whatsapp
الو اپلای
ویزا کارت

ویزا کارت (Visa Card)

لزوم استفاده از کارت های بانکی بین الملل در سال های اخیر رو به افزایش بوده است. در حال حاضر کمتر کسی را پیدا می کنید که حاضر باشد با خود پول نقد جابه جا کند. به خصوص لزوم این امر زمانی بیشتر احساس می شود که شما قصد داشته باشید به کشورهای خارجی سفر کنید و یا برای خرید غیر از کشور خودتان اقدام کنید. حتی ممکن است این کارت ها را برای واریز حقوق خود لازم داشته باشید. (افتتاح حساب بانکی بین المللی)

شما به عنوان یک شهروند جهانی از کارت های مختلفی برای مبادلات مالی خودتان می توانید استفاده کنید که یکی از معروفترین و پرکاربردترین آنها ویزا کارت می باشد. که در واقع یک شرکت آمریکایی چند ملیتی است که در سراسر جهان امور مربوط به مبادلات مالی را انجام می دهد. این شرکت در بیش از 140 کشور خدما مربوط به خود را گسترش داده است و در کنار  مستر کارت اصلی ترین و پرکاربردترین کارت های مورد استفاده قرار داده شده در جهان هستند.

 

ویزا کارت چیست؟

ویزا کارت

ویزا کارت یک مدل از کارت های  پرداخت است که از شبکه ویزا استفاده می کند و برند ویزا را به یدک می کشد. این شرکت زمانی که آغاز به کار کرد فقط کارت های اعتباری یا همان Credit Card را به مشتریان خود ارایه می کرد اما کم کم شروع به گسترش خدمات خود نمود یعنی علاوه بر کردیت کارت، Debit Card  و Pre-Paid  را نیز به جمع خدمات خود اضافه کرد تا بتواند به مشتریان سرویس های کامل تری را ارایه کند.در ارتباط با این کارت ها باید بگوییم که گر چه ویزا کارت ها دارای نماد ویزا هستند، اما توسط خود شرکت صادر نمی شوند. در عوض، آنها توسط مؤسسات مالی که به عنوان موسسه همکار کار می کنند صادر می شوند

ویزا کارت ها،  کارت های پرداختی هستند که از شبکه ویزا استفاده می کنندو  دارای شماره حساب 16 رقمی، ریزتراشه و نوار مغناطیسی هستند. انواع ویزا کارت شامل کارت های اعتباری، کارت های نقدی، کارت های پیش پرداخت و کارت های هدیه می باشد.

 

آشنایی با ویزا کارت

ویزا کارت را می توان یکی از قدرتمندترین شبکه های پردازش مالی دنیا دانست که کارت های صادر شده آن  توسط افراد مختلف در بیش از 200 کشور و منطقه در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد. دیگر شرکت‌های صادرکننده کارت های مالی که هم ردیف ویزا کارت با ارایه خدمات می پردازند عبارتند از:  Mastercard، American Express، و Discover.

همان طور که ذکر شد ویزاکارت توسط یک شرکت صادر نمی شود بلکه شما می توانید از موسسات مالی مختلفی خدمات مربوط به این کارت را انتخاب کنید. هر صادرکننده شرایط و ضوابط خود را برای ویزا کارت‌هایی که ارائه می‌کند تعیین می‌کند و در مورد مشتریانی که این کارت را می دهد به صورت مستقل تصمیم گیرنده می باشد. کارت های ویزا از طریق طیف وسیعی از مشارکت های مؤسسات مالی در دسترس مشتریان فردی و تجاری قرار می گیرند.  قراردادهای خدمات شامل کارمزد تراکنش های بانکی و هزینه های شبکه ویزا می باشد. ویزا همچنین از طریق انواع قراردادهای خدماتی به تاجرانی خدمات ارایه می دهد. افرادی که از خدمات ویزه ویزاکارت استفاده می کنند عموما هزینه های مربوط به تراکنش ها را هم به صورت ویژه باید به این شبکه مالی پرداخت نمایند.

هر کارت ویزا برای انجام تراکنش ها به شبکه پردازش پرداخت ویزا متکی است. مشارکت با Visa به عنوان یک شبکه پردازش پرداخت اولیه، به شما امکان می دهد پرداخت ها به صورت الکترونیکی انجام شود و به حساب دارنده کارت بدهکار یا بستانکار شود. خرید با تاجرانی انجام می شود که کارت ویزا را می پذیرند. تمامی کارت‌های ویزا دارای یک عدد 16 رقمی منحصربه‌فرد هستند که در جلوی آن چاپ یا حک شده است، همراه با یک ریزتراشه که از دارنده کارت در برابر کلاهبرداری کارت محافظت می‌کند. یک نوار مغناطیسی در پشت به همراه یک پانل برای امضای دارنده کارت وجود دارد.

نکته مهم: اگرچه کارت های ویزا با نام ویزا مارک شده اند، اما ویزا کارت ها توسط موسسات مالی صادر می شوند، نه توسط ویزا.

 

انواع ویزا کارت 

همانطور که در بالا ذکر شد، انواع مختلفی از کارت های پرداخت وجود دارد که با نام ویزا مارک شده و از شبکه پردازش پرداخت ویزا استفاده می کنند: کارت های اعتباری ویزا، کارت های نقدی ویزا، و کارت های پیش پرداخت و کارت هدیه. کارت های اعتباری ویزا مؤسسات مالی برای مصرف‌کنندگانی که بر اساس گزارش اعتباری آن‌ها اعتبار دارند، کارت اعتباری ویزا صادر می‌کنند. کارت‌های اعتباری ویزا راحتی و امنیت را برای دارندگان کارت فراهم می‌کنند و می‌توانند در تجارت و دستگاه‌های باجه خودکار (ATM) در سراسر جهان استفاده شوند. ویزا کارت‌ها ممکن است دارای مزایای متعددی باشند، مانند 0٪ نرخ درصد اولیه سالانه (APRs)، پاداش بازگشت نقدی، و مزایای ویژه هنگام خرید از یک خرده‌فروش خاص. کارت‌های ویزا سنتی خدمات اولیه و مزایای کمتری را برای دارندگان کارت ارائه می‌دهند. شماره حساب و نام دارنده کارت در جلوی ویزا کارت نقش بسته یا چاپ شده است. همچنین این کارت دارای کد سه رقمی ویژه در پشت است. این کد امنیت بیشتری را برای دارنده کارت فراهم می کند.

 

کارت های نقدی ویزا 

کارت‌های نقدی ویزا به مصرف‌کنندگان امکان دسترسی به حساب‌های بانکی روزمره خود از جمله حساب‌های چک و پس‌انداز را می‌دهند. مانند کارت اعتباری، می توان از آنها برای خرید در خرده فروشان یا انجام تراکنش های معمول بانکی در شعبه یا از طریق دستگاه خودپرداز استفاده کرد. برای انجام تراکنش، دارندگان کارت باید از شماره شناسایی شخصی (PIN) استفاده کنند

کارت‌های نقدی ویزا همچنین با نام دارنده کارت و شماره حساب 16 رقمی حک شده یا چاپ شده، به اضافه تاریخ انقضا در جلو و یک شماره CW در پشت می باشد. با این حال، شماره 16 رقمی با شماره حساب سپرده مرتبط یکسان نیست.

ویزا کارت های پیش پرداخت و گیفت ویزا طیف وسیعی از کارت های پیش پرداخت و هدیه مختلف را ارائه می دهد. هر دوی این کارت‌ها را می‌توان از موسسات مالی مختلف وی یا بانک ها خریداری کرد که یک شماره حساب 16 رقمی در جلوی آن چاپ شده است. کارت های پیش پرداخت با حساب سپرده یا کارت اعتباری مرتبط نیستند. این کارت ها با مقدار مشخصی پول شارژ می شوند که به عنوان محدودیت اعتبار عمل می کند. این بدان معناست که دارنده کارت نمی‌تواند بیش از مقدار بارگذاری شده روی کارت خرج کند. همچنین این کارت‌ها را می‌توان در هر جایی که ویزا پذیرفته است استفاده کرد و در برخی موارد می‌توان آن را برای استفاده‌های بعدی شارژ کرد. کارت های هدیه با مقدار مشخصی مانند کارت های پیش پرداخت از قبل شارژ می شوند. می توان از آنها در هر جایی که ویزا پذیرفته شده است استفاده کرد. برخی از کارت های هدیه برای استفاده در یک خرده فروش خاص در نظر گرفته شده است. کارت‌های هدیه معمولاً پس از خالی شدن دوباره قابل شارژ نیستند. آنها با یک شماره پین ویژه در پشت ارائه می شوند.

 

خدمات الواپلای برای دریافت ویزاکارت

الواپلای می تواند برای شما درخواست ویزاکارت از نوع دبیت و یا کردیت نماید. این خدمات هم به صورت حضوری و هم به صورت غیرحضوری در ترکیه قابل انجام است که به صورت حضوری یک روز و به صورت غیرحضوری 15 روز زمان می برد کارت و اطلاعات حسابتان به دست شما برسد. همچنین خدمات مربوط به ویزا کارت در کشورهای بلژیک و پرتقال نیز با سوئیفت دو طرفه و به نام شخص توسط الواپلای انجام می گیرد.

 

مراحل افتتاح حساب مدت زمان: 1 روز

1

قدم اول

تماس با موسسه الو اپلای

2

قدم دوم

هماهنگی برای افتتاح حساب

3

قدم سوم

مراجعه به شهر استانبول

4

قدم چهارم

اخذ کد ورگی توسط موسسه

5

قدم پنجم

اخذ سیم کارت ترکیه

6

قدم ششم

مراجعه به بانک زراعت ترکیه (شعبات اصلی ارزی)

7

قدم هفتم

افتتاح حساب ارزی لیر ، دلار و یورو

8

قدم هشتم

فعال کردن همراه بانک و اینترنت بانک

9

قدم نهم

تحویل 3 دفترچه حساب لیر ، دلار و یورو + کارت مستر و ویزا به نام شخص

10

قدم دهم

اتمام کار

مراحل افتتاح حساب مدت زمان: 10 روز

1

قدم اول

تماس با موسسه الو اپلای

2

قدم دوم

دادن وکالت برای افتتاح حساب به نام شخص

3

قدم سوم

امور مربوط به ترجمه و تاییدات مدارک

4

قدم چهارم

ارسال به دفتر استانبول

5

قدم پنجم

اخذ کد ورگی به نام شخص

6

قدم ششم

اخذ سیم کارت ترکیه

7

قدم هفتم

تایید بانک

8

قدم هشتم

افتتاح حساب ارزی لیر ، دلار و یورو

9

قدم نهم

ارسال مدارک به صورت پلمپ شده به دفتر تهران

10

قدم دهم

فعال کردن همراه بانک و اینترنت بانک

11

قدم یازدهم

اتمام کار

ویزا کارت (Visa Card)

وضعیت موجودی

موجود

زمان تحویل

1 و 10 روز کاری

ویژگی های حساب ویزا کارت

پشتیبای الو اپلای

هزینه مناسب صدور

قابلیت شارژ

اعتبار 8 ساله

مشخصات حساب ویزا کارت

امکان دریافت مستر کارت به نام خود شخص

حساب بانکی مادام العمر

سه حساب ارزی دلار، یورو و لیر همزمان

دارای IBAN

دارای کد سوئیفت

دارای همراه بانک و اینترنت بانک

امکان افتتاح حساب غیرحضوری

امکان استفاده از کلیه حوزه ی مستر کارت

امکان دریافت پول نقد از دستگاه های خودپرداز

امکان استفاده از دستگاه های POS در حوزه مسترکارت

امکان دریافت درآمدهای ارزی

اتصال به کیف پول الکترونیک

امکان دریافت تمکن مالی برای سفارت ها

افتتاح حساب های مشابه

تماس با ما
درخواست مشاوره رایگان

ما همراه شما خواهیم بود

برای دریافت مشاوره رایگان، این فرم را تکمیل کنید تا کارشناسان الو اپلای در سریعترین زمان، با شما تماس بگیرند

آدرس: تهران, میدان ونک, خیابان گاندی جنوبی, خیابان بیست و پنجم پلاک ۲۴ طبقه 2
آدرس و لوکیشن دفتر استانبول : DAP Vadi,Z ofis ,S Blok ,No 56 Kağıthane İstanbul
021-88884645 | 021-88850364
۸ الی ۲۱
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .