whatsapp

ویزای توریستی ترکیه

ویزای توریستی ترکیه
شیوا داداش زاده 0 نظر

ویزای توریستی ترکیه : در سال های اخیر ترکیه جزء کشورهایی است که مورد توجه بسیاری از توریست های ایرانی قرار گرفته است. ترکیه به دلیل موقعیت جغرافیایی، اقتصاد پیشرفته، مکان های تاریخی، طبیعت زیبا در همه فصل های سال، وجود شهرهای توریستی زیاد در این کشور، نه تنها توریست های ایرانی بلکه توجه بسیاری از کشورها را نیز به خود جلب کرده است.

به همین دلیل صنعت گردشگری در این کشور رو به گسترش است و به راحتی می توان گفت پیشرفت اقتصاد کشور ترکیه در سال های اخیر مدیون صنعت گردشگری و توریستی این کشور است‌.

علاوه بر این ترکیه در زمینه سرمایه گذاری، تحصیل و … نیز شرایط مناسبی را برای اتباع خارجی فراهم آورده و از این رو روز به روز به افرادی که خواستار اقامت در ترکیه هستند اضافه می شود.

اقامت در ترکیه برای شما مزایای بسیاری به دنبال خواهد داشت، به ویژه اگر در بدو ورود ، اقدام به افتتاح حساب بین الملی در ترکیه نمایید. افتتاح حساب بین المللی در ترکیه به شما کمک می کند تا امور مالی خود را در این کشور به بهترین وجه به انجام رسانید. با استفاده از کارت اعتباری این حساب، به راحتی خرید نمایید یا از خودپردازها پول یا ارز دریافت نمایید.

ویزای کوتاه مدت ترکیه

قبل از هر چیز باید ذکر کنیم که اقامت توریستی جزء انواع اقامت های کوتاه مدت در ترکیه است. به همین‌جهت ویزای توریستی در ترکیه با توجه به شرایط اقامت کوتاه مدت در این کشور دریافت می شود. همچنین برای تمدید اقامت ترکیه بدون حتی حضور خودتان از سمت الو اپلای انجام خواهد شد.

ویزای کوتاه مدت ترکیه

دریافت ویزای توریستی ترکیه

ویزا به معنای ساده آن، سندی است که از طرف مسئولان مربوطه برای اجازه سفر به اتباع خارجی داده می شود. کشورها با استفاده از قانون های موجود در کشور خود و همچنین مطابق با قانون های یین المللی بین کشورها، برای اتباع خارجی که قصد سفر به کشور دیگر را دارند، بسته به این که تبعه کدام کشورهستند و با چه هدفی قصد سفر دارند، ویزاهای متفاوتی را در نظر می گیرند.

ترکیه جزء کشورهایی است که همه ساله گردشگران زیادی را از کشور های مختلف جهان می پذیرد. ویزاهایی که دولت ترکیه برای اتباع خارجی در نظر گرفته، بسته به این که متقاضی تبعه کدام کشور است و یا اینکه هدف او از سفر چیست، متفاوت است.

نحوه دریافت ویزای توریستی ترکیه

برای اینکه شخص متقاضی، بتواند ویزای توریستی کشور ترکیه را دریافت کند شرایط آن عبارتند از:
– شخص متقاضی نباید در لیست افرادی باشد که حق ورود به ترکیه را ندارند.
– از استاندارد های عمومی بهداشت و ایمنی برخوردارباشد.
– در صورت درخواست مسئولان، سوابق کیفری صادر شده توسط مقامات ذیصلاح در کشور خود و یا کشوری که به صورت قانونی در آنجا اقامت می کند را، ارائه نماید.

درخواست ویزای توریستی ترکیه

اتباع خارجی قبل از اینکه وارد این کشور شوند، حتما باید ویزا دریافت کرده باشند. برای این کار شرایط و مدارکی لازم است که ما در این نوشته به آن نیز می پردازیم.

درخواست ویزا باید از نمایندگی های رسمی دولت ترکیه که در کنسول گری ها و یا سفارتخانه های موجود در کشور شخصی که تقاضای ویزا کرده است و به صورت دائمی در آن کشور مقیم است، داده شود.

در بعضی کشورها افراد متقاضی ، می توانند بدون اینکه به صورت حضوری مراجعه کنند، از طریق اینترنت و به صورت الکترونیکی ، تقاضا ی ویزا نمایند. در زندگی امروزی با پیشرفت فناوری و تکنولوژی این روش به دلیل اینکه راحت و سریع انجام می گیرد، بیشتر کاربرد دارد.

برای اخذ ویزای توریستی با کارشناسان الواپلای تماس حاصل فرمایید

مدارک مورد نیاز ویزای توریستی ترکیه

اتباع خارجی که از کنسول گری های ترکیه و یا سفارتخانه های موجود در کشور خود تقاضای ویزا کرده اند، باید اسناد و مدارک مورد نیاز را، در روز مراجعه به طور کامل ارائه دهند.

اگر درخواست به صورت اینترنتی صورت می گیرد، فرم تقاضا به صورت آنلاین پر می شود، اسناد درخواست شده اسکن و در سیستم بار گذاری می شود.

اگرچه اسناد و مدارک ویزای توریستی ترکیه، مطابق با قرارداد های موجود بین ترکیه و کشورهای دیگر، از کشوری به کشور دیگر متفاوت است، اما مدارک مورد نیاز ویزای توریستی ترکیه به صورت رسمی عبارتند از :

 • بیمه مسافری: اتباع خارجی که وارد خاک ترکیه می شوند حتما باید دارای بیمه مسافر باشند.
 • وثیقه برای اطمینان از بازگشت شخص متقاضی: همان طور که در بالا توضیح دادیم برای جلوگیری از سواستفاده های اتباع خارجی از ویزای توریستی سندی برای اطمینان از بازگشت شخص درخواست کننده ویزا دریافت می شود.
 • رزرو پرواز
 • مدرکی از وضعیت مالی شخص متقاضی و یا فردی که دعوتنامه فرستاده است: مسئولین باید از وضعیت مالی شخص متقاضی مطمئن باشند، و یا اگر با دعوت یکی از شهروندان ترکیه وارد این کشور می شود، وضعیت مالی او نیز مورد بررسی و تحقیق قرار می گیرد.
 • عکس بیومتریک (biometric photo)
 • گذرنامه و یا سند معتبر جایگزین آن
 • پرداخت هزینه های مورد نیاز ویزای توریستی

مدارک مورد نیاز ویزای توریستی ترکیه

هزینه دریافت ویزای توریستی ترکیه

هزینه هایی که برای دریافت ویزای توریستی ترکیه باید پرداخت کنید. ما در اینجا هزینه هایی که برای دریافت ویزای توریستی ترکیه لازم است را به طور تقریبی توضیح می دهیم.

 • هزینه اداره پست” ۷۲ لیره”
 • هزینه بیمه درمانی که باتوجه به سن افراد و نوع بیمه ای که دریافت می کند ممکن است متفاوت باشد و از ۲۰۰ لیر شروع می شود. البته این یک مبلغ تقریبی می باشد، و برای بیمه های تکمیلی و دیگر بیمه ها این مبلغ متفاوت است.
 • هزینه مربوط به معاینات پزشکی و آزمایشات مربوطه که از ۳۰۰ لیر شروع می شود و بسته به نوع آزمایشات این مبلغ متغیر است .
 • پرداخت ۱۲۰ لیر برای دفتر ثبت اسناد رسمی برای تایید مدارک
 • ۴۰۰ لیر هزینه ترجمه پاسپورت برای هر نفر
 • پرداخت ۸۹ لیر به همراه ۸۰ دلار مالیات برای یک سال اقامت توریستی به اداره کل مالیات ترکیه

اگر اقامت شما در ترکیه طولانی باشد و به جای هتل خانه اجاره کنید، هزینه ۳۰۰ تا ۳۰۰۰ لیر برای اجاره خانه باید پرداخت کنید که البته بسته به این که شما در کدام شهر و یا در کدام منطقه می خواهید خانه کرایه کنید، این هزینه متفاوت خواهد بود.

نکات مهم در رابطه با ویزای توریستی ترکیه

مدارکی که از فرد متقاضی ویزا درخواست می شود : سندی که درآمد شخص درخواست کننده را نشان دهد، مدرکی جهت بازگشت وی( یعنی مدرک و یا سندی که برای اطمینان از برگشت شخص درخواست کننده ویزا به عنوان وثیقه دریافت می شود) ، سند رزرو هتل، دعوتنامه.

دریافت این مدارک به این جهت است که، مسئولین مطمئن شوند که مسافرت شخص متقاضی با هدفی که برای دریافت ویزا بیان کرده است مطابقت دارد یا نه.

اتباع خارجی که برای دریافت ویزا اقدام کرده اند، حداکثر ۶۰ روز فرصت دارند که گذرنامه و یا سند معتبر جایگزین آن را تهیه کنند.

هنگام درخواست مدارک جهت اخذ ویزا، سندی بابت اطمینان از بازگشت شخص متقاضی دریافت می شود. چون بسیاری از اتباع خارجی از این فرصت ها سواستفاده می کنند.

به ویژه اتباع خارجی کشورهایی که از نظر اقتصادی در وضعیت خوبی نیستند و میزان بیکاری در این کشورها بالا است، از این فرصت استفاده کرده و به بهانه درخواست ویزای توریستی، برای پیدا کردن کار به ترکیه می آیند.

به همین دلیل مسئولین برای جلوگیری از مهاجرت های غیر قانونی، یک سند برای اطمینان از بازگشت فرد متقاضی درخواست می کنند. به عنوان مثال: فیش حقوقی شخص ، گواهینامه از محل کار وی، رسید حساب بانکی، سند خانه و یا ملک، که به عنوان وثیقه در نظر گرفته می شود.


چه قدر این پست برایتان مفید بود؟
4.2 از 5 از 9 رای


مشاوره رایگان (الو اپلای)

اشتراک این مطلب

پاسخگوی سوالات شما در الواپلای هستیم

سوال شما توسط کارشناسان الواپلای پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی میشود.

اولین کسی باشید که برای این پست کامنت میگذارید!