ثبت شرکت در ترکیه 2021‌ ؛ هزینه ها، شرایط و مراحل

ثبت شرکت در ترکیه و صفر تا صد مراحل آن برای اتباع خارجی که قصد سرمایه گذاری در ترکیه را دارند دانستنش ضروری می باشد. شما به عنوان تبعه یک کشور دیگر در ترکیه در صورتی که قصد راه اندازی کسب و کار و فعالیت های تجاری در ترکیه به مانند باز کردن رستوران، باز کردن آرایشگاه، راه اندازی تولیدی و … دارید لازم هست تا قبل از انجام هر گونه اقدامی در ابتدا مراحل و هزینه ثبت شرکت در ترکیه را بدانید سپس نسبت به این کار اقدام نمایید.

البته ثبت برند در کشور ترکیه با ایران کاملا متفاوت می باشد یعنی در واقع شما دارای مسئولیت های قانونی بیشتری در ترکیه هستید به خصوص در زمانی که بخواهید نسبت به انحلال شرکت ایجاد شده اقدام نماید به راحتی این امر ممکن نمی باشد و دارای مراحل قانونی پیچیده تری می باشد.


در این یادداشت میخوانید:

ثبت شرکت در ترکیه

اطلاع داشتن از قوانین تجارت ترکیه و قانون سرمایه گذاران خارجی برای فردی که به دنبال تاسیس شرکت می باشد ضروری است. در کنار مزایای ثبت شرکت در کشور ترکیه لازم است تا تا شما با معایب آن نیز آشنا باشید.

در برخی موارد و تحت شرایطی خاص به دنبال باز کردن یک شرکت در این کشور می توانید نسبت به درخواست اقامت خود و خانواده تان هم زمان با خود اقدام نمایید. قرار داشتن ترکیه در بین کشورهایی که اقتصاد پویا و رو به رشد دارند این کشور را به مکانی برای سرمایه گذاری سرمایه گذاران خارجی تبدیل کرده است.

ثبت شرکت در ترکیه

به طوری که بر اساس آمار اقتصاد ترکیه در بین ۲۰ اقتصاد برتر دنیا قرار دارد. اگر به دنبال مهاجرت به ترکیه هستید باید بدانید که جای امنی را از نظر سرمایه گذاری انتخاب کرده اید.

حمایت دولت ترکیه از سرمایه گذاران خارجی و اعطاء کردن تسهیلات مناسب و در بسیاری از زمینه ها کاهش دادن مالیات سرمایه گذاران خارجی می تواند زمینه ی مناسبی را برای سرمایه گذاری اتباع خارجی در ترکیه فراهم نماید.

 

قوانین ثبت شرکت در ترکیه برای اتباع خارجی

آخرین تغییراتی که در این زمینه به وقوع پیوسته است مربوط به سال ۱۳۸۲ می باشد. که بر اساس آن قوانین بر خلاف روال گذشته، که اتباع خارجی در صورتی می توانستند اقدام به ثبت برند نمایند، که حتما یک شریک که شهروند ترکیه بود ، می داشتند این در حالی است که در قوانین جدید اتباع کشورهای خارجی به تنهایی می توانند اقدام به تاسیس شرکت نمایند، بدون این که نیازی به شریک ترکیه ای داشته باشند.

این بدین معنی می باشد که یک تابع خارجی می تواند شرکتی را در ترکیه ثبت کند که مالک ۱۰۰٪ آن خودش باشد.

کمپانی هایی که در ترکیه ثبت می گردند بر اساس قوانین این کشور می توانند بر طبق اساس نامه مشخص خود فعالیت نمایند و درآمد داشته باشند. ترکیه کشوری بسیار قانونمند و منظم و دقیق در زمینه امور حقوقی و ثبتی می باشد. به همین دلیل نسبت به اعمال مقرارات حقوقی بسیار سخت گیر بوده و بدون اغماض با افرادی که این قوانین را رعایت نمی کنند برخورد می کند.

اگر در زمینه ی ثبت برند و سرمایه گذاری در ترکیه به تصمیم نهایی رسیده اید حتما به شما توصیه می گردد که از مشاوران حقوقی امین و آشنا به مسایل حقوقی و ثبتی در ترکیه کمک بگیرید که بتوانند به شما در این زمینه در زمان محدود و بدون این که هزینه های گزافی پرداخت کنید کمک و راهنمایی نمایند.

ثبت شرکت در کشور ترکیه چقدر زمان می برد؟

شاید این سوال برای شما پیش بیاید برای این که اقدام به تاسیس شرکت در ترکیه نمایید به چقدر زمان احتیاج دارید؟ لازم به ذکر است که شما نیاز به صرف زمان زیادی ندارید در صورتی که با روال و مراحل کار آشنا باشید.

حداکثر مدت زمان برای شرکت هایی با مسئولیت محدود در ترکیه ۳ روز کاری می باشد این درحالی است که گفتن زمان برای شرکت هایی با مسئولیت عام متفاوت می باشد و زمان و مراحل آن بستگی به تصویب وزارت صنعت و تجارت ترکیه دارد.

یعنی در واقع این زمان می تواند از ۵ الی ۳۰ روز متفاوت باشد. البته آن چیزی که می بایستی به آن دقت نظر داشته باشید این است که بدانید برای انجام این کار به کجا مراجعه کنید و چه مدارکی را می بایستی به همراه داشته باشید زیرا که در بسیاری از مواقع آن چیزی که سبب اتلاف وقت و هزینه می گردد آگاه نبودن از سیستم اداری و پروسه ی کاری تأسیس شرکت در کشور ترکیه است.

اولین قدم ثبت شرکت در ترکیه

اولین قدم ثبت شرکت در ترکیه

در اولین قدم شما می بایستی مشخص نماید که شما قصد باز کردن چه نوع شرکتی را دارید چون شرکت ها در ترکیه به سه نوع تقسیم می شوند:

 • ثبت شرکت شخصی
 • ثبت شرکت با مسئولیت محدود
 • ثبت شرکت تعاونی در ترکیه

اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در ترکیه

البته لازم است در نظر داشته باشید که برای ثبت شرکت داشتن اقامت بلند مدت ترکیه لازم نمی باشد یعنی شما می توانید در خارج از ترکیه زندگی کنید ولی در ترکیه شرکتی داشته باشید که دایر بوده و در حال فعالیت می باشد.

شما بعد از طی تمام مراحل و رسمی شرکت شرکت می توانید نسبت به اخذ اجازه کار در ترکیه برای خودتان اقدامات لازم را انجام دهید و به دنبال آن برای خود بیمه رد کنید.

اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در ترکیه

رد کردن بیمه از این نظر حایز اهمیت می باشد که شما می توانید بعد از طی شدن ۵ سال نسبت به اقامت دایم ترکیه و بعد از آن، اخذ شهروندی ترکیه اقدام نمایید ( ثبت برند و اخذ اقامت ) . در نظر داشته باشید که صفر تا صد ثبت برند بین ۵ الی ۱۰ روز کاری زمان احتیاج دارد.

نکاتی در مورد ثبت شرکت در ترکیه و اخذ اقامت ترکیه

البته ذکر این نکته الزامی می باشد که اگر به همراه ثبت برند قصد دارید نسبت به اقامت این کشور نیز اقدام نمایید سرمایه شما می بایستی حداقل ۱۰۰۰۰۰ هزار لیر ترکیه باشد.

البته ارزش هر سهم نمی تواند کمتر از ۲۵ لیر ترکیه باشد. که در این میان شما می بایستی ۲۵٪ از مبلغ ذکر شده را در مراحل انجام کار در حساب خود داشته باشید که البته پس از این مراحل و دریافت روزنامه ی رسمی می توانید آن مبالغ را برداشت نمایید.

مراحل ثبت شرکت در ترکیه

 1. ترجمه رسمی به زبان ترکی تمام شرکای شرکت و به تایید رساندن ترجمه ها در اداره ثبت احوال
 2. تنظیم اساس نامه کمپانی بر اساس نوع شرکتی که قصد ثبت آن را در ترکیه دارید.
 3. استخدام حسابدار رسمی در ترکیه ( بر اساس قانون ترکیه استخدام حسابدار رسمی برای انجام دادن امور مالی و اداری شرکت از الزامات اساسی می باشد. شما بر اساس نوع شرکت می توانید از حسابداران کم تجربه یا با تجربه در ترکیه استفاده نمایید).
 4. پر کردن فرم ها مخصوص تاسیس شرکت
 5. گرفتن کد مالیاتی برای تمامی سهامداران شرکت مورد نظر از اداره مالیات در ترکیه
 6. پر کردن فرم های اتاق بازرگانی
 7. تنظیم فرم های مربوط به اعلام آدرس شرکت در اتاق بازرگانی
 8. دریافت کردن کارت بازرگانی برای شرکت
 9. به ثبت رساندن رسمی امضاء مدیر عامل شرکت در اداره ثبت اسناد
 10. به تایید رساندن اساسنامه شرکت در اداره ثبت اسناد
 11. افتتاح حساب به نام شرکت در یکی از بانک های ترکیه
 12. واریز درصدی از سرمایه که معمولا یک چهارم می باشد به حساب شرکت که از قبل به عنوان حساب رسمی شرکت اعلام شده است.
 13. چاپ مشخصات شرکت در روزنامه های رسمی ترکیه
 14. تنظیم اجاره نامه شرکت
 15. اعلام و چاپ در روزنامه رسمی در کشور ترکیه
 16. چاپ روزنامه رسمی شرکت
 17. تایید آدرس اعلامی شما توسط مامور اداره مالیات و دارایی
 18. تایید دفاتر حسابداری شرکت
 19. آماده کردن کد اقتصادی شرکت

مدارک لازم جهت ثبت شرکت در ترکیه

 1. حداقل دو قطعه عکس ۴*۳ رنگی با زمینه روشن
 2. اصل گذرنامه تمام شرکاء ( اعتبار گذرنامه ها نباید از ۶ ماه کمتر باشد)
 3. تعیین مقدار سهام هر یک از شرکاء
 4. مشخص نمودن موضوع فعالیت شرکت
 5. مشخص نمودن آدرس، کد پستی و تلفن شرکت
 6. انتخاب چند نام برای شرکت ( حداقل ۵ نام را مشخص کنید)
 7. تعیین اعضای هیات مدیره و مدیر عامل و مشخص نمودن شخص صاحب حق امضاء
 8. اعطای وکالت برای انجام کارهای ثبت شرکت
 9. حداقل سرمایه اعلامی نباید از ۱۰۰۰۰ ریال برای شروع به کار که حدود یک چهارم مبلغ آن برای یک ماه در حساب شرکت بلوکه خواهد بود.

انواع ثبت شرکت در ترکیه

همان طور که در بالا نیز به آن اشاره شد ثبت شرکت برای ایرانیان کاملا متفاوت از ایران می باشد. در ترکیه بیشتر ایرانیان شرکت هایی با مسئولیت محدود تاسیس می کنند. مثلا در ترکیه برخی از شرکت ها وجود دارد که به عنوان شرکت های بین المللی تابع قوانین جمهوری ترکیه نمی باشند ، در حالی در ایران هیچ شرکت خارجی نمی تواند شروع به کار کند مگر بر اساس قوانین ایران.

شرکت با مسئولیت محدود (لیمیتد/ LS) این شرکت حداقل با دو نفر و حداکثر با ۵۰ نفر شریک در ترکیه قابل ثبت می باشد( البته بر اساس قوانین جدید ثبت کمپانی با مسئولیت محدود در ترکیه حتی با داشتن یک سهامدار نیز می تواند کار خود را آغاز نماید).

انواع ثبت شرکت در ترکیه

این سهامداران می توانند از اشخاص حقیقی و یا حقوقی تشکیل گردند. و به طور کامل از اتباع خارجی و یا شهروندان ترکیه باشند. البته لازم به ذکر است فردی را که سهامداران به عنوان مدیر شرکت انتخاب می نمایند می تواند هم از سهامداران باشد و یا فردی دیگر غیر از سهامداران.

در واقع این بخش از کار با توجه به اساسنامه ی شرکت مشخص می گردد. حداقل سرمایه جهت این که بتوانید کمپانی خود را ثبت کنید ۱۰۰۰۰ هزار لیر ترکیه می باشد. و تمام کارهای رسمی مربوط به شرکت می بایستی در دفترخانه رسمی انجام گردد.

سهامداران شرکت با مسئولیت محدود (لیمیتد / LS)

مسولیت سهامداران در شرکت با مسئولیت محدود (لیمیتد / LS) با توجه به میزان سرمایه ای که اعلام کرده اند مشخص می گردد. بنابراین این موضوع بدین معنا می باشد که میزان مسئولیت ها در این نوع از شرکت ها به صورت مساوی و برابر در نظر گرفته نمی شود و میزان مسولیت در بدهی ها و یا حتی مالیاتی که باید پرداخت کنند بر اساس میزان سهام آن ها در شرکت مشخص می گردد.

البته هر گونه نقل و انتقالی لازم است که در دفتر اسناد رسمی ثبت گردد و هم چنین به تصویب ۳/۴ اعضاء و سهامداران رسیده باشد. سرمایه سهمی در شرکت های با مسئولیت محدود اگر جزء اتباع خارجی می باشید که می خواهید اقدام به ثبت شرکت نمایید دارایی های زیر می تواند به عنوان سرمایه شما برای سرمایه گذاری اعلام گردد:

 1. تجهیزات و ماشین آلات
 2. ابزار و کالاهای غیر نقدی با ارزش مالی
 3. دارایی های غیر مالی به مانند حق اختراع؛ برند و .
 4. حقوق بهره بردری از منابع طبیعی
 5. سود حاصله از وام های خارجی و یا بهره وام های بانکی
 6. سهام شرکت ها

عناوین اساسنامه شرکت با مسئولیت محدود (لیمیتد / LS)

عناوین اساسنامه شرکت با مسئولیت محدود (لیمیتد / LS)

در اساسنامه شرکت می بایستی موارد زیر به تفصیل ذکر گردد.

 1. نام شرکت
 2. موضوع فعالیت شرکت
 3. مقدار سرمایه شرکت
 4. تعداد سهامداران شرکت
 5. نام سهامداران شرکت
 6. مقدار سرمایه تعهد شده از طرف هر یک از سهامداران
 7. مدت زمان فعالیت شرکت
 8. روش اعلان اطلاعیه های شرکت
 9. مدیر شرکت
 10. بازرس شرکت (در صورتی که تعداد سهامداران بالای ۲۰ نفر باشد)

انحلال شرکت با مسئولیت محدود (لیمیتد / LS)

اگر در ترکیه اقدام به ثبت شرکت نموده اید ولیکن به هر دلیلی نتوانستید فعالیت نمایید می بایستی بدانید که چگونه می توانید شرکت را منحل نمایید؟ برای این که بتوانید اقدام به انحلال شرکت با مسئولیت محدود (لیمیتد / LS) نمایید می بایستی به نکات زیر توجه کنید.

 1. تصمیم به انحلال شرکت در مجمع سهامداران
 2. انقضای مدت اعلام شده در اساسنامه
 3. ارایه درخواست انحلال شرکت به دادگاه
 4. تصمیم دادگاه مبتنی بر درخواست سهامدارن

هم چنین باید در نظر داشته باشید در صورتی که موارد زیر در جریان کار برای شما پیش آمد می بایستی درخواست انحلال شرکت را به مراجع مربوطه ارایه نمایید.

 1. کاهش تعداد سهامداران به کمتر از ۲ نفر
 2. از دست دادن ۲/۳ سرمایه اولیه
 3. دلایلی که به عنوان دلیل انحلال در اساسنامه آورده شده است.
 4. ورشکستگی شرکت

انجام امور مربوط به انحلال شرکت می بایستی نزد مراجع قانونی انجام گیرد و مدت زمانی که لازم است مابین ۱۲ الی ۱۸ ماه می تواند متغیر باشد. البته لازم به ذکر است که کلیه ی امور مالیاتی می بایستی در طول دوره تسویه گردد.

هزینه حسابدار رسمی ترکیه استخدام حسابدار برای شروع به کار هر شرکت با هر نوع فعالیتی الزامی می باشد. هزینه و دستمزد حسابدار رسمی در ترکیه بستگی به حجم فعالیت شرکت دارد. حداقل حقوق حسابدار رسمی در ترکیه ۴۰۰ دلار به صورت ماهیانه می باشد.

ثبت شرکت در مناطق آزاد تجاری ترکیه

این نوع شرکت ها را می توان شرکت های صنعتی دانست که در شهرک های صنعتی در ترکیه مشغول به فعالیت می باشند. در این شهرک ها سرمایه گذاران خارجی که قصد سرمایه گذاری در ترکیه را دارند می توانند با قیمت بسیار پایین زمین خریداری کنند علاوه بر آن تسهیلات بسیار زیادی را دولت برای آنها قایل می باشد.

ثبت شرکت در مناطق آزاد تجاری ترکیه

مثلا برای مدت زیادی مشمول معافیت های مالیاتی می شوند و یا بیمه کارکنان را تا مدت مدیدی دولت پرداخت می نماید.

البته لازم به ذکر است که این نوع از شرکت برای واردی به مانند امور تولیدی و صادراتی کاربرد دارد یعنی در واقع خدمات کمپانی باید به تولید کالا بیانجامد و صادرات باشد به اسم کشور ترکیه انجام گیرد. اجاره مکان برای ثبت برند در زمان انجام مراحل این کار لازم است تا شما یک آدرس مشخص شده ای را به عنوان آدرس شرکت و محل کار خود اعلام نمایید.

نکاتی که باید به آن ها توجه داشته باشید

در نظر داشته باشید که لازم نیست که شما حتما یک واحد ادارای و یا تجاری را به عنوان مکان شرکت خود در نظر بگیرید بلکه شما می توانید یک میز از یک شرکت را اجاره کنید و یا آدرس محل سکونت خود را به عنوان محل کار خود نیز اعلام نمایید که در ترکیه به اصطلاح به آن هوم آفیس گفته می شود.

لازم به ذکر است که در زمان ثبت شما حتما می بایستی یک چهارم اجاره بهایی که به صورت ماهانه بایستی پرداخت نمایید را به عنوان مالیات به اداره مالیات و دارایی ترکیه پرداخت نمایید. مالیات بر درآمد در ترکیه مالیات بر درآمد در کشور ترکیه معادل ۲۰٪ سود خالص سالیانه شرکت می باشد که پرداخت آن الزامی می باشد.

آشنایی با قوانین ثبت شرکت

برای ثبت برند، مطالعه و بررسی قوانین کشور ترکیه، آگاهی از قانون تجارت ترکیه و مطالعه قانون سرمایه گذاری خارجی در ترکیه، در اولویت متقاضیان مهاجرت به ترکیه می باشد. سرمایه گذاری در ترکیه پس از ثبت کمپانی تحت شرایط خاصی موجب اخذ اقامت می شود. اما دارا بودن اقامت ترکیه، فواید و مزایای چندانی برای متقاضی اخذ اقامت دایم و یا تابعیت ترکیه ندارد.

کشور ترکیه، یکی از کشورهای فرستنده مهاجر به اروپاست که در رده دوم کشورها قرار دارد. قرار داشتن ترکیه در بخش اقتصادهای پویا، این کشور را به مقصدی برای سرمایه گذاری مستقیم خارجی مبدل کرده است.

هزینه های دفاتر رسمی و پلمپ آن در دارایی ترکیه هزینه دفاتر رسمی و پلمپ آن در اداره ی دارایی در ترکیه سالیانه در حدود ۴۵۰ دلار می باشد که می بایستی شما به دولت ترکیه پرداخت نمایید.

ثبت شرکت در مناطق اروپایی ترکیه

در ثبت این نوع از شرکت شخص اقدام به ثبت شرکت بازرگانی در ترکیه می نماید. در این نوع از شرکت شما می توانید در چهارچوب قانون اساسی ترکیه هر نوع فعالیتی را انجام دهید.

در این نوع شما می بایستی حداقل دو کارمند ترک استخدام نمایید و نسبت به بیمه کردن آنها اقدام کنید. برای شرکت خود اقدام به افتتاح حساب بانکی در ترکیه کنید و به واسطه شرکت می توانید اخذ اقامت ترکیه را در کوتاه ترین زمان برای خود و خانواده تان اخذ کنید.

 

شرکت سهامی خاص/ عام

برای این که بتوانید شرکت سهام خاص تاسیس نمایید نیازمند حداقل ۵ شخص حقیقی و یا حقوقی هستید. هر یک از شرکاء به اندازه ی سهمی که در شرکت دارند نسبت به درآمد و هم چنین بدهکاری های شرکت مسئولیت دارند.

در واقع مقدار سهم ها بایستی در شرکت مشخص باشد و هر یک از شرکاء می توانند به هر اندازه ای که می تواند سهم داشته باشد. اگر اقدام به تأسیس شرکت سهام خاص کرده باشید جلسات عمومی شرکت شما می بایستی با حضور نمایندگان از وزارت تجارت ترکیه برگزار گردد.

انواع شرکت های سهامی در ترکیه

شرکت سهامی خاص/ عام

 • شرکت سهامی خاص: تعداد افراد سهام دار در شرکت های سهامی خاص در ترکیه کمتر از ۲۵۰ نفر باید باشد.
 • شرکت سهامی عام: تعداد افراد سهام دار در شرکت های سهامی عام در ترکیه می بایستی بیش از ۲۵۰ نفر باشد.

شرکت مختلط در ترکیه

شرکت مختلط در ترکیه از یک یا چند نفر شریک تشکیل می شود و هر کدام از شرکاء بر اساس میزان سهم خود نسبت به دیون شرکت مسئولیت دارند. اشخاص حقوقی نمی توانند به عنوان شریک و سهامدار در شرکت مختلط در ترکیه باشند.

موسسات مالی(صرافی)

اگر به دنبال تاسیس موسسه مالی هستید می توانید آن را در قالب یک شرکت سهامی تاسیس نمایید. البته لازم به ذکر است که اگر به دنبال تاسیس موسسات مالی در ترکیه باشید می بایستی قبل از هر کاری مجوزهای لازم را از سازمان های زیر ربط در ترکیه اخذ نمایید. که در صورت مراجعه درخواست کنندگان همکاری های لازم صورت خواهد گرفت.

هزینه های ثبت شرکت در کشور ترکیه

اگر به دنبال ثبت شرکت هستید لازم است علاوه بر هزینه ثبت شرکت؛ در خصوص هزینه های جاری ثبت شرکت نیز اطلاعات کافی داشته باشید.

هزینه های دفاتر رسمی و پلمپ آن در دارایی ترکیه

هزینه دفاتر رسمی و پلمپ آن در اداره ی دارایی در ترکیه سالیانه در حدود ۴۵۰ دلار می باشد که می بایستی شما به دولت ترکیه پرداخت نمایید.

مزایای ثبت شرکت در ترکیه

 1. اخذ اقامت کاری در ترکیه برای خود و اعضای خانواده
 2. هزینه های پایین ثبت شرکت
 3. افتتاح حساب بانکی در ترکیه به نام شرکت
 4. امکان انجام معاملات با کشورهای اروپایی
 5. شما به تنهایی می توانید ۱۰۰٪ سهام شرکت را داشته باشید
 6. وجود شریک ترک الزامی نمی باشد.
 7. هزینه استخدام حسابدار بسیار پایین می باشد.
 8. مالیات بر درآمد گرفته می شود و در صورتی که شرکت شما درآمد پایینی داشته باشد به همان نسبت مالیات کمتری را نیز باید پرداخت کنید.

 

سوالات متداول ثبت شرکت در ترکیه

هزینه ثبت شرکت در ترکیه چقدر است؟

هزینه ثبت شرکت بستگی به نوع آن دارد، مثلا ثبت شرکت شخصی را می‌توان با 5 هزار لیر نیز انجام داد در حالی که ثبت شرکت با مسولیت محدود از 7 هزار لیر شروع می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر با شمار 021-888884645 تماس بگیرید.

آیا با ثبت شرکت در ترکیه می‌توان اقامت ترکیه را گرفت؟

بله، با ثبت شرکت در ترکیه می‌توان برای مدیر عامل و اعضای هیات مدیره اقامت ترکیه را اخذ کرد. راهنمای چگونگی اخذ اقامت ترکیه

آیا با ثبت شرکت در ترکیه می‌توان اقدام به تمدید اقامت ترکیه کرد؟

بله با ثبت شرکت در ترکیه می‌توان اقامت ترکیه را تمدید کرد

آیا با ثبت شرکت در ترکیه می‌توان حساب شرکتی در بانک افتتاح کرد؟

بله، با ثبت شرکت می‌توان حساب شخصی و شرکتی در بانک زراعت افتتاح نمایید.


چه قدر این پست برایتان مفید بود؟
3.9 از 5 از 83 رای


مشاوره رایگان (الو اپلای)

اشتراک این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

44

نظرها

 1. بعد از ثبت شرکت برای درآمدهای خارج از ترکیه هم باید مالیات بدیم؟ آیا درآمدهای خارجی در ترکیه معاف از مالیات هست درسته؟

  • شیوا داداش زاده 2021-06-10 در 9:45 ق.ظ

   سلام
   مالیات بر درآمد در ترکیه 22 درصد هست. منظورتون چه نوع درآمدهایی است؟

   • درآمدهایی که از مشتری های خارجی میگیریم؟ فاکتوری هم صادر نمیکنیم؟

 2. برای یک فریلنسر برنامه نویس کدوم نوع ثبت شرکت رو پیشنهاد میدید؟ برای اینکه بتونم حساب بانکی بین المللی و اقامت داشته باشم چقدر سرمایه اولیه شرکت باید باشه؟ ممنونم

  • شیوا داداش زاده 2021-06-10 در 9:47 ق.ظ

   سلام
   حداقل باید ثبت شرکت با مسئولیت محدود انجام بدید. برای افتتاح حساب بانکی نیاز به ثبت شرکت ندارید و بدون ثبت شرکت هم می تونیم در بانک زراعت برای شما حساب باز کنیم. و اقامت توریستی هم می تونیم براتون از طریق اجاره ملک بگیریم.

 3. با سلام میخواستم جهت اقامت در ترکیه شرکت با مسعولیت محدود ثبت کنم چقدر هزینه دارد و ایا این شرکت میتونم در کل شهر های ترکیه فعالیت کنم و افراد کاری را استخدام کنم
  لطف کنید راهنماییم کنید
  متشکرم

  • شیوا داداش زاده 2021-06-03 در 2:30 ب.ظ

   سلام
   در ارتباط با هزینه ثبت شرکت با موسسه تماس بگیرید .
   بله در تمام شهرها می توانید اقدام به ثبت شرکت و فعالیت کنید.

 4. سلام وقت بخیر
  با داشتن کارت کیملیک توریستی 1 ساله و یا کارت کیملیک که از ثبت شرکت اخذ بشه، میتونم درخواست ویزای اروپا بدم؟

  • شیوا داداش زاده 2021-05-02 در 3:37 ب.ظ

   سلام
   خیر
   دریافت ویزای اروپا با پاسپورت ایران صورت می گیرد و همان شرایطی که برای ایرانیان در نظر گرفته می شود هست.

 5. سلام
  باز کردن یک کارگاه مبل سازی نیاز به چی دارد؟
  و یعنی 22 درصد و اون 18 درصد بر روی تمام درامد سالانه است؟
  یعنی 40 درصد درامد یک سال رو باید بدم دولت؟

  • شیوا داداش زاده 2021-05-02 در 3:42 ب.ظ

   سلام
   باید در ابتدا ثبت شرکت کنید.
   همچنین مالیات بر درآمد 22 درصد و ارزش افزوده که از مشتری باید گرفته شود 18 درصد می باشد.

 6. سلام . با ثبت شرکت شخصی میشه درخواست اجازه کار برای خودمون کرد ؟یا حتما باید 5 نفر ترک استخدام کنیم تا بتونیم برای خودمون درخواست اجازه کار و اقامت بگیریم . و همچنین میشه شرکت شخصی رو بعد از یکسال به مسئولیت محدود تبدیل کرد و سهام دارد اضافه کنیم؟

  • شیوا داداش زاده 2021-05-02 در 3:43 ب.ظ

   سلام
   با ثبت شرکت شخصی فقط یک نفر که خودتون هستید اجازه کار دارید.
   شرکت شخصی به مسئولیت محدود تبدیل نمی شه بلکه باید منحل بشه و از اول شرکت با مسئولیت محدود ثبت کنید.

 7. سلام وقتتو بخیر، من اگر از طریق ثبت شرکت در ترکیه اقامت بگیریم و بعد از دریافت شهروندی شرکت رو منحل کنیم مشکلی برای شهروندیمون پیش میاد؟

  • شیوا داداش زاده 2021-03-17 در 4:02 ب.ظ

   سلام
   وقتتون بخیر
   از طریق ثبت شرکت در صورتی شما می تونید شهروندی بگیرید که تا 5 سال به صورت ممتد برای شما بیمه رد شود.
   در این صورت بعد از اخذ شهروندی بله می تونید انحلال شرکتتون رو بزنید.

 8. سلام.
  خسته نباشین.
  میخواستم. بدونم مثلا من اگر یک خونه اجاره کنم. و اون رو به عنوان محل کار اعلام کنم، مشتری حضوری بیاد مشکلی نداره؟
  و
  مورد بعدی حتما باید یک حسابدار ترک استخدام بشه؟

  • شیوا داداش زاده 2020-12-19 در 3:55 ب.ظ

   سلام
   خیر از هوم آفیس می تونید استفاده کنید
   بله برای ثبت شرکت استفاده از مشاور مالی الزامی می باشد.

 9. ببخشید میخاستم بپرسم که برای ثبت شرکت حتما باید در ترکیه حضور پیدا کنم ؟
  اگه میشه جواب رو به ایمیلم بفرستید

  • شیوا داداش زاده 2020-10-05 در 10:54 ق.ظ

   سلام
   خیر به صورت وکالتی هم در طی 4 تا 6 روز کاری ثبت شرکت انجام می شود.

 10. برای ثبت شرکت چه شرکتی ثبت کنیم تا سریع تر اخذ اقامت بگیریم

  • شیوا داداش زاده 2020-07-19 در 2:10 ب.ظ

   سلام
   اگر فقط برای اخذ اقامت در نظر دارید شرکت ثبت کنید بهتر است این کار رو نکنید. کم هزینه ترین و سریع ترین نوع اقامت ترکیه اقامت توریستی می باشد.

  • شیوا داداش زاده 2020-07-19 در 2:21 ب.ظ

   اگر فقط برای اخذ اقامت در نظر دارید شرکت ثبت کنید بهتر است این کار رو نکنید. کم هزینه ترین و سریع ترین نوع اقامت ترکیه اقامت توریستی می باشد.

 11. سمیرا علی زاده 2020-07-15 در 3:55 ب.ظ

  مالیات هم باید بدیم؟

 12. با سلام میخواستم جهت اقامت در ترکیه شرکت با مسئولیت محدود ثبت کنم.چقدر هزینه دارد و آیا با این شرکت میتونم در کل شهر های ترکیه فعالیت کنم وافراد کاری را استخدام کنم؟لطف کنید راهنماییم کنید متشکرم ولی نیاز اولیه برای اشنایی با کشور ترکیه میخوام هزینه ای بیشتر تحمیل نشوم تا خودم را با محیط وفق بدم.

  • شیوا داداش زاده 2020-07-14 در 12:11 ب.ظ

   سلام
   بله می تونید ثبت شرکت با مسئولیت محدود انجام بدید. برای آگاهی از هزینه ها با شماره تلفن 02188884645 تماس بگیرید.

 13. سلام
  می خواهم یک شرکت با مسئولیت محدود در ترکیه به ثبت برسانم؛
  آیا حضور من در ترکیه و دفاتر رسمی آنجا برای ثبت آن ضروری
  است؟
  متشکرم

  • شیوا داداش زاده 2020-07-13 در 11:10 ق.ظ

   سلام
   خیر با وکالت هم می تونید انجام بدید و نیازی به مراجعه حضوری شما نیست.

 14. دانیال همتی 2020-07-05 در 12:53 ب.ظ

  این درسته که اگه شرکت باز کنیم تا ۵ سال نمیتونیم ببندیمش؟

  • شیوا داداش زاده 2020-07-08 در 1:15 ب.ظ

   سلام
   خیر شما می تونید انحلال شرکتون رو اعلام کنید و مشکلی ندارید.

 15. من یک شرکت خدماتی پیمانکاری فعال کارهایی از قبیل تنظیفات و آبدارخانه ها و ترابری و ماشین آلات در شرکت نفت خوزستان هستم با همین شرکت در ترکیه میشود فعالیت کرد و در مناقصات آنجا شرکت کرد و از لحاظ مالی کارفرما به موقع مطالبات پیمانکار را پرداخت میکنه و حداقل سرمایه برای اجرای کار چقدر است .باتشکر

  • شیوا داداش زاده 2020-07-08 در 2:03 ب.ظ

   سلام
   خیر باید در ترکیه ثبت شرکت کنید و نمایندگی شرکت ایرانتون رو در ترکیه ثبت کنید.
   بقیه موارد بستگی به نوع کار شما می تواند متفاوت باشند.

 16. ایا با این شرکت میتونم در کل شهر های ترکیه فعالیت کنم وافراد کاری را استخدام کنم لطف کنید راهنماییم کنید

 17. سلام
  می خواهم یک شرکت با مسئولیت محدود در ترکیه به ثبت برسانم؛
  آیا حضور من در ترکیه و دفاتر رسمی آنجا برای ثبت آن ضروری
  است؟

  • شیوا داداش زاده 2020-06-30 در 9:27 ب.ظ

   سلام
   خیر نیازی به مراجعه حضوری شما وجود ندارد می تونیم به صورت وکالتی هم انجام بدیم.

 18. این درسته که اگه شرکت باز کنیم تا ۵ سال نمیتونیم ببندیمش؟و اینکه اگه اجازه کار گرفتیم تا ۵ سال {یعنی تا وقتی که شهروندیمون بیاد} باید ماهیانه ۱۰۰۰ لیر پرداخت کنیم؟

  • شیوا داداش زاده 2020-06-28 در 10:47 ب.ظ

   سلام
   بعد از ثبت شرکت در صورتی که بخواهید انحلال شرکت رو بزنید ممکن است بین 4 ماه الی 6 ماه زمان ببره.
   ولی مبحث 1000 لیر ماهیانه رو متوجه نشدم ؟

  • شیوا داداش زاده 2020-06-28 در 11:00 ب.ظ

   سلام
   خیر انحلال یک شرکت کمتر از 6 ماه زمان می بره . 1000 لیر را برای چه منظوری؟

 19. وکالتنامه ثبت شرکت در ترکیه را در صورت درخواست از کجا تهیه کنم

  • شیوا داداش زاده 2020-06-27 در 11:42 ق.ظ

   سلام
   بستگی به کشورتون داره که می خوایید از اونجا وکالت نامه رو ارسال کنید اگر در ایران هستید ابتدا از طریق دفتر اسناد رسمی و بعدش سفارت ترکیه در ایران

 20. برای ثبت شرکت در ترکیه به چند سهامدار نیاز است

  • شیوا داداش زاده 2020-06-27 در 11:45 ق.ظ

   سلام
   برای شرکت شخصی یک نفر هم کافی است برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود حداقل دو نفر باید در شرکت حضور داشته باشند.

  • شیوا داداش زاده 2020-06-27 در 12:32 ب.ظ

   سلام
   بستگی به نوع شرکتتون اگر شخصی باشه یک نفر اگر با مسئولیت محدود باشه حداقل 2 نفر