whatsapp
الو اپلای
مدارس خارجی در ترکیه

نویسنده :  شیوا داداش زاده

بروزرسانی شده در :  19 اسفند 1399

تعداد نظرات :  10

مدارس خارجی در ترکیه

مدارس خارجی در ترکیه در سال های اخیر توجه بسیاری از والدین که به دنبال تحصیل فرزندانشان در خارج از کشور هستند را به خود جلب کرده است. بالاخص که ترکیه می تواند مفصد بسیار خوبی برای ایرانیان چه برای کار و چه برای زندگی باشد. سرمایه گذاری در ترکیه برای بسیاری از افراد به معنی خرید ملک در ترکیه و یا اخذ شهروندی ترکیه نیست. بسیاری از افراد سرمایه گذاری را از جنبه انسانی آن در نظر می گیرند.

به هین دلیل ترجیح می دهند تا فرزندان خود را در مدارس آمریکایی و انگلیسی زبان ثبت نام کنند. در نظر داشته باشید در صورتی که قصد اقامت در ترکیه را دارید مدارس خارجی در ترکیه بالاخص کالج های شهر استانبول می تواند یکی از گزینه های شما برای سرمایه گداری در رشد و توسعه ی فردی فرزندانتان باشد. در این نوشتار به معرفی چند مورد از بهترین مدارس خارجی در شهر استانبول خواهیم پرداخت.

استانبول به دلایل متعدد از جمله موقعیت استثنایی خود کانون توجه سرمایه گذاران بسیاری است. مدارس آمریکایی، مدارس انگلیسی، مدارس فرانسوی، روسی، ایتالیایی، آلمانی، بلغاری و حتی مدارس ایرانی در ترکیه و…در این میان تعداد مدارس آمریکایی نسبت به بقیه مدارس خارجی بسیار بیشتر است.

هر چند مابقی شهرهای ترکیه نیز از کالج ها و مدارس خارجی فراوانی برخوردار هستند اما با این حال استانبول از نظر تعداد این مدارس نسبت به بقیه ی شهرهای ترکیه پیشتاز است.

مدرسه در استانبول

آمریکا با دارا بودن 465 مدرسه در استانبول در صدر جدول قرار دارد. این در حالی است که تعداد مدارس انگلیسی (بریتانیایی) 83، مدارس فرانسوی 72، مدارس روس 44  و مدارس آلمانی 7 عدد است. البته تعداد مدارس بلغاری تاسیس شده در استانبول نیز قابل توجه است. در مجموع 920 مدرسه خارجی در استانبول پذیرای دانش آموزان با استعداد از سراسر دنیاست.

تعداد

مدارس

465

آمریکایی

83

انگلیسی

72

فرانسوی

7

آلمانی

44

روسی

212

بلغاری

3

یونانی

3

ایرانی

920

تعداد کل

بهترین مدارس خارجی در ترکیه

در زیر سعی شده است به معرفی برخی از بهترین مدارس خارجی در ترکیه بپردازیم. البته در نظر داشته باشید که معرفی این مدارس بر اساس رتبه بندی خوب و یا خوب تر انجام نشده است بلکه فقط قصد معرفی این مدارس برای تصمیم هر چه شفاف تر در ارتباط با تحصیل در ترکیه می باشد.

1. مدرسه خصوصی رابرت (Robert College )

بهترین مدارس خارجی در ترکیه

یکی از بهترین مدارس خارجی در ترکیه مدرسه خصوصی رابرت در سال 1863 در استانبول تاسیس شد. این دبیرستات با سیستم آموزشی پویای خود تا به امروز یکی از موفق ترین مدارس خارجی ترکیه به شمار می رود. در عین حال، از نظر بسیاری این مدرسه، بهترین مدرسه خصوصی ترکیهشمرده می شود، کالج رابرت در مدت زمان کوتاهی پس از تاسیس، تبدیل به کانون توجه دانش آموزان و والدین شد. این مدرسه در سال تحصیلی 2019-2020 فقط در ترکیه، پذیرای 1042 دانش آموز از 57 استان متفاوت بود.

این مدرسه با امکانات و تسهیلات خاصی که برای دانش آموزان خود فراهم می آورد، می تواند احتمال پذیرش فرزندان شما را در بهترین دانشگاه های دنیا به میزان قابل توجهی بالا ببرد. سیستم مشاوره ی تحصیلی خارج از کشور این مدرسه، می تواند شرایط بسیار ویژه ای برای فرزندان شما رقم زند.این مدرسه با استفاده از مدرن ترین امکانات و تکنولوژی به روز دنیا، پذیرای دانش آموزان شماست.

دانش آموزان در کالج رابرت پس از اتمام دوره ی آموزش انگلیسی، نه تنها واحد های درسی را به زبان انگلیسی دریافت می کنند بلکه در عین حال می توانند با انتخاب یکی از زبان های دوم تعیین شده توسط مدرسه، واحد های درسی خود را به زبان آلمانی یا فرانسه نیز فراگیرند.

لازم به ذکر است، واحد های عمومی و مشترک این مدرسه نیز همانند دیگر مدارس خارجی موجود در ترکیه به زبان ترکی تدریس می شود. واحدهای عمومی و مشترک مدارس ترکیه، توسط وزارت آموزش ملی این کشور تعریف شده است.

واحدهای آموزشی و روش آموزشی در کالج رابرت، به نوعی تلفیق روش ها و واحد های موجود در ترکیه و ایالات متحده ی آمریکا است. دانش آموزان پس از گذراندن دوره ی اجباری یک ساله ی آموزش زبان و ادبیات انگلیسی، شروع به فراگیری مفردات درسی می کنند. در این دوره ی یکساله بخش عمده ای از زمان آموزش، مربوط به آموزش زبان انگلیسی است. در صورتی که در فکر مدارس آمریکایی در ترکیه هستید این مدرسه را فراموش نکنید.

2. مجموعه مدارس سِو (SEV)

یکی دیگر از بهترین مدارس خارجی ترکیه  مجموعه ی آمریکایی سو، از سال 1968 تاسیس شد. این مجموعه با شعار «سو یعنی دوست داشتن. دوست داشتن انسانیت و خدمت به آن» آغاز به کار کرد و در مدت کوتاهی به موفقیت های چشم گیری در عرصه ی آموزش دست پیدا کرد. این مجموعه در ابتدا توسط فارغ التحصیلان مدارس آمریکایی بورد (Amerikan Bord Okulları ) در شهر های ازمیر، تارسوس و اوسکودار تاسیس شد.

مدارس مجموعه سو در مقاطع متفاوت پیش دبستانی، دبستان، راهنمایی و دبیرستان  پذیرای دانش آموزان از سراسر جهان است. این کالج آمریکایی نیز با استفاده از به روزترین متدهای آموزشی و بهره مندی از معلم های آمریکایی در زمره ی مراکز آموزشی مدعی ترکیه است.

به غیر از زبان انگلیسی و ترکی که به ترتیب برای واحدهای درسی عمومی مورد استفاده قرار می گیرد دانش آموزان یکی از سه زبان فرانسوی، اسپانیایی و آلمانی را نیز به انتخاب خود به عنوان دومین زبان آموزشی مدرسه فراخواهند گرفت. دانش آموزان فارغ التخصیل از این مدارس به نسبت سایر رقبای خود بسیار راحت تر موفق به دریافت مدارک بین المللی زبان در هر یک از زبان های مذکور می شوند.

مجموعه مدارس سِو (SEV)

گروه مشاوره و روانکاوی این دانشگاه به صورت فعال، سعی بر ارتقای سطح عملکرد دانش آموزان دارد. این شاخصه در کنار بسیاری از امکانات آموزشی، تکنولوژیک و خدماتی دیگر این مدرسه را تبدیل به کانون توجه بسیاری از والدین ترک و خارجی کرده است.

مقطع دبیرستان این مجموعه، تحت عنوان دبیرستان ساج مشغول به فعالیت است. دبیرستان این مجموعه، دارای 100 معلم است. از این تعداد معلم، 19 نفر آمریکایی هستد. میانگین تجربه ی معلم های این دبیرستان 15 سال است.
در بین آمارهای قبولی دانشگاه های برتر در ترکیه، مجموعه سو از آمار قبولی بسیار بالایی برخوردار است. در عین حال درصد دانش آموزانی که پس از فارغ التحصیلی از این مدارس موفق به قبولی در دانشگاه های معتبر در خارج از ترکیه شده اند نیز قابل توجه است.

دانش آموزان فارغ التحصیل از این مدرسه با مهارت های جدیدی که فراگرفته اند، از شانس بیشتری برای موفقیت برخوردارند.

3. دبیرستان فرانسوی سنت ژوزف:

قابل ذکر است از مدارس خارجی ترکیه به زبان فرانسوی دبیرستان فرانسوی سنت ژوزف (Saint Joseph) نیز یکی دیگر از مدارس برجسته ی خارجی در ترکیه است. این مدرسه در سال 1857 میلادی در ترکیه شروع به فعالیت کرد. مجموعه مدارس سنت ژوزف در حال حاضر در با بیش از 1800 مدرسه در 84 کشور مشغول به پرورش دانش آموززان هستند. مدارس سنت ژوزف در کشورهای مختلف در مجموع 60000 معلم و 785.127 دانش آموز دارد.

افراد شناخته شده بسیاری در ترکیه فارغ التحصیل از این دبیرستان هستند. زبان تدریس در این دبیرستان به ترتیب فرانسوی و انگلیسی است. همانند دیگر مدارس خارجی ترکیه، واحد های درسی مشترک تعیین شده از طرف وزارت آموزش ملی ترکیه، به زبان ترکی تدریس می شود.

مدارس خارجی ترکیه به زبان فرانسوی

یکی از جاذبه های کم نظیر این دبیرستان در کنار آزمایشگاه ها و امکانات منحصر به فرد آموزشی، وجود انجمن فارغ التحصیلان این مدرسه است. این انجمن در حوزه های متفاوت علمی، فرهنگی، هنری و … فعالیت می کند و زمینه ای است برای تداوم توسعه شخصی فارغ التحصیلان این مدرسه. دبیرستان سنت جوزف ازمیر نیز از همانند شعبه ی این مدرسه در استانبول، مورد استقبال دانش اموزان خارجی و ترک قرار می گیرد.

هزینه ثبت نام مدارس خارجی در ترکیه

هزینه ثبت نام مدارس خارجی در ترکیه بسیار متفاوت می باشد. این که شما تصمیم داشته باشید که در کدام مدرسه در نظر دارید ثبت نام کنید. و این که از مدرسه چه امکاناتی را درخواست داشته باشید می تواند تا حدودی هزینه های را مشخص نماید. در این بخش می توانید میانگین هزینه ی ثبت نام در این مدارس را مشاهده کنید. لازم به ذکر است، هر یک از مدارس امکان پرداخت قسطی هزینه ثبت نام را برای والدین فراهم کرده است. اقساط بین 4 تا 10 ماه متغیر هستند. در عین حال دانش آموزان واجد شرایط با برخورداری از بورس های متفاوت ارائه شده از طرف این مدارس می توانند در این مدارس ثبت نام کنند.

میانگین مبلغ ثبت نام نام مدرسه
73.480 لیر ترک دبیرستان آمریکایی رابرت
100.000 لیر ترک مدارس سو _ دبیرستان
52.305 لیر ترک مدارس سو_پیش دبستانی
62.025 لیر ترک مدارس سو_دبستان
  65.117 لیر ترک دبیرستان فرانسوی سنت جوزف

در مطلبی جداگانه، به ریزجزئیات ثبت نام در مدارس و دانشگاه های خارجی در ترکیه خواهیم پرداخت و سعی خواهیم کرد تا آسان ترین شرایط ورود به بهترین مدارس و دانشگاه های انگلیسی زبان ترکیه را در اختیار شما همراهان همیشگی موسسه ی خدمات مهاجرتی الواپلای قرار خواهیم داد.

امتیاز خود را ثبت کنید


چه قدر این پست برایتان مفید بود؟
4.5 از 5 با 24 رای

 • امیر صالحی

  1402-03-07 در 10:05 ق.ظ

  با عرض سلام و ضمن تشکر از راهنمایی شما ، در مورد ارزان ترین مدرسه انگلیسی زبان که در منطقه عمرانیه یا مناطق مجاور آن باشد اطلاعی دارید؟

  • شیوا داداش زاده

   1402-03-09 در 11:11 ق.ظ

   سلام
   در منطقه آسیایی مدرسه اسکودار هست ولی مدارس بین المللی کلا ارزون نیستند.

 • سارا کلانتری

  1401-11-07 در 5:48 ب.ظ

  باسلام.پسرم ۱۴ ساله ومیخوام کلاس دهم مدرسه بین المللی انگلیسی زبان .آمریکایی تحصیل کنه.هزینه سالیانه چقدر میشه ودیگه اینکه آیا به سنواتش اضافه میشه یا همون ۳ سال رو باید بخونه

  • شیوا داداش زاده

   1401-11-16 در 11:00 ق.ظ

   سلام
   شرط اول این است که شما باید اقامت داشته باشید در مرحله دوم بستگی دارد که در آزمون ورودی پذیرفته شود یا نه؟

 • درخشان یگانه

  1401-10-05 در 10:08 ب.ظ

  درخصوص تحصیل در دبیرستان انگلیسی زبان سوال داشتم

  • شیوا داداش زاده

   1401-10-07 در 12:03 ق.ظ

   سلام
   بفرمایید

 • روژان خطیبی

  1401-04-20 در 10:56 ب.ظ

  دبیرستان دخترانه پایه نهم میخوام ثبت نام کنم استانبول
  و همزمان خوابگاه بگیرم
  کارت اقامت هم دارم

  • شیوا داداش زاده

   1401-04-21 در 2:00 ب.ظ

   سلام
   با شماره 02188884645 تماس بگیرید راهنماییتون کنند.

 • سمیه

  1400-05-09 در 3:55 ب.ظ

  این مدارس خارجی برای کسایی که قضد معاجرت به کشور دیگری دارند خوبه

  • شیوا داداش زاده

   1400-06-06 در 4:54 ب.ظ

   سلام
   بله به این دلیل که دیپلم اینترنشنال و آی بی می دن.

تماس با ما
درخواست مشاوره رایگان

ما همراه شما خواهیم بود

برای دریافت مشاوره رایگان، این فرم را تکمیل کنید تا کارشناسان الو اپلای در سریعترین زمان، با شما تماس بگیرند

آدرس: تهران, میدان ونک, خیابان گاندی جنوبی, خیابان بیست و پنجم پلاک ۲۴ طبقه 2
آدرس و لوکیشن دفتر استانبول : DAP Vadi,Z ofis ,S Blok ,No 56 Kağıthane İstanbul
021-88884645 | 021-88850364
۸ الی ۲۱
 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .