whatsapp
الو اپلای
مقایسه پاسپورت دومینیکا و ترکیه

نویسنده :  ولی زاده

بروزرسانی شده در :  15 فروردین 1402

تعداد نظرات :  0

مقایسه پاسپورت دومینیکا و ترکیه

امروزه پاسپورت دوم به عنوان یکی از ابزارهای سرمایه گذاری و همچنین امکان مسافرت در بیشتر کشورهای جهان جذابیت بسیاری در میان سرمایه گذاران و افراد با درامد بالا پیدا کرده است.  قطعاً می‌دانید که پاسپورت برخی کشورها مانند ایران ارزش بالایی نداشته و دارای رتبه پایینی نسبت به سایر پاسپورت‌ها است. از این رو افراد با اخذ پاسپورت‌هایی معتبر مانند دومینیکا و ترکیه می‌توانند از طریق سرمایه گذاری تابعیت آن کشورها را بدست آورند.

درواقع پاسپورت دومینیکا با ارائه برنامه‌های سرمایه گذاری متنوع به سرمایه گذاران اجازه می‌دهد که با پرداخت یک مبلغ سرمایه، پاسپورت دوم خود را دریافت کنند. در مقابل نیز افراد با اخذ پاسپورت ترکیه و شرکت در برنامه‌های سرمایه گذاری یا خرید ملک می‌توانند به صورت قانونی در این کشور زندگی کنند و به طور همزمان از آزادی سفر به بیشتر کشورهای جهان نیز برخوردار شوند.

اگر به دنبال دریافت پاسپورت دوم هستید دو کشور دومینیکا و ترکیه از جمله گزینه‌های پرطرفدار محسوب می‌شوند. این دو پاسپورت در بسیاری از جنبه‌ها نسبت به هم متفاوت‌اند و برای انتخاب مناسب‌ترین گزینه نیاز است تا با ویژگی‌ها و مزایای هرکدام بیشتر آشنا شوید. در ادامه این مقاله به مقایسه پاسپورت ترکیه و دومینیکا می‌پردازیم و ویژگی‌ها و مزایای هر یک را بررسی می‌کنیم.

مزایای دریافت پاسپورت دومینیکا

پاسپورت دومینیکا از معروف‌ترین پاسپورت‌های جهان است که توسط دولت جمهوری دومینیکا، کشوری کوچک در جزیره کارائیب صادر می‌شود. این پاسپورت به عنوان یکی از پاسپورت‌های قدرتمند جهان به صاحبانش فرصت‌های مهاجرتی، سرمایه‌گذاری و سفر به بیش از 140 کشور را می‌دهد.

صدور پاسپورت دومینیکا، به صورت سریع و در عرض چند ماه قابل انجام است. جالب است بدانید برای صدور این پاسپورت نیازی به حضور فیزیکی در کشور دومینیکا نیست. همچنین این پاسپورت برای سفر به کشورهای عضو اتحادیه اروپا (بجز ایرلند و بریتانیا)، سوئیس، کانادا، استرالیا و بسیاری از کشورهای دیگر از ویزا معافیت دارد.

صاحبان این پاسپورت می‌توانند از مزایای مالیاتی بسیاری بهره‌مند شوند. درواقع این پاسپورت برای سرمایه‌ گذاری در حوزه‌های مختلف از جمله صنعت بانکی، مشاوره سرمایه گذاری، خرید املاک و مستغلات فرصت‌های خوبی را فراهم می‌کند. بنابراین پاسپورت دومینیکا به عنوان یکی از گزینه‌های پرطرفدار و محبوب برای صاحبان سرمایه، کسانی که بدنبال مهاجرت و تحصیلات در خارج از کشور و همچنین افرادی که به دنبال فرصت‌های تجاری جدید هستند بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مقایسه پاسپورت دومینیکا و ترکیه

انتخاب بهترین پاسپورت به مواردی مانند اهداف شما، نیازهای مهاجرتی، زمینه‌های کاری، سرمایه گذاری، شرایط و محدودیت‌هایی که هر یک از این کشورها برای پاسپورت خود در نظر گرفته‌اند، بستگی دارد. پاسپورت دومینیکا از جمله پاسپورت‌های معروف جهان است که به دلیل قدرت خود در صنعت بانکی و مالی فرصت‌های سرمایه‌گذاری و مهاجرتی بسیاری را بری صاحبانش فراهم می‌کند. با این حال هزینه صدور پاسپورت دومینیکا نسبتاً بالا است.

از سوی دیگر پاسپورت ترکیه نیز از لحاظ زمینه‌های کاری و سرمایه گذاری، مهاجرت و تحصیلات به عنوان گزینه‌ای محبوب محسوب می‌شود. همچنین هزینه صدور پاسپورت ترکیه نسبت به پاسپورت دومینیکا کمتر است. بنابراین بهتر است برای تصمیم‌گیری نهایی با مشاوران مهاجرتی مطمئن و قابل اعتماد صحبت کنید و باتوجه به نیاز و اهداف خود مزایا و معایب هرکدام از این پاسپورت را برای انتخاب بهتر مورد بررسی قرار دهید. مقایسه پاسپورت دومینیکا و ترکیه در مواردی همچون میزان سرمایه گذاری، زمان صدور، ویزای کشورها، تابعیت افراد وابسته و تسلط به زبان انگلیسی به شرح زیر است:

معافیت ویزا با پاسپورت دومینیکا و ترکیه

تعداد کشورهایی که پاسپورت دومینیکا از ویزا معافیت دارد نسبت به پاسپورت ترکیه بیشتر است. پاسپورت دومینیکا از ویزای معافیت بیش از 140 شامل اتحادیه اروپا، کانادا، استرالیا و بسیار از کشورهای دیگر برخوردار است؛ در حالی که پاسپورت ترکیه از ویزا معافیت 111 کشور شامل برخی کشورهای اتحادیه اروپا، کانادا و بسیاری از کشورهای دیگر می‌شود.

مدت زمان صدور پاسپورت دومینیکا و ترکیه

صدور پاسپورت دومینیکا سریع‌تر از پاسپورت ترکیه انجام می‌شود. صدور پاسپورت دومینیکا به عنوان یکی از پاسپورت‌های سریع‌ در عرض حداکثر چند ماه انجام خواهد شد، در حالیکه برای صدور پاسپورت ترکیه ممکن است زمان بیشتری لازم باشد.

میزان سرمایه گذاری برای اخذ پاسپورت دومینیکا و ترکیه

شرایط و نحوه صدور پاسپورت برای هر دو کشور متفاوت است. برای صدور پاسپورت دومینیکا، باید یک سرمایه‌گذاری حداقل 100 هزار دلاری با پرداخت به دولت دومینیکا انجام دهید. همچنین می‌توانید با سرمایه گذاری در املاک و مستغلات به ارزش حداقل 200 هزار دلار در کشور دومینیکا این پاسپورت را دریافت کنید. از طرفی برای اخذ پاسپورت ترکیه امکان سرمایه‌گذاری در  املاک با خرید ملک را خواهید داشت.

حداقل میزان سرمایه گذاری برای خرید ملک در ترکیه نیز 250 هزار دلار است که در مقایسه با دومینیکا بیشتر خواهد بود. درصورتی که کمتر از این مبلغ را برای دریافت پاسپورت ترکیه در نظر گرفته باشید تنها می‌توانید از اقامتی کوتاه در ترکیه برخوردار شوید و امکان دریافت پاسپورت و اقامت ترکیه برای شما مقدور نخواهد بود.

تسلط به زبان در دریافت پاسپورت دومینیکا و ترکیه

در دریافت پاسپورت دومینیکا، نیاز به تسلط به زبان انگلیسی نبوده و برای درخواست آن نیز می‌توانید از خدمات موسسات مهاجرتی مانند الواپلای یا وکیل مجرب استفاده کنید. در مورد پاسپورت ترکیه نیز باتوجه به اینکه زبان رسمی کشور ترکی استانبولی است، تسلط به این زبان برای مهاجرین غیر ترکیه وجود ندارد؛ چراکه ترکیه به عنوان یکی از کشورهای محبوب برای سرمایه گذاری و مهاجرت بخوبی با صاحبان کسب و کار و مهاجرین با زبان انگلیسی آشنا است.

دریافت تابعیت افراد وابسته با پاسپورت دومینیکا و ترکیه

با دریافت پاسپورت دومینیکا و پاسپورت ترکیه می‌توانید برای خانواده خود شامل همسر و فرزندان تابعیت این دو کشور را دریافت کنید؛ اما ممکن است تعداد افراد تحت پوشش در دومینیکا نسبت به ترکیه متفاوت باشد. با اخذ پاسپورت دومینیکا می‌توانید برای همسر، فرزندان زیر 30 سال، خواهر، برادر، مادر و پدر خود تابعیت این کشور را دریافت نمایید و از مزایای شهروندی بهره‌مند شوید؛ اما کشور ترکیه تنها به همسر و فرزندان زیر 18 سال تابعیت ترکیه را ارائه می‌دهد.

کلام آخر

در این مقاله به مقایسه پاسپورت دومینیکا و ترکیه پرداختیم؛ در نهایت تصمیم گیری برای انتخاب پاسپورت مناسب بستگی به شرایط و نیازهای شما دارد. برای مثال در صورتی که تمایل در سفر به کشورهای عضو اتحادیه اروپا را دارید، پاسپورت دومینیکا انتخاب مناسب‌تری خواهد بود، اما اگر قصد مهاجرت، سفر، تحصیل یا سرمایه‌ گذاری در ترکیه دارید، پاسپورت ترکیه می‌تواند بهترین گزینه برای شما محسوب شود.

مشاورین الواپلای متخصص در امور مهاجرتی و سرمایه‌گذاری خدمات باکیفیتی را در فرایند دریافت پاسپورت ترکیه یا پاسپورت دومینیکا ارائه می‌دهند؛ برای دریافت مشاوره و راهنمایی کافیست با شماره‌های درج شده در وب سایت موسسه الواپلای تماس بگیرید.

امتیاز خود را ثبت کنید


چه قدر این پست برایتان مفید بود؟
اولین کسی باشید که به این پست رای میدهید!

اولین کسی باشید که برای این پست کامنت میگذارید!
تماس با ما
درخواست مشاوره رایگان

ما همراه شما خواهیم بود

برای دریافت مشاوره رایگان، این فرم را تکمیل کنید تا کارشناسان الو اپلای در سریعترین زمان، با شما تماس بگیرند

آدرس: تهران, میدان ونک, خیابان گاندی جنوبی, خیابان بیست و پنجم پلاک ۲۴ طبقه 2
آدرس و لوکیشن دفتر استانبول : DAP Vadi,Z ofis ,S Blok ,No 56 Kağıthane İstanbul
021-88884645 | 021-88850364
۸ الی ۲۱
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .