whatsapp
الو اپلای
پیدا کردن کار در ترکیه

نویسنده :  شیوا داداش زاده

بروزرسانی شده در :  1 آذر 1400

تعداد نظرات :  2

بهترین سایت ها برای کاریابی در ترکیه

طبق بهترین سایت های کاریابی در ترکیه طی 10 سال اخیرشرایط و قانون کار برای اتباع خارجی در ترکیه در جهت مثبت آن رو به توسعه است. در سال های گذشته بسیاری از اتباع خارجی در ترکیه به صورت غیر قانونی کار می کردند. آنها بیمه درمانی نداشتند، اضافه کار می کردند و حقوق آنها پرداخت نمی شد.

اما امروزه با توسعه مثبت قانون کار و بهبود شرایط برای اتباع خارجی،متقاضیان کار در ترکیه رو به افزایش است. وزارت تامین اجتماعی در دو سال گذشته 104.915 پروانه کار را تصویب کرده است. اغلب این درخواست ها از استانبول، که بزرگترین و مهمترین شهر ترکیه است،انجام شده است.

این مقاله صرفاً جهت اطلاع رسانی است و موسسه الواپلای هیچ اقدام و مشاوه ای در این زمینه ارائه نمیدهد.

بهترین سایت های کاریابی در ترکیه

کار در ترکیه برای اتباع خارجی

اتباع خارجی، می توانند در بسیاری از بخش های شغلی به غیر از برخی موارد استثنا در ترکیه مشغول به کار شوند. کاردر ترکیه در بخش هایی از جمله ،واحد های امنیتی،دندان پزشکی، داروخانه، پرستاری، دریانوردی… برای خارجی ها ممنوع است. همچنین این افراد حق کار کردن در دفتر اسناد رسمی و امور حقوقی را نیز ندارند.

برخی از افراد با آغاز اقامت در ترکیه ، می خواهند با استفاده از زبان مادری خود در بعضی از کارهایی مانند تور لیدری مشغول به کار شوند، که این شغل نیز به چند سال آموزش نیاز دارد. مشاغل فصلی مانند مشاوره در آژنس های گردشگری و یا انیماتور در هتل ها برای خارجی ها مناسب است. افرادی که دارای گواهینامه صلاحیت Tesol هستند، می توانند در موسسات خصوصی تدریس کنند. همچنین می توانند در برخی از شرکت های بین المللی در ترکیه کار کنند.

بهترین سایت کاریابی ترکیه

مجوز کار در ترکیه برای اتباع خارجی

در ترکیه کارمندان و کارفرمایان خارجی می توانند درخواست مجوز کار کنند. کارفرما باید کلیه فرم های لازم را پر کرده، همراه با مدارک لازم به وزارت کار و تامین اجتماعی ارسال کند. افرادی که خارج از ترکیه هستند، می توانند در کشور خود به کنسولگری ها مراجعت کنند.

کارفرمایانی که متقاضی مجوز کار در ترکیه هستند، باید در محل کار خود حداقل 5 شهروند ترکیه را استخدام کنند. وقتی درخواست مجوز کار تایید شد، می توانند شروع به کار کنند. پرداخت مالیات وظیفه هر کار فرما است. مجوز کار مخصوص همان موسسه است وبه محض استعفا کارمند خارجی از آن شرکت، مجوز کار او لغو می شود و باید برای گرفتن مجوز کاردر محل دیگر، اقدام کند.

پیدا کردن شغل از سایت های کاریابی ترکیه

مجوزهای مستقل کار

پس از اقامت در ترکیه، برای اجازه کار مستقل ، لازم است که فرد به صورت دائمی و به طور مداوم به مدت حداقل 5 سال، اقامت در ترکیه داشته باشد. برای تصویب این مجوز باید شخص متقاضی یک طرح کارارائه دهد وخود را به عنوان یک کارآفرین که به اقتصاد کشور کمک می کند، ثابت نماید.

دلایلی برای سرمایه گذاری در ترکیه

اقتصاد به سرعت در حال توسعه ترکیه، رشد اقتصادی پایدار،زیرساخت های فنی جدید و بهبود یافته در بخش حمل و نقل، سرمایه گذاری های استراتژیک با هدف کاهش واردات، سرمایه گذاری های کلان و انگیزه برای سرمایه گذاری های منطقه ای، شرایط سرمایه گذاری بسیار رقابتی، برخورد برابر با تمام سرمایه گذاران در این کشور، افزایش بهره وری کارمندان، شانزدهمین اقتصاد بزرگ جهان از دلایل عمده ی افزایش سرمایه گذاری در ترکیه می باشد.

بهترین سایت های کاریابی در ترکیه

ما در اینجا برای افرادی که به ترکیه مهاجرت کرده اند و یا قصد اقامت در ترکیه را دارند، بهترین سایت های کاریابی در ترکیه را معرفی می کنیم. آیا به دنبال کار در ترکیه هستید؟ بهترین سایت های کاریابی در ترکیه کدامند؟ برای افرادی که در یافتن شغل مشکل دارند، لیست بهترین سایت های کاریابی را  تهیه کرده ایم.

امروزه نقش تکنولوژی و فن آوری در زمینه جستجوی شغلی خیلی پر رنگ تر شده است. با پیشرفت تکنولوژی جستجوی کار، روزنامه ها و بروشورها جای خود را به سایت های کاریابی داده اند. روزبه روز راه کارهای جدیدی برای سایت های جستجوی شغلی ایجاد می شود، که مخاطبان گسترده تری را هم برای  جویندگان شغل و هم برای کارفرماها فراهم می کند. در سال های اخیر شرکت های بسیاری در این زمینه موفقیت های فراوانی کسب کرده اند.

سایت هایی که معرفی خواهیم کرد پروژه های عظیمی بوده و انتخاب ما از بین آنها، پرمخاطب ترین و مهمترین سایت های کاریابی خواهد بود.

پیدا کردن شغل در ترکیه

Kariyer.net

وقتی صحبت از کاریابی به میان می آید، اولین سایتی که به ذهن می رسد Kariyer.net است. این سایت یکی از پرمخاطب ترین وباسابقه ترین سایت هایی است که به صورت آنلاین فعالیت می کند. در این سایت بیوگرافی بیش از 25 میلیون کاربر موجود است. همچنین هزاران آگهی شغلی در این سایت وجود دارد.

شما می توانید در هر صنف و حرفه ای که خواستید، آگهی کار پیدا کنید.همچنین کارفرمایان می توانند برای پیدا کردن کارمند به این سایت مراجعه کنند. کافی است یک پروفایل در سایت برای خود باز کنید و رزومه خود را در پروفایل خود وارد کنید. سپس شما می توانید شغل مورد نظر خود را در سایت جستجو کرده و یا درخواست دهید.

علاوه بر آن شما می توانید در مورد شرکت های موجود در سایت که آگهی کار داده اند، اطلاعات کسب کنید. اگر شما حساب عضویت ندارید، بازهم می توانید از سایت به صورت محدود جستجو کنید.

Yenibiris.com

Yenibiris.com  از سایت های معروف دیگری است که در زمینه جستجوی شغل،دارای پایگاه داده ای بسیار گسترده است. این سایت علاوه بر اینکه آگهی های شغلی را در اختیار افرادی که دربه دردنبال کار درترکیه هستند، قرار می دهد، همچنین طیف گسترده ای از متقاضیان شغلی را نیز در اختیار کارفرماها قرارمی دهد. عملکرد سیستم یکسان است. مانند سیستم Kariyer.net هنگام ورود به سایت یک پروفایل برای خود ایجاد می کنید. بعد از عضویت شما می توانید هم آگهی های موجود در سایت را بررسی کنید و هم درخواست شغل بدهید.

Cvligin

Cvligin یکی دیگر از سایت های پرمدعا در زمینه کاریابی است، که ساختار نسبتا متفاوتی نسبت به دیگر سایت ها دارد. پیش نویس هایی برای ایجاد یک رزومه شخصی در سایت وجود دارد. همچنین شما می توانید این رزومه را به اشتراک بگذارید.

Linkedlin

Linkedlin یکی دیگر سایت های مهم در زمینه کاریابی است، که هم به عنوان یک برنامه رسانه ای اجتماعی هم به عنوان یک سایت تجاری مورد ارزیابی قرار می گیرد. در بین سایت های جستجوی شغل در ترکیه سایت Linkedlin  با ساختار متفاوت آن نسبت به دیگر سایت های کاریابی، توجه کاربران را به خود جلب کرده است. البته جستجوی شغل در این رسانه بسیار ساده و آسان است. برای این کار شما کافی است یک حساب کاربری مانند دیگر رسانه های اجتماعی برای خود باز کرده، سپس به جستجوی کارمتناسب با حرفه و علاقه خود بپردازید. همانطور که گفتیم شما اطلاعات وفایل خود را می توانید به اشتراک بگذارید. می توانید مانند دیگر رسانه های اجتماعی متناسب با حوزه کاری خود با دیگر کاربران گفتگو کنید. باید اضافه کنیم که این برنامه به طور مداوم به روز رسانی می شود و جنبه های اجتماعی آن رو به افزایش است.

Eleman.net

Eleman.net یک بستر مهم به ویژه برای شرکت هایی که به دنبال کارمند هستند، دارای شبکه کاربری گسترده ای است. در این سایت که آگهی استخدام شرکت های غول پیکری وجود دارد، برای همه مخاطبان که در جستجوی کار هستند می توان شغل متناسب با حرفه و علاقه آنها پیدا کرد.شما علاوه بر اینکه می توانید با عضو شدن در این سایت به جستجوی شغل بپردازید، همچنین می توانید بدون عضویت نیز به این سایت وارد شوید.

ISKUR

ISKUR  یک نهاد رسمی است که شما می توانید درخواست های شغلی خود را از این طریق ارائه دهید. شما مشخصات کارت شناسایی خود را وارد کرده و یک حساب کاربری برای خود باز می کنید. سایت هایی را که ما در اینجا معرفی کردیم، جزو بهترین و معتبرترین سایت های کاریابی در ترکیه هستند.

البته به غیر از این سایت ها شما می توانید به ده ها سایت دیگر نیز مراجعه کنید، اما لیستی که ما تهیه کردیم پرمخاطب ترین سایت های کاریابی در ترکیه هستند.

امتیاز خود را ثبت کنید


چه قدر این پست برایتان مفید بود؟
4.3 از 5 با 11 رای

 • جواد

  1401-01-26 در 5:56 ب.ظ

  ایا کار نانوای در استانبول هست..

  • شیوا داداش زاده

   1401-01-27 در 10:13 ق.ظ

   سلام
   در ارتباط با کار خدمات نداریم متاسفانه

تماس با ما
درخواست مشاوره رایگان

ما همراه شما خواهیم بود

برای دریافت مشاوره رایگان، این فرم را تکمیل کنید تا کارشناسان الو اپلای در سریعترین زمان، با شما تماس بگیرند

آدرس: تهران, میدان ونک, خیابان گاندی جنوبی, خیابان بیست و پنجم پلاک ۲۴ طبقه 2
آدرس و لوکیشن دفتر استانبول : DAP Vadi,Z ofis ,S Blok ,No 56 Kağıthane İstanbul
021-88884645 | 021-88850364
۸ الی ۲۱
 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .