whatsapp
الو اپلای
بوراک اوستا آشپز معروف ترکیه

نویسنده :  شیوا داداش زاده

بروزرسانی شده در :  14 فروردین 1400

تعداد نظرات :  0

بوراک اوستا آشپز معروف ترکیه

زندگینامه ی بوراک اوستا

بوراک اوزدمیر که شهرتش حتی از مرزهای ترکیه نیز گذشته است، با نام ج ز ن بوراک شناخته می شود. تماشای ویدئو های بوراک اوستا بسیار لذت بخش و دستور پخت های غیر متعارف او بسیار جالب و هیجان انگیز می باشد.
بوراک اوستا متولد 24 مارت 1994 استانبول، با اصلیت هاتایی است. او هم اکنون نیز در استانبول زندگی می کند. در خصوص ج ز ن بوراک ممکن است شما نیز کنجکاو باشید تا معنای این اسم مستعار را بدانید. این اسم مستعار مربوط به شغل سابق پدرش می باشد.

اگرچه پدربزرگ بوراک اوستا کباب چی بود، پدر او به صنعت پارچه بافی روی آورد و کارخانه ی جینزارو را اداره می کرد. در آن زمان بوراک پیش پدرش در این کارخانه کار می کرد و برای تلفظ راحت تر خارجیان، جینزارو را به شکل ج زن به اختصار درآورد و از آن پس به عنوان اسم مستعار خود از آن استفاده نمود، به شکلی که حالا بیشتر از بوراک اوزدمیر به ج ز ن بوراک مشهور است.

او هم اکنون آموزش خود را در دانشکده آموزش آزاد ادامه می دهد. او که با تبحر بسیار، پخت و ارائه ی انواع غذاهای ترکی و عربی را در ویدئو هایش نشان می دهد، در چهار سوی جهان طرفداران بسیاری به دست آورده است. کاربران ایرانی نیز تماشای ویدئو های او را بسیار دوست دارند. او در شناخته شدن غذاهای هاتای سهم بسیاری دارد و شهرتش به حدی است که تعقیب کنندگانش در اینستاگرام از 14 میلیون نفر فراتر رفته است.

او با ابتکارات خارق العاده اش در پخت غذا، انسانها را به حیرت وا می دارد. برخی مواقع اجاقی برای طبخ یک شتر را در مقابل دوربین مهیا می نماید و در ویدئویی دیگر غذایی منحصر به فرد را در ظروف کوچک اسباب بازی طبخ می نماید.

اولین غذایی که با شنیدن نام بوراک در ذهن تداعی می شود، دلمه ی شترمرغ است. چه کسی می تواند تصور کند با شترمرغ دلمه درست کند؟! ولی بوراک اوستا با شور و شوق فراوان این دلمه را درست می کند.

یا در ویدئویی دیگر یک مرغ شکم پر را در شکم یک بره و آن را در شکم یک گوساله می پزد! پخت شیرنیات منطقه ی هاتای را در حجم بزرگ نمایش می دهد. فیلم برداری در مکانهای خاص و طبیعت زیبا از دیگر ویژگیهای ویدئوهای اوست. در بیشتر ویدئوها اجاق مربوط به پخت غذا را با دستهای خود می سازد.

تکنیک او در ارائه ی دستور پختهای ترکی و سوری، نگاه مستقیم به دوربین و با لبخند در هنگام پخت غذا می باشد که او را به یک سلبریتی اینترنتی تبدیل کرده است. ویدیو های پرطرفدار طبخ غذای بوراک اوستا، سبب گردیده تا کاربران بسیاری برای شناخت ج ز ن بوراک کنجکاو گشته، در موتورهای جستجو نام او را تایپ نمایند.

رستورانهای بوراک اوستا

رستورانهای بوراک اوستا

او یک شف و رستوران دار ترکیه ای و صاحب هاتای مدنیتلر سوفراسی می باشد که شعبه های آن درسه منطقه ی تاکسیم، آک سارای و ائتی لر استانبول می باشد.

پدر بوراک اوستا اهل هاتای می باشد. او از 13 سالگی نزد پدرش شروع به کار نمود، با آغاز به کار در این سن کودک بودن را فراموش کرد. او که در کباب پزی پدربزرگش در هاتای تجاربی کسب کرده و استعداد آشپزی اش را شناخته بود، در 16 سالگی به همراه پدرش مغازه ای به نام سفره ی مدنیت های هاتای در منطقه ی آک سارای استانبول تاسیس نمود.

او که رستورانداری را با یک مغازه با 15 میز در آک سارای آغازکرده بود، اکنون توانسته این سفره خانه را به شکل یکی از بهترین غذاخوری های استانبول ارتقا دهد.

او که در مدت کوتاهی کار خود را توسعه داد، توانست در استانبول رستوران های خود را به 3 شعبه افزایش دهد. شعبه های هاتای مدنیت سوفراسی در مناطق لوکس استانبول مانند ائتی لر و تاکسیم خدمات ارائه می دهند. این شعب هاتای مدنیت سوفراسی که پذیرای توریستهای خارجی بسیاری نیز می باشد، با غذاهای بی نظیر خود از مشتریانش پذیرایی می کنند.

کیفیت این رستورانها عالی است و خدمات فوق العاده ای ارائه می دهند، غذاها خوشمزه و متنوع اند، پرسنل آن اهل هاتای و مواد غذایی نیز تا حد ممکن از این منطقه تامین می شود.

نام این رستوران برگرفته از یک سخنرانی رئیس جمهور در سال 2004 بود ه است. او از سال 2011 این رستوران را افتتاح کرد.
شلوغ ترین و پر ترافیک ترین ساعت کاری رستورانهای بوراک اوستا ساعت 21 و زمان نسبتا خلوت این رستورانها ساعت 4 بعد از ظهر می باشد. او با ویدئو های آشپزی جذابش توانست رستورانهایش را به یک مکان پرطرفدار تبدیل نماید.

آشپزی بوراک اوستا برای سلبریتی ها

آشپزی بوراک اوستا برای سلبریتی ها

رستوران هاتای مدنیت سوفراسی بوراک اوستا، پذیرای شخصیت های بسیار معروف ترکیه بوده است. از آنجمله می توان به رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه اشاره کرد. مروه بلغور، کیوانچ تاتلی توغ، آژدا پکان، مصطفی جئجئلی و …. از دیگر بازیگران و خوانندگان مشهوری هستند که درسفره خانه ی بوراک اوستا غذاخورده اند.
او برای این مشتریان مشهور نان های بربری بزرگی طبخ می نماید که با کنجد بر رویش نامشان را ثبت کرده است و سپس بوراک اوستا با این نان و مشتری مشهورش یک عکس یادگاری می گیرد. بوراک اوستا تبلیغات مربوط به سفره خانه اش را از طریق اشتراک گذاری ویدئو های طبخ غذا با روی خندان و عکسهای یادگاری با این افراد مشهور انجام می دهد.

اقدامات بشردوستانه ی بوراک اوستا

او بیش از هر چیز با اقدامات خیر خواهانه و حساسیت های اجتماعیش توانسته در جامعه ی ترکیه برای خود محبوبیت کسب نماید. با پخش ویدئو هایی از دیدار با سالمندان ، نیازمندان و افراد عقب مانده ی ذهنی و فیزیکی احساسات مثبت افراد را جلب می نماید. جمله ی مشهور او؛ بهترین پیوند محبت است، می باشد. او دوستدار حیوانات است و توجه انسانها را به نیازهای آب و غذای این موجودات جلب می نماید.

کمکهای خیر خواهانه ی اوبه آسیب دیدگان از زلزله در منطقه های ائلازیغ و مالاتیا نیز انسان دوستی او را به نمایش گذاشت.

بوراک در دوران قرنطینه ی مربوط به ویروس کرونا، برای سالمندان و نیازمندانی که نمی توانستند از خانه خارج شوند، کمکهای خیرخواهانه ی متفاوتی انجام داد. او در دوران آغاز قرنطینه ی ویروس کرونا انبار مواد غذایی خود را در بسته های کوچک بسته بندی کرده به دست محرومان رساند که این اقدام او خبرساز گشته ، در شبکه های مختلف تلویزیونی پخش شد.

بوراک ستاره ی تیک تاک

برنامه ی چینی تیک تاک که از سال 2016 توسط کاربران ترکیه ای مورد استفاده قرار گرفت، با ویژگی پخش زنده، کاربرد و تعقیب کننده ی بسیاری دارد. این پلتفرم فضای مجازی که در سال 2019 توانست با بیشترین حجم دانلود از طرف کاربران، اینستاگرام و فیس بوک را پشت سر گذارد، همه ساله 25 نفر از معروفترین و پرطرفدارترین کاربران خود را معرفی می کند. ج ز ن بوراک نیز با اشتراک گذاری ویدئوهایش در تیک تاک طرفداران بسیاری به دست آورده است. اودر سال 2020 با 11.1 میلیون تعقیب کننده در لیست پر بازدیدکننده ترینهای تیک تاک در سطح جهانی قرار گرفت و مشهورترین آشپز تیک تاک گردید.

امتیاز خود را ثبت کنید


چه قدر این پست برایتان مفید بود؟
3.6 از 5 با 9 رای

اولین کسی باشید که برای این پست کامنت میگذارید!
تماس با ما
درخواست مشاوره رایگان

ما همراه شما خواهیم بود

برای دریافت مشاوره رایگان، این فرم را تکمیل کنید تا کارشناسان الو اپلای در سریعترین زمان، با شما تماس بگیرند

آدرس: تهران, میدان ونک, خیابان گاندی جنوبی, خیابان بیست و پنجم پلاک ۲۴ طبقه 2
آدرس و لوکیشن دفتر استانبول : DAP Vadi,Z ofis ,S Blok ,No 56 Kağıthane İstanbul
021-88884645 | 021-88850364
۸ الی ۲۱
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .