whatsapp
الو اپلای
مجوز کار نامحدود در ترکیه

نویسنده :  شیوا داداش زاده

بروزرسانی شده در :  3 بهمن 1400

تعداد نظرات :  0

مجوز کار نامحدود در ترکیه چیست؟

مجوز کار نامحدود در ترکیه چیست و چگونه می توان نسبت به دریافت آن اقدام کرد؟ در سال های اخیر تعداد افرادی که برای کار و ادامه زندگی خود کشور ترکیه را انتخاب نموده اند افزایش یافته است. در این بین تعداد بی شماری از این افراد برای کار ترکیه را انتخاب نموده اند.

ولیکن ترکیه کشوری است که قوانین سفت و سختی جهت کار در آن حاکم می باشد. به همین جهت به شما پیشنهاد می شود قبل از انجام هر کار و هر تصمیمی قوانین مربوط به مجوز کار نامحدود در ترکیه را مطالعه نمایید. نکته های حساس کار در ترکیه را باید بدانید مثلا جریمه های بسیاری برای کار غیر قانونی در ترکیه توسط دولت بدر نظر رفته شده است.

 

قوانین مجوز کار نامحدود در ترکیه

آیا می دانید چطور باید برای پیدا کردن کار در ترکیه اقدام نمایید و یا قوانین کار در ترکیه را می دانید. بر اساس قوانین کار در ترکیه افرادی که به مدت ۸ سال در ترکیه حضور داشته باشند و در این ۸ سال ۶ سال در ترکیه مشغول کار قانونی باشند که برایشان بیمه از سمت کارفرما رد شود، می توانند برای اجازه کار نامحدود در ترکیه اقدام نمایند.

البته لازم به ذکر است که افرادی که برای چه تحصیل و چه دوره های آموزشی در ترکیه حضور داشته باشند مدت زمان اقامت آنها به همراه خانواده نیز در این مورد محاسبه می گردد ولیکن مدت زمان تحصیل نصف می گردد به عنوان مثال اگر شما به مدت ۴ سال در ترکیه مشغول به تحصیل باشید برای مباحث اجازه کار و یا اقامت این دوره ۲ سال محاصبه می گردد.

قوانین مجوز کار نامحدود در ترکیه

همان طور که ذکر گردید حداقل ۶ سال تبعه کشور خارجی می بایستی در ترکیه مشغول به کار بوده باشد و لازم است زمانی که فرد برای مجوز کار نامحدود در ترکیه اقدام می نماید مدارک مربوط به ۶ سال کار قانونی خود در ترکیه را به وزارت کار و امور اجتماعی ارسال نماید.

اگر شهروند کشور دیگر در ترکیه مشغول به کار بوده باشد و در طی این مدت کار خود را عوض کرده و یا نشانی محل کارش تغییر یابد باید هر چه سریع تر و ظرف مدت ۱۵ روز به وزارت کار و امور اجتماعی ترکیه اعلام نماید.

 

کارت Turkuaz چیست؟

در سال 2017، نرم افزار صنعت توریسم ترکیهCard Turkuaz به راه افتاد که به خارجیان اجازه می دهد تا به طور نامحدود در ترکیه مشغول به کار باشند تا از این طریق بتوانند اجازه اقامت ترکیه را به دست بیاورند. البته مواردی مانند سطح تحصیلات، حقوق و دستمزد، دانش حرفه ای، تجربه کاری، مشارکت در علم و فناوری در افرادی که کارت Turkuaz را دارند، مورد نظر قرار می گیرد.

 

کارت Turkuaz به چه کسانی تعلق می گیرد؟

ترکیه مجوز کار نامحدود در ترکیه و اقامت دایم ( ارایه ی کارت Turkuaz)  را به افرادی اعطاء می کند که دارای یکی از شرایط زیر باشند:

 • اتباع کشورهای خارجی که به لحاظ سطح تحصیلات، حقوق و دستمزد، دانش حرفه ای، تجربه کاری، مشارکت در علم و فن آوری، به عنوان نیروی کار بسیار مجرب شناخته می شوند.
 • سرمایه گذاران خارجی با توجه به سطح سرمایه گذاری و صادرات، میزان اشتغال ایجاد کرده در ترکیه، میزان ایجاد سهم در توسعه علمی و تکنولوژیکی و ویژگی های مشابه
 • دانشمندان و محققان خارجی که می توانند به منافع کشور در سطح بین المللی در زمینه علوم، صنعت و تکنولوژی کمک کنند
 • اتباع سرآمد کشورهای خارجی که در زمینه فرهنگ، هنر و ورزش در جوامع بین المللی برای ترکیه افتخارآفرین شده اند.

 

کارت Turkuaz

چگونه می توان برای کارت Turkuaz درخواست داد؟

درخواست کارت Turkuaz به طور مستقیم از طریق سیستم آنلاین در ترکیه انجام می گردد. این مدارک توسط خود فرد و یا نماینده قانونی وی می بایستی به وزارت کار و امور اجتماعی ترکیه ارسال گردد. این درخواست یا به صورت حضوری و یا به صورت آنلاین باید در اختیار وزارت خانه مورد نظر قرار گیرد.

 

مدارک لازم  برای درخواست کارت Turkuaz ترکیه

 • فرم درخواست
 • گذرنامه یا اسناد جایگزین گذرنامه
 • گواهی نامه های معتبر انطباق داده شده در صورت موجود بودن از موسسات و سازمان های دولتی مربوطه
 • رزومه نیروی کار حرفه ای و  اسنادی که نشان دهنده تجربه حرفه ای متقاضی می باشد، اسناد رسمی می بایستی به زبان انگلیسی و یا ترکی باشد.
 • اسنادی که نشان دهنده سرمایه گذری سرمایه گذاران خارجی واجد شرایط در ترکیه می باشند.
 • دیپلم ها، گواهی نامه های نشان دهنده مدارک شغلی و عناوین دانشگاهی، اطلاعات مجوز و ثبت اختراع و همچنین اطلاعات مطالعات علمی که فرد به عنوان محقق و یا پژوهشگر در آن قید شده باشد.
 • اسنادی که نشان دهنده موفقیت فرد در فعالیت های فرهنگی، هنری و ورزشی می باشد.
 • اسنادی که نشان می دهد این فرد می تواند به ارتقاء ترکیه در سطح بین المللی کمک نماید.

 

سایر موارد مورد نیاز در مورد مجوز کار نامحدود در ترکیه

 • ابطال مجوز کار نامحدود در ترکیه همان مواردی می باشد که در مورد ابطال اقامت در ترکیه صدق می نماید.
 • اقامت خارج از ترکیه به مدت زیاد ( در حدود یک سال) سبب ابطال مجوز کار نامحدود در ترکیه می گردد.

امتیاز خود را ثبت کنید


چه قدر این پست برایتان مفید بود؟
4.2 از 5 با 12 رای

اولین کسی باشید که برای این پست کامنت میگذارید!
تماس با ما
درخواست مشاوره رایگان

ما همراه شما خواهیم بود

برای دریافت مشاوره رایگان، این فرم را تکمیل کنید تا کارشناسان الو اپلای در سریعترین زمان، با شما تماس بگیرند

آدرس: تهران, میدان ونک, خیابان گاندی جنوبی, خیابان بیست و پنجم پلاک ۲۴ طبقه 2
آدرس و لوکیشن دفتر استانبول : DAP Vadi,Z ofis ,S Blok ,No 56 Kağıthane İstanbul
021-88884645 | 021-88850364
۸ الی ۲۱
 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .