افتتاح حساب در ترکیه

افتتاح حساب در ترکیه : در دنیای امروز هر روز بیشتر از دیروز به ضرورت حساب ارزی پی می بریم. حسابی که بتواند در تمام کشورها اعتبار داشته باشد و شما بتوانید به راحتی به آن دسترسی داشته و کلیه امور مالی خود را با آن انجام دهید. متاسفانه به دلیل تحریم های آمریکا برای بسیاری از هموطنان ما انتقال و دریافت وجوه ارزی با مشکلات زیادی همراه بوده است.

بسیاری از کشورها نیز حاضر به افتتاح حساب برای ایرانیان بدون داشتن اقامت و یا شهروندی اون کشور نیستند. این مشکلات فقط مختص افرادی که کار تجاری انجام می دهند نبوده است بلکه متوجه قشر عظیمی از دانشجویان، فروشندگان کالا در آمازون، یوتیوبرها و تمام افرادی هستند که به صورت فری لنسر کار می کنند. عموما تمام این افراد در دریافت درآمدهای خود با مشکلات زیادی روبه رو می شوند به طوری که ممکن است حتی قادر به دریافت درآمدهای خود نباشند. اما راهکار چه چیزی می تواند باشد؟ دولت ترکیه با همکاری هایی که با دولت ایران داشته است به برخی از بانک های خود اجازه داده است که بدون داشتن اقامت و با دارا بودن شرایطی نسبت به افتتاح حساب بین المللی در این بانک ها اقدام کنند و از خدمات جهانی آنها استفاده کنند.

با حساب های ارزی بانک زراعت و ایش بانک به همراه کارت های ویزا ، مستر، گلد و پلاتینیوم شما به راحتی می توانید از تجربه یک شهروند جهانی لذت ببرید و تمام امور ارزی خود را به انجام برسانید. هر شخصی چه حقیقی و چه حقوقی می تواند با در دست داشتن مدارک نسبت به باز کردن حساب در ترکیه اقدام نماید. افتتاح حساب بین المللی سبب می گردد که شما بتوانید در سطح جهانی به مبادله تجاری بپردازید و درآمدهای حاصل از مبادلات تجاری خود را دریافت نمایید. تمام بانک های دارای مجوز و فعال در ترکیه مشمول قوانین بانکداری ترکیه هستند که از جانب بانک مرکزی ترکیه اعلام می گردد.

افتتاح حساب در ترکیه

در ا ین یاد داشت میخوانید:

بانک های طرف قرار داد با الواپلای

افتتاح حساب ترکیه

زراعت بانک ترکیه

بانک زراعت یکی از بزرگترین بانک های دولتی ترکیه به حساب می آید که در سراسر کشور ترکیه بالغ بر ۱۰۰۰ شعبه دارد. دفتر اصلی بانک زراعت در استانبول و در محله بشیکتاش واقع شده است. این بانک در تمام زمینه ها از جمله بانکداری خصوصی و سرمایه گذاری و … فعالیت عمده ای دارد. شما می توانید از بانک زراعت در ترکیه درخواست ویزا کارت ترکیه و یا مستر کارت ترکیه نمایید.

با در دست داشتن این کارت ها در همه جای دنیا به راحتی از فروشگاهای آنلاین خرید کنید، از دستگاه های خودپرداز پول دریافت کنید و یا به راحتی پول جابه جا نمایید. همچنین از خدمات موبایل بانک زراعت بانک و اینترنت بانک بانک زراعت برای انجام کلیه امور بانکی استفاده نمایید. یعنی شما به راحتی می توانید تمام کارهای خود اعم از مالیاتی، پرداخت جریمه، پرداخت شارژ و قبوض و … را انجام دهید. البته در نظر داشته باشید که کارت های اعتباری زراعت بانک در سه نوع کلاسیک گلد و پلاتینیوم صادر شده و در اختیار مشتریان قرار داده می شود.

افتتاح حساب در ترکیه

ایش بانک ترکیه

ایش بانک ترکیه یک بانک خصوصی می باشد. یعنی ۵۰٪ از سهام آن مربوط به بخش خصوصی و ۵۰٪ دیگر آن دولتی می باشد. البته برای این که اتباع خارجی در ترکیه بتوانند نسبت به افتتاح حساب اقدام نمایند حتما باید کارت اقامت داشته باشند و گرنه بانک ایش ترکیه برای اتباع خارجی اقدام به افتتاح حساب نمی کند. با باز کردن حساب در بانک ایش ترکیه نیز شما می توانید نسبت به گرفتن کارت های اعتباری به مانند ویزا کارت و یا مستر کارت اقدام نمایید. برای باز کردن حساب در ایش بانک ترکیه داشتن اصل پاسپورت و کارت اقامت به همراه شماره مالیاتی الزامی می باشد.

نکته: شما می توانید به مانند ایران حساب مشترک در بانک های ترکیه افتتاح نمایید. نکته: زمانی که اقدام به افتتاح حساب در کشور ترکیه می نمایید به دلیل این که حساب ها سوئیفت و ای بان دارند می توانید پس از افتتاح حساب سوئیفت و ای بان حساب خود در ترکیه را اخذ نمایید.

خدمات پشتیبانی زراعت بانک ترکیه به صورت ۲۴ ساعته انجام می گیرد و در دو زبان انگلیسی و ترکی استانبولی به مشتریان خود خدمات ارایه می دهد. لازم به ذکر است بانک زراعت بهترین بانک ترکیه برای ایرانیان است که قصد باز کردن حساب در ترکیه را دارند.

باز کردن حساب بانکی بین المللی

در سال های اخیر به دلیل تحریم های آمریکا متاسفانه هیچ کدام از بانک های ایرانی نتوانستند به عضویت شبکه بانک جهانی درآیند و به همین دلیل نیز به هیچ عنوان ایرانیان نمی توانند از داخل ایران حواله های ارزی خود را به خارج از ایران ارسال کنند و حتی امکان دریافت حواله ارزی نیز در بانک های داخلی برای هموطنان ما وجود ندارد. بسیاری مجبور هستند برای انتقال و یا دریافت وجود دستی را انتخاب کنند که هم بسیار پرخطر و هم گران می باشد. در این میان باز کردن حساب بانکی بین المللی می تواند بسیاری از این مشکلات را حل کند.

برای افتتاح حساب بین المللی در ترکیه حتما باید مدارک هویتی خود را به همراه داشته باشید. در ترکیه به هیچ عنوان برای افرادی که دارای پاسپورت نمی باشند حساب باز نمی شود. همراه با افتتاح حساب به متقاضیان ویزا کارت و مستر کارت داده می شود. این کارت ها در چند نوع می تواند صادر شود.

باز کردن حساب ویزا کارت

باز کردن حساب ویزا کارت در ترکیه کمتر از یک روز زمان لازم دارد به شرطی که مدارک مورد نیاز بانک از قبل حاضر بوده باشد. ویزا کارت در انواع کلاسیک، گلد و پلاتینیوم در دسترس متقاضیان قرار می گیرد. تاریخ انقضای کارت با توجه به نوع آن می تواند بین 2 الی 10 سال متفاوت باشد ولی حساب ها مادام العمر می باشند. مقدار مبلغ دپوزیتی هم که در بانک می گذارید با توجه به نوع کارت از 2000 لیر الی 70000 لیر متغیر می باشد. البته این مبلغ دپوزیت به مدت یک ماه در بانک بلوکه خواهد بود و بعد از یک ماه شما می توانید آن را برداشت کنید. شما می توانید حساب دلار، یورو، لیر با کارت ویزا داشته باشید.

باز کردن حساب مستر کارت

باز کردن حساب مستر کارت نیز به مانند ویزا کارت می باشد. فقط در باز کردن حساب ها توجه داشته باشید که نوع کارتی که درصدد استفاده از آن هستید می خواهید دبیت باشد یا کردیت. در صورتی که حساب مورد نظر شما دبیت باشد همان روز که به بانک مراجعه کردید می توانید کارت خود را دریافت کنید ولی در صورتی که حساب مورد نظر شما کردیت باشد و یا ترجیح می دهید اسم شما بر روی کارتتون حک شده باشد باید یک هفته صبر کنید چون پروسه صدور کارت از سمت بانک که نام شما بر روی کارت حک شده باشد یک هفته خواهد بود. از کارت های فیزیک بانک زراعت چه ویزا و چه مستر به راحتی می تواند از همه جای دنیا از دستگاه پوز خرید کنید و یا از دستگاه های خودپرداز پول نقد دریافت کنید.

تفاوت کردیت کارت با دبیت کارت

قبل از اینکه تصمیم به افتتاح حساب بین المللی رایگان و یا خرید گیفت کارت ویزا بگیرید بهتر است تفاوت بین کارت های دبیت و کردیت را بدانید. کارت های اعتباری (Credit Card) و کارت های دبیت (Debit Card) در تمام بانکی هایی که سیستم مستر و ویزا دارند پذیرفته می شوند. می توان گفت تفاوت اصلی این دو کارت در برداشت مبلغ از حساب شما می باشد.

مثلا در دبیت کارت پول از حساب شما کسر می شود این در حالی است که در کردیت کارت وجه  در زمان پرداخت از میزان اعتبار شما کسر می شود. در واقع کردیت کارت کارت اعتباری می باشد که به شما این امکان ار می دهد تا به میزان بیشتری از پولی که در حساب خود دارید خرید کنید. این کارت بسیار پرکاربرد می باشد اما توجه کنید که دارای نرخ بهره بالایی هستند. زمانی که مبلغ قرضتان را با بانک تسویه کردید می توانید دوباره از بانک کردیت درخواست دهید.

در کارت های دبیت شما می توانید به اندازه موجودی خود از حساب خود خرید انجام دهید و مبلغ مستقیم از حساب شما کسر می گردد.

چه نوع حساب ارزی در ترکیه می توانید افتتاح کنید؟

برای افتتاح حساب ارزی در ترکیه بعد از طی مراحل کاری و قانونی می توانید نسبت به باز کردن حساب دلاری در ترکیه و یا لیر و یورو اقدام نمایید. همان روز کارت اعتباری به شما تحویل می گردد ولی برای این که بر روی کارت شما اسم شما حک شده باشد ۶ روز کاری زمان لازم خواهد بود. می توانید ویزا کارت و یا مستر کارت خود را از بانک دریافت نمایید. با دریافت این کارت ها می توانید از تمام کشورهای دنیا خرید انجام دهید. و کلیه کارهای بانکی را از طریق این کارت ها انجام دهید.

البته که لازم به ذکر است برای حساب های لیر در ترکیه می توانید تا سقف 8/5٪ سود ماهیانه (در طی ۳۵ روز) دریافت نمایید. ولیکن اگر حساب شما ارزی (دلار و یورو) باشد و در صورتی که فعال نباشد هزینه ای به صورت ماهیانه بابت نگهداری پول از حساب شما توسط بانک کسر می گردد. مگر این که ماهانه حساب خود را فعال نگه دارید به مانند پرداخت قبوض که در این صورت هیچ مبلغی از حساب شما کسر نمی گردد.

افتتاح حساب در ترکیه برای اتباع خارجی

برای این که شخص حقیقی و یا حقوقی و یا حتی شرکت های خارجی بتوانند نسبت به باز کردن حساب بین المللی در بانک های ترکیه اقدام نمایند بدون این که اقامت داشته باشند می توانند درخواست خود را ارایه دهند.

افتتاح حساب در ترکیه

مزایای افتتاح حساب در کشور ترکیه

با افتتاح حساب در بانک های ترکیه شما می توانید مستر کارت و یا ویزا کارت به نام و مشخصات خودتان دریافت نمایید. همچنین می توانید از کشورهای دیگر اروپایی و آمریکایی به طور مستقیم پول دریافت کنید و یا پول ارسال نمایید.

برای مدیریت حساب خود نیازی به این که در ترکیه اقامت داشته باشید وجود ندارد و شما می توانید از طریق بانکداری اینترنتی نسبت به مدیریت حساب خود اقدام نمایید.

شما می توانید هم حساب یورو هم دلار و هم لیر در یک زمان واحد افتتاح نمایید. البته خاطر نشان می کنیم که سود بانکی برای حساب های لیر شما ماهیانه از 8/5٪ شروع می گردد و برای حساب دلار 1٪ سود تعلق می گیرد. شما به راحتی می توانید در حساب خود لیر را یورو و یا دلار را به لیر تبدیل نمایید.

افتتاح حساب در ترکیه

مراحل افتتاح حساب بین المللی در کشور ترکیه برای اتباع خارجی

 1. مشخص کردن آدرس محل سکونت ( این آدرس می تواند منزل یکی از دوستانتان در ترکیه باشید. اما اگر کسی یا آدرسی را در ترکیه نداشتید می توانید از موسسه مهاجرتی الو اپلای کمک بگیرید) .
 2. گرفتن کد مالیاتی مختص اتباع خارجی از اداره دارایی ( ورگی اداره سی). البته لازم به توضیح است که اداره دارایی برای اعلام کد مالیاتی به اتباع خارجی در ترکیه هیچ گونه حق الزحمه ای دریافت نمی کند. گرفتن کد مالیاتی برای اتباع خارجی الزامی می باشد.
 3. به همراه داشتن اصل و کپی گذرنامه
 4. تایید مهر آخرین ورود شما به ترکیه در پاسپورت شما
 5. مراجعه به بانک و باز کردن حساب های ارزی در ترکیه به یورو و دلار و یا لیر ترکیه ( از طریق باز کردن حساب ارزی در ترکیه می توانید پول انتقال دهید در بورس ترکیه و یا بورس جهانی سرمایه گذاری کنید.)
 6. برای این که بتوانید از خدمات همراه بانک خود استفاده نمایید می توانید خرید سیم کارت در ترکیه را انجام دهید. می توانید از سیم کارت های ترک سل و وودافون استفاده نمایید.

مراحل افتتاح حساب در ترکیه

شما می توانید بعد از اینکه تصمیم به افتتاح حساب بانکی در ترکیه گرفتید با کارشناسان الو اپلای تماس بگیرید تا کارشناسان ما وقت مشاوره حضوری و یا غیر حضوری برای شما تنظیم کنند. تنها چیزی که لازم است تا از ایران با خود ببرید پاسپورتی می باشد که حداقل 6 ماه از اعتبار آن باقی مانده باشد.

تاریخ سفرتان را مشخص کنید و بعد از خرید بلیط هماهنگی های لازم به کارگزار در شهر مورد نظر انجام می شود . برای آماده سازی مدارک به همراه همکار الو اپلای در ابتدا باید به اداره مالیات مراجعه کنید و بعد از گرفتن کد ورگی باید سیم کارت ترکیه را تهیه کنید. نکته مهم در تهیه سیم کارت این می باشد که خدمات خارج از ترکیه یا همان رومینگ باید فعال گردد. بعد از آن به بانک مراجعه می کنید و امور مربوط به افتتاح حساب برای شما انجام می گردد.

بانک های مجاز افتتاح حساب برای اتباع خارجی

شما لازم است بدانید در تمام بانک های ترکیه نمی توانید اقدام به باز کردن حساب نمایید . دولت ترکیه به دو بانک زراعت و ایش اجازه باز کردن حساب برای اتباع خارجی را داده است.

چه مقدار پول باید در حسابتان در ترکیه بماند؟

برای باز کردن حساب در کشور ترکیه ما به شما پیشنهاد می کنیم که بانک زراعت را انتخاب نمایید. زمانی که اقدام به افتتاح حساب بین المللی در ترکیه نمودید مبلغ 1000 الی 2000لیر ترکیه به عنوان دپوزیت می بایستی حداقل ۳۰ روز کاری در حساب شما بماند. البته لازم به ذکر است که شما می توانید حساب لیر خود را به وادلی(با سود بانکی) تغییر دهید. البته برای هر مبلغی که شما در حساب بانکی خود می گذارید نرخ سود بانکی 8/5٪ به صورت سالانه می باشد که به حساب شما واریز می گردد.

مراحل افتتاح حساب در کشور ترکیه برای شرکت ها

 1. برای باز کردن حساب شرکت ها در ترکیه نیازی به حضور تمام اعضای شرکت نمی باشد بلکه مدیر مسئول شرکت که از سمت بقیه شرکاء حق امضاء دارد می تواند به عنوان نماینده شرکت افتتاح حساب کند.
 2. برای اخذ کد مالیاتی از اداره دارایی نماینده شرکت می بایستی با در دست داشتن مدارک و اسناد ترجمه شده شرکت به ادراه دارایی مراجعه نماید. برای اخذ کد مالیاتی نیاز به آدرس می باشد ولیکن الزامی نیست که شما در ترکیه نمایندگی و یا فعالیت تجارتی داشته باشید. در واقع شما آدرسی را که معرفی می نمایید برای این است که ابلاغیه به آن آدرس ارسال گردد.
 3. بعد از این که کد مالیاتی را اخذ کردید با در دست داشتن تمام مدارک ترجمه شده شرکت به بانک مراجعه می نمایید.( ترجمه ی مدارک می بایستی به تاییده سرکنسولگری ترکیه رسیده باشد).
 4. مدارک شرکتی که در بانک لازم خواهید داشت عبارتند از: کلیه مدارک مربوط به اساسنامه شرکت، مدارک مربوط به عضویت اتاق بازرگانی ترکیه ، روزنامه ها و مدارک تاسیس شرکت در ترکیه ، اسناد فعالیت شرکت در ترکیه ،مدرک تحصیلی لیسانس برای نماینده شرکت.
 • لازم به ذکر است که شرکت ها با افتتاح حساب اینترنتی می توانند تمام کارهای مربوط به حساب شرکت خود در ترکیه را از طریق اینترنت انجام دهید.
 • همچنین اگر به دنبال افتتاح حساب در کشور ترکیه باشید هیچ محدودیتی در افتتاح حساب در بانک های ترکیه برای اتباع خارجی که اقدام به ثبت شرکت در ترکیه کردند وجود ندارد.

مدارک لازم جهت اخذ کد مالیاتی در ترکیه

 1. اصل پاسپورت
 2. کپی از صفحه ی که آخرین ورود شما به ترکیه ثبت شده است.

افتتاح حساب در ترکیه

الزام باز کردن حساب بانکی در کشور ترکیه

اگر به دنبال ثبت شرکت در ترکیه باشید و یا این که بنا به هر دلیلی لازم می دانید که پول خود را به ترکیه منتقل نمایید و یا این که حتی به فکر
خرید ملک در ترکیه هستید و … . می بایستی نسبت به باز کردن حساب در کشور ترکیه اقدام نمایید.

همان طور که در بالا نیز ذکر گردید شما در تمام بانک های ترکیه نمی توانید اقدام به افتتاح حساب کنید بلکه مجوز افتتاح حساب در کشور ترکیه برای اتباع خارجی برای ۲ بانک زراعت و ایش در نظر گرفته شده است. لازم به ذکر است که بدانید تمام بانک های فعال در کشور ترکیه مشمول قوانین بانکداری جمهوری ترکیه می باشند. و تمام شرایط مراحل و مدارک باز کردن حساب در بانک های ترکیه برای اتباع خارجی را بانک مرکزی ترکیه اعلام می نماید. البته شرایط باز کردن حساب در هر سالی ممکن است با سال قبل و یا بعدش متفاوت باشد. به همین دلیل به شما توصیه می گردد قبل از باز کردن حساب ارزی در ترکیه نسبت به قوانین بانکداری ترکیه آشنایی به دست بیاورید.

افتتاح حساب در ترکیه

سوالات متداول افتتاح حساب بانکی در ترکیه

افتتاح حساب بانکی در ترکیه برای چه کسانی امکان پذیر است؟


کلیه افراد خارجی بالای ۱۸ سال امکان افتتاح حساب بانکی و استفاده از خدمات بانکی را دارند. ( برای افراد زیر ۱۸ سال حضور والدین الزامی میباشد)

آیا برای افتتاح حساب حتما باید کارت اقامت ترکیه و یا شرکت ثبت شده داشته باشیم ؟


خیر نیازی به کارت اقامت ترکیه یا شهروندی و شرکت ثبت شده در ترکیه نمیباشد و صرفا پاسپورت شما کافی است .

چه مدارکی برای افتتاح حساب لازم است؟

 • اصل پاسپورت شما
 • برگه کد مالیاتی دریافت شده از اداره مالیات ترکیه

پروسه بانکی چه مدت زمان میبرد ؟


افتتاح حساب و مراحل اخذ کد مالیاتی برای شما یک روز کاری زمان خواهد برد و نماینده ما در این مدت کنار شما خواهد بود .

چه مقدار پول باید در حسابمان در ترکیه بماند؟


افتتاح حساب شما میتوانید با 100لیر موجودی نیز انجام شود ولی توصیه ما این است که حداقل 2000 لیر در حساب بانکی خود در ابتدای امر موجودی داشته باشید.

آیا حساب بانکی به اسم موسسه شما یا شخصی که شهروند ترکیه است افتتاح میشود ؟


قطعا خیر ، حساب بانکی به نام شما و در حضور شخص شما افتتاح شده و شما مالکیت کامل آن را دارید .

آیا از ویزا یا مسترکارتی که دریافت میکنیم میتوانیم در همه کشور ها استفاده کنیم ؟


بله شما میتوانید پس از باز کردن حساب با ویزا کارتی که دریافت میکنید در سراسر دنیا و از همه فروشگاه ها و وب سایت ها خرید انجام دهید .

آیا بعد از سه ماه که سیم کارت توریستی از کار افتاد دسترسی به حسابمان قطع می شود؟


خیر شما همچنان می توانید از یک روش دیگر به حسابهایتان در خارج از ترکیه دسترسی داشته باشید.

اشتراک این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

47

نظرها

 1. میخواستم بدونم با توجه به اینکه امنیتی نیست که من پول نقد با خودم ببرم به ترکیه، اگه پول روی یه کارتی فرضاً ملت کارت باشه و من با خودم ببرم اون کارت رو به ترکیه، آیا زراعت بانک ترکیه میتونه به نسبت پولی که دارم توی حسابم لیرش کنه و توی حساب زراعت کارتم بریزتش؟

  • شیوا داداش زاده 2020-10-10 در 5:01 ب.ظ

   سلام خیر انجام نمی ده براتون
   بهتره حساب غیر حضوری در بانک زراعت به نام خودتون باز کنید و مبالغتون رو از ایران به اون حساب واریز کنید.

 2. سلام
  برای کسی که ترکیه سکونت نداره هم افتتاح حساب ممکنه؟
  اگر بله آدرس کجا رو باید داد؟

  • شیوا داداش زاده 2020-08-23 در 2:42 ب.ظ

   سلام
   الو اپلای بدون نیاز به اعلام آدرس برای شما اقدام به افتتاح حساب می کند.

 3. توی کشور های دیگه حساب باز نمیکنید ؟

  • شیوا داداش زاده 2020-07-19 در 2:22 ب.ظ

   سلام
   خیر متاسفانه
   بدون اقامت فقط در ترکیه افتتاح حساب امکان پذیر می باشد.

 4. ببخشید بانکای ترکیه سود هم میدن یا مثل بانک های اروپایی و امریکایی اجاره ثبت پول میگیرن؟

  • شیوا داداش زاده 2020-07-16 در 12:32 ب.ظ

   سلام
   بله در صورتی که حساب سپرده گذاری داشته باشید می توانید برای حساب های لیر سالانه 8 درصد سود بگیرید.

 5. سلام.عذر میخوام تمام این مراحل رو میشه از ازمیر انجام داد یا حتما باید به انکارا یا استانبول بریم؟

 6. سلام. دوست من پیش موسسه شما افتتاح حساب انجام داده بود. الان منم میخوام حساب باز کنم. آیا از ایران ممکنه؟؟؟

  • شیوا داداش زاده 2020-07-16 در 1:07 ب.ظ

   سلام
   وقتتون بخیر
   بله انجام می شه
   برای هماهنگی با شماره تلفن 02188884645 تماس بگیرید.

 7. سلام
  من ایران هستم و میخواستم از طریق افتتاح حساب ارزی در ترکیه در بازار فارکس فعالیت کنم و نیاز دارم مبالغ بالایی رو به حساب بروکر هایی در خارج از ترکیه واریز و برداشت کنم .آیا بدون داشتن اقامت ترکیه این کار امکان پذیره ؟
  اگر که نه چه راهکاری برای واریز و برداشت بین المللی هست ؟

  • شیوا داداش زاده 2020-07-13 در 11:33 ق.ظ

   سلام
   بله با افتتاح حساب ارزی در بانک زراعت می توانید به تمام مواردی که اشاره کردید دسترسی داشته باشید. برای افتتاح حساب نیازی به اقامت ندارید.

 8. سلام و خسته نباشید. با افتتاح حساب تو ترکیه میشه از طریق همون حساب وارد فرا بورس شد و سهام خرید و فروش کرد؟

  • شیوا داداش زاده 2020-07-08 در 12:17 ق.ظ

   سلام
   بله می تونید البته در برخی از موارد از شما کلرت اقامت خواسته می شود.

 9. من متوجه نمیشم! وقتی SWIFT اجازه نمیده هیچ پولی به حساب ایرانی ها در ترکیه واریز بشه پس حساب بانکی در ترکیه به چه درد ما میخوره؟ من چطوری الان میتونم از طرف یه شرکت اروپایی ۵۰ هزار دلار پول رو تو کارت های اعتباری مسترکارت دریافت کنم؟

  • شیوا داداش زاده 2020-07-08 در 12:18 ق.ظ

   سلام
   شما دریافت کننده سوئیفت می تونید باشید. برای اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 02188884645 تماس بگیرید.

 10. باسلام و عرض ادب
  برای افتتاح حساب چقدر پول نیاز است؟ (حداقل پول مورد نیاز برای افتتاح حساب در بانک زراعت؟)
  حداقل موجودی برای حساب های زراعت بانک چقدر است؟
  (چنانچه برای افتتاح حساب مثلا نیاز به ۱۰،۰۰۰ لیر ترکیه باشد، پس از افتتاح و دریافت کارت؛ چقدر این پول را می توان برداشت کرد و چقدر باید در حساب باقی بماند؟)
  سوال آخر اینکه برای واریز پول به حسابمان در روزهای آتی بایستی خودمان حضورا به ترکیه رفته و واریز داشته باشیم یا از طریق دوستان یا آشنایانمان در ترکیه نیز می شود واریز به حساب داشته باشیم؟

  • شیوا داداش زاده 2020-07-08 در 12:19 ق.ظ

   سلام
   حداقل دپوزیت 500 لیر
   برای واریز از ایران از طریق موسسات و صرافی ها می تونید انجام بدید.

 11. سینا سعدی 2020-07-07 در 3:39 ب.ظ

  سلام
  مایل به افتتاح غیرحضوری حساب یورویی و لیره ترکی در بانک زراعت شهر ایغدیر ترکیه بدون سپرده گذاری اولیه میباشم که هر دو حساب به یک دبیت ویزا/مسترکارت فیزیکی با اعتبار ده ساله به نام من متصل باشند.
  ۱. هزینه افتتاح حساب و تحویل کارت ارزی در تبریز به من چیست؟
  ۱. با توجه به تحریم سوئیفت آیا امکان پرداخت هزینه اپلای یا آیلتس کانادا و آمریکا با این کارت میسر هست؟

  • شیوا داداش زاده 2020-07-08 در 12:21 ق.ظ

   سلام
   برای باز کردن حساب وکالتی با شماره تلفن 02188884645 تماس بگیریذ.
   بله می تونید استفاده کنید.

 12. سلام
  مسترکارت یا ویزا کارت ایش بانک ترکیه چگونه هست ؟

  • شیوا داداش زاده 2020-07-08 در 12:22 ق.ظ

   سلام
   بدون اقامت فقط در بانک زراعت می تونید حساب باز کنید در ایش بانک حساب باز کردن منوط به داشتن اقامت هست.

 13. عرفان خدادوست 2020-07-05 در 1:01 ب.ظ

  سلام. بنده در ترکیه هستم.هر بانکی رفتم برای افتتاح حساب با اینکه ترکی ام خوبه ولی حساب باز نکرد.
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  • شیوا داداش زاده 2020-07-08 در 1:15 ب.ظ

   سلام
   برای افتتاح حساب با دفتر ما تماس بگیرید تا براتون انجام بدند.02188884645

 14. با سلام سقف واریزی و برداشت روزانه از این حساب برای ایرانیان غیرمقیم چقدر هست ؟ روند مالیاتی واریزی ها به چه صورت هست یعنی از چه مبلغی به بالا مالیات تعلق میگیرد و چند درصد ؟

  • شیوا داداش زاده 2020-07-08 در 2:06 ب.ظ

   سلام
   به حساب های شخصی مالیات تعلق نمی گیره
   سقف بستگی به نوع کارتتون از 5000 لیر الی 30000 لیر متفاوت می باشد.

 15. برای افتتاح ویزا کارت و مستر کارت چه مدارکی لازم است

 16. میخواستم بدونم هزینه افتتاح حساب در بانک زراعت ترکیه چقدر هست و شما برای همراهی من در ترکیه برای این افتتاح حساب چقدر دریافت میکنید.

 17. سلام. آیا امکان بلوکه شدن حساب ها هست؟

  • شیوا داداش زاده 2020-06-27 در 3:05 ب.ظ

   سلام
   بلوکه شدن حساب ها تنها زمانی است که شما مبلغ بالای مشکوک به حسابتون واریز بشه و امکان ارسال داکیومنت رو نداشته باشید اتفاق می افته.

 18. با افتتاح حساب تو ترکیه میشه از طریق همون حساب وارد فارکس شد و سهام خرید و فروش کرد

  • شیوا داداش زاده 2020-06-27 در 3:06 ب.ظ

   سلام
   بله می تونید به راحتی از این حساب ها استفاده کنید.

  • برای افتتاح حساب داری در بانک زراعت حداقل چه مبلغی باید به عنوان دیپوزیت در حساب بمونه؟

   • شیوا داداش زاده 2020-07-14 در 11:15 ق.ظ

    سلام
    حداقل 500 لیر در زمان افتتاح حساب به مدت یک ماه. بعد از یک ماه قابل برداشت هست و شما می تونید مانده حساب جزئی بزارید

   • شیوا داداش زاده 2020-07-14 در 11:50 ق.ظ

    سلام
    500 لیر کافی هست برای هر سه حسب ارزی لیر دلار و یورو

 19. مسترکارت یا ویزا کارت ایش بانک ترکیه چگونه هست ؟

  • شیوا داداش زاده 2020-06-27 در 3:12 ب.ظ

   سلام
   برای افتتاح حساب در ایش بانک شما باید کارت اقامت ترکیه را داشته باشید بدون کارت اقامت امکان افتتاح حساب در بانک زراعت برای شما مقدور نمی باشد.

  • سلام
   میخاستم بپرسم حداقل مبلغ مورد نیاز برای افتتاح حساب ارزی در بانک زراعت چند یورو هست ؟

   • شیوا داداش زاده 2020-07-26 در 9:54 ق.ظ

    سلام
    برای افتتاح حساب ارزی شما می تونید به عنوان دپوزیت مبلغ 500 لیر یا 100 یورو تو حسابتون بزارید تا به مدت یک ماه در حساب شما باشه.

 20. ببخشید میخاستم بدونم بعد از افتتاح حساب بانکی در ترکیه ، ماکسیموم مبلغ قابل برداشت توسط کارت بانکی چقدر میباشد؟

  • شیوا داداش زاده 2020-06-27 در 3:13 ب.ظ

   سلام
   بستگی به نوع کارتتون داره ولی اگر کلاسیک باشه به صورت نقد از دستگاه کارت خوان می تونید تا 800 یورو برداشت کنید.

 21. سلام
  ممنون از راهنمایی تان.
  با توجه به شرح فوق اگر شخص حقیقی با سفر به استانبول و اخذ کد مالیاتی- با کمک نماینده شما – و افتتاح حساب در بانک زراعت اقدام نماید میتواند از مزایای حساب بین المللی همچون چاپ کتاب در آمازون و پرداخت و اخذ پول بهره ببرد و ایرانی بودن و نداشتن اقامت منعی ندارد. درست است؟
  متشکرم

  • شیوا داداش زاده 2020-06-27 در 11:50 ق.ظ

   سلام
   اگر منظورتون این هست که در آمازون می خواهید جنسی رو بفروشید و مبلغش به حساب شما واریز بشه با حساب های ارزی بانک زراعت می تونید این امکان رو برای خودتون فراهم کنید.