whatsapp
الو اپلای
دفتر کار مجازی در کشور ترکیه

نویسنده :  شیوا داداش زاده

بروزرسانی شده در :  4 خرداد 1401

تعداد نظرات :  0

راه اندازی دفتر کار مجازی در ترکیه

دفتر مجازی یک محل کار مجازی برای کسب و کار است که به صاحبان مشاغل و کارمندان امکان فعالیت در محیط خارج از یک دفتر فیزیکی را از طریق اینترنت یا تلفن همراه می دهد. دفاتر مجازی در ادامه درک جدیدی از شرکت در قالب هوم آفیس، دفتر مشترک، فریلنس و دفتر کار آماده خیراً گسترش یافته اند. افراد به واسطه فرصت های مختلفی که این نوع دفاتر ارائه می دهند می توانند کار خود را به سهولت انجام دهند.

دفاتر مجازی که امروزه به طور فزاینده ای مورد استفاده قرار می گیرند، کارآفرینان را از هزینه تأسیس یک دفتر فیزیکی نجات داده و مزایای بسیاری را در اختیار کاربران خود قرار می دهند. با تغییر حیات کاری، شرایط کاری نیز دچار تغییرات شده است.

به همین دلیل، شرکت های بزرگ و کوچک و یا شرکت هایی که قصد ایجاد شعبه دارند، راه اندازی دفاتر مجازی را ترجیح می دهند. پروسه راحت و کوتاه مدت راه اندازی دفاتر مجازی یکی دیگر از عواملی است که باعث می شود کارآفرینان این نوع دفاتر را برای فعالیت انتخاب کنند.

دفتر کار مجازی بین الملل

اشخاصی که نیازی به دفتر کار ندارند و یا اشخاصی که مکررا در حال مسافرت هستند، خدمات دفاتر مجازی را ترجیح می دهند. از مهم ترین مزایای این نوع دفتر، ارائه یک آدرس رسمی است. دفتر مجازی ملاقات های شرکت و مشتری را در یک لوکیشن با کیفیت عالی فراهم می کند.

مقاله پیشنهادی:
ثبت شرکت در ترکیه‌ ؛ هزینه ها, شرایط و مراحل

بسیاری از کارآفرینان به دلیل فعالیت در خارج از شرکت، نیاز به دریافت و ارسال منظم مرسولات پستی و پاسخگویی به تماس های مشتریان دارند. دفاتر مجازی این درخواست ها را به بهترین نحو توسط پرسنل حرفه ای خود به جا می آورند. خدمات ارائه شده در دفاتر مجازی باعث صرفه جویی در زمان و هزینه برای کارآفرینان می شود.

دفتر کار مجازی بین الملل در ترکیه

ترکیه یک کشور زیبای اوراسیایی می باشد که قسمتی از آن در اروپا و قسمتی دیگر در آسیا قرار گرفته است. اما این کشور زیبا، نه تنها از نظر گردشگری، بلکه به عنوان عامل پیونددهنده بازارهای آسیا و اروپا، برای کسانی که می خواهند در این کشورشرکتی تاسیس کنند، یک نقطه حائز اهمیت است.

شرکت های خارجی می توانند از طریق افتتاح شعبه و یا شرکت های تابعه در ترکیه فعالیت کنند. اما بهتر است ابتدا با افتتاح نمایندگی یا دفتر مجازی ظرفیت بازار را امتحان کنند.

در چهار ماهه نخست سال 2020، 31 هزار و 181 شرکت جدید در ترکیه تاسیس شد. بیشتر این شرکت ها از نظر تعداد پرسنل به عنوان شرکت های کوچک شناخته می شوند. یکی از مهمترین موضوعات برای این شرکتها، داشتن آدرس شرکت است. دفاتر مجازی برای افرادی که خواهان فعالیت بدون حضور در شرکت و درعین حال داشتن یک آدرس کاری معتبر می باشند، گزینه مناسبی می باشد.

آدرس دفتر های مجازی

این موضوع مهم امروزه مورد توجه بسیاری از کارآفرینان جدید شده است. به عنوان مثال، افرادی که اقدام به راه اندازی فعالیتی جدید می کنند برای اینکه بتوانند به طور قانونی فعالیت کنند، به یک آدرس نیاز دارند. دفاترمجازی این امکان را برای آنها فراهم می کند. این آدرس می تواند برای دریافت مکاتبات شرکت و ملاقات با مشتریان یا شرکای تجاری در ترکیه استفاده شود.

بسیاری از شرکتهای خارجی، برای اینکه هزینه های کمتری برای تعمیرات و راه اندازی متحمل شوند و یا بتوانند فرصت پیدا کردن یک محل کاری در یک مرکز معتبر را داشته باشند، قبل از ثبت نوع دیگری از شرکت، تصمیم به راه اندازی یک دفتر مجازی می گیرند.

مراحل راه اندازی دفتر کار مجازی در ترکیه

• در مرحله اول باید مشخص کنید که قصد راه اندازی چه نوع شرکتی را دارید و موضوع فعالیت خود را با توجه به نوع شرکت انتخاب کنید.

شرکت ها در ترکیه سه نوع هستند :

 1.  شرکت های خصوصی
 2.  شرکت ها با مسئولیت محدود
 3.  شرکت های سهامی

کسب و کار دفاتر مجازی

اشخاصی که برای اولین بار قصد تاسیس شرکت دارند، معمولا شرکت های خصوصی را ترجیح می دهند. شرکت هایی که توسط حداقل دو نفر و با سرمایه بیشتری تاسیس می شوند، می توانند به صورت شرکت ها با مسئولیت محدود و یا شرکت های سهامی راه اندازی شوند.
• ثبت در اتاق بازرگانی
• اعلام آدرس دفتر مجازی به اداره مالیات مربوطه
• اگر قصد ثبت شرکت خصوصی دارید، باید گواهی عنوان تجاری را نیز از دفتر اسناد رسمی دریافت کنید. در این گواهی، اطلاعاتی مانند نام و نام خانوادگی صاحب شرکت و آدرس محل کار درج می گردد. در شرکت های سهامی و شرکت ها با مسئولیت محدود، باید از وزارت مربوطه مجوز تاسیس نیز بگیرید.
• استخدام مشاور مالی برای تنظیم اجاره نامه دفتر کار مجازی و انجام امور مالی مربوطه
• دریافت کد مالیاتی توسط مشاور مالی از اداره مالیات مربوطه و سند ثبت از اتاق بازرگانی
• پس از انجام تمامی مراحل، بازرسان اداره مالیات از شرکت بازدید کرده و آدرس شرکت را تایید می کنند.

سرمایه گذاری در دفاتر مجازی

هزینه راه اندازی دفتر کار مجازی در ترکیه

در دفاتر فیزیکی، علاوه بر هزینه اجاره دفتر، هزینه های پنهان باعث می شود که اجاره دفتر تا دو برابر بیشتر شود. اما دفاتر مجازی، شما را از بسیاری از هزینه ها مثل سرمایه گذاری های زیرساختی، امنیت، نظافت، آشپزخانه، منشی و قبض های ماهانه خلاص می کند. هزینه اجاره دفتر مجازی با خدمات استاندارد به طور میانگین ماهانه بین 250 تا 300 لیر می باشد.

مقاله پیشنهادی:
سرمایه گذاری در ترکیه چگونه انجام می گردد؟

خدماتی که دفاتر مجازی ارائه می دهند :

 • منشی دفتری
 •  ارسال و دریافت مرسولات پستی و نامه ها و فاکس
 •  پاسخگویی به تماس های مشتریان
 •  ارائه آدرس رسمی
 •  ارائه شماره تلفن محلی واقعی
 •  در صورت نیاز به اتاق جلسات نیز می توانید با انجام رزرواسیون از آن استفاده کنید. در اتاق جلسات امکاناتی مثل پروژکتور، تلویزیون و… موجود است و در طول جلسه از خدمات پذیرایی و چای و قهوه به صورت نامحدود بهره مند خواهید شد.

خدمات دفاتر کار مجازی

معایب راه اندازی دفتر کار مجازی

 • دشواری در کار تیمی به دلیل عدم حضور فیزیکی در یک محیط مشترک
 • عدم وجود سیستم صحیح مدیریت تیم
 • عدم داشتن انگیزه به دلیل کار نکردن در محیط دفتری
 • دوری از فعالیت های اجتماعی

مزایای راه ندازی دفتر کار مجازی

 • هزینه دفاتر مجازی نسبت به دفاتر معمولی پایین تر است.
 •  نیازی به حضور در دفتر نخواهید داشت.
 •  پتانسیل خود را به جای مسئولیت های دفتر، صرف پیشرفت کاری تان خواهید کرد.
 •  قرارهای خود با مشتریان را میتوانید در اتاق های جلسه حرفه ای برگزار کنید.
 •  با ارائه آدرس کاری معتبر خود به مشتریان، تصویری حرفه ای از خود ایجاد خواهید کرد.
 •  با صاحبان مشاغل حرفه ای آشنا خواهید شد و امکان شراکت با آنها، ارائه و یا دریافت خدمات از آنها را خواهید یافت.

 

 

امتیاز خود را ثبت کنید


چه قدر این پست برایتان مفید بود؟
4.8 از 5 با 4 رای

اولین کسی باشید که برای این پست کامنت میگذارید!
تماس با ما
درخواست مشاوره رایگان

ما همراه شما خواهیم بود

برای دریافت مشاوره رایگان، این فرم را تکمیل کنید تا کارشناسان الو اپلای در سریعترین زمان، با شما تماس بگیرند

آدرس: تهران, میدان ونک, خیابان گاندی جنوبی, خیابان بیست و پنجم پلاک ۲۴ طبقه 2
آدرس و لوکیشن دفتر استانبول : DAP Vadi,Z ofis ,S Blok ,No 56 Kağıthane İstanbul
021-88884645 | 021-88850364
۸ الی ۲۱
 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .