whatsapp
الو اپلای

نویسنده :  شیوا داداش زاده

بروزرسانی شده در :  11 فروردین 1400

تعداد نظرات :  4

همه چیز درباره ویزای الکترونیک ترکیه

ویزای الکترونیک ترکیه برای کسانی که از مراحل طولانی و خسته کننده ی دریافت ویزا خسته شده اند می باشد ،و باید به این مطلب دقت کنند. درباره ی گرفتن ویزای آنلاین بدون مراجعه به مرکز درخواست ویزا ، انتظار در صف های طولانی و اتلاف وقت چه می دانید؟

در این نوشته، به سوالاتی مانند ویزای الکترونیکی چیست، مزایای استفاده از ویزای الکترونیکی و نحوه ی اخذ ویزای الکترونیکی و بسیاری از سوالات متداول دیگر پاسخ داده خواهد شد.

ویزای الکترونیکی ، معروف به ویزای آنلاین ، نامی است که به سیستم اخذ ویزا داده شده است. سیستمی که از طریق اینترنت درخواست اخذ ویزا ارائه می شود تا ساعت ها انتظاردر صفهای درخواست ویزا پایان یافته و در وقت صرفه جویی شود .

هدف ویزای الکترونیک ترکیه چیست؟

این سیستم ،برای پایان دادن به صف های ایجاد شده دردروازه های مرزی و به حداقل رساندن زمان انتظار در فرودگاه ها اعمال می شود. سیستمی است که کشورهای مختلف روز به روز آن را بیشترترجیح می دهند.
به لطف سیستم ویزای الکترونیک، کسانی که می خواهند به خارج از کشور سفر کنند از طریق سایت های اینترنتی می توانند درخواست ویزای آنلاین را انجام دهندو در صورت تحقق کلیه شرایط لازم ، به راحتی می توانند ویزای سفرخود را پس از درخواست ویزای الکترونیکی دریافت کنند.

پس از اتمام موفقیت آمیز پروسه ی درخواست ویزای الکترونیک ترکیه، لینک بارگیری ویزای الکترونیکی در صفحه ی آخر برنامه ارائه شده و به آدرس ایمیل متقاضی ارسال می گردد. افسران کنترل گذرنامه در دروازه های مرزی می توانند اطلاعات ویزای الکترونیکی را در سیستم خود مشاهده نمایند. با این حال به کاربران توصیه می شود برای موارد آفلاین شدن سیستم، ویزای الکترونیک خود را به صورت دیجیتال ( تبلت، تلفن همراه و…) همراه داشته باشند.

ویزای الکترونیکی ترکیه

ویزای الکترونیکی برای گردشگران صادرمیشود و وقتی می خواهید ویزای دانشجویی یا مجوز کار بگیرید ، باید به شکل حضوری برای اخذ ویزا به دفاتر نمایندگی های خارجی ترکیه مراجعه کنید.

همانطور که در همه ی انواع ویزاها، مقامات ترکیه این حق را برای خود محفوظ می دارند که در موارد خاص از ورود شخص به ترکیه ممانعت نمایند، در خصوص ویزای الکترونیک نیز ممکن است مقامات مرزی مانع از ورود فرد شوند.

مقاله پیشنهادی:
انواع پاسپورت ترکیه

چگونه می توان برای ویزای الکترونیک ترکیه درخواست داد؟

در طول روند درخواست روادید سفر، مدارک مورد نیاز جهت این برنامه پست روادید و روش های الکترونیکی ویزا، با توجه به کشورهای مختلف، متفاوت است. روشهای اساسی مراحل ویزا تقریباً در همه کشورها یکسان است ، اما برخی از کشورها ممکن است مدارک بیشتری طلب نمایند.

اولین شرط شما برای درخواست ویزای الکترونیکی این است که از سیستم ویزای الکترونیک کشوری که می خواهید به آن سفر کنید، استفاده نمایید. همه کاربران دارای گذرنامه معتبر، می توانند پس از پرداخت هزینه ویزای الکترونیکی مورد نیاز برای ویزای آنلاین از کارت های اعتباری خود و سپس پس از اتمام تمام مراحل با اخذ پرینت از تمام اوراق و مدارک مربوطه و ارائه ی آن در مرز کشور مورد نظر از دروازه های مرزی عبور کنند .

سفر با ویزای الکترونیکی راحتی زیادی برای دارندگان گذرنامه فراهم کرده است. اگر شما نیز فرصتی برای درخواست ویزای الکترونیکی برای کشورهایی که به آنها سفر خواهید کرد ، دارید ، توصیه می کنیم این فرصت را از دست ندهید.

اگر بخواهیم مثال بزنیم ؛ مثلا بسیاری از اتباع خارجی که می خواهند به ترکیه بیایند، بدون مراجعه به هیچ نمایندگی و سفارتخانه ای برای درخواست ویزا، و بدون انتظاردر صف های طولانی و تنها با ارائه ی اطلاعات گذرنامه ی خود به نرم افزار ویزای آنلاین و پس از پرداخت هزینه های الکترونیکی ویزا، اسناد ویزای الکترونیکی خود را دریافت می نمایند.

هزینه دریافت ویزای الکترونیکی ترکیه

هزینه E-Visa چقدر است؟

هزینه ویزای آنلاین از کشوری به کشور دیگر متفاوت است. با این حال کشورهایی نیز هستند که هزینه ویزای الکترونیکی را نمی خواهند. اینها مکانهایی است که کشور مطبوع فرد با کشوری که می خواهد به آن سفر کند، توافق دارد. به عنوان نمونه ، ترکیه ؛ هزینه ویزای الکترونیکی از شهروندان قطر و مکزیک دریافت نمی نماید و شهروندان این کشورها می توانند ویزای الکترونیکی رایگان دریافت کنند .

درخواست ویزای الکترونیکی برای گردشگری می تواند به صورت فردی ، خانوادگی (حداقل 2 ، حداکثر 10 نفر) و گروهی (حداقل 10 ، حداکثر 300 نفر) انجام شود.

شرایط درخواست E-Visa چست؟

شما باید از تاریخ ورود به کشوری که می خواهید به آن سفر کنید ، گذرنامه ای با حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشید. برخی از شرایط دیگر پس از انتخاب ملیت و تعیین تاریخ ورود به کشور در مراحل درخواست مشخص می شوند. به عبارتی بر اساس ملیت کاربر ممکن است مدارک بیشتری طلب شود.

مقاله پیشنهادی:
گرفتن اقامت ترکیه

مزیت دریافت ویزای الکترونیک ترکیه چیست؟

مهم نیست که شما در کجای دنیا قرار دارید، از هر جایی که به اینترنت دسترسی داشته باشید، با خیال راحت می تواند از مزایای ویزای الکترونیکی نیز بهره مند شوید . لازم نیست به مرکز درخواست ویزا بروید ، مدارک ویزا را تعقیب کنید و در صف درخواست ویزا منتظر بمانید ، لازم نیست روزها منتظر نتیجه درخواست ویزا باشید و برنامه های خود را بر این اساس تنظیم کنید.

اعتبار ویزای الکترونیکی چقدر است؟

مدت اعتبار ویزای الکترونیکی از کشوری به کشور دیگر متفاوت است. می توانید پس از وارد کردن اطلاعات مورد نیاز در وب سایت ، از مدت اعتبار ویزای الکترونیکی کشوری که برای آن درخواست می کنید، مطلع شوید. برابر با قانون 6458 هر خارجی باید پس از اتمام اقامت قانونی اش به واسطه ی انواع ویزاها، باید یک گذرنامه که حداقل 60 روز اعتبار دارد، همراه خود داشته باشد.

در پاسخ به سوال آیا باید در همان تاریخی که در درخواست خود مشخص کرده ام، وارد ترکیه شوم؟ می توان گفت؛ تاریخ اعتبار ویزا از تاریخی که شخص در فرم درخواست خود مشخص نموده است ، آغاز می شود و در مدت تاریخ اعتبار ویزا باید سفر خود را به اتمام رسانید.

همچنین اگر تاریخ ورود شخص طوری تغییر نماید که مدت اعتبار ویزای الکترونیکی اش پایان یابد، باید مجددا درخواست ویزا نماید.

امنیت اطلاعات ارائه شده در فرم درخواست ویزا هم از نظر نرم افزاری و هم از نظر سخت افزاری کاملا تضمین شده و مسئولیت هرگونه رخنه ی اطلاعات به عهده ی متقاضی و ناشی از دستکاری فرد تلقی می گردد.
اگر به هنگام دریافت ویزای الکترونیکی یا در هرکدام از مراحل درخواست، متوجه شویم که اطلاعات شخصی مندرج در فرم اشتباه است، باید مجددا درخواست ویزا بدهیم.

هزینه ی ویزای الکترونیک ترکیه صرفا با کارت بانکی (ویزا یا مستر کارت) قابل پرداخت است و اگر شخص دارای یکی از این کارتها نباشد، با استفاده از کارت بانکی شخص دیگر نیز می تواند هزینه را پرداخت نماید.

هزینه ی پرداختی برای ویزای الکترونیک ترکیه در صورتی که از ویزا استفاده نشود، اعاده نمی شود ولی در صورتی که درخواست ویزا رد شود، هزینه ی واریز شده، اعاده می شود. همچنین اگر با توجه به اشتباه کاربر، اطلاعات غلط در فرم ویزا درج شده و آن را بی اعتبار نماید، هزینه ی پرداختی شخص اعاده نمی شود.

پیشنهاد می شود درخواست ویزای الکترونیک را حداقل 48 ساعت قبل از آغاز سفر خود و ورود به ترکیه، ارائه دهید.

امتیاز خود را ثبت کنید


چه قدر این پست برایتان مفید بود؟
4 از 5 با 19 رای

 • Shafiqa Adalat

  1400-09-02 در 10:45 ب.ظ

  سلام وقت بخیر .
  من دانشجوی پزشکی(سال ششم )افغانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز هستم. به ما هر ساله یک ویزای یک ساله داده میشود که تا هفت سال تمدید میشود یعنی تا پایان دوره پزشکی ، میخواستم ببینم ما که residency permit داریم هم میتونیم برای ای ویزا اپلای کنیم. ممنون

  • khaleghi

   1400-09-18 در 11:59 ق.ظ

   برای اتباع خدمات نداریم متاسفانه

 • تمیم

  1400-08-15 در 5:30 ب.ظ

  سلام من اتباع افغانی ام در ایران قانونی آمده ام آیا میتوانم ویزای الکترونیکی ترکیه رو بدست بیارم ؟

  • khaleghi

   1400-09-30 در 3:54 ب.ظ

   سلام
   متاسفانه برای اتباع خدمات نداریم

تماس با ما
درخواست مشاوره رایگان

ما همراه شما خواهیم بود

برای دریافت مشاوره رایگان، این فرم را تکمیل کنید تا کارشناسان الو اپلای در سریعترین زمان، با شما تماس بگیرند

آدرس: تهران, میدان ونک, خیابان گاندی جنوبی, خیابان بیست و پنجم پلاک ۲۴ طبقه 2
آدرس و لوکیشن دفتر استانبول : DAP Vadi,Z ofis ,S Blok ,No 56 Kağıthane İstanbul
021-88884645 | 021-88850364
۸ الی ۲۱
 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .