whatsapp
الو اپلای
معرفی بانک یاپی کردی ترکیه

نویسنده :  شیوا داداش زاده

بروزرسانی شده در :  14 فروردین 1400

تعداد نظرات :  0

معرفی بانک یاپی کردی ترکیه

معرفی سومین بانک بزرگ خصوصی ترکیه بنام بانک یاپی کردی

نام این بانک از دو کلمه ی یاپی Yapı به معنای زیر ساخت و کردی Kredi به معنای اعتبار تشکیل شده است. عزیزانی که موفق به کسب اقامت ترکیه شده اند، بهتر است که برای انجام امور مالی و بانکی خود با این بانک آشنا شوند. ما پیشنهاد می کنیم برای افتتاح حساب بین المللی این بانک را انتخاب نمایید.

در سال 2019 این بانک 75 سالگی خود را جشن گرفت. این بانک در سال 1944 توسط کاظیم تاشکنت به عنوان اولین بانک خصوصی ترکیه تاسیس شد و از سال 2005 با شراکت هولدینگ کوچ و شرکت ایتالیایی یونی کردیت اداره می شود.

بانک یاپی کردی از سال 1944 تا کنون با حفظ بانکداری مشتری مدار خود، جایگاهش را در بازار رقابت بانکداری تحکیم بخشیده است. در پایان سال 2019 با 411 میلیارد لیر سرمایه ی فعال، سومین بانک بزرگ خصوصی ترکیه محسوب گردید. این بانک با هدف افزایش سهم خود درتأمین مالی اقتصاد ترکیه، در سال 2019 با افزایش 4 درصدی وام های نقدی و غیر نقدی خود ، مقدار این وام ها را تا 319 میلیارد لیره افزایش داد.

این بانک در تمام مناطق ترکیه دارای شعبه است. 925 شعبه، 4000 دستگاه خودپرداز و بیش از 18000 نفر پرسنل دارد. محصولات و خدمات یاپی کردی، دستگاههای خودپرداز، بانکداری اینترنتی نو آورانه، تلفن بانک پیشرو، سه مرکز تماس تلفنی و بیش از 709 هزار ترمینال مرکز خرید ( ترمینال POS )، شیوه های مختلفی است که خدمات پولی و مالی را آسان و در دسترس مردم قرارداده است. این روشهای نوین بانکداری در یاپی کردی سبب گردید که در پایان سال 2019، 94 درصد امور بانکی این بانک در خارج از شعبه های بانک انجام یابد.

این بانک برای آموزش نیروی انسانی واجد شرایطی که صنعت بانکداری به آن نیاز دارد، در سال 2008 آکادمی بانکداری یاپی کردی را تاسیس نمود. که در طی سالها به دریافت جوائز بسیاری نائل شد.

بانک یاپی کردی، با شرکت های وابسته و بانک های داخلی و بین المللی خود یک سازمان خدمات مالی پیشگام است. فعایتهای این بانک در حوزه های مدیریت نمونه کارها ، سرمایه گذاری ، لیزینگ و … توسط شرکتهای وابسته ی آن در داخل و شعبه های آذربایجان، مالت و هلند در خارج انجام می شود.

49.99 درصد سهام بانک یاپی کردی متعلق به هولدینگ کوچ (از مشهورترین و بزرگترین گروه شرکتهای ترکیه که سهم چشمگیری در درآمد ملی وصادرات این کشور دارد. ) می باشد، شرکت معتبریونی کردیت ایتالیا UniCredit S.P.A نیزصاحب 20 درصد سهام این بانک است. 30 درصد باقیمانده ی سهام در بورس استانبول به عموم عرضه می شود.

 

ارزشهای بانک یاپی کردی

ارزشهای بانک یاپی کردی

آزادی؛ پرسنل یاپی کردی با آزادی می تواند انتقادات خود را با روشهای مناسب و سازنده بیان نماید.
عادل بودن؛ پرسنل یاپی کردی بدون در نظر گرفتن منافع خود، رفتار مناسبی با مشتریان، همکاران و صاحبان بانک ارائه می دهد.

احترام گذاشتن: پرسنل یاپی کردی بدون هیچ گونه تبعیضی به مشتریان و همکارانش توجه نشان می دهد. به نظر دیگران احترام گذاشته، عقاید خود را نیز بیان می نماید.

اعتماد: پرسنل یاپی کردی با آگاهی بالایی که از بانکداری وارزشهای شغلی دارد، بین همه ی گروههای مرتبط رابطه ای بر اساس اعتماد ایجاد می نماید.

شفافیت: پرسنل یاپی کردی، اطلاعات مربوط به حیطه ی خود و همکاران و مشتریانش و دیگر صاحبان منافع در بانک را، با درنظر گرفتن اصول حریم خصوصی، در زمان لازم فاش خواهد نمود.

شعارهای یاپی کردی

  • اینجا یاپی کردی است؛ تفاوت در این است
  • خدمت حد و مرزی ندارد
  • خدمت نامحدود به کشور نامحدود
  • صحبت کمتر، خدمات رسانی بیشتر

معرفی بانک یاپی کردی ترکیه

یاپی کردی بانک فرهنگ و هنر

این بانک فقط به خدمات دهی در ساحه ی بانکداری بسنده نکرد و در زمینه های هنر و فرهنگ نیز فعال بوده است. چنانکه از زمان تاسیس به بانک فرهنگ و هنر معروف بوده است. اگر شما صاحب اقامت ترکیه باشید، فعالیتهای فرهنگی و هنری این بانک را از نزدیک شاهد خواهید بود.

انتشارات این بانک چه با انتشار بیش از 5 هزارعنوان کتاب و چه با حمایتهایش از حق تالیف، کیفیت نشر و… ،ترکیه را در صنعت نشر فرسخ فرسخ به جلو رانده است.
این بانک با اشتراک درانتشار اولین مجله ی کودکان در ترکیه، اولین تئاتر کودکان، اولین مسابقه ی نقاشی کودکان در ترکیه، نسل جوان ترکیه را با فرهنگ و هنر آشنا نمود.

تولید اولین فیلم سینمایی رنگی در ترکیه با حمایت مالی یاپی کردی انجام شد. نسخه ی اصلی این فیلم با نام « دختر قالیباف» در آرشیو بانک موجود است که پس از ترمیم این نسخه، در 38 مین سالگرد تولید آن دوباره بر روی پرده ی سفید اکران خواهد شد.

در طی 75 سال یاپی کردی مشهورترین خوانندگان و گروههای موسیقی خارجی را برای اجرا به ترکیه آورده است. به علاوه به مناسبت 75 سالگی یاپی کردی جشنواره ها، نمایشگاهها ومصاحبه های جالب برگزار شده است.

جایزه های یاپی کردی

این بانک در دیجیتالیزه شدن بانکداری، پیشرو دیگر بانکها بوده و در همین زمینه نیزاز طرف معتبرترین سازمان های جهان، لایق دریافت جوایز متعدد گردیده است. این بانک با پیشرفتهایی که در حوزه ی بانکداری الکترونیک داشته، مناسب برای افتتاح حساب بین المللی می باشد.

وب سایت این بانک به عنوان اولین و تنها سایت استفاه کننده از موتور جستجوی Google از طرف شرکت گوگل « برنامه ی نمونه» معرفی شد. وب سایت “yapikredi.com.tr” از طرف سکوهای بین المللی بسیاری تشویق گردیده و در جوایز رسانه ای تعاملی Interactive Media Awardsدر رده بندی های « بانکداری» و «خدمات مالی» لایق جایزه ی “Best in Class” گردید.

یاپی کردی در سال 2016 در جایزه ی بین المللی کسب و کاراستیوStevie International Business Awards جوایز بسیاری کسب کرد:

  • در رده بندی «خدمات مالی» و «بهترین طرح جلد» جایزه ی نقره
  • در « بهترین طراحی وب سایت» و «بانکداری» جایزه ی برنز
  • در رده بندی «خرید»، این بانک با برنامه ی« کیف پول یاپی کردی» که دیجیتالیزه کردن کارتهای اعتباری را انجام می داد، جایزه ی نقره را دریافت کرد.
  • در رده بندی « برنامه ها و سرویسهای کمکی» صاحب جایزه ی برنز شد.

در آستانه ی 75 سالگی یاپی کردی، این بانک اعلام کرد که بر تکنولوژیهایی که ارزش زندگی انسانها را افزایش می دهند، تمرکز خواهد کرد. تا مشتریانش در هر جا و هر زمان بتوانند از خدمات بانکی استفاده نمایند.

بدین ترتیب این بانک با نوآوریهایی که در زمینه ی تبدیل گوشی موبایل به کنترل از راه دور بانک، انجام داده است، با دریافت جایزه های معتبرموقعیت ترکیه را در زمینه ی بانکداری الکترونیک در سطح جهانی تقویت نموده است.

جوایزی که یاپی کردی درآستانه ی 75 سالگی اش ازنهاد بین المللی گلوبال فایننس دریافت کرده است:

– جایزه ی «بهترین بانک دیجیتال ترکیه»
– جایزه ی « بهترین نهاد بانکی دیجیتال ترکیه»
– جایزه ی « بهترین سامانه ی پرداخت قبوض در اروپا»
– جایزه ی « بهترین بانکداری باز در اروپا»
– جایزه ی «بهترین خدمات خزانه آنلاین در اروپا»

این بانک همچنین در آستانه ی 75 سالگی اش از نهاد بین المللی استیو نیز جوایز با ارزشی دریافت کرد:

– دریافت جایزه ی طلایی استیو در رده بندی « جوایز وب سایتهای حوزه ی بانکداری » برای وب سایت یاپی کردی.
– دریافت جایزه ی برنز استیو در رده بندی « هوش مصنوعی و راه حلهای آموزش ماشینی» برای طراحی بسترهای نرم افزاری که WhatsApp chatbot و bot را تولید می کند.

امتیاز خود را ثبت کنید


چه قدر این پست برایتان مفید بود؟
4.5 از 5 با 4 رای

اولین کسی باشید که برای این پست کامنت میگذارید!
تماس با ما
درخواست مشاوره رایگان

ما همراه شما خواهیم بود

برای دریافت مشاوره رایگان، این فرم را تکمیل کنید تا کارشناسان الو اپلای در سریعترین زمان، با شما تماس بگیرند

آدرس: تهران, میدان ونک, خیابان گاندی جنوبی, خیابان بیست و پنجم پلاک ۲۴ طبقه 2
آدرس و لوکیشن دفتر استانبول : DAP Vadi,Z ofis ,S Blok ,No 56 Kağıthane İstanbul
021-88884645 | 021-88850364
۸ الی ۲۱
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .