whatsapp

اقامت ترکیه برای ایرانیان در سال 2022 (3 روش بدون ریسک)

خالقی 64 نظر

گرفتن اقامت ترکیه در سال های اخیر توجه بسیاری از ایرانیان را به خود جلب کرده است. متاسفانه تلاطم های سیاسی و اقتصادی سبب شده است که مهاجرت به ترکیه از سمت تمام اقشار در جامعه افزایش چشمگیری پیدا کند.

اگر در سال های قبل تنها متخصصان و افراد تحصیل کرده عزم سفر می کردند اینک از هر شغل و جایگاهی می توانیم شاهد افرادی باشیم که تصمیم قاطع برای مهاجرت گرفته اند. در این میان بسیاری توانایی مالی و شرایط مهاجرت اروپا را ندارند و به دنبال کشورهای نزدیک تر و ارزان تر هستند.

سال های گذشته بسیاری گرجستان را انتخاب کرده بودند که عموما به دلایل تحریم های آمریکا و مشکلات به وجود آمده مجبور به ترک این کشور شدند این در حالی است که تقاضا برای اقامت در ترکیه افزایش یافته است. استقبال از اقامت ترکیه به دلایل شرایط به نسبت راحت این کشور نیز می باشد.

سیاستمداران ترکیه شرایط مناسبی را برای اتباع کشورهای خارجی که قصد اخذ شهروندی ترکیه،  اقامت ترکیه را دارند فراهم نموده اند. اقامت در ترکیه انواع بسیاری دارد که بر طبق ماده 46 شماره 6458 قانون اتباع خارجی ترکیه و حمایت بین المللی به تصویب رسیده است و مفاد آن کاملا مشخص شده است.

بهترین روش های گرفتن اقامت ترکیه برای ایرانیان در سال 2021

 1. اگر به فکر گرفتن اقامت کشور ترکیه هستید بدانید که اولین و مهمترین ویژگی آن همسایه بودنش با ایران است. هر زمان که دلمان برای عزیزانمان تنگ شد با یک بلیط ارزان و در زمان کوتاه کنار خانواده و دوستانمان هستیم.
 2. اگر بخواهیم از طریق اخذ اقامت توریستی اقدام کنیم آسان ترین و همچنین کم هزینه ترین راه می باشد که به آن گاهی اقامت فوری ترکیه نیز گفته می شود. در این روش با اجاره خانه هم برای خودتان و هم برای خانوادتان می توانید به مدت یکسال اقامت بگیرید. برای گرفتن اقامت ترکیه با الو اپلای با ما در تماس باشید.

در این یاد داشت میخوانید:

روش های گرفتن اقامت ترکیه

شرایط اخذ اقامت ترکیه در سال 2022

گرفتن اقامت ترکیه روش های بسیار متفاوتی دارد یکی از راحت ترین و کم هزینه ترین روش ها را می توان اخذ اقامت یکساله یا توریستی ترکیه دانست. در این روش شما با اجاره خانه در ترکیه می توانید به مدت یکسال در خاک ترکیه حضور داشته باشید.

راه دیگر آن دریافت پذیرش تحصیلی در دانشگاه ها و یا مدارس ترکیه می باشد که به فرد ویزای تحصیلی داده می شود و شخص می تواند بدون هیچ گونه مشکلی در طول تحصیل خود در ترکیه زندگی کند.

از راه های دیگر که می توان برای اقامت داشتن در ترکیه به آن اشاره کرد ثبت شرکت در ترکیه و سرمایه گذاری در ترکیه می باشد که فرد می تواند از طریق آن برای خود و اعضای خانواده اش اقامت بگیرد البته اگر سرمایه گذاری شخص بالای 250 هزار دلار باشد؛ در صورت خرید املاک مسکونی و در بعضی از مواقع تجاری می تواند تابعیت و پاسپورت کشور ترکیه را بگیرد.

در مورد شرایط اقامت ترکیه به شما پیشنهاد می کنیم اولین موردی که باید به آن توجه کنید آن باشد که هدف شما از مهاجرت به ترکیه چه چیزی می باشد؟ آیا می خواهید در ترکیه زندگی کنید و یا از این کشور به عنوان پلی برای ورود به کشورهای دیگر می خواهید استفاده کنید.

چون با توجه به اهداف شما یکی از روش ها به شما پیشنهاد داده می شود. البته برخی در نظر دارند که از اقامت ترکیه برای گرفتن وقت سفارت کشورهای دیگر استفاده کنند که در این روش نیز اقامت توریستی پیشنهاد می شود.

البته این را هم در نظر داشته باشید که قوانین اقامت ترکیه برای شهروندان هر کشوری متفاوت می باشد به همین دلیل سعی کنید از آخرین وضعیت قوانین مهاجرت به ترکیه اطلاع داشته باشید. مثلا قوانین تمدید اقامت یکساله ترکیه در سال ۲۰۲۱ تغییرات چشمگیری داشته است.

شرایط اخذ اقامت در ترکیه در سال ۲۰۲۱

دلایل افزایش تقاضای اخذ اقامت ترکیه در سال 2022

در سال های اخیر شاهد افزایش تعداد مهاجران به ترکیه بودیم. مثلا به دلیل مسایل پیش آمده در سوریه در حال حاضر ترکیه میزبان بیش از سه میلیون پناهنده سوری می باشد. عوامل مختلفی در افزایش تعداد اتباع خارجی در ترکیه نقش دارند. به مانند:

 • افزایش  قدرت و رشد اقتصادی ترکیه
 • اعطای اجازه کار در ترکیه به اتباع خارجی متخصص
 • اعطای بورس و کمک هزینه های تحصیل در ترکیه، به ویژه در رشته های زبان و ادبیات ترکی و … .

از سمت دیگر در نظر داشته باشید که در بین کشورهای همسایه فقط کشور ترکیه اقدام به ثبت ازدواج در ترکیه و آن هم به صورت بین المللی می کند. همچنین تقاضا برای برگزاری مراسم عروسی در ترکیه نیز افزایش چشمگیری داشته است.

در نظر داشته باشید که ترکیه یک کشور مهاجر پذیر می باشد. شاید یکی از دلایل مهم این امر قرار گرفتن ترکیه در منطقه آناتولی می باشد. آناتولی، که قاره های آسیا و اروپا را به هم وصل می کند همواره در طول تاریخ محل گذر و مهاجرت اقوام گوناگون بوده است.

در منطقه خاورمیانه متاسفانه کشورهای منطقه با روابط تاریخی و فرهنگی های کهن، در حال جنگ در داخل و خارج از جغرافیای خود می باشند، درگیری های داخلی، بی ثباتی سیاسی، افزایش فقر، و … سبب شده است که موج مهاجران از کشورهای خاورمیانه به ترکیه سرازیر شوند و به دنبال آن تقاضا برای گرفتن اقامت در ترکیه افزایش چشمگیری داشته باشد.

قوانین جدید اقامت ترکیه

مزایای اخذ اقامت در ترکیه در سال 2022

با اخذ اقامت در ترکیه برای اتباع خارجی بستگی به نوع اجازه اقامت، این افراد می توانند حداقل به مدت یکسال بدون این که لازم باشد ورود و خروج خود را به خاک ترکیه ملاحضه کنند در کشور ترکیه حضور داشته باشند.

البته فرد بر اساس قانون ترکیه می تواند از زمانی که درخواست اجازه اقامت داد تا وقت مصاحبه با برگه اداره مهاجرت در خاک ترکیه حضور داشته باشد. در زمان اجازه اقامت شخص می تواند از بیمه درمانی ترکیه برای اتباع خارجی استفاده کند. همچنین فرد می تواند در صورتی که دارای فرزند باشد از تحصیل در ترکیه به صورت رایگان استفاده کند.

حال بر اساس قوانین ترکیه در صورتی که فرد 5 سال در ترکیه کار کند و در این مدت برای وی بیمه رد شود می تواند بعد از 5 سال درخواست شهروندی ترکیه را بکند و یا اگر 8 سال در ترکیه حضور داشته باشد البته به صورت قانونی و در این 8 سال 7 سال در ترکیه باشد و فقط در مجموع یک سال را خارج از ترکیه گذرانده باشد می تواند در هشتمین سال برای شهروندی ترکیه درخواست دهد.

افراد مجاز برای درخواست اقامت در ترکیه

البته در نظر داشته باشید که درخواست اجازه اقامت در ترکیه می تواند توسط خود شخص، وکیل قانونی شخص، موسسه مهاجرتی ترکیه، نماینده قانونی شخص ، … ثبت شود.

البته بهتر است در زمان مشخص شدن وقت راندوو شخص در خاک ترکیه حضور داشته باشد و صد البته که شخص و خانواده او که درخواست اقامت ترکیه را داده اند باید در زمان وقت راندوو نیز در اداره مهاجرت ترکیه حاضر باشند. افرادی که برای اجازه کار در ترکیه اقدام می کنند نیز می توانند پس از دریافت اجازه کار مطابق با ماده 27 قانون برای گرفتن اجازه اقامت، حق اقامت در ترکیه اقدام نمایند.

با داشتن اجازه کار یکی از والدین همسر و فرزندان زیر 18 سال وی نیز می توانند از طریق وی اقامت ترکیه را به دست بیاورند.

مزایای اخذ اقامت در ترکیه در سال ۲۰۲۱

انواع روش های اخذ اقامت در ترکیه

برای اخذ اقامت در ترکیه قوانین شفافی وجود دارد. در قانون اتباع خارجی و حمایت های بین المللی به شماره 6458 ، 6 نوع اجازه اقامت برای اتباع خارجی در ترکیه ذکر شده است. در زیر به این ۶ مورد به اختصار اشاره شده است:

1. اجازه اقامت کوتاه مدت در ترکیه برای حداکثر یک سال

۲. اجازه اقامت خانوادگی در ترکیه

3. اجازه اقامت دانشجویی که بر طبق دوره تحصیلی اعطا می شود

۴.اجازه اقامت طولانی مدت اعطا شده بدون محدودیت زمانی

5. اجازه اقامت بشردوستانه برای حداکثر یک سال

6. اجازه اقامت برای قربانیان قاچاق انسان که در ابتدا به مدت 30 روز داده شده و مدت کل آنها نمی تواند بیش از سه سال یا بیشتر باشد و می توانند در یک زمان حداکثر به مدت شش ماه تمدید شوند.

اخذ اقامت بلند مدت در ترکیه

دریافت اقامت بلند مدت در ترکیه در واقع مجوز مدت اقامت بدون وقفه در ترکیه می باشد. فردی که در طی ۸ سال گذشته در خاک ترکیه به صورت قانونی اقامت داشته است و البته که در طی این مدت از کمک های دولتی استفاده نکرده باشد، منبع کافی و منظمی از درآمد وجود داشته باشد و همچنین فرد و اعضای خانواده او دارای بیمه درمانی معتبر باشد می تواند برای اقامت دایم ترکیه اقدام نماید.

در این بین کسی که برای تحصیل در ترکیه حضور داشته باشند نیمی از مدت زمان اقامت دانشجویی بر اساس ماده 38 شماره 6458 قانون اتباع خارجی و حمایت بین المللی به عنوان سابقه اقامت به حساب می آید.  اتباع خارجی که دارای اجازه اقامت طولانی مدت هستند  موظفند خدمت سربازی را انجام دهند ، انتخاب و انتخاب شوند ، وارد اداره های دولتی شوند و از حقوق تأمین اجتماعی برخوردار باشند.

اجازه اقامت کوتاه مدت در ترکیه

اخذ اقامت یکساله ترکیه را می توانید به راحتی به دست بیاورید. اگر شما جزء افرادی می باشید که به کشور ترکیه تردد دارید و یا بیش از ۹۰ روز در ترکیه می خواهید اقامت داشته باشید می توانید اقدام به اخذ اقامت یکساله ترکیه نمایید. این اقامت می تواند یکی از ارزانترین روش های اقامت در ترکیه باشد. البته لازم به ذکر است اقامت یکساله ترکیه به اقامت توریستی کشور ترکیه نیز معروف است.

در این روش شما می بایستی جایی را اجاره کنید و اجاره نامه شما در دفتر اسناد رسمی تایید شود سپس مدارک لازم برای وقت راندوو را باید آماده کنید. مدارکی به مانند بیمه درمانی، واریز هزینه های ادراه مهاجرت و … .

در زمان وقت راندوو باید در اداره مهاجرت حضور داشته باشید و در صورتی که پرونده شما کامل باشد حداکثر ظرف 90 روز کیملیک شما صادر خواهد گردید و شما خواهید توانست 1 سال در ترکیه بدون محدودیت حضور داشته باشید.

نکات مهم در خصوص اقامت کوتاه مدت

در خصوص اخذ اقامت در ترکیه لازم است تا به نکات زیر توجه داشته باشید:

۱. افرادی که برای اقامت ترکیه اقدام می کنند نباید دارای بیماری های باشند که به عنوان یک تهدید برای سلامت عمومی جامعه در نظر گرفته می شوند.

۲. در صورتی که متقاضی دارای شرایطی باشد که برای ورود به خاک ترکیه دارای ممنوعیت باشد در صورتی که در خاک ترکیه حضور داشته باشد اخراج خواهد شد.

۳. بر اساس ماده32 قانون 6458 در صورتی که شخص بعد از اخذ اقامت یک یا چند شرط اخذ اقامت در ترکیه را از دست دهد مجوز اقامت وی ابطال خواهد شد.

انواع روش های اخذ اقامت در ترکیه

اخذ اقامت در ترکیه در سال 2022 برای چه کسانی مجاز است؟

اخذ اقامت در ترکیه برای گروه های زیر مجاز می باشد:

۱. برای اهداف تحقیقات علمی در ترکیه حضور دارند

۲. دارای اموال غیر منقول در ترکیه هستند

۳. صاحب املاک تجاری در ترکیه هستند

۴. اتباع خارجی که برای شرکت در برنامه های آموزش ضمن خدمت، با موافقت جمهوری ترکیه حضور دارند

۵.  دانشجویانی که در برنامه های تبادل دانشجو در چهارچوب آموزش و پرورش یا مانند آن در خاک ترکیه حضور خواهند داشت

۶. خارجیانی که بسته به خواسته یا تصمیمات مقامات قضایی یا اداری باید در ترکیه بمانند

۷. خارجیانی که در صورت از بین رفتن مجوز اقامت خانوادگی نوع مجوز حضور آنها در ترکیه به مجوز اقامت کوتاه مدت تبدیل شده است

۸. خارجیانی که در دوره های یادگیری زبان ترکی (حداکثر دو سال ) شرکت خواهند کرد.( یک بار داده می شود)

9. افرادی که برای آموزش و پرورش در ترکیه از طریق نهادهای عمومی، و تحقیقات خارجی ها و یا در کارآموزی شرکت می کنند

10. فارغ التحصیلانی که تحصیلات آنها در ترکیه به اتمام رسیده است تا ظرف شش ماه می توانند در خاک ترکیه حضور داشته باشند.

اخذ اقامت یکساله ترکیه

اخذ اقامت توریستی یا همان اقامت یکساله ترکیه که در برخی از موارد به آن اقامت یکساله ترکیه نیز گفته می شود از طریق اجاره نامه امکان پذیر می باشد. در واقع برای بسیاری از افراد که سوال می پرسند برای اقامت ترکیه چه باید کرد؟ در مرحله اول می بایستی ملکی را اجاره کنند.

از این نوع اقامت به عنوان کم هزینه ترین و سریع ترین نوع اقامت یاد می شود. البته در نظر داشته باشید که همان طور که این روش یکی از راحت ترین و در دسترس ترین روش های ممکن است ولیکن ریسک رد آن نیز بسیار بالا می باشد به همین دلیل به شما پیشنهاد می شود در پروسه آماده سازی مدارک حتما با کارشناسان الو اپلای مشورت بگیرید.

شرایط اقامت ترکیه و همچنین تمدید اقامت ترکیه در سال ۲۰۲۱ تغییراتی داشته است که لازم است قبل از هر اقدامی به قوانین جدید آشنایی داشته باشید. برای گرفتن اقامت یکساله ترکیه از طریق اجاره نامه در مرحله اول شما لازم است نسبت به اجاره یک واحد مسکونی اقدام نمایید. سپس می بایستی اقدام به آماده نمودن مدارک زیر نمایید.

اخذ اقامت یکساله ترکیه

تمدید اقامت یکساله ترکیه در سال 2022

تمدید اقامت توریستی ترکیه در سال 2022 تغییرات اساسی کرده است. اگر در سال های قبل دریافت کیملیک ترکیه و تمدید اقامت توریستی در ترکیه از طریق اجاره ملک برای ایرانیان به راحتی میسر بوده است, دیگر بر اساس قوانین 2022 تمدید اقامت در ترکیه از طریق اجاره ملک ممکن نخواهد بود.

تغییراتی که در قوانین گرفتن اقامت ترکیه ایجاد شده است سبب شده است که نزدیک به 1 میلیون ایرانی که در ترکیه از طریق اخذ اقامت توریستی این کشور ساکن هستند با مشکلات عدیده ای مواجه شوند.

البته این مصوبه به معنی این نیست که از این به بعد اقامت ترکیه برای ایرانیان غیر ممکن باشد بلکه راه های جدیدی برای تمدید اقامت توریستی و اخذ شهروندی ترکیه مشخص شده است ساده ترین و در دسترس ترین این راه ها خرید ملک در ترکیه می باشد.

همچنین برای متقاضیانی که در نظر دارند کسب و کاری را در ترکیه راه اندازی کنند ثبت شرکت در ترکیه نیز می تواند در این پروسه مفید واقع شود. بر اساس مصوبه جدید «بند e ماده یک قانون 31/6458 اتباع خارجی و حفاظت بین المللی» اتباع خارجی بسیاری از کشورها من جمله ایران، تنها در صورتی که یک سال از پایان مهلت اقامت ایشان گذشته باشد، می توانند اقدام به دریافت دوباره ی اقامت کنند.

مدارک لازم اخذ اقامت توریستی در ترکیه

برای اخذ اقامت یکساله ترکیه شما می بایستی نسبت به آماده کردن مدارک زیر اقدام کنید. البته در نظر داشته باشید که علاوه بر مدارک ذکر شده در زیر ممکن است اداره مهاجرت ترکیه از شما سایر مدارکی به مانند گواهی عدم سوء پیشینه، سند ازدواج و … را درخواست نماید که شما ملزم به ارایه کردن آنها می باشید.

مدارک لازم اخذ اقامت توریستی در ترکیه

 • اجاره نامه محضری ( با تایید نوتر)
 • اخذ بیمه درمانی و سلامت برای کلیه متقاضیان ( افراد زیر ۱۸ و بالای ۶۵ اجباری به گرفتن بیمه درمانی ندارند)
 • اخذ شماره ورگی ( کد مالیاتی) برای همه افراد
 • پر کردن فرم راندوو ( مصاحبه) برای کلیه ی افراد
 • اصل پاسپورت به همراه کپی از آن
 • چهار قطعه عکس بیومتریک رنگی تمام رخ متقاضیان
 • ترجمه شناسنامه تمام متقاضیان به ترکی
 • ترجمه شناسنامه کودکان به ترکی به همراه برگه کفالت در صورت نیاز
 • پرداخت هزینه های اداره مهاجرت

هزینه های اقامت توریستی کشور ترکیه در سال 2022

هزینه های اخذ اقامت توریستی کشور ترکیه با توجه به سن افراد ممکن است متفاوت باشد و در زیر سعی شده است تا این هزینه ها آورده شود:

 • هزینه اجاره خانه در ترکیه ( با توجه به شهر ممکن است از ۸۰۰ لیر شروع شده و به بالاتر ادامه داشته باشد).
 • هزینه دفترخانه رسمی در ترکیه که با توجه به اجاره ممکن است بین ۳۰۰ الی ۴۰۰ لیر متغیر باشد. ( در ترکیه لازم است اجاره نامه در دفتر اسناد رسمی به تایید برسد و همچنین صاحب ملک باید در محضر حضور داشته باشد ).
 • هزینه اخذ بیمه درمانی یکساله بین ۲۰۰ الی ۹۰۰ لیر ( این هزینه با توجه به سن افراد می تواند تغییر کند).
 • هزینه ترجمه مدارک (ترجمه مدارک با تایید رسمی وزارت امورخارجه و وزارت دادگستری از و همچنین مهر نوتر ( هر مهر نوتر یا همان پلمپ مدارک در حدود ۲۰ دلار)
 • مالیات برای اتباع خارجی در حدود ۱۲۰ لیر
 • پرداخت حق خاک ۸۰ دلار

نکته مهم اجاره ملک در ترکیه : زمانی که درصدد اجاره ملک در ترکیه هستید دقت نظر داشته باشید که ملک را از مالک اصلی و یا وکیل قانونی او اجاره کنید. همچنین به هیچ عنوان از اجاره نامه های دستی استفاده نکنید و اجاره نامه را در دفتر اسناد رسمی ثبت کنید.

دریافت اقامت ترکیه از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در ترکیه یکی دیگر از روش هایی می باشد که اتباع خارجی را قادر می سازد تا برای گرفتن اقامت کشور ترکیه اقدام نمایند. سرمایه گذاری در ترکیه می تواند در مورد موارد مختلفی صورت بگیرد البته لازم به ذکر می باشد قبل از راه اندازی هر کسب و کاری اولین قدم ثبت شرکت در ترکیه می باشد.

سرمایه گذاری در ترکیه می تواند در بخش املاک و مستغلات باشد و یا راه اندازی یک کسب و کار در ترکیه به مانند افتتاح رستوران، راه اندازی سالن زیبایی و یا حتی سوپر مارکت های بزرگ و کوچک. بنابراین افراد با توجه به بودجه ای که در نظر دارند می توانند نسبت به دریافت اقامت از طریق سرمایه گذاری اقدام نمایند. در این روش نیز فرد می تواند علاوه بر خود برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود درخواست اقامت نماید.

دریافت اقامت ترکیه از طریق خرید ملک

خرید ملک در ترکیه یکی از روش هایی می باشد که افراد بسیاری برای گرفتن اقامت ترکیه به دنبال آن هستند. البته در نظر داشته باشید که اخذ شهروندی ترکیه از طریق خرید ملک به ارزش حداقل ۲۵۰ هزار دلار آمریکا برای اتباع خارجی ممکن می باشد ولی در زمانی که فرد تصمیم دارد برای اخذ اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه استفاده کند می تواند کمتر از مبلغ ۲۵۰ هزار دلار نیز ملک یا مجموعه ای از املاک را خریداری کند. با خرید ملک در ترکیه شخص می تواند برای خود، همسر خود و فرزندان زیر ۱۸ سال درخواست اقامت ترکیه را بکند.

در این روش اقامت شخص هر ساله می بایستی از طرف اداره مهاجرت ترکیه تمدید شود و در صورتی که متقاضی ۵ سال مداوم در خاک ترکیه حضور داشته باشد و مدارکی دال بر داشتن درآمد در این پنج سال بتواند به اداره مهاجرت ترکیه ارایه نماید می تواند در پایان سال پنجم می تواند برای اقامت دائم ترکیه درخواست ارایه دهد.

شما با دریافت اقامت در ترکیه امکان افتتاح حساب در ترکیه و در اکثر بانک ها را خواهید داشت. همچنین می توانید از تسهیلات بانکی در ترکیه استفاده نمایید و یا برای فرزندان شما امکان تحصیل در ترکیه به صورت رایگان فراهم خواهد شد.

اخذ اقامت در خرید ملک دقت داشته باشید که قبل از تبادل هر گونه مبلغی با وکیل مهاجرت ترکیه و یا موسسه مهاجرتی ترکیه مشورت نمایید. توجه داشته باشید که ملک های نوساز برای خرید بهتر از ملک های دست دوم می باشد زیرا که دولت ترکیه برای خرید ملک های دست دوم مالیات های سنگینی را در نظر گرفته است.

دریافت اقامت ترکیه از طریق سرمایه گذاری

نکته مهم خرید ملک در ترکیه

در زمانی که یکی از زوجین اقدام به خرید ملک کردند می توانند برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال درخواست اقامت نمایند در این زمان نیازی نیست که سند خانه به اسم فرزندان و یا همسر شخص نیز صادر شود. زیرا ترجمه سند ازدواج و شناسنامه فرزندان برای اخذ اقامت کافی خواهد بود.

گرفتن اقامت در ترکیه از طریق ثبت شرکت

ثبت شرکت در ترکیه در صورتی که در نظر داشته باشید برای سرمایه گذاری در ترکیه اقدام کنید الزامی می باشد. مثلا ممکن است شما در نظر داشته باشید که اقدام به افتتاح یک رستوران کنید و یا یک باشگاه ورزشی راه اندازی نمایید به عنوان یک تبعه خارجی در ترکیه لازم است تا در ابتدا نسبت به ثبت شرکت در ترکیه اقدامات لازم را انجام دهید.

یکی از مهمترین مزایای ثبت شرکت در ترکیه این است که شما به راحتی می توانید برای خود اجازه کار دریافت کنید و بدون هیچ گونه محدودیتی به خاک ترکیه ورود و خروج داشته باشید.

با استفاده از این روش در صورتی که شرکت شما در طی پنج سال فعال باشد می توانید بعد از پنج سال برای اخذ شهروندی ترکیه درخواست نمایید. در نظر داشته باشید که برای ثبت شرکت نیازی به اجازه اقامت ندارد و بدون اخذ اقامت در کشور ترکیه نیز شما می توانید نسبت به ثبت شرکت اقدام نمایید.

بهترین نوع ثبت شرکت در ترکیه ثبت شرکت با مسئولیت محدود می باشد. پروسه ثبت شرکت در ترکیه در حدود یک هفته زمان می برد و شما مکانی را باید به عنوان محل شرکت معرفی نمایید.

البته الزامی به معرفی مکان اداری و یا تجاری ندارید بلکه می توانید از هوم آفیس که هم محل زندگی شما می تواند باشد و هم دفتر کار شما استفاده نمایید. در صورتی که از این طریق می خواهید نسبت به اخذ اقامت ترکیه استفاده کنید حداقل سرمایه شما می بایستی ۱۰۰ هزار لیر باشد.

گرفتن اقامت در ترکیه از طریق ثبت شرکت

اخذ اقامت ترکیه از طریق تحصیل

دانشجویان ایرانی که برای تحصیل در ترکیه اقدام کرده اند می توانند با دارا بودن شرایطی اقدام به اخذ اقامت بلند مدت ترکیه نمایند. رنکینگ دانشگاه های ترکیه نه تنها در اتحادیه اروپا بلکه در بین دانشگاه های جهان بسیار بالا می باشد.

هزینه های تحصیل پایین، امکان اخذ اقامت، تحصیل به زبان انگلیسی، برنامه تبادل دانشجو در دانشگاه های ترکیه در سیستم اراسموس اتحادیه اروپا و همچنین با دانشگاه های آمریکا و … همه از مواردی می باشد که استقبال از تحصیل در ترکیه را روز به روز افزایش می دهد. در این بین تحصیل پزشکی در ترکیه و همچنین تحصیل دندانپزشکی در ترکیه بیشتر از سایر رشته ها مورد استقبال قرار گرفته است.

تحصیل در دانشگاه های دولتی ترکیه و همچنین تحصیل در دانشگاه های خصوصی ترکیه هر کدام شرایط خاص خود را دارند که به تفصیل در سایت هر کدام از آن ها برای نحوه پذیرش دانشجویان خارجی توضیحاتی داده شده است. متقاضیان به راحتی می توانند از بورس های دولت ترکیه و سازمان های مختلف استفاده کنند.

همچنین این دانشگاه ها پلی را بین شما و دانشگاه های معتبر جهان فراهم می سازد که به راحتی این امکان در ایران وجود ندارد. البته لازم به ذکر است برای ورود به هر دانشگاه شرایط خاصی وجود دارد به مانند آوردن نمره های بالا در آزمون یوس، آزمون اس ای تی، آزمون آلس و … .

اخذ اقامت ترکیه از طریق تحصیل

اخذ اقامت ترکیه از طریق ویزای کار

گرفتن اقامت ترکیه از طریق ویزای کار در زمانی ممکن می باشد که شما موفق به دریافت اجازه کار یا همان چالیشما ایزنی شده باشید. برای این که بتوانید در ترکیه استخدام شوید و از حق و حقوق قانونی برخوردار باشید به شما پیشنهاد می شود کاملا به صورت قانونی اقدام به این کار نمایید و از استخدام در جاهای غیر قانونی بپرهیزید, زیرا که این امر ممکن است باعث دیپورت شما از کشور ترکیه شود.

نحوه دریافت اجازه کار در ترکیه

برای دریافت اجازه کار در ترکیه شما باید از یک شرکت و یا موسسه ترک پیشنهاد کار داشته باشید. این پیشنهاد عملا در زمانی که شما خارج از ترکیه سکونت داشته باشید غیرممکن است به همین دلیل به شما پیشنهاد می شود در وحله اول در صورتی که تصمیم جدی برای کار در کشور ترکیه داشته باشید اقدام به اخذ اقامت توریستی یا یکساله ترکیه نمایید.

با استفاده از این نوع اقامت شما کیملیک ترکیه را به دست می آورید. البته اخذ اقامت توریستی کشور ترکیه به معنی گرفتن اجازه کار نیست بلکه شرایطی را فراهم می سازد که شما به راحتی می توانید در داخل خاک ترکیه برای پیدا کردن کار اقدام نمایید.

در صورتی که فرد دارای پیشنهاد کاری از شرکت های ترک باشد کل پروسه اخذ ویزای کاری ترکیه ۹۰ روز طول خواهد کشید. یکی از مهمترین مزیت های اخذ ویزای کار این مورد می باشد که شما بعد از سپری شدن حداقل ۴ سال اقامت کاری می توانید برای اخذ شهروندی ترکیه درخواست ارایه نمایید. همچنین شما امکان استفاده از بیمه های درمانی که تمام هزینه های درمانی شما را چه در داخل و چه در خارج ترکیه پوشش می دهد را خواهید داشت.

نکته مهم اخذ ویزای کار در ترکیه: افرادی که با استفاده از ویزای تحصیلی در ترکیه حضور دارند و مشغول به تحصیل هستند نمی توانند برای کار اقدام کنند مگر این که تحصیلات آنها تمام شده باشد.

اخذ اقامت ترکیه از طریق ویزای کار

گرفتن اقامت ترکیه از طریق ازدواج

در صورتی که اتباع کشورهای خارجی با یکی از شهروندان کشور ترکیه ( چه مرد و چه زن) ازدواج کنند می توانند برای گرفتن اقامت ترکیه و به دنبال آن برای اخذ شهروندی ترکیه اقدام نمایند. در نظر داشته باشید که در نظام حقوقی اکثر کشورهای جهان ازدواج اتباع خارجی با یکی از شهروندان آن کشور سبب گرفتن اقامت می شود.

زمانی که شخص با تبعه ترک ازدواج کند می تواند به مدت سه سال بدون داشتن هیچ نوع مشکلی در خاک ترکیه حضور داشته باشد و بعد از پنج سال برای اخذ شهروندی ترکیه از طریق ازدواج اقدام نماید. این بدین معنی می باشد که شما باید یک پروسه طولانی ۳ الی ۵ سال را برای اخذ تابعیت از طریق ازدواج در ترکیه در نظر داشته باشید.

ازدواج افراد زیر ۱۸ سال در ترکیه ممنوع می باشد و دولت ترکیه برای آن مجازات های سنگینی را در نظر گرفته است. همچنین در ترکیه دو نوع ازدواج وجود دارد.

یک مدل ازدواج که به آن امام نکاهی گفته می شود و نوع دوم که ازدواج رسمی بوده و در شهرداری ثبت می شود. ازدواج از نوع اول یا همان امام نکاهی در ترکیه ازدواج حقوقی و رسمی به حساب نمی آید و دولت ترکیه فقط ثبت ازدواج رسمی از طریق شهرداری ها را قبول دارد.

گرفتن اقامت ترکیه از طریق ازدواج

نکته مهم ازدواج در ترکیه : ازدواج با پناهندگان و افرادی که فقط در ترکیه اقامت دارند منجر به اخذ شهروندی و یا تابعیت شما نمی شود.

دانستنی های اقامت یکساله ترکیه

اقامت یکساله ترکیه و یا اقامت توریستی ترکیه برای شما به تنهایی نمی تواند ضمانت اقامت دایم در ترکیه را داشته باشد. البته که شما با اجاره ملک در ترکیه می توانید نسبت به اجازه کار در ترکیه اقدام نمایید.

مبلغ اجاره شما و این که در چه محلی اقدام به اجاره ملک کردید اصلا اهمیتی ندارد ولیکن می بایستی اجاره نامه رسمی داشته باشید. روش اجاره ملک در ترکیه که به شما اقامت یکساله می دهند یکی از ارزان ترین روش های گرفتن اقامت ترکیه می باشد.

لازم به ذکر است که شما وقتی اقامت یکساله ترکیه را دریافت کردید به راحتی می توانید اجازه اقدام برای کار در ترکیه و یا اقدام برای تحصیل در کشور ترکیه را به دست بیاورید. و یا می توانید به راحتی نسبت به ثبت شرکت در ترکیه اقدامات لازم را انجام دهید.

مدارک مورد نیاز برای اقامت یکساله ترکیه

 • پر کردن فرم درخواست اقامت یکساله ترکیه(فرم راندوو)
 • گذرنامه به همراه کپی
 • عکس پاسپورتی(۴ قطعه)
 • بیمه درمانی معتبر( برای افراد ۱۶ الی ۶۵ ساله)
 • پرداخت هزینه های مربوط به صدور کارت اقامت یکساله ترکیه
 • پرداخت هزینه های اداره مهاجرت
 • رضایت نامه والدین(برای افراد زیر ۱۸ سال)
 • مدارک مربوط به اجاره خانه در ترکیه
 • رسید مدارکی موسسه تامین اجتماعی برای دربافت بیمه درمانی عمومی

البته به شما یادآوری می کنیم که ممکن است اداره اقامت ترکیه علاوه بر مدارک بالا برخی از مدارک و مستندات دیگر را نیز از شما درخواست نمایند. اما در حالت معمول مدارک ذکر شده در بالا جهت شروع پروسه ی اخذ اقامت توریستی کشور ترکیه کفایت می کند.

هزینه های اخذ اقامت در ترکیه

در زیر سعی شده است به اختصار به برخی از این هزینه ها به صورت تقریبی اشاره گردد.

 • هزینه اجاره خانه در ترکیه در حالت نرمال ( بین ۵۰۰ الی ۳۰۰۰ لیر )
 • هزینه های مربوط به دفترخانه رسمی در ترکیه ( این هزینه ها جهت ثبت اجاره خانه در ترکیه در دفتر ثبت اسناد رسمی صورت می گیرد و حضور صاحب ملک با سند قطعی منزل الزامی می باشد).
 • هزینه های مربوط به معاینات و آزمایشات پزشکی
 • هزینه های مربوط به مترجم رسمی مورد تایید کشور ترکیه (نوتر)
 • مالیات اتباع خارجی
 • هزینه مربوط به بیمه یکساله ( این بیمه درمانی هزینه های مربوط به درمان های سرپایی جراحی و … را پشتیبانی می نماید.)

به چه دلیل اقامت یکساله ترکیه را انتخاب نماییم؟

شاید برای شما این سوال پیش بیاید که مزایای اخذ اقامت یکساله ترکیه چه چیزهایی می تواند باشد؟ در زیر سعی شده است به اختصار به برخی از مزایای اخذ اقامت یکساله یا توریستی ترکیه پرداخته شود.

 • آسان ترین و سریع ترین روش گرفتن اقامت ترکیه
 • امکان درخواست اجازه کار در ترکیه با در دست داشتن اقامت یکساله ترکیه
 • امکان اخذ وقت از سفارت کشورهای دیگر
 • امکان بررسی شرایط برای سرمایه گذاری
 • … .

مراحل اخذ اقامت یکساله ترکیه به چه صورت است؟

برای این که بتوانید مراحل اخذ اقامت در ترکیه را پیگیر باشید می بایستی نخست وقت و یا همان راندوو را درخواست دهید. لازم به ذکر است که از زمان درخواست قرار ملاقات تا ملاقات شما بین دو هفته الی چند ماه طول خواهد کشید. البته شهری را که شما برای اقامت انتخاب کرده اید نیز در زمان قرار ملاقات شما نیز بسیار مهم می باشد.

در مرحله بعد از اعلام زمان ملاقات شما می بایستی با در دست داشتن مدارکی که در بالا ذکر شد ( البته اصل و ترجمه مدارک را باید به همراه داشته باشید) به ادراه مهاجرت مراجعه نمایید. در مراجعه به اداره مهاجرت فقط یک جلسه برگزار خواهد گردید و بعد از مصاحبه پرونده اقامت شما باز شده و نتیجه به شما اعلام می گردد. در صورت موافقت اداره مهاجرت ترکیه کارت اقامت یکساله برای شما صادر خواهد شد.

مراحل اخذ اقامت یکساله ترکیه به چه صورت است؟

قانون جدید اقامت اتباع خارجی در ترکیه

در نظر داشته باشید که بر اساس قانون جدید اقامت اتباع خارجی در ترکیه تمدید اقامت یکساله در ترکیه مورد بازبینی قرار گرفته است . لذا بر اساس این قانون هر فرد از طریق اجاره نامه فقط به مدت یک سال می تواند اقدام به اخذ اقامت یکساله در ترکیه نماید.

با در نظر گرفتن شرایط تمدید متقاضی باید قبل از پایان یافتن اجازه اقامت یکساله اقدام به تمدید نماید. به شما پیشنهاد می شود حداقل دو ماه و یا ۶۰ روز کاری قبل از اتمام مجوز اقامت خود نسبت به تمدید آن اقدام نمایید.

شما می توانید اجازه اقامت خود را برای چند دوره تمدید نمایید. همچنین لازم به یادآوری است که درخواست مصاحبه در دفتر پلیس انجام می گیرد. به شما توصیه می شود که مدارک زیر را برای تمدید اقامت یکساله ترکیه قبل از رفتن به قرار مصاحبه آماده نمایید.

مدارک مورد نیاز تمدید اخذ اقامت در ترکیه

 • اصل پاسپورت به همراه کپی
 • فرم راندوو
 • ۴ قطعه عکس پاسپورتی
 • کپی از برگه پاسپورت (آخرین ورودی و خروجی)
 • اخذ عدم سوء پیشینه از ایران و ترکیه
 • اجاره نامه همراه با تایید اداره نفوس و محضر
 • بیمه سلامت
 • گردش حساب بانکی ۶ ماه آخر اقامت
 • و یا افتتاح حساب به مبلغ حداقل ۶۰۰۰ هزار دلار آمریکا در بانک های ترکیه
 • گزارش سلامت از بیمارستان های دولتی مورد تایید

قانون جدید تمدید اقامت یکساله در ترکیه

بر اساس قانون جدید اخذ اقامت یکساله ترکیه در سال ۲۰۲۰ ، این قانون که در سال ۲۰۱۹ به تصویب هیات دولت رسید متقاضیان تمدید اقامت یکساله ترکیه در صورتی که در سال ۲۰۱۹ اقامت یکساله ترکیه را اخذ کرده باشند از سال ۲۰۲۱ برای تمدید اقامت توریستی یا همان اقامت یکساله ترکیه دیگر نخواهند توانست از طریق اجاره نامه اقدام نمایند. برای تمدید اقامت یکساله یا همان توریستی کشور ترکیه از سال ۲۰۲۱ شخص باید حایز شرایط بر اساس موارد زیر باشد:

  • تحصیل در ترکیه
  • خرید ملک در ترکیه
  • خرید ملک به ارزش ۲۵۰ هزار دلار
  • سرمایه گذاری در ترکیه
  • شرکت در دوره های آموزشی در ترکیه
  • شرکت در دوره های زبان ترکی در ترکیه
  • و … .

اقامت خانوادگی در ترکیه

اقامت خانوادگی در ترکیه بر اساس ماده ۲۸ قانون مهاجرت ترکیه به رسمیت شناخته می شود. در این نوع از اقامت یکی از والدین عموما به عنوان حامی اصلی برای اقامت خانوادگی در ترکیه شناخته می شود در این نوع از اقامت اعضای خانواده باید دارای یک بیمه درمانی معتبر در ترکیه باشند که این بیمه بتواند تمام اعضای خانواده را پوشش  دهد .

همچنین شخص باید ثابت کند که دارای درآمدی می باشد که با آن می تواند از پس هزینه های اقامت خانوادگی در ترکیه برآید.  درآمد ماهانه فرد نباید از یک سوم حداقل دستمزد متوسط جامعه  کمتر باشد.

شرایط اقامت خانوادگی در ترکیه

اگر حامی مالی خانواده بیش از یک همسر داشته باشد اقامت به یکی از همسران و همه فرزندان اعطاء می شود. اجازه اقامت خانواده حداکثر دو سال به طور پشت سر هم صادر می شود و نمی تواند از مدت زمان اقامت حامی مالی تجاوز کند. کودکان زیر 18 سال که تحت مجوز اقامت خانوادگی در ترکیه زندگی می کنند حق آموزش در مدارس ابتدایی و متوسطه را دارند.

کسانی که حداقل سه سال با این نوع از اقامت در خاک ترکیه حضور داشته باشند می توانند تا پایان 18 سالگی برای اقامت کوتاه مدت در ترکیه اقدام کنند. بعد از ثبت طلاق خانواده می تواند حداقل سه سال اقامت کوتاه مدت در ترکیه داشته باشد. در صورتی که شخص مورد خشونت خانگی قرار گرفته باشد و این مورد در دادگاه محرز شده باشد می تواند در ترکیه اقامت داشته باشد.

اقامت خانوادگی در ترکیه

اجازه اقامت چه زمانی لغو می شود؟

اگر تبعه خارجی که درخواست اجازه اقامت ترکیه را دارد بیش از یکسال به طور مداوم در خارج از ترکیه حضور داشته باشد اقامت وی لغو خواهد شد. همچنین اتباع خارجی که تهدید جدی برای نظم و امنیت عمومی ترکیه به حساب می آیند نیز اقامت آنها ابطال خواهد شد.

لغو مجوزهای اقامت طولانی مدت توسط فرمانداری ها پس از تصویب وزارتخانه های مربوطه انجام می شود. در صورت تصویب بخشنامه تهیه شده در مورد موضوع  فرمانداری ها می توانند بدون تأیید وزارت تصمیم گیری کنند.

درخواست مجدد مجوزهای اقامت طولانی مدت لغو شده به کنسولگری های خارج از کشور و استانداری های ترکیه یا طبق روال درخواستی که توسط DGMA تعیین شده است اعطا می شود. در مورد درخواست های مجدد، الزام به ماندن با اجازه اقامت به مدت هشت ساله در ترکیه مجدداً اعمال نمی شود.

اجازه اقامت در ترکیه برای اهداف بشر دوستانه

اجازه اقامت در ترکیه برای اهداف بشردوستانه توسط فرمانداری ها صادر می شود و تمدید می شود به شرط آنكه مجوز وزارت كشور اخذ شود و برای حداكثر مدت یك سال باشد. با توجه به فوری بودن این درخواست مراتب مربوط به حفظ مسایل امنیتی ترکیه در اعطای این نوع از اقامت در نظر گرفته می شود.

در شرایط استثنایی، اتباع خارجی که اجازه اقامت در ترکیه از روش بشردوستانه دریافت کرده اند باید حداکثر ظرف بیست روز کاری از تاریخ صدور در سیستم ثبت نام ثبت نام کنند. علاوه بر این ، اشخاص دارای مجوز اقامت انسان دوستانه می توانند یکی دیگر از مجوزهای اقامت که برای آنها پوشش داده شده است درخواست نمایند به جز اجازه اقامت طولانی مدت ترکیه .

اخذ اقامت در ترکیه برای قربانیان قاچاق انسان

اخذ اقامت برای قربانیان قاچاق انسان، افراد خارجی که به ظن قاچاق انسان قربانی یا احتمالاً قربانی قاچاق انسان هستند به مدت سی روز مانند سایر اشکال اقامت می توانند اجازه اقامت ترکیه را داشته باشند. تا آنها از نفوذ تجربیات خود خلاص شوند و تصمیم بگیرند که آیا با مقامات همکاری خواهند کرد یا نه؟

شرایط لازم برای سایر مجوزهای اقامت برای اعطای این مجوز وجود ندارد. اجازه اقامت قربانیان قاچاق انسان ممکن است برای حداکثر مدت شش ماه تمدید شود ، اما در کل ممکن است بیش از سه سال نباشد. اگر مشخص شود خارجی هایی که این اجازه اقامت را دارند مجدداً روابط خود را با عاملان این جنایت برقرار می کنند ، اجازه اقامت آنها لغو شده و از ترکیه اخراج خواهند گشت.

سوالات متداول اخذ اقامت ترکیه

سریع‌ترین و کم هزینه‌ترین روش اخذ اقامت ترکیه چیست؟

اقامت توریستی یکساله کم هزینه‌ترین و سریع‌ترین روش اخذ اقامت ترکیه می‌باشد.

بهترین روش اخذ اقامت دائمی ترکیه چیست؟

خرید ملک در ترکیه، سرمایه گذاری و ثبت شرکت در ترکیه بهترین روش اخذ اقامت دائمی در ترکیه می‌باشد.

گرفتن اقامت ترکیه چقدر طول می‌کشد؟

برای گرفتن کیملیک کارت ترکیه حداقل 1 و حداکثر 3 ماه زمان نیاز دارید.

شرایط اخذ اقامت ترکیه از طریق پناهندگی چگونه است؟

پناهندگی در ترکیه یکی از روش‌های غیر قانونی اخذ اقامت به حساب می‌آید و موسسه الو اپلای در این زمینه خدماتی ارائه نمی‎دهد.

آیا از داخل ایران برای دریافت اقامت کاری می‌شود اقدام کرد؟

در صورتی که کارفرما حاضر به گرفتن اجازه کار و یا چالیشما ایزنی باشد می‌توانید از ایران هم برای اخذ ویزای کار اقدام کنید.


چه قدر این پست برایتان مفید بود؟
4.2 از 5 از 157 رای


مشاوره رایگان (الو اپلای)

اشتراک این مطلب

پاسخگوی سوالات شما در الواپلای هستیم

سوال شما توسط کارشناسان الواپلای پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی میشود.

64

نظرها

 1. قانون مالیات در مورد مهاجرین ترکیه چگونه است؟

 2. برای دانشگاه حتما باید والد حضور داشته باشند؟

 3. من میخواستم در دوران دبیرستان در ترکیه ادامه تحصیل بدم مدارس ترکیه خوابگاه دارند؟
  و چجوری برای ثبت نام در این مدارس باید اقدام کرد در دوران کرونا؟

  • شیوا داداش زاده 2021-05-02 در 3:37 ب.ظ

   سلام
   مدارس ترکیه خوابگاه ندارند و در ابتدا قبل از هر کاری باید اقامت ترکیه را به همراه یکی از والدینتان درخواست بدید.

 4. سلام من برای دوران دبیرستان میخوام در ترکیه ادمه تحصیل بدم مدارس ترکیه خوابگاه دارند؟ و برای درست کردن کارهای ثبت نام چجوری باید اقدام کنم؟

  • افراد زیر هجده سال باید با والدین باشند وقتی والدین کارمون درست کردند میتونن برگردن ؟

   • شیوا داداش زاده 2021-04-25 در 2:44 ب.ظ

    برای افراد زیر 18 سال داشتن کارت اقامت یکی از والدین الزامی می باشد. ولی بعد از اخذ اقامت می توانند والدین تردد کنند.

  • شیوا داداش زاده 2021-05-02 در 3:36 ب.ظ

   سلام
   قبل از هرچیز باید برای اخذ اقامت ترکیه اقدام کنید به همراه یکی از والدینتون.
   مدارس ترکیه خوابگاه ندارند.

 5. سلام. من در ترکیه در حال تحصیل هستم و بورسیه تحصیلی دارم. برای مفطع دکتری حدود پنج الی شش سال باید ترکیه باشم. بعد از این مدت، مدت تحصیلی من برای اقامت تاثیری داره؟ این مدت تحصیلی چطوری محاسبه میشه؟ بعدش اگر یک ملک کوچیک بخرم چند سال باید توی ترکیه بمونم تا بتونم شهروندی ترکیه رو اخذ کنم؟ اگر بعدش برای یه دکتری دیگه اقدام کنم شرایط من چطوری میشه؟ دوران دانشجویی چطوری حساب میشه؟
  ممنونم

  • شیوا داداش زاده 2021-03-05 در 9:19 ب.ظ

   سلام
   دوران دانشجویی به صورت اقامت تمام وقت محاسبه می شود و در طی 5 سال بیش از 1 سال نباید از خاک ترکیه خارج شده باشید. بعد می توانید برای اقامت دایم اقدام کنید.

  • من میخواستم در دوران دبیرستان در ترکیه ادامه تحصیل بدم مدارس ترکیه خوابگاه دارند؟
   و چجوری برای ثبت نام در این مدارس باید اقدام کرد در دوران کرونا

   • شیوا داداش زاده 2021-04-25 در 2:43 ب.ظ

    سلام
    برای ثبت نام در مدارس ترکیه در ابتدا باید اقامت ترکیه را داشته باشید.
    خیر مدارس ترکییه خوابگاه ندارند.
    برای اطلاعات بیشتر با شماره تماس 02188884645 تماس بگیرید.

 6. علی رضایی 2020-12-01 در 9:40 ق.ظ

  ممنون از شما که وقت گذاشتید

  • سلام
   من می خوام به همرا خوهر کوچکم که 5 ساله شه و یه دوستم که هم سن خودم هست یعنی 18 سال هستش برای ادامه تحصیل به کشور ترکیه برویم و بعد از تحصیل در همان جا زندگی کنیم ایا امکانش هست و چقدر هزینه اش می شه

   • شیوا داداش زاده 2021-01-16 در 10:19 ق.ظ

    سلام
    افراد زیر 18 سال در صورتی می تونن اقامت بگیرن که همراهی یکی از والدینشون باشه.

 7. خیلی عالی و مفید نوشتید و همه چیز رو با جزئیات گفتید و به روز رسانی شامل حال مطالب بود.😜

 8. سلام خسته نباشید.
  بعد از پایان اقامت توریستی و خروج کردن از ترکیه دوباره با پاسپورت برای ۹۰ روز میشه ورود کنم یا باید مدتی خارج ترکیه بمونم اگر آره چه مدت؟
  ممنون

  • شیوا داداش زاده 2020-08-08 در 10:06 ب.ظ

   سلام
   حداقل سه ماه باید خارج از ترکیه باشید. بعد می تونید در عرض 6 ماه سه ماه در خاک ترکیه باشید.

 9. برای دیگر کشور ها هم اخذ اقامت میگیرین؟

 10. سلام خسته نباشید
  من و همسرم قصد سفر به ترکیه و بعد اقامت رو داریم
  از طریق اجاره محل قصد اقدام داریم، سرمایه اولیه چقد لازمه؟؟ و اینکه شرایط کار برای ایرانیان به چه شکله؟؟

  • شیوا داداش زاده 2020-07-19 در 2:42 ب.ظ

   سلام
   از طریق اجاره ملک می تونیم براتون اقامت یکساله ترکیه رو بگیریم. سرمایه اولیه با توجه به نوع کاری که می خواهید انجام بدهید متفاوت است.

 11. آیا بعد از بورسیه ترکیه می‌توان اقامت دائم گرفت و به ترکیه مهاجرت کرد؟

  • شیوا داداش زاده 2020-07-13 در 11:16 ق.ظ

   سلام
   خیر ویزای تحصیلی دریافت می کنید. شرایط اخذ اقامت تحصیلی با اقامت دایم متفاوت است.

 12. سلام خسته نباشید من با یکی از دوستانم می‌خواستیم برای صدابرداری و آهنگسازی بریم ترکیه برای کار میخواستم ببینم هزینه اقامت گرفتن چقدر هست و میتونیم درآمد خوبی داشته باشیم نسبت به تورم درترکیه

  • شیوا داداش زاده 2020-07-08 در 12:05 ق.ظ

   سلام
   برای اطلاع از هزینه اخذ اقامت ترکیه با شماره 02188884645 تماس بگیرید.
   در ارتباط با کار بستگی به تجربه و توانایی های شما داره که بتونید موفق باشید یا نه.

 13. درمورد اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه سوال دارم
  ایا بعد از خرید ملک به ارزش ۳۰۰۰۰۰ لیر و بالاتر باید حتما ۵ سال از ۸ سال رو حتما در ترکیه سکونت داشته باشیم و باید حضورِ فیزیکی داشته باشیم یا میشود در تردد بود بین ایران و ترکیه و اینکه بعد از گذشت ۵ سال برای شهروند شدن در ترکیه میتونیم در ایران هم کسب درامد کنیم و حساب بانکیه ترکیه رو شارژ کنیم و در گردش بزاریمش

  • شیوا داداش زاده 2020-07-08 در 12:07 ق.ظ

   سلام
   برای اقدام جهت اخذ شهروندی یا باید 5 سال برای شما بیمه رد شده باشد و یا در طی 8 سال 7 سال در خاک ترکیه حضور داشته باشید.
   بله شما بدون اقامت هم می تونید حساب هاتون رو شارژ کنید.

 14. با سلام ..من دو تا سوال داشتم از خدمتتون ..اقامت توریستی من یکماه دیگه اعتبارش تموم میشه ..الان هم برگشتم ایران و از ترکیه خارح شدم ..متاسفانه نمیتونم تمدید کنم کیملیکم رو تا یکماه دیگه ..ایا میشه دو ماه دیگه که برگشتم ترکیه با پاسپورتم سه ماهه دیگه زندگی کنم و بعد از سه ماه که مهلت پاسپورتم تموم میشه اقدام به تمدید کیملیک کنم ؟ یا نه حتما قبل از اتمام اعتبار کیملیکم باید تمدید کنم سریعا ؟

  • شیوا داداش زاده 2020-07-08 در 12:08 ق.ظ

   سلام
   برای تمدید کیملیک باید شما ویزای تحصیلی، ویزای کاری و یا خرید خانه داشته باشید. در غیر این صورت تمدید از طریق اجاره ملک انجام نمی شود.

 15. با سلام با خرید ملکی به ارزش مثلا ۸۰۰ ملیون در ترکیه اقامت دائم داده میشه درسته؟
  میخواستم بدونم سالی یک ماه یا کمتر از یک ما ه در ترکیه اقامت داشته باشی این اقامت بعد یک سال تمدید میشه یا خیر؟
  اگر تمدید میشه بعد چند سال به اقامت دئم تبدیل میشه؟
  و با اقامت موقت یک ساله می توان حساب بانکی باز کرد و از بقیه امکانات شهروندی ترکیه استفاده کرد؟

  • شیوا داداش زاده 2020-07-08 در 12:10 ق.ظ

   سلام
   اولش اقامت دائم داده نمی شه در طی 8 سال 7 سال باید در خاک ترکیه حضور داشته باشید تا بتونید برای اقامت دائم و شهروندی اقدام کنید.بدون اقامت هم امکان باز کردن حساب برای ایرانیان وجود دارد.

 16. سلام، 36 سال سن دارم متاهل و دارای دو فرزند. لیسانس معماری دارم و در زمینه ساخت و ساز حدود هشت سال سابقه کاری و بیمه ای و سرمایه 800 میلیون تومان دارم. ممنون میشم راهنمایی کنید برای اقامت چکار باید انجام داد؟

  • شیوا داداش زاده 2020-07-08 در 12:11 ق.ظ

   سلام
   برای اخذ اقامت هم از طریق خرید ملک و هم اجاره ملک می تونید اقدام کنید برای اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 02188884645 می تونید تماس بگیرید.

 17. سلام وقت بخیر . من با دوستم که هر دو صاحب همسر و فرزند هستیم جهت اقامت توریستی یک ساله میخوایم اقدام کنیم منزل اجاره کنیم و بعد از ثبت شرکت و مراحل قانونی ایا مجوز کاری برای باز کردن رستوران به ما میدن البته شراکتی میخوایم مغازه رو باز کنیم . میخواستم بدونم به جفتمون اقامت کاری میدن چون شراکتی رستوران افتتاح کردیم از مزایای شهروندی به هردومون تعلق میگیره؟

  • شیوا داداش زاده 2020-07-08 در 12:12 ق.ظ

   سلام
   بله مب تونید هم خودتون و هم خانوادتون اقامت بگیرید و بعد از ثبت شرکت کار کنید.

 18. با سلام و درود فراوان
  من درحال یاد گرفتن زبان ترکی استانبولی هستم و قصد دارم برای مهاجرت به ترکیه با خرید خانه اقدام کنم دراین خصوص چهار سئوال دارم و امیدوارم پاسخ انها را دریافت نمایم البته باید پیشاپیش از شما بینهایت ابراز سپاسگزاری بنمایم
  س اول- فرق اقامت موقت با اقامت دائم در چیست اگر خانه خریداری شود؟
  س دوم -ایا اقامت دائم همان شهروندی ترکیه است ؟ که تقریبا پاسخ این سئوال درقسمت دوم سئوال اول امکان پذیر میباشد
  س سوم- ایا افراد بالای 65 سال از بیمه ارزان دولتی برخوردار میشوند یا نه چون من شنیده ام برای مراجعه به مراکز پزشکی دولتی برای این گروه افراد مجانی میباشد و نهایتا هزینه بیمه سلامت و یا درمانی برای هر نفر سالیانه چند .. لیر میشود؟
  س چهارم- با داشتن اقامت موقت فرزند کسی میتواند از مدارس دولتی برای تحصیل استفاده کند ؟
  در پایان خواهش دارم علی الخصوص در خصوص هزینه بیمه درمانی بیشتر توضیح داده شود چون امکان زیاد است من با نوه و داماد و دختر بزرگم مهاجرت کنیم و انها جوان هستند و هزینه بیمه انها چقدر خواهد شد اگر با خرید ملک و گرفتن اقامت موقت باشد
  با سپاس فراوان

  • شیوا داداش زاده 2020-07-08 در 12:14 ق.ظ

   سلام
   1. اقامت موقت همان اقامت توریستی هست بعد از خرید ملک اقامت شما سال به سال تمدید خواهد شد و در نهایت تبدیل به اقامت دائم می شود.
   2.خیر اقامت و شهروندی متفاوت هستند شهروندی شرایط خاص خودش را دارد.
   3.مراکز دولتی با کارت اقامت رایگان هستند. بستگی به بیمتون داره.
   4.بله می تونید.
   بیمه درمانی حداقل از 250 لیر سالیانه شروع می شه به بالا.

 19. کیان رستمی 2020-07-07 در 3:51 ب.ظ

  سلام
  اقامت توی ترکیه تا چ مدت هست؟

 20. من شنیدم برای شهروندی گرفتن باید بیا اقامت ها فاصله نیافته. یعنی همش تمدید کرده باشی. این حرف درسته آیا؟

 21. سلام و خسته نباشید
  ببخشید عزیز اگ ما از طریق اجاره خانه اقامت توریستی رو برا یه سال بگیریم اونطور که میفرمایین این نوع اقامت اجازه کار یه تحصیل ندارد درامد های اینترنتی مثل یوتیوب یا برنامه نویسی اینا هم ممنوع هستن

  • شیوا داداش زاده 2020-07-08 در 12:22 ق.ظ

   سلام
   اقامت که خواهید داشت ولی برای کار باید اجازه کار بگیرید. نه هیچ کونه محدودیتی برای مشاغلی که فرمودید وجود نداره.

 22. سلام خسته نباشيد.من در يكي از بیمارستان های تركيه مشغول كار هستم امكان گرفتن اقامت از موسسه هست و هزينه ان چقدر ميشود؟

 23. اگه شخصی که مشمول سربازی هست با وثیقه از ایران خارج بشه و پاسپورت ترکیه بگیره میتونه همون پاسپورت رو نگه داره و تو ترکیه زندگی کنه

  • شیوا داداش زاده 2020-06-28 در 11:02 ب.ظ

   سلام
   بله با اخذ پاسپورت ترکیه شما شهروند ترکیه خواهید بود و امکان زندگی راحت در این کشور را خواهید داشت.

 24. میخواستم بدونم میشه از طریق تحصیل در ترکیه اقامت دائم گرفت؟اگه میشه چجوری؟؟چه مدارکی لازمه؟مدارک رو باید به کجا ارسال کنیم؟

  • شیوا داداش زاده 2020-06-27 در 11:54 ق.ظ

   سلام
   در پایان تحصیلتون در ترکیه باید برای اقامت ترکیه درخواست بدهید و آن هم بعد از گذشت 5 سال از حضورتون در ترکیه.

  • شیوا داداش زاده 2020-06-27 در 11:58 ق.ظ

   سلام
   بعد از پایان تحصیلاتتون در ترکیه در صورتی که حداقل 5 سال با ویزای تحصیلی در ترکیه حضور داشته باشید می توانید برای اخذ اقامت ترکیه درخواست بدهید.

  • شیوا داداش زاده 2020-06-27 در 12:32 ب.ظ

   سلام
   بعد از پایان تحصیلاتتون و اقامت حداقل 5 سال به صورت تحصیلی می تونید درخواست بدید

 25. آیا بعد از بورسیه کشور ترکیه می‌توان اقامت دائم گرفت برای مهاجرت به ترکیه؟

  • شیوا داداش زاده 2020-06-27 در 11:58 ق.ظ

   سلام
   شرایط اخذ اقامت دایم ترکیه مرتبط با اخذ بورس تحصیلی ندارد و هر کدام شرایط مربوط به خودشان را دارند.

  • شیوا داداش زاده 2020-06-27 در 12:35 ب.ظ

   سلام
   بورسیه تحصیلی و مهاجرت و اقامت چند مورد متفاوت هستند که هر کدام شرایط خاص خود را دارند. برای اطلاعات بیشتر به مقاله هایی که در این زمینه در بلاگ سایت موجود هست مراجعه کنید.

 26. برای دریافت اقامت چه مدارکی باید همراه داشته باشم

 27. وقتی من برای اقامت اقدام میکنم تا چند روز باید داخل ترکیه بمانم و خارج نشم ؟

 28. ایا ترکیه عضو اتحادیه اروپا شده ؟!


error: Alert: Content is protected !!

برای تماس کلیک کنید