whatsapp

زراعت بانک ترکیه

زراعت بانک ترکیه
شیوا داداش زاده 21 نظر

زراعت بانک ترکیه در سال های اخیر توجه بسیاری از ایرانیان را به خود جلب کرده است. این به این دلیل است که به دلیل قوانین جدید بانکداری کشور ترکیه و با توجه به مجوزی که زراعت بانک ترکیه از بانک مرکزی ترکیه اخذ کرده است، توانسته است نسبت به افتتاح حساب ایرانیان در ترکیه و در این بانک اقدام نماید.

بانک های ترکیه که در میان آنها زراعت بانک نیز قرار دارد موظف هستند که از قوانین بانکداری ترکیه تبعیت نمایند و همچنین افتتاح حساب شهروندان کشورهای دیگر در ترکیه نیز مشمول همین شرایط و قوانین می باشد.

بر اساس قوانین بانک مرکزی فقط دو بانک در ترکیه مجوز دارند که نسبت به افتتاح حساب شهروندان کشورهای دیگر اقدام نمایند که یکی از این بانک ها که از بانک مرکزی مجوز دارد زراعت بانک ترکیه می باشد.

Ziraat Bank نیز کار را برای ایرانیان ساده کرده و مشکلی با پاسپورت ایرانی ندارد. ایرانیان مقیم ترکیه می‌توانند به سادگی و با استفاده از پاسپورت، کارت اقامت در ترکیه و شماره مالیاتی خود، در زراعت بانک اقدام به افتتاح حساب کنند.

زارعت بانک ترکیه، به ترکی (ürkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası)، یک بانک دولتی می باشد که در سال ۱۸۶۳ تاسیس گردید.

تاریخچه زراعت بانک ترکیه

تاریخچه زراعت بانک ترکیه

بانکداری به معنای واقعی کلمه از اوایل قرن نوزدهم و در زمان امپراتوری عثمانی وارد ترکیه گردید. البته لازم است بدانید برای تاسیس یک بانک نیاز به سرمایه بسیار بالایی می بود که در آن زمان سرمایه داران داخلی توان لازم جهت این کار را نداشتند. به همین جهت بانک های خارجی در ترکیه تاسیس شده و شروع به فعالیت نموند.

فقط در این بین یک موضوع وجود داشت و آن نیز این بود که گروه کشاورزان به عنوان اکثریت جامعه دارای شرایط اقتصادی و مالی بسیار بدی بودند. کشاورزان در جامعه آن روز ترکیه مجبور بودند وام هایی با نرخ های بسیار بالا بگیرند. در بسیاری از این مواقع درصد سود این بانک ها به ۹۰۰٪ نیز می رسید.

این موضوع روز به روز سبب بدتر شدن شرایط اقتصادی کشاورزان گردید. این موارد سبب شد که در جامعه درخواستی برای حل این مشکل کشاورزان به وجود آید و در این راستا میدات پاشا که فرماندار عثمانی بود در سال ۱۸۶۳ و با همکاری خود کشاورزان صندوقی به نام صندوق خیرخواه ایجاد کرد.

این صندوق تحت حمایت دولت عثمانی قرار داشت. با روند رو به رشد جوامع در تاریخ ۱۵ اوت ۱۸۸۸ شکل جدیدی از بانکداری در ترکیه به وجود آمد به نام بانک زراعت ترکیه. که در واقع از آن به عنوان آغاز بانکداری مدرن در ترکیه می توان  نام برد.

خدمات شبانه روزی زراعت بانک ترکیه

با شماره تلفن های ۴۴۴۰۰۰ و ۰۸۵۰۲۲۰۰۰۰۰ تمام معاملات بانکی خودتون رو در این بانک بدون تکیه بر زمان و مکان در ۷ روز ۲۴ ساعته می توانید انجام دهید. به همین منظور شما می توانید از شعبه خودتان درخواست رمز همراه بانک رو داشته باشید تا با گرفتن آن بتوانید از این سرویس بهره مند گردید. در صورتی که از خدمات  بانکداری اینترنتی استفاده می کنید، می توانید درخواست خود را از بخش اینترنت به بانک ارایه دهید.

خدمات شبانه روزی زراعت بانک ترکیه

شعبات بین المللی بانک زراعت

بانک زراعت ترکیه، علاوه بر داخل کشور شعبات دیگری را نیز در خارج از ترکیه دارد. در زیر سعی شده است به آنها اشاره گردد.

 • شعبه بلغارستان
 • شعبه بغداد در عراق
 • شعبه اربیل عراق
 • شعبات جمهوری ترک قبرس شمالی
 • شعبات عربستان
 • شعبه بحرین
 • و …

زمینه فعالیت های زراعت بانک

 • بانکداری اختصاصی
 • بانکداری خرد
 • بانکداری شرکتی
 • بانکداری سرمایه گذاری
 • مدیریت سرمایه گذاری
 • وام مسکن

مزایای افتتاح حساب در زراعت بانک

 • مدیریت حساب به صورت آنلاین حتی خارج از کشور ترکیه
 • دریافت وجه از کشورهای دیگر در حساب شما در ترکیه
 • دریافت ویزا کارت به نام شخص متقاضی
 • دریافت مستر کارت به نام شخص متقاضی
 • افتتاح حساب سپرده گذاری لیر جهت دریافت سود
 • افتتاح حساب یورو
 • افتتاح حساب دلار
 • افتتاح حساب لیر
 • اتصال زراعت بانک ترکیه به سیستم بانکداری جهانی
 • خرید اینترنتی از سایت ها

از طریق افتتاح حساب در بانک های ترکیه شما می توانید از طریق صرافی های داخل کشور در هر زمانی که بخواهید به حساب خود پول واریز نمایید و در نهایت نیز می توانید از طریق کارت عابر بانک خود به صورت نقدی پول دریافت کنید و یا پول جابه جا نمایید.

شعبات بین المللی بانک زراعت

افتتاح حساب در بانک زراعت ترکیه

برای افتتاح حساب بانکی در ترکیه حضور خود شخص در مرحله اول الزامی می باشد. این بدین معنی می باشد که هیچ موسسه ای بدون حضور خود فرد قادر نیست که برای افتتاح حساب اقدام نماید.

همچنین بر اساس قوانین بانک مرکزی اقامت شخص در ترکیه باید وجود داشته باشد. البته که هیچ نوع تفاوتی بین اقامت توریستی، کاری و یا تحصیلی وجود ندارد. در برخی مواقع موسسات می توانند بدون داشتن اقامت نیز حساب بانکی برای فرد افتتاح نمایند.

برای افتتاح حساب در این بانک جهت اتباع کشورهای دیگر لازم است که در ابتدا به اداره مالیاتی مراجعه نمایید و شماره مالیاتی را با دادن آدرس محل اقامت دریافت نمایید. (آدرس محل اقامت می تواند آدرس هتل شما باشد)  سپس با به همراه داشتن اصل پاسپورت، شماره مالیاتی، و مبلغی به میانگین ۱۰ هزار لیر به بانک مراجعه نمایید.

باید در نظر داشته باشید که اگر حساب بانکی شما فعال نباشد بانک زراعت ترکیه هر ۶ ماه یکبار مبلغی را برای نگهداشت حساب از شما کسر خواهد نمود.

افتتاح حساب در بانک زراعت ترکیه

چرا زراعت بانک ترکیه را انتخاب نماییم؟

علاوه بر مزایایی که در بالا نیز ذکر گردید این بانک بیش از ۱۰۰۰ شعبه در داخل خاک ترکیه دارد و علاوه بر آن دارای شعبات متعدد بین المللی نیز می باشد. دفتر مرکزی این بانک در استانبول و در محله بشیکتاش واقع شده است.

جدای از این کارت های این بانک یکی از معتبرترین کارت های بانکی در ترکیه به حساب می آید. زیرا شما با در دست داشتن این کارت در تمام دنیا می توانید خرید کنید و یا آنلاین سفارش دهید و حتی از عابر بانک ها پول دریافت کنید. اقدام به رزرو تورهای مسافرتی و هتل نمایید.

از همه مم تر این بانک دارای پشتیبانی شبانه روزی در طی ۷ روز هفته می باشد. و علاوه بر زبان ترکی به زبان انگلیسی نیز به مشتریان خود خدمات ارایه می دهد.


چه قدر این پست برایتان مفید بود؟
4.3 از 5 از 35 رای


مشاوره رایگان (الو اپلای)

اشتراک این مطلب

پاسخگوی سوالات شما در الواپلای هستیم

سوال شما توسط کارشناسان الواپلای پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی میشود.

21

نظرها

 1. میرصدرالدین رضوی طوسی 2021-10-05 در 12:18 ق.ظ

  با سلام من از استانبول ویزا کارت گرفتم و اینترنت بانک هم دارم چطور می توانم وارد اینترنت بانک بشوم .

 2. با سلام و وقت بخیر
  سوال :
  1- آیا قطعا بانک زراعت آدرس محل اقامت (هتل) را قبول میکند؟
  2-سود بانکی یک ماه با یک ساله فرقی نمیکنه درسته ؟ 17 درصد.
  یعنی چه یک ماه چه سه ماه یا یک سال پول را بذاریم برداریم 17 درصد سود تعلق میگیرد؟ بعد بصورت تکراری میشه این کار را کرد ؟
  3-مالیات هم تعلیق میگیرد؟
  متشکرم
  منتظر جواب هستم

  • شیوا داداش زاده 2021-08-28 در 4:54 ب.ظ

   سلام
   1. خیر قبول نمی کند.
   2. با کسر مالیات 14 درصد به حساب های لیر سالانه سود تعلق می گیرد.

 3. سلام
  آيا زراعت بانك در قطر شعبه دارد ؟

 4. نعیم حلیمی 2020-09-06 در 3:40 ق.ظ

  سلام وقتتون بخیر

 5. رضا دهقانی 2020-08-20 در 4:49 ب.ظ

  با سلام ایا حساب انلاین فرا ساحلی یا دریایی شماره iban ندارد

 6. باسلام من درکایسری ترکیه پرونده دارم الان ۳۰هزار لیر نزد وکیلم هست آیا جهت حساب در زراعت بانک وکیلم میتواند حساب باز نماید مدارکم کلآ نزد ایشان است ممنونم راهنمای فرمایید . درتهران شعبه دارد یا خیر

  • شیوا داداش زاده 2020-08-23 در 3:44 ب.ظ

   سلام
   برای افتتاح حساب در بانک زراعت حتما باید از ایران وکالت نامه به وکیلتون بدید و موضعا مشخص باشد. برای اطلاعات بیشتر با شماره تماس 02188884645 تماس بگیرید.

 7. محمدرضا نوری 2020-05-15 در 1:02 ب.ظ

  سلام شماره ای که روی کارت زراعت‌ میباشد برای برداشت یا واریز از طریق ویزا کارت میباشد؟؟

  • شیوا داداش زاده 2020-05-16 در 6:41 ب.ظ

   سلام
   وقتتون بخیر
   منظورتون چه نوع برداشتی هست؟ برای هر نوع برداشتی باید یا Iban یا سوئیفت کد انجام بدید.

 8. سلام پس چرا وقتی وارد سایت خود زراعت بانک میشویم سود رو نهایتا ۱۰.۵ درصد زده است

 9. مسعود سادات 2019-12-20 در 2:32 ب.ظ

  سود بانک زراعت ترکیه مثلا سپرده یک ساله چقدر است مثلا سپرده ۲۵ هزار دلار را اگر به لیر تبدیل کنیم .یک ساله چند درصد سود می دهد .

 10. محمدرضا عیوق 2019-11-07 در 7:15 ب.ظ

  سلام در صورتیکه بانک زراعت درتهران دارای شعبه میباشد آدرس آنرا اعلام فرمایید .