whatsapp
الو اپلای

نویسنده :  شیوا داداش زاده

بروزرسانی شده در :  25 اردیبهشت 1403

6 روش اخذ شهروندی ترکیه 2024 / شرایط ، هزینه و مدارک

اخذ شهروندی ترکیه چگونه امکان‌پذیر است؟ درواقع اخذ شهروندی یک کشور، مهمترین ویژگی هویتی فرد است و به عنوان یک شهروند با دریافت آن، حقوق و تعهدات خاصی خواهید داشت. دریافت شهروندی کشور بویژه در ترکیه نیز به دلیل امتیازات و مزایایی که با آن همراه است، جذابیت زیادی برای افراد و کسب‌وکارها دارد.

لازم است بدانید که ترکیه دارای نظام حقوقی نوشته شده و جامع است؛ چرکه نظام حقوقی این کشور براساس نظام حقوقی اروپا تنظیم شده است. در خصوص مسئله اخذ شهروندی ترکیه نیز باید بدانید که شهروند بودن در ترکیه بر اساس قانون خون است و قانون خاک در آن نقشی ندارد. البته قانون خاک تنها در یک مورد خاص منجر به اخذ شهروندی ترکیه می‌گردد که در ادامه مطالب به توضیح آن می‌پردازیم.

لازم به ذکر است که در ترکیه تفاوتی بین مادر و پدر وجود ندارد و بر اساس قانون خون اگر هر کدام از پدر و مادر، اصالتاً ترکیه‌ای باشند فرزند آنها نیز ترکیه‌ای خواهد بود. با نگاهی به قانون ترکیه افراد زیر می‌توانند برای اخذ شهروندی کشور ترکیه اقدام کنند:

 1. افرادی که به واسطه رابطه شهروندی تابعیت کشور ترکیه را دریافت کرده‌اند.
 2. افرادی که پدر یا مادر آن‌ها شهروند ترکیه باشد.
 3. از طریق رعایت شرایط قانونی فرد می‌تواند تابعیت کشور ترکیه را دریافت کند.
 4. فرزندخواندگی کودکان زیر ۱۸ سال توسط شهروندان ترکیه.
 5. تولد کودک در ترکیه تحت شرایطی که پدر و مادر هیچ کدام تابعیت کشور دیگر را نداشته باشند.

درواقع با دریافت شهروندی ترکیه، شما می‌توانید به منظور کار، تحصیل، سرمایه‌گذاری و حتی توریستی، به آسانی و بدون نیاز به ویزا به این کشور سفر کنید. همچنین، شهروندی ترکیه حقوق بسیاری از جمله حق انتخاب شغل، حق رأی، حق بهره‌مندی از خدمات بهداشتی و تحصیلی و حق مالکیت در املاک و مستغلات را به شما اعطا می‌کند.

⏱ حداقل مبلغ خرید ملک برای شهروندی؟ 400 هزار دلار
🎯 شهروندی شامل فرزندان بالای 18 سال هم می شود؟ خیر
🎁 مدت زمان گرفتن پاسپورت ترکیه؟ 3 تا 6 ماه
💎 تابعیت ترکیه با خرید ملک 400 هزار دلاری؟ بله

 

 

شرایط جدید دریافت پاسپورت و شهروندی ترکیه 2024

مطابق قوانین شهروندی ترکیه، متقاضی شهروندی باید حداقل 18 سال سن داشته باشد. البته در صورتی که سن متقاضی کمتر از 18 سال باشد، می‌تواند از طریق والدین قانونی شهروندی ترکیه را دریافت کند. علاوه بر این، برای درخواست شهروندی ترکیه باید شرایط دیگری نیز برآورده شود که عبارتند از:

 • داشتن اقامت دائم در ترکیه به مدت زمان حداقل 5 سال یا حداقل 180 روز متوالی و ارائه اسناد مربوط به اقامت.
 • درخواست شهروندی باید توسط فرد شخصاً و به صورت حضوری در شهرستانی که در آن ساکن است انجام شود.
 • برخورداری از مهارت‌های زبان ترکیه
 • نداشتن سابقه کیفری جدی در ترکیه یا در کشوری دیگر
 • داشتن شغل و درآمد مناسب به منظور تامین نیازهای مالی
 • ازدواج با یک شهروند ترکیه یا داشتن فرزند ترکیه‌ای
 • عدم مبتلا به بیماری‌های خاص و واگیردار
 • عدم داشتن عضویت در سازمان‌ها و گروه‌هایی که فعالیت‌های آنها با قوانین و نظم عمومی ترکیه در تضاد است.
 • در صورت خرید ملک، یک خانواده می‌تواند شهروندی ترکیه را دریافت کند. مطابق با قوانین جدید ترکیه، خانواده مطابق با سند ملک با هر مبلغی می‌توانند نسبت به دریافت شهروندی تنها برای یکبار اقدام کنند.
 • به این نکته توجه کنید که سازندگان یا فروشندگان ملک برای دریافت شهروندی، باید شهروند ترک باشند؛ در غیر این صورت امکان اخذ شهروندی وجود ندارد.
 • اتباع خارجی می‌توانند با خرید ملک از شرکت‌های ساختمانی ترکیه یا شهروند ترک، نسبت به اخذ شهروندی ترکیه اقدام کنند.

تابعیت کشور ترکیه بر چه اساسی کسب می گردد؟

 • تابعیت از طریق پدر و مادر ترکیه ای
 • تابعیت از طریق پدر و مادری که تابعیت هیچ کشوری را ندارند (بر اساس قانون خاک اعمال می شود)
 • شخص بر اساس قانون کشور خودش و یا طبق قوانین ترکیه در زمان رسیدن به سن بلوغ و نداشتن تابعیت هیچ کشور با صلاحدید مقامات صالح به شرطی که ۵ سال متوالی قبل از درخواست در ترکیه ساکن بوده باشد و همچنین قادر به تکلم به زبان ترکی بوده ؛ شخصیت اخلاقی مناسبی داشته؛ بیماری واگیردار نداشته باشد و … می تواند تابعیت کشور ترکیه را اخذ نماید. یعنی در واقع می تواند برای اخذ شهروندی ترکیه اقدام نماید.
 • ازدواج شهروند غیرترک با شهروند ترک به شرطی که سه سال از زندگی مشترک آنها گذشته باشد. و در این مدت ساکن ترکیه بوده باشند و شرایط خاص دیگر… .
 • تابعیت گرفتن اشخاص خاص بر اساس تایید هیات وزیران.
 • تاسیس کارخانجات صنعتی.
 • ارایه خدمات برجسته در زمینه های علمی؛ تکنولوژی؛ فرهنگی؛ اجتماعی و هنری.
 • مهاجران
 • کسانی که از طرف دولت قبول تابعیت آنها ضروری و لازم می باشد.

این قانون جدیدترین قانون در خصوص گرفتن سریع شهروندی ترکیه می باشد. در سال ۲۰۱۸ دولت ترکیه قانونی را به تصویب رسانید که بر اساس آن قانون افراد می توانند با خرید ملک به ارزش ۲۵۰ هزار دلار و یا سپرده گذاری به مبلغ 5۰۰ هزار دلار در بانک های ترکیه نسبت به دریافت پاسپورت ترکیه و اخذ شهروندی کشور ترکیه در 3 ماه اقدام نمایند. این قانون در ماه آپریل سال 2024 تغییر کرد و مبلغ خرید ملک از 250 هزار دلار به 400 هزار دلار افزایش پیدا کرد. یعنی از این تاریخ به بعد افرادی که قصد اخذ شهروندی از طریق خرید ملک در ترکیه را دارند باید حداقل مبلغ خرید ملک آنها به 400 هزار دلار برسد.

البته لازم به ذکر است که مدت زمان سپرده گذاری و یا سرمایه گذاری حداقل می بایستی ۳ سال دوام داشته باشد. همچنین اگر فرد کسب و کاری را در ترکیه راه اندازی نماید و در حین کار ۵۰ نفر از شهروندان ترکیه را استخدام نماید نیز می تواند از این طریق نسبت به دریافت پاسپورت ترکیه اقدام نماید.

مقدار سرمایه گذاری در ترکیه

مقدار سرمایه ثابت جهت سرمایه گذاری و یا سپرده گذاری برای اتباع خارجی جهت گرفتن تابعیت ترکیه مبلغ 5۰۰۰۰۰ دلار است این در حالی است که قبلا این مبلغ 250000 دلار بوده است. اگر بخواهید که تابعیت را از طریق خرید ملک دریافت نمایید مبلغ اعلامی توسط دولت ترکیه 400 هزار دلار می باشد که در سال های پیش این مبلغ 250000دلار بوده است.

محدودیت استخدام شهروندان ترک نیز از ۱۰۰ نفر به ۵۰ نفر کاهش پیدا کرده است که می بایستی توسط وزارت کار و امنیت اجتماعی ترکیه تایید گردد.

همچنین توجه داشته باشید که سپرده گذاری شما در یکی از بانک های مستقر در ترکیه باید انجام گیرد که تایید شده توسط اداره نظارت و تنظیم بانکداری باشد. و شما به عنوان سرمایه گذار نمی توانید به مدت حداقل سه سال سپرده خود را از بانک پس بگیرید. همچنین بر اساس قوانین جدید که در سال 2024 به تصویب رسید سرمایه گذاری در بانک باید به لیر انجام بگیرد یعنی معادل 500 هزار دلار باید نزد بانک مرکزی ترکیه تبدیل به لیر گردد و سپس در حساب قرار داده شود.

در صورتی که به مبلغ ۵۰۰۰۰۰ هزار دلار اوراق قرضه ی دولتی خریداری می کنید این اوراق باید توسط اداره خزانه داری ترکیه تایید شده باشد و شما در مدت ۳ سال اجازه واگذاری و فروش اوراق را به غیر ندارید.

زمانی که اقدام به خرید ملک جهت اخذ شهروندی ترکیه می نمایید باید در نظر داشته باشید که شما به مدت ۳ سال اجازه خرید و فروش ملک را ندارید و در سند ملک نیز این نکته ذکر گردیده است.

راه های اخذ شهروندی ترکیه

1. اخذ شهروندی ترکیه از طریق سرمایه گذاری

اگر به دنبال این می باشید که بتوانید نسبت به اخذ شهروندی ترکیه را بر اساس سرمایه گذاری دریافت کنید می بایستی اقدام به انجام کارهای زیر به ترتیب کنید: در اولین مرحله لازم است که یک حساب بانکی به نام خریدار ملک و یا سرمایه گذاری، در یکی از بانک های معتبر ترکیه افتتاح نمایید. در انجام سرمایه گذاری شما می توانید یکی از روش های: سرمایه گذاری از طریق خرید ملک؛ سپره گذاری نقدی؛ خرید اوراق قرضه دولتی؛ تاسیس شرکت و … استفاده نمایید.

در مرحله سوم که درخواست اجازه اقامت می باشد زمانی صورت می گیرد که وقتی اقدام به درخواست اجازه اقامت می نمایید مجوز اقامت ترکیه را در آن زمان داشته باشید. البته همان طور که در بالا ذکر گردید شما می توانید زمانی که درخواست اجازه اقامت در ترکیه را دادید خودتان در خارج از ترکیه باشید.

این بدان معنی می باشد که برای اخذ شهروندی ترکیه از طریق سرمایه گذاری نیازی به حضور مستمر شما در ترکیه نیست. مرحله چهارم: درخواست شهروندی ترکیه می باشد. این درخواست زمانی صورت می گیرد که شما از قبل اجازه اقامت خود در ترکیه را اخذ کرده باشید.

در این صورت می توانید بلافاصله برای شهروندی ترکیه درخواست دهید.حضور فیزیکی شما برای مصاحبه در طول فرآیند درخواست لازم نمی باشد.

2. اخذ شهروندی ترکیه از طریق املاک ترکیه

اگر شما اقدام به خرید ملک در ترکیه کنید و در یک دوره مستمر و بدون وقفه ۵ ساله در ترکیه زندگی نمایید در صورتی که هر سال حداقل ۱۸۵ روز در ترکیه حضور داشته باشید می توانید بعد از پایان مدت ۵ سال بر اساس قانون ۵۹۰۱ و ماده ۱۱ شهروندی ترکیه برای شهروندی ترکیه و اخذ پاسپورت اقدام نمایید. البته لازم به ذکر است که هیچ گونه حداقل ارزشی برای ملک شما وجود ندارد.

3. اخذ شهروندی ترکیه از طریق تولد

بر اساس ماده ۱ شماره ۴۰۳ قانون شهروندی ترکیه اگر فرزندی از پدر و مادری که یکی از آن ها شهروند ترکیه باشد به دنیا بیاید بلافاصله به او شهروندی ترکیه داده می شود. البته حتما لازم نیست که پدر و یا مادر خود متولد ترکیه باشند در خیلی از مواقع ممکن است پدر و یا مادر از اتباع خارجی باشند که بر اساس قانون توانسته باشند موفق به اخذ شهروندی ترکیه گردند. البته از این قانون افرادی که به صورت پناهنده در کشور ترکیه حضور دارند مستثنی هستند.

4. اخذ شهروندی ترکیه از طریق ازدواج

بسیاری از خارجی ها پس از ۳ سال ازدواج با یک فرد ترک شهروندی ترکیه را دریافت می کنند. شرایط خاصی در این مورد وجود دارد که شامل زندگی باهم، رعایت رفتارهایی که می تواند به رابطه زناشویی آسیب برساند و نیز این که تهدیدی برای امنیت ملی یا نظم عمومی ایجاد نکند.

5. اخذ شهروندی ترکیه از طریق سیستم فیروزه ای

در سال ۲۰۱۷ قانونی در هیات دولت کشور ترکیه به تصویب رسید که بر اساس آن به افرادی با مهارتهای خاص اجازه می دهد که نسبت به اخذ شهروندی ترکیه اقدام نمایند. این افراد می بایستی دارای مهارت های خاصی به مانند: داشتن دانش در زمینه های فن آوری؛ اقتصاد؛ ورزش ؛ فرهنگ و هنر باشند و یا می توانند مدیران و سرمایه گذاران حرفه ای باشد.

6. ثبت ازدواج برای اخذ شهروندی ترکیه

باید دقت داشته باشید زمانی که شما اقدام به ثبت ازدواج در ترکیه بنمایید چه شهروند ترکیه باشید و چه تبعه ی خارجی؛ برای شما سند ازدواج بین المللی صادر می گردد.

برای ثبت ازدواج در کشور ترکیه نیازی به اخذ ویزا نمی باشد. به همین دلیل پایین بودن هزینه های ثبت رسمی ازدواج؛ ساده بودن و سریع بودن ازدواج در کشور ترکیه سبب شده است که حتی بسیاری از اتباع خارجی نیز تشویق گردند که برای ثبت ازدواج خود و هم چنین دریافت سند ازدواج بین المللی به ترکیه مراجعه نمایند.

البته در صورتی که در زمان ثبت ازدواج زوجین آشنا به زبان ترکی نباشند حضور مترجم الزامی می باشد. اگر به عنوان یک تبعه خارجی در حال ازدواج با شهروند ترکیه هستید شما باید به چند نکته توجه کنید.
اخذ شهروندی ترکیه از طریق ثبت ازدواج در ترکیه

مواردی که برای ازدواج در ترکیه باید به آن دقت کنید:

 • ازدواج بایستی به صورت رسمی ثبت گردد و حتی المقدور دلایل و یا مدارکی به جهت اثبات واقعی بودن آن داشته باشید.
 • شخصی که قصد ازدواج با او را دارید اگر در کشور ترکیه پناهنده باشد نمی توانید اقدام به اخذ شهروندی ترکیه نمایید.
 •  فردی که متقاضی ازدواج است باید مدارکی دال بر مجرد بودن خود ارایه نماید. این گواهی می بایستی از اداره کل ثبت احوال وزارت امور خارجه دریافت گردد که به طور معمول ظرف مدت یک روز صادر می گردد. اگر شخصی به غیر از خود فرد درصدد گرفتن گواهی تجرد باشد باید به او وکالت نامه محضری بدهید و هم چنین اصل شناسنامه را نیز باید به همراه داشته باشید.
 • بر اساس قوانی داخلی ترکیه ازدواج افراد زیر ۱۸ سال نه تنها مجاز نمی باشد بلکه از نظر قانون جرم محسوب می گردد.
 • رعایت عده (۱۲۰ روز) برای خانمی که قبلا ازدواج کرده باشد و در ترکیه نیز ساکن باشد لازم ست.
 • ثبت ازدواج در ترکیه بر عهده شهرداری می باشد.
 • برای ثبت ازدواج خود در ترکیه حتما نیاز به دو نفر شاهد عاقل و بالغ دارید.
 • به لحاظ قانونی و حقوقی بر خلاف ایران؛ نیازی به اعلام مهریه در ترکیه وجود ندارد.

برای ازدواج در ترکیه به چه مدارکی نیاز دارید؟

 • پاسپورت
 • ارایه ی گواهی تجرد از مراکز مربوطه
 • عکس ۳*۴
 • شناسنامه
 • تمام مدارک می بایستی دارای ترجمه ترکی باشند.

چنانچه شخصی غیر از صاحب شناسنامه قصد اخذ گواهی تجرد برای وی را داشته باشد می بایست دارای وکالتنامه رسمی از شخص اصلی باشد که در آن اخذ گواهی تجرد صراحتاً قید گردیده باشد. صدور گواهی تجرد منوط به ارائه اصل شناسنامه صاحب آن است.

خرید خانه با استفاده از وام بانکی در ترکیه

اگر درصدد هستید که در ترکیه با استفاده از وام بانکی اقدام به خرید خانه نمایید باید ابتدا بانک مورد نظر را انتخاب کنید و سپس درخواست خود را به بانک ارایه دهید. لازم به ذکر است که شما می توانید تا ۷۵٪ از مبلغ ملکی که قصد خرید آن را دارید از بانک وام بگیرید. البته بر اساس قوانین ترکیه وام به شما پرداخت نمی گردد بلکه بعد از اتمام کارهای رسمی ثبت سند به فروشنده پرداخت می گردد.

 • دریافت وام از بانک های ترکیه با سود بانکی همراه است. به شما توصیه می شود که از نرخ سود بانکی که قصد دارید از آن وام بگیرید اطلاع داشته باشید. البته برای اتباع خارجی بهترین حالت این است که برای این که بتوانند از وام های بانکی برای خرید خانه در ترکیه استفاده کنند. در ترکیه مشغول به کاری باشند. قابل ذکر است با دریافت اقامت کاری در ترکیه نیز می توانید از مزایای دریافت وام جهت خرید خانه استفاده نمایید.
 • شما می توانید به جای دریافت وام بانکی که دارای سود است از خرید اعتباری خانه برای خانه هایی که در حال ساخت بوده و اعطاء می گردد استفاده نمایید. اغلب شما می توانید ۲۰٪ الی ۳۰٪ مبلغ را در ابتدا پرداخت نمایید و مابقی را بر اساس جدول زمان بندی پرداخت ۱ الی ۵ ساله اقساط را پرداخت کنید. سند منزل پس از پایان اقساط و تسویه کامل به شما اعطاء می گردد.

خرید خانه برای اخذ شهروندی ترکیه

قوانین جدید تابعیت کشور ترکیه چیست؟

بر اساس قوانین جدید تابعیت کشور ترکیه افراد می توانند از طریق سرمایه گذاری تابعیت کشور ترکیه را به دست بیاورند. در سال 2022 دولت ترکیه قانونی را به تصویب رسانید که بر اساس آن افرادی که املاکی به ارزش 400 هزار دلار در ترکیه خریداری نمایند و یا این که مبلغی معادل 500هزار دلار ( البته باید معادل لیری آن مورد سپرده گذاری قرار گیرد) در بانک های ترکیه سپرده گذاری نمایند و یا با سرمایه گذای ۵۰۰۰۰۰ هزار دلار بتوانند تعداد ۵۰ نفر از شهروندان ترکیه را استخدام نمایند.

در هر کدام از این سه حالت به مدت سه سال از سرمایه گذاری و سپرده گذاری و استخدام آن ها سپری شده باشد می توانند بعد از طی مراحل مشخص در مدت زمان ۳ الی ۶ ماهه نسبت به اخذ شهروندی ترکیه اقدام نمایند.

همچنین در این میان افرادی که در یک دوره مستمر و بدون وقفه ۵ ساله ملکی را خریداری کرده باشند و در این مدت هم در کشور ترکیه هر ساله به مدت حداقل ۱۸۵ روز اقامت داشته باشند می توانند نسبت به اخذ شهروندی ترکیه اقدام نمایند. در این میان لازم به ذکر است که میزان مشخصی مبلغ برای ملکی که خریداری می شود وجود ندارد.

مزایای اخذ تابعیت ترکیه چیست؟

 • در صورت گرفتن تابعیت توسط شما؛ همسر و اعضای خانواده زیر ۱۸ سال نیز به طور همزمان می توانند تابعیت کشور ترکیه را به دست بیاورند.
 • قانون کشور ترکیه به صورتی می باشد که در زمانی که شما درخواست شهروندی ترکیه را دارید اجباری به اعلام کل دارایی خود که در کشور دیگر دارید را ندارید.
 • برای این که درخواست اخذ شهروندی ترکیه را بنمایید نیازی نیست که یک دوره مشخص را در ترکیه زندگی نمایید. شما می توانید در خارج از ترکیه زندگی کنید و مراحل گرفتن تابعیت در ترکیه را دنبال نمایید.
 • شما می توانید با گرفتن پاسپورت ترکیه به بسیاری از کشورهای دنیا بدون این که نیازی به گرفتن ویزا داشته باشید سفر کنید.
 • بسیاری از کشورهای اروپایی به شهروندان کشور ترکیه اجازه می دهند بدون این که ویزا داشته باشند ۳۰ الی ۹۰ روز در آن کشور اقامت بدون پیش شرط داشته باشند. هم چنین به دلیل مراودات خوب کشور ترکیه با دیگر کشورها جهان می توانید درخواست صدور ویزا را پس از ورود به آن کشور به صورت آنلاین نمایید. این در حالی است که بسیاری از این کشورها برای ورود به کشورهای اروپایی و یا آمریکایی نیاز به طی کردن مراحل بسیار سخت دارند که در بسیاری از موارد نیز با مخالفت دولت مقصد مواجه می گردد.

سوالات متداول اخذ شهروندی ترکیه

بهترین و سریع‌ترین روش اخذ شهروندی ترکیه چیست؟

بهترین و سریع‌ترین روش اخذ شهروندی ترکیه خرید ملک به ارزش حداقل 250 هزار دلار می‌باشد.

با خرید ملک به ارزش 250 هزار دلار چند نفر می‌توانند شهروندی ترکیه را کسب کنند؟

با خرید ملک به ارزش 250 هزار دلار برای فرد، همسر و فرزندان زیر 18 ساله می‌توان شهروندی گرفت.

خرید چند ملک برای شهروندی کافی است؟

ارزش یک ملک و یا مجموعه‌ای از املاک شما باید به ارزش 250 هزار دلار باشد.

اخذ شهروندی ترکیه از طریق خرید ملک 250 هزار دلاری چقدر زمان می‎برد؟

پروسه اخذ شهروندی ترکیه از طریق خرید ملک بین 3 الی 6 ماه زمان لازم دارد.

امتیاز خود را ثبت کنید


چه قدر این پست برایتان مفید بود؟
4 از 5 با 133 رای

 • زهرا

  1401-07-08 در 11:27 ب.ظ

  سلام . کمتر از 3 ماه قبل استانبول در دانشگاه ثبت نام کرده ام. بیمه ای هست که دوران دانشجویی جزء سنوات 5 ساله شهروندی محاسبه شود. چه بیمه ای هست؟

  • شیوا داداش زاده

   1401-07-09 در 10:48 ق.ظ

   سلام
   همچین چیزی نداریم ما

 • عبدالقدوس نوري

  1401-03-19 در 11:01 ب.ظ

  من برای اخد تابعیت ترکیه ملك را خريدم و اکسپرت خلاص شد ، مبلغ ۲۵۱۰۰۰ دالر را به مالک ملک ترانسفر نمودم و شماره که باید به دفتر قباله بروم امده ولی تا فعلا نوبتم نرسیده که قباله را اخذ نمایم اګر قباله ام بعد از تاریخ ۱۲/۶ /۲۰۲۲ اخذ نمایم در درخواست تابعیتم خو کدام مشکل پیش نخواهد امد ؟

  • شیوا داداش زاده

   1401-03-21 در 10:32 ب.ظ

   سلام
   ملکتون شامل شهروندی نمی شه

 • ساغر

  1400-09-25 در 12:08 ق.ظ

  سلام. وقت بخیر

  آیا کسی که در ترکیه کیملیک پناهندگی داره (پاسپورت معتبر هم دارد) و چند سال هست که خونه خریده در ترکیه. میتونه برای اقامت دایم یا شهروندی اقدام کنه؟

  • khaleghi

   1400-09-30 در 3:48 ب.ظ

   کمیلیک پناهندگی از را چه تایمی داره و در حال حاضر سختگیری زیادی نسبت به دریافت شهروندی وجود داره

 • سمير

  1400-08-25 در 3:32 ب.ظ

  سلام من اقامت ترکيه را دارم اکر خانه خريد کنم به مقدار ۳صد هزار لير وپول را هم از بانک اقساط کنم در مدت چند سال ميتونم پاسپورت ترکيه رو بدست بيارم؟

  • khaleghi

   1400-10-04 در 11:08 ق.ظ

   سلام
   بعد از گذشت 6 سال به اداره مهاجرت درخواست شهروندی میدهید در صورت داشتن تمامی موارد برای شهروندی درخواست شما قبول می شود

 • زهرا

  1400-01-07 در 3:36 ب.ظ

  سلام اگر بخوام از طریق خرید ملک با اقامت ۵ ساله نه خرید ملک ۲۵۰هزار دلاری اقدام کنم، توی این ۵ سال به من چه نوع اقامتی میدن؟ توریستی میدن یا یک نوع دیگه؟ یعنی میتونم اجازه کار داشته باشم توی این ۵ سال؟

  • شیوا داداش زاده

   1400-02-12 در 3:45 ب.ظ

   سلام
   بله اقامت توریستی که هر سال در صورت حضور در ترکیه تمدید می شود.

 • هما

  1399-04-24 در 11:52 ق.ظ

  سلام
  برای اخذ شهروندی چه مدارکی لازمه و آیا با بورسیه پزشکی میشه اقامت دائم ترکیه رو گرفت؟

  • شیوا داداش زاده

   1399-04-24 در 12:13 ق.ظ

   سلام
   اخذ شهروندی با خرید ملک به ارزش 250 هزار دلار امکان پذیر می باشد. بورسه ارتباطی با اقامت دایم و یا شهروندی ندارد.

 • دانیال

  1399-04-23 در 10:28 ق.ظ

  سلام
  میشه با سرمایه گذاری در ترکیه شهروندی پاسپورت ترکیه رو دریافت کرد؟

  • شیوا داداش زاده

   1399-04-23 در 11:12 ق.ظ

   سلام
   بله با خرید ملک به ارزش حداقل 250 هزار دلار و یا سپرده گذاری به مبلغ 500 هزار دلار در بانک می تونید برای خودتون، همسر و فرزندان زیر 18 سال پاسپورت ترکیه رو بگیرید.

 • سحر

  1399-04-23 در 10:24 ق.ظ

  سلام
  میشه با سفر توریستی یه ساله به ترکیه شهروندی ترکیه رو اخذ کرد؟

  • شیوا داداش زاده

   1399-04-23 در 11:12 ق.ظ

   سلام
   خیر
   برای اخذ شهروندی با خرید ملک به ارزش حداقل 250 هزار دلار و یا سپرده گذاری به مبلغ 500 هزار دلار در بانک می تونید برای خودتون، همسر و فرزندان زیر 18 سال پاسپورت ترکیه رو بگیرید.

 • منصور

  1399-04-17 در 4:07 ب.ظ

  سلام.من ۴۳ سال سن دارم. همسر و یک دختر ۳ ساله دارم.دارای کارت معافیت از خدمت هستم‌.در صورت خرید ملک به ارزش ۲۵۰،۰۰۰ دلار و اخذ اقامت و شهروندی ترکیه ، آیا باید به خدمت سربازی در ترکیه بروم؟

  • شیوا داداش زاده

   1399-04-18 در 12:15 ق.ظ

   سلام
   خیر شما تابعیتتون از طریق خرید ملک بوده و بحث سربازی رفتن در تابعیت دوم منتفی است.

 • پژمان

  1399-04-17 در 4:04 ب.ظ

  سلام خسته نباشید بعد از چند سال اقامت توریستی میتونم اقدام به اخذ شهروندی کنم ممنون تشکر

  • شیوا داداش زاده

   1399-04-18 در 12:16 ق.ظ

   سلام
   بعد از پنج سال رد شدن بیمه و یا در طی 8 سال 7 سال در خاک ترکیه حضور داشتن

 • سارا

  1399-04-17 در 4:00 ب.ظ

  سلام و خسته نباشید.
  ایا کسی با خرید ملک و دریافت اقامت از طریق آن بعد از چند سال می تواند شهروندی ترکیه را بگیرد؟
  ممنون

  • شیوا داداش زاده

   1399-04-18 در 12:16 ق.ظ

   بعد از پنج سال رد شدن بیمه و یا در طی 8 سال 7 سال در خاک ترکیه حضور داشتن

 • نگین

  1399-04-17 در 3:59 ب.ظ

  سلام خسته نباشید
  من برای کار میخام برم ترکیه برای همیشه. باید اقامت بلند مدت بگیرم یا کوتاه مدت که بتونم تابعیت ترکیه رو بگیرم ؟

  • شیوا داداش زاده

   1399-04-18 در 12:16 ق.ظ

   بعد از پنج سال رد شدن بیمه و یا در طی 8 سال 7 سال در خاک ترکیه حضور داشتن

 • هادی

  1399-04-14 در 4:26 ب.ظ

  سلام
  من مربی تکواندو هستم میخوام با دو فرزندم در اونجا ادامه کار بدم برا موففیت بچه ها نظرتون مهمه
  مرسی وممنون

  • شیوا داداش زاده

   1399-04-18 در 2:04 ب.ظ

   سلام
   شما باید اول اقامت توریستی بگیرید بعد از اخذ اقامت شرایط کاریتون رو بررسی کنید و ببینید که آیا تصمیم به راه اندازی سالن ورزشی دارید و یا ترجیح می دهید جایی کار کنید.

 • mohammad

  1399-04-10 در 11:49 ق.ظ

  من دارای ملکی به ارزش 300 هزار دلار هستم که قبل از تصویب قانون اعطای شهروندی از طریق سرمایه گذاری آن را خریداری کرده ام، با این حال آیا می توانم برای شهروندی درخواست دهم؟

  • شیوا داداش زاده

   1399-04-10 در 9:26 ب.ظ

   سلام
   بله ولی یک سری راهکارهای قانونی داره که ممکن هست یک مدت زمان لازم داشته باشد. برای اطلاعات بیشتر با این شماره تماس بگیرید. 02188884645

 • asal gilani

  1399-04-08 در 11:19 ق.ظ

  یه سوال با پاسپورت ترکیه شینگن رو راحت میشه گرفت؟ یا اصلا نیازی به گرفتن شینگن هست برای رفتن به اروپا یا یونان؟

  • شیوا داداش زاده

   1399-04-08 در 10:52 ب.ظ

   سلام
   برای ورود به برخی از کشورهای حوزه شنگن نیاز به ویزا هست و بعضی خیر ولی حتی در مواردی که نیاز به ویزا هست به راحتی در کمتر از یک هفته می توانید ویزا دریافت کنید.

  • شیوا داداش زاده

   1399-04-08 در 11:02 ب.ظ

   سلام
   به بعضی از کشورهای حوزه شنگن بدون نیاز به ویزا می تونید سفر کنید ولی حتی در صورتی که نیاز به اخذ ویزا داشته باشید به راحتی کمتر از یک هفته می توانید ویزا بگیرید.

تماس با ما
درخواست مشاوره رایگان

ما همراه شما خواهیم بود

برای دریافت مشاوره رایگان، این فرم را تکمیل کنید تا کارشناسان الو اپلای در سریعترین زمان، با شما تماس بگیرند

آدرس: تهران, میدان ونک, خیابان گاندی جنوبی, خیابان بیست و پنجم پلاک ۲۴ طبقه 2
آدرس و لوکیشن دفتر استانبول : DAP Vadi,Z ofis ,S Blok ,No 56 Kağıthane İstanbul
021-88884645 | 021-88850364
۸ الی ۲۱
 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .