whatsapp
الو اپلای
تحصیل پزشکی در ترکیه

نویسنده :  شیوا داداش زاده

بروزرسانی شده در :  2 اسفند 1401

تحصیل پزشکی در ترکیه در سال 2023

کشور ترکیه در همسایگی ایران با توجه به پیشرفت اقتصادی و علمی مقصد بسیاری از دانشجویان می باشد . این کشور با ارائه سیستم آموزشی و علمی در سطح بالا ، هزینه های مناسب و اعتبار جهانی ، مورد توجه دانشجویان بسیاری برای ادامه تحصیل در کشوری خارجی قرار گرفته است . از بزرگترین مزایای تحصیل در ترکیه می توان به هزینه های پایین ان اشاره کرد . هزینه های تحصیل در رشته های پزشکی ، دندان پزشکی و داروسازی در دانشگاه های دولتی حداکثر 2000 دلار در سال و در دانشگاه های خصوصی بین 1000 تا 2500 دلار در سال است . البته در برخی از این دانشگاه ها امکان اخذ بورسیه تحصیلی نیز وجود دارد .

اکثر دانشگاه های ترکیه پذیرش در رشته های پزشکی را بدون ازمون انجام می دهند . دوره زمانی تحصیل در این رشته 6 سال است و تحصیل به دو زبان ترکی و انگلیسی امکان پذیر می باشد . اما برخی از دانشگاه ها شرایطی برای قبولی دارند .

در رشته پزشکی سال اول و دوم دانشجویان به آموزش علوم پایه مشغول خواهند بود . در سال سوم دروس تئوری و عملی در مورد بیماری ارائه می شود . سال های چهارم و پنجم کارموزی های بالینی شامل دروس می شود . و در سال اخر دانشجویان  به عنوان یک پزشک در بیمارستان مشغول کار می شوند و حقوق محدودی دریافت خواهند کرد .

 

برای تحصیل در رشته مورد نظر کلیک کنید

 

تحصیل در رشته های پزشکی در ترکیه

 

تحصیل پزشکی در ترکیه در سال 2022

می توان گفت کشور ترکیه در سطح بین المللی دارای دانشگاه های بسیار معتبر می باشد به خصوص متقاضیان تحصیل پزشکی در ترکیه و همچنین تحصیل دندانپزشکی در ترکیه می توانند در برترین دانشگاه های پزشکی ترکیه ادامه تحصیل دهند.

به خصوص با توجه به این که سیستم آموزشی کشور ترکیه از سال 2001 به سیستم آموزشی اروپا متصل شده است در صورتی که در هر کدام از دانشگاههای دولتی ترکیه و حتی دانشگاههای خصوصی ترکیه تحصیل کرده باشید مدارک تحصیلی در تمام اتحادیه اروپا و بریتانیا بدون هیچ پیش شرطی قابل پذیرش خواهد بود.

البته لازم به ذکر است که بسیاری از دانشگاههای ترکیه با دانشگاههای آمریکا نیز برنامه مشترک علمی و مبادله دانشجو دارند که می تواند برای بسیاری از دانشجویان تجربه بی نظیری را در دانشگاههای برتر دنیا رقم بزند.

شرایط تحصیل پزشکی در کشور ترکیه

 

شرایط تحصیل پزشکی در ترکیه در سال 2022

تحصیل پزشکی در ترکیه در سال 2022 دارای شرایطی می باشد که سعی شده است در اینجا به اختصار به آنها اشاره شود.

 • داشتن حداقل مدرک تحصیلی دیپلم و یا تحصیل در سال آخر دبیرستان در رشته های علوم تجربی یا ریاضی فیزیک
 • داشتن نمره قبولی در آزمون YOS و یا آزمون SAT
 • داشتن نمره قبولی در آزمون TOMER ( در صورتی که دوره به زبان ترکی باشد)
 • داشتن نمره قبولی در آزمون زبان انگلیسی YDSو یا تافل ( در صورتی که دوره به زبان انگلیسی باشد. توجه داشته باشید که بسیاری از دانشگاه های ترکیه نمرات آزمون آیلتس را نمی پذیرند.)

 

مدارک مورد نیاز تحصیل رشته پزشکی در ترکیه

 • آخرین مدرک تحصیلی و ترجمه رسمی آن
 • ریز نمرات تحصیلی
 • نمره قبولی در آزمون های ورودی ( YOS یا SAT )
 • نمره قبولی از آزمون TOMER
 • مدرک زبان
 • تمکن مالی
 • تکمیل فرم درخواست آنلاین
 • پرداخت هزینه های درخواست
 • پاسپورت

 

تحصیل پزشکی در کشور ترکیه بدون کنکور

 

تحصیل پزشکی در ترکیه بدون آزمون

شاید برای بسیاری از متقاضیان تحصیل پزشکی در ترکیه در سال 2022 این سوال پیش آمده باشد که آیا تحصیل پزشکی در ترکیه بدون آزمون امکان پذیر می باشد یا نه. جواب این سوال مثبت می باشد. البته لازم به ذکر است که دانشگاه‌های رنک بالا و دولتی ترکیه بدون آزمون به هیچ عنوان اقدام به پذیرش دانشجو نمی کنند اما برخی از دانشگاه‌های خصوصی در ترکیه با شرایط خاصی بدون آزمون یوس دانشجو می پذیرند.

در واقع هر ساله دانشگاه‌های خصوصی در ترکیه سهمیه مشخصی را برای جذب دانشجویان بین المللی دارند که در این میان ترجیح می دهند دانشجویانی را جذب نمایند که معدل بالای 17 و همچنین مدرک زبان داشته باشند.

هزینه های تحصیل پزشکی در ترکیه

هزینه تحصیلی هر رشته بسته به دانشگاه مورد نظر می تواند با همدیگر تفاوت هایی داشته باشند . برای مثال هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی کمتر از دانشگاه های خصوصی است . اما هم رقابت در قبولی ان بیشتر است و هم در صورت داشتن رنکینگ بالا شرایط سختری برای پذیرش دانشجو خواهند داشت . اما این دلیل بر معتبر نبودن دانشگاه های خصوص نیست ، چرا که تمامی دانشگاه ها در ترکیه زیر نظر شورای آموزش عالی ترکیه هستند و تمامی فعالیت های علمی ، آموزشی و پژوهشی هر دانشگاه توسط این شورا رصد می شود . به همین دلیل می توان از سطح بالای علمی و کیفیت آموزشی این دانشگاه اطمینان داشت .

رنکینگ دانشگاه‌ های ترکیه در سطح بین المللی بسیار بالا می باشد و برای همین دلیل هم دانشگاه‌ های رنک بالای ترکیه شرایط پذیرش سخت تری را دارند.

 تمام دانشگاه‌ های ترکیه زیر نظر شورای آموزش عالی ترکیه (YOK) فعالیت می کنند به همین دلیل می توانید از کیفیت بالای این دانشگاه‌ ها اطمینان حاصل کنید که در استانداردهای جهانی فعالیت می کنند.

 • شهریه دانشگاه های دولتی ترکیه در رشته پزشکی ، سالانه مبلغی در حدود 240 تا 1500 دلار است .
 • شهریه دانشگاه های خصوصی ترکیه در رشته پزشکی ، سالانه مبلغی در حدود 10000 تا 30.000 دلار می باشد .

 

تحصیل پزشکی در ترکیه بدون کنکور

 

بهترین رشته های پزشکی

بهترین و پرطرفدارترین رشته های پزشکی در ترکیه عبارتند از دندانپزشکی، پزشکی عمومی، داروسازی، فیزیوتراپی و … . بسیاری از متقاضیانی که قصد تحصیل رشته های پزشکی در ترکیه را دارند ترجیح می دهند یکی از رشته های نامبرده را انتخاب کنند.

ترکیه در این رشته ها رنکینگ بسیار بالایی در اتحادیه اروپا و اراسموس دارد. دانشگاه های بسیار مطرح و قدیمی که مجهز به بیمارستان های بزرگ و بین المللی هستند و امکانات بسیار مناسبی را برای دانشجویان فراهم می کنند. البته ورود به این دانشگاه ها راحت نیست و مستلزم تلاش بسیار است تا در رقابت ورود به این دانشگاه ها شخص موفق شود.


درآمد رشته های پزشکی در ترکیه

رشته های پزشکی جزء رشته های پردرآمد به حساب می آیند. گر چه ورود به دانشگاه های ترکیه برای تحصیل رشته های پزشکی به دلیل رقابت سیار سخت است ولی در واقع می توان گفت که با ورود و تحصیل در این رشته ها آینده شغلی شخص تضمین می شود. پزشکی و رشته های مربوط به آن به مانند دندانپزشکی و یا داروسازی جزء رشته های پردرآمد در ایران و ترکیه به حساب می آیند.

بهترین دانشگاه های ترکیه برای تحصیل پزشکی در این کشور

 

بورسیه پزشکی در دانشگاه های ترکیه

بسیاری از دانشگاه های ترکیه بورسیه تحصیلی در شرایطی خاص به دانشجویان خود اهدا می کنند . این بورسیه ها ، بسته به هر دانشگاه در زمینه های مانند پرداخت هزینه خوابگاه ، بیمه سلامت ، شهریه دانشگاه می تواند متفاوت باشد . در برنامه تحصیلی ترکیه حدود 110 برنامه بورسیه تحصیلی وجود دارد . همین طور بسیاری از دانشگاه های دولتی ارائه خوابگاه رایگان را در دستور برنامه های خود قرار داده اند . تعلق این بورسیه ها به متقاضیان منوط به دریافت نمرات عالی در سال اول یا دوم تحصیل ، قبولی در ازمون YOS ، مهارت در زبان انگلیسی و داشتن معدل با نمره حداقل 18 امکان پذیر می شود .

 

مزیت های تحصیل رشته پزشکی در ترکیه چیست ؟

 • همسایگی دو کشور ترکیه و ایران ( کوتاه بودن فاصله مکانی و زمانی )
 • عدم نیاز به اقدام برای دریافت ویزا ترکیه توسط ایرانیان
 • معتبر بودن دانشگاه های ترکیه در وزارت علوم کشور ایران
 • معتبر بودن مدارک تحصیلی اخذ شده در دانشگاه های ترکیه
 • سطح بالای آموزشی و رنکینگ بالای دانشگاه های ترکیه
 • هزینه های مناسب و نسبتا پایین کشور ترکیه نسبت به تحصیل در دیگر نقاط جهان
 • تشابه فرهنگی بین دو کشور ایران و ترکیه
 • اخذ کارت طبابت و پزشکی بین المللی از دانشگاه های ترکیه در رشته پزشکی پس از فارغ التحصیلی

 

دانشگاه‌ های مورد تایید وزارت بهداشت در ترکیه

مدارک تمام دانشگاه‌ های ترکیه در سراسر جهان ارزیابی و بدون هیچ شرطی پذیرش می شوند به خصوص که برای افرادی که تحصیل داروسازی در ترکیه ، پزشکی در ترکیه و دندانپزشکی در ترکیه را انتخاب کرده و در این رشته ها فارغ التحصیل می شوند، مدرک طبابت بین المللی صادر می شود، که در همه جای دنیا به خصوص در اتحادیه اروپا، بریتانیا و آمریکا می توانند در رشته خود کار کنند اما در صورتی که شما در نظر داشته باشید تا به ایران به فعالیت بپردازید به شما پیشنهاد می شود که یکی از دانشگاه‌ های ذکر شده در زیر را برای تحصیل انتخاب کنید.


برترین دانشگاه های ترکیه برای تحصیل پزشکی

دانشگاه‌ حاجت تپه (Hacettepe University)

دانشگاه‌ حاجت تپه یکی از دانشگاه‌ های برتر دولتی در ترکیه می باشد که در شهر آنکارا پایتخت این کشور واقع شده است. این دانشگاه‌ در سال 1967 تاسیس شد و با گذشت زمان به یکی از برترین موسسات آموزش عالی تبدیل شد.

رتبه این دانشگاه‌ در ترکیه 3 می باشد و در اروپا با احراز رتبه 235 توانسته است جایگاه‌ مناسبی را به خود اختصاص دهد. بالغ بر 34 هزار دانشجو در این دانشگاه‌ مشغول به تحصیل می باشند.

دانشجویان با توجه به زبان انتخابی خود می توانند در کلاس های درس انگلیسی ، آلمانی و یا ترکی شرکت کنند. هزینه تحصیل برای دانشجویان خارجی سالانه می تواند از 800 الی 1200 دلار متفاوت باشد که در شروع ترم تحصیلی از دانشجویان اخذ می شود.

دانشگاه‌ استانبول (Istanbul University)

دانشگاه‌ استانبول واقع در شهر استانبول یکی از برترین دانشگاه‌ های دولتی کشور ترکیه می باشد که دارای رتبه 2 در کشور و رتبه 234 در اروپا می باشد. در این دانشگاه‌ آموزش با دو زبان انگلیسی و ترکی می باشد. هزینه تحصیل برای دانشجویان خارجی از 600دلار الی 1400دلار می تواند با توجه به رشته تحصیلی متغیر باشد.

دانشگاه‌ آنکارا (Ankara University)

دانشگاه‌ آنکارا نیز از دانشگاه‌ های دولتی جمهوری ترکیه می باشد که در پایتخت این کشور واقع شده است. در ترکیه دارای رتبه 5 و در اروپا رتبه 282 را به خود اختصاص داده است. زبان آموزشی در این دانشگاه‌ ترکی و انگلیسی می باشد. شهریه این دانشگاه بین 500 دلار الی 1200 دلار متغیر می باشد.

دانشگاه‌ اژه (Ege University)

دانشگاه‌ اژه نیز از دانشگاه‌ های دولتی ترکیه می باشد که در شهر ازمیر و در سال 1995 تاسیس یافت و توانست در مدت کوتاهی خود را در عرصه های بین المللی مطرح کند. این دانشگاه‌ در ترکیه دارای رتبه 4 و در اروپا دارای رتبه 283 می باشد. زبان آموزشی در این دانشگاه‌ ترکی و انگلیسی می باشد. شهریه پرداختی دانشجویان مابین 500 الی 1200 دلار می باشد.

دانشگاه‌ آتاتورک (Ataturk University)

دانشگاه‌ آتاتورک نیز از دانشگاه‌ های دولتی ترکیه می باشد که در شهر ارزروم واقع شده است. این دانشگاه‌ دارای رتبه 14 در داخل ترکیه و همچنین رتبه 394 در اروپا می باشد. زبان آموزشی در این دانشگاه‌ ترکی و انگلیسی می باشد و شهریه پرداختی دانشجویان از 500 الی 1900 دلار می تواند متغیر باشد.

 

 

دانشگاه‌ کوچ (Koc University)

دانشگاه‌ کوچ یکی از بهترین دانشگاه‌ های ترکیه در سطح بین المللی یک دانشگاه‌ غیرانتفاعی و خصوصی واقع در استانبول می باشد. شهریه این دانشگاه‌ بسیار بالا می باشد و در بسیاری از موارد کلاس ها به زبان انگلیسی بر گزار می شوند. هزینه ثبت نام در این دانشگاه‌ به طور متوسط در حدود 24000 هزار دلار می باشد.

دانشگاه‌ یدی تپه (Yeditepe University)

دانشگاه‌ یدی تپه نیز یکی از دانشگاه‌ های خصوصی برتر در ترکیه می باشد. این دانشگاه‌ در سال 1996 در استانبول توسط بنیاد آموزش و فرهنگ ترکیه تاسیس شد و جزء 27 دانشگاه‌ بزرگ ترکیه می باشد.

هدف از تاسیس این دانشگاه‌ آموزش قشر جوان و تطبیق آنها با دنیای مدرن بود. البته سکولاریسم از اهداف این دانشگاه‌ می باشد. کلاس ها به زبانهای ترکی، انگلیسی و آلمانی و فرانسه بر گزار می شوند و شهریه پرداختی دانشجویان به طور متوسط سالیانع 27000 هزار دلار می باشد.

 

بهترین دانشگاه های خصوصی ترکیه برای تحصیل در رشته پزشکی

 

دانشگاه‌ های خصوصی بدون آزمون پزشکی ترکیه

دانشگاه‌ هایی که در بالا به آنها اشاره شد برای ورود با نمرات بالایی نیاز دارند در صورتی که قصد دارید در ترکیه تحصیل کنید و سپس از ترکیه به سایر کشورها مهاجرت کنید ما به شما پیشنهاد می کنیم که با هزینه های پایین تر دانشگاه‌ کوچکتری را برای ادامه تحصیل انتخاب کنید.

در نظر داشته باشید که تمام دانشگاه‌ های ترکیه مورد تایید وزارت علوم این کشور هستند و در کل اتحادیه اروپا بدون هیچ پیش شرطی مدارکشان مورد ارزیابی و تایید قرار می گیرد. در زیر به برخی از آنها اشاره شده است:

 • دانشگاه‌ حاران (Harran University)
 • دانشگاه‌ باشکنت (Baskent University)
 • دانشگاه‌ اوکان ( Okan University)
 • دانشگاه‌ مارمارا (Marmara University)
 • دانشگاه‌ مال تپه (Maltepe University)
 • دانشگاه‌ بیکنت (Beykent University)
 • دانشگاه‌ آتیلیم (Attilim University)
 • دانشگاه‌ بزم عالم (Bezmialem University)
 • دانشگاه‌ بیرونی (Biruni University)
 • دانشگاه‌ دوغوش (Dogus University)
 • دانشگاه‌ آیدین استانبول (Aydin University)
 • دانشگاه‌ شهیر استانبول (Sahir University)
 • دانشگاه‌ توروس (Toros University )
 • دانشگاه‌ اسکودار ( Uskudar University)

 

موقعیت های شغلی تحصیل پزشکی در کشور ترکیه

برای بسیاری از دانشجویان این سوال پیش می آید که پس از اتمام دوره تحصیلی ، آینده شغلی انان چگونه خواهد بود ؟ شایان ذکر است برای کار در کشور ترکیه نیاز به انجام اقداماتی در این زمینه خواهید بود. ابتدا باید در آزمون نهایی STS نمره قبولی کسب کرد . دانشجویان از 8 تا 12 ماه برای آماده سازی خود در این امتحان فرصت دارند . برای قبولی در این آزمون باید حداقل نمره 35 از 100 گرفت. بعد از این که شما موفق به اخذ نمره قبولی در این امتحان شدید ، باید در یک دوره 6 تا 9 ماهه در یک بیمارستان دولتی در کشور ترکیه مشغول کار شوید . سپس می توان به عنوان یک پزشک وارد فعالیت در دنیای پزشکی شد. درآمد پزشکان در ترکیه متناسب با سابقه کاری ، نوع تخصص و محل خدمت متفاوت می باشد .

 

تحصیل در گرایشات مختلف رشته پزشکی در دانشگاه های ترکیه

علارغم علاقه بسیاری از متقاضیان به تحصیل در رشته پزشکی ، بسیاری از انان توانای کسب نمره قبولی و ورود به این رشته را نخواهند داشت . پس می توانند در رشته های پیرا پزشکی مانند داروسازی ، دندان پزشکی و پرستاری تحصیل کنند و مدارک معتبری برای ورود به دنیای کار کسب کنند . همچنین شایان ذکر است که این مدارک تحصیلی مورد تایید وزرات بهداشت و علوم ایران می باشد . در اینجا به اختصار به این رشته ها می پردازیم

داروسازی : برای تحصیل این رشته در ترکیه ابتدا باید مدت 1 سال در کالج تحصیل کرده و سپس وارد دانشگاه شوند . مدت زمان تحصیلی این رشته در دانشگاه های ترکیه 5 سال است و با وجود اینکه زبان رسمی ترکی است ، امکان تحصیل به زبان انگلیسی در این رشته امکان پذیر است . همینطور برای تحصیل در این رشته نیاز به اخذ مدرک زبان انگلیسی نمی باشد و فقط داشتن تسلط بر این زبان کافی است . برای پذیرش متقاضی باید در ازمون ورودی شرکت کند . نکته قابل توجه برای تحصیل در رشته داندان پزشکی ، عدم نیاز به دیپلم تجربی است .

دندان پزشکی : مدت تحصیل در این رشته 5 سال می باشد . که در 2 سال اول دروس پایه و تئوری و 3 سال اخر در محیط آموزشی بیمارستان ، به کسب آموزش های عملی خواهند پرداخت .

پرستاری : در رشته پرستاری ، متقاضی باید مدت یک سال وارد کالج شود و سپس در ازمون ورودی دانشگاه شرکت کند . مدت زمان تحصیل در این رشته 4 سال می باشد .

 

اخذ تخصص پزشکی در دانشگاه های ترکیه

دانشجویان و فارغ التحصیلانی که قصد ادامه تحصیل در رشته پزشکی و اخذ تخصص را دارند باید به موارد زیر توجه کنند .

 • داشتن دانش بسیار بالا در حوزه پزشکی عمومی
 • تسلط بر زبان انگلیسی
 • شرکت و اخذ نمره قبولی در دو ازمون STS و TUS

آزمون های ذکر شده در شهر انکارای ترکیه در ماه های اوریل و سپتامبر برگزار می شود .

 

میزان درآمد رشته های مختلف پزشکی در ترکیه چقدر است ؟

میزان درامد پزشکان در کشور ترکیه بنا به سابقه ، تخصص ، رشته تحصیلی ، شهر محل خدمت متفاوت و متغییر است . اما ما تلاش کردیم میانگین درامد برخی از پزشکان متخصص را در اختیار شما قرار دهیم . این میانگین شامل مسکن ، بیمه ، حمل و نقل و سایر مزایا می باشد .

 • پزشک عمومی ، میانگین میزان درآمد ماهیانه 17.000 لیر
 • متخصص الرژی ، میانگین میزان درآمد ماهیانه 14.500 لیر
 • روانشناس بالینی ، میانگین میزان درآمد ماهیانه 24.000 لیر
 • متخصص پوست ، میانگین میزان درامد ماهیانه 24.000 لیر
 • متخصص تغذیه ، میانگین میزان درآمد ماهیانه 17.000 لیر
 • پزشک داخلی ، میانگین میزان درآمد ماهیانه 25.000 لیر
 • متخصص مغز و اعصاب ، میانگین میزان درآمد ماهیانه 24.000 لیر
 • متخصص قلب ، میانگین میزان درآمد ماهیانه 35.0000 لیر
 • متخصص زنان و زایمان ، میانگین میزان درآمد ماهیانه 000 لیر
 • چشم پزشک ، میانگین میزان درآمد ماهیانه 18.000 لیر
 • متخصص اطفال ، میانگین میزان درآمد ماهیانه 20.000 لیر
 • فیزیوتراپیست ، میانگین میزان درآمد ماهیانه 13.000 لیر
 • متخصص بیماری عفونی ، میانگین میزان درآمد ماهیانه 22.000 لیر
 • روانپزشک ، میانگین میزان درآمد ماهیانه 21.000 لیر
 • اورولوژیست ، میانگین میزان درآمد ماهیانه 28.000 لیر
 • پزشک اروژانس ، میانگین میزان درآمد ماهیانه 19.000 لیر
 • مثخصص بیهوشی ، میانگین میزان درآمد ماهیانه 29.000 لیر

امتیاز خود را ثبت کنید


چه قدر این پست برایتان مفید بود؟
4.4 از 5 با 34 رای

 • مجله مهاجرت

  1402-03-22 در 2:22 ب.ظ

  سلام.وقت بخیر .
  در مورد تحصیل پزشکی در ترکیه میشه راهنمایی بفرمایید؟

 • المیرا

  1399-04-23 در 12:05 ق.ظ

  با سلام من رشته‌ی ریاضی هستم با معدل کتبی نهایی ۱۶، ایا در فرایند شرکت در ازمون یوس و تا قبولی در دانشگاه(پزشکی)، معدل لحاظ میشه یا خیر؟؟؟منظورم اینه که نمره‌ی معدل یا شرط معل وجود داره یا خیر؟؟
  در ضمن چون من ترک هستم، زبان ترکی استانبولی رو میتونم خیلی زود فرا بگیرم
  با تشکر از پاسخگویی شما

  • شیوا داداش زاده

   1399-04-24 در 11:34 ق.ظ

   سلام
   برای اخذ پذیرش در رشته پزشکی فاکتورهای بسیاری در نظر گرفته می شه که یکی از اونها معدل هست. مدرک زبان تومر و همچنین نمره آزمون SAT و یا YOS هست.

 • نگین

  1399-04-09 در 3:23 ب.ظ

  سلام خسته نباشید. بنده دانشجوی سال دوم رشته زیست سلولی از دانشگاه علم و فرهنگ تهران هستم معدل دیپلمم ۱۹.۵ و پیش هم همین حدود هست زبان هم در حد پیشرفته بلدم و اقدام به گرفتن ایلتس کردم ایا میتونم پزشکی یا دندان در ترکیه بخونم لطفا راهنماییم کنید.

  • شیوا داداش زاده

   1399-04-09 در 10:29 ب.ظ

   سلام
   برای پذیرش در رشته های پزشکی و دندان پزشکی بدون آزمون و با آزمون می تونید شرکت کنید
   برای اطلاعات تکمیلی با شماره تلفن 02188884645 تماس بگیرید.

 • سارا

  1399-04-09 در 3:19 ب.ظ

  با سلام خواستم بدونم کل مقدار پول لازم برای تحصیل در ترکیه در رشته پزشکی در حالت متوسط با احتساب تحصیل در ایران و ازمون دادن در ترکیه چقدر است؟

  • شیوا داداش زاده

   1399-04-09 در 10:30 ب.ظ

   سلام
   منظورتون اگر شهریه دانشگاه ها باشه بین 2000 لیر تا 40000 لیر در سال در نوسان هست و هزینه زندگی در شهرها هم به همین صورت می باشد.

تماس با ما
درخواست مشاوره رایگان

ما همراه شما خواهیم بود

برای دریافت مشاوره رایگان، این فرم را تکمیل کنید تا کارشناسان الو اپلای در سریعترین زمان، با شما تماس بگیرند

آدرس: تهران, میدان ونک, خیابان گاندی جنوبی, خیابان بیست و پنجم پلاک ۲۴ طبقه 2
آدرس و لوکیشن دفتر استانبول : DAP Vadi,Z ofis ,S Blok ,No 56 Kağıthane İstanbul
021-88884645 | 021-88850364
۸ الی ۲۱
 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .