whatsapp
الو اپلای
مهاجرت افراد زیر 18 سال به ترکیه

نویسنده :  ولی زاده

بروزرسانی شده در :  21 خرداد 1402

تعداد نظرات :  0

مهاجرت افراد زیر 18 سال به ترکیه

مهاجرت به ترکیه برای افراد زیر 18 سال، در سال‌های اخیر به شدت افزایش یافته و همچنین به یکی از موضوعات مهم و پرچالش در زمینه مهاجرت جوانان تبدیل شده است. همانطور که می‌دانید کشور ترکیه با تاریخ، فرهنگ و جغرافیای خاص خود، زمینه‌ای مساعد را برای جذب مهاجران از سرتاسر جهان فراهم کرده است. یکی از عواملی که باعث می‌شود ترکیه به عنوان مقصد مهاجرت شناخته شود، اقتصاد پویای این کشور است. با رونق صنعت، تجارت و گردشگری، ترکیه فرصت‌های شغلی و کسب و کار بسیاری را به افراد جوان و خانواده‌ها ارائه می‌دهد.

این موارد می‌تواند برای افراد زیر 18 سال، فرصتی برای بهبود شرایط زندگی و دستیابی به توسعه شخصی فراهم کند. علاوه بر آن نزدیکی به کشور ایران، هزینه‌های مناسب، تنوع مناطق و مناظر زیبا، مدارس و دانشگاه‌های معتبر و بسیاری موارد دیگر باعث شده‌اند تا مهاجرت ایرانیان به این کشور نیز افزایش یابد. از این رو ترکیه قوانین و روش‌هایی را برای مهاجرت افراد زیر 18 سال در نظر گرفته است. این قوانین و مقررات تحت تأثیر قوانین داخلی و تعهدات بین‌المللی قرار می‌گیرند. در این مقاله، قصد داریم به بررسی مزایای مهاجرت افراد زیر 18 سال به ترکیه، روش‌ها و نحوه دریافت اقامت بپردازیم.

 

انواع روش های مهاجرت افراد زیر 18 سال به ترکیه

در سال‌های اخیر، ترکیه تلاش کرده است تا افرادی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند با مسیری ساده‌تر روبرو شوند. با این حال ترکیه با ایجاد برنامه‌های مهاجرتی ساده، فرآیند مهاجرت را برای افراد زیر 18 سال آسان کرده است. علاوه بر آن، این کشور از تجربه و منابع بالای خود در مورد مهاجرت افراد زیر 18 سال بهره‌برده است و اقدامات لازم را برای حفاظت و تأمین نیازهای این گروه سنی انجام می‌دهد.

این اقدامات باعث می‌شود که افراد جوان بتوانند در ترکیه بهترین فرصت‌های زندگی را داشته باشند و برای آینده‌ی خود آماده شوند. با این وجود افراد زیر 18 سال از طریق دو روش می‌توانند به ترکیه مهاجرت کنند که در ادامه به توضیح آن‌ها می‌پردازیم:

مهاجرت از طریق والدین

یکی از راه‌های مهاجرت به ترکیه برای افراد زیر 18 سال، مهاجرت از طریق اقامت والدین است. در این حالت، والدین می‌توانند با مهاجرت به ترکیه، اقامت یا تابعیت این کشور را دریافت کنند؛ بدین صورت مهاجرت افراد زیر 18 سال  به ترکیه امکانپذیر است. بنابراین در صورتی که فرد زیر 18 سال تصمیم به مهاجرت به ترکیه داشته و والد یا ولی قانونی آن فرد در ترکیه اقامت دارد، می‌تواند از ویزای همراه استفاده کند. این نوع ویزا امکان حضور و تحصیل در ترکیه را برای وی فراهم می‌کند.

همچنین در صورتی که والدین فرد زیر 18 سال مطلقه باشند، والدی که می‌خواهد به ترکیه مهاجرت کند، در کنار مدارک لازم باید نامه رسمی حضانت فرزند خود را نیز به سفارتخانه ارائه دهد. علاوه بر آن در صورت فوت یکی از والدین نیز ارائه گواهی فوت در مدارک الزامی خواهد بود.

مهاجرت تحصیلی

مهاجرت تحصیلی به ترکیه نیز روشی معتبر و رایج برای افراد زیر 18 سال است. این افراد می‌توانند با پذیرش در یک مدرسه یا مرکز آموزشی معتبر در ترکیه، ویزای تحصیلی دریافت کرده و به این کشور مهاجرت کنند. بنابراین این روش، فرصتی مناسب برای جوانان برای بهره‌مندی از آموزش و تحصیل در ترکیه و سازگاری با محیط زندگی جدید است.

البته این نکته را باید در نظر داشته باشید که افراد زیر 18 سال به رضایت والدین برای مهاجرت نیاز خواهند داشت. برای ثبت نام و پذیرش در مراکز آموزشی نیز برخی از مدارس آزمون ورودی در نظر می‌گیرند. از این رو افراد زیر 18 سال باید در آزمون ورودی شرکت کنند تا با کسب نمره قابل قبول و ارائه مدارک لازم بتوانند در مدرسه پذیرش شوند. بطور کلی مدارک لازم برای تحصیل در مدارس ترکیه مطابق با لیست زیر است:

  • ارائه ریزنمرات تحصیلی سال‌های پیشین به همراه ترجمه رسمی
  • پاسپورت معتبر
  • انگیزه نامه تحصیلی
  • توصیه نامه از معلمین
  • گواهی سلامت فرد
  • مدرک زبان در صورت لزوم
  • عکس رنگی
  • افتخارات کسب شده توسط دانش آموز در صورت لزوم

 

مزایای مهاجرت افراد زیر 18 سال به کشور ترکیه

موقعیت جغرافیایی ترکیه آن را به یک پل مهم بین دو قاره اروپا و آسیا تبدیل کرده و باعث شده است تا ترکیه در میان کشورهای همسایه و جهان بدلیل اقتصاد روبه رشد به عنوان مقصدی مهم برای مهاجرت شناخته شود. این کشور به علت برخورداری از رشد اقتصادی و صنعتی منطقه، جذابیت‌های بسیاری را برای مهاجرین به همراه دارد. ارائه فرصت‌های شغلی، رشد صنایع مختلف، سرمایه‌گذاری‌های خارجی و تجارت بین‌المللی، بهبود زیرساخت‌های حمل و نقل و ارتباطات، توسعه بخش گردشگری و تجارت، اصلاحات سیاسی و اقتصادی و همچنین وجود منابع طبیعی غنی از جمله عواملی هستند که اقتصاد ترکیه را رونق بخشیده‌اند.

درواقع این شرایط ترکیه باعث شده است تا مهاجران از کشورهای مختلف، از جمله افراد زیر 18 سال، به ترکیه مهاجرت کنند. آن‌ها به دنبال فرصت‌های شغلی، تحصیل، کسب و کار، و بهبود شرایط زندگی خود هستند. بطور کلی مهاجرت افراد زیر 18 سال به کشور ترکیه می‌تواند برای آنان مزایای متعددی به همراه داشته باشد؛ البته این مزایا بسته به شرایط هر فرد و موارد خاص متفاوت است. در ادامه به برخی از مزایای مهاجرت فرد زیر 18 سال به ترکیه اشاره خواهیم کرد:

سیستم آموزشی باکیفیت و حرفه‌ ای

ترکیه دارای سیستم آموزشی قوی و گسترده است و به دلیل داشتن روابط با اروپا، از استانداردهای آن‌ها تبعیت می‌کند. مهاجرت زیر 18 سال به ترکیه، به آن‌ها فرصتی برای دستیابی به تحصیلات عالی و فرهنگ آموزشی پویا و جذاب می‌دهد. این فرصت شامل دسترسی به مدارس عالی و دانشگاه‌های معتبر، برنامه‌های تحصیلی متنوع و امکانات آموزشی پیشرفته خواهد بود.

فرصت ‌های شغلی

ترکیه به عنوان یکی از اقتصادهای بزرگ جهان و بازار کار پویا، فرصت‌های شغلی بسیاری را برای افراد زیر 18 سال فراهم می‌کند. مهاجران جوان می‌توانند به راحتی به بازار کار و صنعت‌های مختلف، از جمله تجارت، صنعت، گردشگری و فناوری، وارد شوند و فرصت‌های شغلی مناسب را پیدا کنند.

هزینه مناسب برای زندگی

هزینه‌های زندگی در ترکیه نسبت به بسیاری از کشورهای دیگر کمتر است، که این امر می‌تواند یکی از عوامل و مزایای مهاجرت به این کشور باشد. به عنوان مثال هزینه خرید و اجاره ملک‌ها در شهرهای مختلف ترکیه به میزان قابل توجهی ارزان‌تر است. از طرف دیگر، ترکیه دارای ملک‌های متنوعی است که همه سلیقه‌ها و بودجه‌ها می‌توانند متناسب با نیاز خود اقدام به خرید ملک کنند. همچنین هزینه مواد غذایی، خدمات رستوران و کافه، حمل و نقل عمومی، و هزینه‌های مرتبط با سبک زندگی معمولاً ارزان‌تر از سایر کشورها هستند.

زندگی در محیط فرهنگی متنوع

کشور ترکیه دارای تاریخ، فرهنگ و جامعه‌ای متنوع و غنی است. مهاجرت به این کشور برای افراد زیر 18 سال فرصتی برای تجربه زندگی در محیطی چندفرهنگی، آشنایی با فرهنگ‌های مختلف، یادگیری زبان‌های جدید و ایجاد روابط بین‌المللی و دوستی با افراد از سرتاسر جهان را بوجود می‌آورد.

 

دریافت اقامت زیر 18 سال به ترکیه با الواپلای

در این مقاله، به بررسی مزایا و روش‌های مهاجرت افراد زیر 18 سال به ترکیه پرداختیم. بطور کلی مزایای مهاجرت افراد زیر 18 سال به ترکیه شامل مواردی مانند هزینه زندگی پایین‌ نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی، فرصت بهره‌مندی از سیستم آموزشی حرفه‌ای، زندگی در یک کشور با تاریخ و فرهنگ غنی و تجربه روزافزون در سازگاری با محیط زندگی جدید است. افراد زیر 18 سال با انتخاب مدرسه یا مراکز اموزشی مناسب در ترکیه و ارائه مدارک لازم، می‌توانند ویزای تحصیلی دریافت کنند و به تحصیل در ترکیه بپردازند.

در صورتی که قصد مهاجرت به ترکیه را دارید، برای دریافت پذیرش از مدارس، ویزای تحصیلی و حتی ویزای همراه می‌توانید به موسسه الواپلای مراجعه کنید. این موسسه با تجربه‌ و سابقه بالا در فرایند مهاجرت به ترکیه، مراحل دریافت پذیرش و ویزا را مطابق با استانداردهای لازم، کیفیت بالا و در زمان مناسب انجام می‌دهد و در تمامی این مراحل همراه شما خواهد بود.

امتیاز خود را ثبت کنید


چه قدر این پست برایتان مفید بود؟
اولین کسی باشید که به این پست رای میدهید!

اولین کسی باشید که برای این پست کامنت میگذارید!
تماس با ما
درخواست مشاوره رایگان

ما همراه شما خواهیم بود

برای دریافت مشاوره رایگان، این فرم را تکمیل کنید تا کارشناسان الو اپلای در سریعترین زمان، با شما تماس بگیرند

آدرس: تهران, میدان ونک, خیابان گاندی جنوبی, خیابان بیست و پنجم پلاک ۲۴ طبقه 2
آدرس و لوکیشن دفتر استانبول : DAP Vadi,Z ofis ,S Blok ,No 56 Kağıthane İstanbul
021-88884645 | 021-88850364
۸ الی ۲۱
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .