whatsapp
الو اپلای
مجوز کار حین تحصیل

نویسنده :  شیوا داداش زاده

بروزرسانی شده در :  21 بهمن 1399

تعداد نظرات :  0

کشورهایی که مجوز کار حین تحصیل ارائه می‌دهند

در این مقاله قصد داریم کشورهایی که مجوز کار حین تحصیل ارائه می‌دهند را معرفی کنیم که با افزایش کیفیت آموزشی دانشگاه های خارج از کشور، تعداد دانشجویانی که قصد تحصیل در این کشورها را دارند نیز به موازات آن افزایش یافته است.

فرصت تحصیل در این دانشگاه ها که هریک مزایایی متفاوت از دیگری دارند، آرزوی هر دانشجویی است. دانشجویان با کسب آگاهی از این مزایا، علاقه مند به تحصیل در خارج خواهند شد.

بسیاری از دانشجویان برای کار حین تحصیل در خارج برنامه ریزی می کنند. مدارک اخذ ویزای تحصیل در خارج، از کشوری به کشور دیگر متفاوت است، اما مدارک موردنیاز عموما به شرح زیر است:

• فرم درخواست
• گواهی پذیرش از دانشگاهی که درخواست داده اید
• گواهی عدم سوء پیشینه
• گواهی سلامت با اعتبار بین المللی
• پاسپورت معتبر
• گواهی تأیید محل اقامت
• گواهی اثبات تمکن مالی(اطلاعات بورسیه و…)

اجازه کار با ویزای دانشجویی آمریکا

ایالات متحده آمریکا یکی از کشورهایی است که تحصیل دانشجویان را در اولویت قرار می دهند. دلایل دانشجویان برای انتخاب آمریکا را می توان کیفیت دانشگاه های آن، اندوخته علمی مدرسان، سطح رفاه و شرایط اقتصادی در این کشور ذکر کرد.

ویزای مورد نیاز برای آمریکا ویزای F-1 می باشد. درخواست اخذ ویزا باید به صورت مراجعه حضوری انجام شود. پس از درخواست، افسران مسئول مصاحبه ای با متقاضی انجام می دهند و نتیجه ویزا پس از مصاحبه به متقاضی اعلام می شود.

بسیاری از دانشجویان خواهان کار حین تحصیل هستند ولی همه رشته های تحصیلی شامل این قاعده نمی باشد. دانشجویانی که در دوره های یادگیری زبان در آمریکا شرکت دارند، نمی توانند مجوز کار دریافت کنند. دانشجویان مقطع لیسانس و فوق لیسانس هر هفته به مدت 20 ساعت و فقط در داخل دانشگاه مجاز به کار کردن می باشند. برای افرادی که با ویزای تحصیلی در کشور حضور دارند، مجوز کار صادر نمی شود.

مجوز کار حین تحصیل در آمریکا

اجازه کار با ویزای دانشجویی کانادا

کانادا، با دارا بودن مدارس زبان با کیفیت و برنامه های آموزش عالی برجسته خود، در میان کشورهای محبوب دانشجویان قرار دارد. کانادا که عموما درخواست ویزا برای اجازه کار در خارج از کشور را مثبت ارزیابی می کند میزبان دانشجویان از کشورهای مختلف است.

دانشجویانی که در کانادا تحصیل می کنند، امکان کار کردن در بازه های زمانی به خصوصی را دارند. دانشجویان مقاطع لیسانس و فوق لیسانس در این کشور، می توانند بدون نیاز به هرگونه مجوز اضافی، کار کنند. دانشجویانی که در موسسات آموزش عالی مانند کالج ها و دانشگاه های کانادا تحصیل می کنند در طول تحصیل خود حداکثر 20 ساعت در هفته اجازه کار دارند.

علاوه بر این، دانشجویانی که دوره های دیپلم، گواهینامه، کارشناسی و کارشناسی ارشد را در بسیاری از کالج ها و دانشگاه های کانادا به پایان رسانده اند قادر به دریافت اجازه کار برای 1 تا 3 سال پس از فارغ التحصیلی تحت PGWP (اجازه کار پس از تحصیل) هستند. اجازه کار محدود به کار داخل دانشگاه نبوده و شرایط اجازه کار در سطوح مختلف به جز دوره های کالج دولتی، دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد ممکن است متفاوت باشد.

مجوز کار حین تحصیل در کانادا

اجازه کار با ویزای دانشجویی ایرلند

ایرلند که در زمینه کیفیت مدارس زبان کشوری برجسته است، وعده یک برنامه کامل آموزشی را می دهد. ساختار فرهنگی و زیبایی طبیعی نیز از جمله دلایلی است که دانشجویان را ترغیب به تحصیل در این کشور می کند.
دانشجویانی که در ایرلند تحصیل می کنند نیز در دوره دانشجویی تحت شرایط خاصی قادر به دریافت مجوز کار هستند

دانشجویان چه در مدارس زبان و چه در دوره های لیسانس و فوق لیسانس باید حداقل یک برنامه درسی 25 هفتگی را بگذرانند. دانشجویانی که کمتر از این مدت زمان در دوره های آموزش کوتاه مدت زبان در ایرلند تحصیل می کنند، مجاز به کار حین تحصیل کردن نمی باشند. دانشجو در طول دوره آموزشی 20 ساعت در هفته و در دوره تعطیلات 40 ساعت در هفته اجازه کار دارد.

مجوز کار حین تحصیل در هلند

اجازه کار با ویزای دانشجویی انگلستان

در رتبه بندی های جهانی یکی از کشورهایی که در رده های بالا قرار دارد انگلستان می باشد. انگلستان که هر ساله پذیرای بسیاری از دانشجویان است چه در زمینه آموزش زبان و چه تحصیلات دانشگاهی از کشورهای پرطرفدار دانشجویان است. دانشجویانی که در انگلستان تحصیل می کنند، به شرط دارا بودن شرایط خاصی مجاز به کار کردن می باشند.

دانشجویانی که ویزای TIER 4 داشته باشند، به مدت 20 ساعت در هفته و به صورت پاره وقت اجازه کار خواهند داشت. مطابق قوانین انگلستان، فقط برای دانشجویانی که قصد تحصیل طولانی مدت در این کشور را داشته باشند، اجازه کار داده می شود. یعنی دانشجویانی که برای یادگیری کوتاه مدت زبان در این کشور حضور دارند، اجازه کار نخواهند داشت.

مجوز کار حین تحصیل در انگلستان

اجازه کار با ویزای دانشجویی ایتالیا

یکی از کشورهای برجسته در زمینه فرصت های تحصیل در خارج، کشور ایتالیا است. دانشجویان به دلیل پیشینه تاریخی و زیبایی طبیعی به این کشور سوق می یابند. در دوره دانشجویی در ایتالیا امکان کار کردن خواهید داشت. به جز دوره های کوتاه مدت یادگیری زبان در ایتالیا، حین تحصیل در مقطع لیسانس و فوق لیسانس کار کردن امکان پذیر است. مجوز کار در ایتالیا محدود به 20 ساعت در هفته است.

اجازه کار با ویزای دانشجویی آلمان

آلمان از کشورهای واقع در مرکز اروپا و دارای اقتصاد عالی می باشد. علاوه بر این، سیستم آموزشی قوی این کشور باعث شده دانشجویان برای تحصیل در آلمان به این کشور روی آورند. اگر ویزای دوره های آموزشی زبان در آلمان را دارید، مجاز به کار کردن نخواهید بود. فقط در دوره تحصیلی مقطع لیسانس و فوق لیسانس اجازه کار به مدت 20 ساعت در هفته و 120 روز در سال را خواهید داشت. آلمان قوانین بسیار دقیقی در زمینه کار دانشجویان خارجی دارد. حتی دانشجویانی که قوانین فوق را نقض کنند، ممکن است از کشور دیپورت شوند.

مجوز کار حین تحصیل در آلمان

اجازه کار با ویزای دانشجویی هلند

رویکرد آموزشی هلند با ساختار پویا و مبتکرانه برجسته گردیده است. این کشور چه در زمینه علوم پایه و چه علوم اجتماعی از زیرساختهای آموزشی قوی برخوردار بوده و به دلیل استاندارد بالای زندگی و کیفیت آموزشی، از کشورهای محبوب دانشجویان برای تحصیلات دانشگاهی می باشد. در این کشور نیز، اجازه کار با شرایط خاص برای دانشجویان وجود دارد.

شرایط کار دانشجویی در هلند برای دانشجویان کشورهای مختلف، متفاوت است. کشورهای اتحادیه اروپا و سوییس نیازی به داشتن مجوز کار ندارند. دانشجویان سایر کشورها در طول تحصیل باید برای مجوز کار درخواست دهند. دانشجویانی که مجوز لازم را دریافت کرده باشند، در طول دوره تحصیلی مجاز به کار به مدت 16 ساعت در هفته می باشند.

مجوز کار حین تحصیل در هلند

اجازه کار با ویزای دانشجویی مجارستان

مجارستان به عنوان یكی از برجسته ترین كشورهای اروپای میانه با سیستم آموزشی و استاندارد زندگی خود مورد توجه است. دانشجویانی که برای دوره های یادگیری زبان در مجارستان حضور دارند، اجازه کار نخواهند داشت. به غیر از این، دانشجویان مقطع لیسانس و فوق لیسانس به شرط ثبت نام در برنامه های آموزشی حداقل یکساله، قادر به دریافت مجوز کار خواهند شد.

اجازه کار با ویزای دانشجویی لهستان

لهستان با دارا بودن فرصت های اقتصادی خوب در میان کشورهای اتحادیه اروپا، در زمینه استانداردهای آموزشی نیز در رده بالایی قرار دارد و هرساله میزبان دانشجویان خارجی زیادی ست. به دلیل سهولت در پروسه اخذ ویزا نیز مدت زمان قبولی ویزایتان زیاد طول نمی کشد.

اگر برای شرکت در دوره یادگیری زبان به لهستان می روید، باید بدانید که قادر به دریافت مجوز کار نخواهید بود. دانشجویان مقطع لیسانس و فوق لیسانس به مدت 20 ساعت در هفته اجازه کار دارند. پس از اتمام تحصیلات در لهستان نیز دانشجویان می توانند به مدت یک سال مجوز اقامت و کار در این کشور دریافت کنند.

مجوز کار حین تحصیل در لهستان

اجازه کار با ویزای دانشجویی جمهوری چک

کشور چک دارای یک سیستم آموزشی قوی در میان کشورهای اتحادیه اروپا است. دانشجویان مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا، مجاز به کار ضمن تحصیل در این کشور هستند. فقط دانشجویانی که در دوره های آموزشی مثل مدارس مدلینگ، دوره های یادگیری زبان، دوره های آموزش مقدماتی، دوره های فیلم سازی و خلبانی تحصیل می کنند، به صورت رسمی اجازه کار نخواهند داشت.

امتیاز خود را ثبت کنید


چه قدر این پست برایتان مفید بود؟
4 از 5 با 11 رای

اولین کسی باشید که برای این پست کامنت میگذارید!
تماس با ما
درخواست مشاوره رایگان

ما همراه شما خواهیم بود

برای دریافت مشاوره رایگان، این فرم را تکمیل کنید تا کارشناسان الو اپلای در سریعترین زمان، با شما تماس بگیرند

آدرس: تهران, میدان ونک, خیابان گاندی جنوبی, خیابان بیست و پنجم پلاک ۲۴ طبقه 2
آدرس و لوکیشن دفتر استانبول : DAP Vadi,Z ofis ,S Blok ,No 56 Kağıthane İstanbul
021-88884645 | 021-88850364
۸ الی ۲۱
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .