whatsapp
الو اپلای
مهمترین شرکت های خارجی در ترکیه

نویسنده :  شیوا داداش زاده

بروزرسانی شده در :  26 دی 1400

تعداد نظرات :  6

مهمترین شرکت های خارجی در ترکیه

مهمترین شرکت های خارجی در ترکیه: ترکیه علی رغم تحولات سیاسی در سال های گذشته، باز هم مورد توجه سرمایه گذاران خارجی بوده است. از جمله عواملی که در تشویق سرمایه گذاران خارجی تاثیر می گذارد عبارتنداز: نیروی کار جوان، موقعیت جغرافیایی، پیشرفت روز افزون، موقعیت اقتصادی این کشور.

در نتیجه این عوامل، ترکیه در ۱۲سال اخیر، یکی از کشورهایی است که مورد توجه سرمایه گذاران خارجی قرار گرفته است . در لیست سرمایه گذاران خارجی در ترکیه، کشورهای اروپایی به صورت چشم گیری حضور دارند.

سرمایه گذاران اروپایی در ترکیه

از کل سرمایه گذاری های بین المللی در ترکیه در سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۶ می توان گفت ۶۸ درصد آن را سرمایه گذاران اروپایی تشکیل می دهند. همچنین ۲۴ درصد این سرمایه گذاری ها توسط کشورهای آسیایی و ۷ درصد آن را کشورهای آمریکایی تشکیل داده اند. تا سال ۲۰۱۶ کشورهایی که بیشترین سرمایه گذاری را در ترکیه داشته اند عبارتنداز: هلند، انگلستان، آلمان. در این لیست ۱۵ شرکت آلمانی، ۶ شرکت هلندی، ۶شرکت انگلستان وجود دارد.
در سال ۲۰۱۷ تعداد شرکت های سرمایه گذار خارجی در ترکیه ۶.۳ درصد افزایش یافته و به ۵۹۳۰ شرکت خارجی رسیده است. این رقم تا سال ۲۰۱۷ بزرگترین درصد افزایش را از سال ۲۰۱۲ داشته است.

در یک سال اخیر ثبت شرکت در ترکیه نیز رو به افزایش است. طبق تحقیقاتی که در سال ۲۰۱۹ انجام شده است، ترکیه هفتمین کشوری است که مورد توجه سرمایه گذاران خارجی قراردارد. ترکیه در میان کشورهای اروپایی با افزایش ۱۴درصد سرمایه گذاری در این زمینه، و پروسه ی ثبت شرکت در ترکیه با روند صعودی خود ثبت ۲۶۱ شرکت خارجی درطی یک سال را شاهد بوده است. با ثبت این تعداد شرکت به یکی از کشورهای مورد اعتماد سرمایه گذاران خارجی به ویژه کشورهای اروپایی تبدیل شده است.

 

سرمایه گذاری در ترکیه

 

مهمترین بخش های سرمایه گذاری در ترکیه توسط سرمایه گذاران خارجی

قبل از اینکه مهمترین شرکت های خارجی در ترکیه را معرفی کنیم، در اینجا می خواهیم، بخش های مهمی که سرمایه گذاران خارجی را در سال های اخیر به خود جلب کرده است را توضیح دهیم.
بخش های مهم سرمایه گذاری در ترکیه در زمینه صنعت و سهام مالی صورت گرفته است.

سهام و بیمه ۳۴ درصد
صنعت ۲۴.۱ درصد
انرژی ۱۱.۷ درصد
خدمات ارتباطات و اطلاعات ۷.۸ درصد
تجارت عمده و خرده ۶.۳ درصد
حمل و نقل ۴۰ درصد
ساخت و ساز ۳.۲ درصد
سایر بخش ها ۸.۳ درصد

طبق آخرین آمار در زمینه سرمایه گذاری در ترکیه ، در ۶ ماه اخیر سال ۲۰۱۹ تعداد سرمایه گذاران ایرانی در ترکیه نیز افزایش یافته است. تعداد شرکت های خارجی که در ترکیه توسط سرمایه گذاران ایرانی ثبت شده است، ۳۳ شرکت بوده، ۲۸ شرکت مربوط به سرمایه گذاران آلمانی و ۲۰ شرکت آذربایجانی و ۱۷ شرکت ایالات متحده آمریکا و ۱۲ شرکت از کشورهای امارات متحده عربی بوده است.

مهمترین شرکت های خارجی در ترکیه

مهمترین شرکت های خارجی در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه در سال های اخیر توسط سرمایه گذاران خارجی بیشتر شده است. ما در اینجا برخی از مهمترین شرکت های خارجی موجود در ترکیه را معرفی می کنیم.

شرکت دانون Danone

این شرکت یکی از شرکتهای خارجی بزرگ در ترکیه است که در زمینه تولید و توزیع طیف وسیعی از محصولات و مواد غذایی و فرآورده های لبنی، آب بسته بندی شده، غلات، انواع بیسکویت و غذای کودک و … فعالیت می کند. این شرکت که یک شرکت چند ملیتی است در سال ۱۹۱۹ توسط آیزاک کاراسو در شهر بارسلون اسپانیا تاسیس شد و یکی از باسابقه ترین شرکت های خارجی در ترکیه است.

شرکت دوهلر Dohler

این شرکت در سال ۱۸۳۸ در آلمان تاسیس شد و در سال ۱۹۹۸ در ترکیه نیز شروع به فعالیت کرد . این شرکت در زمینه صنایع غذایی مانند: آب میوه، کنسانتره میوه و سبزیجات، پوره میوه، انواع سس و … فعالیت می کند. شرکت دوهلر در زمینه تهیه و فروش محصولات غذایی و همچنین ارائه راه حل های سیستماتیک در این زمینه پیشرو بوده است. این شرکت با شعار” یک ایده جدید برای ادامه زندگی” همیشه یک قدم جلوتر از بقیه رقیب های خود حرکت کرده است.

شرکت ایتون Eton

شرکت ایتون در سال ۱۹۱۱ در آمریکا تاسیس شد. این شرکت در سال ۲۰۱۲ فعالیت خود را در ترکیه آغاز کرد. و امروزه با ۲۵۰۰ نفر نیروی کار فعالیت خود را ادامه می دهد. این شرکت یک شرکت خوشه ای آمریکایی است که در زمینه طراحی و ساخت تجهیزات الکتریکی، سوپر شارژها، واحدهای توزیع برق و انتقال برق، شیرآلات صنعتی، سیستم های هیدرولیک، قطعات اتوموبیل ، کامیون، و سیستم های انتقال قدرت فعالیت می کند.

شرکت Iss

این شرکت در سال ۱۹۰۱ تاسیس شد و از سال ۲۰۰۱، نام این شرکت که Integrated service solutions بوده است با نام مخفف آن Iss فعالیت خود را ادامه داد.

این شرکت یکی از برجسته ترین شرکت های خارجی در ترکیه است که ارائه دهنده خدمات تسهیلاتی است و دانش و تجربه خود را در سطح بین المللی در اختیار مشتریان خود قرار می دهد. رمز موفقیت این شرکت، مدیران ماهر، مسئولان و کارکنان با تجربه است. این شرکت که شعبه آن در ترکیه نیز موجود است.

یکی از شرکت های خارجی موفق در ترکیه به شمار می رود. کارمندان این شرکت با احساس مسئولیت شغلی که دارند، هر چقدر هم حجم کاری زیادی داشته باشند، باز هم وظیفه خود را به نحو احسن انجام می دهند.

شرکت بین المللی تنباکوی ژاپن Jti

این شرکت که یک شرکت بین المللی است، در بیش از ۱۲۰ کشور در جهان شعبه دارد، و بیش از ۴۰ هزار نیروی کار با ۱۰۰ ملیت مختلف یکی از شرکت های مهم در دنیا است. یکی از شعبه های این شرکت در ترکیه وجود دارد و از بزرگترین شرکت های خارجی در ترکیه است. هدف این شرکت تبدیل شدن به یکی از مهمترین و موفق ترین شرکت دخانیات در جهان است. این شرکت همان طور که در ترکیه نیروی کار زیادی را جذب کرده است، به عنوان یک شرکت بین المللی فعال فرصت های شغلی مختلفی را در نقاط مختلف جهان برای حمایت از پیشرفت کارکنان خود ارائه می دهد.

شرکت لورئال Loreal

این شرکت یک شرکت تولید محصولات آرایشی و بهداشتی فرانسوی است که به عنوان بزرگترین تولید کننده لوازم آرایشی در جهان شناخته می شود. یکی از شعبه های این شرکت در ترکیه فعالیت می کند که از مهمترین شرکت های خارجی در ترکیه به شمار می آید. این شرکت که بیش از ۱۰۰ سال است فعالیت خود را در زمینه لوازم آرایشی ادامه می دهد، هدف آن رسیدن به یک میلیارد مشتری دیگر در جهان است.

شرکت بیمه ماپپره Mappre

این شرکت که یک شرکت اسپانیایی است و از بزرگترین و مهمترین شرکت های خارجی در ترکیه است. در زمینه بیمه اتکایی و یا بیمه مجدد، بیمه مالی و …. خدمات ارائه می دهد.

مرسدس بنز Mercedes Benz

این شرکت به عنوان یکی از بزرگترین سرمایه گذاران خارجی ترکیه با بیش از ۶.۸۰۰ نفر نیروی کار و با تولید ماشین های سواری و وسایل نقلیه سبک نیازهای فردی و تجاری مشتریان را تامین می کند.

شرکت P&G

این شرکت که یک شرکت چند ملیتی آمریکایی است، یکی از شرکت های بزرگ و مهم در ترکیه است. محصولاتی که این شرکت امروزه تولید می کند، محصولات بهداشتی با مارک های، ژیلت، دوراسل، براوون، پمپرز، هوگوباس است.

سامسونگ Samsung

این شرکت همان طور که در چندین کشور جهان شعبه های مختلفی دارد، در ترکیه نیز یکی از بزرگترین سرمایه گذاران خارجی به شمار می رود و بیش از ۱۵ سال است که فعالیت خود را در این کشور آغاز کرده است.

شرکت British American Tobacco

این شرکت یکی از بزرگترین شرکت های نوشیدنی خارجی در ترکیه است و فعالیت خود را از سال ۲۰۰۷ در این کشور آغاز کرده است.

امتیاز خود را ثبت کنید


چه قدر این پست برایتان مفید بود؟
3.7 از 5 با 10 رای

 • عنایت الله نوری

  1402-07-19 در 9:37 ق.ظ

  سلام محترم
  چگونه بتوانیم در یاکی شرکتهای خارجی کارمند شویم

  • شیوا داداش زاده

   1402-08-28 در 10:06 ق.ظ

   سلام
   متاسفانه امور مربوط به کاریابی نداریم.

 • مرجان نادری

  1401-08-19 در 10:00 ق.ظ

  چطور میتونیم به ادرس ایمیل info این شرکت ها دسترسی پیدا کنیم

  • شیوا داداش زاده

   1401-08-21 در 2:21 ب.ظ

   سلام
   از سایت شرکتشون می تونید چک کنید

 • علی قیطاسی

  1401-03-11 در 11:17 ق.ظ

  بسیار جالب بود چطور میتونیم تو این شرکتها کار کنیم ؟؟

  • شیوا داداش زاده

   1401-03-21 در 10:40 ب.ظ

   سلام
   بستگی به تخصصتون داره و اینکه این شرکت ها چه نیروهایی استخدام می کنند.

تماس با ما
درخواست مشاوره رایگان

ما همراه شما خواهیم بود

برای دریافت مشاوره رایگان، این فرم را تکمیل کنید تا کارشناسان الو اپلای در سریعترین زمان، با شما تماس بگیرند

آدرس: تهران, میدان ونک, خیابان گاندی جنوبی, خیابان بیست و پنجم پلاک ۲۴ طبقه 2
آدرس و لوکیشن دفتر استانبول : DAP Vadi,Z ofis ,S Blok ,No 56 Kağıthane İstanbul
021-88884645 | 021-88850364
۸ الی ۲۱
 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .