قیمت خرید خانه در استانبول در سال 2021

قیمت خرید خانه در استانبول در سال 2021

همان طور که ذکر شد استانبول یکی از گرانترین شهرهای ترکیه می باشد اما به دلیل امکانات شهری و کیفیت بالای زندگی بسیاری از اتباع خارجی ترجیح می دهند این شهر را برای اخذ اقامت در ترکیه  و یا  خرید ملک در ترکیه انتخاب کنند. این که شما در کدام یک از محله های استانبول اقدام به خرید خانه می کنید قیمت خانه شما را مشخص می کند.

مثلا بسیاری از ایرانیان در منطقه بیلیک دوزو یا اسنیوت ساکن بوده اند زیرا که شما با هزینه های بسیار پایین می توانید در این منطقه خانه های آپارتمانی نوساز با سند دست اول تهیه کنید. مثلا در این مناطق شما به راحتی می توانید منازلی با متراژ 60 متر را با مبالغی در حدود 240000 لیر خریداری کنید. به طور متوسط می توان گفت شما می توانید آپارتمان هایی را در اطراف استانبول در نظر بگیرید که بهای هر متر مربع آن از 3000 لیر شروع شود.

سامانه خرید ملک در ترکیه :
خرید خانه در استانبول

بسیاری از ایرانیان خانه های نوساز و آپارتمانی را در استانبول ترجیح می دهند. مثلا یکی از محله های پرطرفدار در استانبول محله بشیکتاش می باشد که البته می توان گفت یکی از گرانترین محله های استانبول به شمار می رود. حداقل قیمت خانه در این محله به متری 10000 لیر می رسد. البته خود این محله منطقه ای به اسم ببک دارد که متوسط قیمت خرید ملک در آن به بالای 40000 لیر می رسد. در نظر داشته باشید که محله Bebek گرانترین منطقه ترکیه می باشد که در منطقه ی اروپایی استانبول و در کنار تنگه ی بوس قرار گرفته است.

در کجای استانبول خانه بخریم؟

در کجای استانبول خانه بخریم

بعضی از محله های استانبول هر روز بیش از روز دیگر بر ارزششان افزوده می شود این در حالی است که در برخی محله ها شاهد کاهش های جزئی در قیمت ها هستیم . با این حال یک واقعیت غیر قابل انکار وجود دارد که روز به روز خرید خانه ارزان قیمت در استانبول دشوارتر می شود. البته بیشترین موارد خرید خانه در استانبول به قصد سرمایه گذاری در ترکیه و به دنبال آن اخذ شهروندی ترکیه می باشد. به طوری که حتی با توجه به شیوع کرونا ایرانیان در سال 2020 رکورددار خرید خانه در ترکیه بوده اند.

بر اساس گزارشات املاک و مستغلات ترکیه قیمت خانه های دست دوم و قدیمی در تمام نقاط استانبول نسبت به سال های قبل 8 درصد افزایش یافته است. در حال حاضر متوسط ​​قیمت هر متر مربع ۴۷۵۰ لیر می باشد. به عبارت دیگر شما می توانید به طور متوسط ​​100 متر مربع خانه در استانبول را با قیمت 475 هزار لیر خریداری کنید. البته در نظر داشته باشید خرید آپارتمان در شیشلی استانبول و یا خرید خانه ویلایی در استانبول می تواند بسیار گران تر از این مبالغ باشد.

ایوپ(Eyüp) محله ای در استانبول است که در سال های اخیر بیشترین آمار رشد را داشته است. متوسط ​​قیمت هر متر مربع در این محله 19 درصد نسبت به سال های قبل افزایش یافته است و به 4 هزار و 854 لیر رسیده است. شیله (Şile) مقام دوم ، افزایش قیمت را در استانبول با ۱۸٪ افزایش دارا می باشد. میانگین قیمت متر مربع در این محله به 3 هزار و 750 لیر رسیده است. در باکیرکوی (Bakırköy’) این افزایش 14 درصد اعلام شده است و میانگین قیمت هر واحد 10 هزار لیر رسیده است که همچنان در سال 2020 رو به افزایش می باشد.

آیا قیمت خانه در استانبول کاهش می یابد؟

آیا قیمت خانه در استانبول کاهش می یابد؟

در سال 2020 قیمت خرید خانه در استانبول تنها در سه محله کاهش یافته است. اسنلر با 2 درصد کاهش به 2 هزار 683 لیر، محله فاتیح دوباره با 2 درصد کاهش به 4 هزار لیر رسیده است. همچنین در محله کادیکوی این کاهش به یک درصد رسیده است که میانگین قیمت در این محله 7 هزار 941 لیر می باشد.

به جز این محله ها هیچ منطقه و محله ی دیگری در  استانبول کاهش قیمت نداشته است. در برخی از مناطقی که هر از گاهی به نقطه اشباع می رسند ممکن است کاهش های کوچکی رخ دهد. اگر به دنبال خرید آپارتمان ارزان در استانبول ترکیه هستید سری به این محله ها بزنید.

 قیمت خرید خانه اطراف کانال استانبول!

از سال 2018 خانه هایی که در مسیر کانال استانبول قرار داشتند شروع به افزایش قیمت کردند. به خصوص بعد از این که انشعاب کانال استانبول رسماً از سمت دولت اعلام شد  بازار املاک و مستغلات در محله های اطراف آن مسیر افزایش قابل توجهی را تجربه کردند. برخی از این محله ها عبارتند از: Uzmarlar ، Küçükçekece ، Başakşehir ، Arnavutköy ، Esenyurt و Avcılar.

طبق آمار سازمان املاک و مستغلات استانبول متوسط ​​قیمت واحدهای مسکونی فروشی در محله  Küçükçekmece به ۳۸۰۰ لیر و در Başakşehir به ۳۴۵۵ لیر و البته در Arnavutköy به ۲۳۱۶ وAvcılar به ۲۵۶۳ لیر رسده است. این مناطق برای سرمایه گذاری در ترکیه برای اتباع خارجی پیشنهاد می شود زیرا که رشد قابل ملاحظه ای را انتظار می رود.

ارزانترین قیمت خرید خانه در استانبول

ارزانترین قیمت خرید خانه در استانبول

تحولات در بخش املاک و مستغلات که به عنوان لوکوموتیو  اقتصاد ترکیه از آن نام برده می شود مستقیم یا غیر مستقیم منجر به توسعه بسیاری از صنایع دیگر در ترکیه شده است. با افزایش روز به روز حجم تجارت و از سمت دیگر افزایش قیمت مسکن و کاهش قدرت خرید باعث می شود شهروند به مناطقی مراجعه کند که قیمت واحد متر مربع آنها پایین تر از میانگین استانبول می باشد.

بسیاری از افراد ترجیح می دهند با پول کمی که دارند اقدام به خرید ملک نمایند. در این بخش سعی شده است تا شما را با برخی از محله های شهر استانبول که می توان در آنجا خانه های مناسب با قیمت های پایین آورد آشنا کنیم. قیمت خانه در استانبول به پول ایران در این مناطق پایین تر می باشد.

 • Esenyurt
 • Çatalca
 • Sultanbeyli
 • Silivri
 • Arnavutköy
 • Sultangazi
 • Sancaktepe
 • Beylikdüzü
 • Esenler
 • Pendik

گرانترین خانه های استابول کجا هستند؟

گرانترین خانه های استانبول کجا هستند؟

مناطقی که بالاترین میانگین قیمت در هر متر مربع در استانبول را دارند ، همواره در محدوده بسفر یا همان بوغازایچی (Boğaziçi) که در منطقه اروپایی استانبول واقع شده است قرار داشتند . در این زمینه خرید خانه در بشیکتاش استانبول سالهاست که مقام نخست را بر عهده دارد و یکه تاز محله ها در استانبول می باشد.

اگرچه قیمت مسکن در ترکیه با توجه به شرایط سیاسی و اقتصادی جامعه دارای فراز و نشیب های زیادی بوده است ولیکن هیچ موقع سبب کاهش قیمت خرید خانه در استانبول و به خصوص در این محله ها نشده است. در ادامه بشیکتاش می توانیم محله هایی که با فاصله کمی این محله را تعقیب می کنند ببینیم به مانند Sarıyer ، Bakırköy و Kadıköy .

 سرمایه گذاری در املاک در کدام مناطق ترجیح داده می شود

هرگونه سرمایه گذاری در املاک و مستغلات در استانبول صرف نظر از موقعیت مکانی بسیار سودمند خواهد بود. بر اساس گزارش های بانک مرکزی ترکیه می توان به این نتیجه رسید که سرمایه گذاری در املاک ترکیه به مراتب سودآورتر از سرمایه گذاری در ارز بوده است به خصوص که قیمت لیر ترکیه نیز به مراتب از ریال باارزش تر می باشد.

یعنی که نرخ افزایش مسکن بسیار بیشتر از افزایش نرخ ارز در دوره 3 ساله اخیر بوده است به عبارتی دیگر سرمایه گذاری در املاک و مستغلات در ترکیه حتی در مقابل سرمایه گذاری در ارز خارجی محفوظ تر بوده است. در این بین بسیاری از ایرانیان خرید زمین در استانبول و یا خرید آپارتمان دست دوم را ترجیح می دهند. اگر در شهرهای مرزی زندگی می کنید به جای استانبول می توانید از شهرهایی به مانند وان خرید داشته باشید. قیمت خرید خانه در وان ترکیه به مراتب از دیگر شهرهای ترکیه پایین تر می باشد.

سایت خرید و فروش خانه در ترکیه

برای خرید انواع املاک و مستغلات و حتی آپارتمان های استانبول ، اجاره روزانه خانه در استانبول ، قیمت اجاره خانه در استانبول و … می توانید از سایت های زیر استفاده کنید:

 • https://www.sahibinden.com
 • https://www.emlakjet.com
 • https://www.hurriyetemlak.com
 • https://emlaksitem.com/
 • https://eksisozluk.com
 • https://www.katilimevim.com.tr

چه قدر این پست برایتان مفید بود؟
3.5 از 5 از 20 رای


مشاوره رایگان (الو اپلای)

اشتراک این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2

نظرها

 1. بله درسته ولی درباره ی محله ی ببک نه چون ما ۳ سال پیش حدوده متراژی ۳۰ ملیون شد?

  • شیوا داداش زاده 2020-05-30 در 4:40 ب.ظ

   سلام
   منطقه ببک جزء محله های با قیمت بالا در ترکیه هست و باز منطقه به منطقه قیمتهاش متفاوته