whatsapp
الو اپلای
بهترین منطقه ویلایی استانبول

نویسنده :  ولی زاده

بروزرسانی شده در :  4 بهمن 1402

تعداد نظرات :  0

معرفی کامل بهترین منطقه ویلایی استانبول + قیمت 2024

در حال حاضر استانبول ترکیه مقصد بسیاری از سرمایه‌گذاران ملکی است؛ حتی افرادی که قصد مهاجرت به ترکیه را دارند نیز در پی جستجو برای خرید خانه ویلایی در بهترین منطقه استانبول هستند. البته از حدود 39 منطقه استانبول، مناطق بسیاری جهت خرید ویلا در ترکیه مناسب‌اند. از طرفی سرمایه‌گذاری ملکی در بهترین منطقه ویلایی استانبول ضمن بازگشت سرمایه، سطح بالایی از رفاه و آرامش را فراهم خواهد کرد. در ادامه مقاله با الواپلای همراه باشید تا با مناطق ویلایی استانبول، محدوده قیمت و بهترین محله‌ها آشنا شوید.

معرفی بهترین منطقه های ویلایی استانبول

هر منطقه در استانبول ویژگی‌ها و امکانات خاص خود را دارد. شما می‌توانید بر اساس میزان سرمایه، منطقه و نزدیکی امکانات عمومی، ملک مورد نظر خود را خریداری کنید. از آنجا که استانبول از دو بخش آسیایی و اروپایی تشکیل شده، ویلاسازی و قیمت املاک در این دو منطقه بسیار متفاوت است. از این‌رو در ادامه مطلب به بررسی بهترین منطقه ویلایی استانبول در دو بخش اروپایی و آسیایی به طور جداگانه خواهیم پرداخت:

بهترین منطقه های ویلایی استانبول

مناطق ویلایی استانبول اروپایی

مناطق اروپایی استانبول مانند مناطق آسیایی دارای ویژگی‌ها و امکانات مختلفی هست که ممکن است برای خرید خانه مناسب باشند. از جمله این مناطق عبارتند از:

 • منطقه چاتالجا (Catalca)
 • منطقه بیلیک دوزو (Beylikduzu)
 • سیلیوری (Silivri)
 • منطقه بشیکتاش (Beşiktaş)
 • منطقه بیوک چکمجه (Büyükçekmece)
 • منطقه شیشلی (Şişli)

 

1- منطقه بیلیک دوزو (Beylikduzu)

اگر به دنبال خانه‌های ویلایی مجلل با چشم‌انداز دریا هستید، حتما از املاک منطقه بیلیک دوزو دیدن کنید. بیلیک دوزو در بخش اروپایی استانبول قرار دارد و از شرق با آوجیلار (Avcilar)، از شمال با اسن یورت (Esenyurt)، از غرب با خلیج بیوک چکمجه (Gulf of Buyukcekmece) و از جنوب با دریای مرمره همسایه است. تمامی ویلاهای این منطقه ضمن برخورداری از چشم‌انداز دریا، مدرنیته و امروزی بوده و از زیرساخت باکیفیت ساخته شده‌اند؛ به همین دلیل مقصدی محبوب برای افرادی است که مایل به اقامت یا سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات ترکیه هستند.

2- منطقه بشیکتاش (Beşiktaş)

بشیکتاش یکی از مناطق معروف استانبول بوده که در نزدیکی دریای مرمره و تنگه بسفر و همسایگی مناطقی همچون: شیشلی، ساریر و بی‌اوغلو واقع شده است و به عنوان یکی از مناطق تاریخی و فرهنگی شهر شناخته می‌شود. ویلاهای این منطقه دارای چشم‌انداز دریا یا منظره شهری از استانبول هستند. از این‌رو یکی از بهترین منطقه ویلایی استانبول اروپایی بوده که از امکانات و جاذبه‌هایی متنوعی همچون: بهترین رستوران‌ها، فروشگاه‌ها و کافه‌ها، استادیوم ورزشگاه معروف بشیکتاش، کلیسای دولما باغچه و میدان تقسیم برخوردار است.

3- منطقه بیوک چکمجه (Büyükçekmece)

یکی دیگر از مناطق ویلایی اروپایی استانبول ترکیه، منطقه بیوک چکمجه است که در ساحل اروپایی دریای مرمره، در همسایگی مناطق بیلیکدوزو، اسنیورت، چاتالجا و سیلبوری واقع شده و در حومه شهر استانبول قرار دارد. ساحل زیبا، جاذبه‌های گردشگری-تفریحی و فضایی آرام و طبیعتی دلنشین آن را به مقصدی محبوب برای خرید ویلا یا سرمایه‌گذاری تبدیل کرده است و بسیاری این منطقه را جزو بخش‌های مرفه‌نشین استانبول می‌دانند. ویلاهای فوق لوکس و زیبا که چشم‌اندازی به سمت دریای مرمره و از سمت دیگر رو به دریاچه بیوک چکمجه دارند.

4- سیلیوری (Silivri)

وجود خانه‌های ویلایی فوق‌العاده برای زندگی یا سرمایه‌گذاری، سیلیوری را به بهترین منطقه ویلایی استانبول تبدیل کرده است. در غرب دریاچه بیوک چکمجه، در سمت اروپایی استانبول، شهر باشکوه سیلیوری با طبیعتی زیبا و بکر قرار دارد. سرمایه‌گذارانی که قصد خرید خانه‌های ویلایی روی دریا، با آرامش و به دور از هیاهوی شهر دارند، اغلب این منطقه را جهت خرید ویلا در ترکیه انتخاب می‌کنند.

5- منطقه چاتالجا (Catalca)

چاتالجا در شمال غربی دریاچه معروف بیوک چکمجه، در بخش اروپایی استانبول قرار دارد. به دلیل وجود زمین‌های سرسبز وسیع، باغ‌های بزرگ و مزارع اسب جزو مناطق بسیار آرام و به دور از ازدحام شهر استانبول شناخته می‌شود. چاتالجا تقریباً 60 کیلومتر از مرکز شهر استانبول فاصله داشته و یکی از بزرگ‌ترین شهرداری های استانبول در این منطقه واقع شده است. این شهر به آرناووت کوی (Arnavutkoy)، خلیج بیوک چکمجه، سیلیوری و همچنین شهر Tekirdag نزدیک بوده و در کنار دریای سیاه قرار دارد. برای افرادی که به دنبال لذت اقامت در ویلاهایی با طبیعت روستایی هستند، ویلاهای زیبای چاتالجا فرصتی بی‌نظیر خواهد بود.

6- منطقه شیشلی (Şişli)

شیشلی از مناطق اصلی استانبول در بخش اروپایی بوده و با قرارگیری در نزدیکی پل بسفر، آسیا را به اروپا متصل کرده است. مناطق معروفی مانند: لونت، بشیکتاش و فاتح در این منطقه قرار دارند و جزو بهترین مناطق استانبول محسوب می‌شود. به دلیل موقعیت مناسب منطقه و مراکز گردشگری، سرمایه‌گذاران بسیاری این منطقه را جهت خرید پروژه‌های املاکی مناسب می‌دانند.

بهترین مناطق ویلایی استانبول آسیایی

بخش آسیایی استانبول دارای مناطق بسیاری جهت خرید ملک در ترکیه یا سرمایه‌گذاری ملکی است. با این حال بهترین مناطق ویلایی استانبول آسیایی را می‌توان مناطق لیست زیر دانست:

 • منطقه بیکوز (Beykoz)
 • منطقه اسکودار (Uskudar)
 • منطقه چکمه کوی (Çekmeköy)
 • منطقه شیله (Şile)

بهترین مناطق ویلایی استانبول آسیایی

1- منطقه چکمه کوی (Çekmeköy)

منطقه چکمه کوی در ساحل آسیایی استانبول قرار دارد. این منطقه به دلیل طبیعت زیبا، امکانات شهری مناسب، پوشش گیاهی متراکم جنگل‌های آیدوس داغی و فضای سبز و آرام، محل بسیار مناسبی برای زندگی و سرمایه‌گذاری در املاک ویلایی است. در چکمه کوی می‌توانید ویلایی‌های مدرن و لوکس با نمای زیبا و فضای سبز پیدا کنید. این منطقه دسترسی مناسبی به مراکز شهری استانبول دارد، اما در عین حال از شلوغی شهری به دور است.

2- منطقه بیکوز (Beykoz)

یکی دیگر از مناطق سطح بالای استانبول در بخش آسیایی، منطقه بیکوز است که در کنار تنگه بسفر، پل فاتیح و دریای سیاه واقع شده است. بیکوز به دلیل نزدیکی به دریای سیاه، جاذبه‌های گردشگری، طبیعت بکر و سرسبز، تفریحات شبانه و مکان‌های تاریخی به عنوان بهترین منطقه ویلایی استانبول شناخته شده و مورد توجه بسیاری از سرمایه‌گذاران خارجی برای خرید خانه‌های ویلایی قرار گرفته است. محله معروف آجارکنت که محل سکونت افراد ثروتمند و اشخاص برجسته ترک هست در این منطقه واقع شده و به طور کلی جزو مناطق مهم استانبول محسوب می‌شود.

3- منطقه اسکودار (Uskudar)

در منطقه اسکودار استانبول، بخش آسیایی سمت تنگه بسفر، بهترین فرصت‌های سرمایه‌گذاری املاک و مستغلات وجود دارد. بدون شک ارزش ملکی بالای این منطقه ارتباط نزدیکی با هم‌جواری با دریای مرمره، طبیعت زیبا و آب و هوای مدیترانه‌ای آن داشته و جالب است بدانید از این منطقه به عنوان شاخ طلایی استانبول یاد می‌شود. بنابراین در صورتی که قصد خرید ویلایی با بالاترین استاندارد و زیباترین چشم‌انداز در استانبول هستید، اسکودار جزو بهترین منطقه ویلایی استانبول است. مکان‌های دیدنی و جذاب، مراکز خرید، مراکز درمانی و دسترسی راحت به وسایل حمل و نقل عمومی از جمله خط مترو Marmeray از جمله ویژگی‌های منطقه اسکودار استانبول به شمار می‌آیند.

4- منطقه شیله (Şile)

شیله (Şile) یک منطقه ساحلی زیبا، واقع در سواحل دریای سیاه استانبول است. این منطقه با طبیعت دیدنی، سواحل بی‌نظیر و جاذبه‌های گردشگری خاص، به مقصدی محبوب برای خرید ویلاهای ساحلی تبدیل شده است. برخی ترک‌ها نیز این منطقه را جزو مناطق ییلاقی می‌دانند. قیمت خانه‌های ویلایی در شیله استانبول نسبت به سایر مناطق مناسب‌تر است.

قیمت ویلا در مناطق ویلایی استانبول 2024

استانبول یکی از بهترین شهرها جهت خرید ملک در ترکیه محسوب می‌شود و فرصت‌های متنوعی در اختیار سرمایه‌گذاران خارجی قرار داده است. قیمت املاک در مناطق ویلایی استانبول به عواملی همچون: نوع محله، چشم‌اندازه ملک، تعداد طبقات، تعداد اتاق خواب، سال ساخت ویلا، امکانات داخلی و محلی ملک، نوساز بودن، پیش خرید و آماده تحویل بودن و بسیاری فاکتورهای دیگر بستگی دارد. با این حال حدود قیمت ویلا در برخی مناطق ویلایی استانبول به شرح جدول زیر است:

نام منطقه شروع قیمت از:
بیلیک دوزو 1 میلیون دلار
چکمه کوی ۴۵۰ هزار دلار
اسکودار ۶۰۰ هزار دلار
آجارکنت ۵ میلیون دلار
بیکوز ۵۰۰ هزار دلار
شیله ۲۰۰ هزار دلار
بیوک چکمجه 1 میلیون دلار
باهچه شهیر ۵۵۰ هزار دلار
بشیکتاش ۶۰۰ هزار دلار
ساریر ۶۰۰ هزار دلار

 

چرا سرمایه گذاری برای خرید ویلا در استانبول مناسب است؟

موقعیت جغرافیایی استانبول به عنوان یک شهر مابین قاره‌ای (آسیا و اروپا)، امکان دسترسی به بازارهای متنوع و فرصت‌های اقتصادی را فراهم کرده و باعث جلب توجه سرمایه‌گذاران خارجی شده است. از طرفی توسعه زیرساخت‌ها و پروژه‌های عظیم در حومه شهر، باعث افزایش ارزش مناطق مختلف شهر شده و پروژه‌های ویلایی، امکانات رفاهی مدرن، و افزایش سطح زندگی، بازار مسکن را به یک انتخابی مناسب برای سرمایه‌گذاری در خرید خانه‌های ویلایی تبدیل کرده است. البته زلزله اخیر ترکیه و خسارت‌های به وجود آمده را نیز می‌توان از دلایلی دانست که افراد کمتری به دنبال خانه‌های آپارتمانی هستند و برای حفاظت از جان و سرمایه خود ترجیح می‌دهند در خانه‌های ویلایی سکونت داشته باشند.

سخن پایانی

استانبول از شهرهای بسیار زیبای ترکیه هست که برخی مناطق آن به دلیل نزدیکی به دریای مرمره و تنگه بسفر دارای چشم‌انداز فوق‌العاده زیبا و جذاب هستند. موقعیت استانبول و مزایای بسیاری که برای شهروندان فراهم کرده موجب شده تا انتخاب بسیاری از سرمایه‌گذاران به ویژه در پروژ‌های املاک باشد. منطقه بیلیک دوزو، سیلیوری، منطقه بشیکتاش، منطقه بیکوز و منطقه اسکودار از جمله بهترین منطقه ویلایی استانبول محسوب می‌شوند که دارای چشم‌انداز خیره‌کننده از دریا، به دور از شلوغی شهر، آرام و طبیعت بکر هستند.

جهت کسب مشاوره و راهنمایی‌های لازم به منظور خرید ویلا در ترکیه یا یافتن بهترین مناطق ویلایی استانبول متناسب با شرایط‌تان می‌توانید همین حالا با کارشناسان موسسه الواپلای تماس بفرمایید. الواپلای برای صرفه‌جویی در زمان و هزینه شما، خدمات نوینی را در تمامی حوزه‌ها در کمترین زمان ممکن ارائه خواهد داد.

امتیاز خود را ثبت کنید


چه قدر این پست برایتان مفید بود؟
اولین کسی باشید که به این پست رای میدهید!

اولین کسی باشید که برای این پست کامنت میگذارید!
تماس با ما
درخواست مشاوره رایگان

ما همراه شما خواهیم بود

برای دریافت مشاوره رایگان، این فرم را تکمیل کنید تا کارشناسان الو اپلای در سریعترین زمان، با شما تماس بگیرند

آدرس: تهران, میدان ونک, خیابان گاندی جنوبی, خیابان بیست و پنجم پلاک ۲۴ طبقه 2
آدرس و لوکیشن دفتر استانبول : DAP Vadi,Z ofis ,S Blok ,No 56 Kağıthane İstanbul
021-88884645 | 021-88850364
۸ الی ۲۱
 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .