whatsapp
الو اپلای
گارانتی بانک

نویسنده :  شیوا داداش زاده

بروزرسانی شده در :  23 بهمن 1402

تعداد نظرات :  0

شرایط و نحوه افتتاح حساب در گارانتی بانک ترکیه 2024

گارانتی بانک (Garanti bank) یکی از برترین بانک‌های خصوصی در حوزه سرمایه‌گذاری و خدمات متنوع بانکی هست که سال 1946 در کشور ترکیه افتتاح شد. در حال حاضر، این بانک دارای 937 دفتر در ترکیه، 8 شعبه و 3 نمایندگی در کشورهای قبرس، مالت، دوسلدورف و شانگهای بوده و در سال 2019 نیز بانک اسپانیایی Banco Bilbao Vizcaya Argentaria بیش از 80 درصد از سهام گارانتی بانک را خریداری کرده است.

سپرده‌گذاری، سرمایه‌گذاری، حساب‌های شخصی، وام و تسهیلات مختلف، بیمه و بازنشستگی، بانکداری دیجیتال و سایر محصولات و خدمات بانکی از جمله خدمات ارائه شده توسط این بانک هستند. در ادامه مقاله همراه ما باشید تا بیشتر با خدمات ارائه شده و نحوه افتتاح حساب در گارانتی بانک آشنا شوید.

خدمات گارانتی بانک

گارانتی بانک خدمات متنوعی به مشتریان خود، درواقع افرادی که در این بانک حساب فعال دارند، ارائه خواهد داد. خدمات و محصولات مالی متنوعی در این بانک ارائه شده که از جمله آن‌ها می‌توان به سپرده‌گذاری، خدمات سیستم‌های پرداخت، بیمه و بازنشستگی، بانکداری شرکتی، بانکداری خرده، SME، بانکداری اختصاصی، کارت‌های اعتباری و سرمایه گذاری و بانکداری دیجیتال اشاره کرد. در ادامه به توضیح مفصلی در رابطه با خدمات گارانتی بانک می‌پردازیم:

خدمات گارانتی بانک ترکیه

1- سپرده گذاری

از اصلی‌ترین خدمات Garanti bank سپرده‌گذاری تضمین‌شده است. مشتریان با استفاده از این خدمت می‌توانند حساب‌های ارزی خود را به واحد پول محلی، لیر ترکیه، تبدیل کرده و به صورت ماهانه سود دریافت نمایند. از طرفی، در پایان دوره، بانک همان مقدار واحد پول خارجی که مشتریان به لیر تبدیل کرده بودند را به آن‌ها تحویل خواهد داد. البته، مشتریان می‌توانند در جدیدترین خدمات سپرده‌گذاری این بانک، یعنی برنامه الما (سیب) شرکت کرده و با حداقل سرمایه 5 هزار لیر سپرده‌گذاری کنند تا در کمتر از 24 ساعت سود خود را از بانک دریافت نمایند.

از دیگر خدمات سپرده‌گذاری گارانتی بانک، یووام هست که برای مشتریان خارج از کشور ترکیه در نظر گرفته شده است. از این‌رو، اگر مشتریان ساکن کشورهای اروپایی و آمریکایی بوده و حساب دلار یا یورو در این بانک داشته باشند می‌توانند بر اساس نرخ خارجی موردنظر، سود خود را دریافت کنند. لازم به ذکر است که افراد با ثبت شرکت در ترکیه نیز می‌توانند نسبت به افتتاح حساب در گارانتی بانک اقدام نمایند.

2- سرمایه گذاری

مدل‌های متنوع سرمایه‌گذاری به ویژه سرمایه‌گذاری در طلا از دیگر خدمات گارانتی بانک است که مشتریان می‌توانند با توجه به اهداف مالی خود، بهترین روش‌ سرمایه‌گذاری را انتخاب کنند. این بانک، انواع ارزهای خارجی مانند: دلار، یورو و سایر را به همراه کارمزد تبدیل بسیار کم به مشتریان خود ارائه داده تا بتوانند به راحتی پول خود را تبدیل نمایند. همچنین، با وجود انواع صندوق‌های سرمایه‌گذاری اشتراکی، مشتریان قادر هستند با حداقل میزان سرمایه، در پروژه‌های مختلف اقتصادی و مالی سرمایه‌گذاری کرده و به سود‌های بیشتری دست یابند.

البته جهت انجام سرمایه‌گذاری، آن‌ها علاوه بر مراجعه به بانک می‌توانند از طریق اپلیکیشن‌ یا وب‌سایت گارانتی بانک ترکیه درخواست خود را ثبت کرده و در پروژ‌ه‌های مختلف سرمایه‌گذاری کنند. علاوه بر آن، این بانک با ارائه اوراق قرضه دولتی که از سوی دولت صادر خواهند شد، یک سرمایه‌گذاری ایمن و پرسود برای سرمایه‌گذاران در نظر خواهد گرفت.

3- بانک‌ داری دیجیتال

از دیگر خدمات گارانتی بانک ترکیه، بانکداری دیجیتال است؛ از این‌رو، مشتریان بانک جهت انجام راحت خدمات بانکی و تجربه آسان قادر به استفاده از اپلیکیشن و وب‌سایت جامع بانک هستند. آن‌ها از طریق اپلیکیشن بانک می‌توانند خدماتی از جمله: نقل و انتقال پول، تبدیل پول، اطلاع از فرصت‌های سرمایه‌گذاری، انتقال پول بین‌المللی، پرداخت مالیات، خدمات راهنمایی و رانندگی (HGS)، پرداخت قبوض، سرمایه‌گذاری در بورس ترکیه و سایر خدمات بانکی را انجام دهند.

همچنین مشتریان می‌توانند با استفاده از پوزهای گارانتی بانک، تراکنش‌های مالی شرکت خود را انجام داده و از خدمات پوز مجازی از اپلیکیشن ویژه بانک بهره‌مند شوند. با وجود دستگاه‌های ATM، از طریق تلفن بانک گارانتی بانک، یعنی شماره 4440333، نیز می‌توان خدمات بانکی را انجام نمود.

4- وام در گارانتی بانک

مشتریان گارانتی بانک، با افتتاح حساب و اعتبار مالی مطلوب قادر هستند به راحتی از خدمات وام‌دهی بانک استفاده کنند. انواع مختلفی از وام نظیر وام مسکن، وام بازنشستگی، وام خرید خودروی برقی، وام خرید موتورسیکلت، وام خرید کمپر و کاروان، وام خرید خودرو، وام‌های سریع و وام‌های مخصوص برای کسب و کارها در گارانتی بانک ارائه خواهد شد.

همچنین، مشتریان می‌توانند باتوجه به اعتبار مالی خود کردیت کارت دریافت کرده و برای تراکنش‌های روزانه و خریدهای خود از آن استفاده کنند و در پایان ماه نیز مبلغ استفاده شده را بازپرداخت نمایند.

5- گارانتی بانک بیمه و بازنشستگی

گارانتی بانک به عنوان یکی از بهترین بانک‌های خصوصی در ترکیه، خدمات بیمه و بازنشستگی نیز برای مشتریان خود در نظر گرفته است. این خدمات شامل بیمه‌های مختلفی مانند: بیمه عمر، بیمه سلامت، بیمه خودرو، بیمه مسکن و سایر خواهد بود تا مشتریان بتوانند در برابر حوادثی همچون سیل و زلزله، آتش‌سوزی، سرقت و سایر رخدادهای ناگوار از بیمه استفاده کنند. از آنجا که بیمه خودرو در ترکیه امری ضروری است، شما می‌توانید با مراجعه به شعب گارانتی بانک خودروی خود را بیمه کنید.

از آنجا که بیمه بازنشستگی دولتی حوادث محدودی را پوشش داده، اغلب افراد از این بیمه‌های خصوصی استفاده می‌کنند. درواقع، بهره‌مندی از این خدمات به مشتریان کمک کرده تا برنامه‌ریزی مالی مناسبی را برای آینده خود انجام دهند و از مزایای بیمه و بازنشستگی بهره‌مند شوند. لازم به ذکر است بیمه بازنشستگی گارانتی بانک بودجه‌های مختلفی را ارائه می‌دهد و مشتریان می‌توانند باتوجه به بودجه موردنظر خود از بیمه استفاده کنند.

شرایط افتتاح حساب در گارانتی بانک ترکیه

از آنجا که گارانتی بانک، از بانک‌های خصوصی ترکیه هست، جهت افتتاح حساب می‌بایست اقامت ترکیه را داشته باشید؛ در غیر این صورت امکان افتتاح حساب وجود نخواهد داشت. از طرفی با توجه به قوانین بین‌المللی، باز کردن حساب ایرانیان ممکن است با چالش‌ها و مشکلات بسیاری روبرو شود، به همین دلیل بهتر است از روش‌هایی مانند اشتغال در ترکیه اقدام کنید؛ یعنی اگر شما در شرکتی که با گارانتی کارت قرارداد دارد مشغول به کار شوید می‌توانید با ارائه‌ نامه‌ای از طرف شرکت در این بانک حساب باز کنید.

نحوه افتتاح حساب در گارانتی بانک

با این حال، در صورتی که اقامت ترکیه ندارید و خواهان افتتاح حساب بین‌المللی هستید می‌توانید از بانک زراعت یا واکیف بانک استفاده کنید؛ جهت افتتاح حساب در هر یک از این بانک‌ها نیاز به ارائه کارت اقامت ترکیه نخواهید داشت. جهت کسب راهنمایی بیشتر می‌توانید با مشاورین الواپلای تماس بفرمایید.

مراحل افتتاح حساب در گارانتی بانک ترکیه

  1. انتخاب نوع حساب: گارانتی بانک انواع حساب‌ اعم از حساب‌ جاری، حساب‌ پس‌انداز، حساب‌ تجاری و حساب کارت اعتباری را به مشتریان خود ارائه می‌دهد. از این‌رو، شما می‌توانید باتوجه به شرایط و نیاز خود نسبت به افتتاح حساب اقدام کنید.
  2. مراجعه به شعب بانک: جهت افتتاح حساب، به شعب بانک مراجعه کرده و مدارک لازم مانند: شناسه معتبر، اطلاعات هویتی مانند: آدرس و شماره تماس، پاسپورت معتبر و مدارک اقامتی را ارائه دهید.
  3. تکمیل فرم درخواست: فرم درخواست افتتاح حساب را پر کرده و تمامی اطلاعات را به درستی وارد کنید.
  4. سپرده گذاری: پس از تایید حساب می‌بایست مبلغ اولیه را واریز نمایید که با توجه به نوع حساب می‌تواند متفاوت باشد.
  5. فعالسازی حساب: با ارائه مدارک لازم و واریزی اولیه حساب شما فعال خواهد شد و می‌توانید جهت تراکنش‌های بانکی خود از آن استفاده کنید.

سخن پایانی

گارانتی بانک یکی از بهترین بانک‌های خصوصی ترکیه بوده و خدمات باکیفیت و ارزنده‌ای به مشتریان خود ارائه می‌دهد. گرچه افتتاح حساب بانکی در این بانک برای ایرانیان با چالش‌هایی روبروست، اما از طریق روش‌هایی مانند: کار در ترکیه می‌توان در گارانتی بانک حساب باز نمود و از خدمات آن استفاده کرد. در صورت وجود سوال یا راهنمایی بیشتر درباره افتتاح حساب در گارانتی بانک می‌توانید با کارشناسان موسسه معتبر الواپلای در ارتباط باشید.

امتیاز خود را ثبت کنید


چه قدر این پست برایتان مفید بود؟
اولین کسی باشید که به این پست رای میدهید!

اولین کسی باشید که برای این پست کامنت میگذارید!
تماس با ما
درخواست مشاوره رایگان

ما همراه شما خواهیم بود

برای دریافت مشاوره رایگان، این فرم را تکمیل کنید تا کارشناسان الو اپلای در سریعترین زمان، با شما تماس بگیرند

آدرس: تهران, میدان ونک, خیابان گاندی جنوبی, خیابان بیست و پنجم پلاک ۲۴ طبقه 2
آدرس و لوکیشن دفتر استانبول : DAP Vadi,Z ofis ,S Blok ,No 56 Kağıthane İstanbul
021-88884645 | 021-88850364
۸ الی ۲۱
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .