whatsapp
الو اپلای
مدارس فوتبال در ترکیه

نویسنده :  شیوا داداش زاده

بروزرسانی شده در :  12 مرداد 1400

تعداد نظرات :  41

مدارس فوتبال در ترکیه

ترکیه از معدود کشورهایی است که به ورزش در سنین پایین، اهمیت بسیاری داده، برای توسعه ی آن سرمایه گذاری های فراوانی انجام داده است. شما ایرانیان عزیز، پس از مهاجرت به ترکیه ، می توانید آینده ی درخشانی را برای فرزندان خود در این زمینه رقم بزنید.

پس از آغاز اقامت در ترکیه در هر شهر یا شهرستانی که ساکن باشید، مدارس فوتبال با شرایطی مطلوب به شما خدمات ارائه می دهند. با مهاجرت به ترکیه، شما امکان ثبت نام فرزندتان در مدارس فوتبالی را به دست می آورید که بسته به یکی از مشهورترین تیمهای ترکیه بوده، فوتبال آموزانش را برای ورود به تیم اصلی آماده می نماید.

حتی شما پس از اقامت در ترکیه ، میتوانید فرزندتان را در یکی از شعب تیمهای معروف اروپایی در ترکیه ثبت نام نمایید. برخی از مدارس فوتبال در ترکیه برای تحصیل کودک شما نیز امکاناتی را فراهم می نماید.

این مقاله صرفاً جهت اطلاع رسانی است و موسسه الواپلای هیچ اقدام و مشاوه ای در این زمینه ارائه نمیدهد.

اگر تحصیل در ترکیه را به همراه ثبت نام در مدارس فوتبال، برای فرزندتان در نظر دارید، می توانید مدارسی را انتخاب نمایید که به مدرسه ی فوتبال مورد نظرتان نزدیک باشد. بدین ترتیب پس از آغاز اقامت در ترکیه ، فرزند شما هم می تواند تحصیل در ترکیه را ادامه دهد وهم برای خود آینده ی درخشانی در مدرسه ی فوتبال مورد نظرتان رسم نماید.

اولین جایی که کودکان با فوتبال از نزدیک آشنا می شوند یعنی مدارس فوتبال، برای فدراسیون فوتبال ترکیه TFF خیلی اهمیت دارد. به همین دلیل استاندارد سازی و پیشرفت این مدارس، از اساسی ترین مباحث فدراسیون فوتبال ترکیه است.

در سال 2010 دستورالعمل مدارس فوتبال به اجرا درآمد که مطابق این دستورالعمل، اولین گام نظارت بر این مدارس و طبقه بندی آنها برداشته شد. دومین گام، حمایت اطلاعاتی و آموزشی جهت استانداردسازی این مدارس از سوی فدراسیون فوتبال ترکیه بود.

با افزایش جمعیت و به موازات آن کاهش زمینهای خالی و افزایش نگرانی های والدین برای بازی کودکان در خیابانها، مدارس فوتبال در ترکیه توسعه یافته است. در سراسر کشور مدارس غیرانتفاعی و دولتی فوتبال برپا شده است. در حالی که برخی از این مدارس فقط در تطیلات تابستان و بطور موقت خدمات ارائه می دهند، برخی دیگر در تمام طول سال، مشغول به فعالیت هستند.

فدراسیون فوتبال هم بر مدارسی که فعالیت موقتی دارند و هم بر مدارس دائمی فوتبال نظارت می نماید. بر اساس نظارتهای فدراسیون فوتبال و فاکتورهایی که در دستورالعمل 2010 مدارس فوتبال ذکر شده است، این مدارس «گواهی صلاحیت» خود را از فدراسیون فوتبال برای آغاز فعالیتهایشان دریافت می نمایند.

تذکرات برای والدین و کودکان در مدارس فوتبال ترکیه

تذکرات برای والدین و کودکان

– برای ثبت نام در مدارس فوتبال، از دریافت «گواهی صلاحیت» ارائه شده توسط فدراسیون فوتبال از سوی این مدرسه، اطمینان حاصل فرمایید.

– مدارس فوتبال باید محیط امنی برای بازی فوتبال کودکان محیا نمایند.

– موسسات ورزشی که بچه ها در آن تمرین می کنند، باید فاکتورهای رفاهی را رعایت نماید.

– بچه ها باید در تمرینات، زانوبند و در صورت امکان کفش مناسب زمین را بپوشند.

– قبل از آغاز تمرینات، پرسنل پزشکی باید حضور یابد.

– تیرهای دروازه باید محکم بر روی زمین ثابت شوند، در غیر اینصورت اجازه آغاز فعالیت داده نمی شود.

– آموزش کودکان حتما باید از سوی کسانی که از فدراسیون فوتبال گواهی صلاحیت دریافت کرده اند، انجام شود.

– در بازی فوتبال احترام متقابل اساسی ترین موضوع است. مربیان باید به کودکان دوستی و مهربانی را آموزش دهند.

– برنامه های آموزشی فوتبال باید بر اساس گروه سنی و جنسی کودکان و احتیاجات متفاوت آنها ارائه شود.

– آموزش فوتبال با آموزش مدارس ضدیتی ندارد و به هردو باید به یک شکل اهمیت داد.

– محیط دوستانه ای که بازیهای فوتبال ایجاد می نمایند، نباید از سوی مربیان و اولیا تحت تاثیر قرار گیرند.

– بر کودکان نباید رفتارهای خشونت آمیز و فشارهای روحی و فیزیکی وجود داشته باشد. در این خصوص بزرگسالان باید وارد عمل شوند.

– در صورتی که این رفتارهای خشونت آمیز اثبات شود، والدین می توانند این وضعیت را به مدیریت استانی فدراسیون فوتبال، گزارش دهند.

فدراسیون فوتبال ترکیه و مدارس فوتبال

مرحله ی پس از ثبت مدارس فوتبال در «شناسنامه مدارس فوتبال TFF» ، ارائه ی حمایتهای آموزشی به این مدارس از سوی تی اف اف می باشد. ابتدا برنامه های درسی آموزش فوتبال که برای کودکان فراهم آمده است، در اختیار تمام مدارس فوتبال قرار می گیرد.

این برنامه برای آموزش مربیان و ایجاد یک استاندارد در این زمینه، تهیه شده است. به نظر می رسد این برنامه ی آموزشی، در عین حال می تواند موجبات پیشرفت مربیان را فراهم نماید.

از طرف فدراسیون فوتبال ترکیه ، نرم افزاری طراحی شده که به وسیله ی آن می توان مدارک اداری مدرسه را ثبت نمود، برنامه ی تمرینات را ضبط کرد و تمام پروسه های مالی را انجام داد. این نرم افزار فقط با رمز مخصوص پرسنل اداری هر مدرسه قابل استفاده است که از سوی فدراسیون فوتبال به آنها ارائه می شود.

فدراسیون فوتبال با نظارت بر مدارس فوتبال، با آگاهی از نواقص استاندارد این مدارس در شهرستانها، به رفع این نواقص می پردازد. در این نوشتار به چند مورد از مدارس فوتبال ترکیه می پردازیم تا ایرانیان عزیزی که قصد مهاجرت به ترکیه را دارند یا می خواهند موقتا اقامت در ترکیه را تجربه نمایند، با شرایط این مدارس آشنا شوند.

فدراسیون فوتبال ترکیه و مدارس فوتبال

مدرسه ی فوتبال گالاتاسرای

مدرسه ی فوتبال گالاتاسرای که از آغاز فعالیتهای مدارس فوتبال پیشرو بوده است، برای دستیابی به اصول بنیادینش، از سال 2013 پروژه ی مدارس فوتبال را بازبینی کرده، با به روز رسانی رسالت ، چشم انداز و اهدافش، آموزش متفاوتی را دنبال کرده است.

چشم انداز گالاتاسرای، ایجاد آموزشهای لازم برای جوانان جوانمرد و متبحر برپایه ی عرف و عادتهای گالاتاسارای است که در ابعاد جهانی ورزش، عشق، برادری و بازی جوانمردانه را بیاموزند. به علاوه با حداکثر استفاده از فناوری و مطالعات علمی مداوم، پرورش افراد با استعداد در ورزش را مد نظر دارد.

ماموریت این تیم ، پرورش فوتبالیستهایی است که در سالهای آینده در آکادمی فوتبال گالاتاسارای بازی خواهند کرد. به علاوه فوتبالیستهایی را پرورش می دهد که به حریف، داورو تماشاگران فوتبال احترام گذاشته، با اصول بازی عادلانه بازی می کنند.

در نتیجه ی این آموزش و پرورش، ورزشکاران حرفه ای این مدارس، برای تیم گالاتاسرای و ترکیه ، منافع اقتصادی بسیاری کسب می نمایند. تیم گالاتاسرای که به تیم های نوجوانان خود اهمیت بسیاری می دهد و بیشترین بازیکن را از این تیم ها تحویل جامعه فوتبال داده است، برای تقویت فوتبال آموزان و زیرساختهای فوتبال نوجوانان، آزمایشهای علمی، اردوهای تابستانه و زمستانه مدارس فوتبال، طرح کارتهای هوشمند، ارائه ی خدمات بیمه، سمینارهای آموزشی و … را در دستور کار خود قرارداده است.

کارت هوشمند گالاتاسرای، به عنوان کارت شناسایی دانش آموزان مدارس فوتبال گالاتاسرای می باشد. برروی آن اطلاعات مربوط به نام و نام خانوادگی هر یک از دانش آموزان نوشته شده است و هنگام ورود به تمرینات مدرسه باید این کارت را به همراه داشته باشند و ورود و خروج به ساختمان مدارس بااین کارت انجام می شود.

همچنین آزمایشهای پزشکی انجام یافته، به کمک یک نرم افزار رایانه ای در این کارت ثبت می گردد. به این ترتیب تمام اطلاعات فوتبال آموز در دسترس والدین و مسئولان مدرسه خواهد بود. همه ورزشکاران در تمامی مدارس گالاتاسرای از طرف بیمه ی GS HDI، در تمامی موارد، حوادث و یا مصدومیت، تحت پوشش بیمه قرارگرفته اند.

هنگام ثبت نام در مدرسه فوتبال ،همه ی فوتبال آموزان همزمان بیمه نیز می شوند. اعتبار بیمه فقط شامل مدت زمان تمرینات ، مسابقات و زمان حضور در مدرسه می باشد.

مدرسه ی فوتبال فنر باحچه

این مدرسه تحت نظر کلوپ ورزشی گالاتاسرای، به آموزش مربیان اهمیت بسیاری می دهد، به همین دلیل برای تمام مربیان مدارس فوتبال گالاتاسرای، سمینارهای آموزشی برگزار می کند. در پایان دوره، همایش مدارس فوتبال گالاتاسرای برگزار می شود که همه فوتبال آموزان برتر تمام مدارس فوتبال گالاتاسرای به ساختمان فلوریا متین اوکتای جهت تقدیر و تشکر دعوت می شوند.

هدف از این همایش معرفی ورزشکاران برتر مدارس فوتبال و برپایی عرف و عادات گالاتاسرای می باشد. مدارس رسمی فوتبال باشگاه گالاتاسرای در زیر ذکر شده است. جدا از این مدارس ، باشگاه ورزشی گالاتاسارای هیچ ارتباطی با هیچ مدرسه فوتبال ندارد.

مدرسه فوتبال فلوریا متین اوکتای، مدرسه ی مرکزی گالاتاسرای می باشد . 12 مدرسه فوتبال در بخش آسیایی و 18 مدرسه در بخش اروپایی استانبول، 8 مدرسه ی فوتبال در آنکارا، 4 مدرسه در آنتالیا و بیش از 32 مدرسه در سراسر ترکیه تاسیس نموده است.

در خارج از کشور نیز مدرسه فوتبال آذربایجان باکو گالاتاسرای، مدرسه فوتبال گالاتاسرای بلژیک، مدرسه فوتبال نیکوزیا گالاتاسرای، مدرسه فوتبال کرج گالاتاسرای در ایران، دانشکده فوتبال عراق بغداد گالاتاسرای، مدرسه فوتبال مسکو گالاتاسرای را بنا نهاده است.

مدرسه ی فوتبال فنر باحچه (Fenerbahçe)

هدف اساسی این مدرسه تربیت بازیکنان با استعداد و با ادب و فرهنگ، بر اساس بازی عادلانه است تا آنها را برای بازی در سطح ملی حاضر نماید. یکی از ویژگیهای بارز این مدرسه، تربیت دروازه بانان ماهر است. به این ترتیب توانسته در فوتبال ترکیه به عنوان یکی از تیمهای بنیادین تربیت کننده ی بازیکنان شاخص، شناخته شود.

در مدارس فوتبال فنر باحچه، مربیان و اپراتور مطابق اصول و استانداردهای فدراسیون فوتبال تعیین شده اند. ساختمانها و مکانهای ورزشی آن نیز از این استانداردها پیروی می نماید. آموزش فوتبال را نیز بر اساس برنامه ای که مسئولان فنی مدارس فوتبال تهیه کرده اند، اجرا می نماید.

این مدرسه برای بهبود هرچه بیشتر کار خود به صورت دوره ای و با فواصل زمانی منظم، برنامه های آموزشی، مربیان و فضاهای ورزشی خود را بازبینی می نماید. فوتبال آموزان لباس ورزشی با آرم فنر باحچه را می پوشند.

مدرسه فنر باحچه، سعی دارد تا با کیفیت ترین آموزش را ارائه نموده، هر ساله تعداد فوتبال آموزان را افزایش دهد. این مدرسه آموزشی مناسب با استعدادهای بچه ها را نیز در نظر دارد. این مدرسه علاوه بر ارائه ی یک آموزش با کیفیت، از لحاظ فنی و اجتماعی نیز بچه های نمونه ای تربیت می نماید.

برای ثبت نام در این مدارس، ارائه فتوکپی مدرک شناسایی و تاییدیه ی پزشکی که در آن عدم وجود مشکل برای بازی فوتبال تایید شده، کافی می باشد.

مدرسه ی فوتبال وحدت جوانان (Gençlerbirliği)

برای ثبت نام در مدرسه ی فوتبال گنچلر بیرلیی، کودکان به همراه سرپرست خود به یکی از این مدارس مراجعه نموده، مدارک لازم را ارائه می دهند. دو قطعه عکس، کپی مدرک شناسایی و تاییدیه پزشکی که سلامتی فوتبال آموزان را تایید نماید، مدارکی است که باید ارائه نمایید.

البته قابل ذکر است که این مدرسه شهریه نیز دارد که بسیار اندک است. این تیم ، یک تیم آنکارایی است و توسط جوانان دبیرستان آتاتورک آنکارا بنیاد نهاده شده است. در سال 1923 یکی از این جوانان که در تیم فوتبال مدرسه پذیرفته نشده بود، از پدرش خواست تا برای او و دوستانش یک تیم تشکیل دهد و به این ترتیب این تیم شکل گرفت.

راه ورود به تیم جوانان گنچلر بیرلییی، از مدارس فوتبال این تیم عبور می کند که به شکل دائمی فعالیت می کنند. دوره ی زمستانی این مدرسه که همزمان با مدارس بچه هاست، فقط در روزهای آخر هفته که بچه ها به مدرسه نمی روند، تمرینات خود را ادامه می دهد. مدرسه ی فوتبال گنچلر بیرلیی یک زمین چمن بزرگ و یک زمین چمن کوچک دارد. دیگر زمین های چمن مصنوعی آن نیز مطابق با استانداردهای اروپاست.

کلاسهای این مدرسه 20 نفره و بر اساس گروههای سنی است . همه با همسالان خود در یک کلاس می باشند، چرا که ممکن است تفاوت در قدرت بدنی گروههای سنی مختلف برای بچه های کوچک تر ایجاد ناراحتی نماید. مدرسه ی فوتبال گنچلر بیرلیی، همه ساله در هفته ی سوم و چهارم تیرماه ، در بین نوجوانان 12 تا 16 ساله مسابقات انتخابی برگزار می کند.

در بازیهایی که انجام می شود، مربیان این مدرسه ، بچه های با استعداد را شناسایی و انتخاب می کنند. اگر جوانانی از این مسابقات جا ماندند و برای انتخاب شدن اصرار دارند، این مدرسه امکان حضور این افراد را در تمرینات همسالان آنها فراهم می آورد تا مربیان بتوانند توان این فرد را بسنجند.

این مدرسه همچنین برای کسانی که محل زندگی آنها در نزدیکی مدرسه نمی باشد، خوابگاه ارائه می دهد تا بتوانند در یک مدرسه در نزدیکی آن ثبت نام کرده به تمرینات فوتبال نیز ادامه دهد.

مدرسه ی فوتبال آرسنال در ترکیه «ArsenalSoccer School »

بازی فرزندتان در آرسنال دیگر یک خیال نیست. چرا که مدرسه ی فوتبال آرسنال در ترکیه گشوده شده است. این مدرسه را گروه Union Spor تاسیس نمود و سعی دارد از دیگر مدارس فوتبال متفاوت باشد. در این مدرسه هم معلم انگلیسی و هم متخصص تغذیه حضور دارند.

به علاوه اگر متوجه شوید که فرزندتان استعداد بازی فوتبال را ندارد، در این مدرسه آینده ی یک کارشناس ورزش یا مجری برنامه ورزشی را می تواند صاحب شود، چرا که این موسسه با برنامه ساز بزرگ ترکیه یعنی «آجون آلیجالی» در ارتباط است. با توجه به اینکه آموزش زبان انگلیسی در این مدرسه اهمیت بسیاری دارد، شغل دیگری که فرزندتان در این ارتباط می تواند به دست آورد، تور لیدری برای طرفداران تیم ها می تواند باشد.

به این ترتیب که به هنگام مسابقات خارجی تیم ها، طرفداران را در تورهای چند روزه به آن کشورها می برد. این بنیاد که در سال 1985 برنامه ریزی شده بود، در سال 1996 در ترکیه تاسیس شد. آرسنال در 23 کشور جهان مدرسه فوتبال دارد.

هدف این مدرسه آموزش فوتبال و در نهایت فرستادن بازیکن برای تیم آرسنال می باشد. برای همین شعاراین مدرسه، فوتبال را مثل یک آرسنالی بازی کن، یعنی آن را به مثابه یک جدال نبین، می باشد. این مدرسه به آموزش، تغذیه ، مشکلات روانشناسانه و رفتارهای بیرون از زمین فوتبال آموزان نیزاهمیت بسیاری قائل است.

مدرسه ی فوتبال آرسنال، برای ایجاد ارتباط بهتر بچه ها هنگامی که مثلا در لیگهای اروپایی حضور می یابند یا برای بازی در تیم آرسنال انتخاب می شوند، با موسسه ی آموزش زبان آمریکن لایف، قرارداد بسته تا فوتبال آموزانش را در این زمینه آموزش دهد.

نیم ساعت قبل از آغاز تمرینات آموزش اصطلاحات ورزشی زبان انگلیسی را آغاز می نمایند، در زمین فوتبال نیز با مربیان مسلط به زبان انگلیسی آن را تمرین خواهند کرد. این آموزش از آن جهت اهمیت دارد که در مسابقات بین المللی ، فوتبالیستهای ما در مواقعی که خطایی مرتکب نشده اند، نمی توانند این را به داور توضیح دهند.

مدرسه ی فوتبال آرسنال در ترکیه

این مدرسه به بهداشت و تمیزی بناها، اتاقهای رختکن و سرویسهای بهداشتی خود به قدری اطمینان دارد که از والدین دعوت می نماید تا از استادیومهای عمرانیه در بخش آسیایی و حاس کوی در بخش اروپایی استانبول دیدار نمایند. به تغذیه کودکان در مدرسه ی آرسنال بسیار اهمیت داده می شود و یک متخصص تغذیه برای آن در نظر گرفته شده است. این متخصص، در مورد تغذیه قبل و بعد از تمرینات به والدین و کودکان مشاوره می دهد.

به علاوه فدراسیون فوتبال، حضور متخصص روانشناس را نیز برای تیمها اجباری نموده تا برای مقابله ی کودکان با استرس به آنها یاری رساند. مدرسه ی آرسنال که در سراسر ترکیه 24 شعبه دارد، دانش آموزان دختر را نیزبرای آموزش فوتبال می پذیرد. این مدرسه، همچنین به نمرات درسی فوتبال آموزان نیز اهمیت بسیاری قائل است و چنانچه از لحاظ درسی دانش آموز ضعیف باشد، نمی تواند در میان بازیکنان برگزیده قرارگیرد.

مدرسه ی فوتبال بارسلونا (Barcelona Futbol Kulübü)

بارسلونا به عنوان یکی از ریشه دارترین مدارس فوتبال جهان، در ترکیه نیز مدرسه ی فوتبال باز کرد و به کودکان مابین 6-14 فوتبال آموزش می دهد. این مدرسه، آموزش هایش را بر اساس روشهای تیم بارسلونا و فلسفه ی آن ارائه کرده ، فرصت توسعه ی تواناییهای کودکان را ایجاد می نماید.

مدرسه ی فوتبال آلتای اسپور (Altay Spor Kulübü)

با تاریخ 103 ساله اش در ازمیر، یکی از مهمترین تیمهای پرورش دهنده ی فوتبالیستها به حساب می آید و در فوتبال حرفه ای موفقیتهای بی شماری داشته است. اگر چه از سال 2003 این تیم در سوپرلیگ ترکیه حضور یافته است، در امتیازبندی کلی در رده 8 قراردارد. کلوپ آلتای اسپور در 110 مین سالگرد تاسیس خود در سال 2024 در نظر دارد، با مدارسی که در نقاط مختلف افتتاح خواهد کرد، 24 هزار فوتبال آموز را آموزش دهد.

به علاوه به دنبال تربیت بازیکن برای تیمهای ملی است. این تیم پس از گالاتاسارای و فنر باحچه، سومین تیم صاحب زنجیره ی مدارس فوتبال در کل کشور است. در عرض یک سال حدود 10089 نفر در 73 مرکز، آموزشهای ابتدایی فوتبال را تمام کرده اند. این مدرسه در ازمیر 35 شعبه، در استانبول 6 شعبه ، در قونیه 4شعبه ، در مرسین 4شعبه ، در آیدین 3شعبه دارد و به زودی در نقاط دیگر ترکیه نیز مدارس خود را تاسیس خواهد کرد.

مدرسه ی فوتبال بوجااسپور (Bucaspor)

این مدرسه که به شکل سیستماتیک، به دنبال تربیت فوتبالیست می باشد ، در این خصوص بسیار موفق بوده است. تا این زمان افرادی را که تربیت نموده در کادر خود به کار گرفته ، یا این افراد توانسته اند در تیمهای ملی بازی کنند. درآمدی که این افراد کسب کرده اند، برای تقویت بنیاد این موسسه بکار رفته است.

مدرسه ی فوتبال آلتین اوردو (Altınordu)

این مدرسه اگرچه صاحب یکی از موفق ترین سیستمهای پایه است، خود را به عنوان یک موسسه ی آموزشی معرفی می کند. به همین دلیل یکی از اهداف اولیه اش را تربیت فوتبالیستهای موفق تعیین کرده است. این کلوپ که از سال 2012 سرمایه گذاری بسیاری در زیرساخت و بناسازی انجام داده است، در چهار مرکز مختلف صاحب تاسیسات و بناست. از 6 سالگی به کودکان آموزش عقل محوری توسط یک گروه بلژیکی داده می شود. بدین ترتیب بچه ها از لحاظ اجتماعی نیز پیشرفت می کنند.

مدرسه ی فوتبال بئشیک تاش (Beşiktaş)

یکی از کلوپهای مهم ترکیه، برای افزایش کیفیت در ورزش به دنبال تربیت ورزشکاران موفق و با اخلاق است تا در نهایت آنها را به تیم A وارد نماید. با این هدف به همراه آموزش ورزشی این فوتبال آموزان، تربیت روانی و اجتماعی آنها را نیز مد نظر دارد. برای این مدرسه، پرورش افرادی که احساسات تیمی در آنها وجود دارد و مطابق استانداردهای ورزشی ترکیه اند، اهمیت فراوانی دارد.

مدرسه ی فوتبال بورسا اسپور (Bursaspor)

مدرسه ی پایه بورسااسپور، فعالیتهایش را در استادیوم مرینوس بورسا انجام می دهد. آموزشهایی که از 6 سالگی آغاز می شوند، به دنبال تربیت فوتبالیستهای موفق و با استعداد برای این کلوپ و ترکیه است. بورسا اسپور هنگام بنیان این مدرسه ی پایه ای ، به دنبال پرورش بازیکنان موفق در سطح دنیا بوده است. در این مدرسه رفاه بچه ها، از تغذیه آنها گرفته تا آموزشهای اجتماعی شان ، در سطح بالایی است.

امتیاز خود را ثبت کنید


چه قدر این پست برایتان مفید بود؟
4.2 از 5 با 161 رای

 • نورالله حسینی

  1401-07-08 در 3:53 ق.ظ

  سلام خدمت آکادمی فوتبال من در ترکیه هستم اهل افغانستان هستم و یک سال هست که ب دنبال یک تیم فوتبال هستم من هیچکسو ندارم که حمایتم کنه یا معرفی ام کنع خیلی ب فوتبال علاقه دارم و از بچگی ۸سالگی بازی میکردم هم فوتبال هم فوتسال در ایران الان در ترکیه هستم خواهش میکنم یکی خودشو معرفی کنه من میخام بازی کنم نمیتونم

  • شیوا داداش زاده

   1401-07-09 در 10:54 ق.ظ

   سلام
   متاسفانه در این زمینه خدمات نداریم

 • سمیه رحیمی

  1401-05-31 در 11:56 ب.ظ

  سوالم اینه که اگر یثبخوایم رزومه برای این باشگاه ها بفرستیم برای مربی گری بدنسازی بازیکنان به کجا و چ سایتی مراجعه کنیم

  • شیوا داداش زاده

   1401-06-03 در 4:05 ب.ظ

   سلام
   از سایتشون چک کنید.

 • مهدی ملاح زاده

  1401-02-04 در 1:32 ق.ظ

  میخواستم برای تست فنرباغچه برفتم

  • شیوا داداش زاده

   1401-02-07 در 10:59 ق.ظ

   سلام
   فعلا در ارتباط با مدارس فوتبال خدمات نداریم.

 • بهناز

  1401-01-28 در 11:51 ب.ظ

  سلام من در ترکیه زندگی میکنم چطوری پسرم رو در مدرسه ثبت نام کنم؟

  • شیوا داداش زاده

   1401-01-29 در 10:37 ق.ظ

   سلام
   برای تحصیل در مدارس فوتبال باید در آزمون تئوری و عملی شرکت کنید و با توجه به مدارس این شرایط متفاوت می باشد.

 • ونچنزو

  1401-01-16 در 3:05 ق.ظ

  من در ترکیه هستم و۱۶ سالمه هزینه باشگاه چقدره و من ۴سال فوتبال بازی میکردم کجاباید بیام تست بدم

  • شیوا داداش زاده

   1401-01-17 در 10:57 ق.ظ

   سلام
   وقتتون بخیر
   در ارتباط با مدارس فوتبال فعلا خدمات نداریم.

 • محسن خانی

  1400-12-15 در 3:45 ق.ظ

  باسلام و احترام
  سوال من اینه که ۲تا پسرم تو ایران فوتبالیست هستن ۱۰و۱۴ساله باشگاه نونهالان استقلال هستن میخواهم بیارمشون باشگاه ترکیه .چهکار باید بکنم میشه راهنمایی کامل بکنید متشکرم

  • شیوا داداش زاده

   1400-12-21 در 4:22 ب.ظ

   سلام
   متاسفانه در زمینه ترنسفر فوتبالیست ها خدمات نداریم

 • حسین جعفری

  1400-05-12 در 3:49 ق.ظ

  سلام من سابقه بازی با تیم ملی رو هم دارم و جدیدا به ترکیه امدم و میخوام اینجا با بازی حرفه ای خودم ادامه بدم ولی نمیدونم چجوری باید اقامت ترکیه رو گرفت و اینکه اینجا مثل ایران نیستش که

  • شیوا داداش زاده

   1400-06-06 در 4:50 ب.ظ

   سلام
   متاسفانه در این زمینه خدمات نداریم.

 • احمدرضا

  1399-11-30 در 5:19 ق.ظ

  سلام . من در ترکیه ساکن هستم . خواستم ببینم آیا تیم های بشیکتاش، فنرباغچه، گالاتاسرای ، از افرادی مثل من تست میگیرن یا نه.۱۹ سالمه

  • شیوا داداش زاده

   1399-12-09 در 10:51 ق.ظ

   سلام
   متاسفانه در این زمینه اطلاعات نداریم

 • سارا

  1399-11-19 در 1:37 ب.ظ

  سلام خسته نباشید میخواستم بدونم که به غیر از فوتبال رشته فوتسال هم میشه در ترکیه است داد و در باشگاهی قرار داد بست اگر قبول شد ؟

  • شیوا داداش زاده

   1399-11-26 در 4:12 ب.ظ

   سلام
   بله می تونید

 • Aydin

  1399-09-29 در 12:15 ق.ظ

  سلام ، من ایدین هستم . من می خوام در این لطفا به من کمک کنید چون وضع مالی خانواده معمولیه و نمی تونم تو ایران فوتبال ادامه بدم چون اونا به پول نگاه می ککند نه به استعداد برا همین می خوام به ترکیه برم و می دونم اگر پام رو به اونجا بگذارم به چیزی که سال ها در وجودم هست می رسم ، من ۱۸سال دارم .

  • شیوا داداش زاده

   1399-09-29 در 3:53 ب.ظ

   سلام
   متاسفانه در این زمینه خدمات نداریم

 • امین شیرازی

  1399-09-19 در 10:30 ب.ظ

  سلام
  من بازیم خیلی خوبه
  ولی متاسفانه در اریاان هر جا تست میدم دلال ها میگن 100 میلون بده 50 ملیون بده منم مشکل مالی دارم انقدر ندارم میخاستم ببینم چجوری برم ترکیه تست بدم 23 سالمه

  • شیوا داداش زاده

   1399-09-29 در 3:56 ب.ظ

   سلام
   متاسفانه در این زمینه خدمات نداریم

 • امیر

  1399-05-28 در 11:04 ب.ظ

  سلام
  من زنجانی ام به ترکی تسلط دارم
  20 سال سن دارم و دانشجو ام
  میخوام با وثیقه و پاسپورت برم ترکیه که تست فوتبال بدم
  ممکنه راهنماییم کنید؟

  • شیوا داداش زاده

   1399-06-02 در 3:42 ب.ظ

   سلام
   عموما برای تست فوتبال داشتن کارت اقامت ترکیه الزامی می باشد.

 • محمد امین

  1399-05-26 در 1:43 ب.ظ

  سلام اگه در رده سنی امید و بزرگسالان باشیم و اقامت ترکیه داشته باشیم چطور میتونیم از زمان برگزاری ازمون های عملی و تئوری مطلع بشیم؟

  • شیوا داداش زاده

   1399-05-27 در 4:54 ب.ظ

   سلام
   از سایت خود باشگاه ها باید پیگیر باشید.

 • احمد یاسر

  1399-05-03 در 3:34 ب.ظ

  باعرض سلام من هجده سالمه و کارت اقامت هم دارم میتونم وارد مدرسه فوتبال بشم

  • شیوا داداش زاده

   1399-05-05 در 9:52 ق.ظ

   سلام
   برای ورود به مدارس فوتبال علاوه بر اقامت باید در امتحانات عملی و تئوری پذیرفته بشید.

 • nimaaa

  1399-04-25 در 5:38 ب.ظ

  سلام۱۶سال سن دارم میتونم در مدارس فوتبال ترکیه ثبت نام کنم؟

  • شیوا داداش زاده

   1399-04-26 در 11:40 ق.ظ

   سلام
   برای ثبت نام در مدارس فوتبال در ترکیه ابتدا باید دارای کارت اقامت ترکیه باشید.

  • شیوا داداش زاده

   1399-04-26 در 11:41 ق.ظ

   سلام
   برای ثبت نام در مدارس فوتبال در ترکیه ابتدا باید دارای کارت اقامت ترکیه باشید و در امتحان تئوری و عملی این مدارس پذیرفته بشید.

 • nima

  1399-04-25 در 5:37 ب.ظ

  سلام۱۶سال سن دارم میتونم در مدارس فوتبال ترکیه ثبت نام کنم؟

  • شیوا داداش زاده

   1399-04-26 در 11:45 ق.ظ

   سلام
   برای ثبت نام در مدارس فوتبال در ترکیه ابتدا باید دارای کارت اقامت ترکیه باشید و در امتحان تئوری و عملی این مدارس پذیرفته بشید.

   • سینا

    1399-05-09 در 12:05 ق.ظ

    سلام ببخشید من اقامت هم دارم چطور میتونم برا ورود به این اقدام کنم

   • شیوا داداش زاده

    1399-05-13 در 5:42 ب.ظ

    سلام
    بعد از اخذ اقامت باید در امتحانات تئوری و عملی شرکت کنید

 • محمد شریف ازبک

  1399-04-11 در 12:57 ق.ظ

  برای فوتبال بازی کردن

  • شیوا داداش زاده

   1399-04-18 در 2:27 ب.ظ

   ??

 • سعید بسطامی

  1399-03-24 در 11:49 ق.ظ

  سلام
  ممنونم از اطلاعات بسیار عالی شما.
  یه سوال دارم : من یک مربی هستم که داراری مدارک آمادمیک میباشم .آیا میتونم بعنوان مربی در کشور ترکیه فعالیت کنم؟

  • شیوا داداش زاده

   1399-03-24 در 10:33 ب.ظ

   سلام
   ممنون از همراهی شما
   برای پیدا کردن کار فاکتورهای مهمی مثل آشنایی شما به زبان ترکی و همچنین تجربه کاری شما مهم است. در کل پیدا کردن کار در ترکیه یه کم مشکله ولی ناممکن نیست.

   • ممد

    1399-07-21 در 8:17 ب.ظ

    سلام و عرض ادب
    من ۱۴سالمه و استعداد فوتبالی دارم و فیزیکم نسبت ب سنم عالیه رزومه خوبیم دارم میخواستم ببینم میتونم از طریق تست توی باشگاه ها اقامت بگیرم

   • شیوا داداش زاده

    1399-07-22 در 2:44 ب.ظ

    سلام
    پروسه اقامت کاملا با پروسه تست فوتبال دو چیز متفات هستند قبل از ثبت نام در مدارس فوتبال ترکیه شما باید اقامت ترکیه را درخواست بدید.

تماس با ما
درخواست مشاوره رایگان

ما همراه شما خواهیم بود

برای دریافت مشاوره رایگان، این فرم را تکمیل کنید تا کارشناسان الو اپلای در سریعترین زمان، با شما تماس بگیرند

آدرس: تهران, میدان ونک, خیابان گاندی جنوبی, خیابان بیست و پنجم پلاک ۲۴ طبقه 2
آدرس و لوکیشن دفتر استانبول : DAP Vadi,Z ofis ,S Blok ,No 56 Kağıthane İstanbul
021-88884645 | 021-88850364
۸ الی ۲۱
 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .