معروفترین سواحل ترکیه

معروفترین سواحل ترکیه

کشور ترکیه از سه طرف به دریا متصل شده است و به دلیل نزدیکی به دریای سیاه، مدیترانه و اژه، مرمره دارای شهرهای ساحلی زیبایی است. شهرهای ساحلی این کشور در سال های اخیر، مورد توجه بسیاری از توریست های خارجی و داخلی می باشد، به همین دلیل یکی از منابع درآمد ترکیه صنعت گردشگری و توریست می باشد.
با گسترش صنعت گردشگری و پیشرفت کشور ترکیه در این عرصه، و افزایش امکانات رفاهی و تفریحی موجود در شهرهای توریستی این کشور، مخصوصا در شهرهای ساحلی آن، این کشور به یکی از کشورهای توریستی دنیا تبدیل شده است.

ترکیه مورد توجه بسیاری از توریست های ایرانی نیز می باشد. مخصوصا در فصل های گرم سال، شمار توریست های ایرانی در ترکیه افزایش می یابد. از جمله شهرهایی که مورد توجه بسیاری از این مسافران قرار گرفته است، شهرهایی است که نزدیک دریا هستند. این شهرها به دلیل داشتن ساحل، تفریحات و بازیهای آبی موجود در آن، مکان مناسب برای شنا، هتل های شیک که دارای استخر های آب گرم و … هستند، برای مسافران ایرانی بهترین گزینه به شمار می آیند. از جمله این شهرها: آنتالیا، آلانیا، بدروم، اگه، ایزمیر، کارادنیز، آلاچاتی، فتحییه، مارماریس، موغلا، سیده، کوش آداسی،موغلا، آیدین، کمر، کاش و ….
ما در این جا برخی از سواحل مشهور ترکیه و پلاژهای معروف این سواحل را برای شما معرفی خواهیم کرد. ساحل بدروم، آلانیا، ساحل کالکان، ساحل پاتارا، ساحل سیده، ساحل آنتالیا، ساحل اولودنیز

ساحل بدروم

بدروم یکی از ۱۳ شهرستان موجود در استان موغلا می باشد که در نزدیکی دریای اژه واقع شده است. این شهر با داشتن دریا و آب زلال و صاف موجود در ساحل آن، خانه های سنگی، بازارچه های ساحلی و … توریست های زیادی از داخل ترکیه و خارج از کشور را به خود جلب کرده است.
بدروم یکی از معروفترین شهرهای توریستی ترکیه بشمار می آید. این شهر به دلیل داشتن آب و هوای متعادل در فصل های غیر از تابستان و بهار نیز برای مسافرت و گردش مناسب می باشد. بدروم تقریبا ۱۵ هزار نفر جمعیت دارد، اما در فصل های گرم سال به دو و نیم ملیون جمعیت افزایش می یابد.

بهترین سواحل و پلاژهای بدروم

Akyarlar sahili
Türk bükü
Gümüşlük sahili
Karagicak koyu
Kara incir plaj
Mazi koyu
Torba koyu
Kumbahçe sahili
Yalı ve geren koyu
Peksimet koyu
Kum bahçe
Xuma beach
Sarniç beach
X beach
Maça kızı
Flamm beach
Bianca beach
The sands beach
Tay beach

سواحل آنتالیا

در ماه های می و اکتبر، آنتالیا بیشترین جمعیت را دارد. سواحل آنتالیا با امکانات و زیبایی های آن مشهور است. البته اگر شما زیاد علاقمند به جاهای شلوغ نیستید، ما به شما پیشنهاد می کنیم ، یا در اوایل فصل تابستان و یا در اواخر آن به این شهر سفر کنید، چون هم گرمای بالای آنتالیا ممکن است اذیت کننده باشد و هم اینکه در اواخر فصل این شهر تقریبا خلوت می شود و هتل هایی با قیمت مناسب می توانید پیدا کنید.
در این قسمت بهترین و معروفترین پلاژهای آنتالیا و همچنین سواحلی که مورد ترجیح بیشتر توریست ها است را برای شما معرفی خواهیم کرد.

سواحل و پلاژ های معروف آنتالیا

Mermerli plaj
Örnek köy plaj
Incir altı halk plaj
Konya altı halk plaj
Lara halk plaj
Kumluca sahili
Adrasan koyu sahili
Papaz koyu sahili
Karsan koyu sahili
Kleopatra plaj
Damla taş plaj
Ince kum plaj
Kaş sahili
Kemer sahili
Kırış koyu sahili
Alacasu cennet koyu sahili
Maden köyü manavgat sahilleri
Demre sahilleri

سواحل اولودنیز

سواحل اولدنیز جزء بهترین سواحل توریستی ترکیه به شمار می آید. این منطقه با داشتن هتل های ساحلی که در نقطه صفر با دریا قرار دارد، یکی از مشهورترین سواحل این کشور محسوب می شوند. اولودنیز با داشتن بیچ های شیک و رستوران های ساحلی لوکس در بین علاقمندان به تفریحات ساحلی خیلی مشهور است. وجود بازیها و ورزش های آبی موجود در این سواحل جاذبه ی بیشتری به این منطقه بخشیده است.

سواحل و پلاژهای اولودنیز

Katrancı koyu
Hisarönü kasabası sahili
Kıdrak koyu sahili
Kumburnu sahili
Kelebekler vadisi sahili
Kıdrak koyu
Çalış plaj
Günlüklü koyu

معروفترین سواحل ترکیه

ساحل سیده

یکی از بهترین شهرهای توریستی آنتالیا سیده می باشد. این شهر با بافت تاریخی آن جذابیت منحصربه فردی دارد، به همین دلیل علاوه بر توریست های داخلی توجه شمار زیادی از توریست های خارجی را نیز به خود جلب کرده است. این شهر علاوه بر ساحل زیبای آن و بافت تاریخی آن، دارای آب و هوای متعادلی می باشد. سیده با رستوران های تاریخی و پنچ ستاره زیبای آن نیز مشهور است. مانند دیگر شهرهای آناتولی، سیده نیز مانند یک موزه رو باز می ماند. در بیشتر نقاط این شهر آثاری از دوره های بیزانس و رم باستان به چشم می خورد. اگر علاقمند به آثار تاریخی هستید این شهر را به شما پیشنهاد می کنیم، علاوه بر استفاده از زیباییهای ساحل و دریا، از آثار تاریخی این شهر نیز می توانید دیدن کنید.
علاوه بر ساحل بزرگ‌ و معروف سیده که در بین توریست ها بسیار معروف است، در این قسمت بهترین و معروفترین پلاژ های سیده را برای شما معرفی می کنیم.
Side halk plaj
Çolaklı halk plaj
Kumköy plaj
Dolphin plaj
Seaside beach lounge

ساحل کالکان

کالکان، که در منطقه کاش در یکی از شهرستانهای آنتالیا قرار دارد، یکی از مشهورترین سواحل ترکیه و یکی از مناطق زیبای اطراف دریای مدیترانه می باشد. کالکان با داشتن پلاژهای نزدیک شهر، ساحل زیبا، خورشید، ساحل ماسه ای آن توجه توریست های زیادی را به خود جلب کرده است مشهورترین پلاژهای ساحل کالکان را به شما معرفی می کنیم.
Kalkan hall plaj
Patara plaj
Akça germe plaj
Yalı bead plaj
Gerenlik plaj

ساحل آلانیا

یکی دیگر از شهرهای مشهور و زیبای اطراف دریای مدیترانه، آلانیا می باشد. این شهر با داشتن ساحل بزرگ و آب تمیز و زیبای آن، هر سال میزبان هزاران توریست داخلی و خارجی می باشد. هتل های ۵ ستاره اطراف ساحل، مکانهای تفریحی، رستوران های ساحلی و مکانهای تفریحی آن، توجه مسافران را به خود جلب کرده است.
مشهورترین پلاژهای آلانیا را برای شما معرفی می کنیم.
Ulaş plaj
Kleopatra plaj
Damlataş plaj
Incekum plaj
Doğu plaj
Keykubat plaj

ساحل پاتارا

پاتارا، نه تنها یکی از سواحل مشهور ترکیه بلکه یکی از سواحل مشهور دنیا است. این ساحل با ۱۸ کیلومتر مساحت آن، یکی از بزرگترین سواحل دنیا به شمار می آید. این ساحل در ۱۵ کیلومتری کالکان و در ۳۷۶ کیلومتری آنتالیا واقع شده است.

تپه های ماسه ای موجود در این ساحل، زیبایی باشکوهی بوجود آورده است. طبیعت زیبای منطقه از بالای این تپه های ماسه ای سحرانگیز است. ساحل پاتارا علاوه بر زیبایی های طبیعی آن، دارای یک موزه تاریخی رو باز نیز می باشد. تقریبا در یک و نیم کیلومتری ساحل، یک اثر تاریخی از زمان بیزانس وجود دارد، که آثار به جامانده از یک شهر تاریخی در این دوره به شمار می آید. همچنین در این ساحل رستوران های شیک و همراه با انواع غذاهای باکیفیت وجود دارد. در این رستوران ها شما می توانید با انواع غذاهای مشهور ترکیه و همچنین غداهای مشهورتمام کشورهای دنیا آشنا شوید.

اشتراک این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *