whatsapp
الو اپلای
سرمایه گذاری در کانادا سال ۲۰۲۱

نویسنده :  شیوا داداش زاده

بروزرسانی شده در :  8 خرداد 1401

سرمایه گذاری در کانادا

مقدمه

هنگامی که دونالد ترامپ در نوامبر 2016 انتخاب شد، وب سایت مهاجرت به کانادا عملا به دلیل تعداد مراجعه هایی که به آن می شود دچار اختلال شد. کشور کانادا با رویکرد موزاییکی خود درمورد فرهنگ، تبدیل به مکانی ایده آل برای زندگی مردم از همه فرهنگ ها شده است. این در حالی است که این کشور میراث فرهنگی و اقدامات مذهبی خود را نیز حفظ کرده است. در واقع از دهه 1970، تحت هدایت نخست وزیر پیر ترودو، کانادا رسماً سیاستی را برای ترویج چند فرهنگی اتخاذ کرد. از آن زمان این بافت چند فرهنگی کشور کانادا، یک قسمت اصلی از هویت کانادایی است.

فقط در سال 2018، کانادا از بیش از 310 هزار مهاجر به این کشور استقبال کرد. تورنتو که به عنوان چند فرهنگی ترین شهر جهان شناخته می شود. پس اگر قصد مهاجرت به کشور کانادا را دارید، باید بدانید که اصلی ترین نکته نباید فراموش کنید از دست ندادن زمان است. چرا که با مهاجرت به کشور کانادا می توانید از فرصت های بیشمار شغلی و تحصیلی این کشور پیشرفته استفاده کنید.

البته بافت جمعیتی جذاب این کشور، همانند یک جهانگردی جذاب است. شما می توانید اطمینان داشته باشید با مهاجرت به کشور کانادا علاوه بر بهرمندی از فرصت های پیشرو خود، زندگی به دور از تعصبات نژادپرستی و قضاوت های ناعادلانه را تجربه کنید. الو اپلای در ادامه این مقاله اطلاعات بیشتری راجع به مهاجرت سرمایه گذاری در کانادا را در اختیار شما قرار می دهد.

شرایط اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا

نمی توان کسی را نام برد که با قطعیت وضعیتی که در سال 2020 به دلیل شروع ویروس کرونا در دنیا اتفاق افتاد را پیشبینی کرده باشد. در حال حاضر به دلیل رکود اقتصادی که طی سال گذشته، دنیای اقتصاد جهان را دربرگرفته است. می توان عنوان کرد که روند اخذ ویزای سرمایه گذاری سریع تر بوده و شما به راحتی با سرمایه گذاری به میزان لازم می توانید، ویزای خود را برای کشور کانادا دریافت کنید. با در نظر گرفتن برنامه های اقامت، باید یک درخواست به دفتر دولتی مربوط ارسال کنید.

در این مرحله، یک شماره مرجع پرونده صادر می شود که به متقاضیان اجازه می دهد تا وضعیت برنامه های خود را بررسی کنند. پس از تأیید، اگر شما از یک کشور معاف از ویزا هستید، باید گذرنامه خود را به سفارت محلی یا کنسولگری کانادا ارائه دهید تا ویزای اقامت دائم صادر شود.

البته متاسفانه کشور ایران در این دسته بندی قرار نمی گیرد. پس اگر خواهان مهاجرت به کشور کانادا هستید باید اخذ ویزا خود را با مراجعه به وب سایت مهاجرت کشور کانادا و کنسولگری این کشور پیگیری کنید؛ اما نکته که نباید فراموش کنید این است که سفارت کشور کانادا در ایران تعطیل شده است. پس باید جریان اخذ ویزا و اقامت خود را طریق سفارت کشور کانادا در خارج از ایران و وب سایت مهاجرت سفارت کانادا پیگیری کنید.

برنامه های سرمایه گذاران مهاجر توسط دولت کانادا ایجاد شده است تا تجار ثروتمند و سرمایه آنها را به کانادا جذب کند. سرمایه گذاران و خانواده نزدیک آنها می توانند با کسب پنج معیار انتخاب دولت اقامت دائم کانادا را بدست آورند.
زمان پردازش برنامه ها بررسی اقامت، بسته به اینکه در کدام دسته قرار می گیرید، متفاوت است. وب سایت مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا به تفکیک زمان تخمین زده شده برای پردازش هر یک از درخواست های مهاجرت را ارائه می کند.

توجه داشته باشید که برای حفظ وضعیت اقامت دائم، حضور فیزیکی به مدت دوسال در دوره انتظار، پنج ساله شما در کانادا مورد نیاز است. همه متقاضیان و اعضای خانواده آنها باید هزینه مراقبت های لازم خود را پرداخت کنند و چک های بررسی پیشینه را انجام دهند.

شرایط اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا

• داشتن مدارک هویتی (شناسنامه، کارت ملی و گذرنامه معتبر به همراه عکس پاسپورتی) وهمچنین مدارک مربوط به انگشت نگاری
• در این نوع اسناد بانکی (جهت اثبات میزان دارایی، اموال و تمکن مالی)
• ترجمه مدارک تحصیلی (شامل آخرین مدرک تحصیلی، ریز نمرات، گواهی اشتغال به تحصیل) و تاییدیه معادل سازی مدارک تحصیلی در یک از موسسه غیر انتفاعی کشور کانادا
• مدارک شغلی (شامل بیمه کار، سوابق شغلی و فیش حقوقی)

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

همانطور که در مقررات تعریف شده است، شما باید تجربه مربوط به تجارت را داشته باشید. در اصل، شما قبلاً حداقل پنج سال قبل از درخواست خود، یک کسب و کار مناسب را مدیریت یا اداره کرده باشید. تمام اعضای خانواده شما باید ارزیابی های پزشکی و امنیتی کانادا را انجام دهند.

البته نباید نگران میزان سرمایه گذاری باشید. بسته به نوع سرمایه گذاری که در آن شرکت می کنید، میزان سرمایه گذاری شما متفاوت است. اگر شما سرمایه خود را محل صندوق سرمایه گذاری مخاطره آمیز کانادایی سرمایه گذاری کنید، باید حداقل سرمایه 200000 دلاری را سرمایه گذاری کنید.

اگر می خواهید در صندوق سرمایه گذاری کم خطر کانادایی ( گروه سرمایه گذار فرشته) سرمایه گذاری کنید، باید حداقل سرمایه 75000 دلاری را سرمایه گذاری کنید. همچنین شما از نظر سن، زبان، تحصیلات، تجربه و زمان سپری شده در کشور کانادا در یک سیستم مبتنی بر امتیاز ارزیابی شوید.

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری استانی

قبل از هرگونه اقدامی برای مهاجرت به کشور کانادا باید بدانید که هر کدام از ایالت های کشور کانادا، برنامه های خاص مهاجرتی خود را ارا1ئه می کنند و شما می توانید بر اساس منافع خود، برنامه مناسبی را که در یکی از این ایالت ها وجود دارد را انتخاب کنید. پس از هر کاری اقدام به مشورت با افراد متخصص در این زمینه و بررسی برنامه متفاوتی که وجود دارند کنید تا بهترین را برای خود انتخاب کنید.

مزایای مهاجرت به کانادا از طریق طرح سرمایه گذاری

به عنوان یک سرمایه گذار کسب درآمد، خطر از بین رفتن سرمایه یکی از دغدغه های شما است. کشور کانادا با درک این دغدغه به شما فرصت سرمایه گذاری در بازار قدرتمند با قابلیت ورود به بازار های آمریکای شمالی را می دهد. از خصوصیات فرصت سرمایه گذاری در کشور کانادا وجود فضای مالیاتی منصفانه و مناسب، موقعیت رشد برای سرمایه گذاران و البته بازار غیر موازی و مستقل است.

مقاله پیشنهادی:
تحصیل در کانادا 

مزایای مهاجرت به کانادا از طریق طرح سرمایه گذاری

اخذ اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری

کشور کانادا قصد دارد از طریق برنامه‌های مهاجرت تجاری و سرمایه‌گذاری و کارآفرینی، افرادی که توانایی قابل توجهی برای کمک به اقتصاد کانادا دارند، به این کشور جذب نماید. برنامه های مهاجرتی مبتنی بر سرمایه گذاری در این کشور با بهبود بازار اقتصادی و کار این کشور با جذب افراد خود اشتغال در خارج کانادا که سرمایه کافی برای راه اندازی فعالیت اقتصادی در این کشور را دارند، کارآفرینان، سرمایه گذاران و افرادی که دارای و مهارت‌های کارآفرینی و بینش کسب و کار هستند، طراحی شده است.

شاید همین سیاست را می توان تضمین کننده آینده مناسب برای کشور کانادا دانست. دولت فدرال کشور کانادا با برنامه ریزی مناسب، برنامه های متنوعی را در هر ایالت این کشور ارائه می دهد تا داوطلبین اقامت کشور کانادا از طریق سرمایه گذاری بتوانند مسیر راحتی را برای مهاجرت خود طی کنند.

لازم به ذکر است که برنامه هایی برای اخذ اقامت توسط سرمایه برای سال 2021 ارائه شده است که باعث می شود، داوطلبین مهاجرت را از ارائه مدارک برای تسلط به زبان یا در نظر گرفتن مدرک تحصیلی بالا معاف می کند. علاوه بر این موارد وجود محدودیت سنی برای افرادی که از طریق سرمایه گذاری اقدام به مهاجرت می کنند نیز وجود ندارد. کشور کانادا به شما فرصت سرمایه گذاری امن و مهاجرت از طریق سرمایه گذاری را می دهد.

البته همچنین شما در هنگام اقدام به سرمایه گذاری جهت اخذ ویزا نباید نگران سرمایه خود شوید، سرمایه گذاری شما توسط دولت تضمین شده است. پس علاوه بر بهرمندی از فرصت یک اقتصاد پیشرفته آزاد، می توانید به راحتی فرصت اقامت دائم در یک کشور پیشرفته نیز را نیز بدست آورید.

نحوه گرفتن پاسپورت کانادا از طریق سرمایه گذاری

نحوه گرفتن پاسپورت کانادا از طریق سرمایه گذاری، در ایالت های مختلف این کشور، شرایط متفاوتی را دارد؛ اما به عنوان شرط کلی برای گرفتن پاسپورت کانادا از طریق سرمایه گذاری، می توان مبلغی به عنوان سرمایه اولیه به مدت پنج سال در برنامه اقتصادی این کشور سرمایه گذاری کرد.

هر چند که شما در چنین پروسه ای نگران بازگشت سرمایه خود نخواهید بود. البته شما محدود به یک نوع صندوق سرمایه گذاری نخواهید بود. همچنین شما بعد از طی یک الی دو سال پس از اخذ اقامت دائم در این کشور می توانند درخواست دریافت پاسپورت خود را ارائه دهند.

نحوه گرفتن پاسپورت کانادا از طریق سرمایه گذاری

شرایط سرمایه گذاری در کانادا

اول از هر چیز فراموش نکنید در جریان فرآیند سرمایه گذاری و اخذ اقامت در کشور کانادا باید با افراد متخصص مشورت کنید تا از هرگونه کلاه برداری و سواستفاده مالی مصون باشید.

می توان عنوان کرد که شما با سرمایه گذاری در کانادا، در واقع به برنامه این کشور برای جذب ایده های بلند پروازانه و نوآورانه در این کشور شده اید. پس اگر به دنبال آینده ایده آل برای خود و خانواده تان در یک کشور صنعتی هستید، همین امروز برای سرمایه گذاری و اقامت خود در کشور کانادا اقدام کنید تا بعدا حسرت روز های از دست رفته را نخورید.

شرایط اصلی مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری وجود دارد که در فرد شما باید با توجه به تخصص و مهارتی خاصی که دارید می توانید برای اخذ ویزای کشور کانادا اقدام کنید. در این بخش می خواهیم شرایط اصلی مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری را برای شما توضیح دهیم.

همان طور که گفته شد شما در هنگام اخذ ویزای سرمایه گذاری کشور کانادا نیاز به نمره بالا در آزمون بین المللی زبان انگلیسی نخواهید داشت. در واقع شما با داشتن نمره حداقل 5 در آزمون آیلتس توانایی ورود به اکثر برنامه های مهاجرتی کشور کانادا را خواهید داشت.

موضوع مهم دیگری که باید به آن توجه داشته باشید سابقه چند ساله در یک شغل است. فیش حقوقی، گزارشات اداره بیمه، گردش حساب شرکت شما می تواند گواهی شما برای این مسئله باشد. سابقه مدیریت یک بیزنس به اداره مهاجرت کشور کانادا سطح تونایی های شما را ثابت می کند.

در برخی از موارد شما برای ورود به برنامه های اقامتی کشور کانادا نیازمند مدرک لیسانس یا بالاتر خواهید بود. قبل از ورود به هر برنامه شرایط آن را به درستی مطالعه کنید تا در وقت و پول شما صرفه جویی شود. لازم به ذکر است که هم اکنون در هیچ کدام از برنامه های مهاجرت سرمایه گذاری کانادا به طور مستقیم قادر به اخذ دائم در کشور کانادا نخواهید بود. شما ابتدا باید برای اخذ ویزا سرمایه گذاری اقدام کنید؛ یعنی اول باید در کشور کانادا سرمایه گذاری کنید.

بعد از طی این مراحل شما باید ۲ سال در ایالت مورد نظر برنامه مهاجرتی خود اقامت دائم داشته باشید. بعد از سکونت دو ساله خود در کشور کانادا می توانید برای اخذ اقامت دائم اقدام کنید. هر چند در مدت زمان دو سال اقامت خود در کشور کانادا، لازم نیست کسب و کار سود دهی را اداره نمایید؛ اما باید به طور مرتب به اداره مهاجرت و اداره ایالتی گزارش کسب و کار خود را ارائه بدهید.

همچنین نکته ای که نباید فراموش کنید این است که در مدت این دو سال ترک ایالتی که در آن ساکن هستید و سفر به ایران موجب ابطال اقامت کانادا برای مدت طولانی می گردد.برای حل پیچیدگی های سرمایه گذاری و طی مراحل اداری به منظور مهاجرت به کشور کانادا، توصیه ما به شما مشورت با یک وکیل در امور مهاجرت است.

شرایط سرمایه گذاری در کانادا

خرید بیزینس در کانادا

یکی از خصوصیات مهم با ارزش کشور کانادا، اقتصاد پیشرفته این کشور است. اقتصاد این کشور با بیشترین پذیرش کسب و کار در جهان، دارای زمینه مناسبی برای شکوفایی هر چه بیشتر است. اگر به دنبال مهاجرت به کانادا با خرید بیزنس و راه اندازی کسب و کار خود هستنید، دولت کانادا و همچنین برخی استان های خاص، گزینه های جذابی به شما ارائه می کنند.

اقتصاد این کشور به طور پیوسته به دنبال ایده های کسب و کار جدید و نو در جهت توسعه هرچه بیشتر است. در روش مهاجرت کارآفرینی کانادا، پس از ورود به کانادا ملزم به راه اندازی کسب و کار خواهید بود. اگر قصد مهاجرت از طریق خوداشتغالی را دارید. خبر خوب برای شما برنامه های مهاجرتی متنوعی است که کشور کانادا در راستای این تصمیم شما ارائه می دهد.

اگر قصد مهاجرت از طریق ویزای استارت آپ کارآفرینی را دارید. باید بدانید که برنامه ی ویزای استارت آپ کارافرینان جهت ترغیب شما به گسترش شرکت های خود در کشور کانادا است. در واقع شرط اصلی دریافت ویزای استارت آپ کانادا که پتانسیل ایجاد شرکت نوآورانه ای است که توانایی رقابت در مقیاس جهانی و ایجاد فرصت های شغل است.

اما فرصت هایی که شما برای ایجاد بیزنس خود دارید به شرح زیر است:

فناوری: قبل از هر چیز خوب است که بدانید که کشور کانادا محل تشکیل بزرگترین شرکت‌های فناوری در دنیا است و همیشه برای استعدادهای بزرگ جهان جذاب وسوسه برانگیز است. شرایطی مانند امکان توسعه و جذب استعداد، برنامه های حمایتی تدوین شده، هزینه های پایین شروع و راه اندازی کسب و کار در این خصوص باعث شده که آینده این شرکت ها موفق و کسب درآمد آنها آسان باشد. علاوه بر این موارد بازار کشور کانادا همواره شاهد حضور غول های فناوری است.

تولید پیشرفته: وقتی از تولید پیشرفته حرف می زنیم در واقع از صنایعی مانند روباتیک، چاپ سه بعدی و فناوری اطلاعات و ارتباطات حرف می زنیم. با توجه فضای صنعتی و پیشرفته صنایع کانادا، این حوزه یکی از بهترین فضاهای تحقیق و توسعه را جهت راه اندازی کسب و کار در اختیار دارد. نباید فراموش کرد که وقتی از تولید پیشرفته در کشور کانادا حرف می زنیم، صحبت از کشوری پیشرو در یکپارچه‌سازی سامانه‌ها، هوش مصنوعی، حسگرها، دید ماشینی و اتوماسیون در میان است.

سرگرمی و رسانه: شاید سریال آن شرلی را به خاطر داشته باشید یکی از هزاران تولید موفق حوزه سرگرمی و رسانه کشور کانادا.

کشور کانادا سابقه طولانی و درخشانی در حوزه صنعت سرگرمی و رسانه بعنوان قطبی تجاری دارد. شما می توانید در میان تولیدات صنعت سرگرمی و رسانه کشور کانادا، از پر فروش‌ترین بازی‌های ویدئویی گرفته تا آثار برجسته هالیوودی را بیابید. البته نباید فراموش کرد که کشور کانادا پیشرو در تولید جلوه‌های بصری و انیمیشن و فناوری این حوزه است. پس شک نکنید که به راحتی می توانید با راه اندازی کسب و کار خود در این زمینه خلاقیت و مدیریت خود را به رخ بکشید.

کشاورزی تجاری: شما می توانید با سرمایه گذاری و راه اندازی کسب و کار خود در زمینه‌هایی همچون؛ تولید محصولات کشاورزی و دامداری، فرآوری خوراک و نوشیدنی از شرایط طبیعی کانادا مانند شامل زیستگاه‌های گوناگون گیاهان و حیوانات و همچنین بهرمندی از شرایط کاری مانند هزینه‌های پایین کسب و کار، بازارهای صادراتی در دسترس و بازار آمریکای شمالی و البته فناوری‌های پیشرفته در کشاورزی استفاده کنید.

فناوری پاک: کشور کانادا با متعهد شدن کنوانسیون های بین المللی، تعهد ایجاد اقتصاد با آلودگی پایین را داده است. لذا با همکاری سهامداران و حوزه‌های قضایی در کشور و تدوین برنامه طولانی مدت، بازار رقابتی و خلاقانه را برای فناوری‌های پاک ایجاد کرده است.

علوم زیستی: کشور کانادا با مراقبت بالای بهداشتی و پزشکی خود معروف است. لذا کاملا طبیعی است که کشور کانادا محل تولد و زندگی بسیاری از متخصصان حرفه‌ای در حوزه علوم زیستی در انواع شاخه‌ها باشد. شما می توانید با سرمایه گذاری و راه اندازی کسب و کار خود در زمینه‌هایی همچون؛ داروسازی، فناوری پزشکی و کارآزمایی بالینی از شرایطی مانند شبکه‌های گسترده تحقیقاتی و هزینه‌های پایین راه اندازی و مدیریت کسب و کار بهره مند شوید.

کارآفرینی در کانادا

کارآفرینی در کانادا

با راهنمایی های الو اپلای اطمینان حاصل کنید که برای کارآفرینی در کانادا آماده هستید.
برای شروع کارآفرینی در کانادا باید یک ایده ی اقتصادی داشته باشید؛ اما در واقع راه اندازی و ایجاد یک تجارت سودآور آسان نیست. 80 درصد مشاغل در پنج سال اول شکست می خورند. قبل از اینکه ریسک شروع کار را بپذیرید، مطمئن شوید که شما آماده راه اندازی شرکت خود هستید و همچنین شما آمادگی کاری خود را ارزیابی کرده اید. با مراجعه به سایت الو اپلای اطلاعات بیشتری راجع به کارآفرینی در کانادا کسب خواهید کرد.

میزان مبلغ مورد نیاز سرمایه گذاری در کانادا

اول از هر چیز شما باید تمکن مالی خود را اثبات کنید. اثبات این امر بسیار ساده است. اسناد ملکی و مدارک مالی و همچنین مدارک بانکی ( گردش حساب و اعتبار مالی شما در بانک) می تواند به راحتی تمکن مالی شما را اثبات کند. میزان تمکن مالی شما بر اساس برنامه مهاجرتی که انتخاب کرده اید و ایالتی که قصد اقامت در آن را دارید، کاملا متفاوت است. در اکثر برنامه های مهاجرتی تدوین شده کشور کانادا حداقل تمکن مالی تعیین شده در حد ۳۵۰ هزار دلار کانادا است.

وجود سرمایه شخصی برای خرید سهام در یک شرکت خصوصی الزامی است. شما باید به مدت 2 سال با ایفای نقش به عنوان یک سهام دار، توانایی مدیریتی خود را به رخ بکشید. این موضوع به خودی خود می تواند نقطه عطفی در رزومه شما تلقی شود. میزان سرمایه شخصی شما باید در حدود 1600 دلار کانادا باشد.

در هر حال همان طور که گفته شد، هدف از اخذ اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری در کشور کانادا ترغیب تاجران و بازرگانان برای راه اندازی کسب و کار و سرمایه گذاری در پروژه های توسعه اقتصادی این کشور است. البته بازهم باید خاطر نشان کنیم قوانین در هر کدام از ایالت های کشور کانادا متفاوت است؛ مثلا در ایالت کبک سعی برآن بوده است که شرایط سرمایه گذاری افراد خارجی در این استان تا حد ممکن تسهیل شود. این موضوع سبب شده است که هر سال در حدود 570 هزار نفر بخواهند راهی این ایالت استان کانادا شوند.

هر چند می توانید با تنها کمی تحقیق دریابید مبلغ لازم برای سرمایه گذاری و مهاجرت به کشور کانادا در مقایسه با سایر کشور های صنعتی چقدر منصفانه تعیین شده است. شما با داشتن مبلغ بین 100 تا 350 هزار دلار کانادا، اقدامات لازم را جهت اقامت در کشور کانادا را شروع کنید. نباید فراموش کرد که در هنگام اقدام به اخذ ویزای سرمایه گذاری کشور کانادا، شما همراه با خانواده تان دارای شرایط اخذ اقامت و دریافت پاسپورت در کشور کانادا خواهید بود.

انواع سرمایه گذاری در کانادا

انواع سرمایه گذاری در کانادا

برخی از متداول ترین انواع سرمایه گذاری ها در کانادا شامل موارد زیر است:
سنوات نوعی قرارداد سرمایه گذاری است که در فواصل منظم، معمولاً پس از بازنشستگی، درآمد شما را پرداخت می کند.

اوراق قرضه

اوراق قرضه، گواهی دریافتی شما برای وامی است که به یک شرکت یا دولت (یک ناشر) می دهید. در عوض، ناشر اوراق قرضه قول می دهد که سود شما را با نرخ تعیین شده پرداخت کند و وام را در یک تاریخ مشخص بازپرداخت کند.

اوراق پس انداز کانادا (CSB)

اوراق قرضه پس انداز کانادا یک محصول پس انداز است که توسط دولت فدرال صادر و تضمین می شود. حداقل نرخ بهره تضمینی را ارائه می دهد. سررسید اوراق قرضه پس انداز کانادا سه ساله است و نرخ های بهره برای آن دوره باقی مانده است. در پایان دوره، وزیر دارایی نرخ های جدید را بر اساس شرایط حاکم بر بازار اعلام می کند. ممکن است در هر زمان نقد شود و تا تاریخ نقد شدن سود کسب کند.

اوراق قرضه پس انداز کانادا فقط از طریق برنامه پس انداز حقوق و دستمزد در دسترس است که به کانادایی ها امکان خرید اوراق از طریق کسر حقوق و دستمزد را می دهد.

صندوق قابل معامله در بورس (ETF)

صندوق قابل معامله در بورس صندوق سرمایه گذاری است که دارایی هایی مانند سهام، کالاها یا اوراق قرضه را در خود نگهداری می کند. صندوق های قابل معامله در بورس در بورس اوراق بهادار معامله می کنند و دارای مقداری مشابه با ارزش کل دارایی های موجود در آن هستند. این بدان معناست که ارزش صندوق معاملاتی صرافی می تواند در طول روز تغییر کند.
سطح ریسک صندوق قابل معامله در بورس به دارایی های موجود در آن بستگی دارد. اگر حاوی دارایی های پر خطر باشد، مانند برخی سهام، سطح ریسک بالا خواهد بود.

گواهی سرمایه گذاری تضمینی (GIC)

GIC سرمایه گذاری است که از سرمایه سرمایه گذاری شده شما محافظت می کند. با سرمایه گذاری ضرر نخواهید کرد. GIC می تواند دارای نرخ بهره ثابت یا متغیر باشد.

صندوق سرمایه گذاری

صندوق سرمایه گذاری نوعی سرمایه گذاری است که در آن پول بسیاری از سرمایه گذاران برای خرید سبد سهام مختلف اوراق بهادار جمع می شود. یک فرد حرفه ای صندوق را مدیریت می کند. آنها پول را در سهام، اوراق قرضه، اختیارات، ابزارهای بازار پول یا سایر اوراق بهادار سرمایه گذاری می کنند.

اوراق بهادار

اوراق بهادار یک گواهی انتقال مالکیت یک محصول سرمایه گذاری مانند اسکناس، اوراق قرضه، سهام، قرارداد آتی یا اختیار معامله است.

صندوق سرمایه گذاری تفکیک شده

صندوق سرمایه گذاری تفکیک شده، دقیقاً مانند صندوق سرمایه گذاری مشترک، توسط یک شرکت بیمه تاسیس می شود و از سرمایه عمومی شرکت تفکیک می شود. تفاوت اصلی بین صندوق تفکیک شده و صندوق سرمایه گذاری مشترک این است که بدون در نظر گرفتن عملکرد صندوق، حداقل درصد پرداخت سرمایه گذار به صندوق پس از بلوغ صندوق بازگردانده می شود.

اسکناس خزانه داری (اسکناس T)

T-bill یک سرمایه گذاری کوتاه مدت و کم خطر است که توسط دولت فدرال یا استان صادر می شود. در مقادیری از 1000 تا 1 میلیون دلار فروخته می شود و باید برای مدت زمان مشخصی برگزار شود که می تواند از یک ماه تا یک سال باشد.

سخن آخر
شما به عنوان شخصی که با هدف سرمایه گذاری خواهان مهاجرت به کانادا است از مزایای زیادی برخوردار خواهید بود. این کشور از برتری های زیادی چون؛ یکی از بالاترین استانداردهای زندگی در جهان، آموزش مقرون به صرفه، با کیفیت بالا، شهرهای چند فرهنگی، پر جنب و جوش و حداکثر مدارا با مهاجرین، مکانی عالی برای تجارت، با دسترسی به کل بازار آمریکای شمالی، واجد شرایط بودن برای درخواست تابعیت پس از سه سال از دوره اقامت پنج ساله، رویه ها و بازه زمانی برنامه مهاجرت به سرمایه گذاران کانادا، برخوردار است.

اگر به هر دلیل خواهان مهاجرت به کانادا هستید پیشنهاد می کنم مقالات مربوطه را در سایت الو اپلای مطالعه کنید. از اینکه تا پایان این مقاله با ما همراه بودید، سپاس گزارم.

امتیاز خود را ثبت کنید


چه قدر این پست برایتان مفید بود؟
5 از 5 با 2 رای

اولین کسی باشید که برای این پست کامنت میگذارید!
تماس با ما
درخواست مشاوره رایگان

ما همراه شما خواهیم بود

برای دریافت مشاوره رایگان، این فرم را تکمیل کنید تا کارشناسان الو اپلای در سریعترین زمان، با شما تماس بگیرند

آدرس: تهران, میدان ونک, خیابان گاندی جنوبی, خیابان بیست و پنجم پلاک ۲۴ طبقه 2
آدرس و لوکیشن دفتر استانبول : DAP Vadi,Z ofis ,S Blok ,No 56 Kağıthane İstanbul
021-88884645 | 021-88850364
۸ الی ۲۱
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .