whatsapp
الو اپلای
ثبت نام فروشنده در آمازون

نویسنده :  ولی زاده

بروزرسانی شده در :  26 فروردین 1403

تعداد نظرات :  10

نحوه ثبت نام فروشنده در آمازون در سال 2023

آیا اخیرا به فروش در امازون فکر کرده اید ؟ ایا در فرایند ثبت حساب فروشنده آمازون به مشکل برخورده اید ؟ ایا قصد دارید فروش را به عنوان موضوعی برای تکمیل خود شروع کنید ؟ این ها سوالاتی است که اغلب برای بسیاری از فروشندگان تازه کار مطرح می شوند . و برای موفقیت در بازار کاری به بزرگی آمازون ، مهم است که در یافتن پاسخ انها تلاش کنید . اما نگران نباشید ! چرا که تمامی اطلاعاتی که برای ایجاد و راه اندازی حساب تجاری آمازون خود نیاز دارید را در اینجا خواهید یافت.

1 – چرا باید در سال 2023 در آمازون فروش داشت ؟

آمازون بزرگترین بازار انلاین جهان است که بیش از 2.5 میلیون فروشنده فعال از سراسر جهان دارد . همچنین حدود 300 میلیون کاربر ثبت نام شده در این پلتفرم وجود دارد که بیش از نیمی از اعضای اصلی ان هستند .

در اینجا چند امار جالب وجود دارد که آمازون را به یکی از پرطرفدارترین پلتفرم های تجارت الکترونیک در جهان تبدیل می کند :

بیش از 300.000 فروشنده شخص ثالث در سال 2017 شروع به فروش در این وب سایت کردند .

بیش از 140.000 فروشنده شخص ثالث ، بیش از 100.000 دلار در سال فروش داشتند .

تا سال 2019 تقریبا 2.5 میلیون فروشنده فعال محصولات خود را در این بازار می فروختند .

بیش از 300 میلیون کاربر فعال در این سایت وجود دارد .

تقریبا 25.000 فروشنده ، مبلغی در حدود 1 میلیون دلار فروش دارند .

حدود 200.000 فروشنده بیش از 100.000 دلار فروش دارند .

حال این سوال پیش می اید که چگونه فروشگاه اینترنتی آمازون ایجاد کنیم ؟ جواب بسیار ساده است . اول از همه ، شما باید یک حساب فروشنده آمازون ایجاد کنید . اما قبل از هر چیز دیگری باید بدانید فروش بر روی پلتفرم چگونه است ؟ و آمازون چگونه کار می کند ؟

آمازون به سادگی پلی است که فروشندگان شخص ثالث ، مانند شما را به مشتریان متصل می کند . هنگامی که تصمیم به شروع فروش در آمازون گرفتید ، دو گزینه برای شما وجود خواهد داشت :

 • تحقق توسط آمازون (FBA)
 • تحقق توسط تاجر (FBM)

از طریق FBA آمازون سفارشات شما را ثبت می کند ، حمل و نقل را انجام داده و همچنین خدمات مشتری را برای کسب و کار شما ارائه می دهد . از طریق FBM باید شخصا تمام فرایندهای تجاری خود را مدیریت کنید . اما اگر می خواهید در زمان صرفه جویی کنید و فرایندهای اصلی را به یک تیم حرفه ای برون سپاری کنید ، استفاده از FBA بهترین گزینه است . چرا که با فروش از این طریق دسترسی گسترده تر و مخاطبان بیشتر می باشد .

چرا باید در سال 2022 در آمازون فروش داشت ؟

2 – چگونه فروشنده آمازون بشویم ؟

هر کسی می تواند در 5 مرحله ، فروشنده در سایت آمازون بشود . ایجاد یک کسب و کار موفق در آمازون همیشه اسان نیست . اما سایت آمازون این مزیت را دارد که هیچ قانون یکسانی برای همه وجود ندارد . به محض راه اندازی حساب تجاری خود در آمازون ، می توانید انتخاب کنید که چه محصولاتی بفروشید و چگونه می خواهید ان را اجرا کنید . اما در پایان روز ، موفقیت شما در این پلتفرم ، تا حد زیادی به انتخاب هایی که می کنید بستگی دارد .

مرحله اول : تصمیم بگیرید که می خواهید کسب و کارتان چگونه اجرا شود . ابتدا باید تصمیم بگیرید که ایا می خواهید عمده فروشی ، لیبلینگ خصوصی یا حتی دراپ شیپیینگ انجام دهید ؟ یعنی ترجیح می دهید عمده فروش باشید ، از روش اربیتراژ انلاین خرده فروشی استفاده کنید ، محصولات دست ساز خود را برای فروش در وب سایت ایجاد خواهید کرد و یا قصد خرید عمده و فروش مجدد محصولات را برای سود دارید . که اولین قدم برای موفقیت این است که بهترین گزینه را انتخاب کنید .

مرحله دوم : روش فروش خود را مشخص کنید . همان طورکه قبلا گفته شد ، 2 گزینه FBA و FBM برای فروش در سایت آمازون وجود دارد . شما باید هر دو روش را به دقت بررسی کنید تا بفهمید کدام روش مناسب برای فعالیت شما مفید است .

مرحله سوم : محصولات خود را برای فروش انتخاب کنید . این مرحله برای تایید این موضوع است که محصول شما ، تقاضای کافی از مشتریان دارد . تبدیل شدن به یک فروشنده موفق تا حدود زیادی به محولات مورد عرضه توسط شما می باشد .

مرحله چهارم : منبع یابی محصولات . پس از تایید حساب فروشنده آمازون ، گام بعدی یافتن تامین کنندگان ، برای ارائه بهترین محصولات است . چرا که اگر محصولات بی کیفیتی ارائه دهید و انتقادات زیادی دریافت کنید ، ممکن است حساب شما به حالت تعلیق در بیاید .

مرحله پنجم : ایجاد فهرست محصولات . این اخرین مرحله برای تبدیل شدن به یک فروشنده است . با تهیه فهرست از محصولات خود موفقیت در کسب و کار را افزایش می دهید .

مراحل ثبت نام فروشندگی در امازون چیست ؟

3 – مراحل ثبت نام فروشندگی در امازون چیست ؟

شاید انجام این فرایند بنظر سخت و مشکل بیاید ، اما با دنبال کردن قدم به قدم مراحل زیر ، به راحتی می توانید یک حساب کاربری فروش در سایت امازون باز کنید .

1-3- ورود به سایت امازون

بعد از ورود به سایت به قسمت See Pricing (مشاهده قیمت ها) بروید . بعد از کلیک روی این گزینه حساب شخصی و حرفه ای نشان داده می شود و می توانید ثبت نامی را که می خواهید انجام دهید .

3-2- انتخاب حساب به عنوان فروشنده حرفه ای یا شخصی

این وب سایت دو طرح فروشنده فردی یا حرفه ای به شما ارائه می دهد . اگر فروش شما بیش از 40 محصول در ماه باشد ، حساب کاربری حرفه ای به شما توصیه می شود . اما زمانی که قصد دارید تعداد کمتری بفروشید ، باید طرح فردی یا شخصی را انتخاب کنید .

3-3- ثبت نام ایمیل آمازون

روی Create New Account (ایجاد حساب جدید) کلیلک کنید و جزئیات لازم را وارد کنید . پس از انتخاب طرح فروشنده ، از شما خواسته می شود که ادرس ایمیل و رمز عبور حساب فروشنده را وارد کنید . وقتی کارتان تمام شد روی کلمه Next (بعدی) کلیک کنید . سپس از شما خواسته می شود یک رمز عبور یک بار مصرف (OPT) که توسط سایت امازون به ادرس ایمیلی که در مرحله قبل وارد کردید ، ارسال شده است را وارد کنید . این رمز یک بار مصرف یا OPT به عنوان نوعی تایید برای ادرس ایمیل شما عمل می کند . بعد از انجام این مراحل روی واژه Create Amazon account (ایجاد حساب امازون) کلیک کنید .

4-3- مشخص کردن محل و نوع کسب و کار

در این قسمت کشوری را که محل کسب و کار شما در ان واقع شده است را مشخص می کنید . پرسنل وب سایت لین اطلاعات را بررسی و تایید می کنند ، بنابراین باید دقیق باشید . برای مشخص کردن نوع کسب کار خود می توانید از از گزینه های زیر استفاده کنید .

 • کسب و کار شخصی (State-owned business)
 • کسب و کار دولتی (Publicly-owned business)
 • کسب و کار خصوصی خیریه (Privately-owned business)
 • من یک فرد هستم (None I am an individual)

بعد از وارد کردن اطلاعات خود ، به شما اجازه ادامه روند ثبت نام داده می شود . وب سایت برخی از جزئیات شخصی را از شما درخواست می کند که می تواند گواهینامه رانندگی یا پاسپورت شما باشد . سپس روی واژه Next (بعدی) کلیک کنید

5-3- انتخاب فروشگاه یا بازار در آمازون

امازون چندین بازار دارد . بنابراین بازاری را که در ان قصد فروش دارید انتخاب کنید . مانند (Amazon.co.uk, etc.) سپس روی کلمه Next (بعدی) کلیک کنید .

6-3- توصیف محصولات

در این قسمت محصولاتی و فروشگاهی که درا ن عرضه می کنید را توصیف کنید . سپس سوالاتی در مورد فروشگاه شما و محصولاتی که خواهید فروخت ، وجود خواهد داشت که ثبت پاسخ به سوالات زیر است .

 • نام فروشگاه شما چیست ؟
 • ایا شما یک UPC برای محصولات خود دارید ؟
 • ایا مالک محصولات خود هستید یا انها را تولید می کنید ؟
 • ایا محصولات شما دارای علامت تجاری هستند ؟

بعد از پاسخ به این سوالات روی واژه Next (بعدی) کلیک کنید.

7-3- تایید ادرس

این مرحله از ثبت نام در سایت امازون ، تایید ادرس تجاری است که قبلا در بخش اطلاعات شخصی وارد کرده اید . البته به شرطی که ادرس درست باشد ، صفحه جدیدی را مشاهده خواهید کرد . یک کارت پستال به همراه کد تایید به ادرس شما تحویل داده می شود . پس از دریافت کارت ، باید کد تایید را در قسمت Enter code blow (کد زیر را وارد کنید) ثبت کنید و برای تکمیل این قسمت روی گزینه Next (بعدی) کلیک کنید .

3-8- تنظیم روش های صورت حساب و سپرده

امازون برای دریافت هزینه تبلیغات و یا هزینه های ثبت نام ، به عنوان یک فروشنده از شما ، نیاز به کارت اعتباری دارد . همچنین اطلاعات حساب بانکی شما هم مورد نیاز است تا این سایت بتواند درامدهی حاصل از فروش شما را برایتان واریز کند . برای این کار وارد قسمت set up your billing method می شوید . درقسمت Card Number (شماره کارت) شماره کارت و تاریخ اعتبار ان را وارد کنید . سپس نام و نام خانوادگی خود و ادرس را وارد کنید . برای تنظیم قسمت مربوط به سپردها ، وارد Set up deposit method شده و محل بانک ، نام صاحب حساب شماره حساب را وارد کنید . پس از اتمام تمامی مراحل ذکر شده روی وازه Next (بعدی) کلیلک کنید.

9-3- اعتبار سنجی دو مرحله ای

پس از تکمیل ثبت نام تنها کاری که برای محافظت از حساب کاربری خود انجام می دهید ، فعال کردن two step verification است . بعد به این ادرس مراجعه کنید : روی این لینک کلیک کرده و صفحه اصلی برای شما نمایان خواهد شد.

3-10- دریافت EIN

اگر خارج از کشور امریکا هستید و تمایل به فروش در امازون دارید به EIN نیاز دازید.

4 – هزینه های فروش در امازون چقدر است ؟

شما می توانید فروش رایگان در پلتفرم شروع کنید . با این حال ، هزینه هایی مرتبط با نوع کسب و کار خصوصی (قیمت بالاتر) وجود دارد ، زیرا ابتدا باید موجودی خود را خریداری کنید.

هزینه های مربوط به فروش چیست ؟

موارد زیر برخی از هزینه هایی است که ممکن است نیاز به پرداخت داشته باشید:

 • هزینه های ارجاع : این به کمیسیونی اشاره دارد که امازون برای فروش در پلتفرم خود از شما می گیرد . این مبلغ معمولا بین 40-8% است و هزینه ارجاع معمولا 15% می باشد .
 • کارمزد فروشنده انفرادی : برای هر فروش که انجام می دهید ، یک کارمزد اضافی 0.99 دلاری اضافه بر هزینه ارجاع شما وجود دارد . این هزینه فقط برای فروشندگانی اعمال می شود که تصمیم گرفته اند یک طرح انفرادی نسبت به یک طرح حرفه ای داشته باشند.
 • هزینه های FBA : استفاده از برنامه FBA مستلزم پرداخت هزینه های تکمیل و ذخیره موجودی است . این هزینه ها معمولا برای اقلام سنگین و بزرگتر ، بالاتر است .
 • هزینه های متفرقه : هزینه های اضافی که فروشندگان ممکن است مجبور به پرداخت شوند ، شامل هزینه ذخیره سازی موجودی طولانی مدت برای FBA ، هزینه های بسته شدن متغیر (برای کتاب ، دی وی دی و غیره) ، هزینه های مدیریت باز پرداخت و غیره است.

5 – آمازون چگونه به فروش بیشتر شما کمک می کند ؟

ویترین فروشگاه آمازون یک ویژگی بازاریابی جدید است . با فروشگاه های آمازون ، فروشندگان می توانند با استفاده از یک صفحه فرود سفارشی سازی شده که فقط برای برند ان ها پاسخگو باشد ، محصولات خود را به یکباره نمایش دهند . یک فروشگاه امازون مانند یک وب سایت تجارت الکترونیک کوچک کار می کند . ایا می خواهید مخاطبان خود را ساده کنید و محصولات را فقط به مشتریانی که به انچه ارائه می دهید علاقه مند هستند ، نشان دهید ؟ یک فروشگاه امازون ایجاد کنید. علاوه بر این ، ویترین فروشگاه ها نه تنها برای فروشندگان مفید است ، بلکه برای فروشندگانی که درگیر خرید هدایت شده هستند و فقط می خواهند انواع خاصی از محصولات را ببینند نیز مفید است . راه اندازی فروشگاه امازون به شرط داشتن شرایط لازم دشوار نیست . در اینجا چند مورد از الزاماتی است که باید قبل از ایجاد ویترین فروشگاه داشته باشید.

الزامات راه اندازی ویترین فروشگاه آمازون چیست ؟

اولین شرط برای راه اندازی ویترین آمازون این است که شما باید یک فروشنده ثبت شده در برند باشید که باید شرایط شرایط زیر را داشته باشید:

 • بتوانید تایید کنید که یک برند در آمازون دارید.
 • یک حساب مرکزی فروشنده یا فروشنده فعال داشته باشید.
 • یک علامت تجاری ثبت شده داشته باشید که دارای نام تجاری و بسته بندی شما باشد.

اگر قبلا در برنامه ثبت برند نبودید ، می توانید به سادگی به صفحه ثبت نام تجاری بروید تا فرایند را شروع کنید . تمام جزئیات لازم را پر کنید. اگر قبلا یک فروشنده ثبت شده در برند هستید ممکن است تعجب کنید که چگونه ویترین فروشگاه امازون را راه اندازی کنید . انجام این فرایند چندان پیچیده نیست . فقط باید چند مرحله ساده را دنبال کنید و جزئیات ان را ارائه دهید .

6 – چگونه یک فروشگاه آمازون راه اندازی کنیم ؟

قدم اول : شما باید یک فروشگاه امازون ایجاد کنید و مراحل زیر را در قدم اول انجام دهید :

 • داشبورد حساب فروشنده امازون را باز کنید و روی فروشگاه ها (stores) کلیک کنید .
 • روی واژه ایجاد فروشگاه امازون (creat Amazon store) بروید و نام تجاری خود را در منوی بازشو انتخاب کنید .
 • سپس ، دوباره روی واژه ایجاد فروشگاه امازون کلیک کنید .

قدم دوم : نام تجاری و لوگو را وارد کنید .

قدم سوم : یک طرح یا الگو برای صفحه خود انتخاب کنید .

قدم چهارم : طراحی صفحه خود را نتخاب کنید .

قدم پنجم : اپلود محصول خود را انجام دهید .

قدم ششم : ایجاد صفحات و زیر مجموعه های جدید .

قدم هفتم : پیش نمایش جزئیات ، طراحی و محصولات و سپس فروشگاه خود را راه اندازی کنید .

با این مراحل ، می توانید در کمترین زمان یک ویترین فروشگاه امازون برای خود ایجاد کنید .

7 – رتبه بندی بهترین فروشنده چیست ؟

سایت امازون تمامی محصولات خود را با رتبه بندی بهترین فروشنده (BSR) سازماندهی می کند . این رتبه بندی شامل پرطرفدارترین و پرفروش ترین محصولات است که با بالاترین رتبه مربوط به فروشنده ای است که کالای او پرطرفدارتر و با فروش بالاتری باشد . در امازون ، هر بخش و زیر مجموعه ای دارای تقسیم بندی BSR است .

8 – FBA چیست ؟

به انجام مراحل فروش توسط امازون FBA می گویند . در واقع تمامی خدمات فروش که توسط امازون از طرف شما صورت می گیرد ، اطلاق می شود . به زبان ساده تر ، اجناس شما را در یکی از مراکز تحویل ذخیره و انبار می کند . سپس کارکنان مربوط به این بخش در امازون دربخش های فروش ، خدمات انتخاب ، بسته بندی ، ارسال سفارشات و سرویس مشتریان را به جای شما انجام می دهند

9 – چگونه می توان در امازون پرایم فروش محصول داشت ؟

اگر محولات شما از طریق سیستم FBA به فروش می رسد و موجودی کافی برای دارید تا در تمام شبکه امازون بخش گردد . در این حالت محصول شما واجد شرایط ، برای امازون پرایم خواهد بود . ایتم های پرایم ظرف مدت 2 تا 3 روز برای مشتری ارسال می شود . به علاوه شما برچسب امازون پرایم دریافت خواهید کرد . این بدان معنی است که شانس بیشتری برای فروش محصولات خود دارید .

10. پرایوت لیبل (برچسب خصوصی) چیست ؟

بهترین روش کسب درامد و فروش در امازون ، انتخاب و ارائه محصول با نام و برند تجاری خود است .

امتیاز خود را ثبت کنید


چه قدر این پست برایتان مفید بود؟
2.4 از 5 با 9 رای

 • ابراهیمی

  1402-09-04 در 2:39 ق.ظ

  با درود .برا خرید عمده و یا فروش عمده راهمای بفرماید با تشکر

  • شیوا داداش زاده

   1402-09-07 در 8:03 ب.ظ

   سلام
   در این زمینه خدمات نداریم متاسفانه

 • حسین استبرقی

  1402-03-02 در 8:15 ب.ظ

  چطور میشه در آمازون امارات افتتاح حساب داشت. یعنی افتتاح حساب در امارات

  • شیوا داداش زاده

   1402-03-06 در 11:51 ق.ظ

   سلام
   خدمات افتتاح حساب در بانک زراعت ترکیه رو داریم که می تونید ازش استفاده کنید

 • صبا

  1402-02-28 در 5:32 ب.ظ

  سلام
  درصورت نداشتن پاسپورت کشوری که در اون هستیم شناسه کارت اقامت مشکل رو حل میکنه یا حتما باید گواهینامه بگیریم
  و اینکه حساب بانکی باید از بانک خاصی باشه؟

  • شیوا داداش زاده

   1402-03-06 در 11:58 ق.ظ

   سلام
   گواهی نامه رانندگی کشور محل اقامت یا کارت اقامت به همراه کردیت کارت مستر یا ویزا می تونه مشکلتون رو حل کنه

 • ویس محمد نوری

  1402-01-29 در 4:29 ق.ظ

  میخواهم که در آمازون یک فروشنده بسیار خوب شوم

  • شیوا داداش زاده

   1402-03-06 در 12:09 ق.ظ

   سلام
   موفق باشید.

 • عبدالله قربانی

  1401-11-13 در 6:07 ب.ظ

  آیا اتباع هم میتواند شامل کار شود؟

  • شیوا داداش زاده

   1401-11-16 در 10:37 ق.ظ

   سلام
   بله

تماس با ما
درخواست مشاوره رایگان

ما همراه شما خواهیم بود

برای دریافت مشاوره رایگان، این فرم را تکمیل کنید تا کارشناسان الو اپلای در سریعترین زمان، با شما تماس بگیرند

آدرس: تهران, میدان ونک, خیابان گاندی جنوبی, خیابان بیست و پنجم پلاک ۲۴ طبقه 2
آدرس و لوکیشن دفتر استانبول : DAP Vadi,Z ofis ,S Blok ,No 56 Kağıthane İstanbul
021-88884645 | 021-88850364
۸ الی ۲۱
 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .