whatsapp
الو اپلای
ویزا کارت و مستر کارت

مستر کارت

معاملات بانکی و انجام نقل و انتقلات مالی به کمک خدمات بانکی این روزها بسیار بیش از پیش گسترش یافته اند. بانک‌ها امروزه در سراسر دنیا تحت نظر موسسات خصوصی و دولتی بسیاری تاسیس شده و به مشتریان خود خدمات ارائه می‌دهند. به منظور آسان سازی دریافت خدمات بانکی میان مشتریان بانک‌های مختلف، سیستم یکپارچه سازی خدمات بین بانکی طراحی شده است. در کشور ما به واسطه شبکه ای تحت عنوان شبکه شتاب این اتفاق رخ می‌دهد. در دنیا نیز چنین سیستمی به کمک کارت‌هایی مرسوم به ویزا کارت و مستر کارت چنین طرحی انجام شده است. در ادامه این متن قصد داریم شما را با تاریخچه و ویژگی‌های این دو کارت آشنا نماییم. (افتتاح حساب بانکی بین المللی)

 

توضیح سیستم معاملات بین بانکی

همان طور که گفتیم بانک‌های گوناگون با نام‌های مختلف فعالیت می‌کنند. هر بانک دارای نماد تجاری اختصاصی، دایره خدمات مشخص، نوع خدمات منحصر به فرد و  همچنین قوانین جزئی مختص به خود است. مشتریان می‌توانند با توجه به نیازها و انتظاراتی که از بانک خود دارند دست به انتخاب از میان سایر بانک‌ها بزنند. نکته ای که وجود دارد این است که بسیاری از اوقات افراد مجبور می‌شوند تا نقل و انتقالاتی را میان دو بانک مختلف انجام دهند و یا قصد دارند به کمک دستگاه‌های خودپرداز خدمات بانکی دریافت کنند. با توجه به تفاوتی که میان بانک‌ها وجود دارد انتظار می‌رود که شما در چنین موقعیت‌هایی حتماً صاحب حساب در چندین بانک باشید تا بتوانید از کارت‌های مختلف خود برای انجام خواسته خود استفاده نمایید.

 

 

چنین چیزی سخت و دشوار خواهد بود. اینکه شما بخواهید در تمامی بانک‌ها حساب تشکیل دهید باعث می‌شود تا اتلاف هزینه زیادی برای شما اتفاق بیوفتد و همچنین مدیریت سرمایه تان با سختی‌هایی همراه شود. از سوی دیگر به همراه داشتن چندین کارت بانکی با رمزهای مختلف می‌تواند امنیت آن ها را نیز کاهش دهد. با توجه به چنین دشواری‌هایی یک سیستم معاملات بین بانکی طراحی شده است. طبق این سیستم بانک‌هایی که عضو این طرح باشند می‌توانند امکان انجام مبادلات و نقل و انتقلات مالی را برای مشتریان خود بدون توجه به نام بانک، فراهم می‌کنند. کارت بانک‌های عضو شبکه شتاب توسط دستگاه‌های خودپرداز مختلف پذیرفته شده و امکان استفاده از خدمات آن ها وجود دارد.

این سیستم معاملات بین بانکی در ایران به اصطلاح به نام شبکه شتاب شناخته می‌شود که تقریباً تمامی بانک‌ها خصوصی و دولتی عضو آن هستند. با توجه به اینکه معاملات بین المللی و نقل و انتقلات بین المللی به مرور زمان افزایش یافته و از اهمیت بالایی برخوردار شده اند، یک سیستم معاملات بین بانکی در سطح بین المللی نیز طراحی شده است. به کمک این سیستم کشورهایی که عضو آن هستند برای مشتریان خود فرصت این را به وجود می‌آورند تا بدون نیاز به افتتاح حساب در کشورهای گوناگون از خدمات بانکی در آن ها بهره مند شوند. دو شرکت مستر کارت و ویزا کارت از شرکت‌هایی هستند که در راستای این طرح اقدام به صدور کارت‌هایی کردند که در تمامی کشورهای عضو شده، اعتبار دارند.

کشور ایران به واسطه تحریم‌های بانکی که برای آن اعمال شده است به عنوان عضوی از این سیستم بین المللی شناخته نمی‌شود. این بدین معنی است که مشتریان بانک‌های ایرانی نمی‌توانند به شکل مستقیم از خدمات این سیستم بین المللی و یا قابلیت‌های ویزا کارت و مستر کارت بهره مند شوند. روش‌هایی برای دستیابی به این امکانات وجود دارد که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

 

دنیای مستر کارت( Master Card)

مستر کارت Master Card یکی از شرکت‌های چند ملیتی است که شعبه اصلی آن در شهر نیویورک ایالات متحده آمریکا واقع شده است. این شرکت فعالیت رسمی خود را از سال 1979 میلادی با نام اولیه مستر شارژ آغاز نمود. در ابتدای کار این شرکت برای چندین بانک موجود در کالیفرنیا خدمات بین بانکی را انجام می‌داد. این شرکت فعالیت خود را با بانک‌های یونایتد کالیفرنیا، بانک ملی کروکر، بانک ولز فارگو و بانک کالیفرنیا آغاز نمود و سپس به مرور زمان توانست محدوده فعالیت‌های خود را با خرید شرکت پین پوینت در سال 2014 میلادی به استرالیا نیز گسترش دهد. این شرکت از سال 2006 میلادی با نام جدید مستر کارت و با ماهیت امروزه خود فعالیت خود را به روز رسانی نمود و کم کم با تسخیر بازار خاورمیانه در سال 2016 میلادی توانست به یک کارت بین المللی تبدیل شود.

مستر کارت

 

انواع سطوح مستر کارت‌ها

به منظور طبقه بندی خدمات مستر کارت‌ها و همچنین تفاوت قائل شدن میان مشتریان سه سطح متفاوت برای مستر کارت‌ها اعمال شده است. سطوح پایه، جهانی و ممتاز جهانی از سطوحی هستند که شما می‌توانید با توجه به شرایط خود، مستر کارتتان را بر طبق آن ها تهیه نمایید. سطح پایه به شما خدمات معمول را ارائه خواهد داد و شما می‌توانید به کمک آن از انواع نقل و انتقالات مالی، خدمات خودپرداز و دستگاه‌های کارت خوان بهره مند شوید. سطوح جهانی و ممتاز جهانی می‌توانند به شما خدمات پایه را با کیفیت بالاتری ارائه دهند. دو سطح جهانی و ممتاز جهانی مناسب بازرگانان و تجاری با تراکنش‌های مالی بالا طراحی شده است.

 

مزایا و زمینه‌های فعالیت مستر کارت

مستر کارت توسط بانک‌های طرف قرار داد بین المللی برای درخواست کنندگان صادر می شود. این کارت با توجه به کارمزدهای مربوط به تراکنش‌های بین المللی برای شرکت اصلی خود تامین درآمد خواهد کرد. از گستردگی کاربرد این کار و همچنین دامنه فعالیت های آن می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • مستر کارت‌ها تا به امروز در بیش از 210 کشور دنیا پذیرفته شده هستند. این نکته بدین معنی است که به کمک این کارت امکان برقراری معاملات بانکی در 210 کشور بدون نیاز به افتتاح حساب جداگانه وجود دارد.
  • مستر کارت‌ها با توجه به ساز وکار خود می‌توانند به طور کامل امنیت معاملات شما را تضمین کنند. به کمک این کارت‌ها شما می‌توانید بدون هیچ گونه نگرانی سرمایه خود را فراتر از مرزها جابه جا کنید. تمامی اطلاعات مربوط به تراکنش‌های شما با امنیت بالا و با امکان پیگیری ذخیره خواهند شد و تنها توسط شما قابل بررسی و دسترسی خواهند بود.
  • یکی از قابلیت‌های جالب توجه دیگر مستر کارت‌ها که توانسته است امنیت آن ها را وارد سطح جدیدی نماید، وجود پین کد اختصاصی است. تنها صاحب حساب است که نسبت به این پین کد اطلاع دارد. وجود این پین کد باعث می‌شود تا در صورتی که اتفاقاتی مانند گم شدن، سرقت و یا دزدی‌های اطلاعاتی برای کارت رخ می‌دهد، به هیچ عنوان امکان خالی کردن حساب وجود نداشته باشد.
  • ضمانت قیمت یکی دیگر از امتیازات قابل توجه مستر کارت است. بر اساس این ویژگی در صورتی که شما جنسی را خریداری کنید و سپس تا بازه 60 روز پس از خرید شما، آن محصول با کاهش قیمت همراه باشد؛ مابه التفاوت قیمت به حساب بانکی شما باز پس داده خواهد شد.

با توجه به این مزایا و کاربردهای گسترده مستر کارت‌ها می‌توان گفت محبوبیت آن ها چندان عجیب نیست و طبیعتاً افراد علاقه مند به داشتن چنین کارت بانکی خواهند بود.

 

چگونگی درخواست مستر کارت

با توجه به اینکه ایران با تحریم‌های بانکی مواجه است شما نمی‌توانید از طریق بانک‌های داخلی برای گرفتن مستر کارت‌ اقدام نمایید. از سوی دیگر باید این نکته را به خاطر داشته باشید که بسیاری از بانک‌ها در کشورهای دیگر اقدام به بستن حساب مشتریان ایرانی خود می‌کنند. با وجود این مسائل اما تهیه این نوع کارت‌ها غیر ممکن نیست. کشورهایی مانند ترکیه، پرتغال، بلژیک و… می‌توانند خدمات لازم برای افتتاح حساب بانکی و سپس درخواست کارت‌های مستر را به شما ارائه بدهند.

برای اینکه بتوانید کشورهای مناسب را پیدا کنید و از قوانین بانکی به روز و مدارک لازم برای افتتاح حساب آگاهی پیدا کنید می‌توانید از انواع مشاورهای حقوقی کمک بگیرید. دقت داشته باشید که قوانین و شرایط برای افتتاح حساب برای افراد خارجی مدام در حال تغییر هستند از این رو شما به اطلاعات به روز نیاز خواهید داشت.

نکته ای که لازم است به آن اشاره شود این است که مهم نیست شما کدام کشور و یا کدام بانک را برای افتتاح حساب و سپس اعلام درخواست مستر کارت انتخاب می‌کنید، به هر حال حضور شخص شما برای افتتاح حساب ضروری است. ولیکن در ترکیه و برخی از کشورها این امکان به وجود آمده است که بدون حضور شخص و از طریق وکالت نامه اقدام به افتتاح حساب شود.

 

نحوه صدور مستر کارت

پس از اینکه شما حساب بانکی خود را در یکی از شعب بانک‌های عضو سیستم معاملات بین بانکی بین المللی افتتاح نمودید، به شما فرم‌هایی برای ثبت درخواست مستر کارت و مشخص نمودن ویژگی‌ها و نوع آن ها ارائه داده می شود. با تکمیل فرم‌ها بدون اتلاف وقت کارت درخواستی شما با نام خودتان و اطلاعاتی مانند شماره حساب 16 رقمی، تاریخ انقضا و کد CVV2 صادر شده و در اختیار شما قرار می‌گیرد. ولی در صورتی که به صورت غیر حضوری اقدام به افتتاح حساب کرده باشید بین 15 تا 45 روز با توجه به کشور انتخابی خودتان زمان لازم است تا مدارک و کارت به دست شما برسد.

 

قیمت دریافت مستر کارت

به طور معمول بانک‌ها در قبال صدور مستر کارت هزینه ای از شما دریافت نخواهند کرد اما طی کردن مراحل برای تهیه این کارت‌ها برایتان هزینه بردار خواهد بود. شما نیاز دارید تا به کشور مدنظر سفر کنید و تا پایان مراحل افتتاح حساب که اغلب یک الی دو روز است در آن کشور اقامت نمایید. علاوه بر هزینه‌هایی که برای این مسائل ایجاد می‌شوند شما برای استخدام مترجم و آماده سازی مدارک خود و همچنین تهیه سیم کارت کشور مذکور نیز بایستی هزینه‌هایی را تقبل کنید. به همین دلیل در صورتی که شرایط رفتن به کشور مورد نظر را نداشته باشید می توانند از افتتاح حساب غیر حضوری برای دریافت کارتهای خود استفاده کنید.

مستر کارت به شکل رایگان صادر می‌شود. شما تنها بایستی برای تهیه کارت‌ها پیش پرداخت هزینه کنید که این هزینه همان موجودی کارت شما را تشکیل می‌دهد. به یاد داشته باشید که تبلیغات مبنی بر خرید مستر مربوط به همین انواع کارت‌های پیش پرداخت می‌شوند و به هیچ عنوان به افتتاح حساب ربطی ندارند.

 

جمع بندی

انجام معاملات بانکی و تراکنش‌های بین بانکی یکی از نیازهای بسیار مهم است که می‌تواند سرعت انتقال پول و همچنین امنیت را افزایش بدهد و زندگی آسان تری را با خود به همراه داشته باشد. با توجه به اهمیت و افزایش معاملات بین المللی سیستمی تحت عنوان معاملات بین بانکی در سطح جهانی طراحی شده است که به واسطه آن می‌توان تراکنش‌های بانکی را بدون مرز انجام داد. ویزا کارت‌ها و مستر کارت‌ها از ابزارهایی هستند که به شما امکان استفاده از خدمات بانک‌ها را بدون مرز خواهند داد. شما می‌توانید این کارت‌ها را در انواع مختلف و قابلیت‌های گوناگون تهیه کنید. اگر چه ایران به واسطه تحریم‌ها خدمات این دست از کارت‌ها را ارائه نمی‌دهد اما شما می‌توانید با روش‌های مختلف به این خدمات دست یابید.

 

خدمات موسسه الو اپلای برای اخذ مسترکارت

الو اپلای می تواند در کمتر از یک روز به صورت حضوری و در طی 10 روز به صورت غیر حضوری برای شما اقدام به افتتاح حساب ارزی و پس از آن اخذ مستر کارت نماید. برای این منظور در ابتدا با کارشناسان الو اپلای تماس بگیرید و از نحوه دریافت مستر کارت خود اطلاع کسب کنید. خدمات دریافت مستر کارت نه تنها در ترکیه بلکه در بلژیک و پرتقال با سوئیفت دو طرفه هم برای متقاضیان قابل انجام می باشد.

 

مراحل افتتاح حساب مدت زمان: 1 روز

1

قدم اول

تماس با موسسه الو اپلای

2

قدم دوم

هماهنگی برای افتتاح حساب

3

قدم سوم

مراجعه به شهر استانبول

4

قدم چهارم

اخذ کد ورگی توسط موسسه

5

قدم پنجم

اخذ سیم کارت ترکیه

6

قدم ششم

مراجعه به بانک زراعت ترکیه (شعبات اصلی ارزی)

7

قدم هفتم

افتتاح حساب ارزی لیر ، دلار و یورو

8

قدم هشتم

فعال کردن همراه بانک و اینترنت بانک

9

قدم نهم

تحویل 3 دفترچه حساب لیر ، دلار و یورو + کارت مستر و ویزا به نام شخص

10

قدم دهم

اتمام کار

مراحل افتتاح حساب مدت زمان: 10 روز

1

قدم اول

تماس با موسسه الو اپلای

2

قدم دوم

دادن وکالت برای افتتاح حساب به نام شخص

3

قدم سوم

امور مربوط به ترجمه و تاییدات مدارک

4

قدم چهارم

ارسال به دفتر استانبول

5

قدم پنجم

اخذ کد ورگی به نام شخص

6

قدم ششم

اخذ سیم کارت ترکیه

7

قدم هفتم

تایید بانک

8

قدم هشتم

افتتاح حساب ارزی لیر ، دلار و یورو

9

قدم نهم

ارسال مدارک به صورت پلمپ شده به دفتر تهران

10

قدم دهم

فعال کردن همراه بانک و اینترنت بانک

11

قدم یازدهم

اتمام کار

مستر کارت

وضعیت موجودی

موجود

زمان تحویل

1 و 10 روز کاری

ویژگی های حساب مستر کارت

پشتیبای الو اپلای

هزینه مناسب صدور

قابلیت شارژ

اعتبار 8 ساله

مشخصات حساب مستر کارت

امکان دریافت مستر کارت به نام خود شخص

حساب بانکی مادام العمر

سه حساب ارزی دلار، یورو و لیر همزمان

دارای IBAN

دارای کد سوئیفت

دارای همراه بانک و اینترنت بانک

امکان افتتاح حساب غیرحضوری

امکان استفاده از کلیه حوزه ی مستر کارت

امکان دریافت پول نقد از دستگاه های خودپرداز

امکان استفاده از دستگاه های POS در حوزه مسترکارت

امکان دریافت درآمدهای ارزی

اتصال به کیف پول الکترونیک

امکان دریافت تمکن مالی برای سفارت ها

افتتاح حساب های مشابه

تماس با ما
درخواست مشاوره رایگان

ما همراه شما خواهیم بود

برای دریافت مشاوره رایگان، این فرم را تکمیل کنید تا کارشناسان الو اپلای در سریعترین زمان، با شما تماس بگیرند

آدرس: تهران, میدان ونک, خیابان گاندی جنوبی, خیابان بیست و پنجم پلاک ۲۴ طبقه 2
آدرس و لوکیشن دفتر استانبول : DAP Vadi,Z ofis ,S Blok ,No 56 Kağıthane İstanbul
021-88884645 | 021-88850364
۸ الی ۲۱
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .