whatsapp
الو اپلای
لیست رشته های ترکیه بورسلاری

نویسنده :  ولی زاده

بروزرسانی شده در :  16 دی 1402

تعداد نظرات :  0

صفر تا صد ثبت نام ترکیه بورسلاری 2024 (لیست رشته های ترکیه بورسلاری)

بورسیه تحصیلی ترکیه یک برنامه بورسیه تحصیلی با بودجه دولتی است که توسط جمهوری ترکیه برای دانشجویان بین المللی اجرا می شود. هدف اولیه بورسیه های ترکیه ارائه فرصت های برابر به دانشجویان موفق در سراسر جهان به منظور دادن یک فرصت خوب به آنهاست. سال‌هاست که ترکیه فرصت‌های بورس تحصیلی را برای دانشجویان و محققان بین‌المللی از سراسر جهان فراهم می‌کند. برنامه‌های بورس تحصیلی آموزش عالی ارائه شده توسط ترکیه در سال 2012 به عنوان بورسیه تحصیلی ترکیه شناخته شد و مطالعات با هماهنگی ریاست جمهوری آغاز شد. برای ترک های خارج از کشور و جوامع مرتبط (YTB). بورسیه های تحصیلی ترکیه با همکاری کلیه موسسات مربوطه مانند YÖK، Yurt – Kur، اداره کل مدیریت مهاجرت و وزارت امور خارجه انجام می شود. بورسیه ترکیه با امکان پذیرش در دانشگاه و گروه آموزشی، بورسیه ماهانه، شهریه، بیمه درمانی، اقامت، دوره زبان ترکی، بلیط هواپیما و برنامه های تحصیلی و فرهنگی رایگان، از جامع ترین بورسیه های دنیا محسوب می شود. بورسیه تحصیلی ترکیه به دانشجویان بین المللی امکان تحصیل و دریافت بورسیه تحصیلی در معتبرترین دانشگاه های ترکیه را می دهد. بورسیه تحصیلی ترکیه به دانشجویان بین المللی امکان تحصیل و دریافت بورسیه تحصیلی در معتبرترین دانشگاه های ترکیه را می دهد.

بورسیه‌های متنوعی که توسط دانشگاه‌های ترکیه ارائه می‌شود موجب شده تا هزاران دانشجو از سراسر جهان، اقدام به ثبت‌نام در دانشگاه‌ها و موسسات برتر ترکیه نمایند و بتوانند در هزینه‌های تحصیل، مسکن، زندگی، پزشکی و مواردی دیگر مدیریت درستی داشته باشند. اکثر رشته‌هایی همچون: پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، مهندسی، علوم پایه، پرستاری، ارتباطات و مدیریت و بسیاری دیگر شامل بورسیه خواهند شد.در صورتی که شما بتوانید در ترکیه بورسلاری قبول شوید نه تنها هزینه تحصیل شما رایگان خواهد بود علاوه بر آن هزینه بلیط، هزینه خوابگاه یا اجاره مسکن و پرداخت کمک هزینه ماهانه جهت امور روزمره نیز توسط دولت پرداخت خواهد شد. پس با خیال راحت می توانید در تمامی مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری از این فرصت استفاده کنید.هدف این مقاله از الواپلای، ارائه لیست رشته‌های ترکیه بورسلاری است تا بتوانید با رشته‌های مختلف علمی و فنی که در این بورس‌ها ارائه می‌شود، آشنا شوید و بهترین انتخاب تحصیلی را داشته باشید.

 

زمان ثبت نام بورسیه ترکیه (2024)

شروع ثبت نام 20 دی الی 1 اسفند
ارزیابی مدارک اسفند-فروردین-اردیبهشت
شروع مصاحبه ها خرداد -تیر
اعلام نتایج نیمه اول مرداد
دعوت نامه و امور ویزا نیمه دوم مرداد
انتقال به ترکیه شهریور

 

باشاری ترکیه بورسلاری

تاریخ ثبت نام مهر-آبان
فرآیند ارزیابی و اعلام نتایج نیمه دوم آبان

 

ترکیه بورسلاری تحقیقاتی

تاریخ ثبت نام ( دور اول) مهر الی آبان
ارزیابی مدارک و اعلام نتایج نیمه دوم آبان
تاریخ ثبت نام ( دور دوم) فروردین الی اردیبهشت
ارزیابی مدارک و اعلام نتایج تیر
تاریخ ثبت نام ( دور سوم) تیر الی شهریور
ارزیابی مدارک و اعلام نتایج مهر
تاریخ ثبت نام ( دور چهارم) آبان الی آذر
ارزیابی مدارک و اعلام نتایج دی

 

در 5 مرحله در ترکیه بورسلاری ثبت نام کنید:

 1. در وب سایت ترکیه بورسلاری اکانت کاربری باز کن (https://tbbs.turkiyeburslari.gov.tr/)
 2. تمام مدارک لازم را بدون نقص در سایت آپلود کن. تمام مدارک غیر درسی شامل نمرات زبان و یا … نیز در این مرحله می توانید آپلود کنید که به شما می تواند در گرفتن بورسیه کمک کند.
 3. دانشگاه و رشته مورد تقاضای خودت رو بر اساس اولویت در لیست قرار بده
 4. در این مرحله انگیزه نامه ای که قبلا نوشته ای رو باید آپلود کنی
 5. تمام مدارک و مشخصات در یک صفحه برای شما قابل مشاهده خواهد بود که می تواند یک بررسی نهایی کرده و آن را تایید کنید.

 

دانلود فرم ثبت نام ترکیه بورسلاری

 

چرا ترکیه بورسلاری را انتخاب کنیم؟

بورسیه تحصیلی ترکیه همه چیزهایی را که دانشجویان بین المللی در طول تحصیلات آکادمیک خود در حین کشف ترکیه و کسب مهارت های جدید به آن نیاز دارند، در نظر می گیرد.
بر خلاف سایر برنامه های
 • بورسیه تحصیلات عالی، موقعیت های دانشگاهی و گروهی را ارائه می دهد.
 •  هزینه های تحصیل را پوشش می دهد.
 • به شما امکان می دهد با دوره 1 ساله زبان ترکی زبان این کشور را بیاموزید.
 • برای دانشجویانی که به یک کشور جدید می‌آیند، مسکن فراهم می‌کند.
 • در سفر به ترکیه و هنگام بازگشت به کشور خود در پایان دوره تحصیلی از شما پشتیبانی می کند و بلیط پرواز یکباره شما را پوشش می دهد.
 •  به شما این امکان را می دهد تا در صورت لزوم با بیمه درمانی از خدمات بهداشتی گسترده استفاده کنید.
 • همچنین کمک هزینه ماهانه ارائه می دهد.

سایت ثبت نام بورسیه ترکیه 2024

داوطلبان پس از ایجاد عضویت از طریق سامانه درخواست بورسیه تحصیلی ترکیه (https://tbbs.turkiyeburslari.gov.tr) و پر کردن اطلاعاتی مانند “اطلاعات شخصی، اطلاعات آموزشی، فعالیت های اجتماعی، می توانند برای برنامه بورسیه موفقیت” درخواست دهند. …».

حقوق ترکیه بورسلاری چقدر است؟

کمک هزینه ماهانه 1700 لیره در مقطع کارشناسی، 2400 لیره در مقطع کارشناسی ارشد و 3000 لیره در مقطع دکترا به طور منظم هر ماه به حساب بانکی که پس از ورود به ترکیه باز خواهید کرد واریز می شود. به دانش‌آموزان واجد شرایط آکادمیک به عنوان بخشی از برنامه بورسیه شایستگی، کمک هزینه ماهیانه 2 برابر بیشتر از پرداخت معمولی پاداش داده می‌شود.

محل اقامت کجا خواد بود؟

دانشجویانی که در مقطع کارشناسی بورسیه تحصیلی دریافت می کنند می توانند در طول مدت تحصیل در خوابگاه ها اقامت داشته باشند. هزینه های خوابگاه توسط بورسیه تحصیلی ترکیه پوشش داده می شود. بنابراین نیازی به نگرانی دانشجویان ما در مورد نیازهای اقامتی خود در طول دوره تحصیلی وجود ندارد. به دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری حق اقامت در خوابگاه برای سال اول تحصیل داده می شود. این امکان برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی ما وجود دارد که با دریافت 2000 لیر لیر کمک هزینه مسکن برای سال های بعد، مسکن اجاره کنند. به دانشجویان ما حق اقامت در خوابگاه های KYK یا خوابگاه های خصوصی وابسته به اداره کل اعتبارات و خوابگاه ها داده شده است. برای دانشجویانی که به دنبال مسکن خصوصی هستند، چندین گزینه در دسترس است، مانند اجاره اتاق های فردی، یا اجاره کل املاک از طریق نمایندگان املاک یا مستقیماً از صاحبخانه.

جایگاه دانشگاه و گروه

بورسیه های تحصیلی ترکیه به دانشجویان بین المللی تحصیلات عالی و تجربه جدیدی از زندگی در معتبرترین دانشگاه های ترکیه ارائه می دهد و به دانشجویان این امکان را می دهد که دیدگاه های جدیدی به دست آورند و تجربه آموزشی منحصر به فردی در طول تحصیل خود در ترکیه داشته باشند. به کاندیداها این فرصت داده می شود تا 12 گزینه را در برنامه های آنلاین از طریق سیستم درخواست بورسیه ترکیه (TBBS) انتخاب کنند.

شبکه فارغ التحصیلان ترکیه

شبکه فارغ التحصیلان ترکیه شبکه ای با بیش از 150000 عضو است که با فارغ التحصیلی دانشجویان بیشتری که هر کدام در ترکیه تحصیل کرده اند و اکنون در 160 کشور در سراسر جهان در حرفه های معتبر مشغول به کار هستند، پیوسته در حال رشد است. بورسیه تحصیلی ترکیه، که مفتخر است به دستاوردهای دانشجویان بین المللی در طول زندگی آنها کمک کند، پس از فارغ التحصیلی به برقراری ارتباط با دانشجویان ادامه می دهد. برای اینکه همیشه در کنار دانشجویان خود باشیم و موفقیت در سفرهای شغلی آنها را تضمین کنیم، ما همچنان از دانشجویان خود با انجمن های فارغ التحصیلان ترکیه در کشورهای خود حمایت می کنیم. از طریق انجمن های فارغ التحصیلان که به طور داوطلبانه توسط فارغ التحصیلان ما در بسیاری از کشورهای جهان تأسیس شده اند، فارغ التحصیلان ما می توانند روابط علمی و اجتماعی را برای سال های طولانی حفظ کنند. پورتال ارتباطی مبتنی بر اینترنت (LINK) که برای تسهیل هماهنگی انجمن های فارغ التحصیلان و فارغ التحصیلان ترکیه اجرا شده است، به فارغ التحصیلان ما که از یکدیگر دور هستند اجازه می دهد تا یک شبکه دیجیتال ایجاد کنند. مراسم سالانه فارغ التحصیلی دانشجویان بین المللی با محتوای رنگارنگ و غنی خود تجربه ای فراموش نشدنی را برای سالیان متمادی ارائه می دهد که دانشجویان ما می توانند با خانواده خود در آن شرکت کنند. شما می توانید با تماشای فیلم (LINK) فارغ التحصیلان 2021 ما شریک دنیای آنها شود.

بیمه سلامت

دولت ترکیه به سلامت دانش آموزان خود اهمیت می دهد. بورسیه های تحصیلی ترکیه بیمه سلامت تمامی دانشجویان بین المللی ما را نیز پوشش می دهد تا بتوانند در مواقع اضطراری یا شرایط دیگر از خدمات درمانی گسترده بهره مند شوند.

فعالیت های اجتماعی و فرهنگی

دانشجویانی که با بورسیه های تحصیلی ترکیه تحصیل می کنند، هم از طریق باشگاه ها و جوامع دانشجویی در دانشگاه های کلاس جهانی و هم از طریق آکادمی دانشجویان بین المللی (LINK)، برنامه های تخصصی، کنگره های دانشجویی و مسابقات هنری که توسط بورسیه های ترکیه برگزار می شود، این فرصت را دارند تا خود را به تمام معنا ارتقا دهند.

بلیط یک بار پرواز

ترکیه بورسلاری به تامین هزینه های سفر دانشجویان خود در هنگام ورود به ترکیه برای اولین بار و زمانی که فارغ التحصیل می شوند و به کشور خود باز می گردند اهمیت می دهیم. بنابراین به عنوان بورسیه تحصیلی ترکیه، ما فقط یک بار بلیط مبارزه ارائه می دهیم. شما می توانید قبل از ورود به ترکیه، پس از تکمیل تعهد و قبل از بازگشت به کشور خود پس از فارغ التحصیلی، درخواست بلیط خود را از طریق TBBS ایجاد کنید.

دوره زبان ترکی (1 ساله)

به عنوان بورسیه تحصیلی ترکیه، ترکیه بورسلاری به قدرت یادگیری زبان با دیدگاه “یک زبان، یک نفر” اعتقاد دارد. ترکیه بورسلاری یک سال آموزش رایگان زبان ترکی را به همه دانش آموزان خود ارائه می دهد. شما زبان ترکی را با مربیان متخصص در مراکز آموزشی ترکیه (TÖMER) در دانشگاه ها یاد خواهید گرفت و دیدگاه جدیدی نسبت به زندگی به دست خواهید آورد. در ترکیه از زندگی روزمره گرفته تا دسترسی به نشریات آکادمیک به تمام معنا احساس راحتی بیشتری خواهید کرد و یک تجربه خارجی بی نظیر به دست خواهید آورد.

شهریه دانشگاه

در حین تحصیل در معتبرترین دانشگاه ها با استانداردهای جهانی، شهریه دانشگاه شما تحت پوشش بورسیه تحصیلی ترکیه است.

 

 

جزئیات لیست رشته های بورسلاری ترکیه

رشته های بورسیه ترکیه هر ساله در تمامی مقاطع تحصیلی به دانشجویان بین‌المللی ارائه خواهد شد. بطور معمول ددلاین درخواست برای برنامه بورس تحصیلی در زمینه‌هایی مانند: مهندسی، علوم اجتماعی، علوم بهداشتی و علوم پایه، در ژانویه تا فوریه (دی تا بهمن ماه) هر سال از طریق سیستم درخواست بورسیه ترکیه (TBBS)  خواهد بود. تقریباً تمام برنامه‌های کارشناسی به جز مقاطع کاردانی و مدارس حرفه‌ای برای دریافت بورسیه در دسترس هستند. علاوه بر مقطع کارشناسی، در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری نیز می‌توانید در حوزه‌های مختلف نسبت به دریافت بورسلای اقدام کنید.

معیارها و برنامه های ترکیه بورسلاری

بورسیه تحصیلی ترکیه برنامه های بورسیه تحصیلی متفاوت و خاصی را برای هر مقطع تحصیلی طراحی کرده است. بسیاری از فرصت های بورسیه تحصیلی واجد شرایط اعم از بورسیه های طولانی مدت لیسانس، کارشناسی ارشد و دکترا گرفته تا بورسیه های تحقیقاتی و شایستگی، بورسیه های هنر تا برنامه های بورس تحصیلی مشترک ایجاد شده با موسسات معتبر بین المللی را ارائه می دهد.

شرایط شرکت در ترکیه بورسلاری چیست؟

حداقل معدل تحصیلی برای داوطلبان مقطع کارشناسی: 70٪ برای داوطلبان فارغ التحصیل: 75٪ برای داوطلبان رشته های علوم بهداشتی (پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی): 90%

معیارهای سنی برای برنامه های کارشناسی: سن زیر 21 سال برای برنامه های کارشناسی ارشد: سن زیر 30 سال برای دوره های دکترا: سن زیر 35 سال برای بورسیه تحقیقاتی: سن زیر 50 سال

چه کسانی می توانند در ترکیه بورسلاری شرکت کنند؟

 شهروندان همه کشورها فارغ التحصیلان یا کسانی که در پایان سال تحصیلی جاری (قبل از آگوست 2023) فارغ التحصیل می شوند. محققین و دانشگاهیان

گروه های غیر واجد شرایط: شهروندان ترکیه و افرادی که تابعیت ترکیه را از دست داده اند افرادی که در حال حاضر در رشته های تحصیلی در دانشگاه های ترکیه ثبت نام کرده اند درخواست خواهند داد.

برنامه ترکیه بورسلاری در مقطع کارشناسی

درخواست‌ها برای برنامه بورس تحصیلی که در بخش‌های متعددی در زمینه‌های مهندسی، علوم اجتماعی، علوم بهداشتی، علوم پایه تحصیل می‌کنند، در ژانویه تا فوریه، که دوره درخواست هر سال از طریق سیستم درخواست بورسیه ترکیه (TBBS) است، دریافت می‌شوند. . تقریباً تمام برنامه های کارشناسی به جز مقاطع کاردانی و مدارس حرفه ای در دسترس هستند. قبل از درخواست، می توانید با استفاده از موتور جستجوی وب سایت ترکیه بورسلاری تحقیق کنید.

برنامه ترکیه بورسلاری برای تحصیلات تکمیلی

برنامه های مختلفی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در زمینه های علوم اجتماعی، علوم انسانی، علوم طبیعی و مهندسی در دانشگاه های معتبر ترکیه ارائه می شود. تقریباً همه رشته های تحصیلی به جز بخش های بهداشت ارائه می شود. دانشگاه ها و گروه هایی که داوطلبان می توانند انتخاب کنند ممکن است بسته به پیشینه تحصیلی داوطلبان متفاوت باشد. داوطلبان فقط می توانند از بین دانشگاه ها و گروه هایی که در سامانه به آنها پیشنهاد می شود، انتخاب کنند.

برنامه ترکیه بورسلاری برای رشته های هنر

برنامه بورسیه هنر به دانشجویان بین المللی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در رشته های علوم موسیقی، هنرهای نمایشی و هنرهای زیبا در دانشگاه موسیقی و هنرهای زیبا آنکارا بورسیه می دهد. بخش هایی که می توانند در محدوده برنامه بورسیه هنر درخواست شوند به شرح زیر است: هنرهای نمایشی آموزش ساز (کارشناسی) آموزش صدا (لیسانس) علوم و فنون موسیقی فناوری های موسیقی (کارشناسی) تئوری موسیقی (کارشناسی) موسیقی و هنرهای زیبا آموزش ساز (فارغ التحصیل) علوم موسیقی (فارغ التحصیل) فناوری های موسیقی (فارغ التحصیل) تئوری موسیقی (فارغ التحصیل) موسیقی شناسی (فارغ التحصیل) آموزش صدا (فارغ التحصیل)

برنامه بورسیه شایستگی ترکیه بورسلاری

برنامه بورسیه شایستگی ایجاد شده است تا؛ تشویق دانشجویان واجد شرایط که دارای مدارک بین المللی آکادمیک و مهارت زبانی برای تحصیل در ترکیه هستند، طراحی برنامه های فرهنگی-اجتماعی سفارشی برای نیازهای خاص دانش آموزان واجد شرایط، الهام بخشیدن به بورسیه های تحصیلی ترکیه برای اختصاص بیشتر به مطالعات خود، بورسیه شایستگی هم برای دانشجویان آینده نگر و هم برای دانشجویان بورسیه ترکیه موجود است.

کسانی که مدارک زیر را ذکر کرده اند در برنامه بورسیه شایستگی گنجانده می شوند:

 • متقاضیان بورسیه تحصیلی ترکیه که در برنامه های خود با مدارک بین المللی زبان و مهارت آکادمیک که توسط ریاست جمهوری تایید شده است قرار گرفته اند. (SAT، GRE، TOEFL، IELTS و غیره).
 • کسانی که در آزمون های ملی در کشور خود امتیازهای برتر را کسب کردند،
 • کسانی که پروژه های تحقیقاتی را در پروژه های تحقیقاتی علمی (BAP)، TÜBİTAK یا با تایید ریاست جمهوری انجام می دهند،
 • کسانی که مقالات علمی در مجلات اسکن شده توسط Science Citation Index (SCI)، Science Citation Index Expanded (SCI-EXP)، Social Science Citation Index (SSCI)، Art and Humanities Citation Index (AHCI) منتشر می کنند.
 • کسانی که مجوز ثبت اختراع را کسب کردند.
 • آن دسته از دارندگان بورسیه تحصیلی ترکیه در سطح لیسانس که دارای معدل بالای 3.50 از 4 هستند.

نکته: به دانشجویان بورسیه تحصیلی ترکیه که در برنامه بورسیه شایستگی شرکت می کنند، کمک هزینه ماهیانه 2 برابر بیشتر از پرداخت معمولی پاداش داده می شود.

مدارک مورد نیاز ترکیه بورسلاری چیست؟

مدارک مورد نیاز برای درخواست هایی که به صورت آنلاین از طریق سیستم درخواست بورسیه تحصیلی ترکیه (TBBS) انجام می شود، همه داوطلبان باید مدارک زیر را در سیستم آپلود کنند: مدرک شناسایی معتبر، کارت شناسایی یا پاسپورت عکسی از نامزد گرفته شده در 1 سال گذشته نتایج آزمون سراسری (در صورت وجود) دیپلم یا گواهی فارغ التحصیلی موقت رونوشت نتایج آزمون بین المللی (GRE، GMAT، SAT، و غیره) در صورت نیاز توسط دانشگاه یا برنامه انتخاب شده نتایج آزمون زبان بین المللی مانند TOEFL، DELF در صورت نیاز دانشگاه یا برنامه انتخابی یک پروپوزال برای موضوع تحقیق و یک نمونه مکتوب از تحقیقاتی که انجام داده اید (فقط برای برنامه های دکترا).

جزئیات مهم

بسیاری از برنامه ها در دانشگاه های ترکیه به زبان ترکی تدریس می شوند. با این حال، برخی از بخش ها و دانشگاه ها ممکن است برنامه هایی را به زبان انگلیسی و سایر زبان ها ارائه دهند. داوطلبانی که مایل به تحصیل در چنین برنامه هایی هستند باید بتوانند گواهینامه مهارت زبان بین المللی را ارائه دهند. (تافل یا سایر گواهینامه های معادل در صورتی که دانشگاه رسماً قابل قبول باشد). اکثر این برنامه ها به نتایج آزمون پذیرش بین المللی (GRE، GMAT، SAT و غیره) نیاز دارند. داوطلبان می توانند هنگام انتخاب برنامه ها در سیستم درخواست، زبان آموزش را بررسی کنند. داوطلبان مقطع کارشناسی که دارای مدارک بین المللی مانند SAT یا GCSE به جای نمرات آزمون ملی هستند، باید حداقل مدارک مورد نیاز برای تکمیل دوره متوسطه را طبق این آزمون های بین المللی ارائه دهند. تمام برگزیدگان بورسیه تحصیلی ترکیه که دارای گواهینامه سطح C1 برای مهارت ترکی نیستند (از جمله کسانی که در برنامه های زبان انگلیسی یا سایر برنامه های زبان ترکی قرار می گیرند) باید در دوره 1 ساله زبان ترکی شرکت کنند و تا پایان سال تحصیلی خود به گواهی سطح C1 دست یابند.

 

لیست رشته های بورسلاری ترکیه 2024 (مقطع کارشناسی)

بورسیه تحصیلی دولت ترکیه 2024-25 شامل تمامی رشته‌های تحصیلی برای تمام مقاطع ارائه خواهد شد. در ادامه لیست رشته های ترکیه بورسلاری 2024 بیان شده است:

 • مدیریت دولتی
 • روابط عمومی و تبلیغات
 • رادیو، تلویزیون و سینما
 • معماری نیروی دریایی
 • رسانه و ارتباطات جدید
 • پرستاری
 • مهندسی نفت و گاز انگلیسی
 • داروسازی
 • مهندسی مکانیک انگلیسی
 • مهندسی مکاترونیک
 • رسانه و ارتباطات
 • مهندسی نقشه کشی
 • آموزش ریاضیات ابتدایی
 • مهندسی سیستم‌های انرژی
 • فیزیک مهندسی
 • مهندسی محیط زیست
 • گیاهان مزرعه
 • طراحی مد و پارچه
 • طراح مد
 • فیلم و تلویزیون
 • مهندسی زمین شناسی
 • مهندسی نقشه کشی انگلیسی
 • عملیات مهندسی دریایی
 • مهندسی نساجی
 • مهندسی مواد غذایی
 • الهیات
 • الهیات عربی
 • الهیات انگلیسی
 • مدیریت گردشگری
 • مهندسی نرم افزار انگلیسی
 • علوم خاک و تغذیه گیاهان
 • علوم سیاسی و مدیریت دولتی انگلیسی
 • آموزش پیش دبستانی
 • مطبوعات و انتشارات
 • مهندسی مدیریت حمل و نقل دریایی
 • اقتصاد
 • مهندسی برق و الکترونیک
 • مهندسی برق
 • مهندسی الکترونیک و ارتباطات
 • راهنمایی و مشاورۀ روانشناسی
 • مدیریت بهداشت و درمان
 • تاریخ
 • باغداری
 • مهندسی صنایع
 • مهندسی صنایع انگلیسی
 • مدیریت اطلاعات و سوابق
 • مهندسی سیستم اطلاعات
 • تجارت بین‌الملل
 • تجارت و تجارت بین‌الملل انگلیسی
 • پزشکی بین‌المللی
 • روابط بین‌المللی
 • روابط بین‌الملل انگلیسی
 • تجارت و تجارت بین‌الملل
 • تجارت و دارایی بین‌الملل
 • تجارت و لجستیک بین‌المللی
 • علوم اسلامی
 • علوم اسلامی عربی
 • پزشکی استانبول
 • مهندسی عمران انگلیسی
 • تدریس در کلاس
 • طراحی ارتباطات
 • مهندسی پزشکی ترکی
 • مهندسی پزشکی انگلیسی
 • مدیریت کسب و کار
 • مدیریت بازرگانی انگلیسی
 • مهندسی شیمی ترکی
 • مهندسی شیمی انگلیسی
 • شیمی
 • شیمی انگلیسی
 • تدریس شیمی
 • رشد کودک
 • برنامه ریزی شهر و منطقه
 • برنامه ریزی شهر و منطقه انگلیسی
 • مهندسی عمران
 • آموزش رایانه و فناوری آموزش
 • مهندسی رایانه
 • مهندسی کامپیوتر انگلیسی
 • گویش‌ها و ادبیات معاصر ترکی
 • مهندسی کنترل و اتوماسیون
 • فناوری لبنیات
 • دندانپزشکی
 • اقتصاد سنجی
 • اقتصاد و دارایی
 • تجارت بین‌المللی
 • روزنامه نگاری
 • وکالت
 • مدیریت لجستیک انگلیسی
 • سیستم‌های مدیریت اطلاعات
 • سیستم اطلاعات مدیریت انگلیسی
 • مدیریت تجارت دریایی ترکی
 • مدیریت بازرگانی دریایی انگلیسی
 • ریاضی ترکی
 • ریاضی انگلیسی
 • آموزش ریاضی
 • مهندسی مکانیک و ساخت
 • مهندسی مکانیک
 • رسانه و هنرهای تجسمی انگلیسی
 • پزشکی انگلیسی
 • پزشکی
 • متالورژی و مهندسی مواد
 • مامایی
 • مهندسی معدن
 • زیست شناسی مولکولی و ژنتیک انگلیسی
 • فیزیوتراپی و توان بخشی
 • فیزیک
 • آموزش فیزیک
 • علوم سیاسی
 • علوم سیاسی و روابط بین‌الملل ترکی
 • علوم سیاسی و روابط بین‌الملل انگلیسی
 • توسعه و مدیریت املاک و مستغلات
 • علوم دینی
 • تربیت معلم
 • کشتی و مهندسی دریایی
 • خدمات اجتماعی
 • جامعه شناسی
 • جامعه شناسی انگلیسی
 • تربیت معلم آموزش ویژه
 • آمار
 • آمار انگلیسی
 • آمار و علوم کامپیوتر
 • گزارشگری و برنامه سازی تلویزیونی
 • مدیریت گردشگری انگلیسی
 • حمل و نقل و تدارکات
 • زبان و ادبیات ترکی
 • آموزش زبان ترکی
 • دامپزشکی
 • دامپزشکی انگلیسی

 

 

مدت زمان بورسیه دانشگاه های ترکیه

بطور کلی مدت زمان بورسیه رشته‌های تحصیلی دانشگاه‌های ترکیه مطابق با جدول زیر خواهد بود. توجه داشته باشید که برنامه بورسیه هر دانشگاه متفاوت بوده و برای کسب اطلاعات دقیق‌تر بهتر است به وب سایت رسمی دانشگاه موردنظر مراجعه کنید.

مقطع مدت زمان
کارشناسی 1 سال دوره زبان ترکی + 4-6 سال
کارشناسی ارشد 1 سال دوره زبان ترکی + 2 سال
دکتری 1 سال دوره زبان ترکی + 4 سال

 

جمع بندی

در این مقاله لیست کامل رشته‌ های بورسیه دانشگاه‌های ترکیه را ارائه دادیم تا بتوانید از فرصت‌های آموزشی در دانشگاه‌ها و موسسات برتر ترکیه بهره‌مند شوید. لیست رشته ‌های بورسلاری ترکیه شامل مجموعه‌ای از رشته‌های تحصیلی در حوزه‌های مختلف پزشکی، علمی و فنی است که می‌توانید با انتخاب آن‌ها و ثبت درخواست خود به ادامه تحصیل بپردازید. در صورتی که علاقه‌مند به تحصیل در دانشگاه‌های برتر ترکیه و اخذ بورسیه هستید، می‌توانید با مشاورین الواپلای در ارتباط باشید تا در ایده‌آل‌ترین حالت پذیرش خود را دریافت کنید.

امتیاز خود را ثبت کنید


چه قدر این پست برایتان مفید بود؟
5 از 5 با 1 رای

اولین کسی باشید که برای این پست کامنت میگذارید!
تماس با ما
درخواست مشاوره رایگان

ما همراه شما خواهیم بود

برای دریافت مشاوره رایگان، این فرم را تکمیل کنید تا کارشناسان الو اپلای در سریعترین زمان، با شما تماس بگیرند

آدرس: تهران, میدان ونک, خیابان گاندی جنوبی, خیابان بیست و پنجم پلاک ۲۴ طبقه 2
آدرس و لوکیشن دفتر استانبول : DAP Vadi,Z ofis ,S Blok ,No 56 Kağıthane İstanbul
021-88884645 | 021-88850364
۸ الی ۲۱
 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .