حداقل حقوق قانون کار ترکیه برای اتباع خارجی در سال 2019

حداقل حقوق قانون کار ترکیه برای اتباع خارجی

حداقل حقوق قانون کار ترکیه را در صورتی که بخواهیم مورد ارزیابی قرار دهیم اول باید به روند رو به رشد متقاضیان کار در ترکیه اشاره نماییم. تعداد فزاینده ای از سرمایه گذاران خارجی با توجه به اقتصاد رو به رشد سرمایه گذاری در ترکیه را انتخاب نموده اند و به دنبال افزایش سرمایه گذاران خارجی اتباع کشورهای دیگر که به دنبال کار مهاجرت به ترکیه را انتخاب نمود نیز بسیار بیشتر از سال های قبل گردیده است. تعداد زیاد این کارکنان در ترکیه وزارت کا ترکیه را بر آن داشت که قوانین منظم تری را بر اساس استانداردهای جهانی برای حقوق قانونی این افراد در نظر بگیرد. به همین دلیل به نسبت سال های گذشته استخدام پرسنل خارجی روند منظم تری را به خود خود گرفته است.
در سال های اخیر تعداد افرادی که تمایل به کار در ترکیه و یا اقامت بلند مدت در ترکیه دارند افزایش بی شماری پیدا کرده است. از طرف دیگر دولت ترکیه بر خلاف دولت کشورهای همجوار آن سعی نموده است که از استانداردهای بین المللی برای پرداخت حقوق کارمندان و کارگران استفاده نماید. میانگین درآمد متوسط خانواده ها در ترکیه سالانه ۳۰۵۶۳ دلار می باشد. که گر چه کمتر از میانگین جهانی است ولی به نسبت ایران در وضعیت بسیار بهتری قرار دارد. در این مقاله سعی شده است تا شما را با حداقل حقوق قانون کار ترکیه برای اتباع خارجی در سال 2019 آشنا کنیم. خواندن این مقاله برای افرادی که قصد اخذ شهروندی ترکیه را نیز دارند توصیه می شود زیرا که آنها را با حداقل دستمزد در ترکیه آشنا می کند.

حداقل حقوق قانون کار ترکیه

حداقل حقوق کارگری در ترکیه در سال 2019

در این بخش سعی شده است به حداقل حقوق قانون کار ترکیه برای اتباع خارجی که کارفرما موظف به پرداخت آن است اشاره گردد. البته ممکن است مقدار حقوقی که کارفرما و کارمند با یکدیگر توافق می کنند بیشتر از این مبلغ باشد ولیکن نمی تواند کمتر از مقادیر ذکر شده در زیر باشد.
• حداقل دستمزد اتباع خارجی که به کار در امور خدمات منزل به مانند پرستاری و مراقبتی و یا نظافتی مشغول هستند مبلغ 2.558.40 لیر ترکیه برای هر 30 روز کاری می باشد.
• حداقل میزان حقوق برای خارجیانی که در ترکیه در صنف گردشگری و خدمات جهانگردی مشغول به کار هستند مبلغ
2.558.40 لیر ترکیه برای هر 30 روز کاری می باشد.
• حداقل حقوق قانون کار ترکیه برای اتباع خارجی در سال 2019 که به عنوان فروشنده، بازاریاب، کارشناس فروش و مشاغلی به مانند آن کار می کنند مبلغ 1/5 برابر حداقل کار2.558.40 یعنی 3.837.60 لیر ترکیه می باشد.
• حداقل دستمزد مشاغل تخصصی به مانند، معلمان، پزشکان، 3 برابر حداقل دستمزد 2.558.40 یعنی7.675.20 لیر ترکیه می باشد.
• حداقل حقوق و دستمزد برای مدیران واحد، بخش، مهندسین و معماران، 4 برابر حداقل دستمزد 2،558،00 یعنی 10،233،60 لیر ترکیه می باشد.
• حداقل دستمزد برای مدیران ارشد، خلبانان و مهندسین و معماران اجرایی 6.5 برابر حداقل دستمزد 2،558،00 یعنی 16.629.60 لیر ترکیه می باشد

حداقل حقوق قانون کار ترکیه

جزییات حداقل دستمزد در ترکیه به لیر 
2.558.40 حداقل حقوق کارگری
30 تعداد روزهای کاری
85.27 حداقل حقوق یک روز کاری
2.558.40 حداقل حقوق 30 روز کاری
3 .58.12 سهم بیمه شده در بیمه 14
25.58 سهم بیمه شده از بیمه بی کاری 1
326.15 مالیات بر درآمد 15
19.42 مالیات بر دامقا
729.26 جمع کسورات قانونی
1.828.74 درآمد خالص با احتساب کسورات قانونی
191.85 عائله مندی
2.020. 59 درآمد خاص فرد متاهل
5.117 سهم کارفرما در بیمه بیکاری 2
396.55 سهم کارفرما در بیمه %15,5

پرداخت حقوق به دلار و یا لیر

تعداد کثیری از اتباع کشورهای دیگر که اقامت در ترکیه و یا کار در ترکیه را انتخاب نموده اند زمانی که درصدد استخدام در ترکیه به خصوص استخدام در خدمات منزل به مانند پرستار کودک و یا امور نظافت بر می آیند درخواست حقوق به دلار را دارند. این در حالی است که کارفرماها می توانند این درخواست را رد کنند به عنوان مثال 1 سال پیش 500 دلار آمریکا 1250 لیر ترکیه می شد این در حالی است که در حال حاضر با توجه به نوسانات قیمت ارز 500 دلار آمریکا 2960 لیر می شود. به خصوص در مواردی که کارفرما مکانی برای زندگی در اختیار فرد قرار می دهد می تواند در خصوص پرداخت حقوق به شما به توافق برسد. البته لازم است بدانید تحت هر شرایطی کارفرما موظف به بیمه کردن شما می باشد.

حداقل حقوق قانون کار ترکیه

موارد مهم حداقل حقوق قانون کار ترکیه برای اتباع خارجی

در صورتی که به عنوان تبعه کشور دیگر که مشغول کار در ترکیه هستید باید بدانید که در ترکیه حقوق افراد بر اساس نوع کار آنها مشخص می گردد یعنی بر اساس ردیف شغلی که دارند. به عنوان مثال همان طور که در بالا نیز اشاره شد حداقل حقوق قانون کار ترکیه برای اتباع خارجی که به عنوان معلم مشغول به کار هستند با فردی که به عنوان فروشنده به کار اشتغال دارد متفاوت است. قبل از شروع به کار شما می توانید در سایت وزارت کار ترکیه مشاهده نمایید. کارفرماها باید در نظر داشته باشند که حقوق اتباع کشورهای دیگر که برای آنها کار می کنند می بایستی بر اساس قانون وزارت کار ترکیه پرداخت شود و در غیر این صورت اجازه کار در ترکیه کارمند بعد از یکسال تمدید نخواهد شد. حتی در صورتی که کارفرما بیمه کارمند خود را پرداخت ننماید نیز مشمول جریمه های سنگین خواهد شد.

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *