whatsapp
الو اپلای
افتتاح حساب بین المللی 2024

نویسنده :  شیوا داداش زاده

بروزرسانی شده در :  11 فروردین 1403

افتتاح حساب بانکی بین المللی 2024

یکی از نیازهای ضروری امروز را می توان داشتن حساب بین الملل عنوان کرد دیگر به مانند سابق افراد در محدوده زندگی خود کار نمی کنند چه بسا متخصصانی هستند که به صورت فریلنسر با شرکت های مختلف در دنیا قرارداد دارند ولیکن برای ثبت این قراردادها نیازمند حسابی هستند که به سیستم بانکداری جهانی متصل باشد.

متاسفانه به دلیل تحریم های بانکی افتتاح این نوع از حساب در ایران ممکن نمی باشد و در بسیاری از جاهای دنیا نیز نیازمند داشتن پاسپورت و یا اقامت آن کشور است. شاید بهترین گزینه برای ایرانیانی که اقامت یا پاسپورت غیر ایرانی ندارند حساب های بین المللی بانک های ترکیه باشد و یا همچنین افتتاح حساب در قزاقستان که اشخاص هم می توانند به صورت حضوری و هم غیر حضوری اقدام به افتتاح حساب بین المللی کنند.

افتتاح حساب بین المللی چیست؟

می توان گفت حساب بین المللی یک حساب ارزی می باشد که عموما ارزهایی به مانند دلار و یورو را پشتیبانی می کند و امکان انجام تراکنش های مختلف مالی را در کل کشورهای حوزه ی بانکداری جهانی، سوئیفت و مستر و ویزا فراهم می کند. شما با افتتاح حساب بین المللی ارزی می تواند تمام تراکنش ها اعم از خریدهای اینترنتی، استفاده از سیستم های خودپرداز، استفاده از سیستم پوز و … را در جهان انجام دهید.

افتتاح حساب بین المللی 2024 / صفر تا صد افتتاح حساب بانکی بین المللی

متاسفانه بنا به تحریم های بانکی کشورمان امکان افتتاح حساب بین المللی برای ایرانیان در همه کشورها مهیا نمی باشد. حتی در زمانی که ایرانیان اقدام به گرفتن اقامت کشورهای دیگر می کنند متاسفانه باز هم برای افتتاح حساب بانکی بین المللی با چالش های زیادی مواجه می شوند.

ولی در دو کشور بدون داشتن شهروندی و اقامت هم ایرانیان می توانند اقدام به افتتاح حساب کنند یکی از بهترین این کشورها ترکیه می باشد که بر اساس تصویب بانک مرکزی ترکیه امکان افتتاح حساب در این کشور و در بانک هایی به مانند بانک دولتی زراعت و بانک دولتی واکیف را برای اتباع سایر کشورها امکان پذیر ساخته و همچنین کشور قزاقستان که می توانید هم به صورت حضوری و هم غیر حضوری اقدام به افتتاح حساب بین المللی کنید.

افتتاح حساب بین المللی 2024 / صفر تا صد افتتاح حساب بانکی بین المللی

همان‌طور که پیش‌تر اشاره کردیم عزیزانی که در ایران زندگی می‌کنند به دلیل تحریم ها توانایی افتتاح حساب بین المللی ندارند؛ با اینکه ما در این مقاله سعی بر این داریم تا تمام روش‌ها و مراحل افتتاح حساب بین المللی در سال 2024 ذکر کنیم.

اما پیشنهاد ما به شما عزیزان این است که برای تسهیل در کار خود در روند افتتاح حساب بین المللی با کارشناسانی در ارتباط باشید که بتوانند با بهره‌گیری از بروزترین اطلاعات و متناسب با نیاز و شرایط شما عزیزان به بهترین شکل ممکن اقدام به راهنمایی شما کنند.

از این رو ما به شما عزیزان کارشناسان متخصص الو اپلای را معرفی می‌کنیم؛ تیم کارشناسان متخصص الو اپلای با در اختیار داشتن بروزترین اطلاعات می‌توانید به صورت کاملا رایگان شما عزیزان را در روند افتتاح حساب بانکی بین المللی در سال 2024 کمک کنند.

انواع حساب بین الملل بانکی در سال 2024

در روند افتتاح حساب بین المللی در سال 2024 شما عزیزان با انوع مختلف آن روبرو می‌باشد که می‌بایست بر اساس شرایط و نیاز خود برای افتتاح حساب بین المللی نوع مودنیاز خود را انتخاب کنید و اقدام به افتتاح حساب بین الملل در آن نوع کنید.

 1. حساب های شخصی / افتتاح حساب بین المللی شخصی

شما به عنوان یک شخص می توانید برای خود درخواست حساب شخصی دلار و یورو و حتی پوند داشته باشید. عموما حساب های شخصی در یک سری از کشورها به راحتی بدون داشتن اقامت باز می شود و در برخی از کشورهای دیگر نیز می بایستی متقاضیان دارای کارت اقامت یا شرایط خاص باشند.

در کشورهایی به مانند کشور ترکیه شما بدون این که نیاز به کارت اقامت داشته باشید به راحتی می توانید با دارا بودن شرایط به بانک مراجعه کرده و حساب ارزی دلار و یورو بازکنید و مستر کارت و یا ویزا کارت دریافت کنید و از طریق این حساب و کارت های فیزیکی به حساب های خود در سراسر دنیا که عضو مستر و یا ویزا هستند دسترسی داشته باشید.

می توانید پول نقد دریافت کنید و یا خرید اینترنتی انجام دهید و … . در کل می توان گفت داشتن حساب بین المللی برای شما امکانات ویژه ای را برای تبادلات مالی با دنیا فراهم می کند.

 1. حساب های شرکتی / افتتاح حساب بین المللی شرکتی

افرادی می توانند اقدام به افتتاح حساب بین المللی شرکتی کنند که قبل از آن اقدام به ثبت شرکت در ترکیه کرده باشند.

البته باید خاطر نشان سازیم که باز کردن حساب های شرکتی به راحتی حساب های شخصی نمی باشدیعنی به دلیل تحریم های آمریکا بسیاری از بانک ها حتی با وجود ثبت شرکت حاضر به افتتاح حساب بین المللی شرکتی برای ایرانیان نمی باشند.

بعد از ثبت شرکت خود باید مدارک و اسناد ثبت شرکت به مانند کد ورگی شرکت، تاییده ادراه صنایع و تجارت و اسناد دیگر را به همراه داشته باشید و برای افتتاح حساب شرکتی ارزی به بانک مراجعه کنید.

در نظر داشته باشید که به حساب های شرکتی مالیات تعلق می گیرد به همین دلیل داشتن یک مشاور مالی برای شرکتتان الزامی می باشد زیرا که در بسیاری از موارد شما از قوانین مالیاتی آن کشور خبر نخواهید داشت. و این سبب می شود که شما در مورد مسایل مالیاتی دچار مشکل شوید.

الو اپلای در کمتر از یک روز کاری می تواند برای شرکت شما حساب ارزی باز کند و همان روز مدارک حساب را به شما تحویل دهد.

مزایای داشتن حساب بانکی بین المللی

به دلیل تحریم های آمریکا در سال های اخیر متاسفانه هیچ کدام از بانک های ایرانی نتوانستند به عضویت شبکه بانکداری جهانی درآیند و به همین دلیل نیز به هیچ عنوان ایرانیان نمی توانند از داخل ایران حواله های ارزی خود را به خارج از ایران ارسال کنند و حتی امکان دریافت حواله ارزی نیز در بانک های داخلی برای هموطنان ما وجود ندارد.

می توان گفت که هر نوع مبادله بانکی برای ایرانیان فقط توسط واسط ها و صرافی ها ممکن می باشد.

بسیاری مجبور هستند برای انتقال و یا دریافت وجود دستی را انتخاب کنند که هم بسیار پرخطر و هم گران می باشد و یا از حساب های واسط استفاده نمایند. در این میان باز کردن حساب بانکی بین المللی می تواند بسیاری از این مشکلات را حل کند. هم برای شرکت ها و هم برای افراد حقیقی .

برای افتتاح حساب بین المللی در ترکیه حتما باید مدارک هویتی خود را به همراه داشته باشید. در ترکیه به هیچ عنوان برای افرادی که دارای پاسپورت نمی باشند حساب باز نمی شود. همراه با افتتاح حساب بین المللی به متقاضیان ویزا کارت و مستر کارت که به نام خودشان می باشد داده می شود.

این کارت ها در چند نوع می تواند صادر شود. که افراد می توانند با توجه به نیازهای خود آنها را درخواست دهند و از آنها استفاده نمایند.

افتتاح حساب بین المللی برای نقد کردن در آمد یوتیوب

در صورتی که به اطراف خود نگاه کنید به آسانی می توانید افرادی را ببینید که در فکر کسب درآمد دلاری در ایران هستند. این افراد در بسیاری از موارد گر چه موفق به کسب درآمد دلاری و یا یورویی می شوند ولیکن نمی دانند به چه صورتی می بایستی درآمدهای خود را دریافت کنند.

این افراد ممکن است از حساب های واسط استفاده کنند و یا مجبور شوند حساب آشنایان خود را برای دریافت درآمدهای ارزی خود ارایه کنند این در حالی است که به راحتی می توانند برای خود حساب ارزی داشته باشند.

یوتیوب دومین سایت پربازدید جهان بعد از گوگل می باشد که فرصت های شغلی مناسبی را برای بسیاری از افراد در سراسر جهان به اشراک می گذارد. کسب درآمد از یوتیوب در حال حاضر بسیار معمول شده است و به راحتی شما می توانید در اطرافیان خود افرادی را ببینید که موفق به کسب درآمد از یوتیوب می شوند.

 

افتتاح حساب بین المللی برای نقد کردن در آمد یوتیوب

شرایط درآمدزایی از یوتیوب

نقد کردن درآمد یوتیوب دارای شرایطی می باشد که در ابتدا کانال یوتیوب شما باید آنها را داشته باشد یعنی به مرحله Monetize رسیده باشد.

بعد از این که یوتیوب شما به این مرحله رسید شما باید کانال خود را به حساب گوگل ادسنس وصل کنید و بعد از این که کانال یوتیوب شما به این حساب متصل شد می توانید با استفاده از کارت های اعتباری خارجی به مانند ویزا کارت و یا مستر کارت( فرقی نمی کند دبیت باشد یا کردیت) دستمزد خود را از یوتیوب دریافت کنید.

افتتاح حساب بین المللی برای فروش کالا در آمازون

فروش در آمازون یکی از معتبرترین و بزرگترین فروشگاه های دنیاست که می تواند فرصت های بسیار خوبی را برای متقاضیان ایرانی که در نظر دارند کالا و یا خدمات خود را در خارج از مرزهای ایران معرفی کنند فراهم کند.

آمازون در بیش از 14 کشور دنیا شعبه دارد؛ فروشندگان می توانند به راحتی محصول خود را برای فروش به یکی از انبارهای آمازون ارسال کنند و از آنجا نسبت به فروش محصولات خود اقدام کنند. البته باز کردن حساب کاربری در آمازون برای ایرانی ها که فقط اقامت و شهروندی ایران را دارند بسیار سخت می باشد اما غیر ممکن نیست.

افتتاح حساب بین المللی برای فروش کالا در آمازون

راهکارهای بسیاری برای اینکه شما بتوانید محصولات خود را در آمازون به فروش برسانید وجود دارد به مانند ارسال محصولات خود به صورت فله ای به کشورهایی به مانند ترکیه و بسته بندی کردن و ارسال آنها از ترکیه و … .

برای اینکه بتوانید به درآمد خود از آمازون دسترسی داشته باشید شما نیاز به افتتاح حساب بین المللی خواهید داشت که بتوانید درآمد خود را دریافت کنید. برای این کار حساب های ارزی دلار و یورو می تواند به شما بسیار کمک کند.

افتتاح حساب بین المللی برای دریافت درآمد خود از توییچ (twitch)

شاید کمتر کسی در سال های اخیر فکر می کرد که یک نفر بتواند از طریق بازی های آنلاین و رایانه ای کسب درآمد بکند ولی باید تاکید کنیم که بازی های آنلاین به یکی از پردرآمدترین حرفه های این روزها تبدیل شده است که افراد مختلف را ترغیب می کند یه این سمت رو آورند.

در صورتی که شما گیمر باشد یکی از مهمترین دغدغه های شما این خواهد بود که چگونه خواهید توانست درآمدهای حاصل از گیمینگ خود را دریافت کنید؟ بسیاری از حساب های واسط استفاده می کنند و یا اینکه از شماره حساب یکی از بستگان و آشنایان را استفاده می کنند.

یکی از پرطرفدارترین روش های کسب درآمد از طریق بازی را می توان پخش آنلاین بازی خود در پلتفرمهایی به مانند توییچ (Twitch) می باشد. شاید باورتان نشود ولی این پلتفرم بیش از 100 میلیون نفر بازدیدکننده در ماه دارد.

پلتفرم توییچ از طریق تبلیغات درآمد خود را کسب می کند و شما هم به عنوان گیمر می توانید از این روش کسب درآمد کنید البته خود شما مشخص می کنید که چه تعداد تبلیغ در نظر دارید در ویدئو شما به نمایش درآید. شما درآمدهای خود را می توانید از طریق پی پال و یا افتتاح حساب بانکی در ترکیه نقد کنید.

افتتاح حساب بین المللی برای نقد کردن درآمد خود از سرویس google admob

وقتی صحبت از Google AdMob می کنیم در واقع از یکی از مهمترین و بزرگترین سرویس های تبلیغاتی جهان که تحت مالکیت گوگل می باشد صحبت می کنیم. در واقع شما با این سرویس می توانید از طریق اپلیکیشن هایی که برای موبایل نوشته می شوند کسب درآمد نمایید.

برای آشنایی بیشتر باید بگوییم بسیاری از برنامه نویسان که برای موبایل اپلیکیشن می نویسند می توانند علاوه بر اینکه از طریق فروش اپلیکیشن خود کسب درآمد کنند می توانند از طریق تبلیغاتی که در این اپلیکیشن ها نیز قرار می دهند کسب درآمد نمایند.

یعنی در واقع می توانید از طریق اپلیکیشنی که می سازید با نمایش تبلیغات استاندارد درآمد زایی کنید. در واقع هزینه این تبلیغات توسط افرادی که می خواهند مخاطبان را با کالا و خدمات خود آشنا کنند پرداخت می گردد. شما باید فضاهایی را در اپلیکشن خود برای این تبلیغات در نظر بگیرید که هزینه ها توسط تبلیغ دهنده پرداخت می گردد.

حالا موضوع اصلی برای ایرانیان شاید این باشد که به چه صورت می توانند درآمدهای حاصل از سرویس Google AdMob را دریافت نمایند که بهترین روش آن را می توانیم افتتاح حساب ارزی در بانک زراعت بدانیم که کاربران می توانند به راحتی بدون نیاز به حساب های واسط درآمدهای خود را دریافت کنند. البته الو اپلای اقدام به افتتاح حساب بین المللی در کشورهای دیگر نیز با توجه به نیاز شما می کند.

 

افتتاح حساب بین المللی برای دریافت درآمد بدست آمده از سرویس گوگل ادسنس (google adsense)

گوگل ادسنس را می توان یکی از اصلی ترین سرویس های تبلیغاتی گوگل دانست که به صورت رایگان در دسترس مخاطبان قرار دارد.

یک مثال ساده برای آشنایی شما با گوگل ادسنس این است که احتمالا شما زمانی که به سایت های خارجی انگلیسی مراجعه می کنید می توانید تبلیغات بنری یا ویدئویی را در گوشه و کنار سایت ببینید. این تبلیغات همان گوگل ادسنس می باشند. این نوع از تبلیغات در واقع توسط خود گوگل مدیریت و دسته بندی می شوند.

خوب شاید این سوال برای شما پیش بیاید که این تبلیغات به چه صورت ممکن است سبب درآمد گردد؟ 2 روش برای درآمدزایی از سرویس google adsense وجود دارد یکی روش CPM یا در واقع پرداخت به ازای بازدیدکنندگان می باشد و در روش دوم CTR گوگل میانگین تعداد کلیک را مورد نظر قرار می دهد.

درآمدهای حاصل از سرویس google adsense از طریق حسابی که در زمان ثبت نام به گوگل اعلام می کنید پرداخت می شود به همین دلیل بهترین روش برای کسب درآمد از این سرویس می تواند افتتاح حساب بین المللی در زراعت بانک ترکیه باشد که شما بتوانید به راحتی به درآمدهای خود دسترسی داشته باشید.

افتتاح حساب بین المللی برای دریافت درآمد بدست آمده از سرویس گوگل ادسنس (google adsense)

افتتاح حساب بین المللی برای دریافت درآمد خود از سایت های فریلنسری

یکی از پرطرفدارترین روش های کسب درآمد را در حال حاضر می توان کسب درآمد از سایت های فریلنسینگ خارجی دانست. یکی از مهمترین علت های این استقبال افزایش قیمت دلار و یورو به نسبت ریال می باشد یعنی برای بسیاری از افراد درآمدهای دلاری در کشوری که به ریال هزینه می کنند بسیار اهمیت دارد.

مثلا شما می توانید محصولات خود را در سایت آمازون به فروش برسانید و از این طریق درآمد دلاری داشته باشید. یا در سایت هایی به مانند Udemy که می توانید پکیج های آموزشی خود را بفروشید فعالیت داشته باشید. یوتویوب و یا صدها سایت فری لنسر را می توان مثال زد که به راحتی امکانات کسب درآمدهای ارزی را به مخاطبان می دهند.

حساب ارزی چیست؟

حساب ارزی یک حساب بین المللی می باشد که شما از این طریق می‌توانید اقدام به افتتاح حساب بین المللی کنید. که به ارزهای رایج دنیا به مانند یورو، دلار، پوند و … می تواند افتتاح شود و به سامانه سوئیفت متصل بوده و در کل دنیا قابل استفاده باشد.

عموما کارت هایی که صادر می گردد کارت های مستر کارت و ویزا کارت می باشد که در همه حوزه های مستر و ویزا قابل استفاده می باشد. این کارت ها به نام خود شخص صادر می شود یعنی اسم شخص به صورت برجسته بر روی کارت حک شده است.

انواع حساب ارزی

انواع حساب ارزی بین الملل را می توان با توجه به کشوری که در آن اقدام به باز کردن حساب می کنید و همچنین بانک مورد نظر قرار داد. عموما در کشورهایی به مانند ترکیه علاوه بر باز کردن ارز رایج آن کشور متقاضیان می توانند بدون در نظر گرفتن ملیت ایرانیشان حساب به ارزهایی به مانند دلار، یورو، پوند، درهم، کرون، فرانک و … باز کنند.

مثلا در بانک زراعت ترکیه برای ایرانیان امکان باز کردن حساب دلاری نیست ولی در واکیف بانک ترکیه این امکان همچنان بری ایرانینان فراهم می باشد. در کشور قزاقستان هم به همین منوال می باشد می تونید به راحتی حساب ارزی دلاری وی یورویی متصل به بانکداری جهانی و ویزا کارت یا مستر کارت باز کنید.

افتتاح حساب بین المللی ارزی آنلاین

عموما باید گفت حساب های ارزی در بانک ها به صورت آنلاین باز نمی شوند یا به صورت حضوری هستند و یا به صورت غیر حضوری و از طریق وکالت می توان اقدام به باز کردن حساب بین المللی کرد .

می توان گفت حساب های که به صورت آنلاین باز می شوند حساب هایی به مانند پی پال، پایونیر و امثال این موارد هستند که ثبت نام در سایت آنها با ارائه مدارک هویتی انجام می شود و در خیلی از موارد نیز اقدام به ارسال کارت فیزیکی نیز می کنند.

انواع کارت های اعتباری بین المللی

 1. کارت نقدی یا Debit Card

کارت نقدی (همچنین به عنوان کارت بانکی، کارت پلاستیکی یا کارت چک نیز شناخته می شود) یک کارت پرداخت است که می تواند به جای پول نقد برای خرید استفاده شود. این کارت مشابه کارت اعتباری است، اما برخلاف کارت اعتباری، پول خرید باید در هنگام خرید در حساب بانکی دارنده کارت باشد و بلافاصله برای پرداخت هزینه خرید، مستقیماً از آن حساب به حساب فروشنده منتقل می شود.
برخی از کارت‌های نقدی دارای ارزش ذخیره‌شده‌ای هستند که با آن پرداخت انجام می‌شود (کارت پیش‌پرداخت)، اما بیشتر آنها پیامی را به بانک دارنده کارت ارسال می‌کنند تا وجه را از حساب بانکی تعیین‌شده دارنده کارت برداشت کند. در برخی موارد، شماره کارت پرداخت منحصراً برای استفاده در اینترنت اختصاص داده می شود و کارت فیزیکی وجود ندارد.
به این کارت مجازی می گویند. در بسیاری از کشورها، استفاده از کارت‌های نقدی به حدی گسترده شده است که از نظر حجمی از چک‌ها پیشی گرفته یا به طور کامل جایگزین آنها شده است.
در برخی موارد، کارت‌های نقدی نیز تا حد زیادی جایگزین تراکنش‌های نقدی شده‌اند.
توسعه کارت‌های نقدی، بر خلاف کارت‌های اعتباری و کارت‌های شارژ، عموماً مختص کشور بوده است و در نتیجه سیستم‌های مختلفی در سراسر جهان ایجاد شد که اغلب ناسازگار بودند. از اواسط دهه 2000، تعدادی از ابتکارات اجازه استفاده از کارت‌های نقدی صادر شده در یک کشور را در کشورهای دیگر و استفاده از آن‌ها برای خرید اینترنتی و تلفنی داده است.
کارت‌های نقدی معمولاً امکان برداشت فوری پول را نیز فراهم می‌کنند و به عنوان یک کارت خودپرداز برای این منظور عمل می‌کنند. فروشندگان کالا و یا خدمات همچنین ممکن است تسهیلات بازگشت نقدی را به مشتریان ارائه دهند تا مشتری بتواند همراه با خرید، وجه نقد برداشت کند.
معمولاً محدودیت‌های روزانه برای مقدار نقدی قابل برداشت وجود دارد. بیشتر کارت‌های نقدی پلاستیکی هستند، اما کارت‌هایی از فلز و به ندرت از چوب ساخته شده‌اند.
 1. کارت اعتباری یا Credit Card

کارت اعتباری یک کارت پرداختی است که برای کاربران (دارندگان کارت) صادر می‌شود تا دارنده کارت بتواند بر اساس بدهی جمع‌آوری شده دارنده کارت، برای کالاها و خدمات به فروشنده پرداخت کند (یعنی به صادرکننده کارت قول دهد که مبالغ به اضافه سایر هزینه‌های توافق شده را به آنها بپردازد. ).

صادرکننده کارت (معمولاً یک بانک یا اتحادیه اعتباری) یک حساب گردان ایجاد می کند و یک خط اعتباری به دارنده کارت اعطا می کند که دارنده کارت می تواند از آن برای پرداخت به فروشنده کالا و یا خدمات به عنوان پیش پرداخت نقدی وام بگیرد. دو گروه کارت اعتباری وجود دارد:

کارت های اعتباری مصرف کننده و کارت های اعتباری تجاری. بیشتر کارت ها پلاستیکی هستند، اما برخی از آنها کارت های فلزی (فولاد ضد زنگ، طلا، پالادیوم، تیتانیوم)، [2][3] و چند کارت فلزی با سنگ های قیمتی. یک کارت اعتباری معمولی با کارت شارژ متفاوت است، که نیاز به بازپرداخت کامل موجودی آن در هر ماه یا در پایان هر چرخه صورت‌حساب دارد.

در مقابل، کارت‌های اعتباری به مصرف‌کنندگان این امکان را می‌دهند که یک تعادل مستمر از بدهی ایجاد کنند، مشروط به اینکه بهره دریافت می‌شود. تفاوت کارت اعتباری با کارت شارژ در این است که کارت اعتباری معمولاً شامل یک نهاد شخص ثالث است که به فروشنده پرداخت می کند و توسط خریدار بازپرداخت می شود.

در حالی که کارت شارژ به سادگی پرداخت توسط خریدار را تا تاریخ بعدی به تعویق می اندازد. کارت اعتباری نیز با کارت نقدی متفاوت است که می تواند مانند ارز توسط صاحب کارت استفاده شود. در سال 2018، 1.12 میلیارد کارت اعتباری در ایالات متحده در گردش بود و 72 درصد از بزرگسالان حداقل یک کارت اعتباری داشتند.

تفاوت کردیت کارت با دبیت کارت

قبل از اینکه تصمیم به افتتاح حساب بین المللی رایگان و یا خرید گیفت کارت ویزا بگیرید بهتر است تفاوت بین کارت های دبیت و کردیت را بدانید. کارت های اعتباری (Credit Card) و کارت های دبیت (Debit Card) در تمام بانکی هایی که سیستم مستر و ویزا دارند پذیرفته می شوند. می توان گفت تفاوت اصلی این دو کارت در برداشت مبلغ از حساب شما می باشد.

مثلا در دبیت کارت پول از حساب شما کسر می شود این در حالی است که در کردیت کارت وجه در زمان پرداخت از میزان اعتبار شما کسر می شود. در واقع کردیت کارت کارت اعتباری می باشد که به شما این امکان ار می دهد تا به میزان بیشتری از پولی که در حساب خود دارید خرید کنید.

این کارت بسیار پرکاربرد می باشد اما توجه کنید که دارای نرخ بهره بالایی هستند. زمانی که مبلغ قرضتان را با بانک تسویه کردید می توانید دوباره از بانک کردیت درخواست دهید.

در کارت های دبیت شما می توانید به اندازه موجودی خود از حساب خود خرید انجام دهید و مبلغ مستقیم از حساب شما کسر می گردد.

 1. کارت های پیش پرداخت یا Pre-Paid

کارت های پیش پرداخت کارت با ارزش ذخیره شده می باشد که گاهی اوقات “کارت اعتباری پیش پرداخت” نامیده می شوند، اما در واقع این کارت ها یک کارت نقدی (کارت پیش پرداخت یا کارت نقدی پیش پرداخت) هستند، زیرا هیچ اعتباری توسط صادر کننده کارت ارائه نمی شود:

دارنده کارت پولی را خرج می کند که از طریق یک شخص ذخیره” شده است. این ذخیره شدن می تواند سپرده قبلی دارنده کارت یا شخص دیگری مانند والدین یا کارفرما باشد. با این حال، دارای یک نام تجاری کارت اعتباری (مانند دیسکاور، ویزا، مسترکارت، امریکن اکسپرس، یا JCB) است و می‌تواند به روش‌های مشابهی مانند کارت اعتباری استفاده شود.برخلاف کارت‌های نقدی، کارت‌های اعتباری پیش‌پرداخت معمولاً نیازی به پین ​​ندارند.
یک استثناء، کارت های اعتباری پیش پرداخت با تراشه EMV هستند. اگر پرداخت از طریق فناوری چیپ و پین انجام شود، این کارت‌ها به پین ​​نیاز دارند. از سال 2018، بیشتر کارت‌های نقدی در ایالات متحده کارت‌های پیش‌پرداخت (71.7 درصد) بودند
پس از گرفتن کارت، دارنده کارت حساب را با هر مقدار پول، تا سقف از پیش تعیین شده کارت بارگیری می کند و سپس از کارت برای خرید مانند کارت اعتباری معمولی استفاده می کند. کارت های پیش پرداخت را می توان برای افراد زیر سن قانونی (بالای 13 سال) صادر کرد زیرا هیچ خط اعتباری وجود ندارد.

مزیت اصلی نسبت به کارت های اعتباری تضمین شده (به بخش بالا مراجعه کنید) این است که دارنده کارت برای افتتاح حساب بین الملل نیازی به دریافت 500 دلار یا بیشتر ندارد. با کارت‌های اعتباری پیش‌پرداخت، از خریداران سودی دریافت نمی‌شود، اما اغلب پس از یک دوره زمانی دلخواه، هزینه خرید به اضافه هزینه‌های ماهانه دریافت می‌شود.

بسیاری از هزینه های دیگر نیز معمولاً برای کارت های پیش پرداخت اعمال می شود.کارت‌های اعتباری پیش‌پرداخت گاهی اوقات برای نوجوانان و برای خرید آنلاین بدون اینکه والدین آنها خرید را تکمیل کنند، عرضه می‌شود.

نوجوانان فقط می توانند از وجوهی استفاده کنند که در کارت موجود است که به ارتقای مدیریت مالی برای کاهش خطر مشکلات بدهی در آینده در زندگی کمک می کند.
کارت های پیش پرداخت را می توان در سطح جهانی استفاده کرد.

کارت پیش‌پرداخت برای دریافت‌کنندگان در کشورهای در حال توسعه مانند برزیل، روسیه، هند و چین راحت است، جایی که حواله‌های بین‌المللی و چک‌های بانکی زمان‌بر، پیچیده و پرهزینه هستند.

مدارک لازم برای افتتاح حساب ارزی

مدارک لازم برای افتتاح حساب بین الملل ارزی حضوری و غیر حضوری متفاوت می باشد که در زیر به صورت تفکیک آورده شده است:

برای افتتاح حساب بین المللی ارزی حضوری(حقیقی) :

 • کد ورگی
 • پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار
 • سیم کارت به نام خود شخص
 • دپوزیت اولیه
 • قبض به همراه ترجمه و نوتر ( برای واکیف بانک)

برای افتتاح حساب بین المللی ارزی به صورت غیر حضوری (حقیقی):

 • وکالت نامه برای افتتاح حساب( باید به زبان ترکی ترجمه و تایید شود)
 • پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار
 • سیم کارت به نام خود شخص
 • دپوزیت اولیه

برای افتتاح حساب بین المللی ارزی حضوری(حقوقی) :

 • ثبت شرکت در ترکیه
 • گرفتن کد ورگی شرکت
 • گرفتن کد ورگی برای اعضای شرکت
 • پاسپورت اعضاء و مدیر عامل
 • اساسنامه شرکت
 • سیم کارت به نام شرکت
 • دپوزیت اولیه

نکته: توجه داشته باشید بدون ثبت شرکت در ترکیه امکان افتتاح حساب بین الملل شرکتی نخواهید داشت و جدای از آن مدارک شرکت اول باید توسط بانک بررسی شود و سپس تایید افتتاح حساب توسط بانک صادر می شود.

انواع حساب بانکی ارزی در ایران

در ایران نیز برخی از بانک ها اقدام به افتتاح حساب  ارزی می کنند یعنی در واقع شما به جای اینکه ریال در حساب خود پس انداز کنید ارزهایی به مانند دلار و یا یورو را می توانید در حساب های خود ذخیره کنید.

ولیکن این حساب ها متاسفانه به سیستم بانکداری جهانی متصل نیستند و فقط می توانید به عنوان یک حساب پس انداز به آن نگاه کنید به خصوص که متاسفانه ریال ارز با ثباتی نیست و در مدت زمان های مختلف ریزش بسیاری نسبت به ارزهای دیگر داشته است.

البته باید خاطرنشان کرد که استفاده از حساب هی ارزی در ایران دارای کارمزد بالایی است به خصوص که در هر استفاده از این حساب ها باید 5% کارمزد به بانک بدهید در واقع این کارمزد بسیار بالا می تواند مبالغ سرمایه گذاری شما را در طول زمان کسر کند. همچنین شما تا پنج روز از افتتاح حساب ارزی به مبالغ خود نمی توانید دست بزنید و پولی را برداشت کنید.

در ایران این حساب ها به چند نوع متفاوت تقسیم می شوند که در زیر به آنها اشاره شده است:

 • حسب های قرض الحسنه پس انداز ارزی
 • حساب های قرض الحسنه جاری ارزی
 • حساب های ارزی سرمایه گذاری مدت دار

نحوه ثبت نام و باز کردن حساب ارزی در ایران

در ایران در صورتی که فرد به سن قانونی برای افتتاح حساب بین المللی یعنی 18 سال رسیده باشد می تواند با در دست داشتن مدارک به بانک مراجعه نموده و اقدام به افتتاح حساب بین المللی نماید. این مدارک عبارتند از:

 • اصل کارت ملی
 • اصل شناسنامه
 • اصل اجاره نامه یا سند محل سکونت
 • شماره موبایل به نام خود شخص
 • عدم سوء پیشینه مالی
 • داشتن حداقل موجودی برای افتتاح حساب ارزی

بهترین بانک برای افتتاح حساب بین المللی

به جرات می توان گفت بانک زراعت که یک بانک دولتی در ترکیه می باشد یکی از بهترین بانک ها برای افتتاح حساب بین المللی برای ایرانیان است. برای اینکه در این بانک اقدام به افتتاح حساب بین المللی کنید نیازی به داشتن کارت اقامت یا پاسپورت کشور ترکیه ندارید و به راحتی هم به صورت حضوری و هم غیر حضوری می توانید اقدام به افتتاح حساب بین المللی در این بانک نمایید.

در صورتی که بخواهید به صورت حضوری اقام به باز کردن حساب بین المللی در بانک زراعت کنید کافی است تا مسافرت یک روزه به شهر استانبول داشته باشید و بعد از گرفتن سیم کارت و کد ورگی در کمتر از یک ساعت حساب ارزی خود را باز کنید.

\فقط در نظر داشته باشید که در حال حاضر امکان افتتاح حساب بین المللی ارزی لیر، یورو، پوند، درهم و کورون در این بانک دارید و در صورتی که بخواهید حساب دلاری نیز داشته باشید باید در واکیف بانک که آن نیز یک بانک دولتی در ترکیه هست اقدام به باز کردن حساب بین المللی کنید.

در واکیف بانک علاوه بر کد ورگی لازم است که شما یک قبض به نام خودتان را نیز ترجمه و تایید کنید ( قبض می تواند مربوط به کشور ایران باشد) و در صورتی که در ترکیه ساکن باشید می توانید از نفوس خود به جای قبض استفاده کنید.

برخلاف زراعت بانک که امکان افتتاح حساب بین المللی غیر حضوری را نیز دارید در واکیف بانک فقط با حضور خود شخص می توان برای وی حساب بین المللی باز کرد.

امتیاز خود را ثبت کنید


چه قدر این پست برایتان مفید بود؟
اولین کسی باشید که به این پست رای میدهید!

اولین کسی باشید که برای این پست کامنت میگذارید!
تماس با ما
درخواست مشاوره رایگان

ما همراه شما خواهیم بود

برای دریافت مشاوره رایگان، این فرم را تکمیل کنید تا کارشناسان الو اپلای در سریعترین زمان، با شما تماس بگیرند

آدرس: تهران, میدان ونک, خیابان گاندی جنوبی, خیابان بیست و پنجم پلاک ۲۴ طبقه 2
آدرس و لوکیشن دفتر استانبول : DAP Vadi,Z ofis ,S Blok ,No 56 Kağıthane İstanbul
021-88884645 | 021-88850364
۸ الی ۲۱
 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .