whatsapp
الو اپلای

افتتاح حساب بانکی بین المللی در ترکیه | آپدیت 2023 (ویدئو)

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد هر کدام از حساب های مورد نیاز و شرایط خود٬ روی حساب بانکی مورد نظر کلیک کنید:

مراحل افتتاح حساب مدت زمان: 1 روز

1

قدم اول

تماس با موسسه الو اپلای

2

قدم دوم

هماهنگی برای افتتاح حساب

3

قدم سوم

مراجعه به شهر استانبول

4

قدم چهارم

اخذ کد ورگی توسط موسسه

5

قدم پنجم

اخذ سیم کارت ترکیه

6

قدم ششم

مراجعه به بانک زراعت ترکیه (شعبات اصلی ارزی)

7

قدم هفتم

افتتاح حساب ارزی لیر ، دلار و یورو

8

قدم هشتم

فعال کردن همراه بانک و اینترنت بانک

9

قدم نهم

تحویل 3 دفترچه حساب لیر ، دلار و یورو + کارت مستر و ویزا به نام شخص

10

قدم دهم

اتمام کار

مراحل افتتاح حساب مدت زمان: 10 روز

1

قدم اول

تماس با موسسه الو اپلای

2

قدم دوم

دادن وکالت برای افتتاح حساب به نام شخص

3

قدم سوم

امور مربوط به ترجمه و تاییدات مدارک

4

قدم چهارم

ارسال به دفتر استانبول

5

قدم پنجم

اخذ کد ورگی به نام شخص

6

قدم ششم

اخذ سیم کارت ترکیه

7

قدم هفتم

تایید بانک

8

قدم هشتم

افتتاح حساب ارزی لیر ، دلار و یورو

9

قدم نهم

ارسال مدارک به صورت پلمپ شده به دفتر تهران

10

قدم دهم

فعال کردن همراه بانک و اینترنت بانک

11

قدم یازدهم

اتمام کار

افتتاح حساب بین المللی در ترکیه ؛ در سال های اخیر نیاز به داشتن حساب بانکی بین المللی بیش از گذشته اهمیت پیدا کرده است شاید یکی از مهمترین دلایل این امر به وجود آمد مشاغل جدید و به دنبال آن درآمدهای متنوع از کشورهای مختلف باشد. مثلا در گذشته اشخاص به سختی می توانستند خارج از محدوده زندگی خود کاری برای خود دست پا کنند؛ ولیکن در حال حاضر شاهد هستیم که افراد زیادی درآمدهای خود را نه از کشوری که در آن ساکن هستند بلکه از کشورهای دیگر به ارزهای رایج دنیا به دست می آورند و یا به اصطلاحی به عنوان فری لنسر کار می کنند. در این زمان است که بسیاری از این افراد ممکن است در دریافت درآمدهای خود دچار مشکل شوند و نداشتن حساب بین الملل آنها را دچار چالش کند.

مشاغل جدید به وجود آمده است که در گذشته وجود نداشته است و درآمد این مشاغل به ارزهای متنوعی به صاحبان آن کسب و کارها پرداخت می گردد. ما در این مقاله سعی کردیم تا شما را نه تنها با افتتاح حساب بین المللی آشنا کنیم بلکه در نظر داریم با مشاغل مختلفی که درآمد ارزی برای شما به بار می آورد نیز آشنا کنیم از یوتیوب گرفته تا بازی های اینترنتی، از تبلیغات در اینستاگرام گرفته تا قراردادهای کاری متنوع در همه جای دنیا که فقط نیاز به تجربه و تبحر شما دارد. و برای صاحبان کار اهمیتی ندارد که شما تابعیت کدام کشور را داشته باشید. این موقعیت هم برای شما و هم برای صاحبان کار می تواند فرصت بسیار خوبی باشد که در صورت داشتن تبحر و تجربه می توانید به راحتی از آن استفاده کنید.

 

⏱ مدت زمان لازم برای افتتاح حساب در ترکیه 1 روز
🎯 حساب ارزی ترکیه دارای سوئیفت کد می باشد؟ بله
🎁 آیا غیر حضوری می توان اقدام به افتتاح حساب کرد؟ بله
💎 حساب ارزی که در ترکیه دائم می باشد؟ بله

 

خدمات الو اپلای برای باز کردن حساب بین المللی در ترکیه چیست؟

موسسه الو اپلای می تواند برای شما اقدام به باز کردن انواع حساب بانکی بین المللی در کشورهای مختلف در کمترین زمان ممکن نماید، می تواند برای شما ویزا کارت و یا مستر کارت به نام خودتان بگیرد تا بتوانید از تجربه یک شهروند جهانی لذت ببرید و تمام امور ارزی خود را به انجام برسانید. هر شخصی چه حقیقی و چه حقوقی می تواند با در دست داشتن مدارک نسبت به باز کردن حساب در ترکیه اقدام نماید. در واقع الو اپلای نه تنها می تواند برای شما حساب شخصی باز می کند می تواند حساب شرکتی ارزی نیز به نام شرکتتان افتتاح نماید. البته خاطر نشان می کنیم که برای افتتاح حساب شرکتی در ابتدا شما باید اقدام به ثبت شرکت در ترکیه نمایید. داشتن حساب ارزی شخصی و شرکتی امکانات بسیاری را برای شما می تواند به بار بیاورد.

یکی از مهمترین مزیت های افتتاح حساب شخصی در ترکیه می تواند این نکنه باشد که به حساب های شخصی بر خلاف حساب های شرکتی مالیات تعلق نمی گیرد به همین دلیل شما می توانید با خیال راحت از این حساب ها استفاده نمایید.

افتتاح حساب بین المللی سبب می گردد که شما بتوانید در سطح جهانی به مبادله تجاری بپردازید و درآمدهای حاصل از مبادلات تجاری خود را دریافت نمایید. تمام بانک های دارای مجوز و فعال در ترکیه مشمول قوانین بانکداری ترکیه هستند که از جانب بانک مرکزی ترکیه اعلام می گردد. برای همین چه در بانک های خصوصی و چه بانک های دولتی ترکیه حساب باز کنید مشمول قوانین بانکداری ترکیه خواهید بود.

 

افتتاح حساب بانکی در ترکیه بدون اقامت

در صورتی که شما هم جزء اشخاصی هستید که در نظر دارید برای تحصیل به سایر کشورها مهاجرت کنید یا اینکه به کار تجارت مشغول هستید و یا به فکر درآمدهای دلاری و یورویی هستید یا حتی می خواهید درآمدهای خود را از آمازون و یوتیوب دریافت کنید می توانیم به شما انواع حساب ارزی در ترکیه را پیشنهاد کنیم.

افتتاح حساب در ترکیه برای اتباع خارجی نه تنها به شما این امکان را می دهد که دارای حساب ارزی دلار و یورو ، پوند و استرلینگ شوید بلکه شما را به یک شهروند جهانی تبدیل می کند شهروندی که به راحتی می توانید تبادلات مالی با سایر نقاط جهان داشته باشید.  با افتتاح انواع حساب ارزی در بانک های ترکیه شما به راحتی می توانید به بازارهای جهانی دسترسی داشته باشید و به راحتی از آنها برای انجام امور مالی خود استفاده کنید.

بسیاری از بانک ها برای افتتاح حساب قوانین مشخص و ساده ای دارند ولیکن به دلیل تحریم ها خیلی از کشورها نمی توانند برای ایرانیان حساب باز کنند به خصوص این امر زمانی بسیار سخت می شود که بخواهیم در یک کشور بدون داشتن اقامت برای ایرانیان حساب باز کنیم زیرا که بسیاری از کشورها بدون داشتن اقامت و یا شهروندی به هیچ عنوان برای ایرانیان حساب باز نمی کنند. و یا در صورت باز کردن حساب دپوزیت های بسیار سنگین درخواست می دهند و یا کفیل درخواست می کنند.

افتتاح حساب بانکی بین المللی در ترکیه

 

ضرورت داشتن حساب بانکی بین المللی برای ایرانیان

بسیاری از کشورها نیز حاضر به افتتاح حساب برای ایرانیان بدون داشتن اقامت و یا شهروندی آن کشور نیستند. این مشکلات فقط مختص افرادی که کار تجاری انجام می دهند نبوده است بلکه متوجه قشر عظیمی از دانشجویان، فروشندگان کالا در آمازون، یوتیوبرها و تمام افرادی هستند که به صورت فریلنسر کار می کنند.

عموما تمام این افراد در دریافت درآمدهای خود با مشکلات زیادی روبه رو می شوند به طوری که ممکن است حتی قادر به دریافت درآمدهای خود نباشند. اما راهکار چه چیزی می تواند باشد؟ دولت ترکیه با همکاری هایی که با دولت ایران داشته است به برخی از بانک های خود اجازه داده است که بدون داشتن اقامت و با دارا بودن شرایطی نسبت به افتتاح حساب بین المللی در این بانک ها اقدام کنند و از خدمات جهانی آنها استفاده کنند.

مزایای داشتن حساب بانکی بین المللی

به دلیل تحریم های آمریکا در سال های اخیر متاسفانه هیچ کدام از بانک های ایرانی نتوانستند به عضویت شبکه بانکداری جهانی درآیند و به همین دلیل نیز به هیچ عنوان ایرانیان نمی توانند از داخل ایران حواله های ارزی خود را به خارج از ایران ارسال کنند و حتی امکان دریافت حواله ارزی نیز در بانک های داخلی برای هموطنان ما وجود ندارد.  می توان گفت که هر نوع مبادله بانکی برای ایرانیان فقط توسط واسط ها و صرافی ها ممکن می باشد.

بسیاری مجبور هستند برای انتقال و یا دریافت وجود دستی را انتخاب کنند که هم بسیار پرخطر و هم گران می باشد و یا از حساب های واسط استفاده نمایند. در این میان باز کردن حساب بانکی بین المللی می تواند بسیاری از این مشکلات را حل کند. هم برای شرکت ها و هم برای افراد حقیقی .

برای افتتاح حساب بین المللی در ترکیه حتما باید مدارک هویتی خود را به همراه داشته باشید. در ترکیه به هیچ عنوان برای افرادی که دارای پاسپورت نمی باشند حساب باز نمی شود. همراه با افتتاح حساب به متقاضیان ویزا کارت و مستر کارت که به نام خودشان می باشد داده می شود. این کارت ها در چند نوع می تواند صادر شود. که افراد می توانند با توجه به نیازهای خود آنها را درخواست دهند و از آنها استفاده نمایند.

 

انواع حساب بانکی بین الملل

حساب های شخصی

شما به عنوان یک شخص می توانید برای خود درخواست حساب شخصی دلار و یورو و حتی پوند داشته باشید. عموما حساب های شخصی در یک سری از کشورها به راحتی بدون داشتن اقامت باز می شود و در برخی از کشورهای دیگر نیز می بایستی متقاضیان دارای کارت اقامت یا شرایط خاص باشند.

در کشورهایی به مانند کشور ترکیه شما بدون این که نیاز به کارت اقامت داشته باشید به راحتی می توانید با دارا بودن شرایط به بانک مراجعه کرده و حساب ارزی دلار و یورو بازکنید و مستر کارت و یا ویزا کارت دریافت کنید و از طریق این حساب و کارت های فیزیکی به حساب های خود در سراسر دنیا که عضو مستر و یا ویزا هستند دسترسی داشته باشید. می توانید پول نقد دریافت کنید و یا خرید اینترنتی انجام دهید و … . در کل می توان گفت داشتن حساب بین المللی برای شما امکانات ویژه ای را برای تبادلات مالی با دنیا فراهم می کند.

حساب های شرکتی

افرادی می توانند اقدام به افتتاح حساب شرکتی کنند که قبل از آن اقدام به ثبت شرکت در ترکیه کرده باشند. البته باید خاطر نشان سازیم که باز کردن حساب های شرکتی به راحتی حساب های شخصی نمی باشدیعنی به دلیل تحریم های آمریکا بسیاری از بانک ها حتی با وجود ثبت شرکت حاضر به افتتاح حساب شرکتی برای ایرانیان نمی باشند. بعد از ثبت شرکت خود باید مدارک و اسناد ثبت شرکت به مانند کد ورگی شرکت، تاییده ادراه صنایع و تجارت و اسناد دیگر را به همراه داشته باشید و برای افتتاح حساب شرکتی ارزی به بانک مراجعه کنید . در نظر داشته باشید که به حساب های شرکتی مالیات تعلق می گیرد به همین دلیل داشتن یک مشاور مالی برای شرکتتان الزامی می باشد زیرا که در بسیاری از موارد شما از قوانین مالیاتی آن کشور خبر نخواهید داشت. و این سبب می شود که شما در مورد مسایل مالیاتی دچار مشکل شوید.

الو اپلای در کمتر از یک روز کاری می تواند برای شرکت شما حساب ارزی باز کند و همان روز مدارک حساب را به شما تحویل دهد.

افتتاح حساب بین المللی برای نقد کردن در آمد یوتیوب

در صورتی که به اطراف خود نگاه کنید به آسانی می توانید افرادی را ببینید که در فکر کسب درآمد دلاری در ایران هستند. این افراد در بسیاری از موارد گر چه موفق به کسب درآمد دلاری و یا یورویی می شوند ولیکن نمی دانند به چه صورتی می بایستی درآمدهای خود را دریافت کنند.

این افراد ممکن است از حساب های واسط استفاده کنند و یا مجبور شوند حساب آشنایان خود را برای دریافت درآمدهای ارزی خود ارایه کنند این در حالی است که به راحتی می توانند برای خود حساب ارزی داشته باشند.

یوتیوب دومین سایت پربازدید جهان بعد از گوگل می باشد که فرصت های شغلی مناسبی را برای بسیاری از افراد در سراسر جهان به اشراک می گذارد. کسب درآمد از یوتیوب در حال حاضر بسیار معمول شده است و به راحتی شما می توانید در اطرافیان خود افرادی را ببینید که موفق به کسب درآمد از یوتیوب می شوند.

 

شرایط درآمدزایی از یوتیوب

نقد کردن درآمد یوتیوب دارای شرایطی می باشد که در ابتدا کانال یوتیوب شما باید آنها را داشته باشد یعنی به مرحله Monetize رسیده باشد.

بعد از این که یوتیوب شما به این مرحله رسید شما باید کانال خود را به حساب گوگل ادسنس وصل کنید و بعد از این که کانال یوتیوب شما به این حساب متصل شد می توانید با استفاده از کارت های اعتباری خارجی به مانند ویزا کارت و یا مستر کارت( فرقی نمی کند دبیت باشد یا کردیت) دستمزد خود را از یوتیوب دریافت کنید.

افتتاح حساب بین المللی برای فروش کالا در آمازون

فروش در آمازون یکی از معتبرترین و بزرگترین فروشگاه های دنیاست که می تواند فرصت های بسیار خوبی را برای متقاضیان ایرانی که در نظر دارند کالا و یا خدمات خود را در خارج از مرزهای ایران معرفی کنند فراهم کند.

آمازون در بیش از 14 کشور دنیا شعبه دارد؛ فروشندگان می توانند به راحتی محصول خود را برای فروش به یکی از انبارهای آمازون ارسال کنند و از آنجا نسبت به فروش محصولات خود اقدام کنند. البته باز کردن حساب کاربری در آمازون برای ایرانی ها که فقط اقامت و شهروندی ایران را دارند بسیار سخت می باشد اما غیر ممکن نیست.

 

راهکارهای بسیاری برای اینکه شما بتوانید محصولات خود را در آمازون به فروش برسانید وجود دارد به مانند ارسال محصولات خود به صورت فله ای به کشورهایی به مانند ترکیه و بسته بندی کردن و ارسال آنها از ترکیه و … .

برای اینکه بتوانید به درآمد خود از آمازون دسترسی داشته باشید شما نیاز به افتتاح حساب بین المللی خواهید داشت که بتوانید درآمد خود را دریافت کنید. برای این کار حساب های ارزی دلار و یورو می تواند به شما بسیار کمک کند.

افتتاح حساب بین المللی برای دریافت درآمد خود از توییچ (twitch)

شاید کمتر کسی در سال های اخیر فکر می کرد که یک نفر بتواند از طریق بازی های آنلاین و رایانه ای کسب درآمد بکند ولی باید تاکید کنیم که بازی های آنلاین به یکی از پردرآمدترین حرفه های این روزها تبدیل شده است که افراد مختلف را ترغیب می کند یه این سمت رو آورند.

در صورتی که شما گیمر باشد یکی از مهمترین دغدغه های شما این خواهد بود که چگونه خواهید توانست درآمدهای حاصل از گیمینگ خود را دریافت کنید؟ بسیاری از حساب های واسط استفاده می کنند و یا اینکه از شماره حساب یکی از بستگان و آشنایان را استفاده می کنند.

یکی از پرطرفدارترین روش های کسب درآمد از طریق بازی را می توان پخش آنلاین بازی خود در پلتفرمهایی به مانند توییچ (Twitch) می باشد. شاید باورتان نشود ولی این پلتفرم بیش از 100 میلیون نفر بازدیدکننده در ماه دارد.

پلتفرم توییچ از طریق تبلیغات درآمد خود را کسب می کند و شما هم به عنوان گیمر می توانید از این روش کسب درآمد کنید البته خود شما مشخص می کنید که چه تعداد تبلیغ در نظر دارید در ویدئو شما به نمایش درآید. شما درآمدهای خود را می توانید از طریق پی پل و یا افتتاح حساب بین المللی در ترکیه نقد کنید.

افتتاح حساب بین المللی برای نقد کردن درآمد خود از سرویس google admob

وقتی صحبت از Google AdMob  می کنیم در واقع از یکی از مهمترین و بزرگترین سرویس های تبلیغاتی جهان که تحت مالکیت گوگل می باشد صحبت می کنیم. در واقع شما با این سرویس می توانید از طریق اپلیکیشن هایی که برای موبایل نوشته می شوند کسب درآمد نمایید.

برای آشنایی بیشتر باید بگوییم بسیاری از برنامه نویسان که برای موبایل اپلیکیشن می نویسند می توانند علاوه بر اینکه از طریق فروش اپلیکیشن خود کسب درآمد کنند می توانند از طریق تبلیغاتی که در این اپلیکیشن ها نیز قرار می دهند کسب درآمد نمایند.

یعنی در واقع می توانید از طریق اپلیکیشنی که می سازید با نمایش تبلیغات استاندارد درآمد زایی کنید. در واقع هزینه این تبلیغات توسط افرادی که می خواهند مخاطبان را با کالا و خدمات خود آشنا کنند پرداخت می گردد. شما باید فضاهایی را در اپلیکشن خود برای این تبلیغات در نظر بگیرید که هزینه ها توسط تبلیغ دهنده پرداخت می گردد.

حالا موضوع اصلی برای ایرانیان شاید این باشد که به چه صورت می توانند درآمدهای حاصل از سرویس Google AdMob  را دریافت نمایند که بهترین روش آن را می توانیم افتتاح حساب ارزی در بانک زراعت بدانیم که کاربران می توانند به راحتی بدون نیاز به حساب های واسط درآمدهای خود را دریافت کنند. البته الو اپلای اقدام به افتتاح حساب بین المللی در کشورهای دیگر نیز با توجه به نیاز شما می کند.

 

افتتاح حساب بین المللی برای دریافت درآمد بدست آمده از سرویس گوگل ادسنس (google adsense)

گوگل ادسنس را می توان یکی از اصلی ترین سرویس های تبلیغاتی گوگل دانست که به صورت رایگان در دسترس مخاطبان قرار دارد.

یک مثال ساده برای آشنایی شما با گوگل ادسنس این است که احتمالا شما زمانی که به سایت های خارجی انگلیسی مراجعه می کنید می توانید تبلیغات بنری یا ویدئویی را در گوشه و کنار سایت ببینید. این تبلیغات همان گوگل ادسنس می باشند. این نوع از تبلیغات در واقع توسط خود گوگل مدیریت و دسته بندی می شوند.

خوب شاید این سوال برای شما پیش بیاید که این تبلیغات به چه صورت ممکن است سبب درآمد گردد؟ 2 روش برای درآمدزایی از سرویس google adsense وجود دارد یکی روش CPM  یا در واقع پرداخت به ازای بازدیدکنندگان می باشد و در روش دوم CTR گوگل میانگین تعداد کلیک را مورد نظر قرار می دهد.

درآمدهای حاصل از سرویس google adsense از طریق حسابی که در زمان ثبت نام به گوگل اعلام می کنید پرداخت می شود به همین دلیل بهترین روش برای کسب درآمد از این سرویس می تواند افتتاح حساب بین المللی در بانک زراعت ترکیه باشد که شما بتوانید به راحتی به درآمدهای خود دسترسی داشته باشید.

 

افتتاح حساب بین المللی برای دریافت درآمد خود از سایت های فریلنسری

یکی از پرطرفدارترین روش های کسب درآمد را در حال حاضر می توان کسب درآمد از سایت های فریلنسینگ خارجی دانست. یکی از مهمترین علت های این استقبال افزایش قیمت دلار و یورو به نسبت ریال می باشد یعنی برای بسیاری از افراد درآمدهای دلاری در کشوری که به ریال هزینه می کنند بسیار اهمیت دارد.

مثلا شما می توانید محصولات خود را در سایت آمازون به فروش برسانید و از این طریق درآمد دلاری داشته باشید. یا در سایت هایی به مانند Udemy که می توانید پکیج های آموزشی خود را بفروشید فعالیت داشته باشید. یوتویوب و یا صدها سایت فری لنسر را می توان مثال زد که به راحتی امکانات کسب درآمدهای ارزی را به مخاطبان می دهند

 

افتتاح حساب بانکی بین المللی در زراعت بانک ترکیه

بانک زراعت یکی از بزرگترین بانک های دولتی ترکیه به حساب می آید که در سراسر کشور ترکیه بالغ بر ۱۰۰۰ شعبه دارد. دفتر اصلی بانک زراعت در استانبول و در محله بشیکتاش واقع شده است. این بانک در تمام زمینه ها از جمله بانکداری خصوصی و سرمایه گذاری و … فعالیت عمده ای دارد. شما می توانید از بانک زراعت در ترکیه درخواست ویزا کارت ترکیه و یا مستر کارت ترکیه نمایید.

با در دست داشتن این کارت ها در همه جای دنیا به راحتی از فروشگاهای آنلاین خرید کنید، از دستگاه های خودپرداز پول دریافت کنید و یا به راحتی پول جابه جا نمایید. همچنین از خدمات موبایل بانک زراعت بانک و اینترنت بانک بانک زراعت برای انجام کلیه امور بانکی استفاده نمایید.

یعنی شما به راحتی می توانید تمام کارهای خود اعم از مالیاتی، پرداخت جریمه، پرداخت شارژ و قبوض و … را انجام دهید. البته در نظر داشته باشید که کارت های اعتباری زراعت بانک در سه نوع کلاسیک گلد و پلاتینیوم صادر شده و در اختیار مشتریان قرار داده می شود.

 

افتتاح حساب بانکی بین المللی ایش بانک ترکیه

ایش بانک ترکیه یک بانک خصوصی می باشد. یعنی ۵۰٪ از سهام آن مربوط به بخش خصوصی و ۵۰٪ دیگر آن دولتی می باشد. البته برای این که اتباع خارجی در ترکیه بتوانند نسبت به افتتاح حساب اقدام نمایند حتما باید کارت اقامت داشته باشند و گرنه بانک ایش ترکیه برای اتباع خارجی اقدام به افتتاح حساب نمی کند.

با باز کردن حساب در بانک ایش ترکیه نیز شما می توانید نسبت به گرفتن کارت های اعتباری به مانند ویزا کارت و یا مستر کارت اقدام نمایید. برای باز کردن حساب در ایش بانک ترکیه داشتن اصل پاسپورت و کارت اقامت به همراه شماره مالیاتی الزامی می باشد.

نکته: شما می توانید به مانند ایران حساب مشترک در بانک های ترکیه افتتاح نمایید. که از بین آنها یک حساب، حساب اصلی باشد و دیگر به عنوان حساب تابع در نظر گرفته شود.

نکته: زمانی که اقدام به افتتاح حساب در کشور ترکیه می نمایید به دلیل این که حساب ها سوئیفت و ای بان دارند می توانید پس از افتتاح حساب سوئیفت و ای بان حساب خود در ترکیه را اخذ نمایید.

خدمات پشتیبانی زراعت بانک ترکیه به صورت ۲۴ ساعته انجام می گیرد و در دو زبان انگلیسی و ترکی استانبولی به مشتریان خود خدمات ارایه می دهد. لازم به ذکر است بانک زراعت بهترین بانک ترکیه برای ایرانیان است که قصد باز کردن حساب در ترکیه را دارند.

 

افتتاح حساب ویزا کارت

باز کردن حساب ویزا کارت در ترکیه کمتر از یک روز زمان لازم دارد به شرطی که مدارک مورد نیاز بانک از قبل حاضر بوده باشد. ویزا کارت در انواع کلاسیک، گلد و پلاتینیوم در دسترس متقاضیان قرار می گیرد. تاریخ انقضای کارت با توجه به نوع آن می تواند بین 2 الی 10 سال متفاوت باشد ولی حساب ها مادام العمر می باشند.

مقدار مبلغ دپوزیتی هم که در بانک می گذارید با توجه به نوع کارت از 10000لیر الی 30000لیر متغیر می باشد. البته این مبلغ دپوزیت به مدت یک ماه در بانک بلوکه خواهد بود و بعد از یک ماه شما می توانید آن را برداشت کنید. شما می توانید حساب دلار، یورو، لیر با کارت ویزا داشته باشید.

افتتاح حساب مستر کارت

باز کردن حساب مستر کارت نیز به مانند ویزا کارت می باشد. فقط در باز کردن حساب ها توجه داشته باشید که نوع کارتی که درصدد استفاده از آن هستید می خواهید دبیت باشد یا کردیت. در صورتی که حساب مورد نظر شما دبیت باشد همان روز که به بانک مراجعه کردید می توانید کارت خود را دریافت کنید ؛ ولی در صورتی که حساب مورد نظر شما کردیت باشد و یا ترجیح می دهید اسم شما بر روی کارتتون حک شده باشد باید یک هفته صبر کنید چون پروسه صدور کارت از سمت بانک که نام شما بر روی کارت حک شده باشد یک هفته خواهد بود.

از کارت های فیزیک بانک زراعت چه ویزا و چه مستر به راحتی می تواند از همه جای دنیا از دستگاه پوز خرید کنید و یا از دستگاه های خودپرداز پول نقد دریافت کنید، اقدام به خرید اینترنتی کنید، بوک انجام دهید و … .

انواع کارت های اعتباری بین المللی

1. کارت نقدی یا Debit Card

کارت نقدی (همچنین به عنوان کارت بانکی، کارت پلاستیکی یا کارت چک نیز شناخته می شود) یک کارت پرداخت است که می تواند به جای پول نقد برای خرید استفاده شود. این کارت مشابه کارت اعتباری است، اما برخلاف کارت اعتباری، پول خرید باید در هنگام خرید در حساب بانکی دارنده کارت باشد و بلافاصله برای پرداخت هزینه خرید، مستقیماً از آن حساب به حساب فروشنده منتقل می شود. برخی از کارت‌های نقدی دارای ارزش ذخیره‌شده‌ای هستند که با آن پرداخت انجام می‌شود (کارت پیش‌پرداخت)، اما بیشتر آنها پیامی را به بانک دارنده کارت ارسال می‌کنند تا وجه را از حساب بانکی تعیین‌شده دارنده کارت برداشت کند. در برخی موارد، شماره کارت پرداخت منحصراً برای استفاده در اینترنت اختصاص داده می شود و کارت فیزیکی وجود ندارد. به این کارت مجازی می گویند. در بسیاری از کشورها، استفاده از کارت‌های نقدی به حدی گسترده شده است که از نظر حجمی از چک‌ها پیشی گرفته یا به طور کامل جایگزین آنها شده است. در برخی موارد، کارت‌های نقدی نیز تا حد زیادی جایگزین تراکنش‌های نقدی شده‌اند. توسعه کارت‌های نقدی، بر خلاف کارت‌های اعتباری و کارت‌های شارژ، عموماً مختص کشور بوده است و در نتیجه سیستم‌های مختلفی در سراسر جهان ایجاد شد که اغلب ناسازگار بودند. از اواسط دهه 2000، تعدادی از ابتکارات اجازه استفاده از کارت‌های نقدی صادر شده در یک کشور را در کشورهای دیگر و استفاده از آن‌ها برای خرید اینترنتی و تلفنی داده است. کارت‌های نقدی معمولاً امکان برداشت فوری پول را نیز فراهم می‌کنند و به عنوان یک کارت خودپرداز برای این منظور عمل می‌کنند. فروشندگان کالا و یا خدمات همچنین ممکن است تسهیلات بازگشت نقدی را به مشتریان ارائه دهند تا مشتری بتواند همراه با خرید، وجه نقد برداشت کند. معمولاً محدودیت‌های روزانه برای مقدار نقدی قابل برداشت وجود دارد. بیشتر کارت‌های نقدی پلاستیکی هستند، اما کارت‌هایی از فلز و به ندرت از چوب ساخته شده‌اند.

2. کارت اعتباری یا  Credit Card

تفاوت کردیت کارت با دبیت کارت

قبل از اینکه تصمیم به افتتاح حساب بین المللی رایگان و یا خرید گیفت کارت ویزا بگیرید بهتر است تفاوت بین کارت های دبیت و کردیت را بدانید. کارت های اعتباری (Credit Card) و کارت های دبیت (Debit Card) در تمام بانکی هایی که سیستم مستر و ویزا دارند پذیرفته می شوند. می توان گفت تفاوت اصلی این دو کارت در برداشت مبلغ از حساب شما می باشد.

مثلا در دبیت کارت پول از حساب شما کسر می شود این در حالی است که در کردیت کارت وجه در زمان پرداخت از میزان اعتبار شما کسر می شود. در واقع کردیت کارت کارت اعتباری می باشد که به شما این امکان ار می دهد تا به میزان بیشتری از پولی که در حساب خود دارید خرید کنید. این کارت بسیار پرکاربرد می باشد اما توجه کنید که دارای نرخ بهره بالایی هستند. زمانی که مبلغ قرضتان را با بانک تسویه کردید می توانید دوباره از بانک کردیت درخواست دهید.

در کارت های دبیت شما می توانید به اندازه موجودی خود از حساب خود خرید انجام دهید و مبلغ مستقیم از حساب شما کسر می گردد.

3. کارت های پیش پرداخت یا Pre-Paid

کارت های پیش پرداخت کارت با ارزش ذخیره شده  می باشد که گاهی اوقات “کارت اعتباری پیش پرداخت” نامیده می شوند، اما در واقع این کارت ها یک کارت نقدی (کارت پیش پرداخت یا کارت نقدی پیش پرداخت) هستند،  زیرا هیچ اعتباری توسط صادر کننده کارت ارائه نمی شود: دارنده کارت پولی را خرج می کند که از طریق یک شخص ذخیره” شده است. این ذخیره شدن می تواند  سپرده قبلی دارنده کارت یا شخص دیگری مانند والدین یا کارفرما باشد. با این حال، دارای یک نام تجاری کارت اعتباری (مانند دیسکاور، ویزا، مسترکارت، امریکن اکسپرس، یا JCB) است و می‌تواند به روش‌های مشابهی مانند کارت اعتباری استفاده شود.برخلاف کارت‌های نقدی، کارت‌های اعتباری پیش‌پرداخت معمولاً نیازی به پین ​​ندارند.
یک استثناء، کارت های اعتباری پیش پرداخت با تراشه EMV هستند. اگر پرداخت از طریق فناوری چیپ و پین انجام شود، این کارت‌ها به پین ​​نیاز دارند. از سال 2018، بیشتر کارت‌های نقدی در ایالات متحده کارت‌های پیش‌پرداخت (71.7 درصد) بودند
پس از گرفتن کارت، دارنده کارت حساب را با هر مقدار پول، تا سقف از پیش تعیین شده کارت بارگیری می کند و سپس از کارت برای خرید مانند کارت اعتباری معمولی استفاده می کند. کارت های پیش پرداخت را می توان برای افراد زیر سن قانونی (بالای 13 سال) صادر کرد زیرا هیچ خط اعتباری وجود ندارد. مزیت اصلی نسبت به کارت های اعتباری تضمین شده (به بخش بالا مراجعه کنید) این است که دارنده کارت برای افتتاح حساب نیازی به دریافت 500 دلار یا بیشتر ندارد. با کارت‌های اعتباری پیش‌پرداخت، از خریداران سودی دریافت نمی‌شود، اما اغلب پس از یک دوره زمانی دلخواه، هزینه خرید به اضافه هزینه‌های ماهانه دریافت می‌شود. بسیاری از هزینه های دیگر نیز معمولاً برای کارت های پیش پرداخت اعمال می شود.کارت‌های اعتباری پیش‌پرداخت گاهی اوقات برای نوجوانان و برای خرید آنلاین بدون اینکه والدین آنها خرید را تکمیل کنند، عرضه می‌شود. نوجوانان فقط می توانند از وجوهی استفاده کنند که در کارت موجود است که به ارتقای مدیریت مالی برای کاهش خطر مشکلات بدهی در آینده در زندگی کمک می کند.
کارت های پیش پرداخت را می توان در سطح جهانی استفاده کرد. کارت پیش‌پرداخت برای دریافت‌کنندگان در کشورهای در حال توسعه مانند برزیل، روسیه، هند و چین راحت است، جایی که حواله‌های بین‌المللی و چک‌های بانکی زمان‌بر، پیچیده و پرهزینه هستند.

انواع حساب ارزی در ترکیه

برای افتتاح حساب ارزی در ترکیه بعد از طی مراحل کاری و قانونی می توانید نسبت به باز کردن حساب دلاری در ترکیه و یا لیر و یورو اقدام نمایید. همان روز کارت اعتباری به شما تحویل می گردد ولی برای این که بر روی کارت شما اسم شما حک شده باشد ۶ روز کاری زمان لازم خواهد بود.

می توانید ویزا کارت و یا مستر کارت خود را از بانک دریافت نمایید. با دریافت این کارت ها می توانید از تمام کشورهای دنیا خرید انجام دهید. و کلیه کارهای بانکی را از طریق این کارت ها انجام دهید.

البته که لازم به ذکر است برای حساب های لیر در ترکیه می توانید تا سقف 14٪ سود سالیانه (در طی ۳۵ روز) دریافت نمایید. ولیکن اگر حساب شما ارزی (دلار و یورو) باشد و در صورتی که فعال نباشد هزینه ای بسیار ناچیز به صورت ماهیانه بابت نگهداری پول از حساب شما توسط بانک کسر می گردد. مگر این که ماهانه حساب خود را فعال نگه دارید به مانند پرداخت قبوض که در این صورت هیچ مبلغی از حساب شما کسر نمی گردد.

 

افتتاح حساب در ترکیه برای اتباع خارجی

برای این که شخص حقیقی و یا حقوقی و یا حتی شرکت های خارجی بتوانند نسبت به باز کردن حساب بین المللی در بانک های ترکیه اقدام نمایند بدون این که اقامت داشته باشند می توانند درخواست خود را ارایه دهند.

افتتاح حساب در ترکیه برای اتباع خارجی

 

مزایای افتتاح حساب بانکی بین المللی در کشور ترکیه

با افتتاح حساب در بانک های ترکیه شما می توانید مستر کارت و یا ویزا کارت به نام و مشخصات خودتان دریافت نمایید. همچنین می توانید از کشورهای دیگر اروپایی و آمریکایی به طور مستقیم پول دریافت کنید و یا پول ارسال نمایید.

برای مدیریت حساب خود نیازی به این که در ترکیه اقامت داشته باشید وجود ندارد و شما می توانید از طریق بانکداری اینترنتی نسبت به مدیریت حساب خود اقدام نمایید.

شما می توانید هم حساب یورو هم دلار و هم لیر در یک زمان واحد افتتاح نمایید. البته خاطر نشان می کنیم که سود بانکی برای حساب های لیر شما سالانه از 14٪ شروع می گردد و برای حساب دلار و یورو 1٪ سود تعلق می گیرد. شما به راحتی می توانید در حساب خود لیر را یورو و یا دلار را به لیر تبدیل نمایید.

 

مراحل افتتاح حساب بین المللی در ترکیه برای اتباع خارجی

 1. مشخص کردن آدرس محل سکونت ( این آدرس می تواند منزل یکی از دوستانتان در ترکیه باشید. اما اگر کسی یا آدرسی را در ترکیه نداشتید می توانید از موسسه مهاجرتی الو اپلای کمک بگیرید) .
 2. گرفتن کد مالیاتی مختص اتباع خارجی از اداره دارایی ( ورگی اداره سی). البته لازم به توضیح است که اداره دارایی برای اعلام کد مالیاتی به اتباع خارجی در ترکیه هیچ گونه حق الزحمه ای دریافت نمی کند. گرفتن کد مالیاتی برای اتباع خارجی الزامی می باشد.
 3. به همراه داشتن اصل و کپی گذرنامه
 4. تایید مهر آخرین ورود شما به ترکیه در پاسپورت شما
 5. مراجعه به بانک و باز کردن حساب های ارزی در ترکیه به یورو و دلار و یا لیر ترکیه ( از طریق باز کردن حساب ارزی در ترکیه می توانید پول انتقال دهید در بورس ترکیه و یا بورس جهانی سرمایه گذاری کنید.)
 6. برای این که بتوانید از خدمات همراه بانک خود استفاده نمایید می توانید خرید سیم کارت در ترکیه را انجام دهید. می توانید از سیم کارت های ترک سل و وودافون استفاده نمایید.

مراحل افتتاح حساب بانکی بین المللی حضوری در ترکیه

شما می توانید بعد از اینکه تصمیم به افتتاح حساب بانکی در ترکیه گرفتید با کارشناسان الو اپلای تماس بگیرید تا کارشناسان ما وقت مشاوره حضوری و یا غیر حضوری برای شما تنظیم کنند. تنها چیزی که لازم است تا از ایران با خود ببرید پاسپورتی می باشد که حداقل 6 ماه از اعتبار آن باقی مانده باشد.

تاریخ سفرتان را مشخص کنید و بعد از خرید بلیط هماهنگی های لازم به کارگزار در شهر مورد نظر انجام می شود . برای آماده سازی مدارک به همراه همکار الو اپلای در ابتدا باید به اداره مالیات مراجعه کنید و بعد از گرفتن کد ورگی باید سیم کارت ترکیه را تهیه کنید. نکته مهم در تهیه سیم کارت این می باشد که خدمات خارج از ترکیه یا همان رومینگ باید فعال گردد. بعد از آن به بانک مراجعه می کنید و امور مربوط به افتتاح حساب برای شما انجام می گردد.

بانک های مجاز افتتاح حساب بانکی بین المللی برای اتباع خارجی

شما لازم است بدانید در تمام بانک های ترکیه نمی توانید اقدام به باز کردن حساب نمایید . دولت ترکیه به دو بانک زراعت و ایش اجازه باز کردن حساب برای اتباع خارجی را داده است. اما در صورتی که شما موفق به

چه مقدار پول باید در حسابتان در ترکیه بماند؟

برای باز کردن حساب در کشور ترکیه ما به شما پیشنهاد می کنیم که بانک زراعت را انتخاب نمایید. زمانی که اقدام به افتتاح حساب بین المللی در ترکیه نمودید مبلغ 10000لیر ترکیه به عنوان دپوزیت می بایستی حداقل ۳۰ روز کاری در حساب شما بماند.

البته لازم به ذکر است که شما می توانید حساب لیر خود را به وادلی(با سود بانکی) تغییر دهید. البته برای هر مبلغی که شما در حساب بانکی خود می گذارید نرخ سود بانکی 15٪ به صورت سالانه می باشد که به حساب شما واریز می گردد.

مراحل افتتاح حساب بانکی بین المللی در کشور ترکیه برای شرکت ها

 1. برای باز کردن حساب شرکت ها در ترکیه نیازی به حضور تمام اعضای شرکت نمی باشد بلکه مدیر مسئول شرکت که از سمت بقیه شرکاء حق امضاء دارد می تواند به عنوان نماینده شرکت افتتاح حساب کند.
 2. برای اخذ کد مالیاتی از اداره دارایی نماینده شرکت می بایستی با در دست داشتن مدارک و اسناد ترجمه شده شرکت به ادراه دارایی مراجعه نماید. برای اخذ کد مالیاتی نیاز به آدرس می باشد ولیکن الزامی نیست که شما در ترکیه نمایندگی و یا فعالیت تجارتی داشته باشید. در واقع شما آدرسی را که معرفی می نمایید برای این است که ابلاغیه به آن آدرس ارسال گردد.
 3. بعد از این که کد مالیاتی را اخذ کردید با در دست داشتن تمام مدارک ترجمه شده شرکت به بانک مراجعه می نمایید.( ترجمه ی مدارک می بایستی به تاییده سرکنسولگری ترکیه رسیده باشد).
 4. مدارک شرکتی که در بانک لازم خواهید داشت عبارتند از: کلیه مدارک مربوط به اساسنامه شرکت، مدارک مربوط به عضویت اتاق بازرگانی ترکیه ، روزنامه ها و مدارک تاسیس شرکت در ترکیه ، اسناد فعالیت شرکت در ترکیه ،مدرک تحصیلی لیسانس برای نماینده شرکت.
 • لازم به ذکر است که شرکت ها با افتتاح حساب اینترنتی می توانند تمام کارهای مربوط به حساب شرکت خود در ترکیه را از طریق اینترنت انجام دهید.
 • همچنین اگر به دنبال افتتاح حساب در کشور ترکیه باشید هیچ محدودیتی در افتتاح حساب در بانک های ترکیه برای اتباع خارجی که اقدام به ثبت شرکت در ترکیه کردند وجود ندارد.

مدارک لازم جهت اخذ کد مالیاتی در ترکیه

 1. اصل پاسپورت
 2. کپی از صفحه ی که آخرین ورود شما به ترکیه ثبت شده است.

مدارک لازم جهت اخذ کد مالیاتی در ترکیه

 

افتتاح حساب بانکی بین المللی در کشور ترکیه برای چه کسانی ضروری است؟

 • شما هم اگر جزء آن دسته از افرادی هستید که می خواهید در ترکیه کسب و کار خودتان را داشته باشد در ابتدا باید برای  ثبت شرکت در ترکیه  اقدام کنید. در این زمان آن چیزی که بیشتر از همه به آن احتیاج خواهید داشت حساب شخصی و حساب شرکتی خواهد بود که شما را قادر می سازد به راحتی مبادلات مالی خود را انجام دهید.
 • در موارد مربوط به خرید ملک چه به قصد اخذ اقامت باشد و یا به قصد اخذ شهروندی ترکیه متقاضی باید حتما در ترکیه حساب بانکی داشته باشد به خصوص در مورد خرید ملک در ترکیه به قصد شهروندی حتما مبلغ خرید از حساب متقاضی به حساب فروشنده باید واریز گردد تا شخص بتواند برای اخذ شهروندی ترکیه از طریق خرید ملک اقدام نماید.
 • در صورتی شما جزء افرادی هستید که به صورت آزاد یا به اصطلاح فریلنسر کار می کنید قطعا برای دریافت درآمدهای ارزی خود به حسابی که به نام خودتان باشد احتیاج خواهید داشت و حساب های ارزی ترکیه می تواند در این زمینه برای شما یک آفر ویژه باشد.
 • در صورتی که شما در حال تحصیل در ترکیه باشید برای واریز شهریه های خود و همچنین هزینه های زندگی خود به حساب های ارزی احتیاج خواهید داشت
 • در صورتی که قصد اخذ اقامت از طریق اجاره ملک در ترکیه را داشته باشید برای واریز اجاره خود و همچنین واریز هزینه های جاری زندگی خودتان به این کارت ها و حساب ها احتیاج خواهید داشت.
 • و … .

مدارک لازم برای باز کردن حساب بانکی در ترکیه

در صورتی که شما به عنوان تبعه خارجی در ترکیه به دنبال باز کرده حساب هستید بهتر است در ابتدا مدارک لازم برای افتتاح حساب بین المللی را بدانید. در وهله اول باید پاسپورت داشته باشید. افتتاح حساب برای افراد زیر 18 سال در ترکیه انجام نمی پذیرد. در وهله دوم حتما باید کد ورگی خودتان را از ورگی دایرسی شهر محل سکونت خودتان دریافت کنید. و همچنین شماره تماس برای شما الزامی هست شما می توانید از یکی از اپراتورهای تلفن همراه ترکیه با در دست داشتن پاسپورت خودتان سیم کارت خریداری کنید و به بانک ارایه نمایید.

افتتاح حساب در بانک زراعت بدون داشتن اقامت ترکیه انجام می پذیرد ولی در سایر بانک های ترکیه لازم است تا شما حداقل کیملیک  کارت ترکیه را داشته باشید.

در بانک به شما چند برگه داده می شود که به زبان ترکی می باشد و شما باید آنها را مطالعه کرده و امضاء کنید. اولین فرم، فرم اطلاعات مشتری می باشد که شامل اطلاعات شخصی شما می باشد. دومی توافق نامه خدمات بانکی می باشد و در صورتی که شما در نظر داشته باشید سپره گذاری کنید باید آن را پر کرده و امضاء کنید.

به طور خلاصه:

 • ابتدا لازم است تا اقدام به اخذ کد مالیاتی از اداره مالیات در کنید.
 • در مراجعه به بانک حداقل می بایستی مبلغ 10000 لیر و یا معادل دلار و یورو آن را به همراه داشته باشید.
 • پاسپورت شما باید به همراهتان باشد ( نیازی به ترجمه پاسپورت ندارید).

 

 

شرایط افتتاح حساب بانکی برای افراد زیر 18 سال

در ترکیه عموما در صورتی که متقاضی زیر 18 سال سن داشته باشد حساب ارزی باز نمی شود مگر در موارد خاص حساب مشترک با ولی و یا قیم وی می تواند باز کند که آن هم مسایل و مشکلان مربوط به خود را دارد.

هزینه افتتاح حساب بانکی در ترکیه

باز کردن حساب برای افراد دارای کارت اقامت ترکیه کاملا رایگان می باشد و بانک ها نمی توانند در این زمینه از متقاضی تقاضای پول و یا کمیسیون داشته باشند. ولیکن برای انجام حواله ها و نقل و انتقالات طبق روال تمام بانک ها در سرتاسر دنیا کارمزد کم می شود. این کارمزدها با توجه به نوع حوله، تاریخ، روز هفته و ساعت روز می تواند متفاوت باشد.

افتتاح حساب بانکی ارزی در ترکیه

زمانی که در بانک های ترکیه اقدام به باز کردن حساب ارزی می کنید می توانید به ارزهای دلار، یورو و لیر این کار را انجام دهید. در بسیاری از موارد شما حتی قادر خواهید بود حساب استرلینگ نیز باز کنید. البته باید توجه کنید زمانی که شما با پاسپورت ایرانی حساب باز می کنید سوئیفت برای شما به صورت یک طرفه خواهد بود یعنی شما فقط می توانید دریافت کننده حواله های سوئیفت باشید این در حالی است که اگر شما دارای تابعیت مضاعف باشید می توانید دارای سوئیفت دو طرفه باشید.

 

افتتاح حساب بانکی بین المللی در کشور ترکیه برای چه کسانی ضروری است؟

 

چرا در ترکیه حساب باز کنیم؟

کیفیت خدمات مناسب در بانک زراعت برای اتباع ایرانی سبب شده است تا در ماههای اخیر بسیاری از ایرانیان اقدام به باز کردن حساب در ترکیه نمایند.

به خصوص که این بانک بدون داشتن کارت اقامت نیز اقدام به ارایه خدمات به ایرانیان می نماید. همچنین در نظر داشته باشید به دلیل افت ارزش ریال و نوسانات ارزی در ایران بسیاری از افراد ترجیح می دهند تا مبالغ و پس اندازهای خود را به خارج از ایران منتقل کنند.

 

همان طور که مستحضر هستید بسیاری از حساب های ایرانیان به دلیل تحریم های آمریکا در کشورهایی به مانند چین و گرجستان بسته شدند این در حالی است که در طی 10 سال اخیر هیچ حسابی از اتباع خارجی در ترکیه بسته نشده است مگر در صورتی که حکم دادگاه ترکیه به آن رای داده باشد و یا گردش حساب مشکوکی که مبداء و مقصد آن مشخص نبوده باشد در گردش حساب شخص وجود داشته باشد.

پس می توان گفت ترکیه یکی از بهترین و امن ترین کشورهایی می باشد که اتباع خارجی با خیال راحت در آنجا می توانند حساب باز کرده و از خدمات آن استفاده نمایند. به خصوص برای افرادی که قصد اخذ شهروندی در ترکیه و یا حتی اخذ اقامت در ترکیه را دارند لازم است تا حساب بانکی در ترکیه داشته باشند.

سود حساب بانکی در ترکیه

در نظر داشته باشید که سیستم بانکی ترکیه در بسیاری از موارد با سیستم بانکداری متفاوت می باشد. مثلا در صورتی که در نظر داشته باشید از سود بانکی در ترکیه استفاده نمایید ما به شما پیشنهاد می کنیم از حساب لیر استفاده نمایید که سود بانکی بیشتری به نسبت حساب دلاری در ترکیه و حساب یورو در ترکیه به آن تعلق می گیرد.

در صورتی که شما قصد داشته باشید از سود شناور در ترکیه استفاده نمایید مبلغ واریزی سود شما هر ماه با توجه به تورم اعلامی بانک مرکزی ترکیه محاسبه می گردد مثلا ممکن است سه ماه شما سود 10 درصدی دریافت نمایید و ماه دیگر سود 12 درصدی.

البته در صورتی که شما در نظر داشته باشید از سود ثابت استفاده نمایید با توجه به مدت زمان قرارداد شما با بانک مبلغ سودی که در اول بستن قرارداد مشخص شده است هر ماه سود به حساب شما بر اساس آن نرخ واریز خواهد گردید.

همچنین لازم به ذکر است بر خلاف ایران سود بانکی در ترکیه هر 35 روز به حساب شما واریز می گردد. یعنی سود 30 روز در 35 روز پرداخت می شود.

بانک ملت در استانبول چه خدماتی می دهد؟

بانک ملت در استانبول که یکی از شعبات بانک ملت در خارج از ایران می باشد. در واقع به دلیل قرار داشتن این بانک در لیست تحریم های آمریکا امکان هیچ گونه خدمات ارزی در این بانک برای ایرانیان وجود ندارد و فقط ایرانیان می توانند در این بانک حساب باز کرده و اقدام به نگهداری پول خود در بانک نمایند.

یعنی در واقع چه شما در ایران و چه در ترکیه در بانک ملت حساب داشته باشید هیچ فرقی ندارد و بانک ملت در ترکیه همان خدماتی را می تواند ارایه دهد که در ایران و البته کمی محدودتر.

 

دانستنی های ضروری حساب بانکی در ترکیه

 • با توجه به شرایط شما به شما دبیت کارت و یا کارت اعتباری داده می شود.
 • در دبیت کارت پول شما بلوکه نمی شود ولی در کارت اعتباری مبلغی از پول شما بابت اعتبار و ضمانت شما بلوکه خواهد شد.
 • حضور شما برای افتتاح حساب در ترکیه الزامی می باشد.
 • می توانید از خدمات اینترنت بانک و یا همراه بانک استفاده نمایید. حتی با خرید سیم کارت ترکیه و فعال کردن گزینه خدمات خارج از ترکیه می توانید از خدمات همراه بانک در خارج از ایران هم استفاده نمایید. برای استفاده از خدمات بانکداری نوین در ترکیه داشتن سیم کارت ترکیه ضروری می باشد.
 • در نظر داشته باشیدکه فقط با باز کردن حساب بانک ها موظف نیستند تا به شما تسهیلات دهند.
 • در صورتی که در نظر داشته باشید که مبلغی را به عنوان سپرده گذاری برای سود بانکی بگذارید بهتر است از 3 یا 6 ماهه استفاده نمایید.
 • از شما بابت سپرده گذاری در ترکیه مالیاتی گرفته نمی شود
 • در صورت جابه جایی بین بانکی بهتر است تا این موارد در روزها و ساعات کاری انجام شود زیرا در غیر ساعات کاری کارمزد بیشتر می شود.

سقف انتقال و برداشت وجه در ترکیه چقدر است

سقف برداشت از دستگاههای خودپرداز در ترکیه مبلغی در حدود ۲۵۰۰ لیر می باشد. البته در صورتی که قصد حواله بین بانکی در ترکیه را داشته باشید می توانید تا سقف 500000هزار لیر روزانه از طریق اینترنت بانک ، همراه بانک یا تلفنبانک در ترکیه انجام دهید.

در نظر داشته باشید که کارمزد انتقال وجه با توجه به مبلغ انتقال و بانک ها ممکن است متفاوت باشد ولیکن به طور متوسط در حدود ۵ لیر می باشد.

در صورتی که در نظر داشته باشید برداشت ارزی از طریق خودپرداز داشته باشید می توانید تا سقف 800 دلار و یا معادل یورو آن را برداشت نمایید. یکی از مزیت های بسیار مهم بانک ها و خودپردازهای ترکیه این می باشد که قابلیت برداشت و واریز ارزهای دلار و یورو را دارند.

زراعت بانک در اپلیکیشن خود گزینه تنظیم مقدار خرید اینترنتی دارد که حداکثر تا 20دهزار لیر می باشد. مقدار پول ارسالی به حساب زراعت بانک و عیر زراعت از طریق اینترنت بانک حداکثر ۵۰۰ هزار لیر می باشد که از طریق متصدی بانک در شعبه قابل تغییر می باشدچنج دلار و یورو در اینتربانک زراعت هر روز سه بار و هر بار حداکثر ۲۰ هزار دلار و یا یورو ‌می باشد

EFT چیست؟

 

در صورتی که درصدد باشید که مبلغی را بین دو بانک مختلف در ترکیه انتقال دهید ولیکن این انتقال در ساعات اداری صورت پذیرد به آن EFT گفته می شود. این وجه در همان روز به حساب شخص واریز می شود ولی در صورتی که اقدام به جابجایی مبلغ در ساعات غیر کاری نمایید مبلغ در فردای آن روز به حساب فرد واریز خواهد شد.

به همین دلیل لازم است در این مورد دقت نظر داشته باشید. در صورتی که بخواهید معادل این نوع واریز را در سیستم بانکی ایران بدانید به آن ساتنا و پایا می تواند مثال های مناسبی برای آن باشد.

HAVALE  چیست؟

در صورتی که در نظر داشته باشید که مبلغی را بین دو شعبه از یک بانک در ترکیه منتقل نمایید به آن HAVALE  گفته می شود. این انتقال چه در ساعات و روزهای اداری و چه در ساعات و روزهای غیر ادارای انجام پذیرد در همان روز به حساب شخص خواهد نشست. در واقع می توان اذعان نمود که این نوع از واریز به مانند کارت به کارت در ایران می باشد.

نکته مهم: در صورتی که کارت به کارت شما برای دو بانک مختلف باشد باز هم EFT  به حساب خواهد آمد.

سوالات متداول افتتاح حساب بانکی بین المللی در ترکیه

افتتاح حساب بانکی در ترکیه برای چه کسانی امکان پذیر است؟

کلیه افراد خارجی بالای ۱۸ سال امکان افتتاح حساب بانکی و استفاده از خدمات بانکی را دارند. ( برای افراد زیر ۱۸ سال حضور والدین الزامی میباشد)

آیا برای افتتاح حساب حتما باید کارت اقامت ترکیه و یا شرکت ثبت شده داشته باشیم ؟

خیر نیازی به کارت اقامت ترکیه یا شهروندی و شرکت ثبت شده در ترکیه نمیباشد و صرفا پاسپورت شما کافی است .

چه مدارکی برای افتتاح حساب بین المللی لازم است؟

اصل پاسپورت شما برگه کد مالیاتی دریافت شده از اداره مالیات ترکیه

آیا به صورت غیر حضوری هم در ترکیه می توان حساب باز کرد؟

بله در شعبات محدودی در استانبول به صورت غیر حضوری هم می توان اقدام به افتتاح حساب کرد.

آیا با استفاده از این حساب ها من می توانم درآمدهای ارزی خودم را دریافت کنم؟

بله قطعاً می توانید از همه جای دنیا پول دریافت کنید.

افتتاح حساب غیر حضوری چقدر زمان می برد؟

10 روز برای افتتاح حساب غیر حضوری زمان لازم است.

آیا حساب شرکتی هم در استانبول می تونیم باز کنیم؟

بله الو اپلای در کمتر از یک روز می تونه برای شما حساب ارزی شرکتی باز کنه.

آیا کردیت کارت و یا پلاتینیوم و گلد هم می تونیم بگیریم؟

بله، الو اپلای می تونه برای شما انواع کارت ها رو بگیره.

آیا این حساب ها دارای IBAN هستند؟

بله، هر سه حساب ارزی شما دارای IBAN هستند.

پروسه بانکی چه مدت زمان میبرد ؟

افتتاح حساب و مراحل اخذ کد مالیاتی برای شما یک روز کاری زمان خواهد برد و نماینده ما در این مدت کنار شما خواهد بود.

چه مقدار پول باید در حسابمان در ترکیه بماند؟

افتتاح حساب شما میتوانید با 50000 لیر موجودی نیز انجام شود ولی توصیه ما این است که حداقل 10000 لیر در حساب بانکی خود در ابتدای امر موجودی داشته باشید.

آیا حساب بانکی به اسم موسسه شما یا شخصی که شهروند ترکیه است افتتاح میشود ؟

قطعا خیر ، حساب بانکی به نام شما و در حضور شخص شما افتتاح شده و شما مالکیت کامل آن را دارید.

آیا از ویزا یا مسترکارتی که دریافت میکنیم میتوانیم در همه کشور ها استفاده کنیم ؟

بله شما میتوانید پس از باز کردن حساب با ویزا کارتی که دریافت میکنید در سراسر دنیا و از همه فروشگاه ها و وب سایت ها خرید انجام دهید.

آیا بعد از سه ماه که سیم کارت توریستی از کار افتاد دسترسی به حسابمان قطع می شود؟

خیر شما همچنان می توانید از یک روش دیگر به حسابهایتان در خارج از ترکیه دسترسی داشته باشید.

امتیاز خود را ثبت کنید


چه قدر این پست برایتان مفید بود؟
4.1 از 5 با 350 رای

محمد

1402-02-29 در 10:40 ق.ظ

سلام مجدد.
1- محدودیت های حساب ها به چه صورت میباشد؟ و ماهیانه و سالیانه چه مبالغی رو میشه باهاشون جابجا کرد؟
2- در پیام هایی فرمودید که ما فقط دریافت کننده سوئیفت هستیم، سالها بعد از افتتاح حساب اگر خواستیم به ترکیه نقل مکان کنیم، بخاطر ایرانی بودن باز هم صرفا دریافت کننده سوئیفت خواهیم بود و یا میتونیم خودمون هم به هر حسابی واریزی انجام بدیم با همراه بانک و یا …؟
3- از حساب های شخصی میشه برای کسب و کارهای کوچک هم استفاده کرد؟
ممنون.

  شیوا داداش زاده

  1402-03-01 در 1:11 ب.ظ

  سلام
  1. محدودیت در واریز حواله سوئیفت می باشد. و فقط انتقال وجه از سمت شما در داخل ترکیه امکان پذیر هست.
  2. در صورتی سوئیفت برای شما دو طرفه خواهد بود که با پاسپورتی غیر از پاسپورت ایران افتتاح حساب کنید .
  3. بله می تونید استفاده کنید.

محمد

1402-02-29 در 10:34 ق.ظ

سلام. وقت بخیر. سوالاتی داشتم.
1- میخواستم بدونم که بعد از افتتاح حساب بین المللی در ترکیه، برای افتتا حساب پی پال، شما از کدام کشور این افتتاح رو انجام میدید؟ چرا که پی پال محدودیت های زیادی رو برای ترکیه اعمال کرده
2- و قبلا فرموده بودید که حسا بهای بین المللی شما دارای ارز دلار نیستن و صرفا یورو و لیر هست. همچنان هم همینطور هست؟
3- از آنجایی که شماره ی ترکیه از نوع لوکال یا محلی هست و بعد از 3 ماه در ایران دیگه جواب نمیده، میخواستم بدونم که در زمان افتتاح حساب میشه شماره ایران و یا شماره موبایل انگلیس رو به بانک معرفی کرد؟ و یا حتما باید ابتدا با سیم کارت ترکیه فعال بشه و بعد از طریق همراه بانک میشه شماره رو تغییر داد؟
4- شماره ایران هم میشه به بانک معرفی کرد؟
5- همزمان میشه 2 شماره رو به یه حساب بانکی متصل کرد؟ مثلا ایرانی و انگلیس
ممنون.

  شیوا داداش زاده

  1402-03-01 در 1:13 ب.ظ

  سلام
  1. پیپل در ترکیه خدمات ارائه نمی کند.
  2. برای ایرانی ها حساب دلار باز نمی شه ولی خرید دلار و یا دریافت دلار رو می تونید داشته باشید.
  3. از سیم کارت های جایگزین به مانند سیم کارت انگلیس یا استونی می تونید استفاده کنید.
  4. خیر
  5. خیر

محمدی

1401-11-13 در 12:57 ق.ظ

سلام
آیا امکان داره به جای سیم کارت ترکیه از سیم کارت بین المللی استفاده کنیم؟

  شیوا داداش زاده

  1401-11-16 در 10:39 ق.ظ

  سلام
  بله بعضی از سیم کارت های بین المللی را بانک های ترکیه می پذیرند البته سیم کارت های فیزیکی نه مجازی

ناصر شریف

1401-09-24 در 12:57 ق.ظ

سلام و وقت بخیر
میخواستم بدونم بعد از افتتاح حساب به صورت غیر حضوری، سیم کارت تحویلی شما چه مدت کار میکنه؟

  شیوا داداش زاده

  1401-09-26 در 2:17 ب.ظ

  سلام
  بدون اقامت سیم کارت های توریستی فقط 3 ماه فعال هستند ولی می تونید از سیم کارت های جایگزین استفاده کنید.

حسین

1401-05-31 در 9:34 ق.ظ

سلام . حسابی که باز می کنید (که باید ۱۰هزار لیر دیپوزیت داشته باشه) از نوع اعتباری هست یا نقدی ؟

  شیوا داداش زاده

  1401-05-31 در 1:46 ب.ظ

  سلام
  حساب دبیت هست.

محمدعلی

1401-05-22 در 11:05 ب.ظ

سلام آیاحواله سوئیفت بانک زراعت امکان ارسال و دریافت حواله سوئیفت را دارد یا فقط امکان دریافت حواله سوئیفت رادارد؟

  شیوا داداش زاده

  1401-05-23 در 3:32 ب.ظ

  سلام
  در صورتی که با پاسپورت ایرانی حساب باز کرده باشید فقط امکان دریافت حواله های سوئیفت رو خواهید داشت.

محمدعلی

1401-05-22 در 11:04 ب.ظ

سلام آیاحواله سوئیفت بانک زراعت امکان ارسال و دریافت حواله سوئیفت را دارد یا فقط دریافت؟

  شیوا داداش زاده

  1401-05-23 در 3:32 ب.ظ

  سلام
  وقتتون بخیر
  در صورتی که با پاسپورت ایرانی حساب باز کرده باشید فقط امکان دریافت حواله های سوئیفت رو خواهید داشت.

سجاد

1401-04-28 در 8:35 ب.ظ

سلام دوست عزیز
ایا میتونیم با کارتهای ایرانی مثلا ملت در صرافی های ترکیه از دستگاه کارت خوان ایرانی استفاده کنیم و در مقابل لیر یا دلار یا یورو بگیریم یا صراف انتقال بده به حساب ترکیه که باز کردیم

  شیوا داداش زاده

  1401-05-23 در 4:08 ب.ظ

  سلام
  وقتتون بخیر
  بعضی از صراف ها که کارت خوان دارند این کار رو انجام می دن
  البته خدمات مربوط به کارت خوان رو دفتر الو اپلای در استانبول نیز انجام می ده

سجاد مظهری

1401-04-28 در 8:30 ب.ظ

عالی

ali

1401-03-28 در 1:53 ب.ظ

سلام و عرض ادب … میخواستم بپرسم شما حساب پایونیر رو از کشور ترکیه افتتاح میکنید؟؟

  شیوا داداش زاده

  1401-03-29 در 2:33 ب.ظ

  سلام
  از کشورهای مختلف براتون افتتاح می شه

reza

1401-03-28 در 1:50 ب.ظ

سلام…وقتتون بخیر…سوالی درباره ی حساب پی پال داشتم…..
میخواستم بپرسم دقیقا چند دلار وارد حساب پی پال بشه شامل مالیات میشه ؟؟؟؟ و باتوجه به اینکه من شهروند اون کشور نیستم و کد مالیاتی رو ندارم در اینده به مشکل نمیخورم؟؟؟؟ چون درواقع من حساب پی پال رو برای کسب درامد جدی میخوام داشته باشم و راجع به این مسئله اصلا اطلاعاتی ندارم…
ممنون میشم به دو سوالم جواب بدین…

  شیوا داداش زاده

  1401-03-30 در 4:32 ب.ظ

  سلام
  پیپل در ترکیه خدمات نداره

مهرداد ولی تبار

1401-03-27 در 5:18 ب.ظ

سلام . وقت بخیر .
من شغلم فارکس هستش . حدودا ماهی هزار دلار قصد دارم پس انداز کنم . آیا باید مالیاتی بابت پول پرداخت کنم به کشور ترکیه یا خیر ؟؟ و آیا حسابی که در اختیار ما قرار می گذارند محدودیت و سقف واریزی سالیانه دارد یا می توانم تا هر میزان دلخواه پول واریز به حساب داشته باشیم ؟

  شیوا داداش زاده

  1401-03-28 در 12:53 ق.ظ

  سلام
  شما می توانید حساب به نام خودتان را در ترکیه داشته باشید که مبالغ دریافتی شما مستقیم به حساب شما واریز گردند . حساب های شخصی در ترکیه مالیات ندارند. با شماره 02188884645 تماس بگیرید تا راهنماییتون کنند.

فردین

1401-02-31 در 3:15 ق.ظ

سلام و عرض ادب ،
مطالب بسیار بسیار عالی ، ارزنده و روشن ، سپاس از زحمات شما و گروه
لطفا میزان حق الزحمه افتتاح حساب را اعلام بفرمایید.

  شیوا داداش زاده

  1401-02-31 در 10:58 ق.ظ

  سلام
  ممنون از همراهی شما دوست عزیز
  دستمزد ما با توجه به نوع حساب درخواستی و حضوری یا غیر حضوری بودن تغییر پیدا می کند. با شماره 02188884645 تماس بگیرید خدمتتون اعلام کنند.

مهسا

1400-11-02 در 2:51 ب.ظ

چقدر پول باید تو حسابم بزارم تا بتونم برای اقامت ترکیه اقدام کنم ؟ ممنون

  شیوا داداش زاده

  1400-11-07 در 12:26 ق.ظ

  سلام
  برای اخذ اقامت نیازی به تمکن مالی ندارید.

مجیدی

1400-11-02 در 2:45 ب.ظ

سلام و عرض ادب با توجه به تحریم های بانکی حال حاضر ، می توان مسترکارت فیزیکی دریافت کرد؟ با دریافت مستر کارت قابلیت انتقال پول از سایر کشورها به این کارت وجود دارد؟ تشکر

  شیوا داداش زاده

  1400-11-07 در 12:31 ق.ظ

  سلام
  بله الو اپلای برای شما اقدام به افتتاح حساب به نام خودتون در ترکیه و پرتقال و بلژیک می کند. با شماره تماس 02188884645 تماس بگیرید راهنماییتون کنند.

شریفی

1400-11-02 در 2:43 ب.ظ

با سلام ، سقف تبادلات بانکی بین المللی در زراعت بانک ترکیه چقدر است؟ آیا امکان انتقال پول با مبالغ بالا به بانک اتریش وجود دارد؟

  شیوا داداش زاده

  1400-11-07 در 12:35 ق.ظ

  سلام
  زراعت بانک در اپلیکیشن خود گزینه تنظیم مقدار خرید اینترنتی دارد که حداکثر تا ۲۰ هزار لیر می باشد
  مقدار پول ارسالی به حساب زراعت بانک و عیر زراعت از طریق اینترنت بانک حداکثر ۵۰۰ هزار لیر می باشد که از طریق متصدی بانک در شعبه قابل تغییر می باشد
  چنج دلار و یورو در اینتربانک زراعت هر روز سه بار و هر بار حداکثر ۲۰ هزار دلار و یا یورو ‌می باشد

مهدی زاده

1400-11-02 در 2:14 ب.ظ

باسلام . سقف واریز به مستر کارت چقدر هست ؟ آِیا این امکان وجود دارد که ارز دیجیتال مثل اتریوم و بیت کوین رو به حساب مسترکارت واریز کرد؟؟

  شیوا داداش زاده

  1400-11-07 در 12:36 ق.ظ

  سلام
  زراعت بانک در اپلیکیشن خود گزینه تنظیم مقدار خرید اینترنتی دارد که حداکثر تا ۲۰ هزار لیر می باشد
  مقدار پول ارسالی به حساب زراعت بانک و عیر زراعت از طریق اینترنت بانک حداکثر ۵۰۰ هزار لیر می باشد که از طریق متصدی بانک در شعبه قابل تغییر می باشد
  چنج دلار و یورو در اینتربانک زراعت هر روز سه بار و هر بار حداکثر ۲۰ هزار دلار و یا یورو ‌می باشد
  بله می تونید

پیمان

1400-10-20 در 1:49 ب.ظ

سلام وقت به خیر، من میخوام از حساب ترکیه برای دریافت درآمدهای ارزی حاصل از سایتم استفاده کنم. درآمدی که از طریق سایتم دریافت می کنم مشمول مالیات ترکیه میشه؟ (پرداخت کننده ها از کشور ترکیه نیستن)

  شیوا داداش زاده

  1400-10-20 در 8:30 ب.ظ

  سلام
  وقتتون بخیر
  خیر، حساب های شخصی مالیات بهشون تعلق نمی گیره

احسان

1400-10-03 در 2:40 ب.ظ

من میخواستم توی آنتالیا حساب باز کنم و خانه اجاره کنم..
آیا امکان باز کردن حساب در آنتالیا وجود داره؟
آیا خدماتی برای اجاره ملک هم دارید؟

  khaleghi

  1400-10-04 در 10:25 ق.ظ

  سلام خدمات افتتاح حساب را در شعبات اصلی استانبول انجام میدهیم
  برای اجاره ملک نیز خدمات داریم

پیمان

1400-10-02 در 5:31 ب.ظ

سلام. آیا از طریق شهر وان ترکیه هم میشه افتتاح حساب کرد؟

  khaleghi

  1400-10-04 در 10:35 ق.ظ

  سلام
  خیر فقط در شعبات اصلی استانبول افتتاح حساب انجام میدهیم

پاشا

1400-06-28 در 3:08 ب.ظ

سلام
من خودم در استانبول کد ورگی و سیم کارت رو دریافت کردم اما در بانک به من گفتند برای افتتاح حساب به آدرس نیاز دارم .شما میتونید در ازای پرداخت هزینه به من یک آدرس برای افتتاح حساب بدید؟ هزینه چقدره؟هزینه رو توی استانبول میتونم پرداخت کنم؟

  شیوا داداش زاده

  1400-06-29 در 11:32 ق.ظ

  سلام
  بله امکان پذیر هست
  با واتس آپ شماره 00989124071406 تماس بگیرید راهنماییتون کنند.

رضا

1400-06-27 در 2:00 ق.ظ

سلام ؛
یه جا خوندم :
امکان کارت به کارت و انتقال پول از طریق ویزا و مسترکارت وجود ندارد و انتقال وجه فقط از طریق بانکی که حساب ویزا کارت به آنها متصل شده است وجود دارد. اما پی پل سرویسی تحت عنوان ارسال پول یا Send money را راه اندازی کرده است که کاربران آن بتوانند به راحتی و با چند کلیک ساده انتقال وجه را بین حساب های PayPal خود انجام دهند و این انتقال از طریق ایمیل حساب ها قابل انجام است.
حالا سوالم اینکه اگه ما تو بانک های نام برده شده در بالا حساب بازکنیم خود به خود بانک با اون مسترکارت متصل میشه و میشه پول رو کارت به کارت کرد یا نه بازم نیاز به افتتاح حسابی مثل پی پل هست ؟!
خیلی ممنون

  شیوا داداش زاده

  1400-08-10 در 3:12 ب.ظ

  سلام
  1. سوئیفت به دلیل تحریم های آمریکا یک طرفه است یعنی شما فقط دریافت کننده می تونید باشید نه ارسال کننده. البته در کشور ترکیه می تونید دو طرفه هست برای شما.
  2. پی پال تو ترکیه خدمات ندارد.

سمیه

1400-06-19 در 2:05 ب.ظ

ممنون استفاده کردیم

  شیوا داداش زاده

  1400-06-21 در 12:46 ق.ظ

  ممنون از همراهی شما

حسن

1400-05-02 در 1:34 ب.ظ

سلام
هزینه افتتاح حساب غیر حضوری چقدره و حداقل چه مبلغی باید تو حساب باشه؟
حساب یوتیوب و ادسنس رو نوشتید دقیق متوجه نشدم. وریفای چطور انجام میشه؟ (تایید آدرس لازم داره)

  شیوا داداش زاده

  1400-05-05 در 11:10 ق.ظ

  با سلام
  ۳۸۰۰ لیر هزینه افتتاح حساب غیرحضوری است. برای وریفای تایید آدرس لازم است. هزینه تایید آدرس ۴۰۰ لیر است. جهت کسب اطلاعات بیشتر با موسسه الواپلای در تماس باشید.
  با سپاس از شما

Rasouli

1400-02-12 در 4:22 ب.ظ

سلام
یه سوال داشتم. با توجه به بحث FATF که ایران وارد لیست سیاه شده آیا حساب های ما در ترکیه بسته میشه یا نه؟ لطفا راهنمایی کنید.
ممنون

مهسا صمدی

1400-01-29 در 12:06 ق.ظ

سلام
برای افتتاح حساب در زراعت بانک نیاز داره حتما در ترکیه حضور داشته باشیم ؟

  شیوا داداش زاده

  1400-02-05 در 3:43 ب.ظ

  سلام
  خیر هم به صورت حضوری و هم به صورت غیر حضوری می تونید اقدام به افتتاح حساب کنید.

حسین

1399-12-22 در 6:53 ق.ظ

سلام آیا اگر با حساب کار نشود حساب بسته میشود.

  شیوا داداش زاده

  1399-12-23 در 2:09 ب.ظ

  سلام
  وقتتون بخیر
  بستگی به نوع حسابتون داره

   حسین

   1399-12-23 در 8:23 ب.ظ

   سلام. حساب ارزی

حجت

1399-10-03 در 8:40 ب.ظ

سلام
اگر حسابم رو با لیر باز کنم
میتونم مبلغ یورو یا دلار رو به اون کارت انتقال بدم؟ تبدیل میکنن خودشون؟

  شیوا داداش زاده

  1399-10-07 در 11:45 ق.ظ

  سلام
  الو اپلای برای شما سه حساب لرزی لیر دلار و یورو باز می کنه و هر نوع ارزی واریز کنید به همون حسابتون می شینه و از طریق اپلیکیشن زراعت بانک خودتون هم می تونید ارزها رو به هم تبدیل کنید.

علی

1399-09-13 در 11:23 ب.ظ

با سلام. برای افتتاح حساب حتما باید یک بار به صورت حضوری وارد خاک ترکیه بشیم؟

  شیوا داداش زاده

  1399-09-14 در 9:13 ب.ظ

  سلام
  خیر می تونید به صورت غیر حضوری هم از طریق الو اپلای افتتاح حساب کنید.

محد امین خبازیان سردرود

1399-07-03 در 9:03 ب.ظ

با سلام
اینجانب محمد امین خبازیان از موسسه شما تقاضا دارم که برای افتتاح حساب بین المللی در ترکیه بامن تماس گرفته و پیگیری کنند
09376962131
با تشکر

میلاد

1399-06-20 در 3:00 ق.ظ

میخواستم بدونم با توجه به اینکه امنیتی نیست که من پول نقد با خودم ببرم به ترکیه، اگه پول روی یه کارتی فرضاً ملت کارت باشه و من با خودم ببرم اون کارت رو به ترکیه، آیا زراعت بانک ترکیه میتونه به نسبت پولی که دارم توی حسابم لیرش کنه و توی حساب زراعت کارتم بریزتش؟

  شیوا داداش زاده

  1399-07-19 در 5:01 ب.ظ

  سلام خیر انجام نمی ده براتون
  بهتره حساب غیر حضوری در بانک زراعت به نام خودتون باز کنید و مبالغتون رو از ایران به اون حساب واریز کنید.

مهدی

1399-05-29 در 4:19 ب.ظ

سلام
برای کسی که ترکیه سکونت نداره هم افتتاح حساب ممکنه؟
اگر بله آدرس کجا رو باید داد؟

  شیوا داداش زاده

  1399-06-02 در 2:42 ب.ظ

  سلام
  الو اپلای بدون نیاز به اعلام آدرس برای شما اقدام به افتتاح حساب می کند.

amin

1399-04-29 در 10:54 ق.ظ

توی کشور های دیگه حساب باز نمیکنید ؟

  شیوا داداش زاده

  1399-04-29 در 2:22 ب.ظ

  سلام
  خیر متاسفانه
  بدون اقامت فقط در ترکیه افتتاح حساب امکان پذیر می باشد.

kamiar

1399-04-25 در 3:51 ب.ظ

ببخشید بانکای ترکیه سود هم میدن یا مثل بانک های اروپایی و امریکایی اجاره ثبت پول میگیرن؟

  شیوا داداش زاده

  1399-04-26 در 12:32 ق.ظ

  سلام
  بله در صورتی که حساب سپرده گذاری داشته باشید می توانید برای حساب های لیر سالانه 8 درصد سود بگیرید.

زهرا

1399-04-25 در 11:21 ق.ظ

سلام.عذر میخوام تمام این مراحل رو میشه از ازمیر انجام داد یا حتما باید به انکارا یا استانبول بریم؟

  شیوا داداش زاده

  1399-04-26 در 12:55 ق.ظ

  سلام
  بله در ازمیر هم امکان باز کردن حساب هست.

امیر

1399-04-24 در 11:46 ق.ظ

سلام. دوست من پیش موسسه شما افتتاح حساب انجام داده بود. الان منم میخوام حساب باز کنم. آیا از ایران ممکنه؟؟؟

  شیوا داداش زاده

  1399-04-26 در 1:07 ب.ظ

  سلام
  وقتتون بخیر
  بله انجام می شه
  برای هماهنگی با شماره تلفن 02188884645 تماس بگیرید.

ندا

1399-04-23 در 10:01 ق.ظ

سلام
من ایران هستم و میخواستم از طریق افتتاح حساب ارزی در ترکیه در بازار فارکس فعالیت کنم و نیاز دارم مبالغ بالایی رو به حساب بروکر هایی در خارج از ترکیه واریز و برداشت کنم .آیا بدون داشتن اقامت ترکیه این کار امکان پذیره ؟
اگر که نه چه راهکاری برای واریز و برداشت بین المللی هست ؟

  شیوا داداش زاده

  1399-04-23 در 11:33 ق.ظ

  سلام
  بله با افتتاح حساب ارزی در بانک زراعت می توانید به تمام مواردی که اشاره کردید دسترسی داشته باشید. برای افتتاح حساب نیازی به اقامت ندارید.

مسعود

1399-04-17 در 3:49 ب.ظ

سلام و خسته نباشید. با افتتاح حساب تو ترکیه میشه از طریق همون حساب وارد فرا بورس شد و سهام خرید و فروش کرد؟

  شیوا داداش زاده

  1399-04-18 در 12:17 ق.ظ

  سلام
  بله می تونید البته در برخی از موارد از شما کلرت اقامت خواسته می شود.

نیلوفر

1399-04-17 در 3:48 ب.ظ

من متوجه نمیشم! وقتی SWIFT اجازه نمیده هیچ پولی به حساب ایرانی ها در ترکیه واریز بشه پس حساب بانکی در ترکیه به چه درد ما میخوره؟ من چطوری الان میتونم از طرف یه شرکت اروپایی ۵۰ هزار دلار پول رو تو کارت های اعتباری مسترکارت دریافت کنم؟