whatsapp
الو اپلای
ویزای توریستی ترکیه

نویسنده :  شیوا داداش زاده

بروزرسانی شده در :  7 بهمن 1400

تعداد نظرات :  0

ویزای توریستی ترکیه

ویزای توریستی ترکیه یا همان اقامت توریستی ترکیه از طریق اجاره یکساله ملک به اتباع خارجی داده می شود. یعنی فردی که تبعه کشور دیگری بوده است و به صورت قانونی وارد خاک ترکیه شده باشد می تواند درخواست کیملیک یکساله ترکیه را از طریق اجاره ملک نماید. اتباع برخی از کشورها به مانند ایران می توانند بدون گرفتن ویزا به مدت 90 روز در خاک ترکیه حضور داشته باشند ولی در صورتی که شخصی در نظر داشته باشد بیش از این مدت تعیین شده در خاک ترکیه بماند قبل از پایین 90 روز باید درخواست اقامت توریستی خود را به اداره مهاجرت ترکیه ارایه نماید. در صورتی که شخص بیش از این مدت بدون درخواست اقامت توریستی در خاک ترکیه باشد مجازات های مختلفی  از جمله پرداخت جریمه ی نقدی الی دیپورت برای وی در نظر گرفته می شود.

علاوه بر اقامت توریستی اتباع کشورهای خارجی می توانند در خواست انواع اقامت ها را با توجه به شرایط خود به اداره مهاجرت دهند به مانند اقامت از طریق خرید ملک و سرمایه گذاری،اقامت تحصیلی و … . ولیکن ساده ترین و ارزانترن آن که رو روز به روز بر تعداد متقاضیان آن افزوده می شود اقامت توریستی ترکیه می باشد.

ویزای کوتاه مدت ترکیه

قبل از هر چیز باید ذکر کنیم که اقامت توریستی جزء انواع اقامت های کوتاه مدت در ترکیه است. به همین‌جهت ویزای توریستی در ترکیه با توجه به شرایط اقامت کوتاه مدت در این کشور دریافت می شود. همچنین تمدید اقامت ترکیه با توجه به قوانین سال 2020 تغییرات بسیاری کرده است که لازم است شما قبل از هر اقدامی در زمینه تمدید اقامت خودتان از آخرین تغییرات آن اطلاع کسب کنید. در این زمینه می توانید از موسسه الو اپلای کمک بگیرید.

ویزای کوتاه مدت ترکیه

دریافت ویزای توریستی ترکیه

ویزا به معنای ساده آن، سندی است که از طرف مسئولان مربوطه برای اجازه سفر به اتباع خارجی داده می شود. کشورها با استفاده از قانون های موجود در کشور خود و همچنین مطابق با قانون های یین المللی بین کشورها، برای اتباع خارجی که قصد سفر به کشور دیگر را دارند، بسته به این که تبعه کدام کشور هستند و با چه هدفی قصد سفر دارند، ویزاهای متفاوتی را در نظر می گیرند.

ترکیه جزء کشورهایی است که همه ساله گردشگران زیادی را از کشور های مختلف جهان می پذیرد. ویزاهایی که دولت ترکیه برای اتباع خارجی در نظر گرفته، بسته به این که متقاضی تبعه کدام کشور است و یا اینکه هدف او از سفر چیست، متفاوت است.

نحوه دریافت ویزای توریستی ترکیه

برای اینکه شخص متقاضی، بتواند ویزای توریستی کشور ترکیه را دریافت کند شرایط آن عبارتند از:
– شخص متقاضی نباید در لیست افرادی باشد که حق ورود به ترکیه را ندارند.
– از استاندارد های عمومی بهداشت و ایمنی برخوردارباشد.
– در صورت درخواست مسئولان، سوابق کیفری صادر شده توسط مقامات ذیصلاح در کشور خود و یا کشوری که به صورت قانونی در آنجا اقامت می کند را، ارائه نماید.

درخواست ویزای توریستی ترکیه

اتباع خارجی قبل از اینکه وارد این کشور شوند، حتما باید ویزا دریافت کرده باشند. برای این کار شرایط و مدارکی لازم است که ما در این نوشته به آن نیز می پردازیم.

درخواست ویزا باید از نمایندگی های رسمی دولت ترکیه که در کنسول گری ها و یا سفارتخانه های موجود در کشور شخصی که تقاضای ویزا کرده است و به صورت دائمی در آن کشور مقیم است، داده شود.

در بعضی کشورها افراد متقاضی ، می توانند بدون این که به صورت حضوری مراجعه کنند، از طریق اینترنت و به صورت الکترونیکی ، تقاضای ویزا نمایند. در زندگی امروزی با پیشرفت فناوری و تکنولوژی این روش به دلیل اینکه راحت و سریع انجام می گیرد، بیشتر کاربرد دارد.

برای اخذ ویزای توریستی با کارشناسان الواپلای تماس حاصل فرمایید

مدارک مورد نیاز ویزای توریستی ترکیه

اتباع خارجی که از کنسول گری های ترکیه و یا سفارتخانه های موجود در کشور خود تقاضای ویزا کرده اند، باید اسناد و مدارک مورد نیاز را، در روز مراجعه به طور کامل ارائه دهند.

اگر درخواست به صورت اینترنتی صورت می گیرد، فرم تقاضا به صورت آنلاین پر می شود، اسناد درخواست شده اسکن و در سیستم بار گذاری می شود.

اگرچه اسناد و مدارک ویزای توریستی ترکیه، مطابق با قرارداد های موجود بین ترکیه و کشورهای دیگر، از کشوری به کشور دیگر متفاوت است، اما مدارک مورد نیاز ویزای توریستی ترکیه به صورت رسمی عبارتند از :

 • بیمه مسافری: اتباع خارجی که وارد خاک ترکیه می شوند حتما باید دارای بیمه مسافر باشند.
 • وثیقه برای اطمینان از بازگشت شخص متقاضی: همان طور که در بالا توضیح دادیم برای جلوگیری از سواستفاده های اتباع خارجی از ویزای توریستی سندی برای اطمینان از بازگشت شخص درخواست کننده ویزا دریافت می شود.
 • رزرو پرواز
 • مدرکی از وضعیت مالی شخص متقاضی و یا فردی که دعوتنامه فرستاده است: مسئولین باید از وضعیت مالی شخص متقاضی مطمئن باشند، و یا اگر با دعوت یکی از شهروندان ترکیه وارد این کشور می شود، وضعیت مالی او نیز مورد بررسی و تحقیق قرار می گیرد.
 • عکس بیومتریک (biometric photo)
 • گذرنامه و یا سند معتبر جایگزین آن
 • پرداخت هزینه های مورد نیاز ویزای توریستی

مدارک مورد نیاز ویزای توریستی ترکیه

هزینه دریافت ویزای توریستی ترکیه

هزینه هایی که برای دریافت ویزای توریستی ترکیه باید پرداخت کنید. ما در اینجا هزینه هایی که برای دریافت ویزای توریستی ترکیه لازم است را به طور تقریبی توضیح می دهیم.

 • هزینه اداره پست” ۷۲ لیره”
 • هزینه بیمه درمانی که باتوجه به سن افراد و نوع بیمه ای که دریافت می کند ممکن است متفاوت باشد و از ۲۰۰ لیر شروع می شود. البته این یک مبلغ تقریبی می باشد، و برای بیمه های تکمیلی و دیگر بیمه ها این مبلغ متفاوت است.
 • هزینه مربوط به معاینات پزشکی و آزمایشات مربوطه که از ۳۰۰ لیر شروع می شود و بسته به نوع آزمایشات این مبلغ متغیر است .
 • پرداخت ۱۲۰ لیر برای دفتر ثبت اسناد رسمی برای تایید مدارک
 • ۴۰۰ لیر هزینه ترجمه پاسپورت برای هر نفر
 • پرداخت ۸۹ لیر به همراه ۸۰ دلار مالیات برای یک سال اقامت توریستی به اداره کل مالیات ترکیه

اگر اقامت شما در ترکیه طولانی باشد و به جای هتل خانه اجاره کنید، هزینه ۳۰۰ تا ۳۰۰۰ لیر برای اجاره خانه باید پرداخت کنید که البته بسته به این که شما در کدام شهر و یا در کدام منطقه می خواهید خانه کرایه کنید، این هزینه متفاوت خواهد بود.

نکات مهم در رابطه با ویزای توریستی ترکیه

مدارکی که از فرد متقاضی ویزا درخواست می شود : سندی که درآمد شخص درخواست کننده را نشان دهد، مدرکی جهت بازگشت وی( یعنی مدرک و یا سندی که برای اطمینان از برگشت شخص درخواست کننده ویزا به عنوان وثیقه دریافت می شود) ، سند رزرو هتل، دعوتنامه.

دریافت این مدارک به این جهت است که، مسئولین مطمئن شوند که مسافرت شخص متقاضی با هدفی که برای دریافت ویزا بیان کرده است مطابقت دارد یا نه.

اتباع خارجی که برای دریافت ویزا اقدام کرده اند، حداکثر ۶۰ روز فرصت دارند که گذرنامه و یا سند معتبر جایگزین آن را تهیه کنند.

هنگام درخواست مدارک جهت اخذ ویزا، سندی بابت اطمینان از بازگشت شخص متقاضی دریافت می شود. چون بسیاری از اتباع خارجی از این فرصت ها سواستفاده می کنند.

به ویژه اتباع خارجی کشورهایی که از نظر اقتصادی در وضعیت خوبی نیستند و میزان بیکاری در این کشورها بالا است، از این فرصت استفاده کرده و به بهانه درخواست ویزای توریستی، برای پیدا کردن کار به ترکیه می آیند.

به همین دلیل مسئولین برای جلوگیری از مهاجرت های غیر قانونی، یک سند برای اطمینان از بازگشت فرد متقاضی درخواست می کنند. به عنوان مثال: فیش حقوقی شخص ، گواهینامه از محل کار وی، رسید حساب بانکی، سند خانه و یا ملک، که به عنوان وثیقه در نظر گرفته می شود.

امتیاز خود را ثبت کنید


چه قدر این پست برایتان مفید بود؟
4.3 از 5 با 10 رای

اولین کسی باشید که برای این پست کامنت میگذارید!
تماس با ما
درخواست مشاوره رایگان

ما همراه شما خواهیم بود

برای دریافت مشاوره رایگان، این فرم را تکمیل کنید تا کارشناسان الو اپلای در سریعترین زمان، با شما تماس بگیرند

آدرس: تهران, میدان ونک, خیابان گاندی جنوبی, خیابان بیست و پنجم پلاک ۲۴ طبقه 2
آدرس و لوکیشن دفتر استانبول : DAP Vadi,Z ofis ,S Blok ,No 56 Kağıthane İstanbul
021-88884645 | 021-88850364
۸ الی ۲۱
 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .