whatsapp
الو اپلای
بهترین موارد سرمایه گذاری در ترکیه

نویسنده :  شیوا داداش زاده

بروزرسانی شده در :  27 دی 1400

تعداد نظرات :  0

بهترین موارد سرمایه گذاری در ترکیه

شما میتوانید برای بهترین موارد سرمایه گذاری در ترکیه با سرمایه خیلی اندک، سود بیشتری به دست بیاورید. قبل از اینکه در مورد سرمایه گذاری در بخش های کوچک در ترکیه توضیحی بدهیم، در مورد سرمایه گذاری های کلی و ثبت شرکت در ترکیه توضیح کوتاهی خواهیم داد.

ارزان ترین موارد سرمایه گذاری در ترکیه

در سال های اخیر، ترکیه با پیشرفت روزافزون ، نیروی کار جوان، موقعیت ژئوپولوتیک، نیروی کار با کیفیت، توانسته است در سطح دنیا به یکی از کشورهایی تبدیل شود که مورد ترجیح سرمایه گذاران خارجی است.

طبق قانونی که در 19 سپتامبر 2019 تصویب شده، در ترکیه با خرید ملک با ارزش حداقل 250 هزار تا 500 هزار دلار، زن و شوهر و تمامی فرزندان بدون قید و شرط می توانند شهروندی ترکیه را کسب کنند. به همین دلیل افرادی که خواستار سرمایه گذاری در ترکیه و خرید ملک در این کشور هستند، افزایش یافته است.

قبل از این نیز در سال 2003 با تصویب قانون” سرمایه گذاری مستقیم سرمایه گذاران خارجی” در این کشور، ثبت شرکت در ترکیه و سرمایه گذاران خارجی افزایش یافت و هنوز هم در حال افزایش است.

ارزان ترین موارد سرمایه گذاری در ترکیه

با تصویب این قانون مشکلات و موانعی که برای سرمایه گذاران خارجی وجود داشت، برداشته شد و امتیازاتی برای این شرکت ها و سرمایه گذاران در نظر گرفته شد. همچنین این قانون برای سرمایه گذاران ترک که در خارج از کشور زندگی می کردند، نیز شامل می شود.

بهترین سرمایه گذاری در ترکیه

در زیر چند مورد از عواملی که در انتخاب سرمایه گذاران برای تشویق به انتخاب بهترین موارد سرمایه گذاری در ترکیه اثر می گذارد را شرح می دهیم:

  • اقتصاد موفق
  • نیروی کارجوان
  • مالیات کم و عوامل تشویقی دولت برای سرمایه گذاری
  • زیرساخت های قوی
  • داشتن قرارداد گمرک مشترک با آمریکا از سال 1999
  • بازار داخلی بزرگ
  • وجود بازار کار قوی و با کیفیت و رقابت در بازار سرمایه گذاری

ما در این نوشته دلایل جذابیت سرمایه گذاری در ترکیه و همچنین امتیازهایی که دولت برای خارجیان در نظر گرفته است را توضیح دادیم.

سرمایه گذاری در ترکیه با کمترین سرمایه

سرمایه گذارانی که به صورت مستقیم در ترکیه سرمایه گذاری می کنند، می توانند از تمامی امتیازات و امکاناتی که برای سرمایه گذاران داخلی تعیین شده است، استفاده کنند.

سرمایه گذاری مستقیم در ترکیه به صورت ثبت شرکت در ترکیه، تاسیس شعبه و یا شریک شدن در شرکتی که در ترکیه فعالیت دارد، شکل می گیرد. اما این قانون برای سرمایه گذارانی که به صورت غیر مستقیم در ترکیه سرمایه گذاری می کنند، صادق نیست.

بر این اساس فقط سرمایه گذارانی که به مدت طولانی و مستقیم، سرمایه گذاری در ترکیه را انتخاب کرده اند، می توانند از امکاناتی که دولت برای آنها در نظر گرفته استفاده کنند.

سرمایه گذاری در ترکیه با کمترین سرمایه

سرمایه گذاران مستقیم از تخفیف مالیاتی، مزایای بیمه و امتیازاتی از این قبیل که دولت برای تشویق سرمایه گذاران خارجی در نظر گرفته است، می توانند بهره مند شوند. اما اگر شما توانایی سرمایه‌گذاری های کلان در ترکیه را ندارید، می توانید در بخش های کوچک در ترکیه مشغول کار و فعالیت شوید.

اگر شما سرمایه کمی در دست دارید اما می خواهید در ترکیه کار و سرمایه گذاری کنید، ما بخش هایی را معرفی می کنیم که شما بتوانید با سرمایه کم، درآمد خوبی کسب کنید و از شرایط مناسب سرمایه گذاری ترکیه بهره ببرید.

بهترین سرمایه گذاری در ترکیه

شرکت تبلیغاتی در ترکیه

با پیشرفت تکنولوژی و فن آوری، بخش های تبلیغاتی عرصه کار و فعالیت نیز به صورت اینترنتی صورت می گیرد. به همین دلیل شرکت هایی که در این زمینه فعالیت می کنند، می توانند درآمد خوبی به دست آورند.

همچنین بعضی از این شرکت ها برای تبلیغ از بیلبوردها، کارت ویزیت هاو تابلو های تبلیغاتی نیز استفاده می کنند.

شرکت های تبلیغاتی با انجام این فعالیت ها می توانند هم با سرمایه ی کمتر، درآمد بیشتری کسب کنند، هم فرصت شغلی مناسبی برای سایر افراد ایجاد کنند. پس شما اگر اطلاعات دقیق و تجربه کار در زمینه تبلیغات را دارید، می توانید با سرمایه کم، در این بخش سود بیشتری به دست آورید.

شرکت ارگانیزاسیون و دیزاین مراسمات در ترکیه

امروزه با گسترش فعالیت رسانه های اجتماعی، تشریفات در مراسمات رسمی و جشن ها و عروسی ها و… به طور وسیعی افزایش یافته است. به همین دلیل شرکت هایی که در این زمینه فعالیت می کردند، روز به روز در حال گسترش هستند.

در ترکیه نیز این شرکت ها فعالیت گسترده‌ای دارند. اگر شما در این زمینه اطلاعات و آگاهی کافی در دست داشته باشید، می توانید به صورت حرفه ای در این زمینه فعالیت کنید. فعالیت در زمینه دیزاین مجالس، عروسی ها، فعالیت های ارگانیزاسیون در مراسمات رسمی و خصوصی، امروزه درآمد زیادی دارد.

خانه ی بازی و فعالیت های کودک در ترکیه

امروزه به دلیل اینکه اکثر مادران شاغل هستند، نیاز به موسساتی دارند که کودکان خود را به آنها بسپارند. همچنین این موسسات شعبه هایی در مراکز خرید و تجاری دارند، که با مشغول کردن بچه ها با بازی ها و فعالیت های کودکانه، فرصتی برای والدین فراهم می کنند تا با خیال راحت خرید و کارهای خود را در این مراکز انجام دهند.

شما نیز با هزینه کم می توانید برای تاسیس این موسسات اقدام کنید. فقط باید در این زمینه تجربه و اطلاعات کافی داشته باشید.

کافه ها در ترکیه

در ترکیه در هر نقطه از شهر شما با یک کافه یا رستوران های کوچک می توانید روبه رو شوید. برای فعالیت در این زمینه، لازم نیست که شما سرمایه بزرگی داشته باشید، می توانید با هزینه کم یک کافه کوچک باز کرده و درآمد خوبی کسب کنید.

بعضی از کافه های کوچک در ترکیه وجود دارد که به آنها چای خانه گفته می شود. شما می توانید در این چای خانه ها همراه با چای و قهوه، شیرینی جات و انواع کیک نیز برای مشتریان خود سرو کنید.

پرورش ماهی در ترکیه

یکی دیگر از بخش هایی که شما می توانید، با سرمایه کم، درآمد خوبی کسب کنید، پرورش ماهی است. اگر اطلاعات کافی در این مورد دارید، شما می توانید در این زمینه موفق شوید.

پرورش ماهی در ترکیه

در ترکیه مصرف ماهی بیشتر از دیگر مواد غذایی است. به همین دلیل شما می توانید در کنار پرورش ماهی، رستوران یا کافه ماهی کوچکی نیز داشته باشید تا برای مشتریان خود ماهی نیز سرو کنید.

شرکت خدماتی کترلینگ در ترکیه

در همه جای دنیا استفاده از خدمات کترلینگ روزبه روز در حال افزایش است. در ترکیه نیز این فعالیت ها به صورت گسترده رو به افزایش است.

اگر شما علاقه زیادی به پخت و پز دارید یا در این زمینه استعداد خوبی دارید، می توانید با سرمایه کم درآمد زیادی کسب کنید.

مثلا شما می توانید در مراسمات رسمی و یا مراسمات خصوصی، عروسی ها و جشن تولد ها، میهمانی ها خدمات سرویس دهی غذا، نوشیدنی و … را به عهده بگیرید.

پرورش قارچ در ترکیه

شما می توانید با پرورش قارچ با هزینه اندک و درفرصت کوتاه، درآمد خوبی به دست آورید. البته قبل از هر چیز شما باید اطلاعات و آموزش کافی در این زمینه را به دست آورده باشید. شما باید در مورد نوع قارچی که پرورش می دهید و بازار فروش آن، اطلاعات زیادی داشته باشید تا در این زمینه بتوانید موفق شوید.

امتیاز خود را ثبت کنید


چه قدر این پست برایتان مفید بود؟
3.9 از 5 با 17 رای

اولین کسی باشید که برای این پست کامنت میگذارید!
تماس با ما
درخواست مشاوره رایگان

ما همراه شما خواهیم بود

برای دریافت مشاوره رایگان، این فرم را تکمیل کنید تا کارشناسان الو اپلای در سریعترین زمان، با شما تماس بگیرند

آدرس: تهران, میدان ونک, خیابان گاندی جنوبی, خیابان بیست و پنجم پلاک ۲۴ طبقه 2
آدرس و لوکیشن دفتر استانبول : DAP Vadi,Z ofis ,S Blok ,No 56 Kağıthane İstanbul
021-88884645 | 021-88850364
۸ الی ۲۱
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .