whatsapp
الو اپلای

نویسنده :  خالقی

بروزرسانی شده در :  27 اردیبهشت 1401

ثبت ازدواج در ترکیه و برگزاری مراسم عروسی

ثبت ازدواج در ترکیه به صورت بین المللی در سال های اخیر نه تنها از سمت ایرانیان بلکه از سمت اتباع سایر کشورهای دیگر نیز مورد استقبال بسیاری قرار گرفته است. ایرانیان به دلایل مختلفی ثبت ازدواج بین المللی خود را در ترکیه انتخاب می کنند. ازدواج در ترکیه برای ایرانیان می تواند مزایای بسیار زیادی داشته باشد به مانند داشتن گواهی ازدواج بین المللی.

البته که به طور قطع به یقین نزدیکی کشور ترکیه از یک طرف و هزینه ثبت ازدواج بین المللی در ترکیه به دلیل پایین بودن و صد البته که برگزاری مراسم عروسی در ترکیه در یک محیط بسیار زیبا با هزینه های پایین می تواند از دلایل دیگر این استقبال باشد.


در این یادداشت میخوانید:

ثبت ازدواج در ترکیه نه تنها برای اتباع خارجی بلکه برای افراد بدون تابعیت و پناهنده نیز به راحتی امکان پذیر می باشد. در صورتی که شخص در ترکیه حتی پناهنده باشد می تواند وکیل پناهندگی در ترکیه بگیرد و ازدواج خود را ثبت کند. بر اساس قوانین جمهوری ترکیه افراد در صورت داشتن مدارک لازم توسط ارگان های رسمی به مانند شهرداری ها و توسط مامورین مربوطه می توانند به صورت رسمی به عقد هم دربیایند.

 

مقایسه ثبت ازدواج در ترکیه نسبت به ایران

در ترکیه بر خلاف ایران ازدواج رسمی از طریق مامورین اجرایی شهرداری ها صورت می پذیرد و افرادی که اعتقادات مذهبی دارند در ترکیه علاوه بر ثبت ازدواج در شهرداری ها توسط افراد مذهبی که به اصطلاح در ترکیه امام گفته می شوند می توانند به عقد هم در بیایند که در اصطلاح به آن امام نکاهی اطلاق می شود.

البته از نظر قانون ترکیه عقد امام، رسمی نیست و هر نوع ازدواجی غیر از طریق شهرداری ها غیر قانونی محسوب می شود و رسمیت ندارد. پس در ترکیه حتی عقد امام بعد از عقد رسمی می تواند به رسمیت شناخته شود و قانونی باشد. همچنین توجه داشته باشید چیزی به عنوان ازدواج موقت در ترکیه غیر قانونی بوده و وجود ندارد.

در این مقاله سعی شده است تا شما را با قوانین ثبت ازدواج در ترکیه آشنا کنیم همچنین به سوالاتی به مانند قرارداد ازدواج چیست پاسخ دهیم.

مقایسه ثبت ازدواج در ترکیه نسبت به ایران

 

محدودیت های ازدواج بین المللی در ترکیه

در صورتی که به دنبال سوال ازدواج در ترکیه چگونه است باشید؟ باید بدانید سن قانونی ازدواج در ترکیه حداقل 18 سال می باشد. در صورتی که فردی زیر 18 سال سن داشته باشد و درصدد ازدواج باشد به هیچ عنوان در هیچ مراکز رسمی اعلامی توسط دولت نمی تواند ازدواج خود را ثبت نماید.

ولیکن در بسیاری از موارد افراد و والدین از نکاح امام که همان ازدواج مذهبی می باشد استفاده می کنند که در صورتی که مامورین دولتی متوجه شوند والدی شخص بازداشت می شوند. البته در نظر داشته باشید که استثناء این قانون در مواردی است که شخص توانسته باشد رای دادگاه را اخذ کند که خواهد توانست بر اساس رای دادگاه ازدواج کند.

در نظر داشته باشید که ترکیه قوانین بسیار سفت و سختی را برای ازدواج کودکان در نظر گرفته است و در این کشور ازدواج زیر 18 سال جرم محسوب می شود و سیستم قضایی ترکیه به شدت با آن برخورد می کند. از سمت دیگر محدودیت های زیر نیز در ترکیه برای افرادی که درصدد ازدواج هستند وجود دارد:

 • در ترکیه افرادی مجاز به ازدواج هستند که ظرفیت و توانایی های ذهنی لازم در خصوص ازدواج را دارا می باشند.
 • ازدواج با محارم و بستگان نزدیک در ترکیه ممنوع می باشد. علاوه بر محارم ( دایی، عمو، عمه، خاله و فرزندان آنها) نیز نمی توانند با هم ازدواج کنند.
 • ازدواج فرزند خواندگان با والدین و یا ازدواج والدین با فرزندان همسران قبل
 • در صورتی که فرد قبلا ازدواج کرده باشد حتما باید ازدواج قبلی به اتمام رسیده باشد و طلاق صادر شده باشد.
 • چند همسری در ترکیه نه تنها برای شهروندان این کشور بلکه برای اتباع خارجی و همچنین پناهندگانی که در این کشور نیز زندگی می کنند ممنوع می باشد و جرم محسوب می گردد.
 • برای بانوان در نظر گرفتن محدودیت 300 روزه بعد از طلاق برای ازدواج مجدد در ترکیه وجود دارد مگر این که گزارش پزشکی مبنی بر عدم بارداری ارایه شود که در این صورت خانم ها از این 300 روز معاف خواهند بود.

محدودیت های ازدواج بین المللی در ترکیه

 

ازدواج دو تبعه خارجی با تابعیت های متفاوت

در ترکیه هیچ نوع ممنوعیتی برای ازدواج اتباع خارجی به شرط دارا بودن شرایط ازدواج وجود ندارد. و این افراد می توانند از سمت مراجع دارای صلاحیت به عقد هم دربیایند. البته باید به این نکته توجه کنید به دلیل این که افراد تبعه های کشورهای دیگر هستند می بایستی گواهی های مربوط را از کشور مبداء خود تهیه کنند به مانند گواهی تجرد.

یکی از مزیت های ازدواج در ترکیه این است که افراد علاوه بر دریافت سند ازدواج ترکیه ای می توانند سند ازدواج بین المللی نیز تهیه کنند; که در همه جای دنیا مورد قبول واقع می شود. در واقع شرایط ازدواج در ترکیه برای دو تابعیتی ها بسیار مناسب است.

ازدواج دو تبعه خارجی با تابعیت های همانند

دو تبعه خارجی با تابعیت یکسان و همانند می توانند در ترکیه ازدواج کنند. البته لازم است تا متقاضیان گواهی ازدواج را از کشور مبداء دریافت نمایند.

اما در برخی از موارد به دلیل محدودیت ها خود شخص قادر به تهیه این مدارک نمی باشدکه در این صورت مامورین مسئول ازدواج می توانند از طریق مدیریت کل امور جمعیت و شهروندی اقدام به اخذ آن نمایند. در هر حالت ثابت کردن وضعیت تاهل در زمان ازدواج الزامی می باشد یعنی فرد می بایستی در زمان ازدواج گواهی تجرد داشته باشد.

ازدواج دو تبعه خارجی با تابعیت های همانند

 

ازدواج با پناهنده در ترکیه

ازدواج با افراد پناهنده در ترکیه نیز امکان پذیر می باشد ولیکن کار کمی سخت تر می شود. سند وضعیت تاهل فرد پناهنده در ترکیه می بایستی از طریق ادارات جمعیتی دریافت شود. در صورتی که فرد در زمان ورود پرونده ای تشکیل نداده باشد این مورد از طریق مقامات امنیتی تامین می شود.

روال کار در این جا تمام نمی شود بلکه شخصی که متقاضی ازدواج در ترکیه می باشد و پناهنده است بعد از اخذ مدرک عدم ممانعت از ازدواج اول از همه می بایستی این مدرک را به تایید اداره حقوقی استان در فرمانداری رساند و 3 عدد کپی از آن را داشته باشد.

بعد از ترجمه گذرنامه توسط مترجم رسمی از طریق دفاتر رسمی و تایید آن می تواند برای ازدواج در ترکیه درخواست دهند. در نظر داشته باشید که در زمان مراجعه اصل گذرنامه را به همراه دو عدد کپی از آن به همراه داشته باشید. البته معاینات پزشکی سلامت برای هر دو زوج الزامی می باشد. ممکن است برای دریافت برگه تجرد مجبور شوید به سفارت ایران در ترکیه مراجعه کنید.

نکته: با تولد فرزند در ترکیه به والدین و خود فرزند اقامت داده نمی شود; فقط محل تولد فرزند کشور ترکیه خواهد بود.

نکاتی که لازم است برای ازدواج در استانبول بدانید

در صورتی که قصد ازدواج در ترکیه را دارید ارایه کردن مدارک زیر به شهرداری الزامی می باشد مثلا برای ازدواج در استانبول باید مدارک زیر را به شهرداری استانبول ارایه دهید:

 • پر کردن فرم درخواست ازدواج ( لازم است که هر دو شخص به صورت مجزا نسبت به پر کردن فرم های ازدواج در ترکیه اقدام نمایند).
 • ارایه گواهی تجرد که نشان می دهد شخص متاهل نیست.
 • برگه سلامت پزشکی که نشان می دهد فرد دچار بیماری که مانع از ازدواج شود نیست.
 • در صورتی که فرد پناهنده و یا بدون وطن باشد باید مدارکی که نشان دهنده حمایت بین المللی باشد را ارایه نماید.
 • چهار قطعه عکس رنگی تمام رخ
 • داشتن حداقل 18 سال تمام برای متقاضیان در ترکیه

نکته: در خصوص ازدواج در ترکیه و اقامت باید بگوییم که با ثبت ازدواج در ترکیه نمی توان اقدام به اخذ اقامت ترکیه کرد مگر یکی از زوجین دارای اقامت و یا شهروندی ترکیه باشد.

نکاتی که لازم است برای ازدواج در استانبول بدانید

 

مراحل ثبت ازدواج در ترکیه

1. مراجعه به کنسولگری کشور متقاضی

در صورتی که هر دو نفر از متقاضیان تابعیت ایرانی داشته باشند در ابتدا لازم است تا برای اخذ گواهی تجرد به کنسولگری ایران در ترکیه مراجعه نمایند و با واریز حدود 9 یورو در شماره حساب اعلامی سفارت ایران در بانک ایش ترکیه نسبت به درخواست دریافت آن اقدام نمایند. برای خانم های ایرانی بر اساس قوانین جمهوری اسلامی ایران برای ثبت ازدواج ایرانی باید اجازه نامه پدر به کنسولگری ارایه شود (در صورتی که والد شخص به رحمت خدا رفته باشد حداقل باید گواهی فوت به سفارت ایران در ترکیه ارایه شود.) اما توجه داشته باشید که برای ثبت ازدواج بین الملل نیازی به اجازه پدر وجود ندارد.

مدارک لازم جهت درخواست برگه تجرد

 • اصل شناسنامه
 • اصل گذرنامه
 • 4 قطعه عکس ( 2 قطعه عکس محجبه هم به همراه داشته باشید زیرا سفارت ایران عکس بی حجاب نمی پذیرد)
 • واریز هزینه درخواست گواهی تجرد

برگه تجرد برای ثبت ازدواج در ترکیه از کجاها تهیه می شوند؟

 • اداره کل امور هویتی ایرانیان در خارج از کشور
 • اداره ثبت احوال محل سکونت متقاضی
 • سفارت جمهوری اسلامی ایران در سایر کشورها

2. اخذ تاییدیه از وزارت امور خارجه ترکیه برای ثبت از دواج بین المللی

بعد از دریافت گواهی تجرد از کنسولگری ایران لازم است که آن را به تایید وزارت امور خارجه ترکیه برسانید. هزینه ای که باید برای این تایید در وزارت امور خارجه ترکیه پرداخت نمایید برای هر درخواست 1 لیر ترکیه می باشد.

3. انجام آزمایشات پزشکی سلامت

در ترکیه نیز مثل ایران شما ملزم به انجام آزمایشات ژنتیکی و پزشکی می باشید. برای انجام این آزمایشات بهتر است به بیمارستان های دولتی و یا مراکز درمانی خیریه مراجعه کنید زیرا که در مراکز خصوصی هزینه های شما بیشتر خواهد شد. در این مراکز آزمایش خون رایگان می باشد.

در صورتی که مراکز خصوصی شما را پذیرش نکرد به مراکز خیریه مراجعه کنید. البته در صورتی که شما توانسته باشید اقدام به اخذ اقامت کوتاه مدت ترکیه و یا اخذ اقامت بلند مدت ترکیه نمایید بیمارستان های دولتی موظف به پذیرش شما می باشند. جواب آزمایش خون یک روز بعد داده می شود و البته که شما می توانید جواب آزمایش کتبی را دریافت و به مراکز اعلامی جهت تایید ببرید.

آزمایش خون برای این اجباری است که مشخص شود شما دارای بیماری های ارثی و یا ژنتیکی که ممکن است با ازدواج با هم به مشکل برخورید، ندارید. و فرزندان حاصل از این ازدواج دچار بیماری های ژنتیکی نخواهند شد.

4. اخذ فرم های ازدواج از شهرداری و تایید در دفاتر رسمی

برای دریافت فرم های اولیه ازدواج لازم است تا به یکی از شعبات شهرداری در شهر محل اقامت خود مراجعه نمایید. البته برای دریافت این فرم ها از شما ترجمه پاسپورتتان به زبان ترکی خواسته می شود که شما می توانید آن را در دفتر نوتر و یا دفتر اسناد رسمی ترجمه کنید و ارایه دهید. فرم ویژه ازدواج باید در دفاتر رسمی و نوتر تایید شود.

5. تعیین وقت عقد رسمی

برای انجام عقد رسمی شما می توانید مرکز و سالن های مختلفی را انتخاب نمایید. قیمت این سالن ها می تواند متفاوت باشد.

شما می توانید در سالن های موجود در شهرداری عقد نمایید و یا در صورتی که در نظر داشته باشید که نسبت به عقد در سالن های خارج از شهرداری اقدام کنید می بایستی هزینه های مربوط به ایاب و ذهاب عاقد به محل را پرداخت نمایید. جدای از این شما باید هزینه خود را پرداخت کنید که برای کمک به درختکاری در ترکیه استفاده می شود.

6. ثبت ازدواج در سفارت ایران

برای ثبت عقد رسمی خود در ایران نیز شما باید مدارک و عقدنامه رسمی ترک خود را به سفارت ایران در ترکیه ببرید و البته برای عقد دینی در سفارت ایران نیز می توانید اقدام کنید.

نکته: در صورتی که یکی از زوجین یا هر دو به زبان ترکی مسلط نباشند حضور مترجم رسمی در زمان عقد الزامی می باشد.

ازدواج در ترکیه

 

مدارک لازم جهت ثبت ازدواج بین الملل در ترکیه

 • اصل پاسپورت
 • گواهی تجرد
 • 6 الی 8 قطعه عکس تمام رخ رنگی
 • اصل شناسنامه و یا برگه تولد
 • کارت ملی
 • گواهی سلامت
 • رضایت نامه پدر برای خانم های ایرانی که سابقه تاهل قبلی ندارند.
 • طلاق نامه برای افرادی که قبلا طلاق گرفته اند
 • دو نفر شاهد
 • مترجم رسمی
 • تاییده مدارک از کشور اشخاص و کشور ترکیه
 • ترجمه تمام مدارک به زبان ترکی

سند بین المللی ازدواج در ترکیه

در طی ده های گذشته به دلیل افزایش ازدواج بین ملیت های مختلف ضرورت سند بین المللی ازدواج مطرح شد. این ضرورت به منظور یکپارچه نمودن سندهای ازدواج صورت پذیرفت. البته در نظر داشته باشید که در سندهای ازدواج بین المللی حساسیتی برای مذهب و دین، نژاد و ملیت افراد در نظر گرفته نمی شود.

به همین دلیل این سند دارای اعتبار جهانی می باشد و در بیشتر کشورهای جهان به عنوان سند رسمی پذیرفته می شود. در این میان تنها ترکیه و تونس هستند که ازدواج بین المللی را پذیرفته اند و در صورتی که در این دو کشور ازدواجی انجام شود دیگر نیازی به ترجمه وجود ندارد. زیرا در سند ازدواج علاوه بر ترکی به چند زبان دنیا نیز این سند قابل ارایه می باشد.

ثبت ازدواج بین المللی در ترکیه برای اتباع ایرانی

اتباع ایرانی که در ترکیه اقدام به ازدواج می کنند و سند بین المللی ازدواج دریافت کرده اند می توانند بعد از دریافت سند ازدواج خود به سفارت ایران در ترکیه مراجعه نمایند و از قسمت رایزنی فرهنگی کنسولگری ایران در ترکیه نسبت به ثبت نام زوجین در شناسنامه ها اقدام نمایند. در بخش فرهنگی سفارت ایران عقد شرعی نیز انجام می شود.

سند بین المللی ازدواج در ترکیه

 

ازدواج بین المللی در کدام کشورها انجام می شود؟

 • تمام کشورهای اتحادیه اروپا
 • آمریکا
 • استرالیا
 • ترکیه
 • تونس

طلاق گرفتن در ترکیه

در صورتی که شخص حتی در خارج از ترکیه نیز ازدواج کرده باشد می تواند نسبت به طلاق گرفتن در ترکیه اقدام کند حتی اگر در ترکیه پناهنده و یا بی تابعیت باشد. این کار نه تنها غیر قانونی نیست بلکه تابع قانون مدنی ترکیه نیز می باشد.

البته در نظر داشته باشید که درست است شرایط طلاق گرفتن در ترکیه به نسبت ایران برای خانم ها بسیار راحت تر می باشد ولی در صورتی که شخص بخواهد طلاق خود را در سفارت ایران نیز ثبت کند و اصطلاحا طلاق ایرانی بگیرد بر اساس قوانین ایران طلاق وی ثبت خواهد شد.

مثلا در ترکیه چیزی به عنوان مهریه نداریم این در حالی است که بر اساس قوانین جمهوری اسلامی مهریه باید در ازدواج باشد. برای طلاق غیابی نیز در ترکیه نیز می توانید از وکیل طلاق کمک بگیرید.

در ابتدا لازم است تا درخواست طلاق خود را به دادگاه خانواده ارایه کنید و همچنین می توانید در کنار درخواست طلاق درخواست حضانت کودکان را نیز به دادگاه ارایه کنید. پناهندگان می توانند از دفاتر حقوقی کانون وکلا در ترکیه کمک بگیرند. در صورتی که شخص توان پرداخت هزینه وکیل را نداشته باشد به صورت رایگاه به وی وکیل معرفی می شود.

برگزاری مراسم عروسی در ترکیه

ترکیه را می توان از جمله کشورهایی دانست که همواره توجه بسیاری از زوجین ایرانی که قصد دارند مراسم عروسی خود را در خارج از ایران و در یک محیط بسیار جذاب و زیبا برگزار کنند به خود جلب کرده است. طبیعت زیبا و دلنشین کشور ترکیه، نزدیکی این کشور به ایران، تالارها و کشتی های بسیار مجلل و … می تواند از علت های توجه ایرانیان باشد.

البته توجه داشته باشید که یکی از مهم ترین دلایل استقبال از برگزاری مراسم عروسی در ترکیه نیاز نداشتن به اخذ ویزا از این کشور برای ایرانیان می باشد. همچنین در نظر داشته باشید که ترکیه در سال 2010 به عنون پایتخت فرهنگی اروپا انتخاب شد.

هزینه برگزاری مراسم عروسی در ترکیه

به دلیل شرایط فرهنگی ایران بسیاری از زوجین با وجود هزینه های گزاف مراسم عروسی مجبور می شوند به مراسمی در حد متوسط رضایت دهند. این در حالی است که عروس و دامادها می توانند با صرف همان هزینه یک عروسی رویایی در در وسط اقیانوس و در کشتی های مجلل برگزار نمایند.

محل های برگزاری مراسم عروسی در ترکیه

جای جای ترکیه به دلیل داشتن طبیعت زیبا و بی نظیر می تواند مکان مناسبی برای انتخاب محل برگزاری مراسم عروسی در ترکیه باشد. در همه جای ترکیه شما می توانید هتل ها و عمارت های لوکس را برای برگزاري مراسم خود انتخاب نمایید.

ولیکن در این بین بسیاری از ایرانی ها ترجیح می دهند برای مراسم خود شهرهای استانبول و آنتالیا را انتخاب نمایند. در ترکیه شما می توانید عروسی خود را کنار ساحل برگزار کنید و یا وسط اقیانوس در کشتی و یا در عمارت های مجلل. حق انتخاب باشماست البته که قبل از هر اقدامی هزینه های آن را در نظر داشته باشید.

محل های برگزاری مراسم عروسی در ترکیه

 

پکیج موسسه الو اپلای برای برگزاري مراسم عروسی در ترکیه

 • انجام کلیه امور مربوط به ازدواج در ترکیه و اخذ سند ازدواج بین المللی
 • تهیه بلیط و رزرو هتل برای عروس و داماد و تمامی همراهان
 • کرایه و تزیین انواع اتومبیل های لوکس
 • کرایه و یا خرید لباس عقد و عروسی از بهترین برندها و مزون های ترکیه
 • عکس برداری و فیلم برداری توسط گروه تخصصی فیلم برداری و عکس برداری مراسم عروسی در ترکیه
 • ساخت کلیپ عروس و داماد
 • میکاپ و شینیون عروس به صورت حرفه ای توسط بهترین میکاپ کاران ترکیه
 • کرایه محل برگزاری عروسی (تالار، کشتی، باغ، عمارت و … )
 • انجام کلیه امور تشریفات محل برگزاری مراسم عروسی
 • تهیه انواع غذاهای ایرانی و فرنگی (منوهای مختلف با توجه با سلایق شما)

پیشنهاد ویژه موسسه الو اپلای

ثبت ازدواج بین المللی شما فقط در 6 روز کاری و فقط با یکبار مراجعه به استانبول

 

سوالات متداول ثبت ازدواج در ترکیه

مدارک لازم جهت ثبت ازدواج بین‌ المللی در ترکیه چیست؟

برگه تجرد + پاسپورت به همراه جواب آزمایشات پزشکی.

زمان ثبت ازدواج بین المللی چقدر طول میکشد؟

یک هفته

برای ثبت ازدواج بین المللی حضور هر دو طرف در ترکیه الزامی است؟

بله، حضور هر دو طرف در ترکیه در طول مدت ثبت ازدواج الزامی می‌باشد.

آیا برای ثبت ازدواج بین المللی اجازه پدر لازم است؟

خیر، برای ثبت ازدواج بین المللی اجازه پدر لازم نیست ولی برای دریافت برگه تجرد نیاز به اجازه پدر است.

امتیاز خود را ثبت کنید


چه قدر این پست برایتان مفید بود؟
4.5 از 5 با 80 رای

حسین روح نواز

1401-02-27 در 7:02 ب.ظ

با درود
میخواستم هزینه جشن ازدواج که فقط داماد و عروس هستن درکشتی با هزینه آرایش و فیلمبرداری و عکاسی و لباس عروس چقدر می شود؟ ممنون میشم جواب بدید؟

  شیوا داداش زاده

  1401-02-28 در 1:17 ب.ظ

  سلام
  برای گرفتن پکیج مراسم عروسی با شماره 02188884645 تماس بگیرید راهنماییتون کنند.

مهتاب

1401-02-13 در 9:55 ق.ظ

سلام. مدارک پزشکی رو از کدام درمانگاه در آنکارا باید گرفت؟ آیا نوبت برای آزمایش پزشکی لازم؟؟
و آیا روزهای تعطیل میشه به مراکز درمانی جهت آزمایش‌های پزشکی لازم برای ازدواج بین‌المللی مراجعه کرد؟
آیا درمانگاه خاصی باید رفت یا تمام مراکز درمانی آزمایشگاهی پزشکی برای ازدواج بین‌المللی رو انجام میدهند؟؟
ممنون

  شیوا داداش زاده

  1401-02-22 در 10:29 ق.ظ

  سلام
  روزهای تعطیل خیر
  درمانگاه نه بیمارستان های ذکر شده مورد تایید

مهتاب

1401-02-08 در 3:50 ب.ظ

یک سوال دیگر، مدارک پزشکی و آزمایش‌های پزشکی که برای عقد لازم هست رو از کجا باید گرفت؟ آیا آزمایش‌های رو رور یکشنبه ک تعطیل میشه انجام داد؟ تا دوشنبه با بقیه مدارک برای عقد شهرداری آنکارا ببریم و بعد از گرفتن سند ازدواج از شهرداری عقد در سفارت ایران هم انجام بدیم و ایا همون روز بعداز عقد ایرانی از سفارت ایران در آنکارا سند اردواج و اسم شناسنامه ها ثبت میشه؟

مهتاب

1401-02-08 در 2:16 ب.ظ

هتل ۳ ستاره نزدیک سفارت ایران در آنکارا و یا تور ارزان قیمت ، ب مدت ۵ شب. و مهمتر ار همچی شماره تماس آتلیه و سالن آرایش ایرانی در آنکارا میخواستم . لطفا

مهتاب

1401-02-03 در 12:16 ق.ظ

امکان داره هتل ۳ ستاره قیمت مناسب که خیلی نزدیک بع سفارت ایران هست معرفی کنید،؟

واگر اتلیه و سالن زیبایی ایرانی آنکارا می‌شناسید معرفی کنید ممنون میشم

  شیوا داداش زاده

  1401-02-07 در 11:05 ق.ظ

  سلام
  هتل در آنکارا یا استانبول؟

مستان

1401-02-02 در 5:30 ب.ظ

سلام . کسی که در خواست گواهی تجرد حضورا از سفارت ایران در آنکارا داده، و چون شناسنامه المثنی س .۲ ۳ هفته طول میکشه تا گواهی صادر بشه. و الان استامبول هست امکان داره گواهی تجرد و ترجمه
آن رو بجای سفارت آنکارا از سفارت ایران در استامبول تحویل بگیره؟؟

  شیوا داداش زاده

  1401-02-07 در 11:11 ق.ظ

  سلام
  خیر از هر جایی درخواست داده شده از همان جا می تونید بگیرید.

مهتاب

1401-02-02 در 7:48 ق.ظ

سلام. شهر داری انکارا شنبه و یکشنبه هم مراسم عقد را اجرا میکنید یا فقط روزهای غیرتعطیل؟ ایا باید از قبل نوبت عقد از شهرداری آنکارا گرفت یا رفتن حضوری زوج کافیه هست و با داشتن همه مدارک همان روز عقد میشوند؟سند ازدواج بین‌المللی همان روز به زوج تحویل داده میشود

شماره تماس از آتلیه و آرایشگر ایرانی آنکارا هست یا فقط استامبول؟

  شیوا داداش زاده

  1401-02-02 در 10:29 ق.ظ

  سلام
  خیر فقط در روزهای کاری انجام می شود البته موسسه الو اپلای برای خدمان ثبت ازدواج بین الملل در 6 روز کاری فقط در استانبول خدمات می دهد. از قبل نوبت باید گرفته بشود و در زمان عقد سند ازدواج بین الملل به شما داده می شود. با شماره های 02188884645 تماس بگیرید تا راهنماییتون کنند.

Nazanin

1401-01-16 در 3:56 ب.ظ

درود
بسیار جامع و کامل

سپاس

  شیوا داداش زاده

  1401-01-20 در 10:54 ق.ظ

  سلام
  ممنون از بازخورد شما

پانیذ راستین

1401-01-04 در 4:09 ق.ظ

با سلام و وقت بخیر
برای ازدواج بین المللی با یک مرد غیر ایرانی ( انگلیسی) در ترکیه ایشون هم باید برگه تجرد رو از انگلیس بگیرن یا از ترکیه؟
و اینکه برگه ایشون هم باید ترجمه بشه به زبان ترکی؟

و من که ایرانیم باید از ترکیه برگه تجرد بگیرم و همونجا ترجمه کنم؟
و سوال بعدی اینکه ، در ایران باید اجازه نامه پر رو بگیرم و ترجمه کنم آیا؟
متشکرم از پاسخگوییتون:)
و سایتی هست که بشه آدرس دفتر خانه های اصلیشونو پیدا کرد برای ازدواج؟

  شیوا داداش زاده

  1401-01-22 در 3:52 ب.ظ

  سلام
  وقتتون بخیر
  1. از انگلیس باید بگیرند.
  2.آپوستیل باید بشه
  3. بله از سفارت ایران در ترکیه به شرطی که المثنی نباشه
  4. برای ثبت ازدواج بین الملل موسسه ما نیازی به اجازه پدر نداره
  5. در دفترخونه انجام نمی شه در شهرداری انجام می شه

سپیده

1400-10-15 در 10:49 ب.ظ

با سلام و وقت به خیر
برای ازدواج بین المللی آیا میتونم گواهی تجرد رو از ثبت احوال ایران بگیرم؟و آیا میتونم این برگ تحرد و پاسپورتم‌رو در دارالترجمه ایران به ترکی ترجمه کنم؟آیا میتونم آزمایش خون رو در ایران انجام بدم و با خودم بیارم ترکیه؟
پارتنرم ۴۰ سال مقیم آلمان هستند آیا ایشون هم باید گواهی تجرد بگیرند؟

  شیوا داداش زاده

  1400-10-20 در 8:35 ب.ظ

  سلام
  خیر قطعا برگه تجرد از سفارت ایران در ترکیه باید گرفته شود ولی پاسپورتتون رو می تونید ایران ترجمه کنید به شرطی که با تایید سفارت ترکیه برسونید. و آزمایشات رو هم در ترکیه باید انجام بدید.
  بله گرفتن برگه تجرد برای هر دو نفر الزامی می باشد.

ستاره

1400-04-07 در 4:39 ب.ظ

سلام , من برگه تجرد از ایران گرفتم با ترجمه رسمی وزارت دادگستری و وزارت خارجه ، و شناسنامه و پاسپورت هم ترجمه کردم ,برای ثبت ازدواج بین الملل آیا نیازی هست داخل خود ترکیه برگه تجرد از کنسولگری بگیرم؟ برای ثبت ازدواج بین الملل

  شیوا داداش زاده

  1400-04-08 در 11:53 ق.ظ

  با سلام و درود
  برگه تجرد حتما باید از ترکیه گرفته شود. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان الواپلای تماس بگیرید.
  با سپاس

javid

1400-03-17 در 6:59 ق.ظ

سلام و عرض احترام
سوالی دارم در مورد ازدواج , من خودم اقامت سوئد را دارم و دارای کار دائم و همچنان دارای اقامت دائم سوئد , و از کشور افغانستان هستم و خانمم کیملیک و یا اقامت پناهندگی ترکیه رو دارد و شامل ثبت نام در سازمان ملل هستند به همراه فامیلشون.
ما ازدواج ای در ترکیه داشتیم در دادگاه ازدواج در انکارا در اواسط سال ۲۰۲۱
من کارهای مهاجرتی خانمم رو شروع کردم از سوئد و سوال بنده اینکه که برای مصاحبه کجا مراجعه کنن و کدام کشور وقت مصاحبه میدهد به خانمم.
بعضی ها میگویند ایران و یا هندوستان و پاکستان ولی مشکل اینجاست که خانمم از کشور ترکیه نمیتونن خارج بشنوند.چون با کیملیک و یا کارت های مهاجرت از ترکیه سفر نمیشه.
میخواستم مشورتی و نظر شما رو داشته باشم. با تشکر جاوید هاشمی

  شیوا داداش زاده

  1400-03-20 در 10:00 ق.ظ

  سلام
  متاسفانه در این زمینه اطلاعات ندارم.

mina navaab

1400-01-29 در 12:13 ق.ظ

سلام

همسرم از استرالیا میاد ترکیه و من هم از ایران میرم , برگه تجردمان رو از ترکیه باید بگیریم؟

  شیوا داداش زاده

  1400-02-05 در 3:23 ب.ظ

  سلام
  برگه تجرد همسرتون از استرالیا و شما از سفارت ایران در ترکیه باید بگیرید.

علی

1399-12-20 در 2:55 ب.ظ

با سلام
من اگر در ایران طلاق گرفته باشم و در شناسنامه ام ثبت شده باشه، حتما بایستی مجددا گواهی تجرد بگیرم؟
اینکه من با یک دختر ترکیه ای ازدواج می کنم، نیازی به ثبت ازدواج ایرانی هم وجود داره؟
ممنون می شم راهنمایی کنید.

  شیوا داداش زاده

  1399-12-21 در 5:15 ب.ظ

  سلام
  در پاسخ به سوال اول، بله برگه تجرد داشتن برای ثبت ازدواج در ترکیه الزامی می باشد حتی اگر طلاق نامه داشته باشید.
  در پاسخ به سوال دوم: خیر نیست ولی بدون ثبت ازدواج ایرانی بر اساس قوانین ایران ازدواج شما سندست نخواهد داشت.

محمد

1399-10-13 در 11:58 ب.ظ

سلام وقت بخیر
هزینه ثبت ازدواج بدون مراسم
چقدر میباشد؟

  شیوا داداش زاده

  1399-10-14 در 9:13 ب.ظ

  سلام
  وقتتون بخیر
  با شماره تماس 02188884645 تماس بگیرید تا راهنماییتون کنند.

محمد

1399-10-09 در 10:01 ب.ظ

سلام خسته نباشید
برای ازدواج در ترکیه شناسنامه باید جدید باشه یا همون قدیمی کفایت میکنه
ممنونم

  شیوا داداش زاده

  1399-10-10 در 1:11 ب.ظ

  سلام
  بله اگر کارت ملی داشته باشید مشکلی نداره

رهام

1399-06-05 در 6:51 ق.ظ

سلام برای ازدواج با دختر ایرانی تو ترکیه چی نیازه و چیکار باید کرد؟ آیا مانع اذن پدر سرجاشه یا به دلیل بین المللی بودن مشکلی نداره؟

  شیوا داداش زاده

  1399-06-05 در 3:17 ب.ظ

  سلام
  برای ثبت ازدواج بین الملل نیازی به اذن پدر وجود نداره ولی ممکنه برای درخواست برگه تجرد ممکنه در سفارت ایران لازم باشه.

الهه سقاء

1399-05-06 در 8:36 ق.ظ

سلام برای ازدواج با پسر ترکیه ای تو ایران چی نیازه وچبکارباید بکنم بدون اجازه پدرم نمیشه ازدواج کردهبچ راهی نیست وچه مدارکی نیازه ممنون میشم جواب بدین

  شیوا داداش زاده

  1399-05-13 در 5:43 ب.ظ

  سلام
  برای ثبت ازدواج بین الملل نیازی به اجازه پدر نیست ولی برای ثبت ازدواج ایرانی نیاز به اذن پدر می باشد مگر با اذن دادگاه.

  Mina

  1400-06-23 در 8:48 ق.ظ

  سلام من میخوام با یه اقایی که آمریکا زندگی میکنند و ارمنی هستند ازدواج کنم در ترکیه
  بعد از عقد بین المل ، امکان ازدواج و ثبت اسم ما در شناسنامه ایرانیمون هست در سفارت ایران یا خیر؟

   شیوا داداش زاده

   1400-06-23 در 11:32 ق.ظ

   سلام
   برای ثبت ازدواج ایرانی ایشون باید تغییر دین بدهند و مسلمان شوند.

Amin Msavi

1399-04-24 در 12:12 ق.ظ

چند مکان مناسب برای برگداری مراسم عروسی میتونید معرفی کنید

  شیوا داداش زاده

  1399-04-26 در 1:07 ب.ظ

  سلام
  بستگی به شهر مورد نظرتون داره ولی عموما ترجیح زوج ها کشتی کروز و در بوغاز هست.

navid bokharaii

1399-04-24 در 12:00 ق.ظ

خرج عروسی مجلل در ترکیه تقریبا چقدر میشه؟

  شیوا داداش زاده

  1399-04-24 در 12:10 ق.ظ

  سلام
  بستگی به تعداد مهمان ها و انتظاراتتون از عروسی داره. برای اطلاعات بیشتر با مشاوران ما با شماره تلفن 02188884645 تماس بگیرید.

تماس با ما
درخواست مشاوره رایگان

ما همراه شما خواهیم بود

برای دریافت مشاوره رایگان، این فرم را تکمیل کنید تا کارشناسان الو اپلای در سریعترین زمان، با شما تماس بگیرند

آدرس: تهران, میدان ونک, خیابان گاندی جنوبی, خیابان بیست و پنجم پلاک ۲۴ طبقه 2
آدرس و لوکیشن دفتر استانبول : DAP Vadi,Z ofis ,S Blok ,No 56 Kağıthane İstanbul
021-88850364 - 021-88884645 +98 912 407 1 406 - +90 552 641 22 34
۸ الی ۲۱
 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .