whatsapp
الو اپلای
بیمه سلامت SGK چه بیماری هایی را پوشش نمی دهد؟

نویسنده :  شیوا داداش زاده

بروزرسانی شده در :  27 اسفند 1399

تعداد نظرات :  1

بیمه سلامت SGK برای اتباع خارجی در ترکیه

بیمه سلامت SGK برای اتباع خارجی در ترکیه را شاید بتوان یکی از الزامات اقامت بلند مدت در ترکیه دانست.باید بدانید که دولت ترکیه سیستم خدمات درمانی سراسری را زیر نظر موسسه بیمه سراسری برای کلیه شهروندانش در نظر گرفته است. بر اساس این سیستم تمام شهروندان ترکیه به صورت رایگان می توانند از مراقبت های پزشکی و خدمات درمانی در ترکیه استفاده کنند.

البته شهروندان کشورهای دیگر با داشتن شرایطی و همسران آنها نیز می توانند از این بیمه در ترکیه استفاده نمایند.برای بسیاری از افرادی که درصدد اخذ اقامت بلند مدت ترکیه و یا اخذ شهروندی ترکیه هستند بیمه سلامت یکی از دغدغه های مهم آنها می باشد. ترکیه کشوری است که هزینه های درمانی در آن به مراتب از ایران بیشتر است البته که لازم به ذکر است استانداردهای پزشکی و درمانی ارایه شده در ترکیه با استانداردهای اروپا برابری می کند.

اتباع کشورهای خارجی که در ترکیه زندگی می کنند باید بدانند و اطمینان خاطر داشته باشند که در شرایط بیماری می توانند از پس هزینه های درمانی و پزشکی برآیند. بیمه سلامت SGK برای اتباع خارجی در ترکیه شاید توانسته است تا حدودی مشکلات و دغدغه های شهروندان کشورهای خارجی که در ترکیه اقامت دارند را برطرف کند. در این مقاله سعی شده است تا شما را با بیمه سلامت SGK برای اتباع خارجی در ترکیه آشنا کنیم.

 

بیمه سلامت SGK برای اتباع خارجی در ترکیه چیست؟

بیمه سلامت SGK برای اتباع خارجی در ترکیه چیست؟

در ابتدای حضور در ترکیه شما می توانید از بیمه درمانی خارجی ها در ترکیه استفاده نمایید. این بیمه دو نوع می باشد که در نوع اول آن شخص به استخدام شرکتی در ترکیه درآمده است و همچنین اجازه کار در ترکیه را دارد که شرکت برای نامبرده بیمه رد می کند. یا شخص اقدام به ثبت شرکت در ترکیه و یا سرمایه گذاری در ترکیه نموده است.

در نوع دوم شخص فقط کارت اقامت یکساله ترکیه را دارد و یا برای تحصیل در ترکیه و … اقدام کرده است که می تواند به نزدیکترین شعبه بیمه مراجعه نموده و خود را بیمه نماید. اما زمانی که شهروندان کشورهای دیگر به مدت یک سال در ترکیه اقامت داشته باشند می توانند برای بیمه سلامت SGK برای اتباع خارجی در ترکیه اقدام نمایند.

با دریافت این بیمه شخص می تواند از خدمات درمانی رایگان در بیمارستان های دولتی استفاده نماید همچنین می تواند به هزینه های بسیار پایینی از خدمات درمانی و پزشکی بخش خصوصی نیز استفاده کند.

البته همان طور که ذکر شد برای دریافت این نوع بیمه شما حداقل به مدت یک سال باید در ترکیه زندگی کرده باشید و کارت اقامت داشته باشید. هزینه این بیمه در ترکیه در حدود ۶۱۴ لیر ترکیه می باشد که هم برای افراد مجرد و هم متاهل یکسان بوده که باید از طرف متقاضی پرداخت گردد.

بعد از پرداخت شخص کارت بیمه خود را دریافت می کند و می تواند در مراکز پزشکی و درمانی دولتی از خدمات رایگان در سراسر ترکیه استفاده نماید. شما با در دست داشتن این کارت می توانید از خدمات درمانی کشوهای آلمان و فرانسه و … نیز استفاده نمایید. زیرا این کشورها با ترکیه در زمینه بیمه سلامت تفاهم نامه مشترک امضاء نموده اند.

بیمه سلامت SGK چه بیماری هایی را پوشش نمی دهد؟

بیمه سلامت SGK چه بیماری هایی را پوشش نمی دهد؟

باید در نظر داشته باشید که برخی از بیماری های فعلی و یا بیماریهایی که شخص از قبل با آنها درگیر بوده است را این بیمه تحت پوشش قرار نمی دهد. در زیر به برخی از آنها به اختصار ذکر شده است.

  • بیماری های فعلی که در زمان اخذ کارت بیمه شخص با آنها درگیر می باشد
  • دیابت
  • سرطان
  • و … .

ثبت نام بیمه سلامت SGK در ترکیه

در شروع کار به شما توصیه می شود به دفاتر بیمه SGK مستقر در محل زندگی خودتان در ترکیه مراجعه نمایید. مهمترین نکته در دریافت این بیمه داشتن کارت اقامت شما خواهد بود و همچنین شما باید مشخص کنید که به مدت یکسال در ترکیه زندگی کرده اید. پس مهمترین سند در ابتدای شروع پروسه دریافت کارتSGK ترکیه داشتن کارت اقامت ترکیه می باشد همچنین لازم است تا شما آدرس محل زندگی خود را نیز اعلام نمایید.

البته آدرس محل زندگی شما از اداره Nufus منطقه سکونت شما اعلام می گردد. در دفتر بیمه آدرس پزشکان معتمد بیمه جهت معاینه پزشکی شما وجود دارد که شما می بایستی به یکی از آنها مراجعه نمایید. بعد از انجام معاینات پزشکی یک سند به دفتر اقامت می دهد و شما یک دفترچه موفقت برای پرداخت حق بیمه ماهانه خود به صورت آنلاین از طریق بانک ها در ترکیه دریافت خواهید کرد. در زمان تمدید مجوز اقامت خود لازم است دوباره به دفتر بیمه SGK مراجعه نمایید تا سوابق بیمه خود را به روز رسانی کنید.

به شما پیشنهاد می شود از یک سمت به دلیل هزینه های بالای درمانی و از سمت دیگر نوسان قیمت ارز اگر قصد اقامت در ترکیه را دارید بهتر است تحت پوشش بیمه های درمانی مناسب قرار بگیرید.

تحت پوشش این بیمه ها قرار گرفتن نه تنها از هزینه های درمانی شما می کاهد بلکه اطمینان خاطر را به شما می دهد که در صورت بروز هر گونه مشکل و بیماری می توانید با هزینه های بسیار پایین آنها را رفع نمایید.

به همین جهت به شما توصیه اکید می شود قبل از اقدام در خصوص بحث های انواع اقامت در ترکیه نسبت به در نظر گرفتن بیمه سلامت اقدام نمایید.

امتیاز خود را ثبت کنید


چه قدر این پست برایتان مفید بود؟
3.4 از 5 با 14 رای

aescat

1400-10-02 در 3:11 ق.ظ

continuously i used to read smaller articles that
as well clear their motive, and that is also happening with this article which I am reading now.

تماس با ما
درخواست مشاوره رایگان

ما همراه شما خواهیم بود

برای دریافت مشاوره رایگان، این فرم را تکمیل کنید تا کارشناسان الو اپلای در سریعترین زمان، با شما تماس بگیرند

آدرس: تهران, میدان ونک, خیابان گاندی جنوبی, خیابان بیست و پنجم پلاک ۲۴ طبقه 2
آدرس و لوکیشن دفتر استانبول : DAP Vadi,Z ofis ,S Blok ,No 56 Kağıthane İstanbul
021-88884645 | 021-88850364
۸ الی ۲۱
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .