whatsapp

افتتاح حساب بانکی بین المللی در ترکیه

شیوا داداش زاده 72 نظر

افتتاح حساب بانکی بین المللی ؛ در سال های اخیر نیاز به حساب بانکی بین المللی بیش از گذشته اهمیت پیدا کرده است شاید یکی از مهمترین دلایل این امر به وجود آمد مشاغل جدید و به دنبال آن درآمدهای متنوع از کشورهای مختلف باشد. مثلا در گذشته اشخاص به سختی می توانستند خارج از محدوده زندگی خود کاری برای خود دست پا کنند؛ ولیکن در حال حاضر شاهد هستیم که افراد زیادی درآمدهای خود را نه از کشوری که در آن ساکن هستند بلکه از کشورهای دیگر به ارزهای رایج دنیا به دست می آورند و یا به اصطلاحی به عنوان فری لنسر کار می کنند.

مشاغل جدید به وجود آمده است که در گذشته وجود نداشته است و درآمد این مشاغل به ارزهای متنوعی به صاحبان آن کسب و کارها پرداخت می گردد. ما در این مقاله سعی کردیم تا شما را نه تنها با افتتاح حساب بین المللی آشنا کنیم بلکه در نظر داریم با مشاغل مختلفی که درآمد ارزی برای شما به بار می آورد نیز آشنا کنیم از یوتیوب گرفته تا بازی های اینترنتی، از تبلیغات در اینستاگرام گرفته تا قراردادهای کاری متنوع در همه جای دنیا که فقط نیاز به تجربه و تبحر شما دارد.

موسسه الو اپلای چگونه می تواند به شما کمک کند؟

موسسه الو اپلای می تواند برای شما حساب ارزی در کمترین زمان ممکن باز کند. می تواند برای شما ویزا کارت و یا مستر کارت به نام خودتان بگیرد تا بتوانید از تجربه یک شهروند جهانی لذت ببرید و تمام امور ارزی خود را به انجام برسانید. هر شخصی چه حقیقی و چه حقوقی می تواند با در دست داشتن مدارک نسبت به باز کردن حساب در ترکیه اقدام نماید.

افتتاح حساب بین المللی سبب می گردد که شما بتوانید در سطح جهانی به مبادله تجاری بپردازید و درآمدهای حاصل از مبادلات تجاری خود را دریافت نمایید. تمام بانک های دارای مجوز و فعال در ترکیه مشمول قوانین بانکداری ترکیه هستند که از جانب بانک مرکزی ترکیه اعلام می گردد.

افتتاح حساب بانکی بین المللی در ترکیه

در صورتی که شما هم جزء اشخاصی هستید که در نظر دارید برای تحصیل به سایر کشورها مهاجرت کنید یا اینکه به کار تجارت مشغول هستید و یا اینکه به فکر درآمدهای دلاری و یورویی هستید می توانیم به شما افتتاح حساب بین المللی را پیشنهاد کنیم.

افتتاح حساب بین المللی نه تنها به شما این امکان را می دهد که دارای حساب ارزی دلار و یورو شوید بلکه شما را به یک شهروند جهانی تبدیل می کند شهروندی که به راحتی می توانید تبادلات مالی با سایر نقاط جهان داشته باشید.  با افتتاح حساب بین المللی شما به راحتی می توانید به حساب های ارزی بین المللی دسترسی داشته باشید و به راحتی از آنها برای انجام امور مالی خود استفاده کنید.

بسیاری از بانک ها برای افتتاح حساب قوانین مشخص و ساده ای دارند ولیکن به دلیل تحریم ها خیلی از کشورها نمی توانند برای ایرانیان حساب باز کنند به خصوص این امر زمانی بسیار سخت می شود که بخواهیم در یک کشور بدون داشتن اقامت برای ایرانیان حساب باز کنیم زیرا که بسیاری از کشورها بدون داشتن اقامت و یا شهروندی به هیچ عنوان برای ایرانیان حساب باز نمی کنند.

افتتاح حساب بانکی بین المللی در ترکیه

ضرورت داشتن حساب بانکی بین المللی برای ایرانیان

بسیاری از کشورها نیز حاضر به افتتاح حساب برای ایرانیان بدون داشتن اقامت و یا شهروندی آن کشور نیستند. این مشکلات فقط مختص افرادی که کار تجاری انجام می دهند نبوده است بلکه متوجه قشر عظیمی از دانشجویان، فروشندگان کالا در آمازون، یوتیوبرها و تمام افرادی هستند که به صورت فریلنسر کار می کنند.

عموما تمام این افراد در دریافت درآمدهای خود با مشکلات زیادی روبه رو می شوند به طوری که ممکن است حتی قادر به دریافت درآمدهای خود نباشند. اما راهکار چه چیزی می تواند باشد؟ دولت ترکیه با همکاری هایی که با دولت ایران داشته است به برخی از بانک های خود اجازه داده است که بدون داشتن اقامت و با دارا بودن شرایطی نسبت به افتتاح حساب بین المللی در این بانک ها اقدام کنند و از خدمات جهانی آنها استفاده کنند.

مزایای داشتن حساب بانکی بین المللی

به دلیل تحریم های آمریکا در سال های اخیر متاسفانه هیچ کدام از بانک های ایرانی نتوانستند به عضویت شبکه بانک جهانی درآیند و به همین دلیل نیز به هیچ عنوان ایرانیان نمی توانند از داخل ایران حواله های ارزی خود را به خارج از ایران ارسال کنند و حتی امکان دریافت حواله ارزی نیز در بانک های داخلی برای هموطنان ما وجود ندارد.

بسیاری مجبور هستند برای انتقال و یا دریافت وجود دستی را انتخاب کنند که هم بسیار پرخطر و هم گران می باشد. در این میان باز کردن حساب بانکی بین المللی می تواند بسیاری از این مشکلات را حل کند.

برای افتتاح حساب بین المللی در ترکیه حتما باید مدارک هویتی خود را به همراه داشته باشید. در ترکیه به هیچ عنوان برای افرادی که دارای پاسپورت نمی باشند حساب باز نمی شود. همراه با افتتاح حساب به متقاضیان ویزا کارت و مستر کارت داده می شود. این کارت ها در چند نوع می تواند صادر شود.

انواع حساب بانکی بین الملل

حساب های شخصی

شما به عنوان یک شخص می توانید برای خود درخواست حساب شخصی دلار و یورو و حتی پوند داشته باشید. عموما حساب های شخصی در یک سری از کشورها به راحتی بدون داشتن اقامت باز می شود و در برخی از کشورهای دیگر نیز می بایستی متقاضیان دارای کارت اقامت یا شرایط خاص باشند.

در کشورهایی به مانند کشور ترکیه شما بدون اینکه نیاز به کارت اقامت داشته باشید به راحتی می توانید با دارا بودن شرایط به بانک مراجعه کرده و حساب ارزی دلار و یورو بازکنید و مستر کارت و یا ویزا کارت دریافت کنید.

و از طریق این حساب و کارت های فیزیکی به حساب های خود در سراسر دنیا که عضو مستر و یا ویزا هستند دسترسی داشته باشید. می توانید پول نقد دریافت کنید و یا خرید اینترنتی انجام دهید و … . در کل می توان گفت داشتن حساب بین المللی برای شما امکانات ویژه ای را برای تبادلات مالی با دنیا فراهم می کند.

حساب های شرکتی

باز کردن حساب های شرکتی به راحتی حساب های شخصی نمی باشد زیرا برای افتتاح حساب شرکتی شما در ابتدا باید در آن کشور اقدام به ثبت شرکت کنید و با استفاده از مدارک و اسناد ثبت شرکت اقدام به افتتاح حساب شرکتی و دریافت درگاه بانکی نمایید.

در نظر داشته باشید که به حساب های شرکتی مالیات تعلق می گیرد به همین دلیل داشتن یک مشاور مالی برای شرکتتان الزامی می باشد زیرا که در بسیاری از موارد شما از قوانین مالیاتی آن کشور خبر نخواهید داشت.

افتتاح حساب بین المللی برای نقد کردن در آمد یوتیوب

در صورتی که به اطراف خود نگاه کنید به آسانی می توانید افرادی را ببینید که در فکر کسب درآمد دلاری در ایران هستند. این افراد در بسیاری از موارد گر چه موفق به کسب درآمد دلاری و یا یورویی می شوند ولیکن نمی دانند به چه صورتی می بایستی درآمدهای خود را دریافت کنند.

این افراد ممکن است از حساب های واسط استفاده کنند و یا مجبور شوند حساب آشنایان خود را برای دریافت درآمدهای ارزی خود ارایه کنند این در حالی است که به راحتی می توانند برای خود حساب ارزی داشته باشند.

یوتیوب دومین سایت پربازدید جهان بعد از گوگل می باشد که فرصت های شغلی مناسبی را برای بسیاری از افراد در سراسر جهان به اشراک می گذارد. کسب درآمد از یوتیوب در حال حاضر بسیار معمول شده است و به راحتی شما می توانید در اطرافیان خود افرادی را ببینید که موفق به کسب درآمد از یوتیوب می شوند.

افتتاح حساب بین المللی برای نقد کردن در آمد یوتیوب

شرایط درآمدزایی از یوتیوب

نقد کردن درآمد یوتیوب دارای شرایطی می باشد که در ابتدا کانال یوتیوب شما باید آنها را داشته باشد یعنی به مرحله Monetize رسیده باشد.

بعد از این که یوتیوب شما به این مرحله رسید شما باید کانال خود را به حساب گوگل ادسنس وصل کنید و بعد از این که کانال یوتیوب شما به این حساب متصل شد می توانید با استفاده از کارت های اعتباری خارجی به مانند ویزا کارت و یا مستر کارت( فرقی نمی کند دبیت باشد یا کردیت) دستمزد خود را از یوتیوب دریافت کنید.

افتتاح حساب بین المللی برای فروش کالا در آمازون

فروش در آمازون یکی از معتبرترین و بزرگترین فروشگاه های دنیاست که می تواند فرصت های بسیار خوبی را برای متقاضیان ایرانی که در نظر دارند کالا و یا خدمات خود را در خارج از مرزهای ایران معرفی کنند فراهم کند.

آمازون در بیش از 14 کشور دنیا شعبه دارد؛ فروشندگان می توانند به راحتی محصول خود را برای فروش به یکی از انبارهای آمازون ارسال کنند و از آنجا نسبت به فروش محصولات خود اقدام کنند. البته باز کردن حساب کاربری در آمازون برای ایرانی ها که فقط اقامت و شهروندی ایران را دارند بسیار سخت می باشد اما غیر ممکن نیست.

افتتاح حساب بین المللی برای فروش کالا در آمازون

راهکارهای بسیاری برای اینکه شما بتوانید محصولات خود را در آمازون به فروش برسانید وجود دارد به مانند ارسال محصولات خود به صورت فله ای به کشورهایی به مانند ترکیه و بسته بندی کردن و ارسال آنها از ترکیه و … .

برای اینکه بتوانید به درآمد خود از آمازون دسترسی داشته باشید شما نیاز به افتتاح حساب بین المللی خواهید داشت که بتوانید درآمد خود را دریافت کنید. برای این کار حساب های ارزی دلار و یورو می تواند به شما بسیار کمک کند.

افتتاح حساب بین المللی برای دریافت درآمد خود از توییچ (twitch)

شاید کمتر کسی در سال های اخیر فکر می کرد که یک نفر بتواند از طریق بازی های آنلاین و رایانه ای کسب درآمد بکند ولی باید تاکید کنیم که بازی های آنلاین به یکی از پردرآمدترین حرفه های این روزها تبدیل شده است که افراد مختلف را ترغیب می کند یه این سمت رو آورند.

در صورتی که شما گیمر باشد یکی از مهمترین دغدغه های شما این خواهد بود که چگونه خواهید توانست درآمدهای حاصل از گیمینگ خود را دریافت کنید؟ بسیاری از حساب های واسط استفاده می کنند و یا اینکه از شماره حساب یکی از بستگان و آشنایان را استفاده می کنند.

یکی از پرطرفدارترین روش های کسب درآمد از طریق بازی را می توان پخش آنلاین بازی خود در پلتفرمهایی به مانند توییچ (Twitch) می باشد. شاید باورتان نشود ولی این پلتفرم بیش از 100 میلیون نفر بازدیدکننده در ماه دارد.

پلتفرم توییچ از طریق تبلیغات درآمد خود را کسب می کند و شما هم به عنوان گیمر می توانید از این روش کسب درآمد کنید البته خود شما مشخص می کنید که چه تعداد تبلیغ در نظر دارید در ویدئو شما به نمایش درآید. شما درآمدهای خود را می توانید از طریق پی پل و یا افتتاح حساب بین المللی در ترکیه نقد کنید.

افتتاح حساب بین المللی برای نقد کردن درآمد خود از سرویس google admob

وقتی صحبت از Google AdMob  می کنیم در واقع از یکی از مهمترین و بزرگترین سرویس های تبلیغاتی جهان که تحت مالکیت گوگل می باشد صحبت می کنیم. در واقع شما با این سرویس می توانید از طریق اپلیکیشن هایی که برای موبایل نوشته می شوند کسب درآمد نمایید.

برای آشنایی بیشتر باید بگوییم بسیاری از برنامه نویسان که برای موبایل اپلیکیشن می نویسند می توانند علاوه بر اینکه از طریق فروش اپلیکیشن خود کسب درآمد کنند می توانند از طریق تبلیغاتی که در این اپلیکیشن ها نیز قرار می دهند کسب درآمد نمایند.

یعنی در واقع می توانید از طریق اپلیکیشنی که می سازید با نمایش تبلیغات استاندارد درآمد زایی کنید. در واقع هزینه این تبلیغات توسط افرادی که می خواهند مخاطبان را با کالا و خدمات خود آشنا کنند پرداخت می گردد. شما باید فضاهایی را در اپلیکشن خود برای این تبلیغات در نظر بگیرید که هزینه ها توسط تبلیغ دهنده پرداخت می گردد.

حالا موضوع اصلی برای ایرانیان شاید این باشد که به چه صورت می توانند درآمدهای حاصل از سرویس Google AdMob  را دریافت نمایند که بهترین روش آن را می توانیم افتتاح حساب ارزی در بانک زراعت بدانیم که کاربران می توانند به راحتی بدون نیاز به حساب های واسط درآمدهای خود را دریافت کنند.

افتتاح حساب بین المللی برای نقد کردن درآمد خود از سرویس google admob

افتتاح حساب بین المللی برای دریافت درآمد بدست آمده از سرویس گوگل ادسنس (google adsense)

گوگل ادسنس را می توان یکی از اصلی ترین سرویس های تبلیغاتی گوگل دانست که به صورت رایگان در دسترس مخاطبان قرار دارد.

یک مثال ساده برای آشنایی شما با گوگل ادسنس این است که احتمالا شما زمانی که به سایت های خارجی انگلیسی مراجعه می کنید می توانید تبلیغات بنری یا ویدئویی را در گوشه و کنار سایت ببینید. این تبلیغات همان گوگل ادسنس می باشند. این نوع از تبلیغات در واقع توسط خود گوگل مدیریت و دسته بندی می شوند.

خوب شاید این سوال برای شما پیش بیاید که این تبلیغات به چه صورت ممکن است سبب درآمد گردد؟ 2 روش برای درآمدزایی از سرویس google adsense وجود دارد یکی روش CPM  یا در واقع پرداخت به ازای بازدیدکنندگان می باشد و در روش دوم CTR گوگل میانگین تعداد کلیک را مورد نظر قرار می دهد.

درآمدهای حاصل از سرویس google adsense از طریق حسابی که در زمان ثبت نام به گوگل اعلام می کنید پرداخت می شود به همین دلیل بهترین روش برای کسب درآمد از این سرویس می تواند افتتاح حساب بین المللی در بانک زراعت ترکیه باشد که شما بتوانید به راحتی به درآمدهای خود دسترسی داشته باشید.

افتتاح حساب بین المللی برای دریافت درآمد بدست آمده از سرویس گوگل ادسنس (google adsense)

افتتاح حساب بین المللی برای دریافت درآمد خود از سایت های فریلنسری

یکی از پرطرفدارترین روش های کسب درآمد را در حال حاضر می توان کسب درآمد از سایت های فریلنسینگ خارجی دانست. یکی از مهمترین علت های این استقبال افزایش قیمت دلار و یورو به نسبت ریال می باشد یعنی برای بسیاری از افراد درآمدهای دلاری در کشوری که به ریال هزینه می کنند بسیار اهمیت دارد.

مثلا شما می توانید محصولات خود را در سایت آمازون به فروش برسانید و از این طریق درآمد دلاری داشته باشید. یا در سایت هایی به مانند Udemy که می توانید پکیج های آموزشی خود را بفروشید فعالیت داشته باشید. یوتویوب و یا صدها سایت فری لنسر را می توان مثال زد که به راحتی امکانات کسب درآمدهای ارزی را به مخاطبان می دهند

بانک های طرف قرار داد با الواپلای

افتتاح حساب بانکی بین المللی در زراعت بانک ترکیه

افتتاح حساب بانکی بین المللی در زراعت بانک ترکیه

بانک زراعت یکی از بزرگترین بانک های دولتی ترکیه به حساب می آید که در سراسر کشور ترکیه بالغ بر ۱۰۰۰ شعبه دارد. دفتر اصلی بانک زراعت در استانبول و در محله بشیکتاش واقع شده است. این بانک در تمام زمینه ها از جمله بانکداری خصوصی و سرمایه گذاری و … فعالیت عمده ای دارد. شما می توانید از بانک زراعت در ترکیه درخواست ویزا کارت ترکیه و یا مستر کارت ترکیه نمایید.

با در دست داشتن این کارت ها در همه جای دنیا به راحتی از فروشگاهای آنلاین خرید کنید، از دستگاه های خودپرداز پول دریافت کنید و یا به راحتی پول جابه جا نمایید. همچنین از خدمات موبایل بانک زراعت بانک و اینترنت بانک بانک زراعت برای انجام کلیه امور بانکی استفاده نمایید.

یعنی شما به راحتی می توانید تمام کارهای خود اعم از مالیاتی، پرداخت جریمه، پرداخت شارژ و قبوض و … را انجام دهید. البته در نظر داشته باشید که کارت های اعتباری زراعت بانک در سه نوع کلاسیک گلد و پلاتینیوم صادر شده و در اختیار مشتریان قرار داده می شود.

افتتاح حساب بانکی بین المللی در بانک ترکیه

افتتاح حساب بانکی بین المللی ایش بانک ترکیه

ایش بانک ترکیه یک بانک خصوصی می باشد. یعنی ۵۰٪ از سهام آن مربوط به بخش خصوصی و ۵۰٪ دیگر آن دولتی می باشد. البته برای این که اتباع خارجی در ترکیه بتوانند نسبت به افتتاح حساب اقدام نمایند حتما باید کارت اقامت داشته باشند و گرنه بانک ایش ترکیه برای اتباع خارجی اقدام به افتتاح حساب نمی کند.

با باز کردن حساب در بانک ایش ترکیه نیز شما می توانید نسبت به گرفتن کارت های اعتباری به مانند ویزا کارت و یا مستر کارت اقدام نمایید. برای باز کردن حساب در ایش بانک ترکیه داشتن اصل پاسپورت و کارت اقامت به همراه شماره مالیاتی الزامی می باشد.

نکته: شما می توانید به مانند ایران حساب مشترک در بانک های ترکیه افتتاح نمایید.

نکته: زمانی که اقدام به افتتاح حساب در کشور ترکیه می نمایید به دلیل این که حساب ها سوئیفت و ای بان دارند می توانید پس از افتتاح حساب سوئیفت و ای بان حساب خود در ترکیه را اخذ نمایید.

خدمات پشتیبانی زراعت بانک ترکیه به صورت ۲۴ ساعته انجام می گیرد و در دو زبان انگلیسی و ترکی استانبولی به مشتریان خود خدمات ارایه می دهد. لازم به ذکر است بانک زراعت بهترین بانک ترکیه برای ایرانیان است که قصد باز کردن حساب در ترکیه را دارند.

افتتاح حساب ویزا کارت

افتتاح حساب ویزا کارت

باز کردن حساب ویزا کارت در ترکیه کمتر از یک روز زمان لازم دارد به شرطی که مدارک مورد نیاز بانک از قبل حاضر بوده باشد. ویزا کارت در انواع کلاسیک، گلد و پلاتینیوم در دسترس متقاضیان قرار می گیرد. تاریخ انقضای کارت با توجه به نوع آن می تواند بین 2 الی 10 سال متفاوت باشد ولی حساب ها مادام العمر می باشند.

مقدار مبلغ دپوزیتی هم که در بانک می گذارید با توجه به نوع کارت از 5000 لیر الی 70000 لیر متغیر می باشد. البته این مبلغ دپوزیت به مدت یک ماه در بانک بلوکه خواهد بود و بعد از یک ماه شما می توانید آن را برداشت کنید. شما می توانید حساب دلار، یورو، لیر با کارت ویزا داشته باشید.

افتتاح حساب مستر کارت

باز کردن حساب مستر کارت نیز به مانند ویزا کارت می باشد. فقط در باز کردن حساب ها توجه داشته باشید که نوع کارتی که درصدد استفاده از آن هستید می خواهید دبیت باشد یا کردیت. در صورتی که حساب مورد نظر شما دبیت باشد همان روز که به بانک مراجعه کردید می توانید کارت خود را دریافت کنید ؛ ولی در صورتی که حساب مورد نظر شما کردیت باشد و یا ترجیح می دهید اسم شما بر روی کارتتون حک شده باشد باید یک هفته صبر کنید چون پروسه صدور کارت از سمت بانک که نام شما بر روی کارت حک شده باشد یک هفته خواهد بود.

از کارت های فیزیک بانک زراعت چه ویزا و چه مستر به راحتی می تواند از همه جای دنیا از دستگاه پوز خرید کنید و یا از دستگاه های خودپرداز پول نقد دریافت کنید.

تفاوت کردیت کارت با دبیت کارت

قبل از اینکه تصمیم به افتتاح حساب بین المللی رایگان و یا خرید گیفت کارت ویزا بگیرید بهتر است تفاوت بین کارت های دبیت و کردیت را بدانید. کارت های اعتباری (Credit Card) و کارت های دبیت (Debit Card) در تمام بانکی هایی که سیستم مستر و ویزا دارند پذیرفته می شوند. می توان گفت تفاوت اصلی این دو کارت در برداشت مبلغ از حساب شما می باشد.

مثلا در دبیت کارت پول از حساب شما کسر می شود این در حالی است که در کردیت کارت وجه  در زمان پرداخت از میزان اعتبار شما کسر می شود. در واقع کردیت کارت کارت اعتباری می باشد که به شما این امکان ار می دهد تا به میزان بیشتری از پولی که در حساب خود دارید خرید کنید. این کارت بسیار پرکاربرد می باشد اما توجه کنید که دارای نرخ بهره بالایی هستند. زمانی که مبلغ قرضتان را با بانک تسویه کردید می توانید دوباره از بانک کردیت درخواست دهید.

در کارت های دبیت شما می توانید به اندازه موجودی خود از حساب خود خرید انجام دهید و مبلغ مستقیم از حساب شما کسر می گردد.

انواع حساب ارزی در ترکیه

برای افتتاح حساب ارزی در ترکیه بعد از طی مراحل کاری و قانونی می توانید نسبت به باز کردن حساب دلاری در ترکیه و یا لیر و یورو اقدام نمایید. همان روز کارت اعتباری به شما تحویل می گردد ولی برای این که بر روی کارت شما اسم شما حک شده باشد ۶ روز کاری زمان لازم خواهد بود.

می توانید ویزا کارت و یا مستر کارت خود را از بانک دریافت نمایید. با دریافت این کارت ها می توانید از تمام کشورهای دنیا خرید انجام دهید. و کلیه کارهای بانکی را از طریق این کارت ها انجام دهید.

البته که لازم به ذکر است برای حساب های لیر در ترکیه می توانید تا سقف 15٪ سود ماهیانه (در طی ۳۵ روز) دریافت نمایید. ولیکن اگر حساب شما ارزی (دلار و یورو) باشد و در صورتی که فعال نباشد هزینه ای بسیار ناچیز به صورت ماهیانه بابت نگهداری پول از حساب شما توسط بانک کسر می گردد. مگر این که ماهانه حساب خود را فعال نگه دارید به مانند پرداخت قبوض که در این صورت هیچ مبلغی از حساب شما کسر نمی گردد.

افتتاح حساب در ترکیه برای اتباع خارجی

برای این که شخص حقیقی و یا حقوقی و یا حتی شرکت های خارجی بتوانند نسبت به باز کردن حساب بین المللی در بانک های ترکیه اقدام نمایند بدون این که اقامت داشته باشند می توانند درخواست خود را ارایه دهند.

افتتاح حساب در ترکیه برای اتباع خارجی

مزایای افتتاح حساب بانکی بین المللی در کشور ترکیه

با افتتاح حساب در بانک های ترکیه شما می توانید مستر کارت و یا ویزا کارت به نام و مشخصات خودتان دریافت نمایید. همچنین می توانید از کشورهای دیگر اروپایی و آمریکایی به طور مستقیم پول دریافت کنید و یا پول ارسال نمایید.

برای مدیریت حساب خود نیازی به این که در ترکیه اقامت داشته باشید وجود ندارد و شما می توانید از طریق بانکداری اینترنتی نسبت به مدیریت حساب خود اقدام نمایید.

شما می توانید هم حساب یورو هم دلار و هم لیر در یک زمان واحد افتتاح نمایید. البته خاطر نشان می کنیم که سود بانکی برای حساب های لیر شما سالانه از 14٪ شروع می گردد و برای حساب دلار و یورو 1٪ سود تعلق می گیرد. شما به راحتی می توانید در حساب خود لیر را یورو و یا دلار را به لیر تبدیل نمایید.

مزایای افتتاح حساب بانکی بین المللی در کشور ترکیه

مراحل افتتاح حساب بین المللی در کشور ترکیه برای اتباع خارجی

 1. مشخص کردن آدرس محل سکونت ( این آدرس می تواند منزل یکی از دوستانتان در ترکیه باشید. اما اگر کسی یا آدرسی را در ترکیه نداشتید می توانید از موسسه مهاجرتی الو اپلای کمک بگیرید) .
 2. گرفتن کد مالیاتی مختص اتباع خارجی از اداره دارایی ( ورگی اداره سی). البته لازم به توضیح است که اداره دارایی برای اعلام کد مالیاتی به اتباع خارجی در ترکیه هیچ گونه حق الزحمه ای دریافت نمی کند. گرفتن کد مالیاتی برای اتباع خارجی الزامی می باشد.
 3. به همراه داشتن اصل و کپی گذرنامه
 4. تایید مهر آخرین ورود شما به ترکیه در پاسپورت شما
 5. مراجعه به بانک و باز کردن حساب های ارزی در ترکیه به یورو و دلار و یا لیر ترکیه ( از طریق باز کردن حساب ارزی در ترکیه می توانید پول انتقال دهید در بورس ترکیه و یا بورس جهانی سرمایه گذاری کنید.)
 6. برای این که بتوانید از خدمات همراه بانک خود استفاده نمایید می توانید خرید سیم کارت در ترکیه را انجام دهید. می توانید از سیم کارت های ترک سل و وودافون استفاده نمایید.

مراحل افتتاح حساب بانکی بین المللی حضوری در ترکیه

شما می توانید بعد از اینکه تصمیم به افتتاح حساب بانکی در ترکیه گرفتید با کارشناسان الو اپلای تماس بگیرید تا کارشناسان ما وقت مشاوره حضوری و یا غیر حضوری برای شما تنظیم کنند. تنها چیزی که لازم است تا از ایران با خود ببرید پاسپورتی می باشد که حداقل 6 ماه از اعتبار آن باقی مانده باشد.

تاریخ سفرتان را مشخص کنید و بعد از خرید بلیط هماهنگی های لازم به کارگزار در شهر مورد نظر انجام می شود . برای آماده سازی مدارک به همراه همکار الو اپلای در ابتدا باید به اداره مالیات مراجعه کنید و بعد از گرفتن کد ورگی باید سیم کارت ترکیه را تهیه کنید. نکته مهم در تهیه سیم کارت این می باشد که خدمات خارج از ترکیه یا همان رومینگ باید فعال گردد. بعد از آن به بانک مراجعه می کنید و امور مربوط به افتتاح حساب برای شما انجام می گردد.

بانک های مجاز افتتاح حساب بانکی بین المللی برای اتباع خارجی

شما لازم است بدانید در تمام بانک های ترکیه نمی توانید اقدام به باز کردن حساب نمایید . دولت ترکیه به دو بانک زراعت و ایش اجازه باز کردن حساب برای اتباع خارجی را داده است. اما در صورتی که شما موفق به

چه مقدار پول باید در حسابتان در ترکیه بماند؟

برای باز کردن حساب در کشور ترکیه ما به شما پیشنهاد می کنیم که بانک زراعت را انتخاب نمایید. زمانی که اقدام به افتتاح حساب بین المللی در ترکیه نمودید مبلغ 10000لیر ترکیه به عنوان دپوزیت می بایستی حداقل ۳۰ روز کاری در حساب شما بماند.

البته لازم به ذکر است که شما می توانید حساب لیر خود را به وادلی(با سود بانکی) تغییر دهید. البته برای هر مبلغی که شما در حساب بانکی خود می گذارید نرخ سود بانکی 15٪ به صورت سالانه می باشد که به حساب شما واریز می گردد.

مراحل افتتاح حساب بانکی بین المللی در کشور ترکیه برای شرکت ها

 1. برای باز کردن حساب شرکت ها در ترکیه نیازی به حضور تمام اعضای شرکت نمی باشد بلکه مدیر مسئول شرکت که از سمت بقیه شرکاء حق امضاء دارد می تواند به عنوان نماینده شرکت افتتاح حساب کند.
 2. برای اخذ کد مالیاتی از اداره دارایی نماینده شرکت می بایستی با در دست داشتن مدارک و اسناد ترجمه شده شرکت به ادراه دارایی مراجعه نماید. برای اخذ کد مالیاتی نیاز به آدرس می باشد ولیکن الزامی نیست که شما در ترکیه نمایندگی و یا فعالیت تجارتی داشته باشید. در واقع شما آدرسی را که معرفی می نمایید برای این است که ابلاغیه به آن آدرس ارسال گردد.
 3. بعد از این که کد مالیاتی را اخذ کردید با در دست داشتن تمام مدارک ترجمه شده شرکت به بانک مراجعه می نمایید.( ترجمه ی مدارک می بایستی به تاییده سرکنسولگری ترکیه رسیده باشد).
 4. مدارک شرکتی که در بانک لازم خواهید داشت عبارتند از: کلیه مدارک مربوط به اساسنامه شرکت، مدارک مربوط به عضویت اتاق بازرگانی ترکیه ، روزنامه ها و مدارک تاسیس شرکت در ترکیه ، اسناد فعالیت شرکت در ترکیه ،مدرک تحصیلی لیسانس برای نماینده شرکت.
 • لازم به ذکر است که شرکت ها با افتتاح حساب اینترنتی می توانند تمام کارهای مربوط به حساب شرکت خود در ترکیه را از طریق اینترنت انجام دهید.
 • همچنین اگر به دنبال افتتاح حساب در کشور ترکیه باشید هیچ محدودیتی در افتتاح حساب در بانک های ترکیه برای اتباع خارجی که اقدام به ثبت شرکت در ترکیه کردند وجود ندارد.

مدارک لازم جهت اخذ کد مالیاتی در ترکیه

 1. اصل پاسپورت
 2. کپی از صفحه ی که آخرین ورود شما به ترکیه ثبت شده است.

مدارک لازم جهت اخذ کد مالیاتی در ترکیه

افتتاح حساب بانکی بین المللی در کشور ترکیه برای چه کسانی ضروری است؟

 • شما هم اگر جزء آن دسته از افرادی هستید که می خواهید در ترکیه کسب و کار خودتان را داشته باشد در ابتدا باید برای  ثبت شرکت در ترکیه  اقدام کنید. در این زمان آن چیزی که بیشتر از همه به آن احتیاج خواهید داشت حساب شخصی و حساب شرکتی خواهد بود که شما را قادر می سازد به راحتی مبادلات مالی خود را انجام دهید.
 • در موارد مربوط به خرید ملک چه به قصد اخذ اقامت باشد و یا به قصد اخذ شهروندی ترکیه متقاضی باید حتما در ترکیه حساب بانکی داشته باشد به خصوص در مورد خرید ملک در ترکیه به قصد شهروندی حتما مبلغ خرید از حساب متقاضی به حساب فروشنده باید واریز گردد تا شخص بتواند برای اخذ شهروندی ترکیه از طریق خرید ملک اقدام نماید.
 • در صورتی شما جزء افرادی هستید که به صورت آزاد یا به اصطلاح فریلنسر کار می کنید قطعا برای دریافت درآمدهای ارزی خود به حسابی که به نام خودتان باشد احتیاج خواهید داشت و حساب های ارزی ترکیه می تواند در این زمینه برای شما یک آفر ویژه باشد.
 • در صورتی که شما در حال تحصیل در ترکیه باشید برای واریز شهریه های خود و همچنین هزینه های زندگی خود به حساب های ارزی احتیاج خواهید داشت
 • در صورتی که قصد اخذ اقامت از طریق اجاره ملک در ترکیه را داشته باشید برای واریز اجاره خود و همچنین واریز هزینه های جاری زندگی خودتان به این کارت ها و حساب ها احتیاج خواهید داشت.
 • و … .

اسناد لازم برای افتتاح حساب بانکی در ترکیه

در صورتی که شما به عنوان تبعه خارجی در ترکیه به دنبال باز کرده حساب هستید در وهله اول باید پاسپورت داشته باشید. افتتاح حساب برای افراد زیر 18 سال در ترکیه انجام نمی پذیرد. در وهله دوم حتما باید کد ورگی خودتان را از ورگی دایرسی شهر محل سکونت خودتان دریافت کنید. و همچنین شماره تماس برای شما الزامی هست شما می توانید از یکی از اپراتورهای تلفن همراه ترکیه با در دست داشتن پاسپورت خودتان سیم کارت خریداری کنید و به بانک ارایه نمایید.

افتتاح حساب در بانک زراعت بدون داشتن اقامت ترکیه انجام می پذیرد ولی در سایر بانک های ترکیه لازم است تا شما حداقل کیملیک  کارت ترکیه را داشته باشید.

در بانک به شما چند برگه داده می شود که به زبان ترکی می باشد و شما باید آنها را مطالعه کرده و امضاء کنید. اولین فرم، فرم اطلاعات مشتری می باشد که شامل اطلاعات شخصی شما می باشد. دومی توافق نامه خدمات بانکی می باشد و در صورتی که شما در نظر داشته باشید سپره گذاری کنید باید آن را پر کرده و امضاء کنید.

 

شرایط افتتاح حساب بانکی از طریق بانکداری اینترنتی درترکیه

 

شرایط افتتاح حساب بانکی برای افراد زیر 18 سال

در ترکیه عموما در صورتی که متقاضی زیر 18 سال سن داشته باشد حساب ارزی باز نمی شود مگر در موارد خاص حساب مشترک با ولی و یا قیم وی می تواند باز کند که آن هم مسایل و مشکلان مربوط به خود را دارد.

هزینه افتتاح حساب بانکی در ترکیه

باز کردن حساب برای افراد دارای کارت اقامت ترکیه کاملا رایگان می باشد و بانک ها نمی توانند در این زمینه از متقاضی تقاضای پول و یا کمیسیون داشته باشند. ولیکن برای انجام حواله ها و نقل و انتقالات طبق روال تمام بانک ها در سرتاسر دنیا کارمزد کم می شود. این کارمزدها با توجه به نوع حوله، تاریخ، روز هفته و ساعت روز می تواند متفاوت باشد.

افتتاح حساب بانکی ارزی در ترکیه

زمانی که در بانک های ترکیه اقدام به باز کردن حساب ارزی می کنید می توانید به ارزهای دلار، یورو و لیر این کار را انجام دهید. در بسیاری از موارد شما حتی قادر خواهید بود حساب استرلینگ نیز باز کنید. البته باید توجه کنید زمانی که شما با پاسپورت ایرانی حساب باز می کنید سوئیفت برای شما به صورت یک طرفه خواهد بود یعنی شما فقط می توانید دریافت کننده حواله های سوئیفت باشید این در حالی است که اگر شما دارای تابعیت مضاعف باشید می توانید دارای سوئیفت دو طرفه باشید.

 

افتتاح حساب بانکی بین المللی در کشور ترکیه برای چه کسانی ضروری است؟

چرا در ترکیه حساب باز کنیم

کیفیت خدمات مناسب در بانک زراعت برای اتباع ایرانی سبب شده است تا در ماههای اخیر بسیاری از ایرانیان اقدام به باز کردن حساب در ترکیه نمایند.

به خصوص که این بانک بدون داشتن کارت اقامت نیز اقدام به ارایه خدمات به ایرانیان می نماید. همچنین در نظر داشته باشید به دلیل افت ارزش ریال و نوسانات ارزی در ایران بسیاری از افراد ترجیح می دهند تا مبالغ و پس اندازهای خود را به خارج از ایران منتقل کنند.

چرا در ترکیه حساب باز کنیم

همان طور که مستحضر هستید بسیاری از حساب های ایرانیان به دلیل تحریم های آمریکا در کشورهایی به مانند چین و گرجستان بسته شدند این در حالی است که در طی 10 سال اخیر هیچ حسابی از اتباع خارجی در ترکیه بسته نشده است مگر در صورتی که حکم دادگاه ترکیه به آن رای داده باشد و یا گردش حساب مشکوکی که مبداء و مقصد آن مشخص نبوده باشد در گردش حساب شخص وجود داشته باشد.

پس می توان گفت ترکیه یکی از بهترین و امن ترین کشورهایی می باشد که اتباع خارجی با خیال راحت در آنجا می توانند حساب باز کرده و از خدمات آن استفاده نمایند. به خصوص برای افرادی که قصد اخذ شهروندی در ترکیه و یا حتی اخذ اقامت در ترکیه را دارند لازم است تا حساب بانکی در ترکیه داشته باشند.

سود حساب بانکی در ترکیه

در نظر داشته باشید که سیستم بانکی ترکیه در بسیاری از موارد با سیستم بانکداری متفاوت می باشد. مثلا در صورتی که در نظر داشته باشید از سود بانکی در ترکیه استفاده نمایید ما به شما پیشنهاد می کنیم از حساب لیر استفاده نمایید که سود بانکی بیشتری به نسبت حساب دلاری در ترکیه و حساب یورو در ترکیه به آن تعلق می گیرد.

در صورتی که شما قصد داشته باشید از سود شناور در ترکیه استفاده نمایید مبلغ واریزی سود شما هر ماه با توجه به تورم اعلامی بانک مرکزی ترکیه محاسبه می گردد مثلا ممکن است سه ماه شما سود 17 درصدی دریافت نمایید و ماه دیگر سود 22 درصدی.

البته در صورتی که شما در نظر داشته باشید از سود ثابت استفاده نمایید با توجه به مدت زمان قرارداد شما با بانک مبلغ سودی که در اول بستن قرارداد مشخص شده است هر ماه سود به حساب شما بر اساس آن نرخ واریز خواهد گردید.

همچنین لازم به ذکر است بر خلاف ایران سود بانکی در ترکیه هر 35 روز به حساب شما واریز می گردد. یعنی سود 30 روز در 35 روز پرداخت می شود.

بانک ملت در استانبول چه خدماتی می دهد

بانک ملت در استانبول که یکی از شعبات بانک ملت در خارج از ایران می باشد. در واقع به دلیل قرار داشتن این بانک در لیست تحریم های آمریکا امکان هیچ گونه خدمات ارزی در این بانک برای ایرانیان وجود ندارد و فقط ایرانیان می توانند در این بانک حساب باز کرده و اقدام به نگهداری پول خود در بانک نمایند.

یعنی در واقع چه شما در ایران و چه در ترکیه در بانک ملت حساب داشته باشید هیچ فرقی ندارد و بانک ملت در ترکیه همان خدماتی را می تواند ارایه دهد که در ایران و البته کمی محدودتر.

مدارک لازم برای باز کردن حساب بانکی در ترکیه

مدارک لازم برای باز کردن حساب بانکی در ترکیه

 • ابتدا لازم است تا اقدام به اخذ کد مالیاتی از اداره مالیات در کنید.
 • در مراجعه به بانک حداقل می بایستی مبلغ 10000 لیر و یا معادل دلار و یورو آن را به همراه داشته باشید.
 • پاسپورت شما باید به همراهتان باشد ( نیازی به ترجمه پاسپورت ندارید).

دانستنی های ضروری حساب بانکی در ترکیه

 • با توجه به شرایط شما به شما دبیت کارت و یا کارت اعتباری داده می شود.
 • در دبیت کارت پول شما بلوکه نمی شود ولی در کارت اعتباری مبلغی از پول شما بابت اعتبار و ضمانت شما بلوکه خواهد شد.
 • حضور شما برای افتتاح حساب در ترکیه الزامی می باشد.
 • می توانید از خدمات اینترنت بانک و یا همراه بانک استفاده نمایید. حتی با خرید سیم کارت ترکیه و فعال کردن گزینه خدمات خارج از ترکیه می توانید از خدمات همراه بانک در خارج از ایران هم استفاده نمایید. برای استفاده از خدمات بانکداری نوین در ترکیه داشتن سیم کارت ترکیه ضروری می باشد.
 • در نظر داشته باشیدکه فقط با باز کردن حساب بانک ها موظف نیستند تا به شما تسهیلات دهند.
 • در صورتی که در نظر داشته باشید که مبلغی را به عنوان سپرده گذاری برای سود بانکی بگذارید بهتر است از 3 یا 6 ماهه استفاده نمایید.
 • از شما بابت سپرده گذاری در ترکیه مالیاتی گرفته نمی شود
 • در صورت جابه جایی بین بانکی بهتر است تا این موارد در روزها و ساعات کاری انجام شود زیرا در غیر ساعات کاری کارمزد بیشتر می شود.

سقف انتقال و برداشت وجه در ترکیه چقدر است

سقف برداشت از دستگاههای خودپرداز در ترکیه مبلغی در حدود ۱۵۰۰ الی ۲۵۰۰ لیر می باشد. البته در صورتی که قصد حواله بین بانکی در ترکیه را داشته باشید می توانید تا سقف 30000هزار لیر روزانه از طریق اینترنت بانک ، همراه بانک یا تلفنبانک در ترکیه انجام دهید.

در نظر داشته باشید که کارمزد انتقال وجه با توجه به مبلغ انتقال و بانک ها ممکن است متفاوت باشد ولیکن به طور متوسط در حدود ۵ لیر می باشد.

در صورتی که در نظر داشته باشید برداشت ارزی از طریق خودپرداز داشته باشید می توانید تا سقف 800 دلار و یا معادل یورو آن را برداشت نمایید. یکی از مزیت های بسیار مهم بانک ها و خودپردازهای ترکیه این می باشد که قابلیت برداشت و واریز ارزهای دلار و یورو را دارند.

EFT چیست؟

EFT چیست؟

در صورتی که درصدد باشید که مبلغی را بین دو بانک مختلف در ترکیه انتقال دهید ولیکن این انتقال در ساعات اداری صورت پذیرد به آن EFT گفته می شود. این وجه در همان روز به حساب شخص واریز می شود ولی در صورتی که اقدام به جابجایی مبلغ در ساعات غیر کاری نمایید مبلغ در فردای آن روز به حساب فرد واریز خواهد شد.

به همین دلیل لازم است در این مورد دقت نظر داشته باشید. در صورتی که بخواهید معادل این نوع واریز را در سیستم بانکی ایران بدانید به آن ساتنا و پایا می تواند مثال های مناسبی برای آن باشد.

HAVALE  چیست؟

در صورتی که در نظر داشته باشید که مبلغی را بین دو شعبه از یک بانک در ترکیه منتقل نمایید به آن HAVALE  گفته می شود. این انتقال چه در ساعات و روزهای اداری و چه در ساعات و روزهای غیر ادارای انجام پذیرد در همان روز به حساب شخص خواهد نشست. در واقع می توان اذعان نمود که این نوع از واریز به مانند کارت به کارت در ایران می باشد.

نکته مهم: در صورتی که کارت به کارت شما برای دو بانک مختلف باشد باز هم EFT  به حساب خواهد آمد.

سوالات متداول افتتاح حساب بانکی بین المللی در ترکیه

افتتاح حساب بانکی در ترکیه برای چه کسانی امکان پذیر است؟

کلیه افراد خارجی بالای ۱۸ سال امکان افتتاح حساب بانکی و استفاده از خدمات بانکی را دارند. ( برای افراد زیر ۱۸ سال حضور والدین الزامی میباشد)

آیا برای افتتاح حساب حتما باید کارت اقامت ترکیه و یا شرکت ثبت شده داشته باشیم ؟

خیر نیازی به کارت اقامت ترکیه یا شهروندی و شرکت ثبت شده در ترکیه نمیباشد و صرفا پاسپورت شما کافی است .

چه مدارکی برای افتتاح حساب بین المللی لازم است؟

اصل پاسپورت شما برگه کد مالیاتی دریافت شده از اداره مالیات ترکیه

پروسه بانکی چه مدت زمان میبرد ؟

افتتاح حساب و مراحل اخذ کد مالیاتی برای شما یک روز کاری زمان خواهد برد و نماینده ما در این مدت کنار شما خواهد بود.

چه مقدار پول باید در حسابمان در ترکیه بماند؟

افتتاح حساب شما میتوانید با 2000 لیر موجودی نیز انجام شود ولی توصیه ما این است که حداقل 5000لیر در حساب بانکی خود در ابتدای امر موجودی داشته باشید.

آیا حساب بانکی به اسم موسسه شما یا شخصی که شهروند ترکیه است افتتاح میشود ؟

قطعا خیر ، حساب بانکی به نام شما و در حضور شخص شما افتتاح شده و شما مالکیت کامل آن را دارید.

آیا از ویزا یا مسترکارتی که دریافت میکنیم میتوانیم در همه کشور ها استفاده کنیم ؟

بله شما میتوانید پس از باز کردن حساب با ویزا کارتی که دریافت میکنید در سراسر دنیا و از همه فروشگاه ها و وب سایت ها خرید انجام دهید.

آیا بعد از سه ماه که سیم کارت توریستی از کار افتاد دسترسی به حسابمان قطع می شود؟

خیر شما همچنان می توانید از یک روش دیگر به حسابهایتان در خارج از ترکیه دسترسی داشته باشید.


چه قدر این پست برایتان مفید بود؟
4.1 از 5 از 341 رای


مشاوره رایگان (الو اپلای)

اشتراک این مطلب

پاسخگوی سوالات شما در الواپلای هستیم

سوال شما توسط کارشناسان الواپلای پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی میشود.

72

نظرها

 1. سلام وقت به خیر، من میخوام از حساب ترکیه برای دریافت درآمدهای ارزی حاصل از سایتم استفاده کنم. درآمدی که از طریق سایتم دریافت می کنم مشمول مالیات ترکیه میشه؟ (پرداخت کننده ها از کشور ترکیه نیستن)

  • شیوا داداش زاده 2022-01-10 در 8:30 ب.ظ

   سلام
   وقتتون بخیر
   خیر، حساب های شخصی مالیات بهشون تعلق نمی گیره

 2. من میخواستم توی آنتالیا حساب باز کنم و خانه اجاره کنم..
  آیا امکان باز کردن حساب در آنتالیا وجود داره؟
  آیا خدماتی برای اجاره ملک هم دارید؟

  • سلام خدمات افتتاح حساب را در شعبات اصلی استانبول انجام میدهیم
   برای اجاره ملک نیز خدمات داریم

 3. سلام. آیا از طریق شهر وان ترکیه هم میشه افتتاح حساب کرد؟

 4. سلام
  من خودم در استانبول کد ورگی و سیم کارت رو دریافت کردم اما در بانک به من گفتند برای افتتاح حساب به آدرس نیاز دارم .شما میتونید در ازای پرداخت هزینه به من یک آدرس برای افتتاح حساب بدید؟ هزینه چقدره؟هزینه رو توی استانبول میتونم پرداخت کنم؟

  • شیوا داداش زاده 2021-09-20 در 11:32 ق.ظ

   سلام
   بله امکان پذیر هست
   با واتس آپ شماره 00989124071406 تماس بگیرید راهنماییتون کنند.

 5. سلام ؛
  یه جا خوندم :
  امکان کارت به کارت و انتقال پول از طریق ویزا و مسترکارت وجود ندارد و انتقال وجه فقط از طریق بانکی که حساب ویزا کارت به آنها متصل شده است وجود دارد. اما پی پل سرویسی تحت عنوان ارسال پول یا Send money را راه اندازی کرده است که کاربران آن بتوانند به راحتی و با چند کلیک ساده انتقال وجه را بین حساب های PayPal خود انجام دهند و این انتقال از طریق ایمیل حساب ها قابل انجام است.
  حالا سوالم اینکه اگه ما تو بانک های نام برده شده در بالا حساب بازکنیم خود به خود بانک با اون مسترکارت متصل میشه و میشه پول رو کارت به کارت کرد یا نه بازم نیاز به افتتاح حسابی مثل پی پل هست ؟!
  خیلی ممنون

  • شیوا داداش زاده 2021-11-01 در 3:12 ب.ظ

   سلام
   1. سوئیفت به دلیل تحریم های آمریکا یک طرفه است یعنی شما فقط دریافت کننده می تونید باشید نه ارسال کننده. البته در کشور ترکیه می تونید دو طرفه هست برای شما.
   2. پی پال تو ترکیه خدمات ندارد.

 6. ممنون استفاده کردیم

 7. سلام
  هزینه افتتاح حساب غیر حضوری چقدره و حداقل چه مبلغی باید تو حساب باشه؟
  حساب یوتیوب و ادسنس رو نوشتید دقیق متوجه نشدم. وریفای چطور انجام میشه؟ (تایید آدرس لازم داره)

  • شیوا داداش زاده 2021-07-27 در 11:10 ق.ظ

   با سلام
   ۳۸۰۰ لیر هزینه افتتاح حساب غیرحضوری است. برای وریفای تایید آدرس لازم است. هزینه تایید آدرس ۴۰۰ لیر است. جهت کسب اطلاعات بیشتر با موسسه الواپلای در تماس باشید.
   با سپاس از شما

 8. سلام
  یه سوال داشتم. با توجه به بحث FATF که ایران وارد لیست سیاه شده آیا حساب های ما در ترکیه بسته میشه یا نه؟ لطفا راهنمایی کنید.
  ممنون

 9. سلام
  برای افتتاح حساب در زراعت بانک نیاز داره حتما در ترکیه حضور داشته باشیم ؟

  • شیوا داداش زاده 2021-04-25 در 3:43 ب.ظ

   سلام
   خیر هم به صورت حضوری و هم به صورت غیر حضوری می تونید اقدام به افتتاح حساب کنید.

 10. سلام آیا اگر با حساب کار نشود حساب بسته میشود.

 11. سلام
  اگر حسابم رو با لیر باز کنم
  میتونم مبلغ یورو یا دلار رو به اون کارت انتقال بدم؟ تبدیل میکنن خودشون؟

  • شیوا داداش زاده 2020-12-27 در 11:45 ق.ظ

   سلام
   الو اپلای برای شما سه حساب لرزی لیر دلار و یورو باز می کنه و هر نوع ارزی واریز کنید به همون حسابتون می شینه و از طریق اپلیکیشن زراعت بانک خودتون هم می تونید ارزها رو به هم تبدیل کنید.

 12. با سلام. برای افتتاح حساب حتما باید یک بار به صورت حضوری وارد خاک ترکیه بشیم؟

  • شیوا داداش زاده 2020-12-04 در 9:13 ب.ظ

   سلام
   خیر می تونید به صورت غیر حضوری هم از طریق الو اپلای افتتاح حساب کنید.

 13. محد امین خبازیان سردرود 2020-09-24 در 9:03 ب.ظ

  با سلام
  اینجانب محمد امین خبازیان از موسسه شما تقاضا دارم که برای افتتاح حساب بین المللی در ترکیه بامن تماس گرفته و پیگیری کنند
  09376962131
  با تشکر

 14. میخواستم بدونم با توجه به اینکه امنیتی نیست که من پول نقد با خودم ببرم به ترکیه، اگه پول روی یه کارتی فرضاً ملت کارت باشه و من با خودم ببرم اون کارت رو به ترکیه، آیا زراعت بانک ترکیه میتونه به نسبت پولی که دارم توی حسابم لیرش کنه و توی حساب زراعت کارتم بریزتش؟

  • شیوا داداش زاده 2020-10-10 در 5:01 ب.ظ

   سلام خیر انجام نمی ده براتون
   بهتره حساب غیر حضوری در بانک زراعت به نام خودتون باز کنید و مبالغتون رو از ایران به اون حساب واریز کنید.

 15. سلام
  برای کسی که ترکیه سکونت نداره هم افتتاح حساب ممکنه؟
  اگر بله آدرس کجا رو باید داد؟

  • شیوا داداش زاده 2020-08-23 در 2:42 ب.ظ

   سلام
   الو اپلای بدون نیاز به اعلام آدرس برای شما اقدام به افتتاح حساب می کند.

 16. توی کشور های دیگه حساب باز نمیکنید ؟

  • شیوا داداش زاده 2020-07-19 در 2:22 ب.ظ

   سلام
   خیر متاسفانه
   بدون اقامت فقط در ترکیه افتتاح حساب امکان پذیر می باشد.

 17. ببخشید بانکای ترکیه سود هم میدن یا مثل بانک های اروپایی و امریکایی اجاره ثبت پول میگیرن؟

  • شیوا داداش زاده 2020-07-16 در 12:32 ب.ظ

   سلام
   بله در صورتی که حساب سپرده گذاری داشته باشید می توانید برای حساب های لیر سالانه 8 درصد سود بگیرید.

 18. سلام.عذر میخوام تمام این مراحل رو میشه از ازمیر انجام داد یا حتما باید به انکارا یا استانبول بریم؟

 19. سلام. دوست من پیش موسسه شما افتتاح حساب انجام داده بود. الان منم میخوام حساب باز کنم. آیا از ایران ممکنه؟؟؟

  • شیوا داداش زاده 2020-07-16 در 1:07 ب.ظ

   سلام
   وقتتون بخیر
   بله انجام می شه
   برای هماهنگی با شماره تلفن 02188884645 تماس بگیرید.

 20. سلام
  من ایران هستم و میخواستم از طریق افتتاح حساب ارزی در ترکیه در بازار فارکس فعالیت کنم و نیاز دارم مبالغ بالایی رو به حساب بروکر هایی در خارج از ترکیه واریز و برداشت کنم .آیا بدون داشتن اقامت ترکیه این کار امکان پذیره ؟
  اگر که نه چه راهکاری برای واریز و برداشت بین المللی هست ؟

  • شیوا داداش زاده 2020-07-13 در 11:33 ق.ظ

   سلام
   بله با افتتاح حساب ارزی در بانک زراعت می توانید به تمام مواردی که اشاره کردید دسترسی داشته باشید. برای افتتاح حساب نیازی به اقامت ندارید.

 21. سلام و خسته نباشید. با افتتاح حساب تو ترکیه میشه از طریق همون حساب وارد فرا بورس شد و سهام خرید و فروش کرد؟

  • شیوا داداش زاده 2020-07-08 در 12:17 ق.ظ

   سلام
   بله می تونید البته در برخی از موارد از شما کلرت اقامت خواسته می شود.

 22. من متوجه نمیشم! وقتی SWIFT اجازه نمیده هیچ پولی به حساب ایرانی ها در ترکیه واریز بشه پس حساب بانکی در ترکیه به چه درد ما میخوره؟ من چطوری الان میتونم از طرف یه شرکت اروپایی ۵۰ هزار دلار پول رو تو کارت های اعتباری مسترکارت دریافت کنم؟

  • شیوا داداش زاده 2020-07-08 در 12:18 ق.ظ

   سلام
   شما دریافت کننده سوئیفت می تونید باشید. برای اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 02188884645 تماس بگیرید.

 23. باسلام و عرض ادب
  برای افتتاح حساب چقدر پول نیاز است؟ (حداقل پول مورد نیاز برای افتتاح حساب در بانک زراعت؟)
  حداقل موجودی برای حساب های زراعت بانک چقدر است؟
  (چنانچه برای افتتاح حساب مثلا نیاز به ۱۰،۰۰۰ لیر ترکیه باشد، پس از افتتاح و دریافت کارت؛ چقدر این پول را می توان برداشت کرد و چقدر باید در حساب باقی بماند؟)
  سوال آخر اینکه برای واریز پول به حسابمان در روزهای آتی بایستی خودمان حضورا به ترکیه رفته و واریز داشته باشیم یا از طریق دوستان یا آشنایانمان در ترکیه نیز می شود واریز به حساب داشته باشیم؟

  • شیوا داداش زاده 2020-07-08 در 12:19 ق.ظ

   سلام
   حداقل دپوزیت 500 لیر
   برای واریز از ایران از طریق موسسات و صرافی ها می تونید انجام بدید.

 24. سینا سعدی 2020-07-07 در 3:39 ب.ظ

  سلام
  مایل به افتتاح غیرحضوری حساب یورویی و لیره ترکی در بانک زراعت شهر ایغدیر ترکیه بدون سپرده گذاری اولیه میباشم که هر دو حساب به یک دبیت ویزا/مسترکارت فیزیکی با اعتبار ده ساله به نام من متصل باشند.
  ۱. هزینه افتتاح حساب و تحویل کارت ارزی در تبریز به من چیست؟
  ۱. با توجه به تحریم سوئیفت آیا امکان پرداخت هزینه اپلای یا آیلتس کانادا و آمریکا با این کارت میسر هست؟

  • شیوا داداش زاده 2020-07-08 در 12:21 ق.ظ

   سلام
   برای باز کردن حساب وکالتی با شماره تلفن 02188884645 تماس بگیریذ.
   بله می تونید استفاده کنید.

 25. سلام
  مسترکارت یا ویزا کارت ایش بانک ترکیه چگونه هست ؟

  • شیوا داداش زاده 2020-07-08 در 12:22 ق.ظ

   سلام
   بدون اقامت فقط در بانک زراعت می تونید حساب باز کنید در ایش بانک حساب باز کردن منوط به داشتن اقامت هست.

 26. عرفان خدادوست 2020-07-05 در 1:01 ب.ظ

  سلام. بنده در ترکیه هستم.هر بانکی رفتم برای افتتاح حساب با اینکه ترکی ام خوبه ولی حساب باز نکرد.
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  • شیوا داداش زاده 2020-07-08 در 1:15 ب.ظ

   سلام
   برای افتتاح حساب با دفتر ما تماس بگیرید تا براتون انجام بدند.02188884645

 27. با سلام سقف واریزی و برداشت روزانه از این حساب برای ایرانیان غیرمقیم چقدر هست ؟ روند مالیاتی واریزی ها به چه صورت هست یعنی از چه مبلغی به بالا مالیات تعلق میگیرد و چند درصد ؟

  • شیوا داداش زاده 2020-07-08 در 2:06 ب.ظ

   سلام
   به حساب های شخصی مالیات تعلق نمی گیره
   سقف بستگی به نوع کارتتون از 5000 لیر الی 30000 لیر متفاوت می باشد.

 28. برای افتتاح ویزا کارت و مستر کارت چه مدارکی لازم است

 29. میخواستم بدونم هزینه افتتاح حساب در بانک زراعت ترکیه چقدر هست و شما برای همراهی من در ترکیه برای این افتتاح حساب چقدر دریافت میکنید.

 30. سلام. آیا امکان بلوکه شدن حساب ها هست؟

  • شیوا داداش زاده 2020-06-27 در 3:05 ب.ظ

   سلام
   بلوکه شدن حساب ها تنها زمانی است که شما مبلغ بالای مشکوک به حسابتون واریز بشه و امکان ارسال داکیومنت رو نداشته باشید اتفاق می افته.

 31. با افتتاح حساب تو ترکیه میشه از طریق همون حساب وارد فارکس شد و سهام خرید و فروش کرد

  • شیوا داداش زاده 2020-06-27 در 3:06 ب.ظ

   سلام
   بله می تونید به راحتی از این حساب ها استفاده کنید.

  • برای افتتاح حساب داری در بانک زراعت حداقل چه مبلغی باید به عنوان دیپوزیت در حساب بمونه؟

   • شیوا داداش زاده 2020-07-14 در 11:15 ق.ظ

    سلام
    حداقل 500 لیر در زمان افتتاح حساب به مدت یک ماه. بعد از یک ماه قابل برداشت هست و شما می تونید مانده حساب جزئی بزارید

   • شیوا داداش زاده 2020-07-14 در 11:50 ق.ظ

    سلام
    500 لیر کافی هست برای هر سه حسب ارزی لیر دلار و یورو

 32. مسترکارت یا ویزا کارت ایش بانک ترکیه چگونه هست ؟

  • شیوا داداش زاده 2020-06-27 در 3:12 ب.ظ

   سلام
   برای افتتاح حساب در ایش بانک شما باید کارت اقامت ترکیه را داشته باشید بدون کارت اقامت امکان افتتاح حساب در بانک زراعت برای شما مقدور نمی باشد.

  • سلام
   میخاستم بپرسم حداقل مبلغ مورد نیاز برای افتتاح حساب ارزی در بانک زراعت چند یورو هست ؟

   • شیوا داداش زاده 2020-07-26 در 9:54 ق.ظ

    سلام
    برای افتتاح حساب ارزی شما می تونید به عنوان دپوزیت مبلغ 500 لیر یا 100 یورو تو حسابتون بزارید تا به مدت یک ماه در حساب شما باشه.

 33. ببخشید میخاستم بدونم بعد از افتتاح حساب بانکی در ترکیه ، ماکسیموم مبلغ قابل برداشت توسط کارت بانکی چقدر میباشد؟

  • شیوا داداش زاده 2020-06-27 در 3:13 ب.ظ

   سلام
   بستگی به نوع کارتتون داره ولی اگر کلاسیک باشه به صورت نقد از دستگاه کارت خوان می تونید تا 800 یورو برداشت کنید.

 34. سلام
  ممنون از راهنمایی تان.
  با توجه به شرح فوق اگر شخص حقیقی با سفر به استانبول و اخذ کد مالیاتی- با کمک نماینده شما – و افتتاح حساب در بانک زراعت اقدام نماید میتواند از مزایای حساب بین المللی همچون چاپ کتاب در آمازون و پرداخت و اخذ پول بهره ببرد و ایرانی بودن و نداشتن اقامت منعی ندارد. درست است؟
  متشکرم

  • شیوا داداش زاده 2020-06-27 در 11:50 ق.ظ

   سلام
   اگر منظورتون این هست که در آمازون می خواهید جنسی رو بفروشید و مبلغش به حساب شما واریز بشه با حساب های ارزی بانک زراعت می تونید این امکان رو برای خودتون فراهم کنید.


error: Alert: Content is protected !!

برای تماس کلیک کنید