اقدام به تولید اولین خودروی ملی ترکیه کرده است. نام رسمی خودرو در آینده اعلام خواهد شد.

قیمت اولین خودروی ملی ترکیه TOGG

اگر خودور ملی ترکیه را به جزئیات بررسی و مورد تجزیه و تحلیل قرار دهیم، هر بخش و بعد آن خصوصیت های ویژه مهم خود را خواهد داشت. یکی از ابعاد مهم خودرو ها قیمت آن است.

اگر چه مسئولین TOGG هنوز رقم قیمت خودرو را اعلام نکرده، اما رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه و مدیران ارشد این شرکت از قیمت بسیار مناسب این خودرو در مقابل مدل های مشابه خارجی خبر دادند. مقامات ترکیه معتقدند اکثر شهروندهای ترکیه توان خرید این خوردو را خواهند داشت.

ترکیه قصد دارد در فاز اول تولیدات TOGG را در حوزه تاکسی های شهری بکار بگیرد. برای همین منظور توافقاتی بین شهرداری های شهرهای بزرگ ترکیه با مدیران TOGG صورت گرفته است.

آنها توافق کرده اند که تولیدات خودرو با قیمت های مناسب و شرایط پرداخت خوبی در اختیار تاکسی داران کلان شهرهای ترکیه مانند استانبول، آنکار و ازمیر قرار دهند. نظر سنجی های صورت گرفته نشان از اقبال خوب اولین خودروی ملی ترکیه در بین شهروندان این کشور حکایت دارد.

TOGG و آزمون بزرگ خودرو سازی

TOGG و آزمون بزرگ خودرو سازی

گفته ها و مطالب مطرح شده در خصوص اولین خودروی ملی ترکیه TOGG خیلی پر ادعا و داغ مطرح شده است. حالا باید صبر کرد و دید آیا واقعا در عمل نیز این خودرو خواهد توانست این ادعاها را به واقعیت برساند و با خودروهای روز دنیا رقابت کند، یا از گردونه رقابتها کنار زده خواهد شد.

آما آنچه مسلم است در آینده از TOGG و صنعت خودرو سازی ترکیه بیشتر خواهیم شنید. ایرانیان به عنوان یکی از بزرگترین و نزدیکترین همسایه های ترکیه اتفاقات این کشور همیشه زیر نظر داشته و به آن حساس می باشند. امید است صنعت خودرو سازی ایران نیز بتواند گام اساسی در صنعت خودرو تولید بومی بردارد.

موسسه بین المللی حقوقی و مهاجرتی الو اپلای سعی دارد خوانندگان خود را با تحولات روز در کشور ترکیه آشنا کند.

ما آخرین تحولات در حوزه ترویسم ترکیه، کار در ترکیه، سرمایه گذاری در ترکیه، تحصیل در ترکیه، افتتاح حساب در ترکیه، خرید ملک در ترکیه، اقامت در ترکیه، اخذ شهروندی ترکیه را با جزئیات کامل در اختیار شما می گذاریم.

امتیاز خود را ثبت کنید


چه قدر این پست برایتان مفید بود؟
4 از 5 با 23 رای

 • سلمان

  1398-12-13 در 10:29 ب.ظ

  با سلام.این اولین خودروی ملی ترکیه خواهد بود که به این زیبایی طراحی شده و پنج ستاره ایمنی اروپا را دریافت کرده است اما ما با وجود بسیاری از مواد اولیه و تجربه پنجاه ساله در کجای طراحی و تولید خودرو قرار گرفته ایم که هیچ سهمی در بازارهای جهانی نداریم.واقعا نیاز به تحولات عظیمی در خودرو سازی داریم.

  • شیوا داداش زاده

   1398-12-15 در 1:00 ب.ظ

   سلام
   بله دقیقا این طوره

تماس با ما
درخواست مشاوره رایگان

ما همراه شما خواهیم بود

برای دریافت مشاوره رایگان، این فرم را تکمیل کنید تا کارشناسان الو اپلای در سریعترین زمان، با شما تماس بگیرند

آدرس: تهران, میدان ونک, خیابان گاندی جنوبی, خیابان بیست و پنجم پلاک ۲۴ طبقه 2
آدرس و لوکیشن دفتر استانبول : DAP Vadi,Z ofis ,S Blok ,No 56 Kağıthane İstanbul
021-88884645 | 021-88850364
۸ الی ۲۱
 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .