whatsapp
الو اپلای
کار در ترکیه

نویسنده :  شیوا داداش زاده

بروزرسانی شده در :  5 خرداد 1401

کار در ترکیه

کار در ترکیه، بسیاری از افرادی که در جستجوی شغل در ترکیه هستند شاید نتوانسته باشند اطلاعات دقیقی را در خصوص مهاجرت به ترکیه به دست بیاورند. باید به شما بگوییم که اقتصاد ترکیه را می توان در دنیای حاضر از اقتصادهای موفق دنیا نام برد. اقتصادی بر مبنای صنایع مدرن و بومی. بر این اساس هر روز می توانیم شاهد رشد اقتصاد ترکیه باشیم.

در زمینه ی کشاورزی، می توان گفت که تولیدات کشاورزی ترکیه در سال ۲۰۰۵ توانسته است رتبه هفتم جهان را به دست آورد. بخش کشاورزی توانسته بود در سال ۲۰۰۶ برای بیش از ۱۱٪ از مردم ترکیه ایجاد اشتغال نماید. در زمینه ی صنایع مدرن، اقتصاد ترکیه بیش از پیش توانسته است تا بازارهای جهانی را به خود جذب نماید. اقتصاد ترکیه در زمینه های بانکداری، حمل و نقل و حتی ارتباطات نیز توانسته است جایگاه های مناسبی را به خود جذب نماید.

 

بسیاری از افراد به دلیل موقعیت جغرافیایی کشور ترکیه که به ایران نزدیک است در فکر مهاجرت کاری و اخذ اقامت ترکیه و یا اخذ شهروندی ترکیه هستند. از طرف دیگر اقتصاد در حال رشد، هزینه های زندگی پایین، تشابهات فرهنگی، تشابهات دینی توانسته اند نظر بسیاری از افراد را به خود جلب نماید.

اگر شما می خواهید جهت یافتن شغل در کشور ترکیه اقدام نمایید قبل از هر چیزی می بایستی به برخی از سوالات پایین جواب دهید تا دید روشنی را در خصوص مهاجرت کاری در ترکیه به دست بیاورید.

 • آیا می توانم در ترکیه کار کنم؟
 • برای اخذ ویزای کار در ترکیه چه کارهایی باید انجام دهم؟
 • آیا برای پیدا کردن کار در ترکیه باید زبان ترکی بلد باشم؟
 • آیا می توانیم در جایی استخدام شوم که مرا بیمه کنند؟
 • حقوق یک تبعه خارجی که در ترکیه کار می کند چیست؟
 • حداقل درآمد یک کارگر، کارمند در ترکیه چه مقدار است؟
 • هزینه های زندگی در ترکیه چقدر است؟
 • و… .

به شما پیشنهاد می کنیم در خصوص سوالات بالا فکر کنید و در مورد آنها اطلاعات کسب نمایید تا بتوانید با دید روشن و مشخصی نسبت برای کار در این کشور اقدام نمایید.

انواع اجازه کار در ترکیه

انواع اجازه کار در ترکیه

دولت ترکیه و وزارت کار کشور ترکیه برای کار در کشور ترکیه انواعی از اجازه کار را پیش بینی کرده است.

 • اجازه کار مدت دار

بر اساس اجازه کار مدت دار، که برای کارکنان خارجی مورد استفاده قرار می گیرد شخص می تواند با به جا آوردن مراحل آن برای مدت یک سال برای کار و حرفه مشخص اجازه کار در ترکیه را دریافت کند. اجازه کار مدت دار یا یکساله برای اتباع کشورهای خارجی می باشد که می تواند بعد از اتمام تا یک سال به مدت سه سال تمدید گردد. البته لازم به ذکر است بعد از ۳ سال نیز تا ۶ سال دیگر قابل تمدید می باشد.

 • اجازه کار دائم

تبعه کشورهای دیگر بعد از ۵ سال کار مداوم و رد شدن بیمه می تواند برای اقامت دایم ترکیه یا اجازه کار دایم کشور ترکیه اقدام نماید.

 

شرایط گرفتن اجازه کار در ترکیه

شرایط گرفتن اجازه کار در ترکیه

برای این که بتوانید اجازه اقامت کاری در ترکیه را بگیرید شما نیازمند این می باشید که ویزای کار از وزارت امور خارجه ترکیه دریافت نمایید. ویزای کاری ترکیه نیز مستلزم این است که شما یک قرارداد کاری امضاء شده از یکی از شرکت های ثبت شده در ترکیه به وزارت امور خارجه ارایه دهید.

البته اگر شما در جایی کار می کنید که برای شما بیمه رد می گردد امکان گرفتن اقامت دایم و شهروندی بعد از گذشت پنج سال وجود دارد. لازم به ذکر است پروسه ای که برای گرفتن ویزای کاری در ترکیه با داشتن قرارداد کاری لازم است نهایتا ۳۰ روز کاری می باشد. در قرارداد کاری که با کارفرما امضاء می نمایید حتما بایستی مکانی که قرار است در آن جا مشغول به کار باشید و هم چنین نوع کاری که باید انجام دهد کاملا مشخص گردد.

بعد از این که قرارداد کاری شما بعد از یکسال تمام شد در صورت توافق طرفین می توانید تا ۳ سال دیگر قرارداد کاری و ویزای کاری خود را تمدید نمایید. تمدید ویزای کار می بایستی ۱۵ روز قبل از این که مدت زمان ویزای شما به پایان برسد بایستی صورت گیرد. نکته: اگر شما ویزای تحصیلی دارید ولیکن همزمان در نظر دارید برای ویزای کار اقدام کنید بر اساس قوانین ترکیه نمی توانید همزمان دو نوع ویزا جهت اقامت در ترکیه داشته باشید.

چگونه برای اتباع خارجی اجازه کار بگیریم؟

اتباع خارجی که مایل به دریافت مجوز کار هستند می توانند به وزارت کار و تامین اجتماعی در داخل کشور و سفارتخانه ها یا سرکنسولگری های جمهوری ترکیه در کشور تابعیت یا اقامت قانونی خود در خارج از کشور مراجعه کنند.

مجوز کار برای خارجی ها چقدر است؟

درخواست های مجوز کار خارجی به دو دسته داخلی و بین المللی تقسیم می شود. هزینه های اولین درخواست برای برنامه های داخلی به شرح زیر است.

هزینه مجوز کار: 1,386,20 TL.

هزینه کارت مجوز کار: 160 لیر.

چگونه می توان کارمند خارجی SGK را وارد کرد؟

کارفرمایان باید اظهارنامه ثبت نام محل کار و اظهارنامه استخدامی بیمه شده را به صورت کاغذی صادر و تا عصر پانزدهمین روز پس از تاریخ درخواست (یا قرار درخواستی) به مقامات پلیس برای مجوز اقامت به مرکز SSI مربوطه تحویل دهند.

شرایط استخدام کارگر خارجی چگونه است؟

سرمایه پرداخت شده محل کار درخواست مجوز برای استخدام کارگران خارجی باید حداقل 100000 لیر باشد. در صورتی که نیاز سرمایه پرداخت شده برآورده نشود، اما صادرات داشته باشد، میزان صادرات سال گذشته شرکت باید حداقل 250000 تومان یا گردش مالی سالانه آن 800000 لیر باشد.

چگونه می توانم مجوز کار بگیرم؟

پس از درخواست مجوز کار توسط کارفرما از طریق سامانه آنلاین، مدارک لازم ظرف 6 روز کاری به وزارتخانه تحویل داده می شود. علاوه بر مدارک ارسال شده در حین درخواست، اصل مدارک نیز باید به وزارت کار پست شود. مدارک را می توان به صورت حضوری یا از طریق پست ارسال کرد.

مجوز کار برای چه کسانی صادر می شود؟

ورزشکاران کشوری جهت شرکت در مسابقات ملی و بین المللی، اردوها، ورزشکاران، مدیران و سایر مسئولین در مسابقات ورزشی حرفه ای بدون تماشاگر. – کسانی که گواهی شرکت در آزمون های مرکزی اعلام شده توسط OSYM و همراهان آنها، مسئولین آزمون می توانند درخواست اجازه کار دهند.

هزینه مجوز کار چقدر است؟

در درخواست های مجوز کار خانگی، هزینه 1386.20 لیر لیر و هزینه کارت 160.00 لیر وجود دارد.

کارت اجازه کار چند روز ه صادر می شود؟

دذ صورتی که مدارک ارائه شده شما به وزارت کار ترکیه کامل باشد و نقص مدارک نداشته باشید حداکثر ظرف سی (30) کارت شما صادر شده و به آدرسی که در زمان درخواست ارائه کرده اید توسط پست ارسال می شود. حضور خود شخص با در دست داشتن پسپورت و رسید در زمان تحویل کارت الزامی می باشد.

دستمزدها در ترکیه

بر اساس آخرین بازنگری در قانون کار کشور ترکیه حداقل دستمزدها برای اتباع خارجی که در شغل های زیر مشغول به کار می باشند به شرح زیر می باشد:

 • میزان حداقل دستمزد برای اتباع خارجی که با اجازه کار در ترکیه مشغول به کار هستند و در امور مربوط به خانه ( به مانند پرستار، خدمتکار و …) کار می کنند مبلغ ۲۵۵۸۰۰ لیر ترکیه می باشد.
 • میزان حداقل دستمزد برای اتباع خارجی که با اجازه کار در ترکیه مشغول به کار هستند و در امور مربوط به گردشگری و تشریفات و مربوط به آن مشغول به کار هستند مبلغ ۲۵۵۸ لیر ترکیه می باشد.
 • میزان حداقل دستمزد برای اتباع خارجی که با اجازه کار در ترکیه مشغول به کار هستند و در امور مربوط فروشندگی، بازاریاب و به مانند آنها کار می کنند مبلغ ۳۸۳۷ لیر ترکیه می باشد.
 • میزان حداقل دستمزد برای اتباع خارجی که با اجازه کار در ترکیه مشغول به کار هستند و در امور مربوط تخصص خاص کار می کنند به مانند معلمان، پزشکان و به مانند آنها مبلغ ۷۶۷۴ لیر ترکیه می باشد.
 • میزان حداقل دستمزد برای اتباع خارجی که با اجازه کار در ترکیه مشغول به کار هستند و در امور مربوط مهندسی، اداری و معماری کار می کنند مبلغ ۱۰۲۳۲ لیر ترکیه می باشد.
 • و … .

البته لازم به ذکر است که در ترکیه دستمزدها در وسط سال بر اساس نرخ تورم موجود در ترکیه بازنگری می گردند. و بر اساس تورم موجود حقوق کارکنان نیز افزایش پیدا می کند. بر اساس این قانون به هیچ عنوان کارگران و کارمندان به دلیل تورم متضرر نمی شوند. البته که دولت به تنهایی در مورد حداقل دستمزدها و یا افزایش دستمزدها در ترکیه تصمیم نمی گیرد بلکه هر شش ماه یکبار با نمایندگان سندیکاهای کارگری و کارمندی جلسه ی مشترک گذاشته و در این باره به تصمیمات مشخص و توافق می رسند.

 

میزان ساعات کاری در ترکیه

میزان ساعات کاری در ترکیه

ساعات کاری ترکیه ۴۵ ساعت در هر هفته می باشد. و عموما شروع ساعت کاری در ترکیه ۸/۳۰ صبح می باشد. و شامل روزهای دوشنبه تا جمعه می باشد. کارمندان معمولا هر سال ۱۴ روز مرخصی استحقاقی دارند که این تعطیلات با حقوق می باشد.

البته میزان مرخصی با توجه به سوابق کاری فرد؛ میزان ساعات کاری تغییر می یابد و افزایش پیدا می کند. لازم است که به شما یادآوری نماییم که بسیاری از کارها در سایت های کاریابی و سایت اداره کار ترکیه وجود دارد. شما می توانید به راحتی در این سایت ها کارها و اعلان های مورد نظر را ببینید.

برای این که بتوانید در یافتن شغل در کشور ترکیه موفق باشید می بایستی به زبان ترکی مسلط باشید البته که تسلط به زبان های خارجی به مانند انگلیسی و آلمانی نیز به شما در یافتن کار در این کشور بسیار کمک خواهد کرد. هم چنین به شما پیشنهاد می گردد قبل از این که اقدام به رفتن به ترکیه نمایید با میزان دستمزد مشاغلی که مربوط به شما می باشد آشنا شوید.

البته در اکثر شرکت ها و سازمان های ترکیه حقوق به لیر ترکیه به شما در پایان ۳۰ روز کاری پرداخت می گردد مگر این که در شرکت های چند ملیتی کار پیدا کنید که در این صورت ممکن است حقوق پرداختی ماهیانه به شما بر اساس یورو و یا دلار آمریکا باشد.

البته مالیات به طور مستقیم از حقوق ماهیانه شما کسر خواهد گردید. هم چنین به شما پیشنهاد می گردد که هزینه های زندگی در کشور ترکیه را نیز مورد ارزیابی قرار دهید. با توجه با این که اکثر شرکت های بزرگ در شهر استانبول ترکیه قرار دارند به همین سبب فرصت های شغلی که می توانید در استانبول ترکیه داشته باشید به مراتب بیشتر از سایر شهرهای ترکیه می باشد. البته باید در نظر داشته باشید هزینه های زندگی در شهر استانبول نیز به مراتب از دیگر شهرهای ترکیه بالاتر می باشد.

 

چند شهروند ترکیه باید برای کارفرمای خارجی باید کار کنند؟

در محل کار که برای آن مجوز کار درخواست شده است، حداقل پنج T.C. استخدام شهروندان ترک الزامی است. در صورتی که فرد خارجی متقاضی مجوز شریک شرکت باشد، برای شش ماه آخر مجوز کار یک ساله که توسط وزارت کار داده می شود، شرط استخدام پنج نفر الزامی است.

گواهی حسن انجام کار به چه معناست؟

گواهی حسن انجام کار سندی است که کارمند هنگام ترک کار باید دریافت کند. می شود کارنامه کارمند. به لطف این سند، فرصتی برای درخواست کار به راحتی در محل کار دیگری وجود دارد. حسن انجام کار شامل اطلاعات شخصی کارمند، تاریخ شروع و پایان، وظیفه و نوع کار است.

چقدر طول میکشه تا ویزای کار بگیریم؟

نتیجه ویزای مجوز کار چند روزه اعلام می گردد؟ ما اشاره کرده ایم که رویه های خود ویزا ممکن است از کشوری به کشور دیگر متفاوت باشد. مراحل نهایی شدن ویزاها نیز متفاوت است اما ویزای شما در مدت حداقل 15 و حداکثر 6 ماه نهایی می شود.

مالیات بر درآمد اشخاص حقیقی در ترکیه

مالیات بر درآمد اشخاص حقیقی در ترکیه بر دستمزد و حقوق دریافتی در ازای کاری که در ترکیه مشغول به انجام آن هستید گرفته می شود. حتی اگر در ترکیه در حال خرید و فروش هم هستید می بایستی مالیات حاصل از درآمد خود را به دولت پرداخت نمایید. نرخی که برای مالیات بر درآمد از افراد کسر می گردد می تواند بستگی به نوع کاری که انجام می دهید و هم چنین درآمد از ۱۵٪ الی ۴۰٪ تغییر کند.

باز کردن حساب بانکی در ترکیه

برای این که شما بتوانید در ترکیه حساب بانکی داشته باشید لازم و ضروری است که شماره مالیاتی دریافت نمایید. البته برای گرفتن شماره مالیاتی می بایستی شما قرارداد کاری چه تمام وقت و چه نیمه وقت هم چنین پاسپورت خود را به همراه داشته باشید.

و به اداره مالیات ارایه دهید. باید در نظر داشته باشید که اگر نتوانید این مدارک را به اداره مالیات ترکیه ببرید نمی توانید حساب بانکی ارزی در بانک های ترکیه باز نمایید. و اگر نتوانید اقدام به افتتاح حساب در ترکیه داشته باشید برای شما بسیار سخت خواهد بود چون دیگر کردیت کارت نخواهید داشت.

کار در ترکیه در شهر استانبول

همان طور که قبلا نیز ذکر شد برای این که بتوانید کار در استانبول پیدا کنید می بایستی هم به زبان ترکی استانبولی تسلط داشته باشید و هم تخصص هایی که مورد نیاز پیدا کردن کار در استانبول است را داشته باشید.

البته لازم به ذکر است که به نسبت دیگر شهرهای ترکیه یافتن کار در استانبول به مراتب راحت تر است زیرا که بسیاری از شرکت های بزرگ و بین المللی در استانبول مستقر هستند و به تبع آن اعلان های شغلی در استانبول بسیار بیشتر از سایر شهرهای دیگر است.

برای یافتن کار در استانبول می توانید هم به روزنامه های کثیرالانتشار روزانه مراجعه نمایید و هم از طریق سایت های کاریابی اقدام به یافتن شغل در استانبول نمایید. در طی بیست سال گذشته اقتصاد ترکیه جهش فوق العاده ای را تجربه کرده است و سهم عمده ای از آن مربوط می شود به بخش خصوص/ خدمات و صنعت.

به دنبال رشد اقتصادی در ترکیه جستجو برای استخدام نیروی انسانی متخصص در ترکیه نیز افزایش چشمگیری داشته است. بهترین حالت برای یافتن کار برای اتباع خارجی در ترکیه و در استانبول بخش خدمات و صنعت می باشد.

کارهای فصلی در استانبول

ترکیه کشوری است که یکی از مهم ترین درآمدهای آن را صنعت توریسم به خود اختصاص داده است. در واقع باید به شما بگوییم که یکی از بهترین زمان ها برای پیدا کردن کار در استانبول زمان هایی است که صنعت گردشگری در ترکیه رونق دارد.

شما اگر به زبان هایی به غیر از ترکی استانبولی مسلط باشید در واقع فرصت خوبی را برای استخدام شدن در این صنعت به دست خواهید آورد. البته شایان ذکر است که بیشتر کارگران فصلی که در صنعت گردشگری ترکیه مشغول به کار هستند برای مدت ۳ الی ۵ ماه استخدام می شوند. زیرا که فصول گردشگری در ترکیه از اواسط بهار الی اواخر تابستان می باشد.

کار موقت در استانبول

کار موقت در استانبول به معنای کار فصلی نمی باشد. این دو نوع کار تفاوت های بسیاری با یکدیگر دارند. در کار موقت در استانبول و یا ترکیه شما در تمام ماههای سال می توانید اقدام به یافتن کار نمایید. البته به شما پیشنهاد می گردد به دنبال یافتن کارهای قانونی در ترکیه باشید.

البته که برای استخدام اتباع خارجی در ترکیه حتما لازم است که کارفرما اجازه کار برای اتباع خارجی در ترکیه را اخذ نماید. همچنین شما قبل از یافتن کار در استانبول در ابتدا لازم است که مشکل اقامت در استانبول را حل و فصل نمایید یعنی اقدام به اخذ اقامت در ترکیه نمایید.

شرایط اخذ ویزای کار در ترکیه

اگر به دنبال اخذ ویزای کاری هستید قبل از هر چیزی باید بدانید که شما می بایستی یک قرارداد کاری و یا پیشنهاد کاری از ترکیه داشته باشید البته فرقی نمی کند که این پیشنهاد کاری را زمانی که شما دریافت می کنید در داخل خاک ترکیه باشید و یا خارج از ترکیه.

باید مدارک و اسناد کاری خود را به اداره مهاجرت ترکیه و همچنین اداره کار و امور اجتماعی در ترکیه تحویل دهید. باید در نظر داشته باشید که پروسه زمانی بررسی پرونده شما می تواند تا ۹۰ روز کاری به طول بیانجامد. در زمانی که درخواست شما در ترکیه پذیرفته شد شما حتما باید به کشور ترکیه مراجعه نمایید.

و اقدام به اخذ ویزای کار نمایید و سپس برای اقامت این کشور اقدام نمایید. باید بدانید که بعد از گرفتن اقامت در ترکیه می توانید اقدام به شروع کار نمایید و گرنه قبل از آن نمی توانید به صورت رسمی و قانونی کار خود را در ترکیه شروع نمایید.

تمدید اجازه کار در کشور ترکیه

اولین قراردادی که بین شما و کارفرما در ترکیه بسته می شود معمولا یک ساله می باشد البته که مدت زمان این قرارداد توافقی می باشد. به شما پیشنهاد می گردد ۳۵ روز قبل از اتمام اجازه کار و اقامت در ترکیه نسبت به تمدید اجازه کار در ترکیه اقدام نمایید. برای مدت ۲ سال دیگر شما می توانید اجازه کار خود را با نظر مثبت کارفرما تمدید نمایید.

بعد از دو سال اگر شما بار دیگر نیز تمام شرایط تمدید اجازه کار داشته باشید می توانید این بار برای مدت ۳ سال اجازه کار خود را تمدید نمایید. باید بدانید در صورتی که شما به مدت ۸ سال متوالی در ترکیه اقامت داشته و یا اجازه کار داشته باشید می توانید برای اجازه کار دایم اقدام نمایید. شما برای درخواست تمدید اجازه کار خود در ترکیه باید به وزارت کار و امور اجتماعی در آنکارا مراجعه نمایید.

 

مدارک مورد نیاز برای اخذ اجازه کار در ترکیه

مدارک مورد نیاز برای اخذ اجازه کار در ترکیه

 • دفترچه اقامت
 • ارایه برگه اقامت و اصل پاسپورت
 • کد ملی که برای اتباع خارجی از سوی اداره امنیت ترکیه صادر می گردد
 • پیشنهاد کاری کارفرما
 • برگه درخواست الکترونیکی
 • یک قطعه عکس
 • آدرس ایمیل کارفرما
 • کد رمز دولتی کارفرمای خود
 • حداقل مدرک تحصیلی دیپلم

مدارک لازم جهت اخذ ویزای همراه ترکیه

 • پرداخت هزینه کارت اقامت به مبلغ ۷۲ لیر برای کودکان زیر ۱۸ سال ۳۶ لیر
 • اصل و کپی از مدارک هویتی( شامل پاسپورت/ شناسنامه/ سند ازدواج)
 • اثبات تمکن مالی برای به همراه بردن اعضای خانواده
 • بیمه درمانی اعضای خانواده
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • اخذ شماره مالیاتی برای کلیه اعضای خانواده

هزینه های درخواست کار در ترکیه

 • هزینه درخواست ویزای کار
 • ویزای کار موقت یکساله به هزینه ۶۱۵.۲۰ لیر
 • ویزای کار دایم به هزینه ۶۱۵.۷۰
 • ویزای کار مستقل به هزینه ۶۱۵۲.۷۰
 • ویزای کار مستقل با هزینه ۶۱۵۲.۷۰
 • به همراه هزینه کارت اقامت برای کلیه موارد بالا ۷۲ لیر می باشد.

مشکلات کار در ترکیه

اگر چه در سال های گذشته به دلیل رونق اقتصادی و به دنبال آن رشد اقتصادی در ترکیه به میزان قابل توجهی فرصت های شغلی برای اتباع خارجی به وجود آمده است ولیکن در یک سال اخیر به دنبال تنش سیاسی با آمریکا ارزش لیر ترکیه در مقابل دلار آمریکا کاهش یافته است. با کاهش یافتن ارزش لیر نرخ بیکاری در ترکیه افزایش یافته است. اقتصاددانان پیش بینی می کنند که در یک سال اخیر اقتصاد ترکیه بعد از سال ها رشد مثبت و سریع رکود را تجربه خواهد کرد.

در سال گذشته هر دلار آمریکا به ازای ۳.۵ لیر مبادله می شد این درحالی است که امسال به نزدیک ۶ لیر رسیده است. اقتصاد ترکیه یک درصد اقتصاد جهان را دارا می باشد و انتظار می رود این رکود بر بقیه کشورها منطقه نیز تاثیر گذاشته باشد. البته لازم به ذکر است که بحران کنونی اقتصاد ترکیه جنبه داخلی دارد و بیشتر از این که منشاء خارجی داشته باشد به دلیل رشد بیش از حد ظرفیت ترکیه در چند سال اخیر بوده است.

دلایلی که در بالا ذکر گردید از یک سمت و نداشتن تخصص های لازم در خصوص مشاغل در بخش صنعت در ترکیه برای اتباع خارجی که به دنبال شغل در ترکیه هستند مشکل آفرین خواهد شد.

معرفی سایت هایی برای یافتن کار در ترکیه

در دنیای حاضر شاید مشخص ترین راهکار برای یافتن کار به خصوص از طریق اینترنت باشد. ارتباط با موسسات کاریابی در ترکیه از طریق اینترنت از مراجعه حضوری کم هزینه تر و در عین حال موفق تر است زیرا که در سال های گذشته اکثر شرکت ها و موسساتی که به دنبال کارمند می باشند از طریق همین موسسات کاریابی اقدام به استخدام کارمند در ترکیه می نمایند. با توجه به این که اگر از طرف موسسات و یا شرکت های مستقر در ترکیه درخواست کار داشته باشید به راحتی می توانید اقدام به اخذ ویزای کار نمایید. در زیر به برخی از این سایت های کاریابی اشاره شده است.

 • https://tr.indeed.com
 • https://www.kariyer.net
 • https://www.eleman.net
 • https://www.sahibinden.com
 • https://www.antalyahomes.com.tr
 • https://shiftdelete.net
 • http://blog.unisbul.com
 • https://www.yenibiris.com/
 • http://www.lescard.com
 • https://www.isbul.net
 • http://www.un.org.tr
 • https://www.yenibiris.com
 • https://esube.iskur.gov.tr

امتیاز خود را ثبت کنید


چه قدر این پست برایتان مفید بود؟
4.3 از 5 با 48 رای

اولین کسی باشید که برای این پست کامنت میگذارید!
تماس با ما
درخواست مشاوره رایگان

ما همراه شما خواهیم بود

برای دریافت مشاوره رایگان، این فرم را تکمیل کنید تا کارشناسان الو اپلای در سریعترین زمان، با شما تماس بگیرند

آدرس: تهران, میدان ونک, خیابان گاندی جنوبی, خیابان بیست و پنجم پلاک ۲۴ طبقه 2
آدرس و لوکیشن دفتر استانبول : DAP Vadi,Z ofis ,S Blok ,No 56 Kağıthane İstanbul
021-88884645 | 021-88850364
۸ الی ۲۱
 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .