whatsapp
الو اپلای
دانشگاه وسترن کانادا

نویسنده :  شیوا داداش زاده

بروزرسانی شده در :  10 فروردین 1400

تعداد نظرات :  0

دانشگاه وسترن انتاریو ؛ برجسته ترین دانشگاه تحقیقاتی کانادا

دانشگاه وسترن انتاریو در سال 1878 تاسیس شد. این دانشگاه، هرساله دانشجویان بسیاری را با جهان بینی گسترده که می خواهند جوامع بین المللی را مطالعه کرده ، تعامل و رهبری این جوامع را به عهده بگیرند، جهت تحصیل در کانادا جذب می کند.

دانشگاه وسترن دارای سابقه برتری در کشف بنیادی و کاربردی به عنوان یکی از دانشگاههای پیشرو در تحقیقات کانادا و همچنین در میان برترین دانشگاه های پزشکی کانادا قرار گرفته است.

وسترن با ارائه بیش از 400 رشته در مقطع کارشناسی و 88 رشته ی کارشناسی ارشد تدریس را در همه رشته ها ارائه می دهد و علاوه بر پنج حوزه موضوعی برتر در 50 رشته برتر جهان، در همه ی رشته ها آموزش ارائه می دهد.

دانشجویان وسترن که بیش از 5800 نفر آنها دانشجویان بین الملل هستند در جامعه های فرهنگی بسیار متنوعی زندگی می کنند. دانشجویان این فرصت را دارند که موفقیت تحصیلی را با فعالیتهای حرفه ای ، تحقیق ، ورزش ، فعالیتهای داوطلبانه و مسئولیت های اجتماعی دیگر تلفیق نموده و یک احساس قوی اجتماعی را کسب کنند.

مقاله پیشنهادی:
تحصیل در کانادا 🇨🇦

وسترن به داشتن 24 دانشمند Rhodes افتخار می کند. همچنین طی هفت سال گذشته برنده ی 13 جایزه جهانی از جوایز کارشناسی جهانی گشته و بیش از 150 دانشجوی آن به لیست دانشجویان بسیار تحسین شده راه یافته اند و در این رقابت های میان رشته ای به طور مداوم در آمریکای شمالی رتبه اول را کسب کرده است.

برجسته ترین دانشگاه های تحقیقاتی کاناد

دانشگاه وسترن به عنوان یکی از اعضای U15 ، برجسته ترین دانشگاه های تحقیقاتی کانادا ، در میان موسساتی قرار دارد که سریعترین رشد را در تحقیقات علمی کانادا دارند. تیم های تحقیقاتی این دانشگاه در زمینه های مختلف از علوم اعصاب و تصویربرداری گرفته تا کاهش بلایای طبیعی ، علوم سیاره ای و نوآوری های اجتماعی مشهور هستند. این دانشگاه سالانه 240 میلیون دلار کانادا از بودجه بنیادهای تحقیقاتی خارجی دریافت می کند.

وسترن درشهر لندن ، شهری مهمان نواز با 384000 نفر جمعیت که در فاصله ی دو ساعتی غرب تورنتو در کانادا قرار گرفته و به عنوان یک قطب اقتصادی و فرهنگی برای جنوب غربی انتاریو می باشد، واقع شده است.

محوطه دانشگاه یک فضای سبز 480 هکتاری با ساختمانهایی به سبک گوتیک است که با ساختمانهای مدرن آمیخته شده و با سیستم حمل و نقل عمومی شهر و همچنین مسیرهای دوچرخه سواری و پیاده روی ارتباط دارد. سفر به تورنتو ، دیترویت و بسیاری از مکان های دیگر با هواپیما ، قطار و اتوبوس از این شهر به آسانی صورت می گیرد.

وسترن یکی از اعضای بنیانگذار U15 ، متمایزترین گروه دانشگاه های تحقیقاتی در کانادا است. این دانشگاه از طریق مشارکت در بخشهای دولتی و خصوصی ، تحقیقات خود را از آزمایشگاهها به دنیای واقعی می برد.

دانشجویان دانشگاه وسترن به یک شبکه جهانی متشکل از بیش از315.000 دانش آموخته از 150 کشور جهان پیوستند. فارغ التحصیلان پس از فارغ التحصیلی صاحب مشاغل موفق بوده وحدود 95.2 درصد فارغ التحصیلان اشتغال به شغلی در زمینه ی رشته ی تحصیلی خود دارند.

                    لیسانس                36.780 دلار کانادا        
 دوره های آموزش شغلی (کارآموزی)                35.960 دلار کانادا
              هزینه های زندگی                13.690 دلار کانادا
    متوسط ​​هزینه ی خوابگاه خصوصی                 5.250 دلار کانادا

دانشجویان بین المللی ، چه در کانادا تحصیل کنند و چه از راه دور ، از طریق مشاوره ی مهاجرت ، برنامه نویسی مجازی ، ارتباط با همسالان و کمک های فردی به خوبی پشتیبانی می شوند. دانشگاه وسترن همچنین طیف وسیعی از پشتیبانی ها و منابع مهاجرت را برای مسافرت و قرنطینه دانشجویان در سفر به کانادا فراهم می کند.

سلامت دانشجویان ، اعضای هیئت علمی و کارکنان در مرکز کلیه اعمال و سیاست های دانشگاه وسترن قرار دارد. بیماری همه گیر COVID-19 یک چالش مداوم در ارائه آموزش عالی با کیفیت است. اما این دانشگاه با سرمایه گذاری در منابع پیشرفته و پشتیبانی از آموزش آنلاین و همچنین اقدامات حفاظتی برای دانشجویان در دانشگاه ، این چالش را پشت سر گذاشته است.

کیفیت آموزش دانشگاه وسترن

کمپین Take Care Western تضمین می کند که سلامت و ایمنی دراین دانشگاه یک مسئولیت جمعی است. این دانشگاه تلاش می کند تا اطمینان حاصل کند که همه اعضای جامعه به یکدیگر علاقه مند هستند و با کمال میل برای کاهش خطر انتقال COVID-19 تلاش می کنند و یک کلینیک آزمایش COVID-19 در دانشگاه موجود است.

هسته اصلی رویکرد دانشگاه وسترن یک طرح دقیق و چند مرحله ای است که به شکل قابل توجهی از موفقیت علمی دانشجویان و همچنین فعالیت های تحقیقاتی مداوم آنها پشتیبانی می کند. هدف این طرح ضمن حفظ سطح بالای تدریس ، آمیختن آموزش حضوری و آموزش آنلاین در هم است.

کیفیت آموزش دانشگاه وسترن

اساتید وسترن متخصصانی با آموزش برتر در رشته های خود هستند که یافته های تحقیقات خود را در آموزش روزانه شان ادغام می کنند. وسترن دومین ارائه دهنده بورس تحصیلی ملی 3M در کانادا است که از طریق یک برنامه جایزه ملی ارائه می شود که مشارکت برجسته در آموزش و یادگیری در دوره تحصیلات متوسطه کانادا را ارتقاء می دهد.

در وسترن ، هر عضو هیئت علمی روش خاص خود را برای آوردن درس به زندگی واقعی دارد. دانش آموزان با کمک مدرسان برتر به روش های جدید و هیجان انگیز ، از شبیه سازی گرفته تا روش های موردی و یادگیری مشارکتی ، دست می یابند.

با ملاقات با برخی از اساتید می توانید نحوه تعامل آنها با دانشجویان را از راه های معنی دار شاهد باشید. با تجربه یک یا دو درس می توانید شاهد تجربه ی تدریس در وسترن باشید.

کیفیت تحصیل در وسترن یکی از بالاترین میانگین های ورودی ملی کانادا برای دانشجویان سال اول را نشان می دهد. علاوه بر این ، میزان ثبت نام دانش جویان از کلاس اول به کلاس دوم بیش از 93 درصد است که یکی از بالاترین آمارها در کانادا است و میزان فارغ التحصیلی تقریبا 10 درصد بالاتر از سیستم دانشگاهی شهر انتاریو است.

ساختار دانشگاه وسترن

دانشگاه وسترن متشکل از 12 دانشکده و موسسه است که ترکیبی از بیش از 400 برنامه کارشناسی را از رشته های اصلی گرفته تا گرایش های جزئی و همچنین رشته های تخصصی ارائه می دهد.

این دانشگاه همچنین 88 برنامه تحصیلات تکمیلی را در انواع گزینه های متمرکز یا میان رشته ای ، از جمله برنامه های کارشناسی ارشد حرفه ای و برنامه های کارشناسی ارشد و دکتری مبتنی بر تحقیق را ارائه می دهد.

ساختار دانشگاه وسترن

دانشکده های دانشگاه وسترن عبارتند از:

 • هنر و علوم انسانی
 • دانشکده تجارت ایوی
 • مهندسی
 • علوم بهداشتی
 • مطالعات اطلاعات و رسانه ها
 • قانون
 • دانشکده پزشکی و دندانپزشکی شولیچ
 • کالج موسیقی دون رایت
 • علوم پایه
 • علوم اجتماعی
 • دانشکده تحصیلات تکمیلی و دکترا

وسترن انعطاف پذیری استثنایی را در انتخاب رشته از طریق ساختار مدولار ارائه می دهد و به دانشجویان اجازه می دهد تا موضوعات مختلفی را در مقطع تحصیلی خود ترکیب کنند تا علایق و توانایی های خود را برآورده کنند. تفکر انتقادی ، اخلاق ، یادگیری تجربی ، خدمات دهی به جوامع وسیع تر ، رهبری و نوآوری ارزش های اصلی هستند که در دانشگاه وسترن ، با انتخاب هر رشته ای مد نظر قرار می گیرد.

دانشجویانی که مایل به تحصیل همزمان در دو رشته هستند، می توانند علاوه بر یک مدرک ترکیبی متشکل از یک دوره حرفه ای و یک دوره تحصیلی ، مقاطع تحصیلی همزمان را نیز بگذرانند.

شرایط ورود به دانشگاه وسترن

دانشگاه وسترن مشتاق پذیرش بهترین و درخشان ترین دانشجویان در این دانشگاه است ، صرف نظر از منشا ، علایق و کشور مبدا، این دانشگاه کلیه دانشجویان را بر اساس عملکرد تحصیلی ، پتانسیل مورد انتظار و رقابت دررشته های تحصیلی آنها ارزیابی می کند. در نتیجه ، نمرات دبیرستان و سایر دستاوردهای ارائه شده توسط داوطلبان به عنوان شواهد در طی مراحل پذیرش ارزیابی می شوند.

 • کلیه دانشجویان متقاضی تحصیل در دانشگاه وسترن هنگام ورود به دانشگاه باید حداقل حائز شرایط زیر باشند:
 • شرایط عمومی پذیرش در رشته تحصیلی که داوطلب در آن تحصیل می کند؛
 • پیش نیازهای دوره ی دبیرستان برای دانشکده و رشته ی انتخابی
 • در صورتی که وجود دارد، مدارک زبان انگلیسی
 • اطلاعات تکمیلی شامل پروفایل های شخصی ، ممیزی ها ، اسناد و مدارک یا مکتوب انگیزه نامه
 • معدل قبولی محاسبه شده توسط وسترن
 • دفتر پذیرش کارشناسی وسترن ممکن است از همه دانش آموزانی که زبان مادری آنها انگلیسی نیست بخواهد که مدارک شرکت در آزمون مهارت زبان انگلیسی را ارائه دهند. این دانشگاه قبولی در انواع آزمونهای معتبر زبان انگلیسی را می پذیرد ، از جمله:
 1.  آیلتس بین المللی (حداقل 6.5 نمره آیلتس آکادمیک با حداقل 6.0 در هر بخش لازم است.)
 2. آزمون مبتنی بر اینترنت تافل (iBT) ، آزمون مبتنی بر مقاله (PBT) و TWE(برای TOEFL مبتنی بر اینترنت ، 83 امتیاز ، با حداقل 20 امتیاز در هر بخش ، 550 امتیاز آزمون در برگه و 5 امتیاز TWE مورد نیاز است.)

شرایط ورود دانشگاه وسترن

بورسیه تحصیلی و بودجه دانشگاه وسترن

دانشگاه وسترن اذعان می کند که موفقیت علمی استثنایی برای تحقق کامل توانایی های بالقوه خود ، نیاز به حمایت نهادی و مالی قوی دارد. در نتیجه ، جوایز و بورسیه های مختلف مالی را ارائه می دهد.

سه بورسیه تحصیلی بین المللی برای ورود به دانشگاه هر ساله هر یک به ارزش 50.000 دلار کانادا، از طریق برنامه بورسیه ملی به دانشجویان برجسته بین المللی اعطا می شود. این جوایز برتری کلی جامعه دانشجویی دانشگاه را تأیید می کنند و به دانشجویانی که پیشرفت تحصیلی استثنایی و رویکردهای ابتکاری در مسیر یادگیری خود نشان می دهند ، اهدا می شود. به دانشجویانی که واجد شرایط این بورس تحصیلی معتبر باشند ، بورس تحصیلی 20.000 دلار برای سال اول 10.000 دلار در سال از سال دوم تا چهارم تعلق می گیرد.

وسترن برای دانشجویان برجسته دبیرستانی که وارد دانشگاه می شوند بورسیه های ورود تضمینی نیز ارائه می دهد. بورسیه تحصیلی وسترن شامل 250 بورسیه تحصیلی به ارزش 8000 دلار کانادا برای دانش آموزان با بالاترین امتیاز معدل دبیرستان است. همچنین بورسیه های تحصیلی متمایزی به دانشجویان ارائه می شود که ارزش آنها از 2500 تا 3500دلار کانادا متغییر است.

این دانشگاه همچنین یک بسته قوی بورسیه تحصیلی با حمایت مالی افراد خیرخواه و سایر گزینه های کمک مالی را ارائه می دهد تا همه دانشجویان بتوانند بدون مشکل مالی تحصیلات خود را به پایان برسانند. علاوه بر بورسیه تحصیلی، ارائه مشاغل نیمه وقت در دانشگاه به هنگام تحصیل برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته شده است.

نتایج تحصیلات تکمیلی دانشگاه وسترن

دانشجویانی که در دانشگاه وسترن تحصیل می کنند و فارغ التحصیل می شوند ، از لحاظ تأمین شغل و ادامه تحصیل بعد از پایان دوره ، از یک مزیت بزرگ برخوردار هستند. در حقیقت ، بیش از 95٪ فارغ التحصیلان وسترن مدت کوتاهی پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه شغل پیدا می کنند.

نتایج تحصیلات تکمیلی دانشگاه وسترن

فارغ التحصیلان دانشگاه وسترن بخشی از شبکه 315.000 فارغ التحصیل در بیش از 150 کشور در سراسر جهان هستند. هنگام تحصیل در وسترن ، دانشجویان فرصت های زیادی برای گسترش افق علمی و حرفه ای خود با شرکت در یادگیری بین المللی و یادگیری تجربی دارند ، از جمله فرصت های ایجاد روابط نزدیک با جوامع به صورت محلی و جهانی برای آنها وجود دارد. از طریق یادگیری مشارکتی در جامعه (CEL) ، دانش آموزان فرصتی برای آزمایش و توسعه مهارت های خود در خارج از کلاس و تجربه واقعی دنیای حرفه ای پیدا می کنند.

وسترن گزینه های مختلف یادگیری جهانی را ارائه می دهد ، از جمله:

 • تغییر دادن
 • تحصیل خارج از کشور
 • کارآموزی
 • برنامه های تابستانی
 • برنامه های تحت مدیریت دانشکده ها
 • پژوهش
 • یادگیری مشارکتی در جامعه
 • کارآموزی بالینی ، زمینه ای و کاربردی

همچنین در دانشگاه فرصت های زیادی برای تجربه فرهنگ های متنوع ، توسعه مهارت های بین فرهنگی و تعامل با موضوعات بین المللی وجود دارد. در طول مدت تحصیل در وسترن ، دانشجویان می توانند برای به دست آوردن “افتخار جهانی و بین فرهنگی” که پس از فارغ التحصیلی نیز در کارنامه ی آنها نشان داده می شود ، کار کنند.

دانشگاه وسترن همچنین مفتخر است که ابتکار کارآفرینی را به دانشجویان خود ارائه دهد که آنها را قادر می سازد با پیشرفت در حرفه خود ، یک ذهنیت مبتکرانه و کار محور را توسعه داده و استفاده کنند. این طرح شامل دوره های آموزشی ، برنامه های ابتکاری و شتاب دهنده ، مراسم ها ، کارگاه ها و نمایشگاههایی است که به دانشجویان امکان می دهد با افراد همفکر و کارفرمایان بالقوه ارتباط برقرار کنند.

 

امتیاز خود را ثبت کنید


چه قدر این پست برایتان مفید بود؟
4.7 از 5 با 3 رای

اولین کسی باشید که برای این پست کامنت میگذارید!
تماس با ما
درخواست مشاوره رایگان

ما همراه شما خواهیم بود

برای دریافت مشاوره رایگان، این فرم را تکمیل کنید تا کارشناسان الو اپلای در سریعترین زمان، با شما تماس بگیرند

آدرس: تهران, میدان ونک, خیابان گاندی جنوبی, خیابان بیست و پنجم پلاک ۲۴ طبقه 2
آدرس و لوکیشن دفتر استانبول : DAP Vadi,Z ofis ,S Blok ,No 56 Kağıthane İstanbul
021-88884645 | 021-88850364
۸ الی ۲۱
 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .