whatsapp
الو اپلای
سنتنیال کالج

نویسنده :  شیوا داداش زاده

بروزرسانی شده در :  27 بهمن 1399

تعداد نظرات :  0

سنتنیال کالج (Centennial college) ؛ از معتبرترین دانشگاه های کانادا در زمینه فنآوری های مدرن

Centennial college در سال ۱۹۶۶ به عنوان یک دانشگاه دولتی تاسیس شد. این موسسه در طول سال های گذشته تا به امروز به دلیل کیفیت آموزشی بالا جزو محبوب ترین موسسات برای دانشجویان بین الملل جهت تحصیل در کانادا قرار گرفته است و به یکی از دانشگاه های معتبر و مشهور از نظر کیفیت علمی‌ و آموزشی و همچنین تحقیقات علمی در زمینه فنآوری های مدرن در کانادا و جهان تبدیل شده است.

این دانشگاه در مرکز شهر تورنتو واقع شده است و با امکاناتی که برای دانشجویان در اقامت گاههای دانشجویی ارائه می دهد و پردیس های فوق العاده آن، به عنوان یک مرکز اقامتی عالی می توان معرفی کرد.

این دانشگاه برای اینکه دانشجویان بین المللی خود را با زندگی در یک کشور خارجی تطبیق دهد و همچنین برای کم کردن مشکلات و مسائل دانشجویان در زمینه تحصیل در کانادا، این کالج یک تیم متشکل از مربیان بین المللی برای کمک به دانشجویان و راهنمایی آنها در تمامی زمینه ها در نظر گرفته است.

این دانشگاه با بسیاری از شرکت ها و صنایع مشهور در کانادا قرارداد همکاری دارد و از این طریق دانشجویان هم در طول تحصیل می توانند تجربه کار در این شرکت ها را داشته باشند و هم بعد از فارغ التحصیلی می توانند در این شرکت ها و مراکز صنعتی استخدام شوند.

Centennial college

در ۶ سال اخیر بیشتر دانشجویان خارجی که قصد ادامه تحصیل در کانادا را دارند، این دانشگاه را انتخاب کرده اند. در سال گذشته دانشگاه Centennial college از ۱۲۶ کشور خارجی تقریبا ۱۴۰۰۰ دانشجو پذیرفته است که در کل ۲۷۰۰۰ دانشجو در این دانشگاه در حال تحصیل هستند.

Centennial college با پذیرش دانشجویان خارجی که از سراسر دنیا برای ادامه تحصیل این دانشگاه را انتخاب می کنند، به عنوان متنوع ترین موسسه فرهنگی کانادا محسوب می شود که دانشجویانی با ۸۰ زبان مختلف در این دانشگاه وجود دارند. تا کنون در حدود ۱۷۰۰۰۰ فارغ التحصیل از دانشگاه Centennial college در سراسر جهان وجود دارد.

دانشجویان می توانند در رشته هایی که مورد علاقه آنهاست ثبت نام کنند. این رشته ها در دوره های ۴ ساله لیسانس، ۲ ساله فوق دیپلم و در دوره های ۸ماهه تحصیلات تکمیلی بعد از لیسانس که آنها را برای ورود به دنیای کار آماده می کند، برنامه ریزی شده است.

شهریه ها وهزینه های سالانه در دانشگاه Centennial college

                          ۱۶.۵۳۲                         لیسانس
                          ۱۶.۵۳۲                      فوق لیسانس
                          ۱۶.۵۳۲                   دوره های حرفه ای
                          ۱۱۰۰۰        هزینه های زندگی در دوره تحصیلی
                          ۵۲۵۰                        اجاره خانه

پردیس جدید هوا فضا (Downsview) در سنتنیال کالج

پردیس جدید هوا فضا در سنتنیال کالج

کانادا در میان موسسه ها و مراکز تحقیقاتی هوافضا در رتبه پنجم جهان قرار گرفته است. Centennial college برای تاسیس این پردیس ۷۲میلیون هزینه کرده است و گامی بزرگ در جهت ایجاد و توسعه مرکز تحقیقاتی هوافضا با فنآوری های جدید برداشته است.

این پردیس بعد از ۱۰ سال تلاش و همکاری بسیاری از شرکت های قراردادی در این زمینه، افتتاح شد. به همین منظور این دانشگاه ۱۸.۴ میلیون دلار کانادا از صندوق سرمایه گذاری استراتژیک ملی و ۲۵.۸ دلار از دولت دریافت کرده است.

دانشجویان با کار بر روی پیشرفته ترین تکنولوژی های دنیا و امکانات ویژه که دانشگاه در اختیار آنها قرار داده است، در این زمینه تجربه کسب می کنند.

رشته های جدید در دانشگاه Centennial college

 • فناوری و مهندسی ساخت هواپیما
 • فناوری مهندسی نرم افزار و هوش مصنوعی
 • علوم تربیتی کودکان و نوجوانان
 • دستیار وکیل و دادستان
 • امنیت سایبری
 • توریسم غذایی
 • رسانه غذایی

پشتیبانی دانشجو در دانشگاه Centennial college

کیفیت آموزش دانشگاه Centennial college

Centennial college یک دانشگاه دولتی است که از تمام استاندارد هایی که وزارت توسعه و تعلیم تعین کرده است، پیروی می کند. رضایت دانشجویان بین المللی از کیفیت آموزش این دانشگاه ۹۱ درصد و رضایت از امکانات دانشگاه ۹۸ درصد می باشد. کیفیت آموزش در این دانشگاه مطابق استانداردهای بین المللی می باشد.

دانشکده های دانشگاه Centennial college

در سنتنیال کالج 5 پردیس و بیش از ۱۶۰ رشته در مقطع لیسانس، فوق دیپلم، فوق لیسانس وجود دارد و ۷ دانشکده که در زمینه تحصیل و آموزش به درجات عالی در سطح بین المللی رسیده اند وجود دارد. این دانشکده ها عبارتنداز :

 1. دانشکده تعلیم و توسعه : این دانشکده در آموزش و افزایش مهارت زبان انگلیسی دانشجویان و آمادگی آنها برای تحصیل در دانشگاه و پروژه های تحقیقاتی و علمی برنامه های ویژه ای برای دانشجویان در نظر گرفته است.
 2. دانشکده مدیریت : دانشکده مدیریت در زمینه پروژه های کارآموزی و تحقیقاتی و در تمامی مراحل تحصیلی بهترین امکانات را در اختیار دانشجویان در این رشته ها قرار می دهد.
 3. دانشکده ارتباطات، هنر، طراحی و رسانه : این دانشکده تمامی امکاناتی که برای دانشجویان در این رشته ها لازم است از جمله، استودیوهای تلویزیونی، هنری، رادیویی، انیمیشن، تئاتر، اتاق مطبوعات مدرن و غیره در اختیار آنها قرار می دهد.
 4. دانشکده مطالعات جامعه شناسی و بهداشت : در این دانشکده دانشجویان در آزمایشگاه های مدرن و محیط های شبیه سازی شده تحت نظارت مربیان متخصص تجربه کسب می کنند.
 5. دانشکده فناوری مهندسی و علوم کاربردی : هئیت ممیزی کانادا ۲۵ رشته موجود در این دانشکده را از نظر کیفیت علمی‌ آموزشی تایید کرده است. این بیشترین تعداد رشته های تایید شده از طرف این هئیت در دانشگاه های کانادا است.
 6. دانشکده جهانگردی، توریسم، هنرهای آشپزی  : این دانشکده به صورت یک هتل و مرکز توریستی ساخته شده است که دارای آزمایشگاه ها و آشپزخانه های مجهز است. در این دانشکده امکانات ویژه ای در اختیار دانشجویان قرار دارد. دانشجویان قبل از اینکه وارد بازار کار شوند، در اینجا تجارب زیادی کسب می کنند.
 7. دانشکده تجهیزات حمل و نقل : این دانشگاه ۳۰ میلیون دلار کانادا برای هواپیماها و تمامی ماشین آلات حمل و نقل موجود در این دانشکده برای آموزش بهتر دانشجویان و استفاده آنها از امکانات و تکنولوژی های مدرن روز، هزینه کرده است و در این زمینه برترین دانشکده در کانادا به شمار می آید. این دانشکده همچنین با شرکت های معتبر جهانی از جمله general motors, Ford, Toyota,Honda Air Canada قرارداد همکاری دارد.

نتایج استخدام فارغ التحصیلان دانشگاه Centennial college

پشتیبانی دانشجو در دانشگاه Centennial college

خدمات ویژه دانشجویی

یک تیم متخصص و ویژه برای کمک به دانشجویان خارجی در مسائل مربوط به مهاجرت، ویزای کار و یا دیگر موضوعات مربوط به اقامت دانشجویان بین المللی در کانادا کمک و راهنمایی می کنند.

خدمات شغلی و آموزش و همکاری

مشاوران استخدام در زمینه آماده سازی دانشجویان برای ورود به بازار کار، رزومه، برگزاری کلاس های آموزشی، آماده سازی آنها برای مصاحبه های استخدامی، کارگاه های آمادگی شغلی و … نهایت تلاش و همکاری خود را با دانشجویان می کنند.

دستاوردهای دانشجویان خارجی

۹۲ درصد دانشجویان خارجی از نظر علمی تحصیلات خود را با درجه عالی به پایان می رسانند. دانشگاه Centennial college در سال ۲۰۱۸ در رتبه بندی فدراسیون WFCP از نظر کیفیت آموزش، فناوری و پیشرفت در علوم توسعه مدال طلا کسب کرده است.

Centennial university

نتایج استخدام فارغ التحصیلان دانشگاه Centennial college

این دانشگاه به دلیل همکاری با شرکت های معتبر و مشهور بین المللی و داخلی ، دانشجویان را برای ورود به بازار کار در طول تحصیل آماده می کند. ۹۰ درصد شرکت هایی که از فارغ التحصیلان این دانشگاه نیرو جذب کرده اند رضایت خود را اعلام کرده اند.

بسیاری از رشته های این دانشگاه مانند:

هنرهای زیبا، علوم فنی، تجارت بین الملل و همچنین در رشته های مقطع فوق لیسانس نمرات بالایی در شاخه ی انگلیسی در سطح بین المللی کسب کرده اند. همچنین دانشگاهCentennial college با ۲۸ دانشگاه از ۱۲۰ کشور جهان قرارداد همکاری دارد‌.

امتیاز خود را ثبت کنید


چه قدر این پست برایتان مفید بود؟
4.2 از 5 با 5 رای

اولین کسی باشید که برای این پست کامنت میگذارید!
تماس با ما
درخواست مشاوره رایگان

ما همراه شما خواهیم بود

برای دریافت مشاوره رایگان، این فرم را تکمیل کنید تا کارشناسان الو اپلای در سریعترین زمان، با شما تماس بگیرند

آدرس: تهران, میدان ونک, خیابان گاندی جنوبی, خیابان بیست و پنجم پلاک ۲۴ طبقه 2
آدرس و لوکیشن دفتر استانبول : DAP Vadi,Z ofis ,S Blok ,No 56 Kağıthane İstanbul
021-88884645 | 021-88850364
۸ الی ۲۱
 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .