whatsapp
الو اپلای
تحصیل در رشته های مهندسی در کانادا

نویسنده :  شیوا داداش زاده

بروزرسانی شده در :  23 شهریور 1400

تعداد نظرات :  0

10 دانشگاه برتر کانادا برای تحصیل در رشته های مهندسی

در ادامه به معرفی 10 دانشگاه برتر کانادا در زمینه مهندسی که به ویژه پرطرفدارترین آنها مهندسی عمران، مهندسی نرم افزار، مهندسی بیومدیکال، مهندسی شیمی و نفت می باشد، خواهیم پرداخت:

دانشگاه های کانادا برای دانشجویانی که قصد تحصیل در کانادا را دارند، برنامه های متنوع سطح بالا، در حوزه های تخصصی و فرصت های تحقیقاتی عالی ارائه می دهد. دانشگاه های کانادا که در حوزه مهندسی با یکدیگر رقابت می کنند، هر ساله پذیرای دانشجویان بین المللی هستند که نیز جویای کار در کانادا می باشند.

زیرا این کشور با استانداردهای عالی زندگی، شهرهای دانشجویی مثل مونترال، تورنتو و ونکوور، فرصت تحصیل به زبان انگلیسی و فرانسوی و وضعیت برتر اقتصادی، نظر همگان را به خود جلب کرده است. موسسات آموزشی مثل MIT، استنفورد و کمبریج در رتبه بندی QS بهترین دانشگاه های جهان در حوزه تکنولوژی و مهندسی در سال 2021 رتبه اول تا سوم را به خود اختصاص داده اند، و 4 دانشگاه کانادا توانسته اند در بین 100 دانشگاه برتر قرار گیرند.

دانشگاه برتر کانادا #1 دانشگاه تورنتو
دانشگاه برتر کانادا #2 دانشگاه بریتیش کلمبیا
دانشگاه برتر کانادا #3 دانشگاه واترلو
دانشگاه برتر کانادا #4 دانشگاه مک گیل
دانشگاه برتر کانادا #5 دانشگاه آلبرتا
دانشگاه برتر کانادا #6 دانشگاه مونترال
دانشگاه برتر کانادا #7 دانشگاه کویینز
دانشگاه برتر کانادا #8 دانشگاه مک مستر
دانشگاه برتر کانادا # 9 دانشگاه وسترن
دانشگاه برتر کانادا #10 دانشگاه کلگری

دانشگاه برتر کانادا #10 دانشگاه کلگری (University of Calgary )

دانشگاه کلگری که در شهر کلگری یکی از کارآفرین ترین شهرهای کانادا در سال 1966 تاسیس گردیده، در ایالت آلبرتا یکی از ثروتمندترین و مشهورترین مناطق جهان از نظر ذخایر نفتی واقع شده است. دانشگاه کلگری که از برجسته ترین دانشگاه های تحقیقاتی مدرن می باشد، با 14 دانشکده، بیش از 250 برنامه آکادمیک، و بیش از 50 موسسه تحقیقاتی به فعالیت مشغول است.

دانشگاه برتر مهندسی کلگری در کانادا

دانشگاه کلگری که به واسطه مزیت های منطقه واقع در آن، دارای فرصت های شغلی و رشته ای مرتبط با مهندسی و انرژی است، در حوزه مهندسی 8 برنامه لیسانس و 24 برنامه فوق لیسانس ارائه می دهد.

دانشگاه برتر کانادا # 9 دانشگاه وسترن (Western University)

دانشگاه وسترن در ایالت انتاریوی کانادا تاسیس شده و از سال 1878 به عنوان یکی از بهترین موسسات تحقیقاتی خدمات آموزشی خود را ارائه می دهد. دانشجویان بین المللی از 117 کشور مختلف هر ساله به واسطه کیفیت آکادمیک در آموزش و تحقیقات و همچنین فرصت های داوطلبانه، یک تجربه حقیقی جهانی را کسب می کنند.

دانشگاه برتر مهندسی وسترن در کانادا

این دانشگاه مراکز تحقیقاتی مشهور جهان مانند انستیتوی تحقیقات انرژی و محیط زیست و موسسه تحقیقاتی Robarts، به ویژه در حوزه مهندسی باد، علوم اعصاب و بیوماتریال را در خود جای داده است.

دانشگاه برتر کانادا #8 دانشگاه مک مستر (McMaster University)

دانشگاه مک مستر که در سال 1887 تاسیس شده، یک موسسه تحقیقاتی بین رشته ای در سطح جهانی است. این دانشگاه با میزبانی از دانشجویان بین المللی از 107 کشور مختلف جهان، در عین حال، در بین سه دانشگاه برتر کانادا در زمینه آموزش تحقیق محور قرار دارد.

دانشگاه برتر مهندسی مک مستر در کانادا

دانشگاه مک مستر با شهرت خود به ویژه در حوزه مهندسی، طیف گسترده ای از برنامه های لیسانس و بالاتر را در دو موسسه خود، دانشکده مهندسی و علوم کاربردی و دانشکده فناوری و مهندسی به دانشجویان ارائه می دهد. به علاوه، دانشگاه با بورسیه و فاندهای تحقیقاتی از دانشجویان خود پشتیبانی می کند.

دانشگاه برتر کانادا #7 دانشگاه کویینز (Queen’s University)

دانشگاه کویینز در سال 1841 در شهر کینگستون کانادا تاسیس شده و از قدیمی ترین موسسات تحقیقاتی دولتی کشور است. معماری کهن، زندگی پرهیجان دانشجویی، و فعالیت ها و برنامه های تحقیقاتی سطح بالا، هر ساله باعث جذب دانشجویان بین المللی از بیش از 100 کشور می شود.

اگر می خواهید در رشته مهندسی در خارج از کشور به تحصیل بپردازید، دانشگاه کویینز با برتریت آموزشی و تحقیقاتی در دانشکده مهندسی و علوم کاربردی، و با امکان 94 درصد فرصت شغلی که به دانشجویان ارائه می دهد، بسیار جاذب خواهد بود. این دانشگاه امکان تحصیل در رشته های مهندسی ریاضی، مهندسی فیزیک، رباتیک و تکنولوژی پیشرفته در مقطع کارشناسی را فراهم می کند که معمولاً در دانشگاه های کانادا ارائه نمی شود.

دانشگاه برتر کانادا #6 دانشگاه مونترال (University of Montreal)

دانشگاه مونترال، یکی از موسسات برتر آموزشی در حوزه مهندسی در کانادا بوده و در یکی از بهترین شهرهای دانشجویی جهان در شهر مونترال تاسیس شده است. این دانشگاه با فضای سبز و محیط چند فرهنگی خود و با 12 رشته در دوره کارشناسی و 16 برنامه تخصصی در دوره تحصیلات تکمیلی تجربه ای بی نظیر برای دانشجویان به همراه دارد.

دانشگاه برتر مهندسی مونترال در کانادا

این دانشگاه که با تحقیقات خود در زمینه مهندسی در سطح جهانی، مورد توجه است، اغلب با کارآموزی و فرصت کاری پس از تحصیل که به دانشجویان بین المللی ارائه می دهد، جزو دانشگاه های پر ترجیح دانشجویان است. دانشگاه مونترال دارای دستاوردهایی جهانی در حوزه مهندسی به ویژه مهندسی میکروالکترونیک و مهندسی نرم افزار می باشد.

دانشگاه برتر کانادا #5 دانشگاه آلبرتا (University of Montreal)

دانشگاه آلبرتا در سال 1908 تاسیس گردیده و دارای 18 دانشکده و بیش از 400 برنامه آموزشی می باشد. برای دانشجویانی که قصد تحصیل در کانادا دارند، این دانشگاه که یکی از بهترین موسسات تحقیقاتی دولتی است، فقط در دانشکده مهندسی دارای 4400 دانشجوی دوره لیسانس و 1500 دانشجوی دوره فوق لیسانس می باشد. این دانشگاه در مجموع با دارا بودن 21 برنامه مهندسی، دومین برنامه بزرگ مشارکتی مهندسی کشور را به دانشجویان ارائه می دهد.

دانشگاه برتر مهندسی آلبرتا در کانادا

دانشگاه آلبرتا فرصت های تحقیقاتی و آموزشی سطح بالایی را در رشته های مهندسی در سراسر کشور به ویژه در مهندسی شیمی ارائه می دهد، در عین حال، گروه های بیومدیکال، مهندسی عمران و محیط زیست، مهندسی معدن و نفت از بیشترین موارد ترجیحی دانشجویان هستند.

دانشگاه برتر کانادا #4 دانشگاه مک گیل(McGill University)

دانشگاه مک گیل با فرصت های تحقیقاتی متنوع و بیش از 300 برنامه آموزشی، یکی از گزینه های عالی برای تحصیل در حوزه مهندسی در خارج است. این دانشگاه در سال 1821 تاسیس شده و با جذب دانشجویان از سرتاسر جهان، به دلیل رویکرد آموزش مبتنی بر تکنولوژی که در آن نوآوری و کارآفرینی در اولویت می باشد، شناخته می شود.

این دانشگاه 9 برنامه کارشناسی، به ویژه مهندسی معدن را ارائه می دهد و یکی از اقدامات قابل توجه آن فعالتهایی برای تشویق دانشجویان دختر برای انتخاب رشته های مهندسی است. در میان افراد مشهوری که از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند، دارنده جایزه نوبل پزشکی دیوید اچ هابل، نخست وزیر کانادا جاستین ترودو و موسیقیدان لئونارد کوهن را می توان نام برد.

دانشگاه برتر کانادا #3 دانشگاه واترلو(University of Waterloo)

دانشگاه واترلو ، یکی از بزرگترین موسسات تحقیقاتی دولتی در زمینه مهندسی در کانادا، به دلیل ارتباط با شرکت های فناوری در ایالت انتاریو و بزرگترین برنامه مشارکتی جهان با بیش از 19 هزار دانشجو، گزینه ای جاذب برای تحصیل در رشته مهندسی در کاناداست.

دانشگاه برتر مهندسی واترلو در کانادا

دانشگاه واترلو ارائه دهنده برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته های مهندسی مکانیک، مهندسی شیمی و مهندسی محیط زیست، و به ویژه مهندسی نرم افزار بوده و در عین حال، با موسسات تحقیقاتی مختلف همکاری می کند. از شخصیت های مهم فارغ التحصیل شده در این دانشگاه، موسس بلک بری مایک لازاریدیس و دارنده نوبل اقتصاد رابرت ماندل می باشند.

دانشگاه برتر کانادا #2 دانشگاه بریتیش کلمبیا(British Columbia University)

دانشگاه بریتیش کلمبیا، در میان دانشگاه های ارائه دهنده دوره های مهندسی در کانادا، دارای بهترین برنامه های مهندسی و تکنولوژی در مقطع لیسانس و بالاتر در جهان بوده و میزبان دانشجویان خارجی از 162 کشور می باشد. این دانشگاه که برنامه های آکادمیک تحقیقاتی را برای هر سطحی ارائه می دهد، هر ساله 40 میلیون دلار صرف نوآوری های مهندسی و فعالیتهای تحقیق و توسعه می کند. دانشکده علوم کاربردی دانشگاه در مقطع کارشناسی و بالاتر 21 برنامه تخصصی ارائه می دهد.

دانشگاه بریتیش کلمبیا با برنامه های شغلی تحقیقاتی آکادمیک در مقطع دکترا، برای دانشجویانی که می خواهند پس از فارغ التحصیلی در کانادا شغلی پیدا کنند، قابل اهمیت است. این دانشگاه در حوزه مهندسی عمران جزو دانشگاه های برتر کانادا بوده، و دانشجویان بین المللی از فرصت های بورسیه تحصیلی بی شماری برای برنامه های مهندسی بهره مند می شوند.

در میان شخصیت های برجسته که از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند، نخست وزیر کانادا جاستین ترودو و دارنده نوبل فیزیک برترام بروک هاوس قرار دارند.

دانشگاه برتر کانادا #1 دانشگاه تورنتو(University of Toronto)

دانشگاه تورنتو یکی از محبوب ترین موسسات آموزشی در سطح جهانی در بین دانشگاه های کانادا، به طور پیوسته در بین بهترین موسسات تحقیقاتی دولتی در جهان قرار می گیرد. این دانشگاه که در 3 پردیس خود به دانشجویان خارجی از 150 کشور مختلف خدمات ارائه می دهد، به صورت مداوم در بین 50 دانشگاه برتر جهان جای می گیرد.

دانشگاه برتر مهندسی توزنتو در کانادا

عواملی مثل اختراع انسولین توسط دانشگاه تورنتو، تحقیقات در زمینه سلولهای بنیادی، توسعه تکنولوژی مولتی تاچ سهم بزرگی در تحقق این امر دارند. این دانشگاه در سال 1827 تأسیس شده و دارای برنامه های لیسانس و بالاتر در بسیاری از رشته ها مانند شیمی، عمران، کامپیوتر، مهندسی معدن و به ویژه مهندسی برق است.

به علاوه در میان فارغ التحصیلان دانشگاه تورنتو، شخصیت هایی مثل اولین طراح زن هواپیما اِلسی مک گیل و مخترع باتری لیتیومی لوئیس اوری به چشم میخورد.

امتیاز خود را ثبت کنید


چه قدر این پست برایتان مفید بود؟
4.5 از 5 با 6 رای

اولین کسی باشید که برای این پست کامنت میگذارید!
تماس با ما
درخواست مشاوره رایگان

ما همراه شما خواهیم بود

برای دریافت مشاوره رایگان، این فرم را تکمیل کنید تا کارشناسان الو اپلای در سریعترین زمان، با شما تماس بگیرند

آدرس: تهران, میدان ونک, خیابان گاندی جنوبی, خیابان بیست و پنجم پلاک ۲۴ طبقه 2
آدرس و لوکیشن دفتر استانبول : DAP Vadi,Z ofis ,S Blok ,No 56 Kağıthane İstanbul
021-88884645 | 021-88850364
۸ الی ۲۱
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .