whatsapp
الو اپلای
استعلام شرکت ثبت شده در ترکیه

نویسنده :  شیوا داداش زاده

بروزرسانی شده در :  20 فروردین 1403

تعداد نظرات :  0

استعلام شرکت ثبت شده در ترکیه + شماره مرسیس

برای ثبت قانونی شرکت یا همکاری با شرکت‌ها در کشور ترکیه جهت تصمیم‌گیری در رابطه با انتخاب نام یا پیدا کردن اطلاعات حقوقی شرکت موردنظر لازم است نسبت به استعلام شرکت ثبت شده در ترکیه اقدام کنید. این کار موجب شده تا اطلاعات مختلفی در مورد شرکت همچون: نام شرکت، شماره ثبت شرکت، نوع شرکت، آدرس شرکت و سایر اطلاعات مربوطه را به دست آورید. در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا بیشتر با نحوه استعلام گیری شرکت‌ها در ترکیه آشنا شوید.

چگونه استعلام شرکت ثبت شده در ترکیه را بگیریم؟

برای استعلام شرکت های ثبت شده در ترکیه چند روش وجود دارد که در ادامه به توضیح آن‌ها می‌پردازیم:

روش اول: جهت جستجوی یک شرکت خاص در روزنامه رسمی ترکیه، ابتدا باید شهرداری محل اقامت شرکت را شناسایی کنید. سپس با مراجعه به شهرداری می‌توانید با ارائه شماره ثبت تجاری شرکت (Ticaret Sicil Numarası) یا نام قانونی کامل آن، استعلام بگیرید.

روش دوم: جهت مشاهده اطلاعات ثبتی و اطلاعات مربوط به مالیات‌ها و بدهی‌های شرکت به دولت و دیگر موارد مرتبط با شرکت می‌توانید به سامانه ثبت مرکزی یا یکپارچه شرکت‌ها در ترکیه یعنی مرسیس MERSİSمراجعه کنید. از طرفی با مشاهده اسامی ثبت شده در فهرست شرکت‌های ترکیه در این سامانه می‌توانید نام بهتری برای کسب و کار خود انتخاب کنید. پیگیری بسیاری از امور اداری و مالیاتی شرکت نیز از طریق مرسیس قابل انجام است. در واقع در سامانه مرسیس هر فرد حقوقی یا شرکت، نهاد و تشکیلات مشابه دارای شناسه اختصاصی است.

روش سوم: در این روش شما می‌توانید به مراجعه به شرکت‌های ارائه دهنده خدمات استعلام شرکت‌ها به جستجوی شرکت‌ها در ترکیه بپردازید. شرکت‌های مختلفی در ترکیه یا حتی در ایران این خدمات را ارائه می‌دهند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید با کارشناسان موسسه الواپلای در ارتباط باشید.

شماره مرسیس (MERSIS) در ترکیه چیست؟

MERSIS (Merkezi Sicil Kayıt Sistemi) یک شماره شناسایی منحصر به فرد بوده که به کسب و کارهایی که در ترکیه ثبت شده‌اند، اختصاص داده می‌شود. این سیستم برای ثبت و مدیریت شرکت‌ها، شرکت‌های سهامی عام، شرکت‌های تضامنی، شرکت‌های مسئولیت محدود و سایر انواع انجمن‌ها و سازمان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

شماره مرسیس (MERSIS) در ترکیه چیست؟

به عبارتی دیگر از شماره MERSIS برای اینکه دولت و نهادهای دیگر بتوانند اطلاعات دقیق و معتبری در مورد کسب و کارها و شرکت‌های ثبت شده در ترکیه داشته باشند، استفاده می‌شود. این شماره به عنوان یک شناسه منحصر به فرد برای هر کسب و کار عمل نموده و در ارتباط با معاملات مالی، مالیاتی و مسائل حقوقی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

شناسایی شماره مرسیس در ترکیه

شماره MERSIS در واقع یک کد ملی یا شناسه مالیاتی است که به شرکت‌های ثبت شده در ترکیه اختصاص دارد. این شماره از 16 رقم تشکیل شده و برای هر شرکتی منحصر بفرد است. البته این شماره برای شرکت‌های با مسئولیت محدود و سهامی با 0 شروع شده و در ادامه شماره مالیاتی شرکت آورده خواهد شد. آخر هر مرسیس نیز 000 می‌آید. همچنین برای شرکت‌های شخصی شماره با کیملیک ترک (T.C. NO) صاحب شرکت شروع شده و پایان آن ارقامی مانند مانند 00015 یا 00019 خواهد بود.

برای استعلام شرکت ثبت شده در ترکیه با شمارهMERSIS ، معمولاً می‌توانید از مدارک رسمی کسب و کار مانند اسناد رسمی شرکت، قراردادهای تجاری، اظهارنامه‌های مالیاتی و سایر مدارک کسب و کار استفاده کنید. همچنین، می‌توانید با استفاده از اطلاعات شرکت مانند نام شرکت، آدرس، نام مدیر عامل و غیره، از سایت رسمی MERSIS یا از طریق سایر منابع معتبر دولتی ترکیه به این شماره دسترسی پیدا کنید.

توجه داشته باشید در صورتی که شماره مرسیس یک شرکت به ترتیب گفته شده نباشد، موقتی بوده و برای دریافت شماره مرسیس واقعی می‌بایست به اتاق مدیریت بازرگانی ثبت شرکت‎های تجاری مراجعه کنید.

جستجو شماره مرسیس شرکت

پس از ثبت شرکت در ترکیه جهت دریافت شماره MERSIS شرکت خود لازم است به سایت mersis.gumrukticaret.gov.tr مراجعه نموده و حساب کاربری ایجاد کنید. پس از ثبت نام و ورود به حساب خود با انتخاب گزینه استعلام شرکت صفحه جدید برای شما باز می‌شود. در این صفحه گزینه جستجوی شرکت را کلیک کرده و با پاسخ چند سوال در مورد شرکت‌تتان شماره مرسیس شرکت خود را استعلام بگیرید.

با استعلام شرکت ثبت شده در ترکیه چه اطلاعاتی به دست می آورم؟

شما پس از استعلام شرکت ثبت شده در ترکیه می‌توانید اطلاعات زیر را مشاهده کنید:

 • نام شرکت
 • شماره ثبت شرکت
 • نوع شرکت مانند مسئولیت محدود، سهامی خاص و یا موسسه غیرتجاری
 • آدرس و کد پستی شرکت (محل اقامت قانونی شرکت)
 • وضعیت مالیاتی شرکت
 • سوابق شرکت
 • تاریخ ثبت شرکت حقوقی
 • شخص حقوقی ثبت کننده شرکت
 • شناسه ملی ثبت کننده شرکت
 • نام کامل شخصیت حقوقی ثبت کننده شرکت
 • اداره کل ثبت کننده شرکت
 • واحد ثبتی ثبت کننده شرکت
 • وضعیت شخصیت حقوقی

دلیل استعلام شرکت ثبت شده در ترکیه چیست؟

استعلام یک شرکت ثبت شده در ترکیه به طور کلی به منظور اطمینان از صحت و قانونی بودن شرکت و همچنین به دست آوردن اطلاعات حقوقی مربوط به آن انجام می‌شود. از دیگر دلایل مهم استعلام شرکت در کشور ترکیه می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

تأیید هویت و قانونی بودن شرکت: با استعلام شرکت ثبت شده در ترکیه قانونی بودن شرکت و هویت آن مشخص می‌شود.

بررسی وضعیت مالی: برخی از افراد جهت بررسی وضعیت مالی شرکت استعلام می‌گیرند. از این طریق به بدهی‌ها، مالیات و سایر اطلاعات مالی شرکت که ممکن است تأثیرگذار باشند دسترسی خواهند داشت.

بررسی وضعیت حقوقی: جهت بررسی وضعیت حقوقی شرکت، انواع مجوزها مانند مجوزهای صنعتی، قراردادها، مسائل قانونی و غیره نیز می‌توان نسبت به استعلام شرکت در ترکیه اقدام کرد.

برسی تاریخچه شرکت: برخی از استعلام‌ها شامل بررسیش تاریخچه فعالیت‌های شرکت، تاریخچه مدیریتی، تغییرات سرمایه و سهامداران و غیره می‌شود.

انتخاب نام شرکت: یکی از مهم‌ترین دلایل استعلام شرکت ثبت شده در ترکیه انتخاب نام برای کسب و کار است. با این کار شما می‌توانید نام بهتر، منحصر بفرد و غیرتکراری را برای شرکت خود ثبت کنید.

شناخت نوع شرکت: شرکت‌ها با توجه به حوزه کاری خود، به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند. بنابراین با استعلام این شرکت‌ها می‌توان نوع آن‌ها را پیدا کرد.

خرید شرکت: زمانی که بخواهید برای خرید شرکت‌های ثبت شده در ترکیه اقدام کنید، باید درباره شرکت اطلاعات کاملی به دست آورید. به این ترتیب با استعلام شرکت می‌توانید اطلاعات کاملی راجع به آن کسب کنید تا بهترین گزینه را انتخاب نمایید.

جمع بندی

در این مقاله سعی کردیم جزئیات کاملی در رابطه با نحوه استعلام شرکت ثبت شده در ترکیه خدمت شما ارائه دهیم. فرآیند استعلام شرکت از طریق روش‌های مختلفی مانند شماره مرسیس یا مراجعه به روزنامه رسمی ترکیه امکانپذیر است. با این حال پیشنهاد می‌کنیم پیش از هر اقدامی در این مورد با کارشناسان و وکلای خبره در این زمینه مشورت بگیرید. موسسه معتبر الواپلای با سابقه درخشان در این زمینه آماده خدمت رسانی به شما خواهد بود. جهت استعلام شرکت در ترکیه همین حالا با شماره‌های ۰۲۱۸۸۸۸۴۶۴۵ و ۰۲۱۸۸۸۵۰۳۶۴ تماس بفرمایید.

امتیاز خود را ثبت کنید


چه قدر این پست برایتان مفید بود؟
اولین کسی باشید که به این پست رای میدهید!

اولین کسی باشید که برای این پست کامنت میگذارید!
تماس با ما
درخواست مشاوره رایگان

ما همراه شما خواهیم بود

برای دریافت مشاوره رایگان، این فرم را تکمیل کنید تا کارشناسان الو اپلای در سریعترین زمان، با شما تماس بگیرند

آدرس: تهران, میدان ونک, خیابان گاندی جنوبی, خیابان بیست و پنجم پلاک ۲۴ طبقه 2
آدرس و لوکیشن دفتر استانبول : DAP Vadi,Z ofis ,S Blok ,No 56 Kağıthane İstanbul
021-88884645 | 021-88850364
۸ الی ۲۱
 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .