whatsapp
الو اپلای
دانشگاه جورج براون (George Brown)

نویسنده :  شیوا داداش زاده

بروزرسانی شده در :  11 فروردین 1400

تعداد نظرات :  0

دانشگاه جورج براون (George Brown)

دانشگاه جورج براون (George Brown) یکی از بهترین مراکز برای تحصیل در کانادا در مرکز شهر تورنتو واقع شده است. تورنتو شهری است که برای دانشجویان فرصت های شغلی ایده آلی در شرکت ها و صنایع مشهور در کانادا با استانداردهای جهانی فراهم می کند. این شهر علاوه بر اینکه از نظر استخدام فارغ التحصیلان دانشگاهی در رتبه برتر قرار دارد، همچنین دارای پارک ها، مکان های تفریحی، رستوران ها و کافه های شیک نیز می باشد. دانشجویانی که علاقمند به تاریخ و هنر هستند، می توانند از موزه ها، نمایشگاه های هنری و تئاتر در این شهر بهره مند شوند.

بیشتر ساکنین این شهر را افرادی تشکیل می دهند که در خارج از کانادا متولد شده‌اند و در واقع بیشتر مهاجر و دانشجویانی هستند که برای ادامه تحصیل به این شهر مهاجرت کرده اند به همین دلیل این شهر از نظر تنوع فرهنگی یکی از شهرهای مشهور در دنیاست. جمعیت این شهر متشکل از افرادی با ۱۴۰ زبان مختلف از ۲۰۰ قومیت است.

دانشگاه George در سال ۱۹۶۷ افتتاح شد و در آن سال ۲۰۰۰ دانشجو برای تحصیل در این دانشگاه ثبت نام کرد. در حال حاضر این دانشگاه با ۳۱۰۰۰ دانشجو فعالیت خود را ادامه می دهد و تمام امکانات آموزشی مدرن و امکانات تفریحی در اختیار دانشجویان قرار داده شده است. ۲۷ درصد دانشجویان این دانشگاه را دانشجویان خارجی تشکیل می دهند.

این دانشگاه با ۱۶۰ رشته تحصیلی و کیفیت آموزش و تحقیقات علمی یکی از بهترین دانشگاه های کانادا است که مورد توجه دانشجویان خارجی نیز قرار گرفته است. یرنامه هایی که هئیت علمی و آکادمیک دانشگاه در اختیار دانشجویان قرار می دهند، آنها را برای ورود به بازار کار و فعالیت بعد از فارغ التحصیلی آماده می کند.

هزینه های اقامت و شهریه در دانشگاه جورج براون

هزینه های اقامت و شهریه

لیسانس ۱۷.۱۶۰ دلار کانادا
فوق لیسانس ۲۰.۱۵۰ دلار کانادا
دوره های تخصص ۱۴.۹۹۰ دلار کانادا
هزینه های زندگی ۱۸.۹۵۰ دلار کانادا
هزینه های خوابگاه ۹.۵۵۹ دلار کانادا

کیفیت آموزش

دانشگاه جورج براون با سیستم آموزشی ویژه خود که بر اساس استاندارد های جهانی عمل می کند، تشکیل کلاس هایی با تعداد دانشجویان محدود که در کیفیت یادگیری و آموزش تاثیر بسزایی دارد، برقراری یک شبکه ارتباطی بین دانشجویان و کارآفرینان و همچنین داشتن اساتید برجسته و مجرب در زمینه صنعت و تحقیقات علمی، یکی از برترین دانشگاه های کانادا و دنیا است.

این دانشگاه در همه رشته ها دانشجویان را برای ورود به بازار کار و استخدام آماده می کند. شبکه های ارتباطی که بین دانشجویان و کارفرمایان صنایع و شرکت ها وجود دارد، اطلاعات و آموزش ها و معلوماتی در اختیار دانشجویان قرار می دهند که در هیچ یک از کتاب های درسی نمی‌توان پیدا کرد. علاوه بر این، دانشجویان می توانند در صنایع و کارخانه ها به صورت عملی تمامی تحقیقات و پروژه های خود را انجام دهند و این باعث یادگیری موثر آنها می شود.

کیفیت آموزش دانشگاه جورج براون

یادگیری در محیط های کاری شبیه سازی شده

این دانشگاه آزمایشگاه هایی که شبیه محیط کار است در اختیار دانشجویان قرار می دهد. این آزمایشگاه ها دارای سیستم ها و تکنولوژی های مدرن روز هستند. مثلا:

آزمایشگاهASL

این آزمایشگاه به دانشجویان این امکان را می دهد که با استفاده از نرم افزار ها و سخت افزار های مدرن زبان اشاره را ترجمه کنند.

مرکز تکنولوژی های مهندسی و سازه

این آزمایشگاه یک شبکه رایانه ای مجهز در اختیار دانشجویان برای طراحی و ساخت سازه های مهندسی، مشابه سازه های واقعی قرار داده است.

مرکز طراحی در مقطع کارشناسی ارشد

در این آزمایشگاه تمامی امکاناتی که برای آماده سازی دانشجویان به بازار کار لازم است در اختیار دانشجویان قرار داده شده است.

دانشکده های George brown college

دانشکده های George brown college

این دانشگاه از ۷ بخش جدا تشکیل شده است که رشته ها و گرایش های مختلفی را شامل می‌شود.

بخش هنر، طراحی، فناوری اطلاعات
بخش مدیریت
بخش تکنولوژی های مهندسی و سازه
بخش هنرهای آشپزی و مهمانداری
بخش خدمات بهداشتی و سلامت
بخش خدمات اجتماعی و پیش دانشگاهی
بخش آمادگی ورود به رشته ها و فعالیت های تفکر آزاد

هر یک از این بخش ها دارای رشته های مختلف در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و تحصیلات تکمیلی می باشد. همچنین برای دانشجویانی که می خواهند زبان انگلیسی را در سطح آکادمیک ادامه دهند، دوره های ویژه ای در نظر گرفته شده است. بیش از ۱۶۰ رشته دانشگاهی برای دانشجویان وجود دارد که هر رشته برای آموزش و توسعه مهارت های علمی و فنی دانشجویان به دقت برنامه ریزی شده است.

شرایط ورود و پذیرش در دانشگاه جورج براون

شرایط ورود و پذیرش

شرایط ورود و پذیرش بستگی به کشوری دارد که دانشجو از آن کشور درخواست داده است. مدارک و شرایط مورد نیاز برای هر رشته متفاوت است، اما به صورت کلی برای ثبت نام داشتن شرایط زیر ضروری است:

سن بالای ۱۸ سال
فارغ التحصیل از یک دبیرستان و یا معادل آن.
برای دانشجویانی که در سطح کارشناسی ارشد و تحصیلات تکمیلی می خواهند ثبت نام کنند داشتن مدرک لیسانس از یک دانشگاه و یا کالج ضروری است.
پرداخت 95 دلار کانادا هزینه ی ثبت نام
مهارت در زبان انگلیسی در حد قابل قبولی باشد

دانشجویانی که زبان مادری آنها انگلیسی نیست، باید توانایی خود را در مهارت خواندن و نوشتن در زبان انگلیسی تقویت کنند. برای این منظور مهارت های زبان انگلیسی دانشجویان و نمره های قبولی آنها براساس آزمون های IELTS, TAFEL ارزیابی می شود. دانشجویانی که نتوانند در این آزمون ها نمره بهتری دریافت کنند، برای تقویت زبان انگلیسی می توانند، در دوره های EAP که دردانشگاه وجود دارد و در ۹ سطح برای ۸ هفته برگزار می شود شرکت می کنند.

پشتیبانی دانشجویی در دانشگاه جورج براون

پشتیبانی دانشجویی

ممکن است دانشجویان برای مهاجرت به یک کشور دیگر برای ادامه تحصیل دچار دلهره و تردید شوند. دانشگاه جورج براون برای حل این مشکل یک تیم از مشاوران باتجربه برای حمایت از دانشجویان در طول مدت تحصیل در دانشگاه در نظر گرفته است. این تیم از مشاوران باتجربه و حرفه ای تشکیل شده است که مشاوره رایگان در زمینه تحصیل، انتخاب شغل، مسائل و مشکلات شخصی و … را به صورت کاملا بی طرفانه و محرمانه برای دانشجویان ارائه می دهند.

مرکز خدمات شغلی دانشگاه جورج براون

مرکز خدمات شغلی

یک شبکه شغلی آنلاین برای دانشجویان وجود دارد که برای انتخاب شغل دانشجویان بعد از فارغ التحصیلی و حتی در طول دوره تحصیل کمک می کند. این شبکه دانشجویان را برای مصاحبه های شغلی و روند درخواست شغل آماده می کند. همچینن در زمینه ارتباط با کارفرمایان و سازمان ها و … دانشجویان را راهنمایی می کنند.

پشتیبانی مسکن دانشگاه جورج براون

پشتیبانی مسکن

برای دانشجویانی که به دنبال اقامت در خارج از دانشگاه هستند، تیم پشتیبانی مسکن که در پردیس ST_ James واقع شده است، اطلاعات مفیدی به دانشجویان ارائه می دهند.

شبکه های ارتباطی دانشجویان دانشگاه جورج براون

شبکه های ارتباطی دانشجویان

برنامه شبکه های دانشجویی، گروه های مختلف دانشجویی را به هم متصل می کند. این شبکه ها به سه گروه مشاوران تحصیلی، شبکه تیم های تفریحی و شبکه بهداشت تقسیم می شوند. این شبکه ها متشکل از ۳۰ باشگاه است که دانشجویان را در بسیاری از زمینه ها به هم متصل می کند.

نتایج استخدامی فارغ التحصیلان دانشگاه George brown

نتایج استخدامی فارغ التحصیلان دانشگاه George brown

دانشگاه جورج براون با آموزش های ویژه و دوره های مهارت که در اختیار دانشجویان قرار می دهد، آنها را برای ورود به بازار کار و استخدام آماده می کنند. در سال ۲۰۱۹ این دانشگاه با ۵۰۰۰ شرکت و شرکت های وابسته به صنعت همکاری چشمگیری داشته است و در حال حاضر در حدود ۲۴۰۰۰ فارغ التحصیل این دانشگاه در مقام های معتبر در شرکت های بزرگ جهانی استخدام هستند.
۸۶ درصد فارغ التحصیلان ۶ ماه بعد از اتمام دوره تحصیل استخدام می شوند. در سال ۲۰۱۸ فارغ التحصیلانی که وارد بازار کار شده اند، ۹۱ درصد آنها در کار خود موفق شده اند و توانسته اند رضایت کارفرمایان را جلب کنند.

امتیاز خود را ثبت کنید


چه قدر این پست برایتان مفید بود؟
5 از 5 با 1 رای

اولین کسی باشید که برای این پست کامنت میگذارید!
تماس با ما
درخواست مشاوره رایگان

ما همراه شما خواهیم بود

برای دریافت مشاوره رایگان، این فرم را تکمیل کنید تا کارشناسان الو اپلای در سریعترین زمان، با شما تماس بگیرند

آدرس: تهران, میدان ونک, خیابان گاندی جنوبی, خیابان بیست و پنجم پلاک ۲۴ طبقه 2
آدرس و لوکیشن دفتر استانبول : DAP Vadi,Z ofis ,S Blok ,No 56 Kağıthane İstanbul
021-88884645 | 021-88850364
۸ الی ۲۱
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .