whatsapp
الو اپلای
شماره های ضروری ترکیه

نویسنده :  شیوا داداش زاده

بروزرسانی شده در :  18 آبان 1402

تعداد نظرات :  1

تلفن های ضروری در ترکیه

تلفن های ضروری در ترکیه برای افرادی که در نظر دارند اقدام به اخذ اقامت در ترکیه و یا اخذ شهروندی ترکیه نمایند ضروری می باشد. در بسیاری از مواقع ممکن است نسبت شماره تلفن های ضروری در ترکیه را ندانید و نسبت به آنها اطلاعات مشخصی نداشته باشید. در بسیاری از موارد شماره این تلفن ها 3 رقمی می باشد و به راحتی در حافظه می ماند.

لازم است بدانید که ایمنی پدیده ی بسیار پیچیده می باشد که در بسیاری از مواقع می تواند ارتباط مستقیمی با سلامت افراد جامعه دارد. در واقع مواردی پیش آمده است که سبب شده همه ما به فکر استفاده از تلفن های ضروری بیافتیم اما زمانی این امر اهمیت بسیار زیادی پیدا می کند که ما قصد سفر یا اقامت در یک کشور خارجی را داشته باشیم.

در بسیاری از موارد خطراتی که در کمین ما در اقامت یا سفر در یک کشور خارجی وجود دارد کمتر از زمانی نیست که در کشور خودمان حاضر هستیم حتی شاید بتوان عنوان کرد به دلیل عدم آشنایی ما با بسیاری از مسایل در کشورهای خارجی این تهدیدات و خطرات به مراتب بیشتر خود را نشان می دهند.

به عنوان مثال در صورتی که شما در جاده ای دچار حادثه شده باشید و در کشور خودتان باشید به راحتی می توانید از دوستان و آشنایان کمک درخواست نمایید این در صورتی است که در یک کشور دیگر ممکن است شما به کسی دسترسی نداشته باشید. در این مقاله سعی شده است تا شما را با برخی از مراکز در ترکیه و نحوه دسترسی شما به آنها آشنا کنیم.

شماره پلیس در ترکیه

اداره پلیس ترکیه با شماره تماس ۱۵۵

اداره پلیس در ترکیه به صورت 24 ساعته به ارایه خدمات می پردازد. شماره تلفن ۱۵۵ برای درخواست فوریت های پلیس می تواند مورد استفاده قرار گیرد. البته در زمانی که شما با ادره پلیس تماس داشته باشید به زبان ترکی با شما صحبت می کنند ولیکن به زبان انگلیسی نیز می توانید صحبت کنید. در صورتی که با مواردی به مانند دزدی، جرم و جنایت و … مواجه شده باشید با موبایل خود می توانید شماره ۱۵۵ را بگیرید.

پلیس ترکیه بیش از 830 ایستگاه فعال دارد که به ارایه خدمات می پردازد. در صورتی که به مواردی در خصوص امنیت ترکیه و تروریسم برخوردید باید با پلیس ملی ترکیه که مسئولیت امنیت کشور را بر عهده دارند در تماس باشید.

  • شماره تماس پلیس مرزبانی 156
  • شماره تماس پلیس شهرداری153

شماره پلیس گردشگری در ترکیه

پلیس گردشگری ترکیه ۵۲۷۴۵۰۳ (۰۲۱۲)

جهت رفاه حال گردشگران در ترکیه در شهر استانبول پلیس گردشگری به راه افتاده است. این پلیس در سطح شهر استانبول بالغ بر 100 نیروی آموزش دیده دارد. این تیم ( متشکل از 7 نفر) که در سطح شهر به ارایه خدمات می پردازند می توانند به 6 زبان زنده دنیا تکلم کنند به همین دلیل به راحتی می توانند با گردشگران خارجی ارتباط برقرار نمایند. لباس رسمی پلیس گردشگری به رنگ نارنجی می باشد.

شماره اورژانس در ترکیه

درخواست آمبولانس با شماره 112

در صورت بروز حادثه و یا نیاز به کمک می توانید با خدمات فوریت های پزشکی 112 تماس حاصل نمایید. وضعیت آمبولانس ها در ترکیه به مراتب از ایران بهتر است. و کیفیت خدمات پزشکی هم بسیار بالا می باشد. البته در ترکیه خدمات آمبولانس هوایی نیز وجود دارد و در مواقع حادتر از آن استفاده می کنند.

شماره آتش نشانی در ترکیه

 

 

آتش نشانی به شماره تماس 110

در مواردی که نیاز به خدمات آتش نشانی در ترکیه دارید می توانید به شماره 110 زنگ بزنید و از آنها درخواست کمک کنید. این خدمات به صورت گسترده نه تنها در شهر استانبول بلکه در شهرهای دیگر هم در دسترس عموم قرار دارند. در نظر داشته باشید که استانداردهای آتش نشانی در ترکیه بسیار در سطح بالایی قرار دارد و بعد از تماس به طور متوسط در کمتر از 6 دقیقه به محل حادثه می رسند.

در نظر داشته باشید که آتش نشانی علاوه بر خدمات ایمنی خدمات کمک های اولیه را نیز ارایه می دهد. همچنین اقدام به انجام خدمات فوری پزشکی به مانند حمل مجروحان به بیمارستان می کند. ۵. امور بزرراه ها به شماره تماس ۱۵۴6. امور گمشدگان (زنان و کودکان) با شمار تماس 183 7.شماره تماس مربوط به قاچاق انسان1578. شماره تماس مربوط به سوء استفاده جنسی از کودکان 1839. شماره تماس بهزیستی 144

امتیاز خود را ثبت کنید


چه قدر این پست برایتان مفید بود؟
4.5 از 5 با 11 رای

  • khaleghi

    1400-09-18 در 11:26 ق.ظ

    سلام
    0090

تماس با ما
درخواست مشاوره رایگان

ما همراه شما خواهیم بود

برای دریافت مشاوره رایگان، این فرم را تکمیل کنید تا کارشناسان الو اپلای در سریعترین زمان، با شما تماس بگیرند

آدرس: تهران, میدان ونک, خیابان گاندی جنوبی, خیابان بیست و پنجم پلاک ۲۴ طبقه 2
آدرس و لوکیشن دفتر استانبول : DAP Vadi,Z ofis ,S Blok ,No 56 Kağıthane İstanbul
021-88884645 | 021-88850364
۸ الی ۲۱
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .