whatsapp
الو اپلای
دانشگاه آلبرتا (University of Alberta)

نویسنده :  شیوا داداش زاده

بروزرسانی شده در :  21 دی 1400

تعداد نظرات :  0

دانشگاه آلبرتا (University of Alberta) ؛ از برترین دانشگاه های مهندسی کانادا

دانشگاه آلبرتا یکی از ۵ دانشگاه برتر کانادا و جزو برترین دانشگاه های مهندسی برای تحصیل در کانادا است این دانشگاه نیز در میان ۱۰۰ موسسه برتر علمی جهان قرار دارد. در این دانشگاه بیش از ۲۰۰ رشته کارشناسی در ۱۸ دانشکده و ۵ پردیس وجود دارد. دانشگاه آلبرتا که میزبان ۷۰۰۰ دانشجوی خارجی از ۱۳۰ کشور جهان است، در کل بیش از ۳۶۰۰۰ دانشجو در حال تحصیل هستند.

امکاناتی رفاهی و آموزشی بسیار عالی برای دانشجویان خارجی در این دانشگاه فراهم شده است. از جمله دلایل مهمی که باعث شده دانشجویان خارجی دانشگاه آلبرتا را برای تحصیل در کانادا انتخاب کنند قبل از هرچیز، توجه و دقت مسئولان برای ایجاد محیطی سالم و علمی برای دانشجویان داخلی و خارجی و ارتقا علمی دانشجویان در این دانشگاه می باشد.

موقعیت این دانشگاه علاوه بر اینکه از نظر فرصت های علمی برای دانشجویان ایده آل است از نظر رفاهی نیز اهمیت بسیاری دارد. مثلا پردیس شمالی دانشگاه آلبرتا در سمت رودخانه ساسکاچووان واقع شده است، به همین دلیل برای دانشجویان فرصت هایی مانند دوچرخه سواری، پیاده روی و اسکی جهت پر کردن اوقات فراغت خود فراهم می کند.

سال تاسیس دانشگاه آلبرتا

دانشگاه آلبرتا در سال ۱۹۰۸ تاسیس شده است و با پیشرفت روزافزون آن در زمینه روش های نوین آموزش تا به امروز رتبه های عالی در رده بندی برترین دانشگاه های جهان کسب کرده است. این دانشگاه بالاترین نرخ اشتغال فارغ التحصیلان را در کانادا دارد و همچنین منطقه آلبرتا منطقه ای است که بالاترین میانگین حقوق را در این کشور دارا ست.

تاسیس دانشگاه آلبرتا

متوسطه شهریه دانشگاه آلبرتا در سال

در مورد شهریه این نکته قابل ذکر است که دانشگاه آلبرتا یک شهریه ثابت برای دانشجویان تعیین می کند و تا اتمام دوره تحصیل هیچ افزایشی در زمینه شهریه ندارد.

 • برای دوره کارشناسی در حدود
  ۲۸.610 دلار کانادا
 • برای دوره فوق لیسانس در حدود
  10.210 دلار کانادا
 • هزینه های زندگی در کانادا تقریبا
  12.420 دلار
 • هزینه اقامت
  7.308 دلار

امتیازهای علمی دانشگاه آلبرتا

دانشگاه آلبرتا در آخرین رتبه بندی گروه QS برترین دانشگاه های جهان عملکرد چشمگیری داشته است. به ویژه در رشته های ورزشی، پرستاری، مهندسی معدن توجه ها را به خود جلب کرده است و این رشته ها دانشگاه آلبرتا را به یکی از برترین دانشگاه ها در کانادا و جهان تبدیل کرده است. این رتبه بندی که در اوایل سال ۲۰۱۹ منتشر شد، دانشگاه آلبرتا را برای سه سال متوالی در بین ۱۰ رتبه برتر جهان معرفی کرده است.

در رشته مهندسی مواد معدنی و مهندسی معدن این دانشگاه از رتبه ۱۴ در سال ۲۰۱۸ به رتبه ۱۲ در سال ۲۰۱۹ رسیده است و در گروه پرستاری این دانشگاه در رتبه بندی گروه QS در رتبه ۲۵ قرار گرفته است.

کیفیت آموزش در دانشگاه آلبرتا

دانشگاه آلبرتا علاوه بر اینکه در رتبه بندی های جهانی در رده های برتر قرار می گیرد در زمینه کیفیت آموزش و همچنین تحقیقات علمی نیز در رتبه های برتر جهانی قرار گرفته است. این دانشگاه درسال بیش از ۵۰۰ میلیون دلار برای تحقیقات علمی بودجه در نظر می گیرد.

هر یک از دانشکده های آلبرتا در زمینه آموزش و امکانات آموزشی در سطح عالی هستند. اساتید و پروفسورهای دانشگاه آلبرتا تا به امروز توانسته اند در رده بندی کیفیت آموزش در کانادا که با عنوان 3M برگزار می شود و معتبرترین عنوان در زمینه آموزش در کانادا به حساب می آید، ۴۱ بار در رتبه اول این رده بندی قرار بگیرند و این بالاترین رقم در بین دانشگاه های کانادا است.

دانشکده ی آموزش این دانشگاه ، ۴ سال متوالی جزو 4 دانشکده ی برتردر گروه خود در بین دانشگاه های کانادا قرار گرفته است. دانشکده مهندسی یک شبکه فارغ التحصیلی معتبر دارد که در تعهدشان به بهبود مشکلات اجتماعی هم در کانادا و هم در سطح بین المللی شناخته شده اند. هییت علمی دانشکده فنی تا به امروز چندین جایزه معتبر جهانی را کسب کرده اند و بسیاری از اعضای آن بخشی از انجمن هایی مانند Royal society of Canada نیز هستند.

دانشکده های دانشگاه آلبرتا

دانشکده های دانشگاه آلبرتا

دانشگاه آلبرتا که دارای ۵ پردیس و ۱۸ دانشکده است. همچنین بسیاری از مراکز تحقیقاتی و موسسات علمی را نیز در خود جای داده است:

 • دانشکده کشاورزی و علوم طبیعی
 • دانشکده مدیریت و تجارت
 • دانشکده هنرهای زیبا
 • پردیس آگوستانا( هنرهای زیبا، علوم اجتماعی، تربیت بدنی، علوم فنی، علوم انسانی)
 • پردیس ساینت جین( دانشکده زبان فرانسه)
 • دانشکده آموزش
 • دانشکده مهندسی
 • دانشکده ترویج
 • دانشکده علوم و تحقیقات کارشناسی
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده پزشکی و دندانپزشکی
 • دانشکده مطالعات داخلی
 • دانشکده پرستاری
 • دانشکده داروسازی و علوم داروسازی
 • دانشکده کینزیولوژی
 • دانشکده توانبخشی پزشکی
 • دانشکده بهداشت
 • دانشکده علوم فنی

همچنین دو کالج Dt Joseph’s و کالج St.stephen’s وابسته به این دانشگاه نیز وجود دارد.

شرایط ورود و پذیرش دانشکاه آلبرتا

برای پذیرش در دانشگاه آلبرتا، هر دانشکده و رشته شرایط خاص خود را دارد اما به صورت کلی تمامی دانشجویان باید شرایط علمی و زبان انگلیسی را داشته باشند.
زبان تحصیل به غیر از دانشکده زبان فرانسه ، در همه رشته انگلیسی می باشد.
برای ورود به دانشگاه دانشجویان باید مهارت خود را در زبان انگلیسی ثابت کنند برای گذر از این مرحله راههای زیادی در این دانشگاه وجود دارد :
– دانشجویان می توانند آزمون مهارت زبان انگلیسی را با موفقیت به پایان برسانند.
– می توانند با ارائه مدرک ثابت کنند آنها در یک موسسه معتبر زبان انگلیسی تحصیل کرده اند.
– می توانند دوره آمادگی زبان انگلیسی پیش از وورود به دانشگاه را گذرانده باشند.
– دانشجویان در هر رشته ای که می خواهند ثبت نام کنند نباید نمره آیتلس آنها کمتر از ۶.۵ باشد.

بورسیه تحصیلی و بودجه دانشگاه البرتا

بورسیه تحصیلی و بودجه

دانشگاه آلبرتا هر سال برای دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری و فوق دکتری بیش از ۲۸ میلیون دلار بورس در نظر می گیرد. بیشتر این بودجه برای ارتقای تحصیلی دانشجویان در رده های علمی و آکادمیک هزینه می شود.

بورسیه ورودی دانشجویان

دانشجویانی که امتیاز قبولی آنها بیش از ۸۰ درصد است ،بورسیه تحصیلی به مبلغ ۵۰۰۰ دلار به آنها داده می‌شود . برای بهره مند شدن از این بورسیه نیاز به ارائه ی درخواست است.

بورسیه تحصیلی صد ساله دانشگاه آلبرتا

امتیاز دیگری نیز برای دانشجویان در نظر گرفته شده است که با ارزیابی سطح مشارکت دانشجو در برنامه های علمی مقالات و تحقیقات علمی هر دانشجو و همچنین عملکرد وی در طی ۴ سال تحصیلی بالغ بر ۲۰۰۰۰دلار در نظر گرفته شده است که نیاز به ارائه ی درخواست دارد.

بورسیه تحصیلی برای دانشجویان خارجی

برای دانشجویانی خارجی با توجه به برتری علمی آنها و وضعیت نمره های آنها طی سالهای تحصیلی ۹۰۰۰ دلار بورس تعلق می گیرد که نیازی به درخواست نیست.

بورسیه تحصیلی سنت ژان

برای دانشجویان پردیس سنت ژان بورس ویژه ای در نظر گرفته شده است که باتوجه به نمره های قبولی آنها و همچنین سطح علمی این دانشجویان یه آنها داده می شود که نیازی به درخواست نیست.

استخدامی دانشگاه آلبرتا

نتایج استخدامی فارغ التحصیلان دانشگاه آلبرتا

بر اساس نتایج رده بندی بین المللی در زمینه استخدام فارغ التحصیلان، دانشجویان دانشگاه آلبرتا در کانادا در ردیف دوم و در سطح جهانی در بین ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارند. موقعیت دانشگاه برای دانشجویانی که پس از فارغ التحصیلی به دنبال فرصت های شغلی هستند بسیار ایده آل است. شهر ادمونتون با یک میلیون جمعیت یک مرکز اقتصادی مهم برای آلبرتا است.

دانشگاه آلبرتا روابط محکمی با صنایع و شرکت های ادمونتون برقرار کرده است که دانشجویان نیز می توانند از این مزیت بهره مند شوند. بسیاری از رشته ها به عنوان بخشی از آموزش خود موقعیت های مناسبی به شکل کارآموزی و یا تجربه و یا همکاری با شرکت ها و صنایع موجود در این شهر برای دانشجویان ارائه می دهند.

از جمله دانشکده فنی، هنرهای زیبا، مهندسی و …. دانشجویان می توانند در طول تحصیل و یا بلافاصه بعد از اتمام تحصیل از خدمات مرکز شغلی استفاده کنند. تمامی خدمات پشتیبانی برای آماده سازی دانشجویان برای زندگی پس از دانشگاه وجود دارد. از طریق مرکز شغلی آنها می توانند موقعیت های شغلی، کارآموزی و تجربه کاری پیدا کنند.

 

امتیاز خود را ثبت کنید


چه قدر این پست برایتان مفید بود؟
3.8 از 5 با 11 رای

اولین کسی باشید که برای این پست کامنت میگذارید!
تماس با ما
درخواست مشاوره رایگان

ما همراه شما خواهیم بود

برای دریافت مشاوره رایگان، این فرم را تکمیل کنید تا کارشناسان الو اپلای در سریعترین زمان، با شما تماس بگیرند

آدرس: تهران, میدان ونک, خیابان گاندی جنوبی, خیابان بیست و پنجم پلاک ۲۴ طبقه 2
آدرس و لوکیشن دفتر استانبول : DAP Vadi,Z ofis ,S Blok ,No 56 Kağıthane İstanbul
021-88884645 | 021-88850364
۸ الی ۲۱
 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .