whatsapp
الو اپلای
10 دانشگاه برتر کانادا در زمینه آموزش آنلاین

نویسنده :  شیوا داداش زاده

بروزرسانی شده در :  27 اسفند 1399

تعداد نظرات :  1

10 دانشگاه برتر برای آموزش آنلاین در کانادا

امروزه درمیان برترین کشورها در زمینه تحصیلی کانادا توانسته جایگاه قابل توجهی را بدست آورد و همچنین کیفیت آموزشی بسیار بالا آن باعث شده است تا سالانه دانشجویان بین الملل بسیاری برای تحصیل در کانادا اقدام کنند.

این کشور که امروزه با سیستم آموزشی و دانشگاه های با کیفیت خود دارای سطحی برابر با آمریکا، استرالیا و انگلیس است، با سیاست های نرمی که در قبال مهاجران دارد مقصدی محبوب برای آنها به شمار می رود. علاوه بر این، هزینه های تحصیل و زندگی در کانادا بسیار مناسب تر از این کشورها است.

امروزه تکنولوژی پیشرفته و اینترنت، برای دانشجویانی که قصد تحصیل در خارج از کشور را دارند اما به دلایل مادی امکان این کار را ندارند و یا مجبور به کار شده و نتوانسته اند به تحصیل ادامه دهند، فرصت آموزش از راه دور را فراهم کرده است.

مزیت های آموزش از راه دور

به این ترتیب، دانشجویان بدون نیاز به خروج از کشور خود هم می توانند با آموزش آنلاین در دانشگاه های معتبر، مدرک و گواهی معتبر بین المللی به دست آورند و در عین حال در حرفه مورد نظر خود به فعالیت بپردازند.

مزیت های آموزش از راه دور

 •  مهم ترین مزیت این نوع آموزش، موقعیت مکانی آن است. در هر کشوری از جهان هم که باشید، به دانشگاه های بیشماری که دوره های آموزش از راه دور برگزار می کنند، دسترسی خواهید داشت.
 •  آموزش از راه دور نسبت به آموزش های مرسوم، ارزان تر است. زیرا شامل هزینه هایی مثل هزینه خورد و خوراک و یا اقامت نمی باشد.
 •  دوره ها، کورس ها و موسساتی که قصد تحصیل در آنها را دارید بسیار متنوع هستند.
 •  روز و ساعت کلاسهای درسی را می توانید با توجه به برنامه خودتان تنظیم کنید.
 •  در طول دوره آموزش آنلاین، در سایه کلاسهای مشترک، شبکه های ارتباطی اجتماعی و حرفه ای تان در سطح جهانی گسترده تر خواهد شد.
 • دوره های آنلاین در فرآیند یادگیری علوم جدید مهارت هایی مانند اعتماد به نفس، انگیزه، مدیریت زمان را نیز به دانشجویان می آموزد که این ویژگی ها مورد استقبال کارفرمایان قرار می گیرند.

دانشجویانی که به دنبال فرصت های تحصیلی در کانادا هستند، از یک فضای یادگیری انگیزشی برخوردار خواهند بود. این دانشگاه میزبان تعداد زیادی از دانشمندان، محققان و کارآفرینان با استعداد است و با داشتن شهرت عالی به عنوان یک پیشگام بین المللی در بخشهایی مانند کامپیوتر و فناوری اطلاعات، ارتباطات از راه دور، حمل و نقل و مهندسی، و به ویژه در حوزه هایی مانند نرم افزار پیشرفته، بیوتکنولوژی، انرژی هیدروالکتریک و هسته ای، اقیانوس و محیط زیست و تجهیزات پزشکی درخور توجه است.

آیا گزینه های آموزش آنلاین در کانادا وجود دارد

آیا گزینه های آموزش آنلاین در کانادا وجود دارد؟

کانادا بهترین دوره های آموزش از راه دور را برای دانشجویان مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می دهد.

مقطع کاردانی : دوره های مقطع کاردانی معمولا دو سال است. این دوره ها از طراحی گرفته تا علوم، گزینه های تحصیلی زیادی را ارائه می دهند و فارغ التحصیلان به راحتی موفق به یافتن کار می شوند.

مقطع کارشناسی : آموزش از راه دور در مقطع کارشناسی در کانادا، از دوره های پرترجیح توسط دانشجویان است. این دوره ها معمولا چهار سال طول می کشد و فرصت های شغلی زیادی را ارائه می دهد.

مقطع کارشناسی ارشد : دوره کارشناسی ارشد مزیت بزرگی را در حیات شغلی دانشجویان دارد. معروف ترین رشته تحصیلی در دوره های آموزش آنلاین کارشناسی ارشد MBA می باشد.

مقطع دکترا : دوره های دکترا فرصت های برتری در زمینه مشاغل معتبرتر برای فارغ التحصیلان این دوره ها ارائه می دهد.

معرفی دانشگاه های ارائه دهنده آموزش از راه دور در کانادا

1. دانشگاه آتاباسکا ( Athabasca University)

این دانشگاه یکی از بهترین موسسات ارائه دهنده آموزش آنلاین است که در سال 1970 در آلبرتا تاسیس گردیده و یک دانشگاه جامع تحقیقاتی و آکادمیک می باشد. دانشگاه آتاباسکا با ارائه اولین دوره آموزش از راه دور در سطح دانشگاهی در کانادا در سال 1972 ، امروزه میزبان موسسه تحقیقاتی آموزش از راه دور کانادا ست.

دانشگاه آتاباسکا

امروز بالغ بر 40 هزار دانشجو از بیش از 80 کشور جهان، از بیش از 50 دوره آنلاین کارشناسی و کارشناسی ارشد این موسسه فارغ التحصیل شده اند.

برخی دوره های آنلاین دانشگاه به شکل زیر است :

 • دوره های دکترای مدیریت کسب و کار
 • دوره های کارشناسی ارشد پرستاری
 • دوره های کارشناسی سیستم های اطلاعاتی
 • MBA
 • دوره های دکترای آموزش از راه دور

2. کالج فنشاو (Fanshawe College)

این موسسه که در سال 1967 در ایالت انتاریوی کانادا تاسیس گردیده، میزبان دانشجویان سراسر جهان از بیش از 75 کشور می باشد. این موسسه دارای بیش از 200 دوره دیپلما و سرتیفیکیت بوده، 87 درصد فارغ التحصیلان آن در شش ماه اول پس از فارغ التحصیلی موفق به پیدا کردن کار می شوند.

این موسسه یک سیستم آموزشی دانشجو محور و باکیفیت اتخاذ کرده و با سازمان ها و بخش های برجسته کشور همکاری می کند. کالج دارای دوره های آموزش آنلاین دو ساله سرتیفیکیت و دیپلما، کورس های خصوصی و دوره های هشت ماهه گواهی فوق لیسانس است.

کالج فنشاو

برخی رشته های تحصیلی دوره آنلاین در این دانشگاه به این صورت است :

 • مدیریت منابع انسانی
 • بازاریابی
 • مدیریت امنیت اطلاعات
 • حسابداری

3. دانشگاه مک گیل (McGill University)

دانشگاه مک گیل یکی از موسسات معتبر آموزشی است که از سال 1821 خدمات آموزشی ارائه می دهد. پردیس اصلی دانشگاه در مونترال واقع شده است و دانشجویان می توانند در دوره های مشخصی از سال تحصیلی به دوره های آنلاین دسترسی داشته باشند.

دانشگاه مک گیل

دانشگاه امروزه، فرصت بهره مندی از آموزش و پژوهش در سطح جهانی را به دانشجویان بین المللی از بیش از 150 کشور جهان ارائه می دهد.

دوره های سرتیفیکیت و دیپلمای کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته های مختلف، سرتیفیکت های توسعه شغلی، برخی دوره های منتخب و سایر دوره ها بصورت آنلاین در این دانشگاه ارائه می شود.

4. دانشگاه منیتوبا (University of Manitoba)

دانشگاه منیتوبا که در سال 1877 تاسیس شده، یکی از بهترین موسسات تحقیقاتی دولتی در کاناداست. این دانشگاه که میزبان دانشجویان بین المللی از بیش از 100 کشور مختلف است با دوره های آموزش از راه دور، امکان آموزش راحت و انعطاف پذیری را در هر زمان و مکانی فراهم می کند.

دانشگاه منیتوبا

این دانشگاه با بیش از 140 دوره آموزش از راه دور در مقطع کارشناسی، گزینه ای مناسب برای دانشجویانی است که این نوع آموزشی را انتخاب می کنند.

دانشگاه منیتوبا دوره های آنلاین سرتیفیکیت و دیپلمای کارشناسی را در مباحثی مانند تاریخ، جامعه شناسی، روانشناسی و جغرافیا ارائه می دهد.

5. دانشگاه ساسکاچوان (University of Saskatchewan)

دانشگاه ساسکاچوان یکی از برجسته ترین دانشگاه های تحقیقاتی کانادا، در سال 1907 تاسیس شده است. این دانشگاه به دانشجویان خود در دوره های آنلاین، دسترسی به تمام خدمات دانشجویی مانند پشتیبانی علمی و مالی را امکانپذیر ساخته و نیز در زمینه مشاوره شغلی، بحث های گروهی و مقاله نویسی، پشتیبانی به عمل می آورد.

دانشگاه ساسکاچوان

دوره های چهار ساله آموزش از راه دور دانشگاه در برخی رشته ها به شرح زیر است :

 • تاریخ
 • بازاریابی
 • فاینانس(امور مالی)

6. دانشگاه تامسون ریورز (Thompson Rivers University)

دانشگاه تامسون ریورز در سال 1970 تاسیس گردیده و قصد دارد تا دوره های آموزش از راه دور خود را توسعه بخشد. این دانشگاه با بیش از 57 سیستم یادگیری مجازی امکان تحصیل در دوره های آنلاین سرتیفیکیت و دیپلما را فراهم می کند. نصف دانشجویان این دانشگاه در دوره های آموزش آنلاین تحصیل می کنند.

دانشگاه تامسون ریورز

برخی از رشته های دوره آموزش آنلاین در این دانشگاه به شکل زیر است :

 • دوره کارشناسی طراحی
 • دوره کارشناسی مدیریت توریسم
 • دیپلمای دستیار بیهوشی
 • MBA
 • دوره کارشناسی علوم کامپیوتر

7. دانشگاه رویال رودز ( Royal Roads University)

این دانشگاه در سال 1940 تاسیس شده است و با دوره های آموزش آنلاین مبتنی بر حرفه کاری برجسته می گردد. این دانشگاه بیشتر با دوره های آنلاین کارشناسی ارشد و دکترا شناخته شده است.

دانشگاه رویال رودز

از پرترجیح ترین دوره های این دانشگاه می توان به :

 • دوره کارشناسی کاربردهای زیست محیطی
 • کارشناسی ارشد یادگیری آنلاین و تکنولوژی
 • تحصیلات تکمیلی طراحی صنعتی
 • کارشناسی ارشد توسعه تجاری در آموزش بین المللی اشاره کرد.

8. دانشگاه واترلو  ( University of Waterloo )

دانشگاه واترلو در سال 1957 تاسیس شده و یکی از معتبرترین دانشگاه های تحقیقاتی دولتی کانادا و همچنین یکی از موسسات مبتکر آموزشی برای 27 سال بوده است.

University of Waterloo

دانشگاه با امکاناتی که در اختیار دانشجویان خود قرار می دهد، با جمعیت های دانشجویی، امکانات تحقیقاتی برتر و شهریه های مناسب جلب توجه می کند و دارای بیش از 40 هزار دانشجو از 152 کشور جهان در مقاطع کارشناسی و بالاتر و بالغ بر 200 هزار فارغ التحصیل می باشد.

دانشگاه واترلو با ارائه بیش از 525 دوره آنلاین در 40 رشته، در مقاطع کارشناسی و بالاتر، فرصت های شغلی زیادی را در سطح جهانی فراهم می کند.

9. دانشگاه لورنشن ( University of Laurentian )

دانشگاه Laurentian که از سال 1960 در کانادا خدمات آموزشی ارائه می دهد، برای دانشجویان بین المللی که در جستجوی دوره های آنلاین کارشناسی با محوریت اشتغال هستند، فرصت تحصیل به دو زبان انگلیسی و فرانسوی را در این دوره ها فراهم می کند.

 

دانشگاه با بیش از 90 دوره در مقطع کارشناسی و 18 دوره در مقطع کارشناسی ارشد، امکان توسعه در زمینه شغلی را فراهم می کند.

در میان دوره های توسعه شغلی، موضوعات جالبی مانند تشخیص و تجزیه و تحلیل اثر انگشت، و در میان دوره های MBA و کارشناسی، برابری، تنوع و حقوق بشر و روانشناسی و جامعه شناسی بیشترین ارجحیت را دارند.

10. دانشگاه ترنت (Trent University)

دانشگاه ترنت در سال 1964 در انتاریوی کانادا تاسیس شده و در شش ماه اول پس از فارغ التحصیلی امکان 90 درصد اشتغال و تجربه کار جهانی را برای دانشجویان خود فراهم می کند.

این دانشگاه که به دانشجویان بین المللی از بیش از 80 کشور مختلف خدمات ارائه می دهد، با مرکز کارآفرینی و نوآوری اجتماعی، سه مرکز تحقیقاتی و لابراتوارها، برجسته می گردد.

دانشگاه دارای بیش از 100 برنامه آموزش آنلاین به ویژه در موضوعات جالبی مانند مطالعات گردش خون و نظارت و ارزیابی زیست محیطی می باشد.

 

امتیاز خود را ثبت کنید


چه قدر این پست برایتان مفید بود؟
3.8 از 5 با 17 رای

 • مجله مهاجرت

  1401-12-21 در 4:22 ق.ظ

  سلام.وقت بخیر .
  در مورد اپلای رشته کامپیوتر در کانادا میشه راهنمایی بفرمایید؟

تماس با ما
درخواست مشاوره رایگان

ما همراه شما خواهیم بود

برای دریافت مشاوره رایگان، این فرم را تکمیل کنید تا کارشناسان الو اپلای در سریعترین زمان، با شما تماس بگیرند

آدرس: تهران, میدان ونک, خیابان گاندی جنوبی, خیابان بیست و پنجم پلاک ۲۴ طبقه 2
آدرس و لوکیشن دفتر استانبول : DAP Vadi,Z ofis ,S Blok ,No 56 Kağıthane İstanbul
021-88884645 | 021-88850364
۸ الی ۲۱
 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .