whatsapp
الو اپلای
بورسیه تحصیلی در دانشگاه های کانادا

نویسنده :  شیوا داداش زاده

بروزرسانی شده در :  21 بهمن 1399

تعداد نظرات :  6

10 دانشگاه برتر کانادا که بورسیه تحصیلی اعطا می کنند

کانادا یکی از بهترین مقاصد آموزشی در جهان است. این کشور با بیش از 350 هزار جمعیت دانشجویی، دوره های برتر آموزشی هم سطح با آمریکا انگلستان و استرالیا را ارائه می دهد و با قرارگیری در بین 50 موسسه برتر آموزشی جهان و سیاست های مهاجرتی نرم برای دانشجویای که قصد تحصیل در کانادا را دارند، یکی از بهترین نقاط  است.

این کشور که از طرف سازمان ملل به عنوان یکی از بهترین کشورها برای زندگی انتخاب شده، با فرهنگ زنده، و شهرهای دانشجویی مثل ونکوور، مونترال و تورنتو و حیات طبیعی، کشوری بی نظیر است.

امروزه کانادا فرصت های شغلی متنوعی را به خصوص در رشته های فناوری اطلاعات، داروسازی، پزشکی، بیوتکنولوژی، مهندسی هوا و فضا، مدیریت و علوم زیستی برای دانشجویانی که در این کشور تحصیل می کنند، ارائه می دهد. به علاوه تا پایان تحصیل تا 20 ساعت در هفته و پس از فارغ التحصیلی حداکثر تا 3 سال می توانید در کانادا کار کنید.

هزینه های تحصیلی در کانادا سالانه در حدود 13350 دلار و نسبتا پایین است. کمک های مالی که هر ساله برای بسیاری از دانشجویان به شکل بورسیه فراهم می شود، به سه گروه بورسیه دولتی و دانشگاهی و بورسیه خصوصی تقسیم می گردد.

 10 دانشگاه برتر کانادا که بورسیه تحصیلی اعطا می کنند :

1. دانشگاه تورنتو

اگر قصد تحصیل در کانادا را دارید، دانشگاه تورنتو یک پیشرو جهانی در زمینه تحقیق و آموزش است. دانشگاه تورنتو با محیط صمیمی دانشگاهی، تنوع رشته های تحصیلی، نزدیک به 500 هزار فارغ التحصیل از 140 کشور، مشارکت ها و فرصت های تجاری خود را با شرکت هایی که فعالیت های نوآورانه و تحقیقاتی دارند به اجرا درمی آورد و فضای یادگیری فراموش نشدنی را ارائه می دهد.

بورسیه تحصیلی دانشگاه تورنتو

 • بورسیه تحصیلات تکمیلی وانیر کانادا (Vanier CGS)

بورسیه تحصیلات تکمیلی وانیِر کانادا به عنوان کمک مالی به دانشجویان مستعد دکترا برای تحقیقات و تحصیلات عالی ارائه می شود.

بورسیه تحصیلی وانیِر کانادا ، سالانه به 200 دانشجو تقریبا  در 100 موسسه مانند دانشگاه بریتیش کلمبیا، دانشگاه واترلو ، دانشگاه آلبرتا و به ویژه دانشگاه تورنتو اعطا می شود. بورسیه تعلق گرفته برای مطالعات دکترا برای سه سال 65 هزار دلار کانادا معادل 50 هزار دلار آمریکا می باشد.

2. دانشگاه کارلتون

دانشگاه کارلتون که در سال 1942 در اتاوا پایتخت کانادا تاسیس گردیده است، یک گزینه عالی برای تحصیل با بورسیه در خارج از کشور است. این دانشگاه که میزبان 28 هزار دانشجو از 100 کشور است، در رشته های زیادی مثل علوم انسانی، تجارت بین المللی، مهندسی، فیزیک و علوم کامپیوتری، فرصت های تحصیلی برتری را ارائه می دهد.

بورسیه تحصیلی در دانشگاه کارلتون کانادا

 •  بورسیه Awards for International Students دانشگاه کارلتون

دانشگاه کارلتون به صورت خودکار برای تمام دانشجویان مقطع لیسانس و بالاتر فرصت تحصیل در دانشگاه با بورسیه را فراهم می کند. برای اینکه بتوانید از کمک مالی به ارزش سالانه 4 هزار تا 16 هزار دلار بهره مند شوید، مهارت زبان انگلیسی و میانگین نمرات GPA نقش  بسیار مهمی در این زمینه خواهد داشت.

3. دانشگاه یورک

دانشگاه یورک یکی از بهترین دانشگاه های کانادا به خصوص با برتریت در زمینه آموزشی و تحقیقاتی دانشجویان زیادی را از سراسر جهان به خود جلب می کند. این دانشگاه با بیش از 300 هزار فارغ التحصیل، 11 دانشکده و 25 مرکز تحقیقاتی و ارتباط با 280 دانشگاه پیشرو جهانی، فرصت های غنی تحصیلی  را برای دانشجویان ارائه می دهد.

دانشگاه یورک با ایجاد زندگی پویا و پرهیجان در پردیس دانشگاهی و بیش از 400 تشکیلات دانشجویی، فرصت تحصیل به زبان فرانسوی و انگلیسی را در  موسسه ای عالی برای کسب یک تجربه بین المللی فراهم میسازد.

بورسیه تحصیلی در دانشگاه یورک کانادا

 •  بورسیه های دانشجویان بین المللی دانشگاه یورک(International Student Scholarships )

دانشگاه یورک که در میان دانشگاه های اعطا کننده بورسیه برای دانشجویانی که می خواهند در کانادا تحصیل کنند شناخته شده است، در رشته های هنر، رسانه، محیط زیست، مهندسی، بهداشت و علوم به کلیه دانشجویان بین المللی که در دوره تمام وقت لیسانس ثبت نام کرده اند، بورسیه ارائه می دهد.

4. دانشگاه کلگری

دانشگاه کلگری در سال 1966 تاسیس شده و یکی از بهترین موسسات تحقیقاتی دولتی در بین 10 دانشگاه برتر کانادا است. این دانشگاه که میزبان تقریبا 3000 دانشجوی بین المللی از 125 کشور با فرهنگ غنی است، با 50 موسسه و مرکز تحقیقاتی در سراسر جهان همکاری می کند.

اساتید این دانشگاه در حوزه های خود مانند سلامت اعصاب و روان، تکنیک های جهانی- فضایی، شهرهای هوشمند و ایمن، بیماری های مزمن تخصص تحقیقاتی دارند.

 

بورسیه تحصیلی در دانشگاه کلگری کانادا

 • بورسیه Graduate Awards دانشگاه کلگری

دانشگاه کلگری هر ساله به دانشجویان بین المللی که دوره لیسانس خود را به پایان رسانده اند، بورسیه تحصیلی ارائه می دهد. مبلغ این بورسیه در حدود 40 هزار دلار یعنی 52 هزار دلار کانادا بوده ولی به صورت اتوماتیک پرداخت نمی شود. برای این نوع بورسیه باید درخواست دهید.

5. دانشگاه واترلو

دانشگاه واترلو که در سال 1957 تاسیس شده است با برنامه های متنوع در مقاطع لیسانس و بالاتر، توجه بسیاری از دانشجویان را به خود جلب کرده است. این دانشگاه با بزرگترین برنامه مشارکتی پس از دوره دبیرستان در جهان، مشارکت برای سرمایه گذاری در آموزش و تحقیق را ترغیب می کند.

دانشگاه واترلو با هدف تولید راه حل هایی برای آینده بهتر، در عرض 10 سال با سرمایه گذاری های خود در زمینه نوآوری، با فرصت های بورسیه تحصیلی دوره فوق لیسانس توجهات را به خود جلب کرده است.

بورسیه تحصیلی در دانشگاه واترلو کانادا

 •  بورسیه International Funding دانشگاه واترلو

این دانشگاه که برای دوره های فوق لیسانس و دکترا بورسیه تحصیلی اعطا می کند، برای دوره 2 ساله فوق لیسانس حدود 2045 دلار و برای دوره های 3 ساله دکترا 4090 دلار ، تحصیل با بورسیه دانشگاهی را امکان پذیر ساخته است.

6. دانشگاه دالهاوزی

اگر در جستجوی بورسیه تحصیلی در خارج هستید، دانشگاه Dalhousie از سال 1818 میزبان 18 هزار دانشجو از سراسر جهان  بوده است. این دانشگاه با رشته هایی مثل هنر، علم و پزشکی، در 12 دانشکده بیش از 180 دوره لیسانس و بالاتر را ارائه می دهد.

بورسیه تحصیلی در دانشگاه دالهاوزی کانادا

 • بورسیه دانشگاه Dalhousie

این دانشگاه که یکی از جامع ترین و معتبرترین موسسات آموزشی در کاناداست، هر ساله به دانشجویانی که درخواست بورسیه تحصیلی در مقطع لیسانس و بالاتر را دارند، در مجموع کمک مالی به ارزش 5 میلیون دلار را اعطا می کند.

7. دانشگاه Saskatchewan

این دانشگاه که در سال 1907 تاسیس شده از موسسات پیشگام آموزشی تحقیق محور است. این دانشگاه که دارای امکانات تحقیقاتی چشمگیر علمی در سراسر جهان است، پیشگام تحقیقات و اختراعات تخصصی به ویژه در زمینه بهداشت و مسائل زیست محیطی است.

دانشگاه در شاخه های مهندسی، پزشکی، دامپزشکی و محیط زیست با بیش از 200 برنامه لیسانس و فوق لیسانس و 19 هزار دانشجو، کادر مجرب آموزشی و مشارکت با دانشگاه آکسفورد، گزینه انتخابی بسیاری از دانشجویان خارجی است. بورسیه تحقیقات پزشکی این دانشگاه دارای شهرت جهانیست.

بورسیه تحصیلی دانشگاه ساسکاچوان کانادا

 • بورسیه International Student Awards دانشگاه Saskatchewan

تحصیل در دانشگاه های اعطاکننده بورسیه آرزوی هر دانشجویی است. اما بیشتر دانشجویان نیازی به استفاده از این فرصت احساس نمی کنند. به خصوص کشور هایی مانند کانادا و استرالیا، برای حوزه هایی مثل علوم، هنر، مهندسی فرصت تحصیل با بورسیه را برای دانشجویان در کانادا فراهم می کنند.

دانشگاه Saskatchewan، از این نظر دارای بورسیه هایی به ارزش 10 هزار دلار یعنی 13 هزار دلار کانادا در مقطع لیسانس با عنوان بورسیه های مبتنی بر شایستگی است.

8. دانشگاه ترَنت

دانشگاه ترنت با تنوع فرهنگی دانشجویی متشکل از 80 ملت مختلف، گزینه های اقامتی داخل پردیس دانشگاهی، جمعیت های دانشجویی و کادر آموزشی مجرب، یک محیط آموزشی عالی برای دانشجویان فراهم کرده است. این دانشگاه که در سال 1964 تاسیس گردیده، در حوزه های آموزشی مدیریت، محیط زیست، پرستاری و آموزش و پرورش پیشرو می باشد.

بورسیه تحصیلی دانشگاه ترنت کانادا

 •  بورسیه های ورودی دانشگاه ترَنت

این نوع بورسیه برای دانشجویان بین المللی مقطع لیسانس که از مدارج علمی بالایی برخوردارند تعلق می گیرد و مقدار آن بین 1000 تا 3000 دلار است و فقط می توانید برای یک سال از مزایای آن استفاده کنید.

9. دانشگاه منیتوبا

یکی دیگر از موسسات آموزشی که برای بورسیه تحصیلی خارج از کشور پیشنهاد می شود، دانشگاه منیتوبا می باشد. این دانشگاه با دانشجویان مختلف از 115 کشور، از دانشگاه های پیشگام دولتی کاناداست.

دانشگاه منیتوبا که بیش از 100 برنامه دانشگاهی را در رشته هایی مانند پزشکی، حقوق و مهندسی ارائه می دهد، تحقیقات پیشگامانه ای را درباره موضوعاتی مانند تغییر اقلیم، فناوری نانو، ایدز انجام داده است.

بورسیه تحصیلی در دانشگاه منتوبیا کانادا

 •  بورسیه Graduate Fellowships دانشگاه منیتوبا

این بورسیه، از نوع بورسیه های مبتنی بر شایستگی است که به دانشجویان بین المللی دوره های فوق لیسانس و دکترای تمام وقت تعلق می گیرد. دانشجویان فوق لیسانس برای 12 ماه مبلغ 14 هزار دلار و دانشجویان دکترا 18 هزار دلار کمک مالی دریافت می کنند. مهم ترین معیار برای این نوع بورسیه معدل GPA می باشد.

10. دانشگاه بریتیش کلمبیا

دانشگاه بریتیش کلمبیا که از سال 1915 آموزش خود را آغاز کرده است، در رتبه بندی موسسه Times Higher Education، در بین 50 دانشگاه برتر جهان قرار دارد. این دانشگاه با میزبانی از 65000 دانشجو از بیش از 150 کشور جهان، در عین حال با تشویق دانشجویان خود به کارآفرینی، نوآوری و تفکر جسورانه، خلاقیت آنها را توسعه می دهد. این دانشگاه که به ویژه با هنگ کنگ و هند مشارکت آموزشی و پژوهشی دارد، با فارغ التحصیلان بین المللی خود نیز جلب توجه می کند.

بورسیه تحصیلی در دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا

 •  بورسیه International Leader of Tomorrow Award دانشگاه بریتیش کلمبیا

شرط لازم برای این  اخذ این نوع بورسیه تحصیلی که به دانشجویان بین المللی دوره لیسانس اعطا می شود، رعایت شرط معدل و زبان انگلیسی است. به دلیل اینکه این بورسیه از نوع بورسیه های مبتنی بر شایستگی است، باید دارای دستاوردهای برتر علمی باشید.

 

امتیاز خود را ثبت کنید


چه قدر این پست برایتان مفید بود؟
4.3 از 5 با 16 رای

 • سمیه پرنیان خوی

  1402-02-24 در 9:36 ب.ظ

  من میخوام به صورت کاری برم، نیاز به مشاوره دارم
  رشته تحصیلیم ارشد ریاضی در دانشگاه امیر کبیر و تربیت مدرس بوده

  • شیوا داداش زاده

   1402-03-09 در 11:36 ق.ظ

   سلام
   در حال حاضر برای کاریابی کانادا خدمات نداریم

 • مجله مهاجرت

  1402-01-28 در 6:22 ق.ظ

  سلام.وقت بخیر .
  در مورد بورسیه تحصیلی کانادا میشه راهنمایی بفرمایید؟

  • شیوا داداش زاده

   1402-02-06 در 12:09 ق.ظ

   سلام
   کدام رشته؟
   چه مقطعی؟

 • کریم حسنی

  1401-04-28 در 10:48 ق.ظ

  من از بخش پروتز دندان فارغ شدم ‌حالا مخواهام بخش تداوی دندان ها تحصیل نمایم . فعلآ یک مطب خصوصی دارم .که فعالیت میکنم . و همچنان دز بخش آشنای خوبی دارم .اینگلسی را هم ۵۰ فیصد میفهمم .آیا متوانم از یکی دانشگاه های کانادا بوسیه اخذ نمایم

  • شیوا داداش زاده

   1401-04-30 در 11:56 ق.ظ

   سلام
   اول باید مدرک زبان انگلیسی داشته باشید. و بعد برای چه رشته ای بورسیه بگیرید/

تماس با ما
درخواست مشاوره رایگان

ما همراه شما خواهیم بود

برای دریافت مشاوره رایگان، این فرم را تکمیل کنید تا کارشناسان الو اپلای در سریعترین زمان، با شما تماس بگیرند

آدرس: تهران, میدان ونک, خیابان گاندی جنوبی, خیابان بیست و پنجم پلاک ۲۴ طبقه 2
آدرس و لوکیشن دفتر استانبول : DAP Vadi,Z ofis ,S Blok ,No 56 Kağıthane İstanbul
021-88884645 | 021-88850364
۸ الی ۲۱
 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .