whatsapp
الو اپلای
امن ترین شهرهای ترکیه برای زندگی

نویسنده :  ولی زاده

بروزرسانی شده در :  9 اسفند 1401

تعداد نظرات :  0

امن ترین شهرهای ترکیه برای زندگی

مطالعه و تحقیق درباره شهرهای امن ترکیه می‌تواند یکی از مهم‌ترین موضوعات برای سفر و زندگی در این کشور باشد. کشور ترکیه یکی از کشورهای پرجمعیت و پرتردد در منطقه خاورمیانه و آسیای مرکزی است که هر یک از شهرهای آن از ویژگی‌ها و شرایط متفاوتی برخوردار هستند. شهرهای تاریخی، فرهنگی و گردشگری ترکیه جذابیت بسیاری برای گردشگران و مسافران دارند.

بطور کلی کشور ترکیه به عنوان یکی از پایدارترین و امن‌ترین کشورهای منطقه با بهبود سیستم‌های امنیتی و پایداری اجتماعی، شهرهای امنی را برای ساکنین و گردشگران خود فراهم کرده است. در ادامه این مقاله به معرفی و بررسی امن‌ترین شهرهای ترکیه برای زنگی می‌پردازیم.

 

امن‌ ترین شهرهای ترکیه

ازمیر، استانبول، آنتالیا، بورسا، اسکی شهیر و آنکارا شهرهای بزرگ ترکیه به شمار می‌آیند که از امنیت بسیار خوبی برخوردار هستند. شاید از این لیست بتوان شهر اسکی شهیر را امن‌ترین شهر ترکیه دانست؛ چراکه از لحاظ امن بودن در رتبه هشتم جهان قرار دارد. همچنین در مقایسه با استانبول و آنکارا، ازمیر شهری با نرخ جرم و جنایت کمتر است.

درواقع ازمیر شهری دریایی بوده و اگر جرائمی در آن رخ دهد مرتبط با قاچاق مواد مخدر و سرقت‌های کوچک خواهد بود. لازم به ذکر است که شهر ازمیر در شمال غربی ترکیه واقع شده و از مرزهای سوریه، عراق و نیروهای کرد نیز بسیار فاصله دارد. بنابراین به طور کلی این شهرها از امنیت بسیار خوبی برخوردار می‌باشند؛ اما باید توجه داشت که در هر شهر و در برخی مناطثق خاص ممکن است خطرات امنیتی وجود داشته باشد با این حال باید تمام جوانب را در نظر گرفت و رعایت کرد.

 

 

امنیت در استانبول ترکیه

استانبول به عنوان پایتخت فرهنگی و اقتصادی ترکیه با حدود 15 میلیون جمعیت، یکی از شهرهای امن، با معماری بسیار زیبا و تاریخی ترکیه است. هرساله هزاران نفر برای مقاصد مختلف مانند زندگی، تحصیل، کار، تفریح و مواردی دیگر به این شهر زیبا سفر می‌کنند. با این حال به عنوان شهری بزرگ و پرجمعیت، ممکن است با برخی مشکلات امنیتی مانند سرقت و جرائم خیابانی روبرو شود، اما میزان جرایم و سطح خطرات آن در مقایسه با شهرهای دیگر ترکیه کمتر است و پلیس در سطح بالایی در حفظ نظم و امنیت شهر تلاش می‌کند.

به همین دلیل همواره باید در محل‌های عمومی، بازارها و خیابان‌های پرتردد از وسائل شخصی خود مراقبت کنید و همچنین نکات امنیتی مانند قفل کردن درب اتاق و پنجره‌ها و استفاده از تاکسی‌ها رسمی را رعایت نمایید. به طور کلی با رعایت نکات امنیتی، استانبول به عنوان یکی از شهرهای امن ترکیه محسوب می‌شود.

 

 

امنیت در آنتالیا

شهر آنتالیا با داشتن مناطق گردشگری زیبا و جذاب، به مقصد گردشگران و مسافران بسیاری تبدیل شده است. این شهر زیبا در جنوب غربی ترکیه و در ساحل دریای مدیترانه قرار دارد. آب و هوای مطبوع و معتدل، دریای زیبا، جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی، پارک‌ها و فضای سبز، فرودگاه بین‌المللی و بوم‌گردی به عنوان یکی از محبوب‌ترین شهرهای گردشگری ترکیه شناخته می‌شود.

همچنین دولت ترکیه برای حفظ امنیت این شهر و تضمین رفاه و آرامش مردم، برنامه‌هایی را در نظر گرفته است. به طور کلی مردم شهر آنتالیا بسیار مهمان نواز و دوست‌دار گردشگران هستند و ایجاد تجربه‌ای خوب و امن برای آن‌ها اهمیت بسیاری دارد. البته همانند هر شهر دیگری ممکن است برخی مشکلات امنیتی نیز در انتالیا وجود داشته باشد؛ اما با رعایت نکات امنیتی و احتیاط در محل‌های عمومی می‌توانید از زندگی آرام در این شهر نهایت لذت را تجربه کنید.

 

امنیت در ازمیر

ازمیر از دیگر شهرهای بزرگ ترکیه است که در شمال غربی کشور و ساحل آیجه واقع شده است. این شهر با داشتن تاریخ طولانی، معماری بسیار زیبا و فرهنگ گوناگون جذابیت بسیاری برای گردشگران و مسافران دارد. ازمیر به عنوان یکی از شهرهای اقتصادی و تجاری مهم ترکیه شناخته می‌شود و دارای بناهای تاریخی، موزه‌ها، پارک و باغ‌های بسیاری است.

از طرفی نیز شهر ازمیر به عنوان یکی از شهرهای امن ترکیه شناخته می‌شود و سطح جرم و جنایت در این شهر به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. به گفته مقامات محلی، نرخ جرم در ازمیر در سال‌های گذشته بسیار کاهش یافته و امنیت در شهر نیز بیشتر شده است. در طول شبانه روز محل‌های عمومی شهر از جمله خیابان‌ها، پارک‌ها، میدان‌ها و سایر به صورت مرتب نظافت و حتی بررسی می‌شوند. استفاده از دوربین‌های مداربسته در جای جای این شهر نقش بسیار مهمی در کاهش جرم و جنایت و افزایش امنیت شهری داشته است.

 

 

امنیت در آنکارا

شهر آنکارا پایتخت ترکیه است که با جمعیتی بیش از 5 میلیون نفر پنجمین شهر پرجمعیت ترکیه محسوب می‌شود. آنکارا در زمینه صنعت، بازرگانی و خدمات به عنوان یکی از مهم‌ترین مراکز ترکیه است و علاوه بر آن نیز دارای میراث فرهنگی و تاریخی بسیار غنی شامل آثار باستانی، موزه‌ها، کلیسا، قلعه و بناهای معاصر می‌باشد.

آنکار نیز مانند سایر شهرها از امنیت خوبی برخوردار است؛ در حال حاضر میزان جرم و جنایت در این شهر به طور کلی بسیار کاهش یافته و اقدامات امنیتی و پلیسی در آن فعال هستند و تلاش می‌کنند تا امنیت شهر را تضمین و تامین کنند.

 

شماره های ضروری و راهنمای امنیت در ترکیه

دانستن شماره‌های ضروری در ترکیه در صورت بروز هرگونه اتفاق ناگوار، به عنوان یک راهنمایی یا منبع امداد می‌تواند بسیار کمک کننده باشد. از این رو می‌توانید در جدول زیر شماره‌های ضروری ترکیه را مشاهده کنید:

 

مرکز خدماتی شماره تماس
پلیس 154
خدمات شهری و نیروی انتظامی 153
آتش نشانی 110
اورژانس 112
نجات غریق 144
راهنمای استانبول ترکیه 11832
راهنمای فارسی زبان شبانه روزی ترکیه 11822
شماره تلفن اضطراری 145
خدمات دندانپزشکی ضروری 2610848
کمک اضطراری والدین 5545350484
خشونت خانگی، اذیت و حمایت اجتماعی 144
حمایت اجتماعی زنان، کودکان و سالمندان 183

 

اطلاع از امنیت شهرهای ترکیه برای زندگی با کارشناسان الواپلای

سوالی که بسیاری از افرادی که می‌خواهند بنابه دلایلی به کشور ترکیه سفر کنند می‌پرسند، این است که امن‌ ترین شهر ترکیه برای زندگی کدام است؟ در پاسخ به این سوال می‌توان گفت که مناطق امن بسیاری در ترکیه وجود دارند؛ از استانبول زیبا تا اسکی شهیر و ازمیر و بسیاری دیگر از امن‌ترین شهرهای ترکیه به شمار می‌آیند.

البته سطح امنیت در شهرها ممکن است متفاوت باشد؛ اما دولت ترکیه با افزایش تدابیر امنیتی در سال‌های اخیر توانسته امنیت مناسبی را در کشور برقرار کند. بطور کلی کشور ترکیه برای زندگی، تفریح، کار، سرمایه گذاری و مواردی دیگر کشور امنی است. شما می‌توانید برای اطلاعات بیشتر و مشاوره در این زمینه با کارشناسان الواپلای تماس بگیرید.

امتیاز خود را ثبت کنید


چه قدر این پست برایتان مفید بود؟
اولین کسی باشید که به این پست رای میدهید!

اولین کسی باشید که برای این پست کامنت میگذارید!
تماس با ما
درخواست مشاوره رایگان

ما همراه شما خواهیم بود

برای دریافت مشاوره رایگان، این فرم را تکمیل کنید تا کارشناسان الو اپلای در سریعترین زمان، با شما تماس بگیرند

آدرس: تهران, میدان ونک, خیابان گاندی جنوبی, خیابان بیست و پنجم پلاک ۲۴ طبقه 2
آدرس و لوکیشن دفتر استانبول : DAP Vadi,Z ofis ,S Blok ,No 56 Kağıthane İstanbul
021-88884645 | 021-88850364
۸ الی ۲۱
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .