whatsapp
الو اپلای
دانشگاه اتاوا

نویسنده :  شیوا داداش زاده

بروزرسانی شده در :  23 اسفند 1399

تعداد نظرات :  0

دانشگاه اتاوا (University of Ottawa) ؛ جزو برترین دانشگاه های جهان

هر ساله بیش از ۸۰۰۰ دانشجوی بین المللی برای ادامه تحصیل در کانادا ، دانشگاه اتاوا را انتخاب میکنند. اتاوا هم به عنوان پایتخت کانادا و هم به عنوان مرکز سیاسی این کشور میزبان چندین سازمان مردم نهاد ، کنسولگری ها، سفارتخانه‌ها و مراکز بین المللی است.

دانشجویان خارجی این دانشگاه هم در یکی از ۱۰ کشور ثروتمند جهان زندگی می کنند و هم از لحاظ هزینه تحصیل و کیفیت آموزش در یکی از بهترین دانشگاه های جهان تحصیل می کنند.

دانشگاه اتاوا از نظر تحقیقات علمی در بین برترین دانشگاه های پزشکی کانادا قرار دارد و همچنین در میان بهترین  دانشگاه های جهان قرار گرفته است. زبان آموزش در این دانشگاه هم انگلیسی و هم فرانسوی و هم به دو زبان انگلیسی و فرانسه است و برترین دانشگاه دوزبانه از نظر کیفیت آموزش در دنیا معرفی شده است.

بیش از ۵۵۰ رشته در سطح کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه اتاوا وجود دارد که از نظر کسب درجه و مقام علمی در بین دانشگاه های دنیا شهرت جهانی دارد. همه ساله تمامی رشته ها از نظر کیفیت آموزش و سطح علمی توسط هئیت علمی دانشگاه بررسی می شوند.

دانشگاه اتاوا کانادا

هر سال از ۱۵۵ کشور جهان بیش از ۴۲۰۰۰ دانشجوی خارجی در این دانشگاه تحصیل می کنند. تمامی دانشجویان با توجه به سطح مهارت خود در زبان انگلیسی و زبان فرانسه درجه بندی می شوند و برای تقویت زبان در دوره های آموزشی شرکت می کنند.

یک شبکه خدماتی رایگان در اختیار دانشجویان خارجی قرار میگیرد که به صورت رایگان خدمات ارائه می دهد. همچین تیم متخصص عبارت از مربیان و راهنمایان بین المللی در اختیار دانشجویان خارجی جهت کمک به آنها در زمان ورود و ثبت نام دانشگاه و راهنمایی آنها برای زندگی در کانادا وجود دارد. علاوه بر این در طول تحصیل خدمات رایگان زیادی برای دانشجویان هم از نظر رفاهی و هم از نظر آموزشی در نظر گرفته شده است.

اتاوا با بیش از ۲۸۰ دانشگاه از ۵۰ کشور جهان، قرارداد مشترک برای فرستادن دانشجویان به خارج از کشور و ادامه تحصیل دارد. همچنین برای دانشجویانی که موفق به دریافت سهمیه تحصیل در خارج از کشور شده اند یک هئیت متخصص از مربیان بین المللی برای راهنمایی آنها در نظر گرفته شده است.

اتاوا با هزینه های معقول زندگی و تنوع فرهنگی، کشوری ایده آل برای دانشجویان خارجی است. همچنین تمامی قیمت محصولات مصرفی در اتاوا تقریبا ۲۵ درصد کمتر از تورنتو است. کانادا در کل مناظر باشکوه و امکانات نامحدودی را برای ورزش و تفریحات سالم مانند اسکی، پیاده روی در طبیعت زیبای شهرهای آن ، قایق رانی و … دارد.

شهریه دانشگاه اتاوا

متوسط شهریه در دانشگاه اتاوا :

 • لیسانس 11.920 دلار
 • فوق لیسانس 7.570 دلار
 • هزینه های زندگی 13.970 دلار
 • هزینه های خوابگاه 8.491 دلار

اتاوا در رتبه بندی برترین دانشگاه های جهان در سال ۲۰۲۰

دانشگاه اتاوا در رتبه بندی 2020 Times higher Education world university Ranginkts از رتبه ۱۷۶ در سال ۲۰۱۹ به رتبه ۱۴۱ در سال ۲۰۲۰ رسیده است. این دانشگاه برای سه سال متوالی در تحقیقات دانشگاهی در رتبه ۷ برترین دانشگاه های کانادا جای گرفته است.

اتاوا برای سال های آینده در زمینه استعداد یابی و تحقیقات علمی برنامه های زیادی در نظر گرفته است برای دستیابی به این هدف در ۵ سال اخیر بیش از ۱.۱۰۰ آزمایشگاه آموزشی و پژوهشی تاسیس کرده است. دانشگاه اتاوا برای پیشرفت علمی دانشجویان و ارتقا سطح علمی دانشگاه از تمامی امکانات پیشرفته روز استفاده می کند.

این دانشگاه علاوه بر مربیان دانشگاهی متشکل از اکیب آکادمیک که می توانند در زمینه مشکلات آموزشی دانشجویان کمک کنند یک تیم پشتیبانی در دانشگاه برای کمک به دانشجویان برای زندگی در کانادا دارد که از ۱۴ مربی بین المللی تشکیل یافته است.

این موسسه برای افزایش فرصت های شغلی دانشجویان و افزایش دانش و مهارت های علمی و شغلی آنها مجموعه ای از برنامه های کارشناسی ارشد کوتاه و دوره محور را راه اندازی کرده است. به منظور حمایت از دانشجویان خارجی مقطع دکتری و فعالیت های آنها در زمینه تحقیقات علمی، بورسیه بین المللی دکتری برای کمک به هزینه های تحصیلی آنها در نظر گرفته شده است و برای دانشجویان دکتری فرانسوی زبان جدا از بورسیه بین المللی، معافیت از برخی شهریه های تحصیلی نیز داده می‌شود.

کیفیت دانشگاه اتاوا

کیفیت در دانشگاه اتاوا

دانشگاه اتاوا موسسه ای است که با موفقیت در آموزش و به کارگیری شیوه های نوین آموزشی و علمی یکی از برترین دانشگاه های جهان است. اساتید این دانشگاه از لحاظ سطح علمی و کیفیت تدریس هر سال جوایز زیادی دریافت می کنند. به ازای هر یک از اعضای هئیت علمی دانشگاه ۲۵ دانشجو وجود دارد که حتی غیر از ساعات درسی دانشگاه برای حمایت و کمک به دانشجویان فعالیت می نمایند.

تحقیقات و پژوهش در دانشگاه اتاوا

دانشگاه اتاوا از نظر کیفیت تدریس و آموزش و تحقیقات علمی جزو ۱۰ دانشگاه برتر کانادا است و تعداد زیادی از مراکز تحقیقاتی و موسسات پژوهشی را در خود جای داده است به عنوان مثال:

 • مرکز تحقیقات و آموزش حقوق بشر
 • موسسه تحقیقات مغز و ذهن
 • مرکز بیماری های عصبی عضلانی اریک پولین
 • موسسه تحقیقات محیط زیستی و مرکز پاداری جهانی

شرایط ورود و پذیرش دانشگاه اتاوا

در این دانشگاه زبان آموزش انگلیسی و فرانسوی است و دانشجویان بین المللی باید به یکی از این دو زبان تسلط کافی داشته باشند و یا اینکه دانشجویان قبل از ورود به دانشگاه حداقل سه سال در موسسه ای که به زبان انگلیسی و یا فرانسوی آموزش می دهد تحصیل کرده باشند و نمره های قبولی آنها بدین صورت باید باشد:

 • نمره کتبی آیتلس ۶.۵
 • نمره کتبی Tofel ibt ۲۲ و در کل نمره کتبی ۸۶
 • نمره ۲۲  reading و listening  و در سطح کتبی ۲۰ tofel pbt

داوطلبانی که از نظر شرایط مهارت در زبان در درجه قابل قبولی قرار ندارند می توانند در دوره فشرده آموزش زبان شرکت کنند.

شرایط دانشگاه اتاوا

بورسیه تحصیلی و بودجه دانشگاه اتاوا

برای دانشجویان خارجی که در رشته هایی ثبت نام کرده اند که زبان آموزش در آن رشته ها فرانسوی است ، بورسیه متفاوت از رشته هایی که زبان آموزش در آن رشته ها انگلیسی است در نظر گرفته شده است. این دانشجویان ممکن است شهریه کمتر از حد معمول پرداخت کنند و یا از تخفیفاتی که برای شهروندان کانادایی در نظر گرفته شده است بهره مند شوند.

بورسیه تحصیلی ریاست جمهوری برای دانشجویان بین المللی

برای یک دانشجو در مقطع کارشناسی یک بورسیه ریاست جمهوری به مبلغ ۳۰۰۰۰ دلار کانادا در نظر گرفته شده است. دانشجویانی که از نظر علمی پیشرفت تحصیلی بهتری داشته باشند، می توانند از این بورسیه بهره مند شوند.

بورسیه تحصیلی وزارت برای دانشجویان بین المللی

برای یک دانشجو در مقطع کارشناسی بورسیه وزارت به مبلغ ۲۶۰۰۰ دلار کانادا تعیین شده است و به دانشجویانی که سطح علمی و پیشرفت تحصیلی بهتری دارند، اعطا می‌شود.

بورسیه تحصیلی دانشکده ادبیات

۱۰ بورسیه برای ۱۰ دانشجوی کارشناسی که هر کدام ۴۰۰۰ دلار است تعیین شده است که برای دانشجویان موفق دانشکده ادبیات اعطا می‌شود.

بورسیه دانشکده فنی مهندسی

۳۵ بورس و هر کدام به مبلغ ۵۰۰۰ دلار کانادا برای دانشجویان خارجی که در دانشکده مهندسی از نظر علمی و تحقیقاتی پیشرفت چشمگیری در مقطع کارشناسی داشته باشند، تعلق می گیرد.

بورسیه یادبود دانشکده مهندسی

۷ بورسیه و هر کدام به مبلغ ۲۰۰۰ دلار کانادا فقط برای دانشجویان دختر در دانشکده مهندسی که از نظر تحصیلی پیشرفت کرده باشند، اعطا می‌شود.

بورسیه تحصیلی دانشکده علوم اجتماعی

یک بورسیه به مبلغ ۱.۵۰۰ دلار کانادا فقط برای یک دانشجو موفق از دانشکده علوم اجتماعی در نظر گرفته شده است.

بورسیه تحصیلی دانشگاه اتاوا

موفقیت های شغلی فارغ التحصیلان دانشگاه اتاوا

بیش از ۹۵ درصد فارغ التحصیلان دانشگاه اتاوا بعد از اتمام تحصیل مشغول به کار هستند. دانشگاه اتاوا با ۲۱۰۰۰۰ فارغ التحصیل و حمایت آنها بعد از دوران تحصیل برای کسب تجربه و پیدا کردن شغل مناسب در رده برترین دانشگاه های جهان قرار گرفته است.

این موسسه منابع و خدماتی را برای دانشجویان در آماده سازی آنها برای دنیای تجارت و کار فراهم می کند. این خدمات شامل پشتیبانی مشاوره شغلی، نمایشگاه های شغلی، ایجاد شبکه های شغلی و کارگاه جستجوی شغلی است.

علاوه بر این یک برنامه توسعه شغلی برای دانشجویان بین المللی وجود دارد. تحت این برنامه کارگاه های مختلفی به دو زبان انگلیسی و فرانسه برگزار می شود به این ترتیب دانشجویان می توانند در مورد شبکه سازی، مصاحبه ها، اشتغال زایی، استراتژی های جستجوی شغل، مهاجرت و … اطلاعات کسب کنند.

امتیاز خود را ثبت کنید


چه قدر این پست برایتان مفید بود؟
4.3 از 5 با 7 رای

اولین کسی باشید که برای این پست کامنت میگذارید!
تماس با ما
درخواست مشاوره رایگان

ما همراه شما خواهیم بود

برای دریافت مشاوره رایگان، این فرم را تکمیل کنید تا کارشناسان الو اپلای در سریعترین زمان، با شما تماس بگیرند

آدرس: تهران, میدان ونک, خیابان گاندی جنوبی, خیابان بیست و پنجم پلاک ۲۴ طبقه 2
آدرس و لوکیشن دفتر استانبول : DAP Vadi,Z ofis ,S Blok ,No 56 Kağıthane İstanbul
021-88884645 | 021-88850364
۸ الی ۲۱
 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .