whatsapp
الو اپلای
هالک بانک ترکیه

نویسنده :  شیوا داداش زاده

بروزرسانی شده در :  24 دی 1400

تعداد نظرات :  2

هالک بانک ترکیه

اگر شما از جمله سرمایه گذارانی هستید که با ثبت شرکت در ترکیه اقدام به سرمایه گذاری در این کشور نموده اید ، پس حتما به افتتاح حساب در ترکیه نیاز دارید. در این نوشته هالک بانک را به شما معرفی می نماییم ، پس از آشنایی با این بانک می توانید برای افتتاح حساب در ترکیه در بانک مورد نظرتان تصمیم بگیرید.

تاریخچه هالک بانک ترکیه

در سال 1933 هالک بانک ترکیه (بانک ملی) جهت ایجاد یک توسعه ی پایدار اقتصادی، حفظ تعادل اجتماعی و صلح ملی با هدف انتقال منابع مالی به اصناف و صنعتکاران کوچک و آغاز انباشت سرمایه، تاسیس شد. این بانک تحت فرمان شماره 2284 تحت عنوان «قانون بانک ملی وصندوق های ملی » شکل گرفت و در سال 1938 فعالیت خود را آغاز کرد. تفکرات و سخنان آتاتورک برای اعطای وام های مناسب برای اصناف کوچک و آرزوی تبدیل این اصناف به کارخانه داران بزرگ راهنمای تاسیس این بانک گردید.

 

 

هالک بانک کشور ترکیه

 

جمهوری جوان ترکیه در میانه ی بحران اقتصادی، و درشرایط نامطلوب اقتصادی به وجود آمد. جنگ جهانی، جنگ استقلال و بحران جهانی اقتصاد در سال 1929 ، ترکیه را تحت فشار شرایط بد اقتصادی همچون کمبود کالا ، هزینه ی بالای زندگی و نرخ بهره بالا قرار داد.

جمهوری جوان ترکیه که از اولویت یک جامعه ی متعادل آگاه بود، حمایت از اصناف کوچک و ایجاد بانکداری ملی در راستای این هدف را وظیفه ی خود می دانست، ولی شرایطی همچون عدم انباشت سرمایه، قحطی در حوزه مواد اولیه و ضعف بخش خصوصی، در سالهای اولیه جمهوری ترکیه مانع از ایجاد سازمانهای حمایتگر از صنایع کوچک گردید.

آتاتورک معتقد بود که باید برای تامین سرمایه ی مورد نیاز اصناف کوچک ، نهادی ایجاد گردد که وام هایی با شرایط آسان و ارزان ارائه نماید وباید در راستای تسهیل شرایط اعطای وام برای همه تلاش نمود.

موازی با حرکتهای تعاونی در کشورهای دیگر، بانکداری ملی با تاسیس هالک بانک در ترکیه نیز آغاز می گردد. تا سال 1950 این بانک با کمک صندوقهای ملی خود به تامین مالی وامها می پرداخت.

از 1950 تا 1992 هالک بانک اولین بانک فعال در حوزه ی اصناف، صنعتگران و کارگاههای کوچک گردید. از 1950 به بعد به هالک بانک اجازه ی بازکردن شعبه و ارائه ی وام به صورت مستقیم داده شد. در سال 1964 این بانک با افزایش سرمایه ی خود، سیاست بازکردن شعبه در سراسر کشور را در پیش گرفت و میزان سپرده و وام آن افزایش یافت.

هالک بانک ، به عنوان بانک طبقه ی متوسط شناخته می شود. این بانک که هدف اساسی وام های خود را، تامین مالی طبقه ی متوسط و بهبود شرایط وام دهی به این طبقه تعریف کرده بود، در طی سالها فعالیتهای خود را توسعه داده و در حوزه ی بانکداری مقام ویژه ای دارد.

در سال 1992، بانک معلمان ترکیه ، در 1993 سومربانک و در 1998 اتی بانک در هالک بانک ادغام گردیدند. در سال 2000، با تلاش در راستای بانکداری معاصربانکهای عمومی و به دلیل رقابتهای بین المللی، روند بازسازی هالک بانک شروع می شود تا برای خصوصی سازی آماده شود.

در سال 2001 با آغاز به کار مدیریت مشترک بانکهای دولتی با تغییر در ساختار هالک بانک، جهت ایجاد ارزش افزوده ی اقتصادی ، اصول بانکداری مدرن و قوانین بانکداری تجاری ، در نظر گرفته شد. با در نظر گرفتن این هدف، ساختار سازمانی بانک با توجه به بانکداری نوین و شرایط رقابتهای بین المللی تغییر یافت و بر بانکداری عملیات مدار، بازاریابی مشتری مدار نیز اضافه شد.

در سال 2001 ، 96 شعبه ی بانک املاک موغلا و در سال 2004 بانک پنبه به هالک بانک فروخته شد. ادغام بانک پنبه با هالک بانک بدون مشکل و با سرعت انجام یافت. در ساختار جدید بر اساس تقسیم مشتری، خدمات و محصولات بیشتری شامل حال شرکتهای کسب و کار کوچک ومتوسط و مشتریان با درآمد متوسط ومتوسط به بالا گردید و خدمات مشتری محور و با کیفیت محوریت یافت.

 

 

هالک بانک ترکیه

 

در این اثنا با ورود به دهه ی 2000 در بانکداری ترکیه تحولات عمده ای رخ داد که از آنجمله ادغام، ورود سرمایه گذاران خارجی، خرید و فروش بانکها و …. بودند.

شعبات بانک هالک

امروز هالک بانک با شعبه هایش در سراسر ترکیه و ادارات و مراکز عملیاتی مخصوص و شعبه هایش در خارج از کشور به مشتریانش خدمات دهی می نماید. چنانچه هالک بانک از ابتدا مامور به انجام آن بود ه است، اکنون نیز به حمایت از اصناف ، صنعتکاران و کارگاههای کوچک و متوسط که پایه های اقتصاد ترکیه هستند ، ادامه می دهد. علاوه بر آن برای افزایش سرمایه گذاری و تولید و استخدام نیز تلاش می نماید. هالک بانک به عنوان بانک مدرن و مورد اعتماد به حمایت خود از سرمایه گذاران و مشتریانش ادامه می دهد. به شما پیشنهاد می نماییم پس از ثبت شرکت در ترکیه برای انجام امور مالی خود یک حساب بین المللی در هالک بانک افتتاح نمایید.

شعارهای هالک بانک

«بانک ترکیه ی تولید کننده»
« ملت می خواهد بانک ملت انجام می دهد»
این بانک 1006 شعبه دارد و دارای بیش از 17هزار پرسنل می باشد. با دارایی حدود 128.480 میلیون دلار در رده بندی بانکهای بزرگ دنیا در رده ی 159 قرار دارد. ادرس وبسایت این بانک halkbank.com.tr می باشد.
صاحب هالک بانک، نهاد دارایی ترکیه است. طبق فرمانی که در سال 2017 از سوی دولت منتشر شد،51.11 درصد سهام مربوط به دولت در این بانک به نهاد دارایی ترکیه واگذار شد.

سازمان سرمایه گذاری املاک و مستغلات هالک ، موسسه ی وابسته ی هالک بانک است که در سال 2010 تاسیس شد. این موسسه در بازار سرمایه با توجه به اهداف کتبی و موضوعات ذکر شده در اساسنامه اش فقط به سرمایه گذاری دراملاک و مستغلات ، پروژه های املاک و مستغلات ، حقوق مبتنی بر املاک و مستغلات و … می پردازد.
در سال 1994 شعبه ای در بحرین افتتاح شد که تا سال 2004 به نام بانک پنبه شناخته می شد و پس از به نام هالک بانک خوانده شد. در سال 2006 بانک مرکزی بحرین گروه لیسانس هالک بانک را در رده بندی جدید ارتقاء داد.
شعبه ی بحرین هالک بانک همه خدمات بانکداری را ارائه می دهد که با اصول کنوانسیونهای بانکداری بین المللی و مقررات قانونی بحرین مطابقت دارد. این شعبه در منامه ، منطقه ی سیف قرار دارد.

 

 

هالک بانک الکترونیک

 

هالک بانک الکترونیک

از شعبه ی اینترنتی هالک بانک می توانید درخواست افزایش اعتبار برای کارت خود را ارائه نمایید که در همان لحظه این درخواست بررسی شده ، نتیجه به شما اعلام خواهد شد. در صورت مثبت بودن جواب اعتبار کارتتان در همان لحظه افزایش اعتبارخواهد یافت.

جریمه های رانندگی خود را می توانید از طریق شعبه های اینترنی هالک بانک واریز نمایید.

هزینه کارت شناسایی جدید و پرداخت های مربوط به گواهینامه رانندگی را به راحتی می توانید از طریق شعبه های اینترنتی وبا انتخاب از منوی پرداختهای هالک بانک واریز نمایید.

سندهای بدهی یا طلب و چک های خود را بدون مراجعه ی حضوری می توانید در شعبه های اینترنتی مشاهده کنید. به علاوه می توانید تصویر چک یا سند مذکور را نیز مشاهده نمایید.

مالیات بر وسایل نقلیه موتوری وپرداخت حق بیمه نیز در شعبه های الکترونیکی هالک بانک و به وسیله ی کارتهای بانکی به راحتی و در هر زمان قابل پرداخت است.

از شعبه های اینترنتی هالک بانک می توانید درخواستهای خود را برای برنامه ارتقاء بازنشستگان ارائه دهید. بدین ترتیب مبلغ ارتقاء بازنشستگی شما فوراً به حساب شما واریز می شود. در شعبه های اینترنتی هالک بانک با ورود در منوی « عملیاتهای سرمایه گذاری» شما می توانید مشخصات سرمایه گذاری خود را با آزمون واجد شرایط بودن تعیین کنید.

در شعبه های اینترنتی هالک بانک با ورود به « اطلاعات حساب» می توانید اطلاعات مربوط به هر کدام از حسابهای خود را به ایمیل خود ارسال نمایید.

برای پرداخت قبض های آب ، برق، گاز و … دستور پرداخت صورتحساب اتوماتیک را از طریق کارت اعتباری و در شعبه های اینترنتی تنظیم نمایید تا به شکل اتوماتیک پرداخت شود.
در شعبه های اینترنتی هالک بانک تمام انواع مالیات را می توانید پرداخت نمایید. مالیات وسایل نقلیه موتوری، مایات بر درآمد، مالیات گمرکی و….

کارت اعتباری هالک بانک ترکیه

درخواستهای کارت اعتباری خود را می توانید از شعبه های اینترنتی پیگیری نمایید.
اگر رمز بانکی خود را فراموش کردید؛ می توانید در هر ساعت از24 ساعت شبانه روز برای کارت خود رمز دریافت نمایید.پرداختهای بازیهای شانس نیز از شعبه های اینترنتی قابل پرداخت است.
پرداخت هزینه دانشگاه خود را با شعبه اینترنتی هالک بانک به راحتی می توانید انجام دهید.

امتیاز خود را ثبت کنید


چه قدر این پست برایتان مفید بود؟
3.6 از 5 با 8 رای

 • AliReza

  1399-04-01 در 10:58 ق.ظ

  شعبه های دیگری توی کشور های دیگه ای نداره؟

  • شیوا داداش زاده

   1399-04-18 در 2:28 ب.ظ

   سلام
   خیر متاسفانه

تماس با ما
درخواست مشاوره رایگان

ما همراه شما خواهیم بود

برای دریافت مشاوره رایگان، این فرم را تکمیل کنید تا کارشناسان الو اپلای در سریعترین زمان، با شما تماس بگیرند

آدرس: تهران, میدان ونک, خیابان گاندی جنوبی, خیابان بیست و پنجم پلاک ۲۴ طبقه 2
آدرس و لوکیشن دفتر استانبول : DAP Vadi,Z ofis ,S Blok ,No 56 Kağıthane İstanbul
021-88884645 | 021-88850364
۸ الی ۲۱
 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .